Paieškų šiandien: 1229

Klausk gydytojo

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Drąsutė Vaičekonytė - Jonaitienė (Senamiesčio psichiatrijos ir psichoterapijos centras)

Gydytoja Drąsutė Vaičekonytė- Jonaitienė - psichiatrė psichoterapeutė. Dirba individualiai, taiko psichoanalitinę psichoterapiją , psichoanalizę bei medikamentinį gydymą.

Esu gydytoja psichiatrė psichoterapeutė, psichoanalizės kandidatė. Dirbu individualiai, taikau psichoanalitinę psichoterapiją, psichoanalizę bei medikamentinį gydymą.

Išsilavinimas:

1991-1997 Studijos VU Medicinos fakultete

1997-1998 Medicinos gydytojo pirminė rezidentūra, VU Medicinos fakultetas

1998-2001 Gydytojos psichiatrės rezidentūra, VU Psichiatrijos klinika

2002-2007 Studijos KMU psichoanalitinės psichoterapijos programoje

nuo 2011 Studijos VU psichoanalizės mokymo programoje, atitinkančioje Tarptautinės psichoanalizės asociacijos standartus bei reikalavimus


Profesinė patirtis:

1999-2001 Gydytoja asistentė Respublikinėje Vilniaus psichiatrijos ligoninėje;

2001-2006 Gydytoja psichiatrė Vilniaus miesto psichikos sveikatos centre, I moterų skyriuje;

2001-2002 Gydytoja psichiatrė Respublikinėje Vilniaus psichiatrijos ligoninėje, Sunkių psichikos sutrikimų skyriuje;

2002-2004 Gydytoja psichiatrė psichoterapeutė Vilniaus miesto psichikos sveikatos centre, Psichoterapijos skyriuje;

2004-2006 Gydytoja psichiatrė psichoterapeutė Vilniaus miesto psichikos sveikatos centre, Krizių intervencijos skyriuje;

2006-2008 Gydytoja psichiatrė psichoterapeutė Vilniaus miesto psichikos sveikatos centre, Konsultacinio centro Dienos stacionare;

Nuo 2007m. Senamiesčio psichiatrijos ir psichoterapijos centro steigėja, gydytoja psichiatrė psichoterapeutė;

nuo 2012m. Psichoanalitikė kandidatė Senamiesčio psichiatrijos ir psichoterapijos centre


Profesinės draugijos:

Lietuvos psichiatrų asocijacijos narė

Lietuvos psichoanalizės draugijos narė

Vilniaus psichoanalitikų draugijos narė 

Tarptautinės psichoanalizės asociacijos psichoanalizės kandidatė

Ekspertas atsako:
Nuo: ROMA
2017-10-10
Labai savalaikiai 25m merginai nustayta paranoidinė šizofrenija, iš pradžių paskirta rispolept 2mg/ parą, vėliau 3mg ir jautėsi labai gerai, bet dar liko pro retą balselių. Po detalesnio tyrimo Kauno klinikose paskirta 5mg/parai. Tokią dozę geria jau 11dienų ir jaučia mieguistumą, neturėjimą jėgų, akyse momentais raidės išliejasi. Klausimas- ar tai šalutinis poveikis, kuris pradings arba žymiai susilpnės? Gal tai ligos toks pasireiškimas, kuris praeis? Per kiek laiko organizmas prisiderina prie tokio vaisto? Gal reikia kreiptis dėl vaisto dozės smažinimo ar kokio papildomo skyrimo. AČIŪ už atsakymą.

Laba diena,

panašu, kad tai - šalutinis vaisto poveikis. Tai gali praeiti, tačiau gali ir likti - labai individualu. Per kiek laiko, taip pat sunku pasakyti. Tačiau jei tai tęsis pora mėnesių ir ilgiau ir labai trukdys, reiktų kreiptis dėl vaistų korekcijos.

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Vylma
2017-10-12
Laba diena,
Gydytoja ar nerimui gydyti uztenka tik antidepresanto ar dar reikia kazkio tai papildomo vaisto nerimui gydyti , kuri lydi ir paichosomatinai simptomai.
Dekoju uz Jusu atsakyma

Laba diena,

Būna visaip. Kartais užtenka tik vieno antidepresanto, kartais reikia dviejų antidepresantų ir dar papildomai raminančių vaistų, o kartais niekas iš medikamentų nepadeda pilnai.

Nuo: Violeta
2017-10-12
Sveiki,
Gydytoja ar Coaxil tinka stipriam nerimui gydyti su simatiniais simptomais?
Dekoju Violeta

Sveiki,

Teoriškai tinka, praktiškai vargu ar padės. Coaxilis gana švelniai ir nestipriai veikiantis vaistas. Gal ir sumažins kažkiek stiprų neimą, bet somatinius simptomus kažin ar panaikins. Kita vertus, visko būna...

Nuo: Ramune
2017-10-12
Laba diena Gerbiama Gydytoja,
Labai noriu Jusu paklausti. As pradejus gerti antidepresnatus nerimui gydyti. Ar noarmalu, kad nerimas mane aplanko ir toks mieguistumas anntidepresanta naudojus 3 savaites?
Dekoju Jums uz atsakyma

Laba diena,

Taip, taip gali būti. Antidepresantai ne visada visiškai pilnai panaikina nerimą, o dėl didesnio arba mažesnio slopinančios poveikio gali būti padidėjęs mieguistumas.

Nuo: Kamile
2017-10-12
Gerbiama Gydytoja,
Labai noriu Isgirsti Jusu nuomone. Nemazai yra klausimu apie Coaxil, tad ir as Jusu noriu paklausti. Gydytoja Coaxil naudoju lygiai 3 savaites. Zinau kad vaistukas nepradeda veikti iskarto, bet as po keletos dienu atrode jauciau pagerejima ir taip buvo kokias 2 savaites, o dabar 3 savaite jauciu nerima kokia keleta kartu dienoje po kokia 1 val. ar gali buti taip kad pagerejimas
Man pasiresike iskarto, p dabar ta trecia savaite vel islindo nerimas. Nes zinau, kad vaistukas nepradeda veikti iskart. Ar tai noarmalu? Coaxil man istasytas 2 kartus dienoje. Ryte ir per pietus.
Aciu Jums uz atsakyma

Laba diena.

Labiau panašu, kad tuo laikotarpiu, kai pradėjote vartoti vaistą, Jūsų nerimo lygis buvo mažesnis. Anridepresantų antidepresinis poveikis reiškiasi ne iš karto, tačiau nespecifinis raminantis/slopinantis poveikis reiškiasi iš karto. Tą Jūs ir pajutote. Matyt dėl kažkokių priežasčių dabar Jūsų nerimas didesnis ir vaisto raminančio poveikio nebeužtenka. Rekomenduočiau coaxilį vartoti po 3 tab. per dieną.

Nuo: Mama
2017-10-04
Laba diena, norejau pasiteirauti, apie vaista methillphedinate. Mano vaikui 6 metai turim elgesio problemu ir hiperaktyvuma ir daktaras paskyre siu vaistu, taciau nuejusi i vaistine issigqandau net keliose vaistinese patvirtino kad tai vaistai narkotikai sukeliantys priklausomybe, slopinantys ir vaikui nelabai geri, todel noriu konkreciai suzinoti kas tai per vaistai nuo ko jie ir ar tinkami vaikui, nes labai bijau jam duoti . Gal yra kazkokie kiti vaistai, homeopatiniai ar koks kitas budas kur galima pagelbeti turint tokiu problemu.

Laba diena,

Šis vaistas skiriamas hiperaktyvumu bei dėmesio koncentarcijos sutrikimui gydyti vaikams ir paaugliams, derinant su elgesio psichoterapija. Žinoma, būtų gerai, jei Jūsų vaikui užtektų tik psichoterapijos. Homeopatija, manau, tikrai nepadės.

Dėmesio koncentracijos sutrikimui bei hiperaktyvumu gydyti taip pat dar naudojamas atomoxetinas.

Nuo: Rima
2017-10-12
Laba diena,
Gydytoja ar Coaxil 12,5mg antidepresantas gali suteikti daugiau jegu pradejus ji vartoti. Man ji israse nuo nerimo sutrikimo, bet labai ir tu jegu neturiu.
Dekoju

Laba diena,

jeigu jėgų nėra būtent dėl to, kad jūs nuolat vargina nerimas, tuomet coaxilis turėtų padėti ir esant energijos stygiui. Vaisto poveikį reiktų verti to tik po maždaug mėnesio.

Nuo: Lina
2017-10-11
Laba diena,
Gydytoja prasau pakomentuokite jeigu galite kam yra skiriamas Eglonyl 200mg?
Aciu Jums uz atsakyma

Laba diena,

Eglonylis priklauso neuroleptikų grupei ir dažniausiai yra skiriamas gydyti nerimo sutrikimus, lydymus pykinimo jausmo. Tai gana švelnus vaistas ir dažnai skiriamas vyresnio amžiaus žmonėms, kenčiantiems nuo nemigos ir nerimo. Vaistas nesukelia priklausomybės.

Nuo: Žaneta
2017-09-03
Laba diena.10 metų turiu PTS.Pastaruoju metu dar prisidėjo ir „neramių kojų sindromas”.Pasidariau krūvas tyrimų ir fiziškai esu sveika.Paskyrė gerti pramopexolį.Bet tas rytinis nerimas niekur nedingo.Geriau jaustis pradedu tik apie pietus.Gydytoja psichiatrė paskyrė Coaxil.Bet liepė gerti kol kas tik po vieną tabletę,nors instrukcijoje parašyta,kad reikia 3 per dieną.Ji sako,kad man turi pakakti ir vienos.Norėčiau paklausti,ar taip galima vartoti coaxil ir ar jis „nesusipyks” su pramipexoliu?(Pramipexolis neramias kojas apramino).Dėkoju iš anksto.

Laba diena,

Geriausia būtų, jei nepasitarusi su savo gydytoja nekeistumėte gydymo. Teoriškai galima coaxilį vartoti po 3 tab., Kartu vartojant ir pramipexolį.

Nuo: Ugnė
2017-09-27
Laba diena,turėjau didelių bėdų su pykčiu , nerimu, nuolat verkdavau ir negalėjau užmigti, gydytoja parašė po 100 mg, viena tabletę Ketipinor vakare, jaučiuosi neblogai, bet aštuonias valandas neišmiegu, geriausiu atveju septynias, o dažniausiai5-6, norėčiau ryte pamiegoti ilgiau, bet nepavyksta, nors, kai nevattojau vaistų nubusdavau kokią ketvirtą, at normalu, kad tokie stiprūs vaistai taip veikia? Ir kiek per mėnesį laiko priprasiu? Gydytojai sako, kad tai geri vaistai ir neproprasiu, bet man vistik neramu

Laba diena,

Šie vaistai, kaip gydytoja ir sakė, nesukelia priklausomybės, jūs nepriprasit. Jei jums yra jausmas, kad vis tiek mažokai pailsite, galima didinti šio vaisto dozę. Kuo daugiau nerimo ir kitų nemalonių, intensyvių jausmų žmogus išgyvena, tuo didesnių vaisto dozių reikia norit tai nuslopinti.

Nuo: Viktorija
2017-09-23
Kai tik nuvaziuoju grybauti i miska tai visada pasidaro silpna, ispila prakaitas,atrodo tuoj nualpsiu. Gazdinu artimuosius. Tada butinai turiu ko nors suvalgyti,atsigerti, Po kurio laiko praeina. Kas tai? Deguonies perteklius?

Laba diena,

labai sunku pakomentuoti Jūsų klauimą. Reiktų daugiau informacijos. Šiuos pojūčius gali sukelti ir fizinės ir jausminės priežastys.

Nuo: Danutė
2017-09-07
Laba diena ,
Norėčiau paklausti ar gali būti toks šalutinis poveikis nuo vaistų.
Mano tėčiui 89 metai , jam rugpjūčio 25 d . įvyko priepuolis panašus į epilepsiją , su traukuliais , sąmonės netekimu ir pamėlynavimu . Gydytojai paskyrė jam nuo epilepsijos vaistą Finlepsin 200 mg.
vieną kartą per dieną vakare 21 val.
Visą dieną jis būna ramus , sąmoningas , bet naktį prasideda neramumai , jis nemiega ,atsiranda baimė , laukia ryto , nori vaikščioti , kalba , neleidžia namiškiams išsimiegoti .
Gal galit ką nors patarti ką daryti ?
Pagarbiai
Danutė

Laba diena,

tai ne šalutinis Finlepsino poveikis. Reiktų atlikti fizinius tyrimus norint išsiaiškinti epilepsijos priepuolio priežastis. Naktiniai nerimai labiau panašūs į delyrinius epizodus, kurių priežastį taip pat reiktų aiškintis. Rekomenduočiau pasikonsultuoti su Gerontopsichiatrijos skyriuose dirbančiai gydytojais.

Nuo: Regina
2017-09-07
Laba diena. Noriu Jusu paklausti ar galima gerti asentra jei sutrinka ritmas del priesirdziu virpejimo.Aciu.

Laba diena,

taip, asentrą prie prieširdžių virpėjimo gerti galima.

Nuo: Ugnė
2017-09-04
Jaučiuosi siaubingai, nebegaliu miegoti visai jau 2 savaites, jauciu suaubingą nerimą ir baisią neapykantą, nes artimi žmonės mane išmete iš namų ir aš noriu, kad jie visi mirtu. Gydytoha parašė 100 mg Ketipinor po pusę tabletes, užmiegu 24 nubundu5, padėkit, nebežinau ją daryti į ką kreiptis?

Laba diena,

galite padidinti Ketipinor iki 100mg vakare. Bet bet kokiu atveju Jums reiktų vel kreiptis pas psichiatrą arba psichoterapeutą.

Nuo: Laima
2017-05-21
Kaip atsikratyti ekstrasistoliu

Sveiki,

pirmiausia reiktų išsiaiškinti ekstrasistolių priežastį.

Nuo: Dalia
2017-05-18
Sveiki, man 21 - eri metai, mergina. Paskutiniu metu (tokių pojūčių būdavo ir anksčiau) vis dažniau užeina keistų pojūčių lavina. 50 procentų laiko vargina gerklėje "kieto morkos gabaliuko" pojūtis, jo lokalizacija tarytum vis pasislenka kelių cm atstumu. Kartais atrodo lyg gerklės liežuvėlis būtų patinęs (šeimos gydytoja tą priskyrė alergijai - ji nustatyta). Prie viso to pradeda spausti krūtinę, kaklas lyg smaugiamas, kvėpavimas apsunkintas, lyg eitų gūsiais. Kraujo tyrimai, endokrinologiniai visi - puikūs. Kurį laiką vargino širdies permušimai, atliko EKG - viskas normoj, po to laiko tai lyg ir praėjo. Taip pat atrodo, kad stemplėje kažkas dirgina, sunkiau atsikrenkšti - skyrė nuo rėmens, bet lyg negelbėja. Kai sustiprėja tas jausmas gerklėje (nepanašu į isterinį kamuolį, manau, kad esu jį apturėjusi) tikrai sunkėja kvėpavimas, baisu, kad uždusiu, pradedu stresuoti, neretai pasireiškia karščio banga, kartais prisideda ir padažnėjęs širdies plakimas. Prie viso to lydi nerimo jausmas, pojūčiai taip išsekina, kad kartais pratrūkstu ir apsiverkiu, nežinomi pojūčiai labai gąsdina. Išvardinti pojūčiai su stipriu baimės, išprotėjimo (atrodo, kad tikrai tapsiu neadekvati) jausmu tęsiasi įprastai neilga. Bet pojūtis gerklėje gana ilgai (bet būna, kad ir porą dienų jaučiuosi gerai). Lyg ir primitų nerimo priepuolius, nujausdama, kad tai psichologinės kilmės somatiniai pojūčiai tarytum mėginu save apraminti, mažumėle geriau. Šeimos gydytoja ieško dar realių somatinių problemų, bet panašu, kad jų nėra. Apie psichoterapeuto pagalbą neužsimena, nežinau, kur beieškoti pagalbos su savo "įsivaizduojamais pojūčiais". Streso gyvenime beveik neturiu, išskyrus studijos. Tikrai mėginu sau visaip padėti: atsipalaidavimo pratimai, kvėpavimo ir kiti, ramninati vonia, pakankamai išsimiegoti, subalansuota mityba, sportas, pramogos, bet ar gali būti, kad nervai vis tiek prieš mane kovoja, sukeldami tokius pojūčius? Ar vis tik reikų ieškoti kitų priežasčių?

Sveiki,

panašu, kad Jums praverstų pokalbis su psichoterapeutu.

Nuo: Ana
2017-05-15
Laba diena gydytoja.Noreciau isamios informacijos.Man pries puse metu sutriko skysciu nurijimas.vis kuo tolyn tuo labiau pradejau nuryjant springti.kietas maistas kuo puikiausiai praejo.O va jau 2 menesiai nebegaliu ir maisto tirsto nei skysto nuryti.Vis ne i tas gerklas nueina.springstu.Istyre ir skrandi ir stemple ir mrt dare ir skydliauke.be pakitimu.Gydytoja skyre coaxil 3 kart dienoje.sakykit ar jis galetu buti veiksmingas siam sutrikimui pasalinti?Aciu.

Laba diena,

panašu, kad ryjimo sutrikimas yra psichologinės kilmės. Taip, coaxilis galėtų padėti, bet tikrai nebutinai.

Nuo: Zaneta
2017-05-14
Sveiki,
Labai jau jauciu stipru salutini poveiki nuo antidepresantu ir jau bandziau keleta ju. Kaip galima palengvinti tai ar imanoma prie ju priprasti?
Aciu Jums

Sveiki,

Kiekvieno žmogaus organizmo reakcija į vaistus yra individuali. Dažniausiai šalutiniai poveikiai sumažėja ar visai išnyksta per porą savaičių. Tačiau gali būti kad vargina nuolat. Tuomet belieka vis tik bandyti kitus vaistus ar jų kombinacijas. Dažniausiai šalutiniai poveikiai mažindami papildomai skiriant trankviliantus. Tačiau jų ilgai vartoti nereikėtų.

Nuo: Alma
2017-05-12
Sveiki.
Klausimas toks: ar gali žmogus pasikeisti,jei jis smurtavo,svetimavo,melavo,grasino,vartojo alkoholį ir kt. psichiką veikiančius preparatus?naudoja psichologinį smurtą,kaltina tik kitus,bet ne pats save?jei pokalbio metu jis siūlo "užkišti"burna,bet sako juokais paskui?asmuo nėra jauno amžiaus..Norisi tikėti,bet,ne kartą nuvylė.

Sveiki,

Žmogus gali pasikeisti jei pats iš tikrųjų to nori.

Nuo: Alma
2017-05-09
Sveiki,
Spaudžia pakauši ir smilkinius, kaip rūkas ant akiu, jaučiamas lig nerimas, kartais keičiant padeti
svaigsta galva,buvo skirtas seroxat ilgesni laika po
1/4 tabletes, bet dabar noriu palaipsniui visai nutraukti, tai ir vel pablogejo savyjauta. Neurologas išrase tanakan ir lexotanil po nedidele doze. Ar tas pablogejimas del seroxat mažinimo ar tik sutapimas?Jei nuo seroat mažinimo, tai kiek tai tesis.

Sveiki,

panašu, kad simptomai atsirado dėl seroxato nutraukimo. Tai paprastai trunka apie savaitę.

Nuo: Diana
2017-05-07
Labas.Mano sunus jau penkti metai girdi balsus.gydosi uk,bet rezultatu gydymas neduoda.kelis metus leisdavo paliperidono injekcijas,taciau,veltui.sunus atsisake gydymo(bande apiprezoli,kvantepina,risperidona-netinka)galiausiai atsisake gydimo,ir man net atrode,kad jam geriau be jokiu vaistu...mat,akivaizdu,kad po tableciu jam padideja susierzinomas.uzvakar isgere tablete olanzepino,ir,kaip ir bijojau-labai susierzino,eme rekti ir t.t..Ka jus patarsite?gal yra kokios kitos grupes saunesni medikamentai?esu visiskoje nevilty.pagarbiai-Diana-

Laba diena.

Apgailestauju, Jūsų sūnus išbandė visą eilę rimtų antipsichozinių vaistų. Kažko geresnio parekomenduoti negaliu.

,


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.