Klausk gydytojo

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Į Jūsų klausimus apie Ausų, klausos ligas, audiologiją atsakys gydytojas otorinolaringologas, otoneurologiojos magistras (UCL) Dainius Guzevičius


Po medicinos studijų Kauno medicinos akademijoje    1987-1993
ir pirminės rezidentūros Šiaulių respoblikinėje ligoninėje     1993-1994
baigiau antrinę Kauno medicinos universiteto otorinolaringologijos rezidentūrą    1994-1997
Otoneurologijos magistratūros studijos Londono Universiteto Kolegijoje   2006-2007

Profesinė patirtis

Gyd. otorinolaringologas KMUK ANG ligų klinikos ambulatoriniame skyriuje
(toninė ir kalbinė audiometrija, impedansometrija, akustinių refleksų matavimas,
Kochlearinės implantacijos grupės narys [pacientų/ tėvų konsultavimas,
implantų patikra operacijos metu, kalbos procesorių programavimas])   1998-2008
Gyd. otorinolaringologas Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinėje poliklinikoje
(audiometriniai ir vestibulometriniai tyrimai)   2008 iki dabar.

Profesinė kvalifikacija kelta tobulinimosi kursuose (2002, 2004, 2009, 2016, 2018), teoriniuose -praktiniuose seminaruose Lunde (Švedija), Kopenhagoje (Danija), Prahoje (Čekija), Vienoje ir Insbruke (Austrija), Dubrovnike (Kroatija), Varšuvoje (Lenkija), Master Class kursai Miunchene (Vokietija), tarptautiniuose, Baltijos šalių ir Lietuvos otorinolaringologųdraugijos kongresuose bei konferencijose

Ekspertas atsako:
Nuo: Danutė
2024-06-20
Laba diena.Atliko galvos MRT ir išvada nedidelis gliozinis židinėlis kairėje temporaliniai subkortikaliai.,fatalinis ACP sin.varijantas.Ar tai labai rimta,gal galite paaiškinti .Ačiū.

Laba diena,

Fetalinis (ne fatalinis :) ) ACP variantas - užpakalinės jungiančiosios arterijos eigos variantas, būdingas kūdikystėje, kuris augant pasikeičia. Manyčiau, kad tai tik anatominis variantas, jokio pagrindo nerimui. Nedidelis gliozinis židinėlis - ko gero, liekamieji pakitimai. Tiksliau pakomentuotų gydytojas neurologas.

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Ona
2024-07-18
Laba diena, kreipiausi pas neurologą dėl praeinančio dešinės veido skausmo , sustingimo po nakties, pereinančio į kaklą iki peties. Turiu priblemų stubure(diskų išvaržos,artrozė ir kt. ),lygsvaros sutrikimai .atlikus MRT , parašyta išvada;Dešinėje smegeneliu pusėje senasišeminis židinys. Vaskulines leukoncelapatijos židiniai- Fazekad 1 III bei šoniniai skilvelisi vidutinio dydžio. III skilvelio plotis - 9mmHuchmano indeksas-59 mm.Ženkli hipoplazija AV dex.V4 segm.Fetalinio tipo ACP dex. Pas 3 lygio neurologą galima patekti tik po kelių mėn,todėl prašau gerb. Gydytojo paaiškinti, ką reiškia šios išvados ir kuri išvada yra kelianti nerimą. Būsiu labai dėkinga už paaiškinimą ir už Jūsų sugaištą laikà Pagarbiai
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Laba diena,

Klausimai vėl ne visai iš mano srities. Radiologinius radinius vertinti reikėtų kartu su nusiskundimais ir klinika, todėl tikrai rekomenduočiau gydytojo neurologo konsultaciją. Dėl veido ir kaklo sustingimų iš po nakties kiek keblu komentuoti, nes galviniai nervai išeina tiesiai per kaukolės angas nuo stuburo būklės nepriklauso, o kaklo sustingimą būtų galima aiškinti kaklinės stuburo dalies pakitimais, bet čia gautųsi kaip ir atskiri nozologiniai vienetai. Detaliau pakomentuoti negalėčiau.

Nuo: Alina
2024-07-09
Sveiki, pučiant nosį, kairėje ausyje jaučiamas traškėjimas. Šiandien net akyse kaip ir aptemo, koordinacija trumpam sutriko. Jau 3 sykį taip, po to toks užesys ir po kelių minučių praeina. Esu daug sykių sirgusi ausų uždegimu, kaip ir panašu, bet... Kas čia galėtų būti? Ačiū.
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Laba diena,

Iš dalies tai būtų galima bandyti paaiškinti slėgio pokyčiais vidurinėje ausyje, bet kartais tokiais atvejais KT pagalba nustatomas priekinio pusratinio kanalo kaulinės sienelės defektas. Nieko daryti nereikia, nes tai, be tokių susvaigimų, jokio pavojaus nesukelia.

Nuo: Luna
2024-07-03
MRT tyrimo išvada, ar matyt kažkas blogai?
Galvos smegenyse patologinių židininių pakitimų nematyti. P/c kampai laisvi, patologinių darinių pagal CN5 galvinių nervų eigą nematyti. MR duomenų už neurovaskulinį konfliktą nepakanka. Gl. pinealis nedidelė cista. Kairio smegenėlių pusrutulio veninė angioma.
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Laba diena,

Labai specifiniai klausimai, išeinantys už mano kompetencijos ribų, bet manyčiau, kad dėl kankorėžinės liaukos cistelės nerimauti nereikėtų, dėl angiomos gali būti reikalingas sekimas - po tam tikro laiko pakartotinis MRT tyrimas, tiksliau pasakytų gydytojas angiochirurgas ar neurochirurgas. O neurovaskulinis konfliktas - su VIII nervu kontaktuojanti kraujagyslės kilpa, galinti sąlygoti trumpalaikius pasikartojančius galvos svaigimo paroksizmus. MRT to neparodė.

Nuo: Indre
2024-07-01
Laba diena. Ar reikia sunerimti dėl rastos cistos.Villis rato arterijų eiga nepakitusi, aneurizminių išsiplėtimų, obstrukcijos požymių nematyti; kraujo tėkmės SI tipinis.
Nedidelė retencinė cista dešinėje maksiliarinėje dauboje, kitos matomos veido daubos ir celės oringos.
Retrobulbariai papildomų patologinių darinių nematyti.
Kraniovertebrinėje jungtyje patologinių pokyčių nematyti.
Išvada:
Be matomų patologinių MR SI pokyčių
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Laba diena,

Gan dažnai pasikartojantis klausimas, ne, sunerimti nereikia, kartais jos pačios pratrūksta, pasirodo tipiškai gintaros spalvos sekreto. Jos niekuo negresia ir chirurginis gydymas nereikalingas.

Nuo: Ingrida
2024-06-29
Sveiki praejo menuo po tonziliu op ,is grrkle vis raudona paskausta,kiek laiko tai gali buti
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Laba diena,

Na, pirmiausia būtų įdomu, ar tas gerklės paraudimas yra pooperacinėse tonzilių nišose ar gerklė šiaip raudona, Šiaip, bet kokie su operacija susiję pakitimai per tiek laiko jau turėjo būti praėję. Tiksliau pasakyti galėtų jus apžiūrėjęs gydytojas otorinolaringologas.

Nuo: Ugnė
2024-06-24
Sveiki, išgėriau 2 mėnesius tanakan jokio pagerėjimo nėra vistiek spaudžia ausyse. Daryti tyrimai klausos viskas tvarkoje.
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Laba diena,

Atsiprašau už dėl atostogų vėluojantį atsakymą. Tanakan, dėl jo kraujo krešumą reguliuojančio, kraujagysles plečiančio, antioksidacinio ir neuronų sinapses stimuliuojančio poveikio dažniausiai skiriamas amžiaus klausos sutrikimų prevencijai ir gydymui, gali būti skiriamas esant ūžesiui. Sunku be apžiūros nuspėti ausų spaudimo priežastį, bet nemanau, kad tanakan būtų pirmo pasirinkimo vaistas tam atvejui. Antra vertus, prie kai kurių būsenų 2 mėn. kursas gali būti per trumpas, kad pasireikštų jo veikimas.

Nuo: Monika
2024-06-20
Sveiki. Prieš dvi savaites 7 m. mergaitei buvo atlikta adenoidų šalinimo operacija. Rastos būgnelio retrakcinės kišenės. Audiogramoje AD13.3/11.7 kondukcinis klausos sutrikimas. Timpanograma A-C tipo abipus. (slėgiai - 121/-139). Ar čia kažkas rimto? Gydytojas patarė po operacijos praėjus porai savaičių įsigyti prietaisą ausų atkimšinėjimui EarPopper. Ar tikrai verta jį įsigyti? Ačiū labai!
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Laba diena,

Prieš įsigyjant tikslinga būtų pasikartoti audiogramą - viskas gali būti ir taip atsistatę. Jei nebus, tikrai patarčiau tą prietaisą įsigyti, kad vidurinėje ausyje nesikauptų skystis ar nesiformuotų sąauginiai pakitimai.

Nuo: Ovidija
2024-06-19
Sveiki, po galvos MRT gavau išvadas:
Gl.pineale cista 14×11×13mm, paspausti viršutiniai keturkalnio kalneliai. Uždegimo požymiai prienosiniuose ančiuose. ACM sin. M1 segm.dorzalinės sienelės išsigaubimas - smulki aneurizma, difer.praplėstos šakos žiotys, tikslinga KTA , sekimas dinamikoje. Kair.skersiniame veniniame antyje 7mm arachnoidinė granuliacija.

Gal galite pakomentuoti?
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Laba diena,

Tiesiogiai mano specialybę liestų tik "uždegiminiai" pokyčiai prienosiniuose ančiuose, bet sinusų būklę vertiname pagal kompiuterinės tomografijos vaizdus, taip, kad nerimauti nereikėtų. Dėl smulkios aneurizmos reikėtų laikytis radiologo rekomendacijos ir atlikti angiografiją, vėliau konsultuojnatis su intervenciniais radiologais. Dėl granuliacijos, manyčiau, nerimauti nereikėtų. Kankorėžinės liaukos cistą vertinčiau kaip didoką, tikslinga neurochirurgo konsultacioja.

Nuo: Elita
2024-06-14
Smegenėlių deš. pusrutulio viršutinėje dalyje nežymūs T2 hiperintensinio SI pakitimai – panašu po buvusios išemijos. ACI dex. C5 panašu į smulkias lokalias aterosklerotines plokšteles
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Laba diena,

Pakitimai - nežymūs, smulkūs lokalūs - dėl to nerimauti labai nebūtų ko, bet reikėtų pasikonsultuoti su kardiologu, kad padarytų kraujo tyrimus, lipidogramą, gal būt reikėltų koreguoti cholesterolio kiekį kraujyje.

Nuo: Ingute
2024-06-13
Laba diena,

Otoskopija- abipus ausų landos laisvos, oda rami, būgneliai vientisi, pilkšvi, AD įtrauktas, su išskl.šv.refleksu, AS su šv.refleksu.
Timpanograma- AD -199dapa,AS -150dapa. Teigiama dinamika.

Kaip suprasti tipanogramos rezultatus, sakė nepilnai girdi. Buvo ūminis serozinis otitas. Vaikui 4 m.
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Laba diena,

Normalios timpanogramos reikšmes vaikams yra iki -200 daPa, jūsų atveju - jau normalios reikšmės, tačiau dar gydytojas mato būgnelio pakitimus. Bet jums raktiniai žodžiai yra "teigiama" dinamika, gydytojas mato, kad ūminis serozinis otitas rimsta.

Nuo: Laura
2024-06-12
Laba diena sakykit ką reiškia akytkaulio ląstelės užpildytos turiniu, kamuoja nesibaigianti sluoga ir iš vienos šnervės palenkus galvą bėga permatomas skystis kaip vanduo .
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Laba diena,

Radiologas aprašo tai, ko negalima matyti apžiūrint nosies ertmę endoskopu - pokyčius nosies ančiuose, jūsų atveju akytkaulio ląstelės užpildytos, greičiausiai - uždegiminės kilmės. Manau, kad gydytojas otorinolaringologas, nukreipęs jus sinusų KT, skirs atitinkamą gydymą.

Nuo: Gražina
2024-06-12
Stuburo l/s dalies MRT- Saikiai _ vidutiniškai išreikšti degeneraciniai pakitimai, L3 anterolistezž, L4/5 kairėje mediolateraliai- intraforaminaliai žemiau disko lygmens besileidžianti disko protrūzija, kartu su degenaraciniais pakitimais sąlygojanti vidutinę lateralinės kišenės, saikią foraminalinę stenozę kairėje. L5/S1 dešinėje subartikuliariai- foraminaliai disko protrūzija. Stebima ekstraforaminalinė disko išvarža L2/L3 sin
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Laba diena,

Tikrai negalėčiau pakomentuoti. Čia klausimas būtų gydytojui neurologui, kuris, atsižvelgdamas į jūsų amžių bei klinikinius požymius ir aprašomus pokyčius stuburo MR tomografijoje, nuspręs, koks gydymas ar kitos konsultacijos jums reikalingos.

Nuo: Kristina
2024-06-12
Laba diena,buvo atliktas MRT tyrimas dėl galvos skausmų,gal galite pakomentuoti ką reiškia ši išvada?Išvada:Galvos smegenyse be žymesnės patologijos; mastoidinėse celėse sustorėjusi gleivinė
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Laba diena,

Darant MRT, ilgai tenka gulėti, tai radiologai dažnai aprašo pakitimus (net skysčio mato) speninės ataugos (mastoidinėse) celėse. Speninė atauga - tai tas kaulas už ausies, kurios viršūnė per pirštą už apatinio žandikaulio. Dėl to nerimauti nereikia. O pačioje tomogramoje taip pat daugiau nieko reikšmingo (blogąja prasme) nematė.

Nuo: Virginija
2024-06-09
Ištiesinta lordoze ,skolioze.Kaklineje stuburo dalyje tarpslankstelinių diskų dehidracija.C4-C6 vidutine unkovertebrine artroze.Kaireje vidutine-išrekštaTh1/2-Th3/4 facetinių sanarių artroze.C3/4-C4/5 vidutine dešine foraminaline stenoze.C5/6 vidutine abipuse foraminaline stenoze.Foraminaliai tiketinas C6dx nervines šakneles dirginimas.Jaučiu kaklo ir pečių skausma ,dažnai skauda galvą ,užeina svaigimo ,nestabilumo epizodai ,kurie praeina kartais ir po kelių valandų ,Ar tai galetų būti del šitų kaklo problemų ,kur turėčiau kreiptis?Ačiū.
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Laba dieną,

Aprašomi kaklo slankstelių pakitimai galėtų sąlygoti pečių skausmus. Dėl galvos skausmų reikėtų pasikonsultuoti su neurologo. Galvos svaigimo, nestabilumo epizodų nesiečiau su aprašytais pakitimais, tikslesnę priežastį leistų nustatyti otoneurologo konsultacija ir labirinto funkcijos įvertinimas.

Nuo: Virginija
2024-06-09
Keli nespecifiniai židinėliai frontalinių skilčių subkortikalineje baltojoje medžiagoje ,Kairiosios užpakalines komunikuojančios arterijos ryški hipoplazija.Dešiniosios užpakalines smegenų arterijos P1 segmento aplazija-fetalinis ACP tipas.Labai dažnai skauda galva ,užeina svaigimo epizodai,kurie praeina kartais užtrunka net valandas,nejaučiu stabilumo.
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Laba diena,

Dėl nespecifinių židinėlių frontalinėse skiltyse nerimaut nereikėtų. Ar aprašomi kraujagyslių pakitimai būtų kliniškai reikšmingi - negaliu pasakyti, reikėtų konsultuotis su neurologu ar tyrimui nukreipusiu gydytoju. Dėl galvos svaigimų būtų tikslinga gydytojo otoneurologo konsultacija su labirinto funkcijos įvertinimu, tai leistų pasakyti, ar tai susiję su galimais kraujotakos sutrikimais, ar dėl kitų priežasčių/. ligų.

Nuo: Saule
2024-05-31
Sveiki . Del galvos skausmu buvo darytas galvos smegenų mrt . bifrontoparietaliai pavieniai nespecifiniai – į mikroangiopatinius panašūs židinukai. Abipus ACoP – aplastiškos. Ar tai labai blogai. Ačiū
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Laba diena,

Dėl nespecifinių mikroangiopatinių židinukų nerimauti tikrai nereikėtų, o dėl kitų - negaliu pasakyti, klausimas būtų radiologui, ACoP - neradau, kur būtų išaiškinta, ką reiškia ACoP.

Nuo: Luboš
2024-05-30
Laba diena, 5 savaites turiu šiuos simptomus. Užgultos ausys - labiausiai kairė (jausmas kaip lektuvo pakylimo metu); kaip žiovauju tai ausų viduje jausmas, kad trūkinėja, traška; dešnė ausis drėgna- įprasta, o kairė sausa negamina natūralaus ausų skysčio; kai guliu ant kairės pusės tai dar daugiau užsikiša kairė ausis, gulit ir ant dešnio užgulimas padidėja; nosis drėgna ir išsipūsti nėra ką.
Pas LOR buvau, bet po paskirto gydymo jokio pagerėjimo. Naudoti vaistai pirma CLARITHROMYCIN 500MG ; CIRRUS 5MH/120; NASONEX ; TOBRIN ; Nasonex 2p/p į nosį. PASKUI - Amoxicillini +ac.clav. 875/125mg x 2.Tb.Prednisoloni 5mg pgl schemą. Nasonex 2p/p į nosį. < br/ > LOR k.--- DABAR JAU -Pramistar 600mg x2. < br/ > LOR k. Vaistai nieko nepakeitė, pagal simptomus, koks galimas gydymas?
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Laba diena,

Jums skirto gydymo schema atitiktų galimą ligą pagal jūsų nusiskundimus. Tai, kad ausyje traška ir trūkinėja - būtų geras požymis, liudijantis, kad bent kiek oras pro ausies trimitą pareina. Neparašėt, kiek laiko jau gydotės, kartais prireikia 2 savaičių tokio gydymo. Užsitęsus minėtiems nusiskundimams, ypač jei liautųsi ir traškėjimas ausyje, būtų svarstytina "nedidelė" operacija, kai į mažytį pjūvį būgnelyje įspraudžiamas vamzdelis. Tada greičiau pasišalina pro jį sekretas iš viduriniosios ausies, grįžta gleivinė į normalią būklę, o po pusmečio arba tą vamzdelį pašalina, arba jis pats būna pasišalinęs.

Nuo: Rūta
2024-05-30
Laba diena
Neramina rudas liežuvis nuo liežuvio šaknies
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Laba diena,

Burnos prieangis, ertmė ir liežuvis būtų odontologų kompetecija. Šiaip liežuvį vadiname virškinimo sistemos veidrodžiu, tai čia gali būtų gerai ir gastroenterologo konsultacija. Deetaliau negalėčiau pakomentuoti.

Nuo: Inga
2024-05-24
Sveiki. Gegužės 20 d. buvo atlikta kelio priekinio kryžminio raiščio ir meniskų operacija su vietine nejautra. Nuo gegužės 22dienos atsirado nuolatinis galvos skausmas, užgulusios ausys ir ūžimas ausyse. Geriu gydytojo paskirtus kraują skystinančius vaistus ir analgetikus. Kodėl taip yra? Ar reikia sunerimti ar tai tik anestezijos šalutinis poveikis ir kaip ilgai galu taip tęstis? Ačiū.
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Laba diena,

Na, kelio operacija ir dar vietinėje nejautroje tikrai tolokai nujo galvos ir ausų, tiesa? Jūsų atveju nieko negalėčiau padetalizuoti be klausos tyrimo. Gal kartais pakilęs spaudimas ar pašalinis kokių medikamentų būtų galėję sąlygoti ūžesį, bet svarbiau būtų įsivertinti klausą.

Nuo: Evelina
2024-05-21
Laba diena,
turiu nesibaigiančią slogą jau ilgą laiką, priežastis neaiški. Ir šiandien pučiant stipriau nosį pasijuto didžiulis ausies skausmas. Skausmas šiuo metu tęsiasi apie 6 valandas, bet vis labiau stiprėja. Jaučiasi stiprus skausmas su niežėjimu, šiek tiek užgulusi ausis. Ar reikia kreiptis į šeimos daktarę, jog išrašytų siuntimus pas specialistus? Bet manau eilės ilgos bus.
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Laba diena,

Jums nutiko tai, kaip ir leidžiantis lėktuvui, sumažėjo oro slėgis vidurinėje ausyje, bus įtrauktas būgnelis, dėl ko skauda ir užgulimas atsiradęs. Pabandykit atlikti kramtymo, žiovavimo pratimus. Turėtų praeiti. Užsitęsus užgulimui, gali tekti pavartoti vaistų, sutraukiančių gleivinę, kad atsistatytų ausies trimito praeinamumas.


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.

Šis atsakymas yra bendro pobūdžio informacija, kuri nėra ir jokiais būdais negali būti laikoma Jūsų diagnoze, skiriamu gydymu ar kitokia Jums tiesiogiai teikiama sveikatos priežiūros paslauga. Bendro pobūdžio atsakymas teikiamas išimtinai pagal Jūsų pateiktą klausimą. Visais atvejais rekomenduojame kreiptis tiesiogiai į sveikatos priežiūros specialistą dėl diagnozės, gydymo ar kitokios sveikatos priežiūros paslaugos.