Klausk gydytojo

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Mantas Norkūnas (Osteomedika, kineziterapijos klinika)

Į Jūsų klausimus apie nugaros skausmus, sportines traumas, sąnarių skausmus atsakys kineziterapeutas-osteopatas gyd.M. Norkūnas

Turbūt retai sutiksime žmogų, nežinantį kas yra nugaros, raumenų ar sąnarių skausmas, o Kineziterapija yra būtent tai, kas gali padėti. Šią sritį pasirinkau, nes mane sužavėjo gydymo metodai, kuriuos pritaikant prie kiekvieno paciento, galima surasti jiems tinkamiausią gydymą. Dėl pasukimo medicinos link esu dėkingas savo seneliui (žymus onkologijos chirurgas), kurio dėka didžiuojuosi tęsdamas šią kelionę. Nes tik sistemingas ir glaudus specialisto ir paciento bendradarbiavimas užtikrina sėkmingą gydymą.

• Tarpslankstelinio disko išvarža;
• Osteochondrozė;
• Stuburo iškrypimas, ydinga laikysena, skoliozė;
• Stuburo slankstelio listezė;
• Kaklo ir pečių srities skausmas - Cervikalgija;
• Kaklo ir rankos skausmas, tirpimas – Cervikobrachialgija;
• Krūtinės ląstos, tarpumenčio skausmas – Torokalgija;
• Juosmens srities skausmas – Liumbalgija;
• Juosmens ir kojos skausmas, tirpimas – Liumboišalgija;
• Riešo kanalo (tunelio) sindromas;
• Sportinės traumos;
• Paties sąnario skausmas – Užšalęs petys;
• Alkūnės skausmas, epikondilitas – Tenisininko alkūnė;
• Achilo sausgyslės skausmas – Achilo tendinitas;
• Menisko pažeidimas, plyšimas;
• Raiščių pažeidimas, plyšimas;
• Ortopediniai susirgimai;
• Plokščiapėdystė;
• Kelio girnelės chondromaliacija – Bėgiko kelias

Mokymosi įstaigos:
2013m. Kineziterapijos bakalauras Valencijos Universitetas
nuo 2017m. Escuela de Osteopatia de Madrid

Darbo patirtis:
2013m. – 2014m Kineziterapeutas Futbolo klubo ,,FC Valencia"
2013m. - 2014m. Kineziterapeutas – Osteopatas Osteopatijos – Fizioterapijos Klinika ,,Invasa“ (Valencija, Ispanija)
2013m. – 2014m. Kineziterapeutas Universitetinė Ligoninė ,,La Fe de Valencia“ (Valencija, Ispanija)
2014m. - 2016m. Kineziterapeutas Vilniaus Universitetinė Ligoninė Santariškių Klinikos
Nuo 2016m. Kineziterapeutas – Osteopatas klinika ‘Osteomedika’

Papildoma informacija, baigti kursai:
2011m. Laisvo kybojimo pratimų koncepcijos (angl. Sling Excercise Therapy – SET) kineziologiniai pagrindai ir praktiniai panaudojimo kineziterapijoje aspektai.
2011m. Šiuolaikinės elektrostimuliacijos veikimo mechanizmas, dozavimas, principai, rūšys. Klinikinis efektas.
2011m. Modernios nugaros skausmo gydymo idėjos.
2012m. Osteopatia en el deporte
2012m. Curso oficial de Kinesio Taping nivel KT1, nivel KT2
2012m. Diagnostico de fisioterapia basado en el razonamiento clinico, tests especificos y anatomia palpatoria
2013m. Terapia manual del raquis Abordaje neuromusculoesquelético
2015m. OMI Visititing Professorship in Rehabilitation medicine Under the Auspices of Weill Medical College of Cornel University/Newyork-Presbyterian Hospital
2016m. Juosmeninės stuburo dalies ištyrimas ir kineziterapija
2016m. Kineziterapijos Akademija,,Kaklinės dalies ištyrimas ir kineziterapija“
2018m. Máster en Osteopatía. Primer ciclo: Máster propio en las Disfunciones Neuromusculoesqueléticas. Columna cervical, Columna dorsal, Columna lumbar, Cintura pélvica, Cintura escapular Codo, muñeca y mano, Contenido no presencial: radiología, patología medica y metodología de la investigación

Ekspertas atsako:
Nuo: Tomas
2019-11-28
Sveiki,
jau keli mėnesiai kaip kenčiu nuo nemalonaus pojūčio gerklėje, lyg gumulo jausmo, ryjant seiles, vandenį jaučiu kažką panašaus į sutraškėjimą ar sujudėjimą, tačiau tipinio gerklės skausmo nėra visai. Smaugimas kakle praktiškai pastovus. Nuo vaikystės turiu ydingą laikyseną, sėdžiu taip jog dažniausiai pakaušis liečiasi į nugarą, o kaklas lyg išlenktas. Mano viena darbo dalis grynai sėdima, o kita kupina judėjimo nešiojant nelengvą techniką. Pastebiu, kad kaklas traška taip pat, tiek sukinėjant jį, tiek ilgiau pasedėjus vienoje padėtyje, beje išsitiesiant dažnai smarkiai traška ir krūtinės kaulai, taip pat pečiai. Šiuo metu dažnai juntamas nekoordinuotumas, užmeta į šonus, blogai miegu, dažni galvos ar smilkinių skausmai, keistas pojūtis juose, skauda akiduobes, skruostus. Padarius rentgenogramą paaiškėjo, kad yra 5-7 slankstelių osteochondrozė, ištiesinta lordozė bei spondiliozė. Ar galėtų šios išvados turėti bendro su mano išvardintais simptomais? Iš anksto labai dėkoju už atsakymą.

Sveiki Tomai,

Jūsų nupasakoti simptomai sukelti parasimptikos sutrikimų greičiausiai 7, 8 ir 9 nervo parasimpatikonijos galimai sukeltos struktūrinių pokyčių dar galimas variantas n. vagus ortrosimpatikonija ir jo sutrikimas C7-T4 sementuose. Reikia atlikti nemažai testų, kad būtu kas aiškiau. Jei kils detalesnių klausimų rašykite info @osteomedika.lt

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Jovita
2020-11-12
Sveiki, jau kuris laikas skauda achilo sausgyslę (bent jau taip manau) skausmas tęsiasi per visą blauzdą iki pat kelio, pilnai ištiesus koją jaučiu tempimą, kadangi sportuoju būna sunku atlikti kai kuriuos pratimus, ypatingai šuolius. Didesnis skausmas pasijaučia po treniruotės ir vaikštant. Neseniai pastebėjau, kad kelis centimetrus virš kulno atsirado nedidelis guzas. Ką tai gali reikšti, ar problema tikrai yra susijusi su achilo sausgysle? Kaip tai gydyti?

Laba vakara Jovita,

Gali būti achilo sausgyslės kalsifikacija tai reiktu atlik ultragarsinį tyrimą jis parodytu kaip atrodo sausgyslė.

Nuo: Aušra
2020-11-12
Norėčiau, kad pakomentuotumėte tyrimo atsakymą. Dešiniojo klubakaulio sparno 1,0*0,6 cm dydžio sklerotinis židinukas.

Laba vakara ponia Aušra,

Sąnaryje matomas degeneracinis pakitimas jei parašyta tik tiek skausmopriežastis ne sąnarys.Atšaukti

Nuo: Edita
2020-11-11
Laba diena,
Dešinysis kelias -VM užpakalinio rago II laipsnio degeneraciniai pakitimai, tikėtinas smulkus, dalinis, baltos zonos , horizontalus plyšimas. Patella alta. PFI-II lapsnio chondromaliacija, Eksudacinis sinovitas. Šlaunikaulio medialinio krumplio kaulų čiulpų edemos zona, diferencijuoti : kontūzijos zona, reaktyvinė, mažiau tikėtinas SONK indukcija. Kokia Jūsų nuomonė dėl gydymo, ar reikalingi papildomi tyrimai? Dėoju.

Laba diena ponia Edita,

Reikalingas gydymas nukreiptas medialinio menisko degeneracijos mažinimui, girnelės kremzlės regeneracijai. Medikamentiniu injekciju neturėtu prireikti. Vėliau stiprinti kojų raumenyną.

Nuo: Giedrius
2020-11-03
Laba diena, dėl kairio peties skausmų
po MRT tyrimo atsakymas toks:
Labrum glenoidale apatinėje dorzalinėje dalyje plyšimas, ties 7val. 2x3x3mm dydžio paralabrinė cista. AK sąnario pradinė artrozė, raktikaulio petiniame gale nežymi suchondrinė kaulų čiulpų edema. Saikinga SSP tendinozė.

Sveiki Giedriau,

Jums peties sąnario lūpos plyšimas šioje vietoje nieko nepadarysi, galima operuot, bet naudos tikėtina bus nulis. Raktikaulinio peties sąnario susidevėjimas tai sukelia aplinkiniu sąnariu hipomobilumas, reikia juos gydyti. Yra viršdyglinio raumens sausgyslės uždegimas. Dėl gydymo galite kreiptis info@osteomedika.lt

Nuo: Justina
2020-11-01
Sveiki, turiu tokią MRT išvadą: Būklė po girnelės lateralinio išnirimo. Aukšta girnelės padėtis irlateralinis pakrypimas. MPFL dalinis plyšimas ties
prisitvirtinimu prie girnelės iršlaunikaulio. Girnelės centrinės dalies III-IV laipsnio kremzlės defektas. Šlaunikaulio
vagos lateralinio paviršiaus kremzlės plyšimas iki subchondrinio kaulo. Kaulų kontūzija.
Kelis ištinęs, neišsitiesia, sulenkiu 90° kampu. Gyd. liepia laukti. Nuo traumos praėjo jau mėnuo, MRT darytas po 3 sav. Kiek ir ko man laukti?

Laba vakara Justina,

Jei būklė nėkiek negerėja kreipkites pakartotinai. Jei audiniu regeneracija nepakankama reikalinga chirurginė intervencija.

Nuo: Lolita
2020-10-31
Sveiki, Gal galėtumėte pakomentuoti?Nežymi torakolumbalinė skoliozė. L3 – L4 vidutiniškai išreikšta, L4 – L5 išreikšta deformuojanti spondiliozė. Saiki L3/4 – L5/S1 facetinių sąnarių artrozė, L4/5 intervertebrinė osteochondrozė; Modic I – II tipo degeneracija. L4/5 platus cirkuliarus disko pasigaubimas, plataus pagrindo nedidelė dešinė ekstraforaminalinė disko protrūzija, vidutinio laipsnio bilateralinė stenozė, tikėtini L4 dx. spinalinio gangliono, L5 utr. nervinių šaknelių dirginimo reiškiniai dėl kontakto.

Laba vakara ponia Lolita,

Magnetinio rezonanso nuotraukose matoma krūtininio - juosmeninio segmento skoliozė, juosmeninės stuburo dalies sąnarių artroziniai kremzlės susidevėjimai, juosmens šakneliu užspaudimas.

Nuo: Svajunas
2020-10-30
Laba diena.gavau magnetinio rezonanso išvadą.Diagnoze:išreikšta Achilo sausgysles tendinozė,viduriniame trešdalyje cirkuliarus netolygus dalinis sausgysles plyšimas puses sausgysles storio.Norečiau paklausti ar butina operacija?AČIŪ!

Sveiki Svajūnai,

Esant daliniam sausgyslės plyšimui operacijos neturėtu prireikti. Šiuo metu koja negali gauti didelio krūvio sportiniu lygiu, dėl gydymo pasikonsultuokite su ortopedu-traumatologu bei kineziterapeutu.

Nuo: Andrė
2020-10-27
Labas vakaras. Darė KT klubakaulio. Atsakymas: Degeneraciniai pakitimai, kaulinės struktūros išretėjimas sklerotiniais kraštais tikėtina cistinės kilmės. Ką tai reiškia? Ir ar reikalingas koks gydymas. Ačiū.

Laba vakara,

Reiškia, kad klubo sąnarys degenruotas, susidevėjas. Reikalingas kineziterapinis gydymas. Jei sklrotiniai kraštai cistinės kilmės ir kineziterapijos metu nemažės gali reikt medikamentiniu injekciju arba chirurginės intervencijos.

Nuo: Vitalijus
2020-10-26
Sveiki,man 34metai.neseniai pradėjo skaudėti nugaros apačią, todėl kreipaiusi pas kineneterapiautę mūsų mažame miestelyje, kuri pasakė,kad raumenų tonusai nusilpępas mane. Dirbu fizinį darbą, sportuoju, nelabai įsivaizduoju kodėl taip gali būti? Ką reikėtų daryti?

Sveiki Vitalijau,

Jei kineziterapeutė taip teigia reiškias taip yra. Jūsų kineziterapeutė sudelios visą gydymo programą.

Nuo: tomas
2020-10-25
laba diena, turime problema su vestibuliarinio aparato sutrikimu, jau tris menesius , pasidareme MRT kaklo stubrines dalies .nes pradejo tempti kakla, gavome atsakyma, gal galetumete pakomentuoti ,aciu : C3 – C5 vidutiniškai išreikšta unkovertebrinė artrozė. C4/5 – C5/6 tarpslankstelinių diskų pradinė dehidracija.
Vidutinio laipsnio foraminalinė stenozė C3/4 lygyje dešinėje, C4/5, C7/Th1 lygmenyse kairėje. C4/5, C7/Th1 ženkli
dešinė foraminalinė stenozė, tikėtina C5 dx. nervinės šaknelės kompresija, C8 dx. nervinės šaknelės dirginimo reiškiniai. bei gal galetumete rekomenduoti kur kreiptis pagalbos aciu

Sveiki Tomai,

jums daliniai kaklinės stuburo dalies facetiniu sąnarių kremzliniu paviršiu susidevėjimai. stuburo kanalo segmentinis susiaurėjimas ties penktu kaklo slanksteliu įtaria kad spaudžia šaknelę. Dėl gydymo galite kreiptis info@osteomedika.lt

Nuo: Rima
2020-10-24
Laba diena. 2019.04.01 buvo atlikta kairės kojos kelio menisko operacija. Bet skausmas nepraėjo, kelis buvo nestabilus, negalėjau laisvai vaikščioti. 2020.07 buvo atliktas Magnetinio tyrimas. Išvados: medialinio menisko užpakalinio rago pooperaciniai pokyčiai -būklė po dalinės rezekcijos , kūno srityje horizontalus
plyšimas, degeneracija IIlaipn.
PKR mukoidinė degeneracija -galimai po dalinio plyšimo.
Saikus suprapateliarinis bursitas , sinovitas , Beikerio smulkicista
Medialinių atraminių paviršių chondromaliacija Ilaipsn.. Ar man būtina PKR ir menisko operacija?

Laba diena ponia Rimas

Priekinio kryžminio raiščio plyšimas buvo dalinis, kuris suaugo operacija nereikalinga. Jei jaučiate skausmus tai ne dėl kryžminio raiščio. Dėl gydymosi galite kreiptis info@osteomedika.lt

Nuo: Vida
2020-10-24
Sveiki,padariau desinio klubo MR .Prasau paaiskinkit ka reiskia tokia mano diagnoze, ir kokie reikalingi tolimesni veiksmai ? Ar galimas gydymas ar jau reikalinga operacija ? Aciu

Desinio klubo sanarines kremzles 2-3 laipsnio chondramaliacija, sanarines lupos degeneraciniai pakitimai, be plysimo pozymiu.Nezymus eksudacinis sinovitas, m.iliopsas ir trochanterinis bursitai is desines.

Laba diena ponia Vida,

Chirurginės operacijos būtinumo nematau. Reikalingas kineziterapinis gydymas stiprinant sėdmens bei juosmens torso raumenyną. Osteopatinis gydymas chondromaliacijos mažinimui, mobilizacinis sąnario gydymas. Gali reikėti medikamentiniu injekcijų į sąnarį. Dėl gydymo galite kreiptis info@osteomedika.lt

Nuo: Sigita Žičkiene
2020-10-22
Laba diena. Šlaunikaulio medialinio krumplio atraminiame vidiniame pavirsiuje3-4st.disekuojantis ostcechondritas 2cm sagitaliai x0,2 skersai plote x0,6gylio sanario pavirsius defektas, zidinyje vienas fragmentas (0,8x0,6x0,5 dydzio)beveik pilnai atsidalines, kitas iskrites fragmentas matosi priesais PKR distaliai1,3x1,5cm dydzio. Ties defektu kaulo pavirsius lygus.Skietozotas. Kitur kaulose kremzleje pakitimu nematyti. Auksta girneles padetis. Menisku pazeidimu nematyti. Raisciai sausgysles-n.y. Sana4yje padaugeje skyscio. Proks. tibiofibulinis sanarys-n.y .Labai noreciau kad pakomentotumet suprantamiau.Kadangi sio metu koromovirusas negalime patekti pas daktaro. Ar nepadloges sveikata jaigu lauksiu kol praeis karantinas.labai ačiū.

Laba vakara ponia Sigita,

Reikėtu apsilankyti pas traumatologą ortopeda pasitarti ar atskilusiu fragmentiniu atplaišų nereikės pašalinti chirurgiškai. Kiti pažeidimai atstatomi kineziterapiniugydymu. Viena galiu pasakyti tikrai nepagerės jei lauksite, kad pablogės tikėtina.

Nuo: Edita
2020-10-22
Sveiki. Gavau tokią išvadą : MKR II laipsnio plyšimas proksimaliai, edemiški aplinkiniai audiniai. Šlaunikaulio lateralinio krumplio dorzalinės dalies kontūzija, nežymiai edemiški kaulų čiulpai.
Dar yra paminėta, jog yra nedidelis kiekis skysčio kelio sąnario ertmėje.
Ar galiu tikėti, kad ateity nesusirinks daugiau skysčio? Daugiau negu mėnesį negalėjau sulenky kelio, nes jauties, kad kelias pripildytas..

Laba vakara ponia Edita,

Skysčio kelio sąnario ertmėje nesirinks jei turėsite kokybišką reabilitacinė kelio sąnario gydymą.

Nuo: Aušra
2020-10-21
Sveiki ištiesinta kaklo lardozė, čia viskas gerai ar reiktų sunerimti? Praeina nuo masažų? Daryta paprastu rengenu, gal reikėtų plačiau išsitirti?

Laba vakara Aušra,

Galite pasidaryti detalesni ištyrimą su KT arba MRT tyrimu. Vien masažais kaklinės stuburo dalies lordozės linkio tikrai neatkursite. Sumažėjęs kaklinės stuburo dalies linkis didina išvaržų formavimasį griaunia visą kaklo biomechaniką.

Nuo: Dovydas
2020-10-17
Laba diena turiu klausima del didelio kelio skausmo sergu jaunatviniu reumatoidiniu artritu , po magnetinio rezonanso tyrimo soninese dalyse ties kapsules raisciu menisku tvirtinimusi placios erozijos iki 0,5 cm dydzio gylio, uzpildytos sustorejusia sinovija.Sinovija sustorejusi sanario soninese dalyse, ties meniskais , raisciais latereliai supra- ir prepaleriai bursose iki 0,7-1,2 cm su daugybinemis smulkiomis gaurelinemis isaugomis .Sanariu pavirsiu kremzle difuziskai suplonejusi krastiniai osteofitai , ka tokiu atveju siulot daryti ? Pries 10 metu daryta artroskopija pakartotinai po metu

Laba vakara Dovydai,

Jūsų atvėju reikalinga gyva apžiūra, vertinimo metu pamatytume ar galimas igalaikis gydymo rezultatas. Jei yra galimybė kreipkites info@osteomedika.lt

Nuo: Rasa Taurienė
2020-10-15
Sveiki,
gal galėtumėt pakomentuoti kelio sąnario MTR rezultatus.
Išvada: II-IV laipsnio chondromaliacija/ osteoartritas, žymiausias medialiai. Žymi medialinio menisko degeneracija, degeneracinis plyšimas, kūno ekstrūzija. Būklė po PKR plastikos, transplanto degeneracija, proksimaliniame trečdalyje nedidelis ganglionas. Šlaunikaulio tunelyje cistinė degeneracija. Tunelio skersmuo 13x12 mm. Ačiū už komentarą iš anksto:)

Laba vakara ponia Rasa,

Jei yra galimybė atvykite konsultacijai ištyrimui. Esant ketvirto laipsnio chondromaliacijai reikalingas sąnario keitimas, situacija blogina menisko degeneracija bei tai jog turėjote kryžminiu raiščiu plyšimą. Dėl detalesnės informacijos apie gydymą galite kreiptis info@osteomedika.lt

Nuo: Aurelija
2020-10-14
Sveiki,virš metų skauda ranką pagrindas petys pasidariau peties MRT tyrima ,išvada tyrimo saikus SD SA bursitas ,bisepco ilgosios galvos tenosinovitas,menties glenoide kaulinė salelė.Prašau paaiškinkite kas tai reiškia?Patarkite koks gydimas tinkamas?ar šios priežastys lemia visos rankos skausmą?Labai Jums ačiū.

Laba vakara Aurelija,

Jums peties sąnario bursos maišelio uždegimas, bicepso sausgyslės uždegimas. Patarčiau kreiptis į specialistus dėl gydymosi, apleidus pažeidimus gali formuotis užšalusio peties sąnario sindromas. Dėl mentės kaulinės salelės neturėtu reikėt chirurginės intervencijos patikslinimui reiktu pamatyti nuotraukas tačiau greičiausiai funkciškai sutrikimų tai nesukelia. Geriausiai padės osteopatinis, kineziterapinis gydymas. Taip šie pažeidimai ir sukelia jums rankos skausmus. Dėl gydymo galite kreiptis info@osteomedika.lt

Nuo: ODETA
2020-10-14
Gerb.gydytojau, 2020m balandžio menesį įvyko trauma, abiejų kojų. Pasidarius magnetinio rezonanso tomografija aprašai yra toki: kair.kulnakaulio kūno dorsalinėje dalyje ir gumbure skersinis stresinis lūžimas, nežymiai siekiantis Achilo sausgyslės tvirtinimo vietą, plati aplinkinė kaulų čiulpų edema. Deš.padikaulio bazėje saikinga kaulų čiulpų edema, tikėtina neryški infrakcija. II pleištuko lateraliniame distaliniame krašte nežymi kaulų čiulpų edema. Raiščių plyšimų nematyti. Deš.blauzdikaulio dist.užpakalinėje dalyje, kulnakaulio kūno užpakalinėje lateralinėje dalyje, II padikaulio bazėje, II pleištuke neryškūs stresiniai lūžimai. Tolokuralinio sanario užpakalinėje kišenėje, subtalariniame sanaryje šiek tiek padaugėje skysčio. Visa tai įvertines traumotologas mano kojas imobilizavo 9 savaitem. Po to laiko padarė rengeno nuotraukas. Pagal jas nusprendė, jog viskas sugija. Buvo paskirta ambulatorine rebilitacija. Tuo metu jauciausi geriau, taciau dešines kojos skausmas vargina iki šiol, negaliu priminti, skauda užkulnį ir pada. Atlikinėju mankštas ir dabar. Dėl skausmo kreipiausi vel pas traumotologa, pakartotinai atliko magnetinio rezonanco tomografija- nežymūs stresiniai lūžiai išlike. Esu neviltyje..ar tikrai man vėl reikalinga imobilizacija? Ar yra kažkokių vaistų ar priemonių tuos uždegimus šalinti? Ačiū.

Laba vakara Odeta,

Deja kol lūžiai nesugijo reikalinga imobilizacija.

Nuo: Renata
2020-10-13
Labas vakaras. Padarė klubakaulio rentgeną. Atsakymas 1st artrozės požymiai abiejuose klubuose. Ir nežymus uždegimas. Skausmas vargina vakare ir nakty. Maudžiantys. Išrašė gyd. nuskausminamuosius. Ar reikalingas dar koks gydymas? Ačiū.

Laba vakara Reta,

Taip reikalinga sąnariu mobilizacija atkurianti sąnarių kremzlinį paviršių, kineziterapinis gydymas siekant sustiprinti periferines sąnario struktūras. Galite vartoti maistinius papildus tai šektiek paspartins gyjimą. Dėl gydymo galite kreiptis info@osteomedika.lt


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.

Šis atsakymas yra bendro pobūdžio informacija, kuri nėra ir jokiais būdais negali būti laikoma Jūsų diagnoze, skiriamu gydymu ar kitokia Jums tiesiogiai teikiama sveikatos priežiūros paslauga. Bendro pobūdžio atsakymas teikiamas išimtinai pagal Jūsų pateiktą klausimą. Visais atvejais rekomenduojame kreiptis tiesiogiai į sveikatos priežiūros specialistą dėl diagnozės, gydymo ar kitokios sveikatos priežiūros paslaugos.