Klausk gydytojo

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Į Jūsų klausimus apie Ausų, klausos ligas, audiologiją atsakys gydytojas otorinolaringologas, otoneurologiojos magistras (UCL) Dainius Guzevičius


Po medicinos studijų Kauno medicinos akademijoje    1987-1993
ir pirminės rezidentūros Šiaulių respoblikinėje ligoninėje     1993-1994
baigiau antrinę Kauno medicinos universiteto otorinolaringologijos rezidentūrą    1994-1997
Otoneurologijos magistratūros studijos Londono Universiteto Kolegijoje   2006-2007

Profesinė patirtis

Gyd. otorinolaringologas KMUK ANG ligų klinikos ambulatoriniame skyriuje
(toninė ir kalbinė audiometrija, impedansometrija, akustinių refleksų matavimas,
Kochlearinės implantacijos grupės narys [pacientų/ tėvų konsultavimas,
implantų patikra operacijos metu, kalbos procesorių programavimas])   1998-2008
Gyd. otorinolaringologas Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinėje poliklinikoje
(audiometriniai ir vestibulometriniai tyrimai)   2008 iki dabar.

Profesinė kvalifikacija kelta tobulinimosi kursuose (2002, 2004, 2009, 2016, 2018), teoriniuose -praktiniuose seminaruose Lunde (Švedija), Kopenhagoje (Danija), Prahoje (Čekija), Vienoje ir Insbruke (Austrija), Dubrovnike (Kroatija), Varšuvoje (Lenkija), Master Class kursai Miunchene (Vokietija), tarptautiniuose, Baltijos šalių ir Lietuvos otorinolaringologųdraugijos kongresuose bei konferencijose

Ekspertas atsako:
Nuo: Lina
2024-02-07
Sveiki. Kodėl vyresnio amžiaus žmogus negirdi šalia važiuojančio dviračio ar automobilio, bet girdi labai toli esančius garsus?

Laba diena,

Atsiprašau, kad negalėjau atsakyti anksčiau, buvauu išvykęs, o rašyti atsakymą telefonu neleidžia programa. Vienareikšmiškai, bus sutrikusi klausa. Gali būti, kad viena ausimi girdi blogiau - ar nebus tik, kad negirdi iš vienos pusės pravažiuojančių mašinų? Na, dviratis išties rieda tyliai, o jo skambutis yra aukšto dažnio. Automobiliai - kuo jie naujesni, tuo tylesnis jų variklio darbas. Bet jūsų apibūdinamos situacijos, greičiausiai, bus susijusios su kitu fenomenu. Pirmiausia nukenčia klausa aukštų dažnių garsams, tad neretai būna, kad žmonės neigia blogiau girdį - jie geriausiai girdi žingsnius, įvairius trinktelėjimus, o kalba jau netenka aiškumo, ryškumo, kartais nesupranta, kas buvo pasakyta, kartais - ne taip nugirsta. Tad čia ne mąstymo sulėtėjimas, o tiesiog kai kurių garsų "iškritimas".

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Laura
2024-02-18
Sveiki,kokios 3 savaites kasdien kairėje ausyje pradėjo pulsuoti,bet su pertraukom,svaigsta galva. Ar turėciau sunerimti? Aciu
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Sveiki,

Na, jūsų nusiskundimai labai konkretūs, sunerimti, taip iš karto, gal ir nereikia, bet reikėtų pasirodyti LOR gydytojui, kuris nuamtys tolimesnį tyrimų planą. Kai klausimas konkretus, tai ir išsiplėsti nelabai yra kur.

Nuo: Ingrida
2024-02-15
Laba diena , vargstu su gerkle 2metai ,visada raudona skauda ,buvau pas lor daktare tai sako lėtinis tonzilitas ,matosi detrito kamštukų ir kartais iš jų išeina balti tokie akmenis ar kas ,ne pūliai ,kodel man gerkle vis nepraeina ?aslo tyrimas geras
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Laba diena,

Jūs labai vykusiai pavartojot abu terminus, mūsuose sakome detrito kamštukai, anglų lietratūroje sakosi tonzilių akmenys. Jie nereiškia lėtinio uždegimo, ką odytų ir jūsų normalus ASO titras. O gerklė paraudusi galėtų būti dėl įvairių priežaščių - iš nosiaryklės užtekančių gleivių dėl iškrypsusios pertvaros, alergijos ar sinusito, ar "iš apačios" užtekančio turionio miegant dėl GERLo. Apžiūrėjęs LOR gydytojas turėtų įvertinti jūsų nusiskundimus ir skirti reikiamą gydymą.

Nuo: Donatas
2024-01-31
Sveiki. Turiu tokia problemą kad man visus metus būna truputi užsikišusi nosis, visada bandau išpusti bet nieko neišpučiu, taip pat dažnai čiaudau, o ypač isgerus ryte kavos. Dekui uz atsakimą.
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Labas rytas,

Na, be apžiūros, tikrai sunkiau komentuoti. Išgėrus/ suvalgius kažko karšto (kavos jūsų atveju) neretai būna, kad pradeda bėgti sekretas iš nosies. Čiaudulys šiaip dažniausiai sietinas su alergija, padidėjusiu jautrumu. Alergijos kavai neteko dar sutikti :) . O dėl nosies užsikišimo tai gali būti ir pertvaros iškrypimas ar nosies kriauklių hipertrofiją. Daugiau pasakyti ir parinkti tinkamiausią gydymą galėtų jus apžiūrėjęs gydytojas otorinolaringologas.

Nuo: Jaunius
2024-01-25
Sveiki. Man 38m.. Jau kelerius metus turiu bėdą, kurios niekaip negaliu išspręsti. Mane kamuoja dažnas gerklės perštėjimas, balso užkimimas, gleivių susikaupimas nosyje ir gerklėje., dėl to tenka dažnai pakosėti ir pūsti nosį.
Buvau per tą laiką pas keletą specialistų. vienas iš jų darė prielaidą, kad tai galbūt alergija į medžio dulkes (dirbu su mediena), tačiau net ir mėnesis nedirbant situacijos nepagerino.
kiti gydytojai apsistojo ties nuomone, kad problema slypi refliukse. LOR gydytojai paskyrus 2 mėn gėriau vaistus mažinančius rūgštingumą + vaistus GERDOFF, situacija nepagerėjo, o vėliau atlikus skrandžio tyrimą, jokių blogybių nerasta, bakterijos skrandy nėra, pats irgi nejaučiu skrandžio negalavimų.
Vizitų pas gydytojus metu, su vaizdo kamera, gydytojai visuomet užfiksuodavo stiriai paraudusią nosies gleivinę, gerklę, stemplę,. Gal galite patarti, kur dar galėčiau ieškoti išeities, arba kaip palengvinti simptomus?
p.s. problema atsirado panašiu metu, kuomet buvo atlikta noisies pertvaros operacja+kriauklių deginimas. ar tai galėjo turėti įtakos??
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Laba diena,

Visada būna nelengva komentuoti "seną" problemą konkrečiai nematant paciento :) . Matai, dirbant su medžiu daugiau nerimaučiau ne dėl alergijos, o dėl medžio dulkių sukeliamo lėtinio atrofinio kvėpavimo takų gleivinės uždegimo, kuris nebūtinai turi regresuoti per atostogas. Jam būtų būdingas gleivinės paraudimas ir sausumas, būdinga būna tirštos gleivės, sunkiau nutekančios ryklės sienelėmis žemyn. Kiek sunkiau tuo būtų paaiškinti stemplės gleivinės paraudimą. Rekomenduočiau naudoti tinkamai kvėpavimo takus apsaugančia kaukę darbo metu, naudoti nosies gleivinę drėkinančias, sutepančias priemones, kurios sudarytų barjerą, apsaugantį pačią gleivinę nuo dulkių, ir reikėtų ilgesnio laiko, kad įvertinti šių priemonių efektą.

Nuo: Raimonda
2024-01-25
Sveiki.
Gal galite paaiškinti ar cistos esančios maksiliariniame sinuse gali atsirasti šiaip ar tik iš dantų (jaučiu ir turiu dantų problemų). Nes buvau ir pas LOR ir pas Odontologus, iki šiol nesuprantu jei operuotis jas, turi operuoti LOR gydytojas ar chirurgas (nes internete prisiskaičiau, kad operuoja chirurgai. Ar aš maišau cistą esančia žanfikaulio kaule su maksiliariniame sinuse. Ar tai tas pats?). Prašau paaiškinkite, nes nežinau kiek dar turėsiu pereiti gydytojų, jog suprasčiau ką daryti toliau. Bijau dėl kaulo tirpimo, dantų būklės... ar viskių kitokių komplikacijų.

Ačiū JUMS.
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Laba diena,

Labai "ribinis" tarp dviejų specialybių klausimas. Mūsų siųstų pacientų kompiuterinėse tomogramose jos aprašomos kaip retencinės cistos, kylančios iš sinuso gleivinės liaukučių. Diagnozavus tokias cistas nerimauti pagrindo nėra jokio ir gydymas, kaip taisyklė, neindikuotinas, neretai jos pratrūksta savaime. Tačiau, jei kompiuterinėje tomogramoje aprašomi infekcinės kilmės kaulo pakitimai apie dantų šaknis, kada taip pat gali būti sureagavusi ir sinusų gleivinė, tada gydymas reikalingas ir gydo veido žandikaulių chirurgai. O ar cista sinuse, ar kaule, tai reikalingas konkretus radiologo aprašymas, pastarosios gerokai retesnės, tai, manau, kalba ne apie jas.

Nuo: Brigita
2024-01-25
Sveiki. Esu trečia diena po nosies pertvaros operacijos, tamponus išėmė sekančią dieną po operacijos, pro nosį prakvepuoti negaliu, šiandien darė nusiurbimą ir kadangi nosis paburkusi, viduje kažką pradurė, bet vistiek neprakvepuoju. Ar tai normalu? Nosis išburkusi, dar palikti stentai viduje
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Laba diena,

Jūs apibūdinate visiškai normalią pooperacinę eigą. Į infekciją, alergiją, traumą ar operacija nosies gleivinė reaguoja uždegimine reakcija - paburkimu, gleivių sekrecija, dėl ko susidaro plutelių ir šašelių, plius dar gali būti kraujo krešuliukų po operacijos. Tai juos atsiurbia, išvalo, o kada praeis gleiviės paburkimas - labai individualus dalykas. Sakyčiau, dar per anksti pradėti nerimauti, kantrybės.

Nuo: Birutė
2024-01-23
Laba diena.2metų vaikui beveik visada plaunama nosis kai yra sloga( tam kad nesiomplokuotų pūlinga sloga,nors tokios slogos nėra) po metų tokių procedūrų ,dažnėja sloga ir komplikuojasi i ausų uždegimą( 3,5 metu vaikuii per pusmetį antrą kartą kartojasi ausų skausmas).prie ausų skausmo vis dar plaunama nosis.tTirpalas plovimui iš vaistinės su jūros druska.Ar teisingas gydymas?Ačiū .
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Laba diena,

Toks plovimas būtų tinkamas palengvinti tiršto gleivingo-pūlingo sekreto pasišalinimą iš nosiaryklės. Jūsų atveju, turint galvoje vaiko amžių, reikėtų atmesti adenoidų hipertrofijos variantą, kuomet reikalingas chirurginis gydymas.

Nuo: Sandra
2024-01-21
Laba diena.pries devinerius metus buvo sulauzyta nosis,pertvara pakrypus ir akivaizdziai matoma,noreciau uzsirasyt pas LOR gyditoja nes man istisai skauda galva,ziemos metu sinusitas baisus kaktoje visad guzas.miegu isiziojus ir knargdama nes nakty uzgula nosy negaliu kvepuoti.ar man galetu israsyti siuntima nosies pertvaros operacijai?
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Laba diena,

Siuntimą chirurginiam gydymui apžiūrėjęs ir jus ištyręs išrašys gydytojas otorinolaringologas. Jo konsultacijai taip pat reikalingas šeimos gydytojo siuntimas, nesant siuntimo - konsultacija būtų mokama. Jei reikėtų kitų papildomų tyrimų, tokių kaip kompiuterinė tomografija ar miego tyrimas, gydytojas otorinolaringologas pats jiems nukreiptų.

Nuo: Sauleja
2024-01-20
Sveiki, po tonziliu salinimo operacijos kada galima skristi lektuvu? Po 3 sav anksciausiai?
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Laba diena,

Kaip vienintelę riziką ilgesnei kelionei įvardinčiau vėlyvąjį kraujavimą, maždaug 10 dieną po operacijos, kai valosi fibrino apnašas. Nesant jokių pooperacinių komplikacijų, praėjus 3 savaitėms tikrai galite skristi.

Nuo: Laura
2024-01-20
Sveiki,gyvenu Uk. 2 metai kankinuosi su abieju ausu skausmais,vis keitaliojasi,viena syki kaire,kitu syk desine uzeina. SIAUBINGAS NIEŽEJIMAS,buna su dideliu skausmu,užgulimu,zandikaulio patinimais. Aplekiau visas ligonines,seimos daktr. Jie tik paziuro su paditke ir nieko neranda,dave antibiotiku nuo infekcijos,NEPADEJO. Net skano nedare,nieko daugiau netikrina,tik skėscioja rankom. Teko grizt i Lt ir daryt galvos MRT,ten rado Kaireje mastoidinėse celėse sustorejusi gleivinė ir kairiam zandiniame antyje retencine cista. Grizus i Uk,nuejus pas seimos daktr. nunesus Lt tyrimus jis man israso nosies purskala. Kodėl butent nosies? Neturiu jokiu problemu del slogos,ar uzsikimsusios nosies. Ar mano ausu simptomai susieja su ta cista?
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Laba diena,

Žandinis antis siejasi su nosimi, todėl ir išrašė nosies purškalą, kuris, šiaip, visai ne prie ko. Tikrai nereikėtų jaudintis dėl sustorėjusios speninės ataugos glaivinės ir jau minėtos retencinės cistos. Ausų nusiskundimai kiek "suvelti", besimėtantį skausmą būtų galima sieti su pakaušio nervų neuralgija dėl kaklo. Niežėjimas su užgulimu ir patinimu būdingas išoriniam ausies landos uždegimui, kuomet reikalingi antibiotikai, bet tada skausmas jau nebesimėtantis iš kairės į dešinę, pastovus, gali būti pulsuojantis. Panašūs simptomai būtų būdingi ir kietam sieros kamščiui, bet, manau, kad tą jau būtų matę :) . Aišku, gali būti ir abi patologijos kartu. Detaliau pakomentuoti be apžiūros sunkoka.

Nuo: Rima
2024-01-13
Sveiki,kaip dujų seilės,valgau,pasukų kaklą į kairę pusę ,skauda ausies Viduje ir už ausies ,jau ilgą laiką.Buvau pas ausų gyditoja,pačios ausys yra sveikos.Ryte prabudus,su ta ausim neprigurdziy,nes būna uzgulus,skauda kaklo su pasukus į kairę.Nieja nieko man neranda.Buna net diegliai.Yra visada uzgulus.Ka daryti ? Kaip turtus toliau.? Gal padėtų Magnetinis Rezonansas? Ačiū.
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Laba diena,

Ausies dieglius, skausmą pasukant galvą į šoną, iš po nakties - siečiau su kakline stuburo dalimi. Greičiausiai yra spaudžiamos pakaušio nervų šakelės, įnervuojančios ir ausies sritį. Apžiūrint ausis tokiais atvejais jokių uždegiminių pokyčių, galinčių sąlygoti ausies skausmą, nematoma, klausa nebūna sutrikusi. Jums tikslinga būtų gydytojo reabilitologo konsultacija. Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į pagalvę, ant kurios miegate, čiužinį. Gali būti, kad miego metu nėra užtikrinama optimali galvos ir kaklo padėtis, dėl ko ir gali atsirasti jūsų minimi skausmai. Įtakos gali turėti ir ydinga laikysena darbo metu.

Nuo: Rasa
2024-01-06
Sveiki,
Atliktas MRT, del įtariamos išsetinės sklerozės. Įtariama diagnozė nepasitvirtino. Tačiau rastos žandiniuose ančiuose retencinės cistos. Dešinėje pusėje apie 3cm. Ar verta sunerimti?
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Laba diena,

Visiškai ne. Ne taip jau ir retai pasitaiko, kad jas atsitiktinai aptinka dėl kitų priežasčių atliekamo MRT tyrimo metu. Jos "neužauga" tokios didelės, kad sutrikdytų normalią sinuso funkciją. Būna, kad jos savaime pratrūksta, tada žmonės pastebi pasirodžius ribotą kiekį gintaro spalvos sekreto.

Nuo: Viktorija
2023-12-27
Sveiki,
Jau 4 metus skauda galva. Dazniausiai desinėje pusėje uz akies. Tempiantis, badantis skausmas. Kartais skausmas suintensiveja, tuomet prasideda nuo kaklo, plinta į pakausį, lokalizuojasi uz desinės akies. Desineje akyje nuolat juntamas spaudimo jausmas.
Taip pat puse metu kai nudundu nutirpusiomis rankomis.
Kas tai galetu butu?
Aciu
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Laba diena,

Klausimas kiek tolokai nuo mano specialybės. Nuo kaklo link pakaušio plintantys skausmai gai būti siejami raumenų fascijinės kilmės ar dėl kaklinės stuburo dalies patologijos. Dėl jau minėtų kaklo bėdų gali būti ir rankų nutirpimas iš po nakties miego. Čia rekomenduočiau pasikonsultuoti su neurologu. Dėl dešiniosios akies skausmų gali prireikti ir okulisto konsultracijos.

Nuo: Raimonda
2023-12-20
Sveiki.
Konsultavausi su LOR gydytoju dėl cistos maksiliariniame sinuse. Pagal mrt nuotrauką cista didžiulė ir ne viena. Gydytojas sakė, kad jei nekankina dažna sloga, veido skausmai , tuomet nereikia jos skubėti operuoti. Apžiūros metu sinusito nenustatė, jokių pūlių ir pan. Išrašė nosies purškalą, kuris galimai gali sumažinti cistas. Patarė operuotis tik tuomet jei implantuosiu dantis ateityje (yra dantų problemų), atlikti KT. Pagal gydytoją nosies pertvara šiek tiek nukrypusi, tačiau normos ribose.
Šiuo metu slogos neturiu ir dažnai nevargina, bet lyg jaučiu tempimą skruoste, kuriame yra cistos. Ar tai normali būsena ar reiktų sunerimti?
Norėčiau antros nuomomės, todėl mano klausimas būtų Jums - ar man reikėtų suskubti operuotis cistas, kas gręsia jų neoperuojant?

Labai ačiū.
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Laba diena,

Jus konsultavusi gydytoja visiškai teisi. Cista - ne uždegiminio proceso išraiška. Ištekėjimo iš žandinių sinusų kanalėliai yra viršutinėse dalyse ir cistos tiek neužauga, kad juos užblokuotų, taip sukeldamos sekreto kaupimąsi sinusuose. Kitą kartą tos cistos pačios pratrūksta, ir knygose rašoma, ir pacientai nurodo pasirodžius gintaro spalvos sekreto iš nosies. Tempimmo jausmas... jis atsiranda audiniams staiga tinstant, cista didėja palengva, kapsulė nėra staiga tempiama ir jokių pojūčių nesukelia. Manyčiau, įsikalbėtas jausmas. Kad į tas cistas reikėtų atkreipti dėmesį prieš dantų implantacijas - tai tiesa. O iki to pergyventi ar nerimauti nereikėtų.

Nuo: Modesta
2023-12-20
Laba diena, dariausi MRT dėl galvos svaigimo , prastos psichologinės būsenos. MRT atsakymas: "Subtentorialiai smegenų kamiene bei smegenėlėse, supratentorialiai židininių MR signalo pokyčių nematyti." Ką tai galėtų reikšti?
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Laba diena,

Taip aprašoma norma :) , t.y., jokių papildomų darinių, gerybinių ar kitokių, magnetinio rezonanso tomogramoje neatsispindi. Visi kiti "nežinomi" žodžiai - anatominiai terminai.

Nuo: Raimonda
2023-12-07
Sveiki.
Atlikau galvos smegenų MRT, pakitimų nerasta.
Tačiau pastebėti, šie pakitimai - galbūt galėtumėte paaiškinti ,,KAIRĖJE MAKSILIARINIAME SINUSE KELIOS CISTOS ORBITALINĖS  SRITYS, N. OPTICUS ...".
Domėjausi, jog tai susiję su dantimis.
Pati jokių požymių nejaučiu. Sergant, sloguojant visada užgulta nosis, tačiau kolkas jokio jaučiamo nemalonaus pūlių kvapo ar pan. Tiesa, kartais sekretas būna gelsvas ar kraujingas.


Dėkoju už Jūsų atsakymą.
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Laba diena,

Dėl "atsitiktinai" randamų cistų pergyventi nereikia. Sinusų ištekėjimo kanalėliai yra viršutinėse dalyse ir cistos tiek neužauga, kad juos užblokuotų ir sukeltų problemų. Būna, kad jos pačios pratrūksta, literatūroje aprašoma ir patys žmonės apibūdina pasirodžius gintaro spalvos išskyrų. Kadangi kitų pojūčių nesukelia ir komplikacijomis negresia, jų operuoti nesiūloma. Jei slogos dažnesnės ir trunka ilgiau, neprošal būtų pasikonsultuoti su gydytoju otorinolaringlogu - ar nėra iškrypusi nosies pertvara.

Nuo: Marius
2023-11-29
Kliniškai reikšmingų struktūrinių galvos smegenų pakitimų nestebima. Šoninių skilvelių asimetrija (anatominis
variantas). A V dx. V4 segmento saiki hipoplazija (anatominis variantas). Dešiniajame frontaliniame antyje lokaliai
sustorėjusi gleivinė.
Ar galetumet pakomentuoti MRT tyrima (Darytas del galvos svaigimo, silpnumo, bei galvos skausmo).
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Laba diena,

Na, radiologiniai, KT ir MRT, tyrimai skiriami išsiaiškinti ar nėra kokių darinių (cistų, auglių ir pan.), patologinių pokyčių (pvz., pakitimai smegenyse po insultų), atsitiktinai randama ir aprašoma įvairiausi normos variantai. Jūsų atveju nefiksuota jokių pakitimų, galinčių sąlygoti jūsų išsakomus nusiskundimus.

Nuo: Rasa
2023-11-26
Sveiki, naktį staiga užgulė abi ausis. Atsirado spengimas. Nei slogos, nei gerkles skausmo nėra. Galvos irgi neskauda. Kas tai galėtų būti ir ar labai pavojinga. Vizitas pas LOR, tik kitą savaitę
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Laba diena,

Vienareikšmiškai atsakyti būtų kiek ir sunkoka. Lengviausia priežastis būtų užsigrūdę sieros kamščiai. Bet tada būna kaip iš po lėktuvo, paties balsas kaip iš bačkos, ko jūs kaip ir neminite. Be to, jei šeimos gydytojas, rašydamas siuntimą, apžiūrėjo ausis, manyčiau, kad būtų "pastebėjęs", kad problema sieros kamščiai. Kitas variantas - ūmus neurosensorinis prikurtimas, kurį reikėtų pradėti gydyti kaip galima anksčiau. Jam diagnozuoti reikalingas klausos tyrimas ir atvykus į ligonių priėmimo skyriuje tokia paslauga, kaip būtinoji pagalba, neteikiama. Konkrečiau patarti negaliu, tik pabandykite kuo greičiau pasirodyti LOR gydytojui.

Nuo: Dovilė
2023-10-29
Sveiki, esu mėnesis kaip po nosies pertvaros operacijos. Vis dar jaučiu nosies sausumą ir labai daug sekreto kaupiasi, po 3k į dieną tenka išsipūsti nemažai turinio :) ar viskas normalu ir gleivinė gali tiek ilgai būti sausa (naudoju rinopanteina) ar reikėtų jau kažko rimčiau? Taip pat ar tai normalu, kad tiek kaupiasi sekreto?
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Laba diena,

Atsiprašau dėl vėluojančio atsakymo. Pooperacinė eiga - labai individualus dalykas, priklausantis tiek nuo paciento organizmo ypatybių, tiek ir nuo atliktos operacijos, jos traumatiškumo, buvusio kraujavimo ir pan. Rhinoppanteina pirmo pasirinkimo vaistas nosies gleivinei drėkinti, krešuliams atmirkyti. Dėl savo tirštos konsistencijos jis užtikriną ilgalaikę ekspoziciją. Nosies gleivinės sausumas gali būti juntamas ir dėl atsilaisvinusio alsavimo nosimi, kai nosies landomis praeina didesnis oro srautas nei anksčiau. Dar įtakos turi prasidėjęs šildymas - išsausėjęs patalpų oras.


Daugiau...
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Laba diena,

Atsiprašau dėl vėluojančio atsakymo. Pooperacinė eiga - labai individualus dalykas, priklausantis tiek nuo paciento organizmo ypatybių, tiek ir nuo atliktos operacijos, jos traumatiškumo, buvusio kraujavimo ir pan. Rhinoppanteina pirmo pasirinkimo vaistas nosies gleivinei drėkinti, krešuliams atmirkyti. Dėl savo tirštos konsistencijos jis užtikriną ilgalaikę ekspoziciją. Nosies gleivinės sausumas gali būti juntamas ir dėl atsilaisvinusio alsavimo nosimi, kai nosies landomis praeina didesnis oro srautas nei anksčiau. Dar įtakos turi prasidėjęs šildymas - išsausėjęs patalpų oras. Nereiktų pamiršti patalpų vėdinimo, praversti gali ir specialūs oro drėkintuvai. Dėl besikaupiančio sekreto, tai ar jis kaupiasi gilumoje, ar nosies landų priekyje - nosies priangio srityje. PAstaruoju atveju padėti galėtų antibakteriniai tepalai, bet jiems reikalingas gydytojo receptas. Bet kuriuo atveju, kylant klausimų dėl pooperacinės eigos rekomenduočiau gydytojo otorinolaringologo apžiūrą.

Nuo: Lina
2023-10-02
Sveiki,kas galetu buti nosis uzsikimsusi sunkiai kvepuoti,kai silta uzsikemsa kaip salta atsikemsa plius viduj gylei nosi susikaupe puciu puciu kol ispuciu kaip sinusa zalsvos sviesios spalvos ir vel uzsikemsa, nosies sparneliai is sonu parausta ir issauseja kai nusiciaudeju nosis parausta ir nuo nosies sunuose lyg zandu parausta.Aciu
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Laba diena,

Išties, jūsų aprašyti nusiskundimai tiktų ne vienai ligai - paprasčiausiai būtų vienos ar kitos formos rinitas arba jau ir sinusitas, - ir savaime, be gydymo, manyčiau, nepraies. Tikrai rekomenduočiau pasirodyti gydytojui otorinolaringologui, kad įvertintų nosies gleivinę, pertvarą, atliktų nosies endoskopiją ar, esant reikalui, kompiuterinę sinusų tomografiją.


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.

Šis atsakymas yra bendro pobūdžio informacija, kuri nėra ir jokiais būdais negali būti laikoma Jūsų diagnoze, skiriamu gydymu ar kitokia Jums tiesiogiai teikiama sveikatos priežiūros paslauga. Bendro pobūdžio atsakymas teikiamas išimtinai pagal Jūsų pateiktą klausimą. Visais atvejais rekomenduojame kreiptis tiesiogiai į sveikatos priežiūros specialistą dėl diagnozės, gydymo ar kitokios sveikatos priežiūros paslaugos.