Paieškų šiandien: 460

Klausk gydytojo

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Kineziterapeutas atsakys į Jūsų klausimus apie nugaros skausmų prevenciją, stuburo stabilizavimo pratimų parinkimą, mitybos konsultacijas, krūvio apimties dozavimą

Įmonės veikla: individuali ir grupinė kineziterapija taikant naujausius gydymo būdus ir priemones. redcord laisvo kybojimo sistema, terapiniai didieji ir maži kamuoliai, BOSU pusiausvyros treniruokliai ir kita terapinė įranga.

Taip pat siūlome masažo, manualinės terapijos, elektroterapijos procedūras.

Specifinės giliųjų raumenų treniruotės, aerobika, treniruoklių salė.

Savanorių pr. 350, Kaunas,

Tel.: 862048811,

www.sveikatingumoterapija.lt

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Kazimiera
2017-08-17
Sveiki, MRT išvada: stuburo juosmeninės dalies degeneraciniai pakitimai. L2/3 disko išvarža. L5/S1 disko protrūzija. Spondiloartroziniai pakitimai. Koks tolimesnis gydymas? Ačiū.
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

rekomenduotinas manualinis gydymas, po to teisingi judesiai.

Nuo: jurga
2017-08-15
sveiki, ką reiškia išvada Scoliosis et torsio lumbalis II. Man 35 metai. Ačiū
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

šoninis stuburo iškrypimas. Bet vertinti reikėtų viso stuburo, dubens padėtį ir kūno adaptaciją esamiems pakitimams. Taip pat rekomenduočiau manualinę korekciją ir individualius pratimus.

Nuo: Genute
2017-08-14
Laba diena,dariau kompiuterine tomografija, L5/S1 diskas suzemejes,centrineje jo dalyje matoma 0,5cm isvarza placiu pagrindu,liecianti nugaros smegenu maisa,ar reikalinga operacija,skausmai dideli.
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Labas,

atlikus manualinio gydymo ciklą ir 100% įsitikinus kad konservatyvus gydymas neduoda rezultato, spręsti dėl operacijos.

Nuo: Genute
2017-08-14
Laba diena,dariau kompiuterine tomografija L5/S1 diskas suzemejes, centrineje jo dalyje matoma 0,5cm isvarza placiu pagrindu ,liecianti nugaros smegenu maisa ,skausmai dideli.,ar cia reikalinga operacija?
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Labas,

kai bus atlikta ciklas manualinio gydymo ir 100% įsitikinta kad konservatyvus gydymas neduoda rezultato, tada ir spręsti dėl operacijos.

Nuo: Andrius
2017-08-14
Juosmens stuburo 1laipsnio spondiliozė,ryškesnė L2,3,4 slanksteliu.I2-3-4,L5-S1 tarpslanksteliniu tarpu 1laipsnio chondrozes pozymiai. Ar su tokiomis isvadomis jau reikia naudoti medikamentus ?ar uztektu kitu priemoniu kaip manksta,spec,pratimai?ar reikia sunerimti? ir ar galiu dirbti fizini darba kol jauciami skausmai ?Dekui.
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

vaistus būtina naudoti esant ūmiam, intensyviam skausmui ramybėje. Pirma reikalingas manualinis gydymas šalinant skausmo priežastį, skysčių, mitybos korekcija ir tik po to individualūs pratimai. Esant skausmui nerekomenduoju nei pratimų, nei fizinio darbo. O žmonės, kurie į tai nekreipia dėmesio, išlaukia ir operacijos...

Nuo: Virginija
2017-08-14
Sveiki,neseniai pradėjo skaudeti dešnėje juosmens puseje.Skausmas eina nuo dubens ir į koją Naktį.prabundu nuo skausmo.Radiologo išvados:Stuburo L/S dalies šonines krypties ro-je Th12/L1/2/3/4/5 tarpslanksteliniai tarpai saikingai susiaureję,dengiamosios plokšteles nedaug pailgėję,matoma subchondrinė sklerozė.paryškinta fiziologinė lordozė.Dalinai apkalkėjusi infrarenalinė aortos dalis.Abiejų klubų sąnarių tiesinės krypties e sąnariniai tarpai netolygiai susiaureję>iš medialinės puses gūzduobių subchondrinė sklerozė.Šlaunikaulių galvutės nepakitusios.Dėkui.
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

patarčiau turėti tyrimus ir atvykti konsultacijai, nes vertinti reikėtų Jūsų funkcinę būklę.

Nuo: Rita
2017-08-10
Sveiki, MRT išvada: L4-5 intraforaminalinė protūzija dešinėje siaurina deš. tarpslankstelinę angą, gali dirginti deš. L4 šaknelę. L5- S1 intraforaminalinė protūzija kairėje siaurina kairę tarpslankstelinę angą, gali dirginti kairę L5 šaknelę.
Sakykit, čia jau yra išvarža, ar dar tik jos pradžia? Koks gydymas būtų efektyviausias?
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

tai diskų pažeidimai, gresiančios išvaržos. Todėl rekomenduojama gydyti ir po to pratimai.

Nuo: Jūratė
2017-08-09
Sveiki, MRT tyrimo išvada: L3-5 osteochondrozė, nedaug išreikšta spondiloartrozė. L3-4 disko medialinė protrūzija apie 5 mm. L4-5(S) disko ekstruzija kairėje paramedialiai sagitaliai apie 6,5 mm, paspaudžiama k. L5 šaknelė.
Siūloma operacija, nes daugiau kaip metai kamuojs stiprūs skausmai ypač einantys i kairia koja. Ar dar galėtu padėti stipri, tikslinga reabilitacija?
Ačiū.
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

standartinėje, tradicinėje medicinoje specifinės reabilitacijos prie Jūsų diagnozės nėra. Išvarža didelė, rekomenduočiau taikyti manualinę terapiją ir bandyti išvengti operacijos. Nebandžius specifinio gydymo, sunku atsakyti į klausimą ar būtina operacija. Panašu kad Jums, kaip ir daugumai net nebandyta taikyti tikslinio manualinio gydymo. Kreipkitės.

Nuo: Gitana
2017-08-08
Th11-L1 kremzliniai Smorlio mazgeliai. Vidutiniskai isreiksta/isreiksta L4/5 - L5/S1 intervertebrine osteochondroze; L4-L5 Modic l - ll tipo degeneracija. Vidutiniskai isreiksta L4/5 - L5/S1 fasetiniu sanariu artroze. L4/5 kaire paracentrine nusileidzianti disko isvarza; tiketina L5 sin. nervines sakneles kompresija. L5/S1 chronine centrine disko protruzija; zenkli kaire distaline foraminaline stenoze.
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

rekomenduočiau kreiptis dėl funkcinės diagnozės ir manualinio gydymo, po to individualių judesių.

Nuo: Angelė
2017-08-08
Laba diena,mano vyrui 66 metai.Padarius tyrimus nustatyti tokie stuburo pakitimai.Kaip suprasti tokius pakitimus ir kaip gydyti?
Ačiū už atsakymą
Pagarbiai

Krūtininės stuburo dalies kifozė paryškinta, matoma stuburo skoliozė. Susiaurėję krūtininės stuburo dalies tarpslanksteliniai tarpai, subchondrinė slankstelių dengiamųjų plokštelių sklerozė, nusmailėję slankstelių kraštai, nedideli priekiniai kraštiniai osteofitai. Sumažėjęs Th8 slankstelio aukštis.
Stuburo juosmeninės dalies lordozė - palyginta.
Matomas nedidelis stuburo linkis į kairę.
Kiek susiaurėjęs L3-L4 tarpslankstelinis darbas.
Matoma subchondrinė slankstelių dengiamųjų plokštelių sklerozė, nedideli priekiniai ir šoniniai kraštiniai osteofitai.
Listezių, kompresinių lūžių nematyti.
Pilvinės aortos sienelės - sklerozuotos.
Išvados: Stuburo skoliozė. Stuburo krūtininės ir juosmeninės dalies osteochondrozė. Th8 - I° kompresinė deformacija. Aortos aterosklerozė.

Juosmeninėje stuburo dalyje smulkūs kraštiniai osteofitai, skoliozė į kairę, suplokštėjusios dengiamosios plokštelės, subchondrinė sklerozė. L5/S1 ženkliai susiarėjęs tarpslankstelinis tarpas, osteochondrozė. Artroziniai pakitimai fasetiniuose sąnariuose L4/S1.
Kaulinės destrukcijos nematyti.
Krūtininės stuburo dalies fiziologinė kifozė nepadidėjusi, skoliozė į dešinę. Suplokštėjusios dengiamosios plokštelės, smulkūs kraštiniai osteofitai, subchondrinė sklerozė.
infiltracinių pakitimų plaučiuose nematyti. piešinys nesiekia periferijos. plaučių viršūnės laisvos.
Šaknys nepraplėstos. Skysčio, oro pleuros ertmėse nematyti.
sinusai ir diafragma be pakitimų.
Tarpuplautis nepraplėstas.
Aorta be pakitimų.
Išvados: degeneraciniai pakitimai juosmeninėje bei krūtininėje stuburo dalyje.infiltracinių pakitimų plaučiuose nematyti.
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

vyro būklė pakankamai nebloga, stuburo senėjimo procesas atitinka amžių. Rekomenduotina trumpas manualinis gydymas, po to skysčių, mitybos korekcija ir teisingi pratimai 3-4 kartus savaitėje po 20 min. Kreipkitės

Nuo: Ona
2017-08-08
Hiperkifozė,slanksteliai normalaus aukščio,saikingai susiarėję tarpslanksteliniai tarpai,slankstelių kūnų nedideli kraštiniai osteofitai-I st.tarpslankstelinė osteochondrozė,deformuojanti spondilozė visoje apimtoje Th stuburo dalyje.Išvados: Hiperkifozė;I st.distrofinio degeneracinio pobūdžio pakitimai visoje apimtoje Th stuburo dalyje.Kokios būtų rekomendacijos?
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

šiuo atveju konsultuoti įmanoma tik matant Jūsų funkcinę būklę, viso stuburo, dubens padėtį, raumenų balansą ir t.t. Rekomenduočiau manualinį gydymą, individualius pratimus.

Nuo: Žaneta
2017-08-08
Sveiki tyrimo atsakymas: Th3/Th8 sr. diskoze, besiformuojančios deformuojančios spondiliozes pož. kas tai? ir kodėl žemiau pečių per sprindį tirpsta stuburas? aciu
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

todėl ir tirpsta kad toje zonoje yra pakitimų. Gal būt slankstelių subliuksacija, audinių įtampa. Tai koreguojasi taikant manualinę terapiją.

Nuo: Karolina
2017-08-07
Sveiki gavau kt tyrimo atsakyma: L5-S1 disko emdianine protruzija,kurios sigaralinis matmuo 3,9mm dydzio. Kas tai yra?
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

tai gresianti stuburo išvarža, arba tiesiog disko pažeidimas. Ir tai jau Jūsų silpna vieta, todėl nieko nedaryti neišeis, nes ateityje bus daugiau problemų. Tikslingas manualinis gydymas, pratimai, mitybos korekcija.

Nuo: Elinga
2017-08-07
Laba diena,
Norėjau paklausti ką tai reiškia ir ką turėčiau daryti. Iš anksto dėkoju.
C2/Th1 kūnų dengiamųjų plokštelių ir facetinių sąnarių saikinga subchodrinė sklerozė.
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

nežinau Jūsų amžiaus, bet šie pakitimai nieko baisaus. Faktas kad reikalinga manualinis koregavimas viso stuburo ir individualūs pratimai.

Nuo: Zofija
2017-08-06
Laba diena.Gavau MRT rezultatą ir išsigandau
Stuburo kaklines dalies lordoze palyginta; kraniocervikalines jungties pradiniai degeneraciniai pakitimai.
Slanksteliu dengiamuju plokšteliu polisegmentiškai subchondrine skleroze. C3-7 priekiniai ir užpakaliniai osteofitai,
diskai C3-7 dehidratuoti, suplokšteje.
C4-7 diskai cirkuliariai pasigaube, ženkliau kair. foraminaliai iki 2,5 mm, kartu su osteofitu kompleksais stenozuoja
lateralines kišenes ir foraminalines angas, ženkliauk kaireje, tekalinio maišo AP matmuo 10 mm.
Nugaros smegenis ir paravertebraliniai audiniai be pakitimu. Labai prašau paaiškinkite,ką tai reiškia.Man 59m gyvenu Vilniuje
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

ryški stuburo diskų dehidratacija dėl vandens trūkumo organizme, taip pat nedarote judesių, todėl diskai neatsistato. Rekomenduotina manualinis gydymas, parinkti teisingus judesius. Kreipkitės.

Nuo: Regina
2017-08-05
Diagnozė:
L5-S1 tarpas ryškiau nesužemėjęs, diskas degeneruotas, dehidratuotas,pasigaubęs i kanalą, deš.mediolateraliai anullus fibrosus įplyšimas. Kaip suprast tokią diagnozę,ir koks taikomas gydymas?
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

tuirte gresiančią stuburo išvaržą ir jeigu nieko nedarysite, diskas plyšinės daugiau. Kreipkitės dėl manualinio gydymo, po to korekciniai pratimai. Mitybą taip pat reikia koreguoti.

Nuo: Jurga
2017-08-04
Laba diena,
Prašau pakomentuoti KT išvadą, kokių priemonių turėčiau imtis? ar galima tai išgydyti? kokiais metodais? Dėkoju.
Išvada: L4/L5; L5/S1 tarpslankstelinių diskų pasigaubimai. Distrofiniai degeneraciniai pokyčiai I stad. L1 Šmorlio išvarža. Scoliosis et torsio vertebrae I laipsn.
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Labas,

turėtumėte kreiptis dėl manualinės korekcijos, mitybos konsultacijos ir individualaus fizinio aktyvumo plano.

Nuo: Jovita
2017-08-03
Sveiki, gal malonetumet pakomentuoti KT tyrima: fiziologine lordoze apatineje dalyje paryskejusi, L1-L3 paryskejusi lokali kifoze, nezymi skolioze i desine. Tarpslanksteliniai tarpai susiaureje, vidutinio dydzio krastiniai osteofitai. Th12-L3 nedideli smorlio mazgai. L3-S1 vid isreiksti facetiniu sanariu artroziniai pakitimai. L3 slankstelio per_0,5cm posterolisteze, L4 slankstelio nezymi laterolisteze. L2/L3 tarpslankstelinis diskas nezymiai pasigaubes. L3/L4 tarpslankstelinis diskas pasigaubes i visas puses, siaurina kisenes, intervertebrines angas. L4/L5, L5/S1tarpslanksteliniai diskai nezymiai pasigaube. Ar labai sunkus pokyciai ir kokio gydymo reiketu? Pries 4 m. tyrimas rode tik kifoze L1/L2 ir intervertebrine osteochondroze. 59m. Nuosirdus aciu
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

...gal pakomentuosiu paprasta kalba. Juosmeninės dalies keturių diskų plyšimai, pažeidimai, slankstelio pasislinkimas, ryškiai dehidratuoti visi diskai ir dar daug kitų negerų pakitimų. Dažnai norisi klausti: gal jau užteks nieko nedaryti ? Rekomenduočiau manualinį gydymą.

Nuo: Rita
2017-08-03
Laba diena, gavome MRT išvadą: Skoliozė. L6 pereinamasis apatinis mobilus segmentas. L1 - L3 kremzliniai Šmorlio mazgeliai. Būklė po L4/5 - L5/6 laminektomijų, l4 - L6 spondiliodezės metaline konstrukcija. Vidutiniškai išreikšta/išreikšta L3/4 - L5/6 intervertebrinė osteochondrozė; L6/S1 disko hipoplazija. L3/4 cirkuliarus disko pasigaubimas, vidutinio laipsnio centrinė spinalinė stenozė. Nervinių šaknelių kompresijos nestebima.
Žmogus vyresnio amžiaus, pati nepajėgia atsikelti iš lovos, šiek tiek pavaikšto su vaikštyne, bet vaikštant ir po to labai dreba kojos ir rankos, pasodinus visiškai pati nepasedi, jei nera atramos, krypsta arba į šoną ar atgal. Skaudėti sako nieko neskauda. Kur darė MRT gydyti neapsiima, pasakė mes niekuo daugiau negalime padėti. Ką parekomenduotute? Ar vykstate konsultuoti į namus? Ačiū už atsakymą.
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Labas,

taip vyksu į namus. Reikia žiūrėti ką galima padaryti, parinkti judesius, padėtis, kokios savikorekcijos, artimųjų pagalbos galimybes.

Nuo: Sabina
2017-08-03
Laba diena. Skaudejo nugara padariau mrt. Isvada: Intervertebralinė chondrozė L4-S1. Facetini ų sąmarių hipertrofija L3-S1. Pradinė spondiliozė L5-S1. L5-S1 lygyje disko išvarža dešinėje paramedialiai(migruoja žemin) dešinės S1 šaknelės kompresija kairėje foraminaliai nedidėle disko protruzija tarp nedidelių osteofitų; ženlli kairės i/v angos stenozė. L4-5 disko fibrozinio žiedo įplyšimaa. Nedidelė medialinė protruzija. L1,L5 slankstelių apatinės dengiamosios plokštelės Šmorlio mazgeliai. Hemangioma L3 kune.
Sakikit ar tai labai baisu
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Labas,

vienam labai baisu, kitas nieko nedaro, o susirūpinti reikėtų turint tiek negerų pakitimų. Viena pilna išvarža, kita gręsianti ir t.t. Rekomenduočiau manualinį kompleksinį gydymą, koreguoti skysčius, mitybą, po to mokėti ir daryti individualius koreguojančius pratimus. Kreipkitės.


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.