Klausk gydytojo
Į Jūsų klausimus apie Ausų, klausos ligas, audiologiją atsakys gydytojas otorinolaringologas, otoneurologiojos magistras (UCL) Dainius Guzevičius
Po medicinos studijų Kauno medicinos akademijoje 1987-1993
ir pirminės rezidentūros Šiaulių respoblikinėje ligoninėje 1993-1994
baigiau antrinę Kauno medicinos universiteto otorinolaringologijos rezidentūrą 1994-1997
Otoneurologijos magistratūros studijos Londono Universiteto Kolegijoje 2006-2007
Profesinė patirtis
Gyd. otorinolaringologas KMUK ANG ligų klinikos ambulatoriniame skyriuje
(toninė ir kalbinė audiometrija, impedansometrija, akustinių refleksų matavimas,
Kochlearinės implantacijos grupės narys [pacientų/ tėvų konsultavimas,
implantų patikra operacijos metu, kalbos procesorių programavimas]) 1998-2008
Gyd. otorinolaringologas Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinėje poliklinikoje
(audiometriniai ir vestibulometriniai tyrimai) 2008 iki dabar.
Profesinė kvalifikacija kelta tobulinimosi kursuose (2002, 2004, 2009, 2016, 2018), teoriniuose -praktiniuose seminaruose Lunde (Švedija), Kopenhagoje (Danija), Prahoje (Čekija), Vienoje ir Insbruke (Austrija), Dubrovnike (Kroatija), Varšuvoje (Lenkija), Master Class kursai Miunchene (Vokietija), tarptautiniuose, Baltijos šalių ir Lietuvos otorinolaringologųdraugijos kongresuose bei konferencijose
2024-09-02
Laba diena,
Visiškai nutolusi jūsų problema nuo mano kompetencijos. Pirmas klausimas būtų, ar tikrai ta smulki veninė angioma galėtų sąlygoti tą jus varginantį galvos skausmą. Gali būti, kad ji tik atsitiktinai rasta. O patys galvos skausmai gali būti skirtingos kilmės, atd ir gydymas atitinkamai skirtųsi. Didžiosiose ligoninėse yra skausmo klinikos, galbūt, būtų tikslinga ten kreiptis dėl tolimesnio gydymo.
Visos temos
2024-09-06
Sveika dar kartą Viktorija,
Nustebino tavo amžius pagal MRT radinius. Dėl to refliukso tai jokių komentarų. Spėju, kad tau tokios jau minėtos ligos, kaip amiloidinės angiopatijos, imuno-uždegiminės angiopatijos, veninės kolagenozės, eilės paveldimų genetinių ligų ir kt. yra atmetamos, tai labiausiai tikėtina lieka aterosklerotinė prigimtis. Reikėtų žiūrėti koks kraujo spaudimas, kraujo cholesterolis ir trigliceridai, nes aterosklerozė dažnai būną kaip kitų ligų "pasekmė". Laikykitės!
2024-09-06
Laba diena,
Na, gal kiek neetiškai būtų komentuoti nematant jūsų ir nežinant jūsų amžiaus ir nusiskundimu. Dažniausiai tai būna atsitiktinai randami pakitimai, atliekant smegenų MRT dėl kitų ligų ar būklių MRT matomi mikroangiopatiniai pakitimai yra siejami su smulkiųjų smegenų kraujagyslių pažeidimu, dažniausiai dėl aterosklerozės, amiloidinės angiopatijos, imuno-uždegiminės angiopatijos, veninės kolagenozės, eilės paveldimų genetinių ligų ir kt. Jos dažniau būna dėl išemininės kilmės smegenų kraujotakos sutrikimų. Minėtų pakitimų daugėja su amžiumi, jie yra siejami su demencijos, Alzheimerio ligų, išeminių ar hemoraginių insultų išsivystymu.
2024-08-27
MRT darytas dėl nuolatinio galvos skausmo.
Išvada: keli smulkūs kraujagysliniai nespecifiniai baltosios smegenų medžiagos židiniai ir nežymiai praplatėję perivaskuliniai tarpai, dešiniosios slankstelinės arterijos V4 segmento hipoplazija.
Ar tai paaiškina tuos skausmus? ar turėčiau nerimaut?
Laba diena,
Dėl aprašomų pakitimų, manyčiau, pagrindo nerimauti nėra, tačiau tas nepaaiškina galvos skausmų, tik atmeta kitas galimas priežastis.
2024-08-19
Laba diena,
Ūžesys - vienas dažniausių mūsų pacientų išsakomų nusiskundimų ir beveik kiekvienoje konferencijoje paliečiama tema. Jei nėra kokio klausos sutrikimo, tolimesnės konsultacijos ir tyrimai (MRT) nereikalingi (tik reikalingas sekimas). Šimpaprocentinio veiksmingo gydymo dėl ūžesio nėra. Tanakan yra vienas iš bandytinų vaistų. Kiek padės, tiek padės.
2024-08-18
Turkiabalnis gilesnis „dalinai tuščias“ Silvijaus vagos, subarachnoidiniai konveksitaliniai tarpai, bazalinės sisternos ir interhemisferinis tarpas diferencijuojasi. ACA A2 segmentų trifurkacija.Dešinio kaktinio ančio aplazija, kairio–hipoplazija. Už atsakymą dėkinga :)
Laba diena,
Dėl kaktinių ančių hipo-/ aplazijos nerimauti nereikia, anatominis variantas. Turkiabalnyje yra hipofizės liauka, reguliuojanti kitų (skydliaukės,antinksčių) liaukų veiklą. Reikalinga būtų endokrinologo konsultacija dėl hormonų kiekio kraujyje, ar nereikalinga pakaitinis jų skryrimas.
2024-08-15
Į medikus pirmą kartą kreipiausi prieš maždaug pusę metų pajutusi į nerimo sutrikimą panašius epizodinius simptomus. Šiuo metu jau kuris laikas šalia to jaučiu nuolatinį ūžesį kairėje galvos p., sunkiai apibūdinimą galvos svaigimą, kurį siečiau su keistu sunkumu akyse, galvos priekyje (bet ne skausmu). Taip pat yra diskomfortas kakle (irgi sunkiai apibūdinamas, lyg lengvas smaugimas, tempimas, pulsavimas ir pan.). Dažnai silpna ir nėra apetito. Pasidariau jau nemažai tyrimų (širdies ir kaklo kraujg.echoskopija, skydliaukė, LOR, kraujas, mikroelementai, plaučiai, ginekologija...). Iš visų tyrimų negerus dalykus fiksuoja tik galvos MRT tyrimas. Žinoma, konsultuosiuosi su savo gydytoju, tačiau norėčiau ir daugiau specialistų vertinimų, tad prašau pagalbos pakomentuojant situaciją MRT, kiek galite pagal kompetenciją. Taip pat norėčiau žinoti, ar tam galėjo turėti įtakos pargriuvimas ant ledo, kurio metu didelės traumos nepatyriau, tačiau pamenu, jog labai išsigandau, o staigiai atlošdama galvą, kiek pasitempiau kaklą (patempimo diskomfortas praėjo maždaug per 2 sav.).
Frontalinių skilčių subkortikalinėje medžiagoje matoma pora smulkių T2W sekoje hiperintensinio SI židinėlių, be SI restrikcijos DWI sekoje - pagal MR nespecifiniai, greičiausiai mikroangiopatiniai. Kamieninėse galvos smegenų struktūrose ir smegenėlėse židininių MR signalo pakitimų nematyti.
Vidurio linijos struktūros nedislokuotos.
Smegenų skilveliai normalaus pločio, šoniniai skilveliai be žymesnės asimetrijos.
Smegenų vagos, bazalinės cisternos diferencijuojamos gerai.
Turkiabalnis normalaus dydžio, hipofizė struktūrinė. Intrasupraseliariai patologinių darinių nematyti.
Retrobulbariniai tarpai struktūriniai.
Pontocerebeliniai kampai laisvi.
Galviniai nervai cisterninėje dalyje struktūriniai, jų kompresijos požymių nematyti.
ACI sin. C6 segmente galima įtarti ~2 mm aneurizminį išsiplėtimą, tikslinti KTA. A. vertebralis sin. hipoplastiška.
Abipus mastoidinėse celėse sustorėjusi gleivinė.
Laba diena,
Jūsų nespecifiškai apibūdinamus galvos svaigiomo epizodus siečiau su patiriamais nerimo simptomais. Dėl ūžesio reikėtų audiogramos - ar nėra grata klausos sutrikimo. Dėl MRT. Dėl poros smulkių mikroangiopatinių židinėlių nerimauti nereikėtų. Smegenų kraujagyslių aneurizmos potencialiai pavojingos dėl galimo kraujavimo - hemoraginio insulto, tad kas darytina su 2 mm aneurizma - reikalinga neurochirurgo ar angiochirurgo konsultacija
2024-08-12
Laba diena Fausta,
Specifinių žinių, kad pakomentuoti, neturiu, pabandysiu tik iš bendro medicininio išsilavinimo. Spėju, kad gydytojas neurologas siuntė jus MRT tyrimui įtardamas idiopatinę intrakranijinę hipertenziją (neaiškios kilmės vidinio galvos spaudimo padidėjimą). Radiologas rašo, kad būdingų požymių nemato. Tai lyg ir nepatvirtina tos diagnozės. Dėl mikrohemoraginio židinėlio, atrodytų, kad jis šviežias, bet nedidelis, apibūdinamas kaip mikro. Vistik reikėtų, kad aprašymą įvertintų siuntęs gydytojas.
2024-08-12
Laba diena,
Taip, gali. Bet šalinti rekomenduojama abi.
2024-07-31
Noriu suzinoti ar tai labai rimta ? Man 40 metu.Aciu.
Laba diena,
Mikrohemoraginis (insultas) ar smulki kavernoma, manyčiau, nėra labai pavojingi ir paliktų stebėjimui. Dėl kraujagyslės hipoplazijos taip pat nėra ko nerimauti, ji su jūsų skausmais nelabai turės ką bendro. Galvos skausmai vienokiu ar kitokiu mechanizmu bus susiję su jūsų hormonų pokyčiais ciklo metu. Pirmiausia mintis būtu - ar ne migrena.
2024-07-31
Jau porą mėnesių palenkus galvą iš vienos pusės nosies bėga skaidrus skystis, lyg vanduo. Išteka kokie 5-7 lašai. Nosis nebūna užgulusi. Kartais jaučiu spaudimą abiejuose žanduose. Anksčiau niekad to nėra buvę. Sirgau sloga prieš 3 mėn. Ar reiktų sunerimti?
Labai dėkui už atsakymą
Laba diena,
Būtų gerai, jei patikslintumėt, ar kaskart palenkus galvą išbėga, ar tik vieną kartą dienoj. Jei kaskart - būtų gerai ištirti tą sekretą laboratorijoje, kad įsitikinti, ar tai tikrai nosies sekretas, tada nebūtų pagrindo nerimauti.
2024-07-31
Ačiū
Laba diena,
Normali veido daubų (sinusų) ir speninių ataugų ląstelių (už ausies esančio kaulo orinių ertmių sistemos) būklė.
2024-07-29
gal galite pajomentuoti MR tyrimo rezultatus. Kreipiausi dėl galvos svaigimo, suprastėjusio regėjimo ir ūžimo ausyse. Kair. P ties g. postcentralis nedidelė veninė angioma bei kavernoma. Ženkli hipoplazija AV dex. V4 segm. ACI sin. C4 segm. dorzalinės sienelės mikroaneurizma.
Laba diena,
Čia labai specifiniai klausimai. Aneurizmos kelia kraujavimop pavojų, todėl jas siūloma vienaip ar kitaip gydyti. Jūsų atvejų - mikro, mažytė, dėl konkrečios gydymo/ sekimo taktikos reikėtų angiochirurgo konsultacijos, tuo pačiu jis atsakys ir į analogiškus klausimus dėl veninės angiomos bei kavernomos.
2024-07-26
Laba diena,
To jūsų aprašomo guzelio nepulčiau sieti su besidvigubinančiu vaizdu ir sunkumu išlaikyti akis. Visus kitus nusiskundimus būtų galima "nurašyti" jūsų nerimui dėl vėžio. Manau, kad gydytojas, įtaręs piktybinį procesą, būtų jus nukreipęs MRT skubos tvarka, todėl iš anksto taip jaudintis ir pergyventi nereikėtų, juolab, kad ir kraujo tyrimai geri, tiesiog palaukite MRT rezultatų.
2024-07-23
Laba diena,
Be matomų patologinių pokyčių tai kaip tik ir reiškia tai, kad viskas normoje. Dėl priekinės smegenų arterijos A1 segmento hipoplazijos - tai įgimtas dalykas, dėl jungiančiųjų arterijų abiejų smegenų pusrutulių kraujotaka yra susijusi, tad, pvz., kliūtis, esant reikalui, gali būti apeinama. Kiek ta hipoplazija išties yra reikšminga, reikėtų pasiklausti gyd. neurologo.
2024-07-21
Labai prašau Jūsų konsultacijos. Kas tai? Ar reikia dar papildomai atlikti sinusų KT?
Laba diena,
Nelabai įsivaizduojuu, kaip ten galėtų traškėti veido kaulai, jų siūlės suaugusios ir nejuda. Nebent, traška nosies kremzlės trinant nosį? Kokie nusiskundimai vargino, kad kreipėtės į LOR specialistą? Šiaip, sinusų būklės pagal MRT vaizdus nevertiname. KT reikalingas įtariant, pvz., lėtinį sinusitą, sprendžiant dėl tolimesnio gydymo taktikos. Vėlgi, nelygu kokie jūsų nusiskundimai. Sprendžiant pagal tai, kad nosis užgulusi būna tik retkarčiais, atrodytų, kad su nosimi susijusių problemų kaip ir neturite.
2024-07-18
Laba diena,
Klausimai vėl ne visai iš mano srities. Radiologinius radinius vertinti reikėtų kartu su nusiskundimais ir klinika, todėl tikrai rekomenduočiau gydytojo neurologo konsultaciją. Dėl veido ir kaklo sustingimų iš po nakties kiek keblu komentuoti, nes galviniai nervai išeina tiesiai per kaukolės angas nuo stuburo būklės nepriklauso, o kaklo sustingimą būtų galima aiškinti kaklinės stuburo dalies pakitimais, bet čia gautųsi kaip ir atskiri nozologiniai vienetai. Detaliau pakomentuoti negalėčiau.
2024-07-09
Laba diena,
Iš dalies tai būtų galima bandyti paaiškinti slėgio pokyčiais vidurinėje ausyje, bet kartais tokiais atvejais KT pagalba nustatomas priekinio pusratinio kanalo kaulinės sienelės defektas. Nieko daryti nereikia, nes tai, be tokių susvaigimų, jokio pavojaus nesukelia.
2024-07-03
Galvos smegenyse patologinių židininių pakitimų nematyti. P/c kampai laisvi, patologinių darinių pagal CN5 galvinių nervų eigą nematyti. MR duomenų už neurovaskulinį konfliktą nepakanka. Gl. pinealis nedidelė cista. Kairio smegenėlių pusrutulio veninė angioma.
Laba diena,
Labai specifiniai klausimai, išeinantys už mano kompetencijos ribų, bet manyčiau, kad dėl kankorėžinės liaukos cistelės nerimauti nereikėtų, dėl angiomos gali būti reikalingas sekimas - po tam tikro laiko pakartotinis MRT tyrimas, tiksliau pasakytų gydytojas angiochirurgas ar neurochirurgas. O neurovaskulinis konfliktas - su VIII nervu kontaktuojanti kraujagyslės kilpa, galinti sąlygoti trumpalaikius pasikartojančius galvos svaigimo paroksizmus. MRT to neparodė.
2024-07-01
Nedidelė retencinė cista dešinėje maksiliarinėje dauboje, kitos matomos veido daubos ir celės oringos.
Retrobulbariai papildomų patologinių darinių nematyti.
Kraniovertebrinėje jungtyje patologinių pokyčių nematyti.
Išvada:
Be matomų patologinių MR SI pokyčių
Laba diena,
Gan dažnai pasikartojantis klausimas, ne, sunerimti nereikia, kartais jos pačios pratrūksta, pasirodo tipiškai gintaros spalvos sekreto. Jos niekuo negresia ir chirurginis gydymas nereikalingas.
2024-06-29
Laba diena,
Na, pirmiausia būtų įdomu, ar tas gerklės paraudimas yra pooperacinėse tonzilių nišose ar gerklė šiaip raudona, Šiaip, bet kokie su operacija susiję pakitimai per tiek laiko jau turėjo būti praėję. Tiksliau pasakyti galėtų jus apžiūrėjęs gydytojas otorinolaringologas.
Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.
Šis atsakymas yra bendro pobūdžio informacija, kuri nėra ir jokiais būdais negali būti laikoma Jūsų diagnoze, skiriamu gydymu ar kitokia Jums tiesiogiai teikiama sveikatos priežiūros paslauga. Bendro pobūdžio atsakymas teikiamas išimtinai pagal Jūsų pateiktą klausimą. Visais atvejais rekomenduojame kreiptis tiesiogiai į sveikatos priežiūros specialistą dėl diagnozės, gydymo ar kitokios sveikatos priežiūros paslaugos.