Paieškų šiandien: 8178

Klausk gydytojo

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Biomedicinos mokslų daktarė Švitrigailė Grincevičienė (UAB "Idameda")

Gyd. ginekologė Švitrigailė Grincevičienė konsultuoja moteris ir poras dėl seksualinių sutrikimų

Švitrigailė Grincevičienė baigė Vilniaus universiteto  akušerijos ginekologijos specialybę, 2014 m. apsigynė daktaro disertaciją. Nuo tada ėmė gilintis į lėtines moters sveikatos problemas - pasikartojančius makšties uždegimus, neaiškios kilmės skausmus. Gydytoja nuolatos tobulinasi tarptautinėse konferencijose, intensyviai bendradarbiauja su kolegomis iš Belgijos, Portugalijos, Liuksemburgo. Gydymo proceso metu daug dėmesio skiriama ne tik formaliai apžiūrai, bet ir pokalbiui su moterimi, aiškinantis lėtinių ligų įtaką gyvenimo kokybei - tiek kasdienei veiklai, tiek intymiai sferai.

Norėdama padėti moterims įveikti skausmą intymių santykių metų, Švitrigailė Grincevičienė taip pat gilinasi ir į seksualinės medicinos sritį. Vadovaudamasi požiūriu, kad kiekviena liga turi biologinį, psichologinį ir socialinį aspektą, ji siekia rasti geriausią sprendimą, kuris būtų ne tik pagrįstas mokslo įrodymais, bet ir suderintas su moters pasaulėjauta bei galimybėmis.

Domėjimosi sritys: lėtinė makšties kandidozė (pienligė), bakterinė vaginozė, aerobinis vaginitas, makšties tepinėlio mikroskopavimas, lėtiniai besikartojantys šlapimo pūslės uždegimai, lytiniu keliu plintančios infekcijos, ultragarso naudojimas akušerijoje ginekologijoje, menopauzės problemos, dubens skausmas, vaginizmas, skausmas intymių santykių metu, lubrikacijos sutrikimai, seksualinio potraukio sumažėjimas.

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Margarita
2017-08-08
Laba diena. Man 30m., gimdymu neturejau, KT naudoju 4metus. Per apziura, echoskopu rasta kiausideje 8 cm cista su stora pertvara, drumzlina. Gydytoja rekomendavo atlikti epitelinius kiausidziu vezio zymenis Ca125 ir He4. Tyrimu atsakymas: Ca125 12, 96, He4 44,21. Roma indeksas premenopauzeje 5,62, postmenomauzeje 9,33. Taip pat tirta del gimdos kaklelio vezio, rasta daug liaukocitu, uzdegiminis fonas. Pagrindiniai nusiskundimai, pastovus kiausides skausmas nezymus nepriklausomai nuo ciklo dienu, ir staigus skausmingas diegiantis skausmas, kuris uzeina stovint. Dabar pas gyd. keliausiu rugp.22d. Kas tai galetu buti, ko galiu tiketis? Aciu uz atsakyma.

Laba diena,

Labai gerai, kad nustatyta skausmo priežastis ir atlikti tyrimai. Gerai, kad turite vizitą pas gydytoją, kuris, remiantis tyrimais, gali parekomenduoti cistą pašalinti.

Nuo: Darija
2017-08-08
Sveiki, laukiuosi 18sav., kai buvo 16sav. gydytoja pasakė, kad placenta yra žemai. Daug ilsiuosi, fiziškai nedirbu,ar yra tikimybė, kad viskas atsistos į savo vietą greitu laiku ir nereikės nerimauti del augančio mažylio?

Laba diena,

augant neštumui, paprastai placenta pakyla aukščiau gimdos kaklelio žiočių. Jūsų ginekologė kito ultraarsinio tyrimo metu įvertins skirtumą.

Pagarbiai

Švitrigailė

Nuo: Auksė
2017-08-03
Sveiki. Man 21 metai, dirbu sudėtingą darbą, biure nuolat tvyro stresas, yra ir kitų problemų (ne sveikatos). Menstruacijos jau 3-4 mėnesius prasideda kas 30-40 dienų, nepaisant to, jos yra visiškai įprastos. Anksčiau nejausdavau sunkumo pusiau (kalbu apie vietas, žemiau inkstų iš nugaros pusės), kai nebegalėjau kentėti skausmų (tai buvo 2016m. spalį) tyriausi, atsakymas buvo -šlapimo pūslės uždegimas. Pasveikusi tyriausi inkstus (dėl akmenų) bei dėl cistų kiaušidėse, tačiau rezultatai buvo geri, nieko neįprasto. Kaip gydytoja buvo nurodžiusi, prieš menstruacijas tas vietas maudžia ir tai yra visiškai normalu. Tokie skausmai prasidėjo nuo rudens ir iki dabar kartojasi, maždaug 1-2 sav. prieš menstruacijas. Nepaisant to, nuolatos jaučiu tempimą pilvo srityje, aplink bambą. Paskutinėmis dienomis, pilvo apačioje, dešinėje pusėje jau jaučiasi ne tik tempimai, bet ir skausmai, mylintis ypač, tad tenka atsisakyti ir to. Keletą nėštumų testų namuose dariau, jie neigiami. Ar šitos problemos tikrai tik dėl menstruacijų? Ar vertėtų pasirinkti kitą gydytoją, ar kitą kliniką ir kartoti tyrimus? Kas tai dar galėtų būti? Ar tai tik stresas ir nuolatinis nuovargis, kurį jaučiu, nors nesvarbu, kiek ilsiuosi?
Nežinau, ar tai svarbu, bet kažkokių papildomų vaistų nevartoju, KT taip pat.
Lauksiu Jūsų atsakymo, dėkui

Laba diena,

Skausmas yra signalas, kad kažkas organizme vyksta. Kartais tai gali būti lėtinio uždegimo ar ankstyvos endometriozės požymis, kartais dėl streso gyvenime sureguoja dubens, tarpvietės raumenys, spazmuoja ir formuojasi skausmingi centrai, kartais nugaros skausmas plinta į ginekologinę sritį. Jums vertėtų pasikonsultuoti ne tik su ginekologu, bet ir kitų sričių specialistais, kaip neurologas, gal net psichoterapeutas (neaišku, kiek stresas turi įtakos skausmui). Neretai reikia bendro specialistų darbo siekiant išspręsti tokią problemą.

Pagarbiai

Švitrigailė

Nuo: Ramunė
2017-08-02
Laba diena,
Norėčiau paklausti, kuriuo skiepu skiepyti mergaitę 15 metų dėl gimdos kaklelio vėžio ir ar būtina prieš skiepijimą ginekologo apžiūra.

Laba diena,

Parastai prieš skiepą apžiūrą atlieka šeimos gydytojas (dėl galimo peršalimo, virusinių infekcijų). Lietuvoje skiepytis galima dvivalente, keturvalente ir devynvalente vakcinomis. Kadangi žmogaus papilomos viruso rūšių yra daug (skiepo nuo visų nėra), svarbu informuoti mergaitę, kad nepriklausomai nuo skiepo reikalingas onkocitologinis tepinėlis nuo 25 metų kas 3 metus bei saugi lytinė elgsena.

Mergaites paparastai skiepija nepradėjusias lytinio gyvenimo, tokioms ginekologo apžiūros nereikia. Jei Jūsų atvejis neatitinka nurodytų sąlygų - rekomenduočiau situaciją aptarti su ginekologu. Tada jis ir spręs ar apžiūra reikalinga.

Pagarbiai

Švitrigailė

Nuo: Elena
2017-08-02
Laba diena
Norėčiau patarimo, dukra pagimdė 4,220kg. berniuką.Gimdymas nebuvo lengvas:kirpimai, siuvimai , labai skauda, deda žvakutes. Grižo iš ligoninės po 2 parų. Pati maitina, tik vaikutis nugraužia spenelius, tepa vaistukais, Šianakt negalėjo miegoti, nes skaudėjo krūtinę,bijo kad nebūtų uždegimo. Norime paklausti, ar būtina nutraukti pieną, , vaikutis antras, aš kaip mama nemanau , kad gali būti pieno daug, nes dukra mažai valgo , naudoja skysčių ir mažai miega. Mažyliui dar tik 4 dienos.
Ačiū
Gražios besibaigiančios vasaros

Laba diena,

Trečią parą po gimdymo daugumai moterų jaučia krūties užburkimą, kurio dėka vaikui būna sunku ištraukti pieną, jis gali likti alkanas, o krūtis išburkusi. Nugraužti speneliai gali būti susiję su neteisingu krūties apžiojimu, prastas apžiojimas apsunkina pieno ištraukimą. Jums reikėtų profesionalios žindymo konsultantės pagalbos - svarbu, kad dukrą pakonsultuotų dėl taisyklingo spenelio apžiojimo. Jei supranta angliškai, šalia konsultacijos, gali bandyti ieškoti informacijos ir pažiūrėti video kanadienčių puslapyje - www.breastfeedinginc.ca/. Krūtų užbrinkimas (breast engorgement


daugiau...

Laba diena,

Trečią parą po gimdymo daugumai moterų jaučia krūties užburkimą, kurio dėka vaikui būna sunku ištraukti pieną, jis gali likti alkanas, o krūtis išburkusi. Nugraužti speneliai gali būti susiję su neteisingu krūties apžiojimu, prastas apžiojimas apsunkina pieno ištraukimą. Jums reikėtų profesionalios žindymo konsultantės pagalbos - svarbu, kad dukrą pakonsultuotų dėl taisyklingo spenelio apžiojimo. Jei supranta angliškai, šalia konsultacijos, gali bandyti ieškoti informacijos ir pažiūrėti video kanadienčių puslapyje - www.breastfeedinginc.ca/. Krūtų užbrinkimas (breast engorgement) reikalauja truputį kitokio krūties paruošimo, kad būtų lengviau žindyti. Pieno nutraukimas gali būti reikalingas, jei vaikas neištraukia pieno, krūtys kietėja, po žindymo krūtis nepalengvėja. Bet taktiką konkrečioje situacijoje reiktų aptarti su žindymo konsultante, ji gali patarti būtent konkrečiu Jūsų dukros atveju. Jei sitaucija nesitaisys, pakils temperatūra, gali reikėti ir konsultacijos pas šeimos gydytoją. Tikiuosi, kad minėti specialistai padės išspręsti problemas greitai ir efektyviai.

Pagarbiai

Švitrigailė

Nuo: Asta
2017-08-01
Laba diena,
Kaip paankstinti menesines nors keleta dienu?
Aciu

Laba diena,

Paparastai naudojama hormoninė kontracepcija mėnesinių atidėjimui. Yra liaudiški metodai, bet jų efektyvumas negarantuotas.

Pagarbiai

Švitrigailė

Nuo: Aušra
2017-08-01
Sveiki, birželio 22 turėjau persileidimą, susirgau mėnesinėm tik liepos 25 ir tik vieną dieną, po to tik tepliojau. Mėnesines visada būdavo reguliarios. Ar tai yra normalu po persileidimo, kada turėčiau sunerimti? Iki liepos 25 turėjom lytinius santykius, nesisaugojome.

Laba diena,

Po persileidimo gali būti mėnesinių sutrikimas, gali vienas-du ciklai būti anovuliaciniai. Tačiau būna ir pastojimų. Tęsiantis mėnesinių sutrikimui, arba įtarus, kad pastojote, reikėtų kreiptis į ginekologą.

Pagarbiai

Švitrigailė

Nuo: vera
2017-06-26
Sveiki,noreciau paklausti ar reikia sunerimti.Likus savaitei iki menesiniu siandien trumpai bet gana stipriai suskaudo pilvo apacioje ir prasidejo nestiprus kraujavimas .Praejo jau pusdienis ir kraujavimo daugiau nebuvo,truputi maudzia pilvo apacioje ,bet jauciuosi gerai.Man 45,gal jau tai menopauzes pradzia?

Laba diena,

Perimenopauziniame laikotarpyje moterys gali jausti mėnesinių ciklo ilgėjimą, kraujavimo mažėjimą. Kartais ciklas sutrumpėja. Skausmas gali būti susijęs ir su uždegimu. Tikslesnei diagnozei nustatyti reikėtų ginekologo konsultacijos.

Pagarbiai

Švitrigailė

Nuo: Monika
2017-06-23
Sveiki. Esu paauglė ir man mėnesinės vėluoja 5dienas ir prieš tas 5 dienas vartojau vitaminą C ir 4 dienom išvažiavau prie ežero. Dabar net nebebėga skystis kuris bėgdavo prieš mėnesines.Ar galėjo vitaminas C nutolinti jas? ir ką daryti dabar? Labai prašau atsakykit!

Laba diena,

Pasikeitusios sąlygos, kelionės, stresas, liaudyje teigiama, kad ir dideli vitamino C kiekiai gali sutrikdyti mėnesinių ciklą. Užsitęsus vėlavimui, reikėtų pasitarti su ginekologu.

Pagarbiai

Švitrigailė

Nuo: Estela
2017-06-23
Sveiki, jau savaitė kaip vėluoja menstruacijos. Ar gali būti jog dėl kažkokiu kitu priežaščiu negu neštumas? Esu išvykusi dirbti i užsieni, ir darbe reikia išstoveti gera pusdieni arba visa diena, ar tai gali itakoti mano cikla? Kiek ilgiausiai gali veluoti del kažkokiu esamu priežasčiu mestruacijos?

Laba diena,

Stresas, didelis fizinis krūvis gali sutrikdyti mėnesinių ciklą. Tačiau paprastai, sutrikus ciklui, patikrinamaos ir kitos priežastys, tokios, kaip endokrininės sistemos sutrikimas. Jei sutrikimas užsitęs, nėštumo testas bus neigiamas, vertėtų pasikonsultuoti su giekologu.

Pagarbiai,

Švitrigailė

Nuo: Ieva
2017-06-23
Laba diena. Mylintis su vaikinu šuniuko poza, vaikinas įėjo per giliai ir kitą dieną pajaučiau ūmų skausmą pilvo ertmėje. Įtariu, kad vaikinas užgavo kiaušidę, kuri yra netinkamoje padėtyje, ties viduriu gimdos. Kaip reikėtų gydyti šią problemą, nes esu išvykusi ir šiuo metu nelabai yra galimybė į ką kreiptis...

Laba diena,

Skausmas lytinių santykių metu giliai (gili dispareunia) gali būti tiek dėl poveikio vidaus organams, tiek dėl ligos, pvz, endometriozės ir pan. Ūmi būklė paprastai gydoma klasikinėmis skausmo malšinimo priemonėmis, tačiau užsitęsus simptomams, esant intensyviems simptomams, kartojantis simptomams, reiktų konsultuoti su gydytoju.

Pagarbiai

Švitrigailė

Nuo: Ausra
2017-06-22
Laba diena . Man 40m. Mano gydytoja ginekologe man pataria deti spiralę tik Mirená. Prieš tai turėjau papradtà neharmoninę, viskas buvo puiku, menstruacijos laiku ir t.t. Pasakiau gydytojai, ad vel norėciau tokios pat, bet ji griežtai pasakė, kad mano amžiui tik tokia tinka, nes apsaugo nuo visokiù ligù, nes po 40m jau moteriai prasideda įvairios ginekologinės ligos ar negalavimai. Aš bijau, kad Mirena yra harmonine ir as priaugsiu svorio, esu linkusi į apkūnumà. Gal yra kitú variantù, ar būtinai ta harmoninė man tik tinka? Ir dar liepė ateiti paskutinę menstruacijù dienà, tada tik galima spiralę įstatyti. Aš niekaip nenutaikau, arba mano paskutinė diena būna savaitgalį arba gydytoja nedirba (ji isvis dirba pora dienú per sav po 3 val ) . Kà patartumėte del spiralės ir ar tikrai ji tonka tik tasa įstatyti ? Taikau jau pusę metù ir niekaip :) ačiū už atsakymà. Aušra.

Laba diena,

Spiralė su hormonu (nepriklausmai nuo firmos), buvo sugalvota kaip vietiškai vaistus perduodanti sistema. Tokiu būdu nereikia vaistus gerti dažnai, jie nevargina kepenų, mažiau patenka į sisteminę kraujotaką. Paparstai paparsta spiralė šiek tiek skatina gleivinės storėjimą, kuris būdingas perimenopauzinio laikotarpio moterims. Ir be spiralės nemažai jų pradėda žymiai daugiau kraujuoti per mėnesines, joms tenka skirti vaistus dėl gimdos gleivinės išvešėjimo. Paparastai tai tos pačios grupės vaistai, kaip ir spiralėje, tik žymiai didesnės dozės. Vakarų Europoje ir Lietuvoje, sieki


daugiau...

Laba diena,

Spiralė su hormonu (nepriklausmai nuo firmos), buvo sugalvota kaip vietiškai vaistus perduodanti sistema. Tokiu būdu nereikia vaistus gerti dažnai, jie nevargina kepenų, mažiau patenka į sisteminę kraujotaką. Paparstai paparsta spiralė šiek tiek skatina gleivinės storėjimą, kuris būdingas perimenopauzinio laikotarpio moterims. Ir be spiralės nemažai jų pradėda žymiai daugiau kraujuoti per mėnesines, joms tenka skirti vaistus dėl gimdos gleivinės išvešėjimo. Paparastai tai tos pačios grupės vaistai, kaip ir spiralėje, tik žymiai didesnės dozės. Vakarų Europoje ir Lietuvoje, siekiant sumažinti nepageidaujamą poveikį į vaistą, vis dažniau siūloma hormoninė spiralė, kuri ne tik veikia, kaip kontraceptinė priemonė, bet ir kaip profilaktinė - gydomoji. Nepageidaujamas reakcijas iš anksto prognozuoti sudėtinga, bet paprastai dėl spiralės nepradeda svoris augti nesustojamai - tada reikėtų detalesnių endokrininės sistemos tyrimų. Pasakyti ar vienas - kitas kilogramas prisidės, sudėtinga. Jums reikėtų su gydytoja aptarti spiralės įdėjimo langą, nes paparastai gai būti plius minus diena kita, priklausomai nuo Jūsų fiziologijos. Laikotarpis po mėnesinių pasirinktas dėl mažiausio diskomforto (jei moteris tokį jaustų) procedūros metu.

Pagarbiai

Švitrigailė

Nuo: Dalia
2017-06-21
Laba diena,vartoju Duphaston antroje c.p.16-25 t.y 10 dienû. Sakykite,kodėl kartais mėnesinės prasideda po 2 dienû,kai baigiu paskutinę tabl.o kartais,begeriant paskutinę tabletę.Ar dėl to nereikia jaudintis? Ačiū,už paaiškinimus.

Laba diena,

Panašūs svyravimai galimi.

Pagarbiai

Švitrigailė

Nuo: Monika
2017-06-20
Sveiki, man jau beveik 14 metų ir sutrikau dėl savo mėnesinių. Pirmosios mėnesinės buvo 2017-01-14 ir truko iki 2017-01-18, t.y. 5 dienas. Vėliau buvo labai didelė pertrauka ir antrosios mėnesinės prasidėjo 2017-05-25 ir baigėsi 2017-06-04, reiškias truko 11 dienų. Nors antrųjų mėnesinių pradžioje ir pabaigoje kelias dienas bėgo ne kraujas, o kažkas rudo/tamsaus, nors pasitaikydavo ir kraujo. Net dviem savaitėm nepraėjus, t.y. 2017-06-16 susirgau vėl, bet vėlgi jau trečia diena labiau bėga ne kraujas, o tas tamsus/rudas. Ar verta sunerimti? Gal paauglystėje tai normalu?

Laba diena,

Pirmus metus, kai prasideda mėnesinės, gali būti ciklo sutrikimai. Vaikų ginekologo konsultacija ir apžiūra padėtų įvertinti ar sutrikimui neturi įtakos kokie nors barjerai lyties organuose (pvz., mergystės plėvė), jei ilgas ir gausus kraujavimas - vaikų ginekologas įvertins, kada ir koks gydymas reikalingas. Rekomenduočiau kreiptis į vaikų ginekologą konsultacijai.

Pagarbiai

Švitrigailė

Nuo: Rasa
2017-06-18
Laba diena,
Gydytoja noriu Jusu paklausti. Visada buvo pas mane sunkokos menesines ir preismenstruacinis laikotarpis toks kaip ( nerimas, jegu neturejimas, gausus kraujavimas). Bet si karta nuo pacios pirmos menesiniu dienos prasidejo ir viduriavimas,atrodo kad ir supykina kartais, mieguista, jegu isvis nera ir rokia jai savijauta 3 dienos,kraujavimas labai stiprus.pasiskaiciau internete, kad tokia liga gali buti kaip Dismenoreja.
Ar tai yra noatmalu ar taip gali buti?
Ciu Jums uz atsakyma

Laba diena,

Dismenorėja yra laikoma norma, kol žymiai netrikdo gyvenimo kokybės. Tačiau daliai moterų simtomai yra labai išreikšti ir gyvenimo kokybės gerinimui gali reikėti gydymo. Kai kurioms moterims dismenorėja atsiranda ne bredimo laikotarpiu, bet vėlesnio gyvenimo eigoje ir gali būti ginekologinių ligų požymis.

Pagarbiai

Švitrigailė

Nuo: ...
2017-06-15
Sveiki,
Naudoju 1,5 metų KT lindinette 25, mėnesinės būna visada laiku. Likus savaitei prieš mėnesines visa savaite pasirodo nežymūs tepliojimai. Kas tai galėtų būti ar yra galimybė jog esu nėščia?

Laba diena,

Tepliojimai gali būti susiję su įvairiomis priežastimis, viena jų gali būti ir uždegimas. Dėl nėštumo tiksliau atsakytų choriongonado tropino tyrimas kraujyje ir nėštumo testas, jei mėnesinės neprasidėjo įprastu laiku. Dėl tikslesnių priežasčių reikėtų kreiptis į ginekologą apžiūrai.

Pagarbiai

Švitrigailė

Nuo: Liveta
2017-06-14
Labas vakaras naudoju belara ten rašo kad reikia gerti 7 dienas ir paskui 7pertrauka,geriau visas dienas tik uzmirsau vieną dieną išgerti, tai kitą dieną isgeriau 2 tabletės ir tą dieną norėjau nesaugu lytinių santykių ar galėjau pastoti.

Laba diena,

Kontraceptines tabletes reikia gerti 21 dien1 ir po to daryti 7 dienų pertrauką.

Jeigu įprastiniu laiku tabletę pavartoti pamirštama, ją būtina išgerti 12 valandų laikotarpiu. Tokiu atveju toliau preparato galima vartoti įprastine tvarka, papildoma kontracepcija nereikalinga.

Jeigu praeina daugiau negu 12 valandų, kontraceptinis Belara poveikis tampa negarantuotas. Tokiu atveju pamirštą tabletę reikia gerti tuoj pat, kai tik prisimenama, net ir tokiu atveju, jeigu tą pačią dieną reikėtų gerti 2 tabletes, o toliau preparato vartoti įprastine tvarka, tačiau pirmas 7 paras


daugiau...

Laba diena,

Kontraceptines tabletes reikia gerti 21 dien1 ir po to daryti 7 dienų pertrauką.

Jeigu įprastiniu laiku tabletę pavartoti pamirštama, ją būtina išgerti 12 valandų laikotarpiu. Tokiu atveju toliau preparato galima vartoti įprastine tvarka, papildoma kontracepcija nereikalinga.

Jeigu praeina daugiau negu 12 valandų, kontraceptinis Belara poveikis tampa negarantuotas. Tokiu atveju pamirštą tabletę reikia gerti tuoj pat, kai tik prisimenama, net ir tokiu atveju, jeigu tą pačią dieną reikėtų gerti 2 tabletes, o toliau preparato vartoti įprastine tvarka, tačiau pirmas 7 paras būtina papildomai naudotis nehormoniniu kontracepcijos būdu, pvz., prezervatyvu. Jeigu juo prireikia naudotis ir 7 dienų pertraukos metu, naujos pakuotės tabletes reikia pradėti gerti nedarant pertraukos. Taip vartojant mėnesinių gali nebūti tol, kol geriamos pastarosios pakuotės tabletės, tačiau ciklo metu gali protarpiais atsirasti kraujo arba tepių išskyrų. Jeigu išgėrus visas pastarosios pakuotės tabletes mėnesinių nebūna, prieš tolesnį kontraceptiko vartojimą moteris turi pasitikrinti, ar nėra pastojusi.

Nuo: Rita
2017-06-14
Sveiki,gal galite pakomentuoti lyties organų išskyrų tepinėlio,rezultatus: Intraląsteliniaidiplokokai( uretra)- nerasta. Leukocitai( uretra)- iki 20 RL; Epitelis( uretra) -3B; Mikroflora( uretra)- kokinė 3b; Grybai( uretra)- nerasta; Trichom.vag( uretra)- nerasta; Indikatorinės ląstelės( uretra)- rasta; Gleivės( uretra)-0.00; Kitos bakt.( uretra)- nerasta; Intralastelin.diplokokai( cervix)- nerasta. Leukocitai( cervix)- iki 40 RL.; Epitelis( cervix)-3B.; Mikroflora( cervix)-kokinė3b.; Grybai( cervix)- nerasta; Indikatorin.ląstelės( cervix)- rasta.; Gleivės( cervix)- 0.00; Trichomon.vagin.( cervix)- nerasta; Kitos bakter.( cervix)- nerasta. Ar reikalingas gydymas? Esu 48 m. lytinio gyvenimo neturiu. Anksčiau vartojau Cerazette gydymo tikslu,dabar Duphaston antroje c.pusėje. Ačiū,Jums už atsakymą.

Laba diena,

Paprastai tyrimų atsakymus gydytojas gretina su simptomais. Jums reikėtų susisiekti su tyrimą paskirusiu gydytoju.

Pagarbiai

Švitrigailė

Nuo: Simona
2017-06-14
Sveiki, norėčiau jūsų patarimo. Dėl kontraceptinių tablečių kreipiausi dėl dviejų priežasčių : dėl nereguliaraus ciklo (nuo 32-47 dienų, kuo ilgesnis tarpas, tuo skausmingesnės) bei apsisaugojimo. Paskutinės mėnesinės buvo birželio 3d, bet tabletes norėčiau pradėti gerti kuo anksčiau, kad iššaukti jas anksčiau, žinau kad tai nepatartina, bet susiklostė tokios aplinkybės. Išrašė Drospirenone/Ethinylestradiol. Kokių komplikacijų gali būti be hormonų sutrikimų? Ar veiks apsauga išgėrus kažkokią dalį tablečių? Ačiū.

Laba diena,

Pirmą tabletę iš pakuotės reikia imti tą, kuri ženklinta ta savaitės diena, ir nuryti nesukramtytą. Kitas tabletes iš pakuotės reikia imti rodyklės kryptimi ir kasdien gerti po vieną, jeigu įmanoma, tokiu pačiu paros laiku, geriausia vakare. Tarp tablečių vartojimo visada, jeigu įmanoma, reikėtų daryti 24 val. pertrauką. Ant pakuotės užrašyti dienų pavadinimai padeda pasitikrinti, ar atitinkamos dienos tabletė jau išgerta.

Tabletės geriamos po vieną kasdien 21 dieną, po to daroma 7 dienų pertrauka. Išgėrus paskutinę tabletę, 2 – 4 dieną paprastai prasideda kraujavimas, panašu


daugiau...

Laba diena,

Pirmą tabletę iš pakuotės reikia imti tą, kuri ženklinta ta savaitės diena, ir nuryti nesukramtytą. Kitas tabletes iš pakuotės reikia imti rodyklės kryptimi ir kasdien gerti po vieną, jeigu įmanoma, tokiu pačiu paros laiku, geriausia vakare. Tarp tablečių vartojimo visada, jeigu įmanoma, reikėtų daryti 24 val. pertrauką. Ant pakuotės užrašyti dienų pavadinimai padeda pasitikrinti, ar atitinkamos dienos tabletė jau išgerta.

Tabletės geriamos po vieną kasdien 21 dieną, po to daroma 7 dienų pertrauka. Išgėrus paskutinę tabletę, 2 – 4 dieną paprastai prasideda kraujavimas, panašus į mėnesines. Po 7 dienų pertraukos pradedama vartoti nauja pakuotė nepriklausomai nuo to, ar kraujavimas baigėsi, ar ne.

Pirmą tabletę reikia gerti pirmą mėnesinių dieną.

Kontraceptinis preparato poveikis pasireiškia jau pirmą vartojimo dieną, neišnyksta ir 7 dienų pertraukos metu.

Jeigu mėnesinės jau prasidėjo, pirmą tabletę galima gerti 2 – 5 jų dieną, neatsižvelgiant į tai, ar kraujavimas sustojo, ar ne, tačiau pirmas 7 paras būtina papildomai naudotis mechaniniu kontracepcijos būdu.

Jeigu mėnesinės prasidėjo anksčiau negu prieš 5 dienas, kontraceptiką galima pradėti vartoti tik palaukus kitų mėnesinių pradžios

Nuo: Milda
2017-07-29
Sveiki,dažnai kartojasi Candida alb.Tai parodo paprastas tepinėlis.O sakykite,ar pasėlį verta pasidaryti ir,kaip jis vadinasi tas tyrimas? Ar paselis imamas tik neščiom dėl bakterijos? Ir dar noriu pasidaryt PGR metodu dėl Candidos,bet sako daro tik dėl Candida alb,kitų grybų nerodo.Ar į vieną PGR talpą galima paimti dėl Candidos,Ureaplazmos,Chlamid? Gydymui vis nenori pasiduoti Candida,galbūt reikia ilgalaikio kažkokio? Amžius 48 m.Gimdžiusi.Santykių nėra. Cukralige nesergu.Labai lauksiu Jūsų patarimų dėl tų tyrimų patikslinimų.Ačiū.

Laba diena,

Lėtinė kandidozė yra varginanti problema moterims. Paprastai kandida grybelis gyvena ant žmogaus odos ir gleivinių ir problemos nesukelia. Tačiau esant tam tikram genetiniam polinkiui, žmogaus organizmas netoleruoja grybelio ir pasireiškia simptomai. Tokiu atveju aš paprastai rekomenduoju ilgalaikį gydymą. Neretai moterys, kenčiančios nuo lėtinės kandidozės, turi pasikartojančius ir kitus makšties mikrofloros sutrikimus. Kandidą galima nustatyti mikroskopuojant paprastą tepinėlį, paėmus pasėlį ar PGR (šiuo metu žinau tik vieną instituciją, kuri tai daro, t.y., gal atskirti albi


daugiau...

Laba diena,

Lėtinė kandidozė yra varginanti problema moterims. Paprastai kandida grybelis gyvena ant žmogaus odos ir gleivinių ir problemos nesukelia. Tačiau esant tam tikram genetiniam polinkiui, žmogaus organizmas netoleruoja grybelio ir pasireiškia simptomai. Tokiu atveju aš paprastai rekomenduoju ilgalaikį gydymą. Neretai moterys, kenčiančios nuo lėtinės kandidozės, turi pasikartojančius ir kitus makšties mikrofloros sutrikimus. Kandidą galima nustatyti mikroskopuojant paprastą tepinėlį, paėmus pasėlį ar PGR (šiuo metu žinau tik vieną instituciją, kuri tai daro, t.y., gal atskirti albicans, glabrata, tropicalis ir t.t). Tačiau paprastai užtenka mikroskopijos ir pasėlio (jei reikia įvertinti kitą mokroflorą), bei fakto, kad moteris serga daugiau, nei keturis kartus per metus, kad pradėti ilgalaikį gydymą. Paparastai stipriausius simptomus duoda C. albicans, todėl PGR imamas tik neaiškiais atvejais. PGR paimti chlamidijai ir kandidai vienos apžiūros metu galima, bet dėl laboratorijų specifikos gali reikėti juos paimti į skirtingus mėginių indelius.

Pagarbiai

Švitrigailė


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.