Klausk gydytojo

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Inga Julija Sruogienė (Opera - klausos sprendimai, UAB)

Į Jūsų klausimus apie Ausų, klausos ligas, audiologiją atsakys Dr. Inga Julija Sruogienė

Medicinos mokslų daktarė

Gydytoja otorinolaringologė, audiologė

1989 m. baigė Kauno medicinos institutą.

 1993m. – Kauno akademinėse klinikose otorinolaringologijos rezidentūrą.

Ausų ligų diagnostikos bei gydymo klausimais ne kartą stažavosi Švedijoje Lund universiteto ligoninėje, įsisavino naujas klausos tyrimo metodikas.

Dalyvavo klausos tyrimo metodų Europoje standartizacijos projekte Roterdame, Amsterdame.

Kėlė kvalifikaciją šiuolaikinės klausos reabilitacijos klausos aparatais, kochlearinės implantacijos klausimais Danijoje, Austrijoje, Italijoje.

Dalyvavo žmonių su intelekto sutrikimais klausos tyrimų metodologijos bei reabilitacijos kursuose Austrijoje. Vokietijoje Dahme-Spreewald Achenbach ligoninėje ne kartą stažavosi  endonasalinės bei endauralinės chirurgijos klausimais. Nuo 2003 m. yra Lietuvos specialiosios olimpiados sveikos klausos programos vadovė. Savo klinikinėje praktikoje naudoja šiuolaikinius ausų-nosies-gerklės ligų diagnostinius, konservatyvius bei chirurginius gydymo metodus.

2003 m. apgynė biomedicinos mokslų daktaro disertaciją tema: „Kalbinės audiometrijos laisvame lauke kiekybinis vertinimas, reabilituojant ligonius, sergančius neurosensoriniu prikurtimu“.

Paskelbė daugiau nei 20 mokslinių publikacijų. Skaito pranešimus Lietuvos bei tarptautinėse mokslinėse konferencijose.

Mokslinių tyrinėjimų bei profesinio domėjimosi sritys: ausies ligų diagnositika, gydymas, klinikinė audiologija, pediatrinė audiologija, konservatyvios bei chirurginės klausos reabilitacijos kiekybinis vertinimas, geriatriniai klausos neįgalumo aspektai, žmonių su intelekto sutrikimais otologinės patologijos ypatumai, prikurtusių žmonių gyvenimo kokybės kiekybinis vertinimas

Ekspertas atsako:
Nuo: Rima
2020-05-07
Sveiki,jau metai laiko kaip uzgulus kairioji ausis.Buvau pas Lor gydytoja,apžiūrėjo ,nosį ,ausis .Viskas gerai.Isleido namo,nieko nerado.Dabar aš negaliu normaliai išsižioti,valgyti obuolio.Negaliu ant tos ausies miegoti,nes po nakties užgula ir skauda.Dabar prasidėjo baisus diegliai.Gal ką galite patarti.Aciu

Jums reikalinga LOR gydytojo rekonsultacija bei klausos sistemos tyrimas. Gali prireikti ir kitų specialistų konsultacijų (veido chirurgo, neurologo, odontologo, BPG).

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Egle
2020-12-07
Sveiki.
jau kelias dienas užgula vieną ausį,kai atsigulu būtent ant tos pusės arba paspaudus vietą šalia ausies, šalia Tragus.
Paspaudinėjus vėl tą pačią vietą arba vietą už ausies, ji atsikemša. Neskauda, nėra spengimo. Kartais naudoju ausų krapštukus.
Kas tai galėtų būti? Kaip sau padėti?

Sveiki, visgi reiktų kreiptis pas LOR gydytoją. Gali būti „dalinis“ sieros kamštis. Gali prireikti ir klausos sistemos tyrimo.

Nuo: Rimida
2020-11-14
Laba diena. Noriu paklausti mano sunui17 metu jam ausies viduje uzaugo guzas kuno spalvos minkstas neskausmingas pries keturias dienas . Lauksiu atsakimo. Aciu

Kreipkitės į LOR gydytoją konsultacijai.

Nuo: Laimonas
2020-10-25
Laba diena, turiu tokia beda, apie porą savaičių kamuoja perduriantis skausmas dešinėje gerklės pusėje,buna,kad perduria į ausį. Anksčiau nepastebėjau, arba tiesiog neatkreipiau dėmesio, tačiau gerklėje, būtent dešinėje pusėje, toliau gerklėje yra tarsi gumbelis, kairėje pusėje to nėra, ar man reikėtų sunerimti, kreiptis į šeimos gydytoją dėl tolimesnių tyrimų, ar tiesiog nėra ko nerimauti? Tiesa skausmas prasidėjo visai netikėtai, būnant vėjuota diena prie vandens.

Sveiki, greičiausiai tai neuralginio tipo skausmai, jie linkę kartotis. Būdami pas šeimos gydytoją, papasakokite apie negalavimus. Gali prireikti ir kitų specialistų konsultacijos.

Nuo: Violeta
2020-10-05
Laba diena
Kaip taisyklingai reikia išvalyti ausis? Aš mėgstu klausytis muzikos su ausinukais, bet visada ant jų lieka ausų sieros, slysta patys ausinukai, nesilaiko patogiai ausyse. Visą gyvenimą ausis valiau ausų krapštukais, giliai labai nekišdavau, bet neseniai skaičiau, kad geriau ausų krapštukų nereikėtų naudoti, nes jie nustumia visą sierą gylyn. Ar tai tiesa? Ar normalu, kad mano ausyse tiek sieros? Kaip man taisyklingai išvalyti ausis?

Sveiki. Ausyse yra sieros dėl sieros liaukų veiklos, kuri kiekvieno žmogaus yra individuali. Susiformavusius sieros kamščius reikia pašalinti, tai atlieka gydytojas. Jei klausytis muzikos su ausinukais nepatogu, naudokite išorines ausines. Išorinės ausys turi būti švarios. Giliai valyti nerekomenduotina.

Nuo: Edita
2020-09-08
Laba diena. Norėjau pasiteirauti. Mano kūdikiui 2.5 mėn. Matosi, kad viena ausytė didesnė už kitą. Ka tokiu atveju reikėtu daryti? Ir dėl ko ji tokia? Ar nekenkia klausai? Nes kai užsiminiau daktarei tai teišgirdau, kad po to tik operacija ausytėm sulyginti...

Aciū už klausimą. Gali būti įgimta ausies kaušelių asimetrija, kuri gali būti ateity koreguojama gydytojo chirurgo. Greičiausiai tai neįtakoja kūdikio klausos būklės. Gimus kiekvienam kūdikiui atliekama klausos patikra, jei negavot nukreipimo šį tyrimą kartoti, reiškia, kad gimus klausa buvo gera. Jei neramu, visada geriau net ir „be reikalo“, bet pasikonsultuoti su gydytoju.

Nuo: Irma
2020-08-31
Sveiki, kuris laikas patebiu, kad smarkiu pasijuokus po to kokią valandą kutena gerklę, norisi atsikosėti ir jaučiasi kistas skonis burnoje. Anksčiau buvo nustatytas refliuksas bet kitų jo simptomų nejaučiu. Ae tai galėtų būti susiję?

Taip, tai gali būti susiję. Jei esantys simptomai trikdo Jūsų gyvenimą, kreipkitės į LOR gydytoją.

Nuo: Iveta
2020-05-10
Sveiki. Antra diena skauda ausį, ausis yra užkritusi, skausmas jaučiamas ir žandikauli. Esu užsienyje dėl to nera galimybes kreiptis i gydytojus,

Esant galimybei, būtinai pasirodykite LOR gydytojui. Ausies skausmas – priskiriama prie būtinos pagalbos skubios pagalbos skyriuose. Jei neįmanoma - pabandykite išgerti vaistų nuo skausmo.

Nuo: Regina
2020-05-03
Sveiki grb.daktare.Pries .1,5metu atliko apatiniu kriaukliu submukozine konchotomija.ar turi jos savybe ataugti nes uosle, alergine sloga sustiprejo tai provokuoja BA.

Rekomenduočiau operavusio gydytojo konsultaciją. Nosies kriauklės neatauga. Bet veikiant tam tikriems faktoriams (kuriuos jūs minite) – vėl gali paburkti. Tam reikalinga pooperacinė paciento priežiūra.

Nuo: Alvyda
2020-04-15
Sveiki,
Prieš keletą dienų užgulė ausį. Po nakties ausies viduje patino ir labai skauda. Negaliu net paliesti ausies. Ką daryti?

Kreipkitės į šeimos ar ausų gydytoją. Greičiausiai jums prasidėjo išorinės ausies uždegimas.

Nuo: Karolis
2020-04-10
Cypia ausyje. Šaudžiau iš šautuvo ir iškrito apsauga ausų, ir po šūvio pradėjo cypt ausyje, ir jau cypia apie 3mėnesius, ką pažeidė man ausyje ir ar tas cypimas panaikinamas?

Sveiki, ačiū už klausimą. Triukšmas, o ypač šūvio, yra labai žalingas klausos jautriausioms ląstelėms. Tikslinga atlikti klausos tyrimą – audiogramą. Ji parodys ar jūsų klausa nukentėjo dėl šios priežasties. Gali būti, kad ūžesys išliks. Paprastai žmonės tarsi pripranta prie ūžesio, tarsi susigyvena su juo. Tačiau pasikonsultuokite su ausų gydytoju.

Nuo: Snieguolė
2020-02-20
Sveiki norėčiau paklausti kokius vaistus rekomenduotumet skrydžio metu .Dukrai labai skauda net važiuojant kalnuose verkia ir sako kad negali kentėti nes skausmas labai didelis ,dukrai jau19 m.o problemos sprendimo nerandam , dėkui už atsakymą.

Jei skrydžio metu taip stipriai skauda, bandykit prieš skrydį išgerti ibumetino 200mg. Skrydžio metu (ypač kylant ar leidžiantis) rekomenduotina po truputį gurkšnoti vandenį, kramtyti.

Nuo: Irena
2019-03-13
Laba diena, labai prašau parašykite ar galima skristi lėktuvu sergant ausies vestibiuliarinio aparato sutrikimu. Nes tirpsta galvos viena dalis, atrodo, kad užpilta vandens, kai kada kaista, kai kada atrodo šąla? Gydytoja paskyrė Betaserc. Ačiū labai už atsakymą.

Sveiki, vartokite skirtus vaistus. Skrydis greičiausiai neturės įtakos. Bet dažnai ir visai sveiki žmonės lėktuve pasijunta blogai. Įvertinkite ankstesnius skrydžius, kaip tada jautėtės. Prognozuoti labai sunku. Sėkmės.

Nuo: Laura
2019-02-27
Sveiki,
Pries pora savaiciu sirgau sloga, ( nelabai gydziau) nebuvo didelio diskomforto, bet nuolat jauciu uznosini varvejima,lyg sloga teketu i gerkle. Pries savaite pradejau jausti lyg gerkleje kazkas istrige, atidziau apziurejus gerkle pastebejau pulinuka su mazu taskeliu viduryje, jo neskauda, gerkle skalavau, purskiau vaistu, diskomforto lyg kazkas istrige nebera, taciau pats pulinukus tebera... labai nerimauju, kas tai galetu buti. Pas LOR tik kita savaite, tai jau prisimasciusi esu visko. Aciu uz atsakyma

LOR gydytojas tikrai paskirs slogos ir to pūlinuko gydymą. Paskalaukite gerklę įvairiais tirpalais iki konsultacijos. Į blogus dalykus Jūsų minėti nusiskundimai nepanašūs.

Nuo: Arturas
2019-02-21
Sveiki,
Dirbau orlaivio palydovo darba gal puse metu.
Dabar nebedirbu kiekviena karta kai nuriju seiles spragteli ausyse lyg traskesys buvo prikurtimas ir uzesys bet dabar uzesys su prikurtim praejo bet spragtelejimai ne.
Buvau pas lor ir surdologa sake kad bugneliai sveiki viskas gerai bet ausyse kiekviena kart kai nuriju seiles spragteli gal zinot kaip pagydyt?

Jūs jaučiat savo klausomųjų vamzdžių darbą. Ryjant, ir turi trakštelėti. Tada susilygina slėgis už būgnelio su atmosferos slėgiu. Pasistenkit nekreipt dėmesio į tai.

Nuo: Vida
2019-02-08
Laba diena, buvau persalus, ejau pas LOR, dave lasu i ausi, lyg pagerejo, bet vel girdziu, kaip per aida, kas tai galetu buti? 7 men kai esu po infarkto, aciu

Tikslinga gydytojo otorinolaringologo-surdologo konsultacija. Reikėtų atlikti klausos tyrimą, įvertinti ausų funkcinę būklę ir daryti išvadas: kas ir kodėl. Paprašykite nukreipimo savo šeimos gydytojo.

Nuo: Aiste
2019-02-02
Lor gydytoja nustatė vidurinės ausies otita, geriu antibiotikus, ausis pilnai neatkritusi ir ryjant jaučiu traskesy, kiek ilgai gali ausis neatkristi?

Kad ausis pilnai pasveiktų reikia laiko, o pacientui - kiek ir kantrybės. Traškesio ausy jutimas dažnai yra ausies sveikimo požymis, nes vis daugiau oro patenka į vidurinę ausį pro nosį. Sveikimas gali užtrukti nuo 1 iki 2-3 savaičių. sėkmės.

Nuo: Ausra
2019-01-07
Laba diena, vaikui 4 metai, sloga tesiasi menuo, buvo komplikacija ausu uzdegimas, sugerem antibiotiku kursa (7 d. ospamox), sloga nepraejo. Buvom pas LOR diagnoze uminis serozinis vidurinis otitas. Kokius pratimus ar proceduras galima daryti namuose, kad pagelbeti atstatant klausa ir ausies bugneli i normalia padeti. Gal galite patarti kuo gydyti pulinga sloga (otrivin lasinom, vibrocil lasinom po 7 dienas, poveikis minimalus, po dienos vel tas pats). Aciu uz atsakyma.

Sveiki, tol kol vaikas serga sloga, jokių prapūtimų daryti negalima. Svarbiausia - gydyti slogą. Dažnai ilgalaikės slogos priežastis tokiame amžiuje yra adenoidai. Serootitui užsitęsus, dažnai jie operuojami. Ilgalaikė pūlinga sloga gali būti gydoma ir antibiotikais, aktyviomis vietinėmis priemonėmis. Reikalinga LOR gydytojo konsultacija.

Nuo: Arvydas
2018-12-02
Laba diena,
Ausyse cypia daug metų. Daktarai sako nepagydoma, reik susitaikyti. Vis susitaikau su tuo, nors cypimas stiprėja metai iš metų. Pastaruoju metu ypač stipriai cypia, o šią naktį nuo to švilpimo rankos kojos dreba. Susikaupti sunku, apie miegą nėr kalbos. Cypimas tiesiog virsta fiziniu skausmu, darosi bloga. Kiek tas cypimas gali stiprėti? Kol galva susprogs? Arvydas, 52.

Sveiki, ausų ūžesio gydymas būna ilgas ir sudėtingas. Jame dalyvauja kelių specialybių gydytojai: otorinolaringologai, neuropatologai, šeimos daktarai, psichiatrai, psichologai, etc. Tikslinga išsitirti klausos būklę. Jei ji gera, rekomenduočiau šeimos gydytojo konsultaciją. Jis nukreips pas reikiamą specialistą. "Opera - klausos sprendimai" yra šiuolaikinių klausos aparatų, kurie skirti ūžesio maskavimui. Klainikinėje praktikoje teko panaudoti ne kartą. Ūžesys sumažėjo arba visai išnyko pas pacientus.

Nuo: Kristina
2018-11-28
Sveiki. Vaikas kišdamas į ausis ausų krapštuką pažeidė ausį, pradėjo verkti, nes bėgo kraujukas nestipriai, poto vėl viskas gerai, žaidė. Ką ten galėjo pažeisti? 2,5 metų. Stebiu, atrodo gerai viskas, jokių pakitimų nepastebiu.

Sveiki, vaikas galėjo pažeisti ausies išorinio kanalo odą ar net tos ausies būgnelį. Kas buvo pažeista, galima pasakyti, tik apžiūrėjus ausį. Gali būti, kad viskas jau sugijo.
----
Jeigu pažeidė būgnelį ir ten viskas sugijo, nieko blogo nebus? Nepakenks ateitį? Žiūrėjo Gydytojas, bet man taip atmestinai patikrino, tai vistiek man neramu. : / Bijau, kad nebūtų kažko blogo pasidarius ir pakenkus ausytei.

Sveiki, būgnelio pažeidimas būtų skausmingiau gijęs. Pasirodykite kitam gydytojui. Paprastai , jei būgneliai sveiki, jų apžiūra trunka greitai. Gal tik pasirodė jums tas gydytojo "atmestinumas"...

Nuo: Tomas
2018-11-22
Laba diena, po skrydžio su lėktuvu pradėjo traškėti ausyse ka man daryti?

Sveiki, jei dar traškesys nepraėjo, kreipkitės pas LOR gydytoją.


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.

Šis atsakymas yra bendro pobūdžio informacija, kuri nėra ir jokiais būdais negali būti laikoma Jūsų diagnoze, skiriamu gydymu ar kitokia Jums tiesiogiai teikiama sveikatos priežiūros paslauga. Bendro pobūdžio atsakymas teikiamas išimtinai pagal Jūsų pateiktą klausimą. Visais atvejais rekomenduojame kreiptis tiesiogiai į sveikatos priežiūros specialistą dėl diagnozės, gydymo ar kitokios sveikatos priežiūros paslaugos.