Paieškų šiandien: 12229

Klausk gydytojo

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Drąsutė Vaičekonytė - Jonaitienė (Senamiesčio psichiatrijos ir psichoterapijos centras)

Gydytoja Drąsutė Vaičekonytė- Jonaitienė - psichiatrė psichoterapeutė. Dirba individualiai, taiko psichoanalitinę psichoterapiją , psichoanalizę bei medikamentinį gydymą.

Esu gydytoja psichiatrė psichoterapeutė, psichoanalizės kandidatė. Dirbu individualiai, taikau psichoanalitinę psichoterapiją, psichoanalizę bei medikamentinį gydymą.

Išsilavinimas:

1991-1997 Studijos VU Medicinos fakultete

1997-1998 Medicinos gydytojo pirminė rezidentūra, VU Medicinos fakultetas

1998-2001 Gydytojos psichiatrės rezidentūra, VU Psichiatrijos klinika

2002-2007 Studijos KMU psichoanalitinės psichoterapijos programoje

nuo 2011 Studijos VU psichoanalizės mokymo programoje, atitinkančioje Tarptautinės psichoanalizės asociacijos standartus bei reikalavimus


Profesinė patirtis:

1999-2001 Gydytoja asistentė Respublikinėje Vilniaus psichiatrijos ligoninėje;

2001-2006 Gydytoja psichiatrė Vilniaus miesto psichikos sveikatos centre, I moterų skyriuje;

2001-2002 Gydytoja psichiatrė Respublikinėje Vilniaus psichiatrijos ligoninėje, Sunkių psichikos sutrikimų skyriuje;

2002-2004 Gydytoja psichiatrė psichoterapeutė Vilniaus miesto psichikos sveikatos centre, Psichoterapijos skyriuje;

2004-2006 Gydytoja psichiatrė psichoterapeutė Vilniaus miesto psichikos sveikatos centre, Krizių intervencijos skyriuje;

2006-2008 Gydytoja psichiatrė psichoterapeutė Vilniaus miesto psichikos sveikatos centre, Konsultacinio centro Dienos stacionare;

Nuo 2007m. Senamiesčio psichiatrijos ir psichoterapijos centro steigėja, gydytoja psichiatrė psichoterapeutė;

nuo 2012m. Psichoanalitikė kandidatė Senamiesčio psichiatrijos ir psichoterapijos centre


Profesinės draugijos:

Lietuvos psichiatrų asocijacijos narė

Lietuvos psichoanalizės draugijos narė

Vilniaus psichoanalitikų draugijos narė 

Tarptautinės psichoanalizės asociacijos psichoanalizės kandidatė

Ekspertas atsako:
Nuo: ROMA
2017-10-10
Labai savalaikiai 25m merginai nustayta paranoidinė šizofrenija, iš pradžių paskirta rispolept 2mg/ parą, vėliau 3mg ir jautėsi labai gerai, bet dar liko pro retą balselių. Po detalesnio tyrimo Kauno klinikose paskirta 5mg/parai. Tokią dozę geria jau 11dienų ir jaučia mieguistumą, neturėjimą jėgų, akyse momentais raidės išliejasi. Klausimas- ar tai šalutinis poveikis, kuris pradings arba žymiai susilpnės? Gal tai ligos toks pasireiškimas, kuris praeis? Per kiek laiko organizmas prisiderina prie tokio vaisto? Gal reikia kreiptis dėl vaisto dozės smažinimo ar kokio papildomo skyrimo. AČIŪ už atsakymą.

Laba diena,

panašu, kad tai - šalutinis vaisto poveikis. Tai gali praeiti, tačiau gali ir likti - labai individualu. Per kiek laiko, taip pat sunku pasakyti. Tačiau jei tai tęsis pora mėnesių ir ilgiau ir labai trukdys, reiktų kreiptis dėl vaistų korekcijos.

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Ausra
2017-12-06
Laba diena Gerbiama Gydytoja,
Turiu nerimo sutrikima, gudytojas israse Coaxil ir Fluanxol. Ar tai geras derinys? Gydytoja noriu paklausti nuo ko konkreciau yra Fluanxol? Kazkaip gydytoja paminejo, kad nuo neigiamu minciu kurios kartais mane puola. Siaip tos neigiamos mintys pas mane yra tokios, kad tik pasveikciau, kad nepasidarytu blogiau... ir tas galvojimas apie tai ne pastoviai , bet daznos.
Aciu uz Jusu atsakyma

Laba diena,

Derinys labai geras. Fluanxolis sumažina nerimą, todėl ir nerimastingų minčių sumažėja.

Nuo: Jurgita
2017-11-24
Laba diena,man nustatytas nerimo sutrikimas ,kankina nemiga .gydytoja paskyrė Elontril ir nakčiai kvetapiną ,bet niekaip negaliu užmigti..ar jūsų nuomone šis derinys tikamas , ačiū!

Laba diena.

Šis derinys yra tikrai geras. Tačiau ne visada pavyksta iš karto parinkti labiausiai tinkantį vaistą ar jų derinį. Kiekvieno žmogaus organizmas individualus ir reakcija į vaistus taip pat individuali. Reiktų dar kartą pasikonsultuoti su gydančiu gydytoju.

Nuo: Aušra
2017-11-22
Ar galima prie nerimo,pykinimo vartoti Truxal, nes daug išbandytų antideperesantų nepadeda.Ar nuo Truxal neatsiranda agresyvumas. Ačiū už atsakymą

Laba diena,

taip, prie nerimo ir pykinimo galima vartoti truxalį. Nuo jo tikrai neatsiranda agresyvumas.

Nuo: Domas
2017-11-14
Laba diena gydytoja noreciau jusu paklausti man yra autizmas as noreciau jusu paklausti ar autizmu sergantis zmogus gali vairuoti? Nes internete niekur apie tai nerandu informacijos niekur neraso ar gali autistai vairuot ar negali todel ir nutariau jusu paklaust tikiuosi bent jus zinosit as esu 100% isitikines kad sveikata praeiciau nes akys ir klausa mano gera bet man klausimas yra ar psichiatras man pasirasys nes pas viena buvau man nenorejo pasirasyt tai dabar galvoju registruotis pas kita nes as labai noriu issilaikyt teises nes as vairuot jau nuo pat vaikystes svajoju ir as jauciu kad as galiu pajegti kadangi neblogai moku taisykles turiu noro turiu motyvacijos ir nesu protiskai atsilikes tai noriu suzinoti ar gali issipildyt si mano svajone ar ne?

Laba diena,

dėja ir aš negaliu Jums atsakyti į šį klausimą. Tai sprendžia gydytojų konsultacinė komisija, gavusi iš Jūsų visas reikiamas pažymas.

Nuo: Milita
2017-11-14
Laba. 10 diena vartoju Cipralex 0,25 tab. Kadangi migdė pradėjau vartoti nakciai po 0,5 tab. tačiau paskutines keletą dienų jaučiu lyg nuolat būtų tuščias skrandis, nors ir pavalgau pakankamai, tas jausmas visą parą. Pilvas gurgia, jaučiuosi lyg badaučiau. Ar tai vaisto poveikis? Ar šis vaistas man netinka? miegot normaliai neišeina, dieną migdo. Nebegaliu kentėti nežmoniško alkio jausmo.

Laba diena,

nepanašu, kad skrandžio ir pilvo problemos yra dėl vaisto poveikio. O migdymas tikrai gali būti susijęs su vaisto vartojimu. Jei jaučiate tik nepageidautiną vaisto poveikį, tuomet taip, galima pasakyti, kad vaistas Jums netinka.

Nuo: Rūta
2017-11-13
Laba diena,norėčiau sužinoti ar vartojant intraveninius narkotikus tokius kaip herojinas yra skiriamas medikamentas clonozepam.Ar narkotikus vartojantis žmogus gali savarankiškai vartoti clonozepam tam kad sustiprintų narkotikų poveikį?Ar šeimos gydytojas turi teisę skirti tokį medikamentą,ar visdėlto tam reikalinga psichiatro konsultacija?Ačiū

Laba diena,

clonazepamas gali būti skiriamas net ir priklausomiems nuo narkotikų asmenims. Nuo priklausomybės kenčiantys žmonės dažnai savavališkai vartoja įvairius psichotropinius preparatus narkotikų poveikiui sustiprinti. Pagal įstatymą, šeimos gydytojas turi teisę skirti clonazepamą. Kai kuriose poliklinikose yra priimta vidaus tvarka, kuomet šiuos vaistus išrašo tik psichiatras.

Nuo: kristina
2017-10-25
Ar yra mamytė nuo paauglystės kuri serga šizofrenija kuri pagimdė sveiką vaiką ir užaugino ?

Laba diena,

Tikrai yra moterų sergančių šizofrenija ir pagimdžiusių sveikus kūdikius.

Ar gali sunkiai psichikos liga serganti motina užauginti sveiką vaiką - sudėtingas klausimas. Tai jau priklauso nuo daug ko: kokie konkrečiai vyrauja simptomai pas sergančią motiną, ar yra ir koks tėvas, koks pats vaikas, kokia yra aplinka, ar yra daugiau artimų žmonių ir kokie jie ir t.t.

Nuo: Laima
2017-10-20
Laba diena,
mano mama, kuriai dabar 89 metai, daug metų prieš miegą geria Clonozepam 2 mg. Pastaruosius kelis mėn. pastebėjau, kad išgėrusi tampa sujaudinta, ilgai negali užmigti, pradeda kalbėtis su savimi. Pradėjau duoti pusę tabletės ir per mėnesį tai išnyko. Tačiau nerimauju, ar toks dvigubas sumažinimas gali būti pavojingas? Gal sumažėjusi koncentracija iššauks kokias problemas? Labai dėkui už atsakymą.

Laba diena,

jau daugiau kaip mėnesį duodate mamai dvigubai mažesnę vaisto dozę ir viskas gerai, būsena net pagerėjo. Akivaizdu, kad dėl sumažintos klonazepamo dozės tikrai nereikėtų nerimauti.

Nuo: Vylma
2017-10-12
Laba diena,
Gydytoja ar nerimui gydyti uztenka tik antidepresanto ar dar reikia kazkio tai papildomo vaisto nerimui gydyti , kuri lydi ir paichosomatinai simptomai.
Dekoju uz Jusu atsakyma

Laba diena,

Būna visaip. Kartais užtenka tik vieno antidepresanto, kartais reikia dviejų antidepresantų ir dar papildomai raminančių vaistų, o kartais niekas iš medikamentų nepadeda pilnai.

Nuo: Violeta
2017-10-12
Sveiki,
Gydytoja ar Coaxil tinka stipriam nerimui gydyti su simatiniais simptomais?
Dekoju Violeta

Sveiki,

Teoriškai tinka, praktiškai vargu ar padės. Coaxilis gana švelniai ir nestipriai veikiantis vaistas. Gal ir sumažins kažkiek stiprų neimą, bet somatinius simptomus kažin ar panaikins. Kita vertus, visko būna...

Nuo: Rasa
2017-10-12
Sveiki,
Gydytoja is Jusu patirties noriu
Paklausti ar nerimas gali buti isgydomas? Ar tai liga visam gyvenimui?
Dekoju uz atsakyma

Sveiki,

būna visaip, kartais nerimas išgydomas, kartais ne. Viskas priklauso nuo nerimą sukėlusios priežasties, kaip pavyksta nerimo priežastį išsiaiškinti ir kaip pasiseka ją pašalinti.

Nuo: Ramune
2017-10-12
Laba diena Gerbiama Gydytoja,
Labai noriu Jusu paklausti. As pradejus gerti antidepresnatus nerimui gydyti. Ar noarmalu, kad nerimas mane aplanko ir toks mieguistumas anntidepresanta naudojus 3 savaites?
Dekoju Jums uz atsakyma

Laba diena,

Taip, taip gali būti. Antidepresantai ne visada visiškai pilnai panaikina nerimą, o dėl didesnio arba mažesnio slopinančios poveikio gali būti padidėjęs mieguistumas.

Nuo: Kamile
2017-10-12
Gerbiama Gydytoja,
Labai noriu Isgirsti Jusu nuomone. Nemazai yra klausimu apie Coaxil, tad ir as Jusu noriu paklausti. Gydytoja Coaxil naudoju lygiai 3 savaites. Zinau kad vaistukas nepradeda veikti iskarto, bet as po keletos dienu atrode jauciau pagerejima ir taip buvo kokias 2 savaites, o dabar 3 savaite jauciu nerima kokia keleta kartu dienoje po kokia 1 val. ar gali buti taip kad pagerejimas
Man pasiresike iskarto, p dabar ta trecia savaite vel islindo nerimas. Nes zinau, kad vaistukas nepradeda veikti iskart. Ar tai noarmalu? Coaxil man istasytas 2 kartus dienoje. Ryte ir per pietus.
Aciu Jums uz atsakyma

Laba diena.

Labiau panašu, kad tuo laikotarpiu, kai pradėjote vartoti vaistą, Jūsų nerimo lygis buvo mažesnis. Anridepresantų antidepresinis poveikis reiškiasi ne iš karto, tačiau nespecifinis raminantis/slopinantis poveikis reiškiasi iš karto. Tą Jūs ir pajutote. Matyt dėl kažkokių priežasčių dabar Jūsų nerimas didesnis ir vaisto raminančio poveikio nebeužtenka. Rekomenduočiau coaxilį vartoti po 3 tab. per dieną.

Nuo: Mama
2017-10-04
Laba diena, norejau pasiteirauti, apie vaista methillphedinate. Mano vaikui 6 metai turim elgesio problemu ir hiperaktyvuma ir daktaras paskyre siu vaistu, taciau nuejusi i vaistine issigqandau net keliose vaistinese patvirtino kad tai vaistai narkotikai sukeliantys priklausomybe, slopinantys ir vaikui nelabai geri, todel noriu konkreciai suzinoti kas tai per vaistai nuo ko jie ir ar tinkami vaikui, nes labai bijau jam duoti . Gal yra kazkokie kiti vaistai, homeopatiniai ar koks kitas budas kur galima pagelbeti turint tokiu problemu.

Laba diena,

Šis vaistas skiriamas hiperaktyvumu bei dėmesio koncentarcijos sutrikimui gydyti vaikams ir paaugliams, derinant su elgesio psichoterapija. Žinoma, būtų gerai, jei Jūsų vaikui užtektų tik psichoterapijos. Homeopatija, manau, tikrai nepadės.

Dėmesio koncentracijos sutrikimui bei hiperaktyvumu gydyti taip pat dar naudojamas atomoxetinas.

Nuo: Rima
2017-10-12
Laba diena,
Gydytoja ar Coaxil 12,5mg antidepresantas gali suteikti daugiau jegu pradejus ji vartoti. Man ji israse nuo nerimo sutrikimo, bet labai ir tu jegu neturiu.
Dekoju

Laba diena,

jeigu jėgų nėra būtent dėl to, kad jūs nuolat vargina nerimas, tuomet coaxilis turėtų padėti ir esant energijos stygiui. Vaisto poveikį reiktų verti to tik po maždaug mėnesio.

Nuo: Lina
2017-10-11
Laba diena,
Gydytoja prasau pakomentuokite jeigu galite kam yra skiriamas Eglonyl 200mg?
Aciu Jums uz atsakyma

Laba diena,

Eglonylis priklauso neuroleptikų grupei ir dažniausiai yra skiriamas gydyti nerimo sutrikimus, lydymus pykinimo jausmo. Tai gana švelnus vaistas ir dažnai skiriamas vyresnio amžiaus žmonėms, kenčiantiems nuo nemigos ir nerimo. Vaistas nesukelia priklausomybės.

Nuo: Žaneta
2017-09-03
Laba diena.10 metų turiu PTS.Pastaruoju metu dar prisidėjo ir „neramių kojų sindromas”.Pasidariau krūvas tyrimų ir fiziškai esu sveika.Paskyrė gerti pramopexolį.Bet tas rytinis nerimas niekur nedingo.Geriau jaustis pradedu tik apie pietus.Gydytoja psichiatrė paskyrė Coaxil.Bet liepė gerti kol kas tik po vieną tabletę,nors instrukcijoje parašyta,kad reikia 3 per dieną.Ji sako,kad man turi pakakti ir vienos.Norėčiau paklausti,ar taip galima vartoti coaxil ir ar jis „nesusipyks” su pramipexoliu?(Pramipexolis neramias kojas apramino).Dėkoju iš anksto.

Laba diena,

Geriausia būtų, jei nepasitarusi su savo gydytoja nekeistumėte gydymo. Teoriškai galima coaxilį vartoti po 3 tab., Kartu vartojant ir pramipexolį.

Nuo: Ugnė
2017-09-27
Laba diena,turėjau didelių bėdų su pykčiu , nerimu, nuolat verkdavau ir negalėjau užmigti, gydytoja parašė po 100 mg, viena tabletę Ketipinor vakare, jaučiuosi neblogai, bet aštuonias valandas neišmiegu, geriausiu atveju septynias, o dažniausiai5-6, norėčiau ryte pamiegoti ilgiau, bet nepavyksta, nors, kai nevattojau vaistų nubusdavau kokią ketvirtą, at normalu, kad tokie stiprūs vaistai taip veikia? Ir kiek per mėnesį laiko priprasiu? Gydytojai sako, kad tai geri vaistai ir neproprasiu, bet man vistik neramu

Laba diena,

Šie vaistai, kaip gydytoja ir sakė, nesukelia priklausomybės, jūs nepriprasit. Jei jums yra jausmas, kad vis tiek mažokai pailsite, galima didinti šio vaisto dozę. Kuo daugiau nerimo ir kitų nemalonių, intensyvių jausmų žmogus išgyvena, tuo didesnių vaisto dozių reikia norit tai nuslopinti.

Nuo: Viktorija
2017-09-23
Kai tik nuvaziuoju grybauti i miska tai visada pasidaro silpna, ispila prakaitas,atrodo tuoj nualpsiu. Gazdinu artimuosius. Tada butinai turiu ko nors suvalgyti,atsigerti, Po kurio laiko praeina. Kas tai? Deguonies perteklius?

Laba diena,

labai sunku pakomentuoti Jūsų klauimą. Reiktų daugiau informacijos. Šiuos pojūčius gali sukelti ir fizinės ir jausminės priežastys.

Nuo: Danutė
2017-09-07
Laba diena ,
Norėčiau paklausti ar gali būti toks šalutinis poveikis nuo vaistų.
Mano tėčiui 89 metai , jam rugpjūčio 25 d . įvyko priepuolis panašus į epilepsiją , su traukuliais , sąmonės netekimu ir pamėlynavimu . Gydytojai paskyrė jam nuo epilepsijos vaistą Finlepsin 200 mg.
vieną kartą per dieną vakare 21 val.
Visą dieną jis būna ramus , sąmoningas , bet naktį prasideda neramumai , jis nemiega ,atsiranda baimė , laukia ryto , nori vaikščioti , kalba , neleidžia namiškiams išsimiegoti .
Gal galit ką nors patarti ką daryti ?
Pagarbiai
Danutė

Laba diena,

tai ne šalutinis Finlepsino poveikis. Reiktų atlikti fizinius tyrimus norint išsiaiškinti epilepsijos priepuolio priežastis. Naktiniai nerimai labiau panašūs į delyrinius epizodus, kurių priežastį taip pat reiktų aiškintis. Rekomenduočiau pasikonsultuoti su Gerontopsichiatrijos skyriuose dirbančiai gydytojais.


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.