Klausk gydytojo

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Agnė Bartkevičiūtė (UAB „Primum Estetica“)

Gydytoja dermatovenerologė Agnė Bartkevičiūtė atsakys į Jūsų klausimus  tema: odos dariniai / onkodermatologija, uždegiminės odos ligos, lytiškai plintančios infekcijos

Gydytoja dermatovenerologė Agnė Bartkevičiūtė gydytoja dirba  klinikoje „Primum Estetica“ ir Vilniaus Universitetinės ligoninės Santaros klinikų Dermatovenerologijos centre.

Išsilavinimas:
2018 - 2022 m.m. Vilniaus universiteto Medicinos fakultetas, dermatovenerologijos rezidentūra
2012 -2018 m.m. Vilniaus universitetas Medicinos fakultetas, vientisosios medicinos studijos
 

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Ieva
2023-03-08
Sveiki, turiu dermatitą ir keičiantis sezonams atsiranda dermatitinių dėmelių, todėl gydytoja išrašė Dermavote 500g tepalą. Šį kartą dėmelė atsirado visiškai prie apgamo, todėl turiu klausimą ar šį tepalą galima tepti šioje vietoje ant apgamo (riebūs emolientai nepadeda)?

Laba diena,

galima, tiesiog darkart informuoju. Dermovate yra hormoninis tepalas ir nuėjimas nuo jo turi būti retinamas, todėl rekomenduoju tepti savaitę kasdien vakare, po savaitės vertinti efektą, jeigu stebėsite pagerėjimą, pradėkite savaitę tepti kas antrą dieną, vėliau kas trečią ir tik tada nutraukite.

Gyd. Agnė

Nuo: Arturas
2023-03-01
Sveiki. Noriu pasiteirauti del naudojamo receptinio gelik Duac 10 mg/30mg/g. Kazkaidaise gydytoja buvo israsiusi si geli naudojimui. Ant tiubelio parašyta, jog geli ismesti praejus 2 men. Praejo jau 2 merai. Gelio liko pakankamai daug ir vel isbere nugaro spuogais. Sakykite, ar galeciau si geli dar naudoti, ar visgi dabar tepant siuo geliu prisidarysiu tik zalos? Kas galetu atsitikti? Gelis is tiesu pakankamai brangus. Is anksto dekoju uz atsakyma.

Labas rytas, gerb. Artūrai,

jeigu pasitepsite, nieko kenksmingo nenutiks, tačiau poveikis bus daug silpnesnis arba jo visai nebus.

Rekomenduočiau apsilankyti konsultacijoje receptiniam vaistui gauti arba gydymo korekcijai.

Gyd. Agnė

Nuo: Viktorija
2023-02-28
Man 73 m. Odos gyd.nustatė odos rožinę. Užeina veido raudonis, kartais paberia skruostus, nosi , tarpukakti. Patarė baudoti Kremą raudoniui mažinti is Bioderma ir ant spuogelių Rozex tepalo. Ir viskas. Negi nėra kokių vaistų, kad liga neįsivažiuotų.

Labas rytas,

Jums atsakiau Jūsų praeitoje užklausoje.

Gyd. Agnė

Nuo: Viktorija
2023-02-27
Odos gydytoja nustate odos rozine. Apart odos kaitimo,retsykiais isberia skuostus,nosi ir vel praeina.dabar nusipirkau kremi Biodermik ir israse tepalo Rozex isberimui patepti. Kol liga neisisenejusi gal yra kokiu vaistu be mano minetu . Esu 72 metu moteris

Labas rytas, gerb. Viktorija,

žinoma, kad yra ir kitų gydymo metodų. Manau, kad Jus konsultavusi gydytoja dermatovenerologė nusprendė Jums skirti lokaliai tepamus vaistus įvertinusi ligos išplitimą ir kitus simptomus.

Kitos nuomonės ir įvertinimui reikėtų atvykti gyvai konsultacijai. Manau, kad šiai dienai paskirtas gydymas yra teisingas.

Gyd. Agnė

Nuo: Marius
2023-02-12
Sveiki. Pastebejau, kad po buitines namu chemijos, ant vienos rankos oda tapo sausa. Dirbau aisku su pirstinem, taciau matomai su vandeniu pirstine sudreko ir chemija taip ir pateko. Sakykite, ar tai tiesiog alergija nuo chemijos, kad oda taip nusauso ir tapo tokia lyg pasisiursktusi, ar tai visgi nedidelis nudegimas? Kaip gydyt? Koki tepala naudot? Namie suradau tokius tepalus ir tepiau jais: bepanten plius, betadino tepala ir streptocidini tepla. Ar oda visgi tokia ir pasiliks pasisiurkstusi ant rankos ir jokie tepalai nebepades? Is anksto dekoju uz atsakyma.

Sveiki,

Bepanthen plus tepalas šioje vietoje Jums tinkantis labiausiai. Kai praeis paraudimas ir įtrūkimai, jeigu tokių buvo, nusipirkite drėkinantį kremą Clineral X-zem ir tepkite juo 4-6 kartus per dieną, po kiekvieno rankų plovimo, lengvai susigeria. Vakarui pasirinkite kremą su šlapalu - naudokite kremą su 30 proc. šlapalo, rekomenduoju jį tepti vakarais, nes reikės ilgiau palaukti, kol susigers. Šlapalas Jums suminkštins odą, nebus tokia šerpetojanti.

Gyd. Agnė

Nuo: Erika
2023-02-11
Sveiki,

Nugaroje skauda odos plotelį, niežulio nėra, paraudimo taip pat vizualiai nesimato. Tik jaučiamas skausmas ir griaužimas toje vietoje jau keletą savaičių. Kas tai galėtų lemti?

Laba diena,

kadangi bėrimo nėra, taip pat lokalaus uždegimo simptomų neatžymite - paraudimo, patinimo, temperatūros pokyčio, tik vidinį skausmą, siūlyčiau užsiregistruoti gyd. neurologo konsultacijai - gal buvo pažeistas nervas dėl buvusios traumos ar kt. priežasties.

Gyd. Agnė

Nuo: Raminta
2023-02-11
Sveiki, ant nugaros atsirado raudonas plemas, prieš savaite, tarsi blusų butu sukasta, šalia atsirado lyg limfmazgis,bet keistoje vietoje ant nugaros link pažasties ant kaulo ir skausmingas, nezinau ar del to pačio bet buna pradeda skaudėti tos pačios puses ranka. Ar tai praeis savaime?

Laba diena,

na, pirmiausiai tai reikėtų gyvai pamatyti bėrimą. Iš to, ką Jūs aprašėte - bėrimas vienpusis, grupuotas, skausmingas - panašu į Herpes Zoster arba juosiančiosios pūslelinės bėrimą. Turėtų praeiti savaime per savaitę, bet dėl tikslesnės diagnozės visada geriau pasirodyti gydytojui dermatovenerologui gyvai. Tepkite emolientais.

Gyd. Agnė

Nuo: Regina
2023-02-02
Laba diena.
Mano sesė dvynė jau mėnuo kaip sunkiai serga juostine pūsleline. Po kiek laiko ji galės skiepytis nuo tos ligos?

Laba diena, gerb. Regina,

Jeigu liga dar ūmi ir trunka ilgiau nei mėnesis, reikalinga gydytojo neurologo konsultacija.

Gyd. Agnė

Nuo: Marija
2023-01-07
Sveiki. Galbūt galėsite padėti. Buvau pas ginekologę, po apžiūros pasakė, kad pienligė. Paėmė tepinėlį tyrimui, kad patvirtinti diagnozę. Gavus tyrimo atsakymą sutrikau, nes grybelis nerastas, tačiau matau, kad latobacilų nėra, epitelio ląstelės ir kokinė mikroflora viršijusi ribas. Kas tai galėtų būti? Jaudinuosi, nes pas gydytoja sekantis vizitas dar toli, o ir vaistai nuo pienligės jau naudojami. Ačiū už atsakymą

Labas rytas,

sprendžiant iš Jūsų nurodytų pakitimų tepinėlyje - tai bakterinė vaginozė. Tai klinikinė būklė, kai normali makšties mikroflora - laktobacilos - pakeičiamos kitomis bakterijomis. Apsilankysite pas savo ginekologę, ji Jums paskirs antibiotikų ir ši būklė susitvarkys. Jeigu Jūsų ginekologė Jus apžiūrėjusi nusprendė, kad matomi pienligės simptomai, paskirtus vaistus vartokite - paprastai užtenka poros Flukonazolio kapsulių. Pienligė Jūsų situacijoje gali būti antrinė priežastis, prisidėjusi dėl susilpnėjusios lokalios imuninės sistemos išsivysčius bakterinei vaginozei.

Sulaukite savo vizito be nerimo, laimingai!

Gyd. Agnė

Nuo: Rita
2023-01-01
Sveiki, veida beria uzdarais komedonais kogero, nezinau ar taip tiksliai vadinasi. Buvau pas kosmetologe jau gal 4 kartus ir atrodo proceduru dar padaugeja berimu. Galima butu pas jus kreiptis i klinika Estetica?

Labas vakaras, gerb. Rita,

žinoma, kreipkitės, pakonsultuosiu.

Gyd. Agnė

Nuo: Jurij
2022-12-13
Pora savaiciu,kaip man patine kaira koja prie pirstu,blizga,skausmai,nieko nie galiu laikyti su sita ranka,geriu Relifex 1 mg,tepu Voltarenu,bet nieko nie padeda? Ka patarsit gydytoja?

Labas vakaras,

kadangi išlieka uždegimo požymiai - koja skausminga, patinusi, paraudusi - užsiregistruokite gyd. dermatologo konsultacijai. Iki konsultacijos naudokite hipoalerginius drėkinančius kremus.

Gyd. Agnė

Nuo: Matas
2022-11-24
Sveiki, nežinau ar čia kreipiuosi, bet man kaklo viduryje, kairėje pusėje yra gumbelis kuris visiškai neskauda bet juda. Jis ten jau yra 4-5 metus. Kartais atrodo pamazėja bet nedingsta.Man 14 metų.

Labas vakaras,

neskausmingas judantis mazgelis dažniausiai pasirodo kaip epidermalinė cista. Tai gerybinis odos darinys, tačiau esant diskomfortui ar jo pažeidimui šalinamas chirurginiu būdu. Būtų geriausiai, kad pasirodytumėt gydytojui dermatologui tikslesniam įvertinimui ir gydymo paskyrimui.

Gyd. Agnė

Nuo: Svajunas
2022-11-03
Sveiki turėjau pažeidima pirštu dideli galu ir isimetė infekcija tai gavo galiuka anputuoti. Dabar jau praejo 3savaitės gyjimas vyksta ir vartoju antibiotikus, papildomai dar vienai savaitei iš vis bus 4 savaitės antibiotiku. Klausimas būtu mano toks ar infekcija yra pašalinta visiskai? Ar dar yra galimybė kad jinai gyvuoja mano organizme ir gali nukeliauti y betkuria kuno dalį ir isitvirtinti ir padaryti man žalos?

Labas rytas, Svajūnai,

jeigu vartojate antibiotikus ir žaizda gyja, tikėtina, kad infekcija išnyks. Sunku komentuoti, kai realiai nematau Jūsų gyjančios žaizdos vaizdo ir nežinau, kokius, kokia doze ir dažnumu vartojate antibiotikus. Jeigu būklė gerėjanti, vaistai padeda.

Gyd. Agnė

Nuo: Valentas
2022-10-29
Sveiki, gal galėtumėte patarti. Mano dukra 12 metų, nėra sirgusi vėjaraupiais. Giminaičių vaikai susirgo vėjaraupiais, tai pamaniau ar butų gerai ir mano dukrai persirgti šia liga kol vaikas, kad išvengti galimų komplikacijų suaugusiai?

Ar geriau persirgti natūraliai nei skiepytis?

Kaip veikia skiepas? Ar dvi vakcinos apsaugo visam Ar reikia kartoti praėjus tam tikram periodui?

Ačiū, tikiuosi galėsite patarti.

Labas rytas, Valentai,

žinoma, natūraliai įgytas imunitetas tikrai geresnis variantas ir jauname amžiuje simptomai būna daug lengvesni.

Dėl vakcinų daugiau galėtų pakonsultuoti gyd. pediatras, šeimos gydytojas ar infektologas.

Gyd. Agnė

Nuo: Jurij
2022-10-17
Man 74 m,birzelio m.man padare operacija ant sirdes-suntavimas(istate 5 suntos),su sirdims viskas gerai,bet jau 3 men nie galii uzgisti zaizda ant kojos is kur buvo paimta vena srdes operacijoi.Buvo blogai uzsiuta ir atsirada uzdegimas,3 men gulejau ligoninei,labai blogai uzgija ir dar tinsta operuota koja,kita koja nie.Vartuoju ir Betadine ir druska 10% tirpalas-koja stora,pas mane dar diabetas ir prostata,geriau ir slapimo varuojanciu vaistus.Ka dar man galit patarti?
Pagarbiai
Jurij

Sveiki,

užsiregistruokite konsultacijai Santaros klinikose Dermatovenerologijos centre. Jums reikalinga apžiūra.

Gyd. Agnė

Nuo: Aušrinė
2022-09-23
Laba diena,
Gal galite pakomentuoti kraujo tyrimų atsakymus. Čia surašyti tik tie rodmenys, kurie neatitinka normos. Dar epizodiškai pora dienų buvo atsiradę pabėrimai dideliem raudonom dėmem, delno dydžio ir susiliejančiom į vieną didelę visumą. Pamėtytas visas kūnas, ypač nugara. Niežti. Temperatūra buvo užkilusi 38,5. Po poros dienų daugiau tai nepasikartojo.
Neutrofilai 38,6
Limfocitai 52,3
Eoz(abs.sk) 0,01
Eozinofilai 0,2
Bazofilai 1,2
Ačiū, už atsakymą

Labas rytas,

dažnai po persirgimo viršutinių kvėpavimo takų infekcija pasirodo bėrimai kūno odoje - tai povirusinė egzantema. Tepkite drėkinančiu kūno losjonu, bėrimai savaime praeis.

Kadangi Jūs surašėte tyrimų rezultatus be jų matavimo vienetų, pakomentuoti plačiau negaliu.

Gyd. Agnė

Nuo: Saule
2022-09-18
Laba diena.Atsirado kazkokie darinykai snt odos,ju po biski daugeja.. .Pas gydytoja tik po menesio uzregistravo🥺 O jei tai uzkreciama (nes ir dukrai atsirado).Galeciau atsiust foto,bet per cia neiseina pridet...

Laba diena, gerb. Saule,deja, nematydama darinių negaliu įvertinti. Papildomai reiktų surinkti anamnezę - kada atsirado, ar niežti, kada niežti, todėl šioje situacijoje virtualiai atsakydama Jums nebūsiu naudinga.Gyd. Agnė

Nuo: Petras
2022-09-09
Pries 3 menesius man padare sirdes operacij-suntavimas,buvo problema su koja-uzdegomas kojose kur paeme vena,bevei uzgija,israse,man vel pradejo tinsti koja prie pirstu iki kelio,ka man daryti?

Labas vakaras, gerb. Petrai,

Jūsų aprašyme trūksta nemažai informacijos man, kaip specialistui. Pirmiausiai tai reikalinga išsiaiškinti, kodėl tinsta koja. Kreipkitės į savo šeimos gydytoją dėl savo vartojamų šiuo metu vaistų. Uždegimo sumažinimui gali būti skiriamos tabletės (priklausomai nuo Jūsų gregutinių ligų, kūno konstitucijos ir kitų sąlygų) ir būtinas vietinis priešuždegiminis gydymas.

Gyd. Agnė

Nuo: Marius
2022-07-27
Sveiki, nežinau ar jus šitos srities specialystė, bet gal nukreipsit pas reikiama. 07-24 diena pastebėjau ant viršutinės kojos dalies spuoga. Jį išspaudžiau, 07-26 jau buvau atskridės į Graikija poilsiaut ir bevažiuodamas motociklu į ta pačia vietą įkando kažkoks vabalas dabar 07-25 pastebėjau, kad toj vietoj pradėjo rauduonot. Ar tai labai rimta? Galėčiau foto atsiust. Grižtu į Lietuva tik po 4 dienų.
Ačiū

Labas rytas, Mariau,

nesijaudinkite, audiniai patino dėl vabzdžio įkandimo, reikėtų, kad vietinėje vaistinėje gautumėte tepamo hormono, dažniausiai užsienyje parduoda hidrokortizono. Pasitepkite 3-4 dienas po du kartus toje vietoje, patinimas ir uždegimas sumažės, galiausiai praeis. Laimingai!

Gyd. Agnė

Nuo: Agnė
2022-07-18
Sveiki, nuo vaikystės sergu psoriaze, ir dabar pastojau, ar galiu toliau vartoti hormoninius tepamus odos vaistus, enstilar ir dermovate, nes odą labai pleiskanoja, ir apie 30proc. odos yra pažeista psoriazės. Ar nepakenksiu vaisiui vartodama šiuos vaistus? (su drėkinančiais kremais nuimu tik dalį pleiskanojimo).

Labas vakaras,

nėštumo metu tepami hormoniniai tepalai ir kremai yra negalimi naudojimui, nebent esant reikalingai skubiai trumpalaikei pagalbai. Rekomenduoju Jums naudoti emolientus (drėkinančius hipoalerginius kremus ar losjonus), taip pat kreiptis į Santaros klinikų Dermatovenerologijos centrą ar kitą medicininę įstaigą, kurioje būtų galima atlikti fototerapijos procedūras - tikrai veiksminga priemonė žvynelinės gydymui.

Gyd. Agnė


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.

Šis atsakymas yra bendro pobūdžio informacija, kuri nėra ir jokiais būdais negali būti laikoma Jūsų diagnoze, skiriamu gydymu ar kitokia Jums tiesiogiai teikiama sveikatos priežiūros paslauga. Bendro pobūdžio atsakymas teikiamas išimtinai pagal Jūsų pateiktą klausimą. Visais atvejais rekomenduojame kreiptis tiesiogiai į sveikatos priežiūros specialistą dėl diagnozės, gydymo ar kitokios sveikatos priežiūros paslaugos.