Paieškų šiandien: 996

Klausk gydytojo

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Aneta Railienė (UAB „Panerio klinika“)

Gydytoja-psichiatrė atsakys į klausimus apie suaugusiųjų psichikos sutrikimus, priklausomybę alkoholiui, medikamentams ir narkotikams, gydymo galimybes.

Gydytoja - psichiatrė Aneta Railienė dirba Laisvės atėmimo vietų ligoninės Sveikatos priežiūros tarnyboje gydytoja - psichiatre bei privačioje klinikoje UAB „Panerio klinika“. Diagnozuoja ir gydo psichikos sveikatos surtrikimus, priklausomybę alkoholiui, medikamentams, narkotikams: skiria medikamentus, teikia psichologinę pagalbą, konsultuoja pacientų artimuosius.
 
Išsilavinimas:
1988 - 1995 m.  Kauno Medicinos Akademijos Gydomąsis fakultetas,
1995 - 1997 m. Kauno Medicines Akedemija, pairminė medicinos gydytojo rezidentūra,
1999 - 2003 m.  KMU Psichiatrijos klinika, antrinė gydytojo – psichiatro rezidentūra, 2002-2003m. psichoterapijos studijos  Humanistinės ir egzistencinės psichologijos institute Vilniuje.
2002 m. ir 2003 m. VDU  Socialinių mokslų fakultetas, doc. Dr. James Fleming ir prof.habil dr. Antanas Goštautas vedami profesinės kvalifikacijos tobulimo kursai „Trumpalaikė psichoterapija“.
 
Kiekvienais metais keliu savo profesinę kvalifikaciją dalyvaudama gydytojams rengiamose konferencijose ir gydytojų kvalifikacijos kėlimo kursuose.

Darbo patirtis:
2003 - 2011 m.  Pravieniškių gydymo ir pataisos namai, Sveikatos priežiūros tarnyba, gydytoja-psichiatrė.
2004 - 2008 m.  C. Boim „Šeimos klinika“, gydytoja - psichiatrė.
2006 - 2009 m. UAB „Gintarinė kilnika“ gydytoja-psichiatrė.
2006 - 2007 m.  Pravieniškių 3- ieji pataisos namai, Sveikatos priežiūros tarnyba,gydytoja- psichiatrė.
Nuo 2007 m.  UAB „Panerio klinika“, įkūrėja, direktorė,  gydytoja - psichiatrė.
Nuo 2011 m.  Laisvės atėmimo vietų ligoninė, Sveikatos priežiūros tarnyba, gydytoja - spichiatrė
 
UAB ”Panerio klinika”
Panerių g. 79, Kaunas
+370 687 38049
panerioklinika@gmail.com
www.panerioklinika.lt

Ekspertas atsako:
Nuo: Asta
2017-05-15
Laba diena,
Noriu paklausti kodel kokia savaite pries menesines pradeda imti mane toks padidintas nerimas ir jau pastebejau , kad kokia puse metu taip yra artejant joms.
Aciu

Laba diena,

prieš mėnesines moters organizme padaugėja hormono progesterono, kuris padidina nervų sistemos jautrumą, dirglumą. Dėl to kai kurios motetrys jaučia nerimą, būna prastesnės nuotaikos, blogiau miega, sunkiau susikaupti.

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Lina
2017-09-18
Gerbiama Gydytoja,
Noriu Jusu patarimo ar galiu naudoti Trittiko 75mg somatiniams simptomams gydyti, nes bandziau Zoloft , Cipralex ir negaliu niekaip prie ju priprasti. Ar jis tinkamas tiems stipriems somatinimas simptomams?
Aciu uz atsakyma

Laba diena,

trittico retard gali būti naudojamas ir psichosomatinių simotomų gydymui. Antidepresanto parinkime yra svarbu kokia simptomatika eina šalia, individuali vaisto toleranciją, buvęs gydymas , kitų vaistų vartojimas ir ir daug dalykų, kurių visų neišvardinsi.

Konkrečiu atveju parenkamas ir gydymas. Turint kantrybės, pradedant nuo mažos dozės ir ją palaisniui dididnant, organizmas prisitaiko prie vaisto. Šalutinis poveikis praeina.

Nuo: Vaidotas
2017-09-17
Laba diena, miela gydytoja.

Noriu Jūsų pasiteirauti dėl generinių psichotropinių preparatų. Nežinau, ar ankstesniuose klausimuose rašėtė ką nors apie tai.

Pastaruoju metu labai paaštrėjo viešos diskusijos dėl generinių ir originalių vaistinių preparatų. Aš pats iš patirties pastebėjau skirtumą vartojant generinį kvetiapiną ir sertraliną bei atitinkamus originalus (Seroquel, Seroquel XR, Zoloft). Kokią jūsų nuomonė apie generinius/originalius psichotropinius preparatus? Ar jūsų praktikoje pasitaikė atsiliepimų iš pacientų, kad generiniai vaistai neturi tokio pat terapinio poveikio kaip originalieji? Labai dėkoju už Jūsų laiką ir nuomonę.

Laba diena,

taip pastebėjimų pasitaikė.

Aš manau, kad visada svarbu ne tik vaisto švarumas, dozė (ta pati tabletė gali netaip gerai veikti / buvo pastebėjimų, kad vieno gamintojo vaistai veikia"silpniau"), bet žmogaus jautrumas vaistui ar jo formai ( pvz kapsulė ar tabletė, paprasta ar prailginto veikimo tabletė).

Yra ir kita pusė: kai kurių originalių vaistų kainos išlieka vis dar aukštos, nepaisant atėjusių generikų - dažnam žmogui (ypač jei gydosi privačiai ir vaistai nėra kompensuojami) net netenka ilgesni laiką vartoti originalius. Tai ir lyginti nelabai būna ką.

Dar visad lieka žmogaus emocinis nusiteikimas arba aš vadinu tikėjimu vaistu.

Pvz. :atvyksta iš vieno X miestelio ponia N su rekomendacija, nes pagydžiau to miestelio kitą NN ponią ir jai "labai padėjo vaistas D", tada esu net spiriama skirti poniai N vaistą D. Tikėjimas yra labai daug. Kartais net 99% gydymo sėkmės.

Nuo: Linas
2017-09-16
Gerbiama Gydytoja,
Noriu Jusu paklausti ar Lanvexin 37,5 yra tinkamas psichosomatiniu simptomu gydymui?
Aciu

Laba diena,

venlafaxinum gali būti naudojamas ir psichosomatinių simotomų gydymui. Antidepresanto parinkime yra svarbu kokia simptomatika eina šalia, individuali vaisto toleranciją, buvęs gydymas , kitų vaistų vartojimas ir ir daug dalykų, kurių visų neišvardinsi.

Konkrečiu atveju parenkamas ir gydymas.

Nuo: Kamile
2017-09-15
Laba diena,
Gydytoja noriu jusu paklausti kokie butu pagrindinisi depresijos simptomai. Ar depresija gali lydeti galvos svaigimas, mieguistmas, spaudzia akis, uzrinantis silpnumas staiga?
Dekoju

Sveiki,

pagrindinius simptomus laisvai rasite google. o kliniškai depresijų būna visokių ir visaip jos rodosi arba slepiasi.

Taip, depresija gali būti su silpnumu, mieguistumu...kaip ir pvz mažakraujystė.

O dėl mažakraujystės gali būti begalė dar visokių trūkumų, negalavimų ir ligų.

Nuo: Zivile
2017-09-14
Sveiki,
Gydytoja antidepresnatus naudojau 5 dienas ir tai pamazinta doze. Nutarukus jauciu silpnuma ir pykinima . Kiek dienu tai gali trukti?
Aciu uz Jusu laika

Sveiki,

paprastai 2-3 dienas. Pavartokite daugiau skysčių.

Nuo: Ausrine
2017-09-14
Laba diena,
Gydytoja gal galite pasakyti, kodel uzeina
Labai stiprus silpnumas esant visai mazam nerimo sutrikimui? Kodel taip yra? Ir ar gydymas tik
Antidepresnatais kad nuimti ta silpnuma?

Aciu Kums uz atsakyma

Sveiki,

dėl ko užeina silpnumas - parašiau atsakymą į tokį klausimą visai neseniai. O daug anksčiau rašiau, kad nerimo ir silpnumo priežąsčių gali būti daug ir labai daužnai jos siejasi/pinasi tarpusavy.

Kad duoti atsakymą Jums, o ne šiaip sau rašinėti, reikalinga konsultacija. Nes daug kartų kalbėjau, kad kiekvienas žmogus unikalus. Tik keista, kad visi nori ir klauisia apie gydymą antideptresantu, lyg tai būtų vienintelė galimybė.

Nuo: Asta
2017-09-14
Gerbiama Gydytoja,
Gydytoja noriu isgirsti Jusu nuomone. Turiu man paskirto Effor XR antidepresanto. Nes zinokit labai jau nemazai isbandziau ir nelabai randam man tinkamo del salutiniu. Gydytoja man sitas israsytas nuo psichosomatiniu sumptomu, kurie mane labai vargina.
Ar Gydytoja sitas vaistas gali juos sumazinti arba visiskai panaikinti. Labai noriu, kad jie man padetu ir kiek laiko gali uztrukti,'kad pradetu veikti vaistukas.
Be galo dekinga Asta

Sveiki, apie šį vaistą tik ką buvo užduotas klausimas. aš savo klientam šio vaisto neskiriu psichosomatiniu ir nerimo sutrikimų metu. galvoju, kad klientui galima pasiūlyti geriau ir kokybiškiau.

Nuo: Violeta
2017-09-14
Laba diena, gerb gydytoja,
labai prašau Jūsų kompetetingos nuomonės. Jau daugiau nei metai jaučiu didžiulį nerimą,(atsirandantį jau anksti ryte iš niekur) kurį sumažina tik raminamieji vaistai. Jokių psichologiniųproblemų neturiu.Psichiatrai niekaip nenustato vieningos diagnozės, o dar kiti sako, kad man vaistų iš vis nereikia. Išbandžiau daugybę įvairių grupių antidepresantus, tačiau visi, net ir aktyvinantys, labai slopina, kartais negaliu po porą valandų pakilti iš lovos. Per tuos metus, įvedant antidepresantus buvo skiriami įvairūs raminamieji. Kai jaučiu didelį nerimą, kartu jaučiu begalinį galūnių silpnumą.Nerimą buvo nuėmęs tik SERTRALINAS 50mg, tačiau dėl labai didelio galvos svaigimo turėjau jį nutraukti. Tiesa, tuomet vartojau ir MIRTAZAPINĄ 15mg.Dabar gyvenu su bromazepamu 3mg per parą. Jį ištisai vartoju jau pusantro mėnesio. Žinau, kad jis negydo, bet tik taip galiu normaliau išgyventi dieną, nesikankindama. Blėsta paskutinės viltys kažkaip išsikapstyti. Gal galima bandyti kol padeda gyventi su raminamaisiais. Dėkoju už sugaištą laiką.
Pagarbiai, Violeta

Sveiki,

Į Jūsų klausimą tikrai negaliu atsakyti. Nesvarbu, kad daug prirašėte. Atsakingai atsakyti galima tik po konsultacijos. Tai ką rašote, yra Jūsų nuomonė apie save, savo ligą ir jautrumą/nejautrumą vaistams. Specialistui tai tik dalis informacijos siekiant parinkti tinkamą gydymą.

Savo klientams sakau, kad visada galima žmogui padėti, jei jis to nori ir siekia.

Nuo: Viktorija
2017-09-14
Laba diena Gydytoja,
Noriu Jusu patarimo ka daryti. Susinervavus mane pradeda pykinti ir labai stipriai kodel taip yra? Ir atrodo kad net akyse raibuliuoja.
Aciu jums uz atsakyma

Sveiki,

taip atsitinka todėl, kad reaguoja į stresą ne tik galva, bet ir visas kūnas. Jame pilna receptorių, nervų, neuromediatorių ir hormonų. Pokyčiai vyksta visame kūne. Todėl ilgai išgyvenant įtampą ne tik galva nebedirba, bet pradeda streikuoti skarndis, širdis, dingsta moterims mėnesinės.

Kalbant apie pykinimą, tai klasika įtampos metu, organizmo savisauginė/apsauginė reakcija.

Paprastas pavyzdys: filmuose rodo, kai apžiūrint nusikaltimo vietą būtinai kurį nors vieną supykina ir šis apsivemia.

Nuo: Auguste
2017-09-13
Laba diena Gebiama Gydytoja,
Labai noriu isgirsti Jusu nuomone apie mane kamuojancias problemas.
Zodziu kaip is giedro dangaus mane uzklupo nerimas jis tesesi pora savaiciu, o dabar nebeliko
Nerimo tik kruva psichosomatiniu simptomu. Kodel
Jie atsitado ir ar gydymas dabar tik antidepresantu
Pagalba?
Nuosirdziai dekoju

Sveiki,

nerimu ir kitais simptomais orfanizmas praneša, kad kūnui/galvai, dažnai abiems negerai. Labai dažnai savijauta pablogėja, kaip žmogui atrodo, kad "gyvenime viskas gerai" , 'šiuo metu nieko netrūksta". Aš sakau, kad gyvenime viskas turi kainą. ir dažnai mokame po to ar daug vėilau ir niekas neklausia ar ta kaina tinka.

Koks turi būti gydymas - rekomenduoja gydytojas po konsultacijos. galimi visokie būdai ir jų variantai.

Nuo: Linute
2017-09-13
Laba diena Gydytoja,
Labai noriu Jusu paklausti ar tinkamas vaistas yra
Venlafaxine 37,5mg nerimui gydyti? Nes bandziau keleta kitu antidepresantu ir man jie visiskai netinka. Labai noriu isgirsti Jusu nuomone apie si vaista is Jusu patirties? Labai noreciau, kad pakomentuotumet ar yra gerai toleruojamas? Ar daug salutinio turintis ir ar veiksmingas?
Dekoju Jums uz atsakyma

Sveiki,

venlafaxinum retai naudojamas gryno nerimo gydymui. Aš savo klientams jo neskiriu nerimui gydyti.

Nuo: Jurgita
2017-09-12
Gerbiama Gydytoja,
Labai noriu Jusu patarimo del galvos svaigimo!
Jis uzeina man iejus i parduotuve uz kokiu
5 min is niekur nieko ir taip jau pastebejau keleta kartu. Labai nenoreciau pradeti gerti antidepresnatu ar butu galima kazkaip bandyti gelbetis kokiu kitu vaistu pagalba aisku jei tokiu yra.
Nesuprantu kodel taip atitiko, nes niekada anksciau nera taip buve.
Dekoju uz atsakyma

Sveiki,

pirmiausia reikėtų pasikonsultuoti su šeimos gydytoju, ar nėra tam somatinių priežąačių. Jei šeimos gydytojas neras patologijos, tada reikia konsultuotis su psichiatru. Be konsultacijos neįmanoma paskirti gydymo.

Nuo: Edita
2017-09-11
Gerbiama Gydytoja,
Labai noriu Isgirsti Jusu nuomone apie Trittico 75mg. As tiesiog nezinau Gydytoja ka daryti. Tai mano butu 8 antidepresantai as turiu labai lengva nerima , bet mane labai uzpuole toki simptomai kaip; svaigsta galva, tampo i sonus, pasidaro staiga labai silpna, atrodo kartais galva siubuoja arba vos nedvigubinasi akyse, jas verzia. As Gydytoja labai bijau , nes sie simptomai labai man sustipreje ir tiesiog po kiekvienu antidepresnatu vartojimo man atrodo, kad vis blogiau. As jau tiesiog nebezinau ka daryti ir labai noriu Jusu nuomones apie situs vaistus. Ar jie veiksmingi tokiems sutrikimams gydyti? Ar Jusu patirty labai daug buvo stipriu
Salutiniu?
Aciu Jums uz atsakyma

Sveiki Edita,

manau Jūsų būklės korekcijai reikia daugiau nei dar vienų antidepresantų. Labai dažnai antidepresantas skiriams, kai nenorima ieškoti svaigimų, svyravimų, mėtymo į šonus, silpnumo priežąsčių. Natūralu, kad antidepresantai kiek padeda, bet priežąsčių dažniausiai netvarko ir ligos tik senėja ir vis sunkiau vargina.

Jei norite išsamios konsultacijos, atvykite į Panerio kliniką. Padėsiu kuo galėsiu. registracija pas mane tik išankstinė telefonu 8 687 38049.

Nuo: Gabija
2017-09-11
Sveiki Gydytoja,
Prasau jeigu galite atsakykite i mano klausima. Zodziu esu pripratusi prie xanax , bet fabar jau nera kito kelio kaip kazkaip iseiti is sios padeties. Is Jusu praktikos noriu paklausti kiek laiko tai gali trukti atprasti nuo siu vaistu! Naudojau 7 menesius bet nelabai po didele doze 0.25 po puse tabletes.
Dekinga Gabija

Sveiki Gabija,

reikėtų dalinti tabletę iki 1/4, vartoti ne daugiau 1 mėnesį ir visai nutraukti. Jei savijauta sumažinus dozę ar nutraukus alprazolamum vartojimą Jūsų netenkina - bėkite pas gydytoja-psichiatrą.

Nuo: Toma
2017-09-11
Gerbiama Gydytoja,

Noriu Jusu labai paklausti. Geriau antidepresanta 5 dienas po 1/4 labai blogai jauciausi, tad nutraukiau. Dabar nutraukus vaistukus labai pykina ir atrodo, kad norisi ir vemti. Ar tai del to, kad nutraukiau vaista?
Aciu

Sveiki,

pykinimas greičiausiai yra dėl vaisto nutraukimo. tačiau dažnai negalavimus pilvo zonoje, skarndyje jau turi daugelis klientų, kuriems yra skiriami antidepresantai.

Pavartokite 3-5 paras daugiau skysčių, vitamino c, magnio preparatų nakčiai ir tas pykinimas ( jei nuo AD) praeis.

Nuo: Vita
2017-09-10
Laba diena,
Gydytoja ar turint nerimo sutrikima gali taip kazkaip tampyti i sonus ir atrodo kartais net kad galva drebetu, bet taip nera.

Aciu

Sveiki,

toks jausmas gali būti. Apie nerimą užduodama labai daug klausimų. Manau, Jums vertėtų paskaityti ankstesnius klausimus ir mano atsakymus.

Nuo: Gabija
2017-09-10
Laba diena,
Gydytoja turiu maza nerimo sutrikima. Ar prie jo gali buti toki simptomai kaip uzeina silpna, mirga akyse, kazkoks plaukuojantis jausmas? Kodel taip yra?
Aciu Jums uz atsakyma

Sveiki,

taip su nerimu kartu gali eitiJjūsų minėti simptomai. Daugiau apie tai jau rašiau ankstesniuose atsakymuose į klausimus.

Nuo: Saulius
2017-09-10
Sveiki,
Gydytoja geriau antidepresanta 5 dienas ar nutraukus galiu jaustis blogai? Siaip esu labai jautrus suems vaistams?
Dekoju

Vartojant vienokius ar kitokius vaistu, jie keičia organizmo veiklą. kai kuriuos pasikeitimus mes plika akimi galime matyti ir jausti, kitų nesimato ir nesijaučia, nors jie vyksta ar įvyko.

5 dienos vaisto vartojimo yra ne daug, Bet visgi tai vaistas. Priklausomai nuo Jūsų jautrumo tam vaistui, būsena gali šiek tiek pasikeisti jį nutraukus, bet 2-5 dienoms.

Nuo: Vita
2017-09-10
Laba diena Gerbiama Gydytoja,
Gydytoja noriu Jusu patarimo buvau pradejusi vartoti antiddpresanta Coaxil. Zodziu geriau po 1/3 tabletes 3 vakarus, o ketvirta vakara isgeriau 1/2 tabletes. Bet man jie labai labai netiko. Kaip Gydytoja dabar susimazinti tablete? Ir kiek dienu dar paimti po truputi tabletes?
Aciu uz atsskyma

Coaxil galite nutraukti iš karto.

Nuo: Ugnė
2017-09-09
Ar gali ketipinor poveikį silpninti ibuprofenas ? Gėriau vieną naktį juos abu.Psichiatrė išrašė 100 mg ketipinor prieš miegą, nes verkdavau nuolat ir nemiegodavau visai, vartoju savaitę laiko, bet miegas nesusitvarkė

Vienkartinė ibuprofenum dozė negali pakeisti quetiapinum poveikio.


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.