Klausk gydytojo

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Mantas Norkūnas (Osteomedika, kineziterapijos klinika)

Į Jūsų klausimus apie nugaros skausmus, sportines traumas, sąnarių skausmus atsakys kineziterapeutas-osteopatas gyd.M. Norkūnas

Turbūt retai sutiksime žmogų, nežinantį kas yra nugaros, raumenų ar sąnarių skausmas, o Kineziterapija yra būtent tai, kas gali padėti. Šią sritį pasirinkau, nes mane sužavėjo gydymo metodai, kuriuos pritaikant prie kiekvieno paciento, galima surasti jiems tinkamiausią gydymą. Dėl pasukimo medicinos link esu dėkingas savo seneliui (žymus onkologijos chirurgas), kurio dėka didžiuojuosi tęsdamas šią kelionę. Nes tik sistemingas ir glaudus specialisto ir paciento bendradarbiavimas užtikrina sėkmingą gydymą.

• Tarpslankstelinio disko išvarža;
• Osteochondrozė;
• Stuburo iškrypimas, ydinga laikysena, skoliozė;
• Stuburo slankstelio listezė;
• Kaklo ir pečių srities skausmas - Cervikalgija;
• Kaklo ir rankos skausmas, tirpimas – Cervikobrachialgija;
• Krūtinės ląstos, tarpumenčio skausmas – Torokalgija;
• Juosmens srities skausmas – Liumbalgija;
• Juosmens ir kojos skausmas, tirpimas – Liumboišalgija;
• Riešo kanalo (tunelio) sindromas;
• Sportinės traumos;
• Paties sąnario skausmas – Užšalęs petys;
• Alkūnės skausmas, epikondilitas – Tenisininko alkūnė;
• Achilo sausgyslės skausmas – Achilo tendinitas;
• Menisko pažeidimas, plyšimas;
• Raiščių pažeidimas, plyšimas;
• Ortopediniai susirgimai;
• Plokščiapėdystė;
• Kelio girnelės chondromaliacija – Bėgiko kelias

Mokymosi įstaigos:
2013m. Kineziterapijos bakalauras Valencijos Universitetas
nuo 2017m. Escuela de Osteopatia de Madrid

Darbo patirtis:
2013m. – 2014m Kineziterapeutas Futbolo klubo ,,FC Valencia"
2013m. - 2014m. Kineziterapeutas – Osteopatas Osteopatijos – Fizioterapijos Klinika ,,Invasa“ (Valencija, Ispanija)
2013m. – 2014m. Kineziterapeutas Universitetinė Ligoninė ,,La Fe de Valencia“ (Valencija, Ispanija)
2014m. - 2016m. Kineziterapeutas Vilniaus Universitetinė Ligoninė Santariškių Klinikos
Nuo 2016m. Kineziterapeutas – Osteopatas klinika ‘Osteomedika’

Papildoma informacija, baigti kursai:
2011m. Laisvo kybojimo pratimų koncepcijos (angl. Sling Excercise Therapy – SET) kineziologiniai pagrindai ir praktiniai panaudojimo kineziterapijoje aspektai.
2011m. Šiuolaikinės elektrostimuliacijos veikimo mechanizmas, dozavimas, principai, rūšys. Klinikinis efektas.
2011m. Modernios nugaros skausmo gydymo idėjos.
2012m. Osteopatia en el deporte
2012m. Curso oficial de Kinesio Taping nivel KT1, nivel KT2
2012m. Diagnostico de fisioterapia basado en el razonamiento clinico, tests especificos y anatomia palpatoria
2013m. Terapia manual del raquis Abordaje neuromusculoesquelético
2015m. OMI Visititing Professorship in Rehabilitation medicine Under the Auspices of Weill Medical College of Cornel University/Newyork-Presbyterian Hospital
2016m. Juosmeninės stuburo dalies ištyrimas ir kineziterapija
2016m. Kineziterapijos Akademija,,Kaklinės dalies ištyrimas ir kineziterapija“
2018m. Máster en Osteopatía. Primer ciclo: Máster propio en las Disfunciones Neuromusculoesqueléticas. Columna cervical, Columna dorsal, Columna lumbar, Cintura pélvica, Cintura escapular Codo, muñeca y mano, Contenido no presencial: radiología, patología medica y metodología de la investigación

Ekspertas atsako:
Nuo: Justina
2019-07-08
Sveiki, pastebėjau kad atsigulus ant kairiojo šono atsiranda maudžiančio ir spaudžiančio pobūdžio skausmas krūtinėje. Taip pat spaudimą krūtinėje kartais jaučiu ir pasilenkus į priekį. Pakeitus gulimą padėtį skausmas dingsta. Dabar pastebėjau kad paspaudus viename taške kairėje pusėje tarp šonkaulių, taip pat atsiranda duriantis skausmas. Širdį tyriausi, viskas gerai. Ar tai gali būti skausmas dėl stuburo? Šiuo metu laukiuosi 5 mėn.

Laba diena ponia Justina,

Taip galimas sutrikimas krūtininėje stuburo dalyje arba šonkaulinės costa-transversa, costa-corporea facetų sutrikimas sukeliantis galimas šonkaulio eversija/inversija kas gali užspausti tarpšonkaulinius nervus. Reikalinga detalesnė apžiūra. Jei kils klausimų galite rašyti info@osteomedika.lt

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Agnė
2020-03-06
Sveiki,esu 33m moteris.pries 5m prasidejo kairios kojos ciurnos skausmai.padare mrt diagnoze talocruralis,subtalaris eksudacinis sinovitas.per sy pusmety kyla skausmas per visa stubura.padaryta mrt dubens kaulu.isvada stuburo degeneraciniai pokyciai.jokio tikslinio gydymo neduoda.israsyta vaistai sulfasalazine,movalis ir leidziami trsumeel ir discus compozitum.bet pagerejimu nera... skausmai tokie kad miegot neimanoma...sakykite kur kreiptis,kad butu ymanoma toliau be skausmu gyventi? Aciu didelis

Laba vakara ponia Agne,

Dėl gydymo galite kreptis info@osteomedika.lt dėl šokikaulinio blauzdikaulinio sąnario uždegimo perkeldavote kūno svorį, kas keitė visą kūno biomechaniką lėmusia degeneracinius stuburo sąnarių pakitimus laiko eigoje.

Nuo: kristina
2020-03-04
Sveiki, dėl nuolatinių krūtinės ir tarpumenčio skausmų prieš metus kreipiausi į šeimos gydytoją. Padarius tyrimus ir atmetus skrandžio, širdies ligas, gydytoja įtarė torokalgiją, davė siuntimą pas reabilitologą. Masažų ir mankštų kursas trumpam pagelbėjo, bet greit sugrįžo tas bukas maudimas. Keistas jausmas, lyg jausčiau diafragmą, širdies plakimą, pulsas kartais užkyla. Tas gąsdina labai. Ar tai pagydoma mankštomis?

Laba vakara Kristina,

Taip pagydoma, galite kreiptis info@osteomedika.lt dėl detalesnių klausimų apie gydymą pasistengsime padėti.

Nuo: Dainius
2020-03-03
Laba diena,
Nustatytas dešiniojo kelio menisko plyšimas. Padaryta dešiniojo kelio sąnario magnetinio rezonanso tomografija.
Tyrimo aprašas:
Medialinio menisko užpakalinio rago horizontalus neintensyvus hiperintesinis signalas T2, vidiniame sluoksnyje - degeneracija II laipn. Lateralinio menisko kūno ir priekinio rago horizontalus intensyvus platus hiperintensinis signalas T2, išeinantis į kontūrą - horizontalus plyšimas, palei priekinį ragą stebimos parameniskinės cistos - stambiausia iki 11mm skersmens. Kolateraliniai ir kryžminiai raiščiai diferencijuojasi gerai, be plyšimo požymių. Girnelė žymiau nedislokuota, jos raištis, retinakulumai nepakitusio signalo. Girnelės ir šlaunikaulio vagos kremzlė nesuplokštėjusi, nepakitusio MR signalo. Suprapeteliariai, lateraliniuose kanaluose, sąnaryje skysčio kiekis žymiau nepadidintas. Pakinklio minkštieji audiniai struktūriniai. Šklaunikaulio ir blauzdikaulio struktūra nepakitusi, atraminių paviršių kremzlės nedeformuotos.
Išvada: Medialinio menisko užpakalinio rago degeneracija II laipn. Literalinio menisko kūno ir priekinio rago horizontalus plyšimas, parameniskinės cistos palei priekinį ragą.
Po gydytojo ortopedo traumatologo konsultacijos buvo rekomenduota operacija, tačiau gydytojas sakė kad operacija nėra skubi, kad galiu pats ją planuoti. Šiuo metu kelio neskauda, diskomfortas ir patinimas pasijaučia tik po labai intensyvaus sporto.
Norėjau paklausti, ar operacija yra būtina? Ar rekomenduojate operaciją? (teko girdėti iš pažystamų žmonių, kad po operacijos atsiranda didesni skausmai ir didesnis diskomfortas). Ar yra galimybės išvengti operacijos? Kiek laiko ją galima atidėti? Dažnai plaukioju, žaidžiu krepšinį ir tenisą. Ar yra reikalingas įtvaras keliui?
Iš anksto dėkoju už atsakymą!

Sveiki Dainiau

Jei kelis nesiblokuoja ir nestringa operacija nėra būtina, priklausomai nuo plyšimo tipo ir laipsnio. Ateityje visuomet bus rizika, kad pasuksite kelį ir meniskas įplyš dar labiau. Dėl operacijos tiesa, kad ne maža dalis jaučia būklės pablogėjimą. Ką benuspresite ar operuoti ar ne reikalingas kineziterapinis gydymas dabartiniai kelio būklei. Įtvaras intensyvaus sporto metu patartinas, buitinėse situacijose nereikalingas.

Daugiau informacijos apie gydymą galite rašyti info@osteomedika.lt

Nuo: Kristina
2020-03-01
Laba diena,man jau kokia 2 metus skauda rankas, anksciau aplamai tik rankas, bet paskutiniu metu kazkur pries puse metu ir pecius pradejo, o pries menesi ir kaklo desine puse sueme pasukt skauda. Dabar pradedant nuo kaklo iki alkunes skauda, o pradejau jaus tirpima pirstu dar, i virsu isvis sunku rankas pakelt ir jegos nera rankose. Anksciau daug metu dirbau darba,kur reik pagrinde dezes pastovei tampyt. As gyvenu vokietijoje, cia buvau pas daktarus, padarem magnetini rezonansa ir sake nk baisaus kalkes, israse masazus 6,pabaigus masazus po savaites vel pradejo skaudet ir ko tolyn, tuo blogyn, bijau kad kas blogiau nebutu, nes nuo skausmo vaistai visai nepadeda, o net paprastus namie darbus skauda atlikt. Gal jie uzseniecius atmestinai ziuri, kelias minutes uztruko, nuotrauka paziurejo ir masazus israse. Gal galit savo nuomone pasakyt, pagal simptomus kas tai, beja dar kai skauda jauciu kai kaista lyg viskas kur skauda. Dekui uz atsakyma is anksto.

Laba diena ponia Kristina,

Panašu į peties sąnario pleksitą jei kakle nieko nerado tuomet sutriko reikia ieškoti tiespirmu ir antru krūtinės slansteliu bei pirmu šonkauliu, dėl viso pikto įdėmiau patikrinti penktą bei šeštą kaklo slankstelį.

Nuo: Sigutė
2020-02-26
Sveiki. Turiu trauma, pėdos patemti raiščiai. Ieškau pratimų kaip galima mankštinti pėdą, kad greičiau atsistatytų. Po traumos praėjo 9d. Būsiu labai dėkinga jei atsakysite ?

Laba vakara ponia Sigute,

Pirma jums reikia gydyti pėdos tinimą bei hematomas. Kai praeis užtimas galite pradėti nuo balancinių pratimų, taikyti masažinius elementus limfos bei kraujotakos drenažui. Įsivažiavus stiprinkite čiurnos sąnario stabilizaciją, pačios pėdos raumenyną. Patarčiau apsilankyti pasitikrinti ar pėdos sąnarių ir čiurnos sąnarių mobilumui nieko nenutiko traumos metu šie sutrikimai vėliau skaudžiai atsilieps ateityje. Papildomos informacijos galite kreiptis info@osteomedika.lt

Nuo: Irena
2020-02-26
Prašau pakomentuoti MRT tyrimą:
Išlyginta juosmeninės dalies lordozė.
Tarpslanksteliniai diskai dalinai dehidruoti, pailgėjusios slankstelių kūnų dengiamosios plokštelės. Tarslankstelinių sąnarių artrozė. Netolygi riebalinė kaulų čiulpų degeneracija. Kraštiniai L1-5 spondiliofitai.
L4-5 tarpslankstelinio disko intraforaminalinė protrūzija kairėje 4,5mm bei hipertrofuota facetė stenozuoja kairę tarpslankstelinę angą, liečiama kairė L4šaknelė. Sagitalinis tekalinio maišo matmuo 11mm, skersinis 13mm.
L5-S1 tarpslankstelinio disko medialinė protrūzija 4mm, siaurinamos lateralinės kišenės, liečiamos abi S1 šaknelės ties žiotimis. Sagitalinis tekalinio maišo matmuo 11mm. Disko fibrozinio žiedo įplyšimas dorzalinėje dalyje.
Conus meduliare be matomos patologijos.
Paraverbaliniai audiniai struktūriški

Laba vakara ponia Irena,

Kaip vienas veikėjas pasakė ,vaizdelis ne koks' viskas pataisoma, bet arba susiimsite ir pradėsite atsakingą gydymą pas kineziterapeutą arba neurochirurgas neužilgo turės darbo.

Nuo: Roma
2020-02-24
Sveiki,
man nustatytas antro padikaulio stress luzis.Longetej buvau 4 savaites.Gydytojas pries uzdedamas longete pasake kad nusiimti po menesio ir viskasJokio rengeno, jokiu mankstu.Siandien suejo menuo, nusiemiau longete, peda kaip medine.Bandziau minti tiesia peda, sunku ir truputi kryptelejus jauciasi skausmas atrodo luzio vietoj.Patarkit ar tikrai galiu jau minti ar gal palaipsniui prisilaikant vienu ramentu.Pradejau mankstinti pati koja -s u voleliu ritineju ir masazuoju.

Laba diena ponia Roma,

Net ir po stresinio lūžio reikalingas pėdos gydymas priežastis, kad dabar jaučiate pėdos skausmus ir hipomobilumą ne lūžio tipas ir sunkumas o mėnesis langetėje. per šį laiką sausgyslės sutrumpėjo, atrofavosi smulkieji motoriniai pėdos raumenys. Audinius dar galima išlankstinti, išmasažuoti tačiau padikaulinių sąnarių mobilizaciją pačiai padaryti nepavyks reikalingas tikslinis gydymas. Kilus papildomiems klausimams galite kreiptis info@osteomedika.lt

Nuo: Mindaugas
2020-02-15
Sveiki,
Prieš mėnesį teko patirtį kelio traumą. Keletą savaičių vaikščiojau su ramentais, po to pradėjau minti koją. Šiuo metu skausmas yra stipriai sumažėjęs. Dažniausiai nieko nejaučiu, gal šiek tiek nežymiai vidinėje kelio dalyje. Tačiau po ilgesnių pasivaiksčiojimų kartais pradeda šiek tiek skaudėti. Prieš savaitę atliko kelio MRT tyrimą. Išvada: Girnelė rotuota lateralyn. Girnelės buvusio lateralinio išnirimo požymiai: šlaunikaulio osteochondrinė impakcija, girnelės medialinio krašto edema, MPFL dalinis plyšimas ties šlaunikauliu, MKR II laipsnio plyšimas, sinovitas. Gal galėtumėte pakomentuoti? Koks gydymas laukia? Kaip dėl operacijos ir kaip elgtis toliau? Ačiū.

Sveiki Mindaugau,

Ar reikalinga operacija įvertins chirurgas traumatologas-ortopedas jei plyšimas dalinis galbūt išsisuksit be operacijos. Betkuriuo atvėju reikalingas kineziterapinis gydymas priklausomai nuo intensyvumo iki dviejų mėnesių.

Nuo: Karolis
2020-02-05
Laba diena . Norėčiau pasiteirauti ,kaip gydyti 1/2 laipsnio kelio girnelės chondromaliacija? Šiuo metu geriu vaistus turinčius gliukozamino . Vaistai : PIASCLEDINE.Kokia nuomone jūsų apie šiuos vaistus ?Gal rekomenduosite kokius pratimus ,ar papildomų vaistų terapija ? Iš anksto dekoju .

Sveiki Karoli,

Kelio girnelės chondromaliacijos gydymui efektyvi metodika kelio girnelės ,skupingas, su šiais vaistais susidurt neteko pagrindinis mikroelementas reikalingas jūsų kremzliai yra kologenas ir gliukozaminas jei jo pakankama šiame preparate tuomet viskas ok.

Nuo: Romas
2020-01-31
Laba diena, man nustate kojos antro padikaulio stresini luzi, idejo i langete ir liepe menesi laikyti, po to nusiimti paciam ir viskas.Net nereikia pasirodyti gydytojui.Kazko neramina tokia saviveikla.Sakykit, gal galima nusiemus langete pamasazuoti koja, pirstus nes baisu, kad per menesi laiko viskas sustings.

Sveiki Romai,

Pirmomis savaitėmis nejudinkite, kaulas turi suaugti vėliau galite taikyti savimasžinius elementus išjudinti padikaulius, kad nesusiformuotu tarppadikaulinės sąaugos, pats lūžis nėra baisus tačiau atrofijos neišvengsite.

Nuo: Asta
2020-01-30
Laba diena, kuris laikas jaučiu silpnumą pečių juostoje. Pakėlusi aukštyn rankas ,kažką darant greit pavargsta. Naktį tirpsta plaštaka, labiau viena, taip pat kai atsiremiu delnais į kažkur ,skausmas eina į riešus. Blauzdose taip pat jaučiu tempimą ,skausmą, kai smarkiai ištempiu kojų porštus toks jausmas,kad pradeda juos traukti mėšlungis. Reumatologas iš savo pusės ligas atmetė. Neurologas taip dave tretinį lygį , bet ir tas tretinis nieko kolkas nepasakė, lauksiu enmg tyrimų
. Kakle rado 1ojo laispnio osteochondrozę, juosmenyje taip pat. Neuroloho žodžiais tai jaunatvinės ligos. Bet ar gali būti viskas simetriškai abiejose pusėse? Abiejų rankų raumenys pasilpę, abiejų kojų blauzdas tempia, atsirėmus rankomis abu riešus skauda? Tyrimai visi geri. Daryta imagnis ,erkinis encef, kreatinkinaze ir tt. Liko tik enmg.

Laba diena Asta,

Panašiau į kraujotakos sutrikimus arba vegetativinės nervų sistemos išsekimą pasireiškiant tokia simptomatika kaip apatija, chroninis nuovargis, dirglumas, parezės kintačios viena diena niešti tirpsta rankos kita diena tempia kojas ir t.t.. Tai gali sukelti daug niuansu jūsų poilsio ir darbo rėžimas, mytyba, stresinės situacijos ir t.t. Tyrimai greičiausiai nieko neparodis nes sutrikimas ne struktūrinis o funkcinis.

Nuo: NIJOLE
2020-01-26
Laba diena, padarytas kelio MRT.
Išvada: III-IV st. medialinė kelio, I-II PF sąnarių artrozė. Chondromaliacija, ženkli IV laipsnio medialiniame kompartmente su subchondriniu atraminių paviršių pažeidimu. Degeneruotas, dalinai proksimaliai plyšęs PKR. Saiki UKR tendinozė, MKR tendinitas, bursitas. MM p/o pakitimai, ženkli likusios dalies degeneracija, plyšimas. LM kūno degeneracija, negilus "baltosiso" zonos radialis iki 1/3 menisko storio siekiantis degeneraciniam būdingas plyšimas. Sinovitas. Nežymus pes anserinus bursitas. Nedidelė, storasienė, septuota Beikerio cista.
Koks gydymas laukia, prašau pakomentuoti.

Laba diena Nijole,

Situacija prasta netempkite gumos kreipkites į kineziterapeuta jis įvertins situaciją gyvai ar gydymas bus efektyvus. Didelė operacijos rizika, galimas ir sąnario keitimas.

Nuo: Loreta
2020-01-25
Laba diena.Norėčiau paklausti kas gali būti,kad po blokados alkūneje dėl įtariamo lateralinio eoikondjlito pabalo aplink dūrio vietą ir nyksta raumenys . Ačiū.

Laba diena ponia Loreta,

Negerai vyksta šalutinio poveikio reakcija į vaistą.

Nuo: Lina
2020-01-24
Sveiki, esu 35m, moteris darė man magnetinį rezonansą dėl epikondilito, atsakymą gavau jog man yra bendroji ekstenzorių sausgyslė yra saikingai sustorėjusi, edemiška, ties tvirtinimusi smulkūs (apie 2mm) intersticinis plyšimas.
gal galit pasakyti koks toliau būtų gydimas, nes jau ant biletenio trecia menesi, ir abi rankos skausmingos, noriu gryšti į darbą, ir toliau dirbti krovimo darbus.

Laba vakara ponia Lina,

Taikytinas kineziterapinis gydymas galima kombinacija su medikamentu injiekcijomis. Jei gydymas nebus veiksmingas galimas chirurginė intervencija tačiau mažai tikėtina tyrimo rezultatai nėra baisūs. jei kils papildomų klausimų dėl gydymo galite kreiptis info@osteomedika.lt

Nuo: Roberta
2020-01-20
Sveiki, man labai skauda pėdą, aliko MRT tyrimą. Išvada: Talokruralinio, šokikaulio-laivakaulio sąn. vidutiniškai išreikštas, užpakalinio subtaliarinio, 1-4 MTF sąn. saikus sinovitas. Ties užpakaliniu talofibuliariniu raiščiu gangliono cistelė. M. tibialis ppsterior saikus tenosinovitas. Vidutiniškai išreikšta hallux valgus deformacija. Koks gydymas laukia prašau pakomentuoti.

Laba diena ponia Roberta,

Reikalinga manualinė padikaulinių ir pleištukų sąnarių mobilizacija, pėdos sąnarinių paviršių uždegimo mažinimas. Nepavykus kineziterapiniam gydymui tikėtina operacija. Dėl išsamesnės informacijos galite kreiptis info@osteomedika.lt

Nuo: Lilija
2020-01-20
Laba diena, patyriau traumaą. MRT potrauminiai pakitimai girnelės 2,3 laipsnio židiniai skiščio pėdsakai sąnario ertmėje ir blauzdikaulio viršutinio krašto lokalios kaulo edemos židinys. Gydytoja paskyrė reabilitaciją, skausmas nepraeina. Dabar jau traumatologas nustatė M 65.86, skausmas ir kaulo traškėjimas nedingsta. Kaip gydyti šią ligą? Ačiū.

Laba diena ponia Lilija,

Jei jums nepadeda paskirtas reabilitacinis gydymas reikia ieškoti kitų specialistų taikančių kitus gydymo metodus galbūt jie bus efektyvesni nei dabartiniai. Galimos medikalmentinės injekcijos į kelio sąnarį.

Nuo: Raimundas
2020-01-19
Laba diena,

Prieš du mėnesius atliko pėdos operaciją ties I -ojo padikaulio galvute. Pašalino kaulo ataugas. Reabilitacija paskirta nebuvo. Skausmas vis dar jaučiamas, ties operuota vieta šiek tiek patinę. Ar reikėtų jau sunerimti? Ką rekomenduotumėte toliau daryti? Ar reikalinga reabilitacija pas kineziterapeutą?

Sveiki Raimundai,

Taip vertėtu apsilankyti pas kineziterapeutą dėloperuoto sąnario. Dėl po operacinio sąnario hipomobilumo kuris ateityre atsilieps pėdos biomechanikai.

Nuo: Roma
2020-01-15
Sveiki,
pries pora menesiu pradejau zingsniuoti kasdien po 3-4km.Avalyne buvo patogi, nuotaika gera, nes nuo vaiksciojimo ir vaistu sumazejo kraujo spaudimas.Eilini karta zingsniuojant lygioj vietoj suskaudo koja pedos srityj.Skausmas buvo stiprus, vos parslubavau namo.Namuose pamaciau ant pedos rausva deme ir nedideli patinima.Rengenas luziu nerode, gydytojas siuncia MRT , itaria Mortono neuroma.Echoskopuotojo isvada kitokia: "Antrojo padikaulio distaliniame trecdalyje matoma antkaulio deformacija ir nezymus aplinkiniu minkstuju audiniu patinimas.EG vaizdas nepriestarauja antro padikaulio stress luziui.
Man idomu kaip gydytis iki sulauksiu eiles MRT?Traumatologas liepia minti kulnu, mazai judeti ir jei skauda gerti vaistus, bei tepti.

Laba vakara ponia Roma,

Minsite kulnu be pėdos sudirbsite ir kulną. Jums reikia pradėti pėdos gydymą nes jei MRT lauksite du mėnesius ar ilgiau tai be pėdos skausmų sulauksite juosmens ir kryžmens skausmu permesdama visą svorį ant kitos kojos.

Nuo: Lolita
2020-01-06
Laba diena,
Dukrai 10 metų, intensyviai sportuoja kiekvieną dieną (dailusis čiuožimas). Prieš 3 mėnesius patyrė čiurnos traumą. Įtarta raiščių patempimas. Praėjus 4 savaitėm vėl pasikartojo ta pati trauma. Ir taip 4 patempimai per 3 mėnesius. Atlikome MRT. Rezultatai: šokikaulio trochlea viršutinėje medialinėje dalyje apie 1,5×0,5 cm ploto ir 0,3 cm gylio subhondrinis pažeidimas su aplinkine kaulų čiulpų edema - disekuojantis osteochondritas su nestabilumo požymiais, aiškaus kremzlės pažeidimo nematyti. Blauzdikaulio distalinės epifizės priekinėje dalyje saikinga potrauminė kaulų čiulpų edema. Kokį gydymą rekomenduotumėte? Čiurna skausminga, kulnu priminti negali. Ar bus galimybė toliau intensyviai sportuoti?

Laba vakara Lolita,

Betkoks intensyvus sportas kol čiurnos sąnarys nesugis žalos sąnarį, galimas sportinis teipavimas, įtvarų naudojimas, bet net ir tai neapsaugos 100 proc. nuo pakartotinio nykstelėjimo. Reikalinga sąnario gydymo prevencija stabilizavimo pratimai. Beveik neabejoju jog pvz. šokikaulinis/kulnakaulinis sąnarys arba šokikaulinis/blauzdikaulinis sutrikęs restrikcinis dėl pasikartojančių patempimų. Gali reikt manualinio gydymo.

Nuo: Michail
2020-01-03
M.supraspinatus sausgyslės patempimo, tendinito požymiai. Labrum glenoidale priekinėje vidurinėje dalyje plyšimas, nedidelė paralabrinė cista, peties sąnario kapsulė, periartikuliniai audiniai edemiški. AK sąnario pradinė artrozė.
Ar rimtas tas plyšimas? Kur kreiptis dėl tokios diagnozės? Magnetinio rezonanso rezultatai. Ką patarsit?

Sveiki Michailai

Priklauso nuo plyšimo laipsnio jei joneįvardina tuomet reiškias, kad jis minimalus operacija nereikalinga. Esant judesio sutrikimui, skausui dėl detalesnės informacijos galite kreiptis info@osteomedika.lt


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.

Šis atsakymas yra bendro pobūdžio informacija, kuri nėra ir jokiais būdais negali būti laikoma Jūsų diagnoze, skiriamu gydymu ar kitokia Jums tiesiogiai teikiama sveikatos priežiūros paslauga. Bendro pobūdžio atsakymas teikiamas išimtinai pagal Jūsų pateiktą klausimą. Visais atvejais rekomenduojame kreiptis tiesiogiai į sveikatos priežiūros specialistą dėl diagnozės, gydymo ar kitokios sveikatos priežiūros paslaugos.