Klausk gydytojo

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Kineziterapeutas atsakys į Jūsų klausimus apie specifinį stuburo gydymą ar profilaktiką, kitus judėjimo-atramos aparato pažeidimus, teisingą fizinį aktyvumą ir jo intensyvumą, individualių pratimų parinkimą, optimalios mitybos korekciją
 

Įmonės veikla: aktyvioji ir pasyvioji kineziterapija, manualinė terapija taikant naujausius gydymo būdus, gydomieji masažai, fizioterapija, refleksoterapija, pratimų parinkimas, mitybos korekcija.

Taip pat siūlome funkcinio pajėgumo testavimą, individualių korekcinių pratimų parinkimą, elektroterapijos, scenar terapijos procedūras.

Kineziterapeuto iškvietimas į namus. Manualinės procedūros, konsultacijos fizinio aktyvumo ir mitybos klausimais.
Lukšio g. 3, AUŠROS MEDICINOS CENTRAS, 202 kabinetas,  Kaunas,
Tel.: +37067652001
www.sveikatingumoterapija.lt

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Julija
2018-06-19
Sveiki,
Radiologo konsultacija. Radiologinis tyrimas
Stuburo juosmens kryžmens 2-jų kr. r-gramose matyti matyti išlyginta lordozė, slankstelių kūnų kampai paryškėję. L1,2 kūnų paviršiuose lokalijniai sklerozuoti įsigaubimai.
IŠVADA: pradiniai osteochondrozės požymiai. L1,2 galimos Šmorlio išvaržos.
Ar galėtumėte paaiškinti, ką visa tai reiškia paprastais žodžiais? Ar galėtumėte patarti, kokių veiksmų galėčiau imtis namų sąlygomis, kadangi neturiu finansinių ištekliu sau leisti privataus gydymo? Esu labai dėkinga už Jūsų skirtą laiką atsakant į mano klausimus.

Sveiki,

rekomenduočiau atvykti vienai procedūrai, konsultacijai, pratimams. Tiksliai surašyčiau rekomendacijas, problemas, ir kaip balansuotis namuose.

Nuo: Jūrate
2018-06-18
Sveiki,
Stuburo MR tyrimas išvadose parašyta, kad Th11 slankstelio kairėje lanko kojytėje ir daliniai kūno srityje-saiki lokali čiulpų edeminė reakcija, nepakankamai specifinė, Ties slankstelio kūno priekiniu-apatiniu kraštu nedidelis Schmorlio mazgas su saikia lokalia perifokaline edemine reakcija. L3 slankstelio kūne dešinėje pusėje 1.7x1.5x1.1 cm dydžio hemangioma. Norėčiau paklausti ar tai pavojinga ir ka rekomenduojate?

Labas,

tai nėra pavojinga, ir dažniausiai skausmo neduoda. Rekomenduočiau manualinę korekciją, individualius pratimus. Kreipkitės

Nuo: Margarita
2018-06-14
Sveiki,
Po KMEK paaiškėjo, kad turiu 2 laipsnio plokščiapėdystę (1 koja - išilginio skliauto aukštis 20mm, išilginio skliauto kampas 147 laipsniai; 2 koja - išilginio skliauto aukštis 24mm, išilginio skliauto kampas 140 laipsnių). Pagal tai yra sprendžiama ar asmuo tinkamas karo tarnybai are ne (mano atveju sako, kad NE). Buvo atlikta ir rentgeno grama. Tačiau yra išlygų: su 2 laipsnio plokščiapėdyste asmuo gali būti TINKAMAS t.y. jei nėra artrozinių pakitimų pėdos sąnariuose. Norėčiau paklausti ar tie pakitimai yra stebint po kažkokio laiko tarpo (stebint periodiškai), ar jie nustatomi jau po pirmos rentgeno gramos?

Sveiki,

taip, galima matyti pakitimus rentgenogramos nuotraukoje. Rekomenduočiau atvykti konsultacijai, nes pagal aprašymą nėra aiški problema.

Nuo: Milda
2018-06-13
Laba diena, kokį gydymą rekomenduotumėte?Ar galima išvengti operacijos?
MRT išvada:
Juosmeninėje stuburo dalyje fiziologinė lordozė išlyginta.L5 slankstelio~3mmretrolistezė,L5slankstelio nedideli Šmorlio mazgai su STIR neženkliai hiperintensiniu signalu, galimai edemos požymiais,L5slankstelio smulkūs osteofitai.Facetinių sąnarių degeneraciniai pakitimai,
L5/s1 diskas dehidratuotas, suplokštėjęs.
L4/5 diskas pasigaubęs, šaknelių spaudimo nematyti, šoninės kišenės, tarpslankstelinės angos nestenozuotos.L5laminotomija kairėje,L5/S1 diskas pasigaubęs, kairėje subartikulinė ekstraligamentinė ekstruzija su migracija į viršų palei L5dorzalinį paviršių iki apatinio 1/3,paspausta, pastumta kairioji S1 šaknelė, stenozuojama kairioji šoninė kišenė.Conus medullaris L1 aukštyje.Apimtoje nugaros smegenų dalyje židininių signalo pakitimų nematyti.
Išvada
Juosmeninėje dalyje L5/S1 osteochondrozė, facetinių sąnarių degeneraciniai pakitimai.L5slankstelio nedidelė retrolistezė.L5/S1 disko kairėje subartikulinė ekstraligamentinė ekstruzija su migracija, paspausta kairioji S1 šaknelė, stenozuojama kairioji šoninė kišenė.

Labas,

jeigu nevertinti, nesigilinti į skausmo pobūdį, intensyvumą, funkcinę būklę, tada tik operacinis gydymas. Tačiau, rekomenduočiau atvykti ir įvertinti daugiau momentų.

Nuo: Laba diena
2018-06-13
Sveiki gavau isvadas MRT isvada: Osteochondrozė,deformuojanti spondiloartrozė.Polisegmentinė diskogeninė stuburo kanalo stenozė L3/4,L4/5,L5/S1 lygy.L3/4 disko fibrozinio žiedo plyšimas centraliai su minimaliu pasigaubimu.L4/5 disko fibrozinio žiedo plyšimas centraliai su protruzija.L5/S1 disko centrine protruzija.
Kaip atlaisvinti pastovu nugaros skausma?

Sveiki,

atvykite konsultacijai, manualiniam gydymui.

Nuo: Roma
2018-06-11
Laba diena. Prašyčiau pakomentuoti MRT vertinimą:Kaklines stuburo dalies osteochondroze,spondiloze,spondiloartroze 2-3stadija.C4-5-6-7disku difuzines protruzijos ir soniniai - uzpakaliniai spondilofitai abipus siaurina tarpslenkstelines angas,deformuoja stuburo kanala.Ar tai labai blogai?Dar turiu labai zema kraujo spaudima,kuris trukdo gydymui,taip teigia gydanti neurologe.
Aciu!

Sveiki,

rekomenduočiau manualinį gydymą, korekcinius pratimus. Žemas kraujo spaudimas netrukdo manualiai gydyti stuburo.

Nuo: vilius
2018-06-11
Laba diena, pradejo skaudeti desines kojos pakinkli (keli is vidines puse). Daktare siunte pasidaryti radiologini tyrima. Gavau atsakyma. Ar galite pakomentuoti isvada?
Juosmenines stuburo dalies pradiniai degeneraciniai pakitimai, zenkli L5/S1 intervertebriniu angu degeneracine stenoze; L4/L5 tarpslankstelinis diskas pasigaubes; L5/S1 5mm protruzija, saikingai siaurinama desine lateraline kisene; sakraliai pradine epidurine lipamatoze ir perineuralines cistos.

Labas,

juosmeninės stuburo dalies degeneraciniai pakitimai, kurie puikiai kompensuojasi taikant manualinį gydymą. Kreipkitės.

Nuo: Justė
2018-06-07
Laba diena, norėčiau sužinoti ką reiškia po darytos kaklo šoninės ir priekinės rengenogramos pateiktas atsakymas: sąnarinių paviršių subchondrinė sklerozė, C slankstelių kampuose susiformavę kaulinės išaugos. Palyginta kaklo fiziologinė lordozė. Diskas C6/C7 žemas, jo lygmenyje apkalkėjęs priekinio išilginio raiščio fragmentas. Išvada: osteochondrosis llst, spondyloarthosis v. reg C. Discosis C6/C7.

Sveiki,

Juste, visi pakitimai aiškiai parašyta. Žinant Jūsų amžių, galima būtų daryti išvadas dėl ankstyvų degeneracinių pakitimų. Taikant manualinį periodinį gydymą, atliekant tam tikrus judesius, sveikatos būklė greitai taisosi. Kreipkitės.

Nuo: Silva
2018-06-06
Gerb.Daktare
Labai prašau pakomentuoti mano radiologinio tyrimo vertinimą. Pati jaučių didelį skausmą kryžmens-uodegikaulio kairėje pusėje (2016 pašalinti 3 uodegikaulio slanksteliai, bet skausmas liko, ir sakyčiau dar stipresnis, šiek tiek malšina skausmą Nimesilas, ir tai tik po 5 dienų) .Išvadoje rašoma: Palyginta juosmeninės dalies lordozė, minimali skoliozė. Tarpslanksteliniai diskai ženkliai dehidratuoti, pailgėjusios slankstelių kūnų dengiamosios plokštelės. Kraštiniai Th10-S1 spondilofitai, ryškiausiai L4-5 lygyje. Polisegmentinės Šmorlio išvaržos. L4-S1 diskai cirkuliariai išgaubti iki 4.5 mm, kartu su osteofitų kompleksais siaurina formalines angas ir lateralines kišenes abipus, dirginama kair. L5 šaknelė. Tekalinis maišas ženkliai nedeformuotas, filum terminale ženkliai nesusigrudusios. Conus meduliare be matomos patologijos. Paravertebraliniai audiniai struktūriški. Destrukcijos židinių nematyti.

Sveiki,

netiksliai komentuoti, daryti išvadas neteisinga. Reikalinga matyti Jus ir MRT nuotrauką. Ir Jūsų atveju, skausmą gali duoti keletas priežasčių. Atvykite konsultacijai, trumpam funkciniam ištyrimui.

Nuo: Egidijus
2018-06-06
degeneraciniai pokyčiai juosmeninėje stuburo dalyje L2/3, L3/4, L4/5, L5/S1 diskų osteochondrozė, , def. spondiloartrozė išreikšta L4/5, lygy,
L4/5 disko paracentraliai -subartikuliariai kairėje protruzija-6,2mm. Stuburo kanalas ženkliai stenozuotas sagitaliai 6,5 mm kairę lateralinę kišenę ir paspaudžianti L/5 nervo šakanelę, stuburo kanalo ir kairės i/v angos ženkli stenozė
L/5S1disko lygy biforamianlinė ženkli stenozė, L3/4 lygy saiki stuburo kanalo stenozė
skausmas didelis nugaroje kas gali padėti ? reikalinga operacija?

Sveiki,

pirma turėčiau Jus pamatyti, atlikti ištyrimą, keletą procedūrų ir tik tada daryti išvadas.

Nuo: Olga
2018-06-06
Laba diena. Prašyčiau pakomentuoti MRT vertinimą:
Išlyginta juosmens fiziologinė lordozė. Neišreikšti degeneraciniai diskų, dengiamųjų plokštelių ir facetinių sąnarių pakitimai (matomi L4/5)
L4/5 tapslankstelinio disko cirkuliarus pasigaubimas, nedaug siaurinantis intervertebrines angas abipus, be matomos šaknelių kompresijos. Stuburo kanalas nestenozuotas –tekalinis maišas sataliai 13 mm.
Išvada:
Išlyginta juosmens fiziologinė lordozė. Neišreikšti degeneracinių diskų, dengiamųjų plokštelių ir facetinių sąnarių pakitimai L4/5. L4/5 disko cirkuliarus pasigaubimas, nedaug siaurinantis intervertebrines angas abipus, be matomos šaknelių kompresijos.
Kaip aš suprantu, tai nieko baisaus, tai kodėl tuomet man taip skauda ir einant, ir gulint, ir sėdint rytais keliantis iš lovos skausmas nerealus, tenka keturiomis pašliaužt, kol ant kojų atsistoju. Ačiū

Labas,

tai nėra ,,nieko baisaus". Disko pažeidimas, sumažėjusi stuburo amortizacija dėl palygintos lordozės, raumenų disbalansas taip pat nemažas. Rekomenduočiau manualinį gydymą, korekcinius pratimus, pokalbį apie vandenį ir mitybą.

Nuo: Rima
2018-06-04
Stuburo kifoze ir sl.kunu subch.skleroze ,isaugos

Sveiki,

netikslus, neaiškus aprašymas, kiek daug išreikšti pakitimai, degeneracija ? Manau didelių problemų nėra ir konservatyvus gydymas, balansavimas būtų labai naudingas. Kreipkitės

Nuo: Inga
2018-06-02
sveiki,degeneraciniai pokyčiai stuburo dalyje C3/4, C4/5, C5/6, C6/7diskų osteochondrozė,pradiniai def.spondiloartrozės požymiai,spondiliozė. C5/6disko centraliai-paracentraliai abuipus plati protruzija,stuburo kanalas saikiai stenozuotas. C4/5,5/6 dešinėje i/v angose periniaurinės cistos,C4/5,C6/7lygi saiki stuburo kanalo centrinė stenooze,kas gali padėti?reikalinga operacija?

Sveiki,

norint atsakyti ar reikalinga operacija, būtina matyti Jus ir žinoti kai ką daugiau negu parašyta MRT. Rekomenuočiau manualinį gyymą. Kreipkitės.

Nuo: Vida
2018-06-01
laba diena po magnetinio tyrimo rasta kryzkaulio kanale S2 lygyje 1,7 cm perineuraline cista ,koks gali buti taikomas gydymas ar operacija

Sveiki,

būtina matyti Jus, visą anamnezę, simptomus, skausmo pobūdį, intensyvumą ir t.t.

Nuo: Vida
2018-06-01
Perineuraline cista 1,7 cm diametro kryzkaulio kanale S2 lygyje ar sudetinga operacija

Klausimą peradresuoju neurochirurgams.

Nuo: Darius
2018-06-01
Sveiki mane daugiau kaip 3-4metai kamuoja galvos svaigimas,kartais lengvas pykinimas,kraujospudis kartais pakyla,skausmas tarp menciu,akupunktura dariau apie 12 kartu bepadejo,darau tempimo pratimus,ar padetu sporto klube tam tikri pratimai mano atveju, magnetinio rezonanso aprasymas ir isvada:
Kaklines stuburo dalies osteochondroze,spondiloze,spondiloartroze 1-2st
C5-6tarpslankstelis diskas cirkuliai isgaubtas ir soniniai-uzpakaliniai,psondilofitai deformuoja stuburo kanala.
C6-7 kaire paracentrine disko isvarza,prolabuojanti zemyn kair.lateralineje kiseneje-deformuoja kaire lateraline kisene,galimai siekia kaire c7 saknele

Sveiki,

rekomenduotinas manualinis gydymas, vėliau pratimai. Kreipkitės.

Nuo: Lijana
2018-05-31
Laba diena cia vel lLIJANA,as gyvenu airijoj atvykti negalesiu prasau duoti jusu numeri kuriuo galeciau su jumis pakalbeti .aciu

Labas,

+37067652001

Nuo: Kristina
2018-05-30
Laba diena,

Esu mergina, man 27 metai. Prieš savaitę patyriau sausgyslės traumą. Prieš tai traumų neturėjusi. Aštrus stiklinis daiktas krito ir nutraukė tiesiamąją dešinės kojos nykščio sausgyslę. Operacija atlikta tą pačią dieną. Sausgyslė susiūta 2-0 Prolene.
Pagrindinės diagnozės: kokos piršto tiesiamojo raumens bei sausgyslės sužalojimas čiurnos bei pėdos lygyje.
Operacijos: Revisio vulneris. Sutura tendinis. Drainage
Šiuo metu nešioju įtvarą - langetę ir kas antrą dieną keičiu tvarsčius. Prognozuojamos 6 savaitės su įtvaru ir tuomet reabilitacija.
Turiu kelis klausimus - ar reabilitacijos metu gali būti pilnai atstatoma piršto funkcija ir kiek laiko vidutiniškai tai gali užtrukti?
Pakankamai aktyviai sportuoju bei daug vaikštau. Kada įmanoma pradėti vėl sportuoti pažeista koja ir vaikščioti ilgesnius atstumus?
Ar tiesa, kad reikėtų mažinti randą, jog jis netrukdytų sausgyslei normaliai gyti? Ir kaip tai reikėtų daryti?
Ar po įtvaro nuėmimo reikalinga speciali avalynė?
Per kokį laiko tarpą galima tikėtis grįžti prie normalaus vaikščiojimo ir kojos krūvio?
Ar ateityje pėda reikalaus ypatingesnės priežiūros ir mažesnės apkrovos ar galima tikėtis grįžti prie normalios kasdienybės?

Ačiū už atsakymus į galbūt nevisai protingus klausimus :)

Sveiki, Kristina,

tikrai tikslingai nieko nepasakysiu Jūsų nematęs. Kai nuimsite įtvarą, skambinkite, atvyksite ir viską susakysiu, patarsiu ką tikslingiau daryti, ko vengti, kokios formos reikalinga reabilitacija ir t.t. Po imobilizacijos būtina atstatyti viso pėdos-čiurnos komplekso funkciją, taip pat dažniausiai būna funkcinių pakitimų dubens, juosmens, kryžkaulio zonose, kuriuos taip pat rekomenduotina manualiai subalansuoti.

Nuo: Ana
2018-05-30
Laba diena. Nustatyta tokia diagnoze Ca recti cT2N1M0 3st. Ar reikalinga chemoterapija?? Ar uztektu operacijo?? Aciu

Sveiki,

klausimas ko gero ne tuo adresu :)

Nuo: Lijana
2018-05-30
Laba diena.mano mergaitei 5metukai per viena savite turejo dvi stuburo aperacijas buvo iskrypes stuburas,bet esme ta kad po tu aperaciju jau praejo menuo bet ji vis nevaldo kaires pedos ,negali pakelti i virsu pirstu ir visos pedos .ka daryti? masazuojam kazdien ir nesioja plasmasini bata kuris jai padeda vaiksciot .daktarai sako kad miega nervas ir raumuo .

Labas,

rekomenduočiau atvykti konsultacijai. Patarčiau ką tikslingiau daryti, ką taikyti iš pasyvaus gydymo, aktyvių judesių. Skambinkite.


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.