Paieškų šiandien: 981

Klausk gydytojo

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Jolanta Ghaoui dit Ebef (Grožio terapijos ir chirurgijos klinika SUGIHARA)

Patyrusi kineziterapeutė atsakys į Jūsų klausimus apie kineziterapiją, laikyseną, judamojo aparato skausmų prevenciją bei atsistatymą po traumų, operacijų ir pan., sveikatinimo mankštas, sveiko stuburo pratimų parinkimą sporto klube ir namuose, teipavimą.

Išsilavinimas ir mokymai:
2005 – 2008   Reabilitacijos magistro kvalifikacinis laipsnis ir kineziterapeuto kvalifikacija Lietuvos sporto universitetas, Sporto g. 6, LT-44221 Kaunas
2001 – 2005   Reabilitacijos bakalauro kvalifikacinis laipsnis ir kineziterapeuto kvalifikacija Lietuvos sporto universitetas, Sporto g. 6, LT-44221 Kaunas

Sertifikatai:  
Kineziterapija pagal S.Tatz, 2016
Praktinis seminaras - juosmens skausmas, 18val., 2015
Kinesiological taping - basic course, 2010
Kineziterapija pediatrijoje, 2009
Laisvojo kybojimo (SET) pratimų koncepcijos kineziologiniai pagrindai ir praktiniai panaudojimo reabilitacijoje aspektai, 2009
Elektroterapijos ir kineziterapijos metodai gydant skausmą, 2007

Konferencijos:
Reabilitacijos metodų ir priemonių efektyvumas, 2009
Physical and rehabilitation medicine in Europe: perspectives for harmonization, 2009
Apatinės galūnės sąnarių mobilizacijos technikos. Korekcijos galimybės su THERA - BAND, 2007    
                                      
Pristatymai:
Konferencija "Reabilitacijos priemonių ir metodų efektyvumas", Birštonas 2009

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Vaidas
2017-03-30
Laba diena, turiu problemą - vienos blauzdos skausmą.
Apie save: 38 metai, reguliariai bėgioju (50-90km per savaitę). Ypatingai skauda po intensyvesnių greičio intervalų arba bėgimų į kalną. Bet nedidelį skausmą jaučiu visą laiką. Bėgant ramiai skausmas nedidelis. Skausmas prasidėjo prieš pora mėnesių (galbūt kažkiek padidinus krūvius), padariau savaitės pertrauką, skausmas aprimo. Pradėjus bėgioti vėl atsinaujino. Po to padariau 2 savaičių pertrauką. Gėriau „Nimesil“, tepiau „Diclac“ tepalu. Po dviejų savaičių pradėjus bėgiot vėl skausmas atsinaujino.Labai nesinori prarasti sezono, ruošiuosi maratonui (antras kartas).
Labai norėčiau išgirsti iš Jūsų patarimų kaip elgtis toliau.
Atsako: Jolanta Ghaoui dit Ebef (Grožio terapijos ir chirurgijos klinika SUGIHARA)
Laba diena, nepaminėjote kurioje vietoje tiksliau jaučiate skausmą. Priekinėje, užpakalinėje blauzdos dalyje, ar kažkuriame šone. Priekyje dažnai skausmas pasireiškia bėgiojant kietu paviršiumi, persistengus su krūviu, pakeitus avalynę ir kt. dėl antkaulio sudirginimo. Nugariniame paviršiuje skausmas gali pasireikšti dėl achilo sausgyslės ir su ja susijusių raumenų disfunkcijos. Reiktų atkreipti dėmesį į pėdos padėtį atramos ir atsispyrimo fazėje. Bet kokiu atveju, kreipkitės į specialistą, kol problema nepaūmėjo.
Nuo: Lukas
2017-01-19
Sveiki, turiu problema, kad kaip ilgiau pavaikstau ar pastoviu, jauciu peciu skausmą ties raktikauliais, ir desinėje mentėje. Dėl kokių priežasčiu gali taip būti ? Atkreipiu dėmesį, kad labai daug sedėdavau prie kompiuterio.
Atsako: Jolanta Ghaoui dit Ebef (Grožio terapijos ir chirurgijos klinika SUGIHARA)
Laba diena, Lukai. Jūsų būklė - tipiška netaisyklingos laikysenos pasekmė. Tik apžiūrėjus, galima pasakyti kiek giliai ji įsišaknijusi. Simptomai turėtų atlėgti pagulėjus ant nugaros ant kieto pagrindo, pastimuliavus, suaktyvinus tarpumenčio raumenų veiklą. Tačiau, kuo anksčiau spręskite problemą, pradėkite nuo kineziterapeuto konsultacijos ir minimum 1 mėnesio intencyvių mankštų laikysenos korekcijai.
Nuo: Kęstis
2016-12-19
Laba diena ar žinote ką nors apie gamblioną- Riešo sanario išvaržą? Pas mane labai mažas gumburelis :) tad esu paauglys labai norėčiau apsieiti be operacijos :))
Atsako: Jolanta Ghaoui dit Ebef (Grožio terapijos ir chirurgijos klinika SUGIHARA)
Laba diena. Apie ganglijus išsamiai galite pasiskaityti čia www.artroskopija.com/wp/?page_id=124
Iš kineziterapinės pusės galiu pasakyti tiek, kad kažkokiu būdu "skriaudžiate" savo riešo sąnarį, t.y. kartojate ydingus judesius - pvz. netinkamai naudojate kompiuterio klaviatūrą, pelę, telefononą, rašiklį. Tikslesnes prielaidas būtų galima daryti apžiūrėjus ir išsityrus. Įdomu ar sportuojate? Ar pakankamai geras riešo paslankumas ir ar tinkama riešo stabilizatorių funkcija. Faktas, kad sutrikusi šio sąnario biomechanika. Jei gumbelis nėra didelis ir neseniai atsiradęs, tai pakeitus ydingus judesius tinkamais, atstačius fiziologinę riešo sąnario judesių amplitudę ir suaktyvinus stabilizatorius, yra tikimybė, kad problema tiesiog dings(t.y. susikaupęs skystis rezorbuosis/išsiskaidys/susigers). Tačiau, jei tai sukelia skausmą, trikdo kasdienę veiklą, yra kitų nemalonių simptomų, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.
Nuo: Lukas
2016-11-13
Sveiki, skauda apatine nugaros dali, po sedejimo prie rasomojo stalo ar buvimo pasilenkus. Sportuojamt ir bunant fiziskai aktyviam skausmo nera, tokie skausmo uzejimai tesiasi 5men, ka daryti?????
Atsako: Jolanta Ghaoui dit Ebef (Grožio terapijos ir chirurgijos klinika SUGIHARA)
Sveiki. Atkreipkite dėmesį į darbo vietą. Sėdint dubuo turi būti tiesus arba šiek tiek pasviręs į priekį,pristumtas iki kėdės atlošo, juosmeninė daris turi būti išlenkta t.p. atremta į kėdės atlošą arba papildomą atramą(pvz. suvyniotą rankšluostėlį) ir pečiai atlošti. Kaip supratau, jūsų nugarai "nepatinka", kuomet išsitiesina arba suapvalėja juosmeninė dalis. Priežastis reiktų išsiaiškinti gyvai. Labai gerai, kad sportuojate, stiprinkite sėdmenų raumenis, nepertempkite juosmeninės stuburo dalies. Jei norite smulkesnės info, kreipkitės.
Nuo: Loreta
2016-10-12
Sveiki, norėjau sžinoti gydymo eigą.Nežinau ar tai susiję, bet labai skauda abudu klubai ( tiek vaikštant, tiek ramybės būsenoje - net naktį reikia keltis ir gerti vaistus nuo skausmo), toje pačioje kojoje MRT radiologinė išvada - lėtinė Achilo tendinozė - jau daugiau nei metai skausmai nepraeina, taip pat trūkęs kelio meniskas dešinėje kojoje, bet pradėjo skaudėti ir kairę.Patarkit ką daryti?
Stuburo juosmeninės dalies KT tyrimo išvados
ištiesinta fiziologinė lordozė, skoliozė į kairę. L1/S1 vidutiniai tarpslankstelinės osteichondrozės požymiai. L4/S1 vidutinė def. spondiloartrozė. L1/5 tarpslanksteliniai tarpai vidutiniškai pažemėję,L1/4 diskai nežymiai pasigaubę, labiausia, L4/5, tačiau tolygiai, be protruzijos požymių.
L5/S1 tarpslankstelinis tarpas vidutiniškai pažemėjęs, diskas pasigaubęs, stebima apie 5 mm kairė paracentrinė kalkėjanti disko išvarža, kuri centrinė disko išvarža, kuri saikingai siaurina stuburo kanalo spindį. Intervertebrinės angos žymiau nesusiaurėjusios.Intraduraliai papildomų darinių nematyti. Paravertebriniai audiniai struktūriniai. Kaulinė struktūra porotiška.
radiologinė išvada; L5/S1 kairė paracentrinė disko išvarža, degeneraciniai pakitimai 2-3 st.
Atsako: Jolanta Ghaoui dit Ebef (Grožio terapijos ir chirurgijos klinika SUGIHARA)
Laba diena. Pradėkite problemas spręsti nuo didžiausios. Jei tai klubų sąn., kreipkitės į reumatologą. Ūmaus uždegimo atveju jis paskirs priešuždegiminių vaistų, galbūt padarys rentgeną, kad išsiaiškintų ar yra kaulinių struktūrų pakitimų. Tuo laikotarpiu pamėginkite miegoti su didele pagalve tarp kojų. Parašykite, kokias išvadas pateiks šis specialistas. Galbūt galėsiu patarti ką toliau dryti. Bet kokiu atveju, gyvas susitikimas su kineziterapeutu būtų naudingesnis.
Naktiniai skausmai sekina tiek emociškai, tiek fiziškai ir dar labiau aštrina jau esamas problemas. Nebeatidėliokite!
Nuo: Povilas
2016-07-10
Laba diena, labai tikiuosi kad bent koki patarimą arba paskatinimą iš jūsų išgirsiu, kadangi esu visiškai pasimetęs. Šiuo metu man yra 19 metų, tačiau, jau nuo 16 metų pradėjau domėtis sportu. Prieš du metus prasidėjo problemos su keliais, iš pradžių pradėjo skaudėti vieną girnelę, kurią po kelių savaičių praėjo, po dar mėnesio treniruočių pradėjo skaudėti kitą, po to vėl nutraukiau sportą ir po kelių mėnesių sportuojant vėl pradėjau jausti nemalonų skausmą, bet skaudėdavo tik sporto metu. Skausmai nesibaigė, tik dar pastiprėjo. Jau metai kaip negaliu treniruoti kojų, jokių pritupimų arba įtupstų, kadangi skauda girneles, jos traška ir jausmas toks kad šokinėja iš vietos. Kelis kartus lankiausi pas traumatologą ir kiek kartų buvau sake kad čia dėl kremzlių, geriant papildus, valgant šaltieną ir reguliariai plaukiojant, skausmai nedingo. Konsultavausi su kitu gydytoju, kuris pasakė, kad pas mane laisvi abu kelio girneles šoniniai raiščiai, dėl to tokie skausmai ir dėl to taip traška. Liepė važinėti su dviračiu ir gerti stiprinančius papildus. Nuo to laiko praėjo 3 mėnesiai ir skausmai nesumažėjo, o kai kuriomis dienomis dar labiau skauda, kad net vaikščioti nemalonu, šis skausmas po truputį varo į depresija, negaliu normaliai gyventi, judėti, tuo labiau sportuoti.
Gal bent kokį patarimą iš jūsų išgirsiu, nes nežinau pas kurį gydytoją kreiptis ir kur važiuoti, Ačiū!
Atsako: Jolanta Ghaoui dit Ebef (Grožio terapijos ir chirurgijos klinika SUGIHARA)
Laba diena, Povilai. Pirmiausia venkite bet kokių judesių provokuojančių kelio sąnarių skausmą, ypač įtupstų.Sunku pasakyti neišsitestavus, tačiau praktika rodo, kad dažnai šią problemą sukelia sėdmenų bei šlaunies išorinių rotatorių funkcijos nepakankamumas. Dėl to šlaunikaulis neteisingai pozicionuojasi blauzdikaulio atžvilgiu, taip pat ir girnelė stovi bei juda ne savo vietoje. Pamėginkite atrasti teisingus pratimus minėtiems raumenims stiprinti arba kreipkitės į kineziterapeutą. Sėkmės ir kantrybės!
Nuo: Inga
2016-06-15
Laba diena. Turiu išvaržą juosmens ir kaklo srityje. Dirbu sėdimą darbą, todėl pradėjo intensyvėti juosmens ir kaklo skausmai, ilgiau pavaikščiojant skausmas plinta į kojas, kojose sutrikusi kraujotaka. Beveik metai sportuoju klube pagal sudarytą programą, bet padėtis nesikeičia. Ką darau ne taip ir į ką turėčiau atkreipti dėmesį. Ačiū
Atsako: Jolanta Ghaoui dit Ebef (Grožio terapijos ir chirurgijos klinika SUGIHARA)
Sveiki, Inga. Jūsų pastaba, jog skausmas plinta ilgiau pavaikščiojus, leidžia manyti, kad nepakankamai aktyvūs posturaliniai (laikysenos) raumenys. Galbūt daugiau dėmesio turėtumėte skirti liemens srities stiprinimui, stabilizavimui, ir atskirų raumenų grupių ištempimui. Atkreipkite dėmesį į darbo vietos ergonimiką. Turint nusiskundimų su neurologiniais siptomais, mankštintis derėtų tik kinezitetapeuto priežiūroje. Jūsų atveju net ir grupiniai užsiėmimai skirti žmonėms turintiems nugaros problemų, būtų efektyvesni nei sportas klube.Sėkmės! Linkiu atrasti savą kineziterapeutą.
Nuo: Arvydas
2016-06-07
Man kineziterapeutas paskyrė fizinius pratimus tik gulint ir 2 laikantis ir stovint ar tai tik tiek galima?
Kokias dar procedūras galima būtų tokiu atveju skirti?
Ar mano negalavimai išgydomi?
Kiek laiko smarkiai neapkraunant širdies raumens galėčiau dirbti ir kokiu intencyvumu? Ar aplamai tokiu atveju fiziniai apkrovimai gadina širdies raumenį?
Visame stubure jaučiamas ir girdimas traškesys kas tai? Ar nepavojinga?Skauda - kaklą negaliu pasukti, nepakeliu puoduko dešiniąja ranka, skausmas eina per visą ranką (kartais trenkia kaip žaibas), vidurį nugaros, tai vieną šoną, tai kitą, abi kojas (nedaug paėjus, pasėdėjus tarsi sugniaužia), abi kojų pėdas (dažniausiai ryte negaliu paeiti nepramankštinęs), negaliu pasilenkti užsirišti batų, nuo žemės ko nors pakelti.
Širdies plote skausmai eina į petį, kaklą. Širdį tartum sugniaužia. Neaišku kodėl šokinėja sistolinis (viršutinis) ar diastolinis (apatinis) kraujo spaudimai tai abu iš karto, tai atskirai. Nei iš šio nei iš to sutrinka širdies ritmas. Visi minėti skausmai nestabilūs.

Atlikti tyrimai:
KAKLINĖS STUBURO DALIES KOMPIUTERINĖ TOMOGRAFIJA
Tyrimas atliktas Philips Mx16 aparatu. Skenuota spiraliniais aksialiniais pjūviais kas 2 mm nuo Cl iki Thl. Intraveninis kontrastavimas netaikytas.
Fiziologinė lordozė išlyginta. C3-6 tarpslankstelinių diskų aukštis sumažėjęs. Slankstelių kūnų kraštiniai osteofitai siaurina C3-4, C5-6 tarpslankstelines angas, labiau dešiniąsias. C5-6 disko medialinė — 4 mm išvarža spaudžia nugaros smegenų maišą, stuburo kanalas sagitaliai 11 mm. C6-7 disko medialinė -3 mm išvarža, stuburo kanalas sagitaliai 13 mm.
Išvada: osteochondrozė, C5-6, C6-7 diksų medialinės išvaržos, santykinė stuburo
kanalo stenozė, C3-4, C5-6 tarpslankselinių angų stenozė.

KRŪTININĖS STUBURO DALIES KOMPIUTERINĖ TOMOGRAFIJA
Tyrimas atliktas Philips Mx16 aparatu. Skenuota spiraliniais aksialiniais pjūviais kas 2 mm nuo Thl iki Ll. Intraveninis kontrastavimas netaikytas.
Fiziologinė kifozė palyginta, nežymi skoliozė. Tarpslanksteliniai diskai suplokštėję, subchondrinė sklerozė, Smorlio išvažos, kraštiniai osteofitai. Susiaurėję tarpslankstelinių sąnarių tarpai, subchondrinė sklerozė. Susiaurėję kostovertebrinių sanarių tarpai, subchondrinė sklerozė, kraštinės išaugos Susiaurėjęs kairio X kostotransversinio sąnario tarpas, subchondrinė sklerozė kraštinės išaugos. Stuburo kanalas nesusiaurėjęs.
Išvada: osteochondrozė, spondiloartrozė, kostovertebrinių kairio X kostotransversinio sąnario artrozė, stuburo kanalas nesusiaurėjęs.
JUOSMENINĖS STUBURO DALIES KOMPIUTERINĖ TOMOGRAFIJA
Tyrimas atliktas Philips Mx16 aparatu. Skenuota spiraliniais aksialiniais pjūviais kas 2 mm nuo Th12 iki S2. Intraveninis kontrastavimas netaikytas.
Fiziologinė lordozė palyginta. Slankstelių kūnų dengiamosiose plokštelėse yra Šmorlio išvaržų, kraštiniai osteofitai. L4-5 diskas cirkuliariai išsigaubęs, siaurina tarpslankstelines angas, labiau kairę, stuburo kanalas sagitaliai 18 mm. L5-S1 diskas cirkuliariai pasigaubęs iki 4 mm, siaurina tarpslankstelines angas, stuburo kanalas sagitaliai 18 mm.
Išvada: osteochondrozės požymiai, L4-S1 diskų cirkuliarūs išsigaub imai, susiaurėję tarpslankstelinės angos.
Atsako: Jolanta Ghaoui dit Ebef (Grožio terapijos ir chirurgijos klinika SUGIHARA)
Sveiki, Arvydai. Ačiū už išsamius aprašymus,tačiau trūksta info apie jūsų amžių, gyvenimo būdą ir prielaidų, kas galėjo išprovokuoti tokius pakitimus jūsų stubure. Širdies problemos gali būti ir kaklinės kilmės, dėl pablogėjusios inervacijos. Dar pasikonsultuokite su gydytoju ortopedu besispecializuojančiu šioje srityje, t.p. vertėtų pagalvoti apie atsargią pasyvią bei aktyvią pečių lanko ir kaklinės strities kineziterapiją. Beja, kiek laiko atliekate pratimus, kuriuos nurodė kineziterapeutas? galbūt reikia šiek tiek kantrybės? Ar padirbėjote bent 1 mėnesį sąžiningai? Tikiuosi greitu laiku rasite atsakymus.Sėkmės.
Nuo: Jūratė
2016-05-30
Laba diena, patyriau balandžio 18 dieną avariją, po jos išlikę galvos skausmai, pakaušio spaudimas, pykinimas, svaigimas, nebegaliu važiuoti jokia transporto prieemone be pykinimo. Talikta kaklinės stuburo dalies KT. Rašoma: Matoma lokali kifozė C4/5 aukštyje. C-C7 I-II st. intervertebrinė osteochondrozė, I-II st. unkovertebrinių sąnarių artrozė. C2/3 abipusis, C7/Th 1 kairėje facetinių sąnarių II st. artrozė. C5/6 C6/7 nežymiai siaurinamos intervebrinės angos. C5/6, C6/7 tarpslanksteliniai diskai aikingai pasigaubę, išvaržų neformuoja. Gal galite paaiškinti ką tai reiškia, ir kaip tai gydyti? Esu 43 metų amžiaus, nemanau kad stuburas susidėvėjo nuo metų naštos.
Atsako: Jolanta Ghaoui dit Ebef (Grožio terapijos ir chirurgijos klinika SUGIHARA)
Laba diena, Jūrate. Iš jūsų aprašymo galiu daryti prieladą, kad autoįvykio metu patyrėte kirčio traumą (angl. whiplash). Inernete yra info apie tai, nenoriu kartotis. Rekomendacijų dėl gydymo negaliu parašyti, nes nežinau traumos istorijos (koks buvo smūgs: į automobilio priekį, galą, šoną ar pan.) ir jums taikyto gydymo (ar kaklas buvo imobilizuotas, kokius medikamentus naudojote ir t.t.). Žinant visą istoriją galima spręst, kas jums būtų naudinga - aktyvi, pasyvi kineziterapija, galbūt kvėpavimo pratimai, o gal ramybė,masažas ar vaistai. Parašykite daugiau info arba nesikamuokite ir kreipkitės tiesiogiai į specialistą. Sėkmės!
Nuo: Povilas
2016-04-18
Sveiki,
man yra 18 metų ir prieš pusę metų lūžo kryžkaulis. Dabar, pakartotinai peršvietus gavau tokius atsakymus - "Uodegikaulio pirmas slankstelis deformuotas - panašu į lūžį. Antras ir trečias - dislokuoti. Kryžkaulio lūžio neįtariama.".

Jaučiuosi puikiai, visiškai jokių skausmų nejaučiu, gyvenu pilnavertį gyvenimą, vienintelė problema - šlapinimasis. Baigus šlapintis ir atsisėdus, pritūpus ar padarius kitą panašų judesį nevalingai išteka šiek tiek šlapimo. Tai įvyksta TIK TAI po šlapinimosi, jeigu vėliau vėl bandau prisėsti ir pan. šių problemų nebūna.

Išspręsti problemai gydytojas siūlo pašalinti uodegikaulį. Medicininių žinių neturiu, bet nuojauta sako, kad toks žingsnis būtų per daug drastiškas, jog jokių skausmų ar didesnių problemų nėra - tiesiog minimalus šlapimo ištekėjimas.

Klausimas - gal būt gali pavykti įveikti arba bent sumažinti šia problemą kitais būdais, kaip tam tikra reabilitacija/mankštos/masažai ir t.t. Kur patartumėte kreiptis? Ar tokius traumų padarinius galima sutvarkyti tik operacijos būdu?

Būčiau labai dėkingas už atsakymą. Ačiū.
Atsako: Jolanta Ghaoui dit Ebef (Grožio terapijos ir chirurgijos klinika SUGIHARA)
Laba diena, Povilai,
mano nuomone, operacija yra paskutinis variantas, kurio reikėtų griebtis. Pirmiausia reikia išsiaiškinti priežastį, kodėl šlapimas nepasišalina pilnai. Į šį klausimą jums galėtų atsakyti urologas. Jis turėtų išsiaiškinti, kokią įtaką šlapimo pūslei bei takams turi kryžkaulio deformacija.Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į dubens padėtį šlapinantis, galbūt reiktų ją pakeisti, labiau suaktyvinti dubens dugno giliuosius raumenis, kad pilnai ištuštinti šlapimo pūslę. Nepanašu į neurologinį sutrikimą, nes pažeidimas per žemai ir neminėjote aptirpimų tarpvietės, dubens "balno"srityje.
Tačiau neurologo nuomonė šiuo klausimu taip pat labai svari.
Sužinojusi šių specilistų nuomonę, galėčiau išsamiau atsakyti į jūsų klausimą.
Sėkmės
Nuo: Vaida
2016-04-01
Sveiki,
apatinėje sėdmenų dalyje, abiejose pusėse, atsirado gan dideli įdubimai, aiškiai matomi ir jaučiami. (pakankamai daug laiko praleidžiu sėdėdama)
kas taip galėtų būti ir kaip tai būtų galima išgydyti? (pratimai kojoms ir sėdmenims nepadeda)
Atsako: Jolanta Ghaoui dit Ebef (Grožio terapijos ir chirurgijos klinika SUGIHARA)
Laba diena, Vaida,
tai kelia skausmą, diskomfortą judant, o gal ramybėje ar yra estetinė problema?
Pastaruoju atveju viena priežasčių gali būti riebalinio audinio sluoksnio sumažėjimas,kuomet išryškėja sritys,kuriose raumenys atrofuoti (sunykę).Tinkamai parinkti pratimai, konkrečioms raumenų grupėms gali ir turi padėti. Kreipkitės į kineziterapeutą. Priešingu atveju dėvėsis klubo sąnarys, vargs juosmeninė stuburo dalis.
Jei jau kenčiate skaismą, nedelskite, kreipkitės į šeimos gydytoją.

Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.