Klausk gydytojo

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Aneta Railienė (UAB „Panerio klinika“)

Gydytoja-psichiatrė atsakys į klausimus apie suaugusiųjų psichikos sutrikimus, priklausomybę alkoholiui, medikamentams ir narkotikams, gydymo galimybes.

Gydytoja - psichiatrė Aneta Railienė dirba Laisvės atėmimo vietų ligoninės Sveikatos priežiūros tarnyboje gydytoja - psichiatre bei privačioje klinikoje UAB „Panerio klinika“. Diagnozuoja ir gydo psichikos sveikatos surtrikimus, priklausomybę alkoholiui, medikamentams, narkotikams: skiria medikamentus, teikia psichologinę pagalbą, konsultuoja pacientų artimuosius.
 
Išsilavinimas:
1988 - 1995 m.  Kauno Medicinos Akademijos Gydomąsis fakultetas,
1995 - 1997 m. Kauno Medicines Akedemija, pairminė medicinos gydytojo rezidentūra,
1999 - 2003 m.  KMU Psichiatrijos klinika, antrinė gydytojo – psichiatro rezidentūra, 2002-2003m. psichoterapijos studijos  Humanistinės ir egzistencinės psichologijos institute Vilniuje.
2002 m. ir 2003 m. VDU  Socialinių mokslų fakultetas, doc. Dr. James Fleming ir prof.habil dr. Antanas Goštautas vedami profesinės kvalifikacijos tobulimo kursai „Trumpalaikė psichoterapija“.
 
Kiekvienais metais keliu savo profesinę kvalifikaciją dalyvaudama gydytojams rengiamose konferencijose ir gydytojų kvalifikacijos kėlimo kursuose.

Darbo patirtis:
2003 - 2011 m.  Pravieniškių gydymo ir pataisos namai, Sveikatos priežiūros tarnyba, gydytoja-psichiatrė.
2004 - 2008 m.  C. Boim „Šeimos klinika“, gydytoja - psichiatrė.
2006 - 2009 m. UAB „Gintarinė kilnika“ gydytoja-psichiatrė.
2006 - 2007 m.  Pravieniškių 3- ieji pataisos namai, Sveikatos priežiūros tarnyba,gydytoja- psichiatrė.
Nuo 2007 m.  UAB „Panerio klinika“, įkūrėja, direktorė,  gydytoja - psichiatrė.
Nuo 2011 m.  Laisvės atėmimo vietų ligoninė, Sveikatos priežiūros tarnyba, gydytoja - spichiatrė
 
UAB ”Panerio klinika”
Panerių g. 79, Kaunas
+370 687 38049
panerioklinika@gmail.com
www.panerioklinika.lt

Ekspertas atsako:
Nuo: Akv
2022-06-21
Sveiki, ar galima gerti gastroval lašus geriant antidepresantus mirtazapin actavis 15mg? Informaciniame lapelyje rašo, jog geriant kartu su antidepresantais poveikis stipresnis. Įdomu ar neprislopins ir ar neims nežmoniškas miegas pavartojus gastroval.

Laba diena,

vartoti kartu galima. Neturėtų būti kažkokių naujų pojūčių.

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Tomas
2022-06-30
Laba diena.
Ar sulpiride vaisto maža dozė 100mg didina ar mažina dopamino kiekį smegenyse?

Laba diena,

didina.

Nuo: Marcius
2022-06-30
Laba diena, norejau psiteirauti kada veikti iprastai pradeda egnolyn neuroleptikas? (1-2 dienos). Ar galima vartojant mirtazapina ( laukiant jo teigiamo poveikio) vartoti egnolyn ir raminamuju maza doze nerimui raminti? Labai sunku laukti tobteigiamo poveikio kai kamuoja nerimas

Laba diena,

galima papildomai vartoti raminančius vaistus. Dėl pašalinių poveikių Eglonyl (Sulpiridum), vartoti kuo trumpiau.

Nuo: Neringa
2022-06-29
Laba diena jau 3men.vartoju citalopram teva viskas buvo gerai bet dabar pries kelias dienas pajauciau sirdies drebejima...ar tai gali buti nuo vaisto?ar vel nori panikos atakos atsinaujinti?ar cia del tokio oro?ar sis vaistas mazina spaudima?aciu

Sveiki,

dėl vaisto negali būti. Kraujospūdžio neveikia.

Atlikite Kalis, Magnis ir Natris kraujuje tyrimą. Didelė tikimybė, kad esate praradus mineralus.

Nuo: Martynas
2022-06-28
Labas vakaras, norejau pasiteirauti tokios savo patirties: del galimo psichosomatinio simptomo turint DZS, man gydytojas israse cipralex, kurio suvartojus jau pirma tablete ( taip sake gydytojas), mane eme kamuoti nerimas, nors pries tai nieko panasaus nebuvo. Geriau 3 dienas po pilna tablete, dienos buvo pragariskai sunkios, tada pradejau po 1/4 tabletes ir geriau dar 4 dienas, buvo kazkiek lengvesnes dvi dienos, negalejes tverti salutiniu nutraukiu vaista, negeriau nieko 5 dienas is kuriu pati pirma buvo kaip pradineje stadijoje ir dar viena , miegas kosmariskas buvo. Ar gali buti kad po 5 dienu vartojimo ( tai mano pirma patirtis su siais vaistais) galiu jausti tiek salutinius dar vaisto? Kiek ilgai tai gali trukti?
Kreipiausi pas kita gydytoja, istase mirtazapin ir egnolyn, pirma karta isgerus mirtazapana pirma nakti miegojau labai neblogai ( vos vienas pabudimas), bet gal del to kad buvau beveim dvi oaras be miego, kita diena geriau puseegnolyn du kartus po 1/4 tabletes, bet diena nerima vistiek vel jutau, gal kidk tarpais mazesni. Gal man visgi ssrn antidepresantai netinka? Nezinau kaip elgtis kol neikgai geriu gal geriau nutraukti zinant kad pries vaisto pradejima man isvis jokio nerimo juk nebuvo🙏. Beje kaip greitai pradeda veikti neuroleptikas (1-2 dienos)?

Laba diena,

pateikete daug klausimu.

Tai jau konsulktacija. Sioje svetaineje tik trumpai atsau i 1-2 klausimus. Konsultacijos neteikiamos.

Nuo: Stasys
2022-06-27
Ar pagydoma sūnki šizofrenijos forma

Laba diena,

būklę galimą stabilizuoti. Pasveikti - ne. Liga paveldima genetiškai, tad genų nepakeisi.

Nuo: Rima
2022-06-23
Laba diena.

Kaip vertinate vaistą Seroxat? Ar jis sukelia daug šalutinių ir reikalingi raminamieji pradedant vartoti? Ar dažnai taikote pacientų gydyme?
Dėkoju už atsakymą.

Laba diena,

medikamentas Paroxetinum dažnai vartojamas ir įvedant į jį palaipsniui- pašalinių poveikių neduoda.

Medikamentas LT naudojamas jau 2 dešimtmečius, tad jau seniai aišku, kad geras, kitaip nebūtų naudojamas.

Nuo: Patricija
2022-06-22
Laba diena, dėl labai išreikšto nerimo skirtas coaxil 12,5 mg 3 k/d, eglonyl 50 mg 2 k/d, nesant pakankamam efektui, išliekant nerimui, pridėtas escitalopramas, pradžiai 5 mg/d. Ar racionalus toks derinys? Pati esu gydytoja, bet kitos srities, kažkaip neteko turėti pacientų, kuriems būtų skirta coaxilio ir escitalopramo kombinacija (nors tokią studiją radau). Ačiū labai.

Laba diena,

negaliu komentuoti Jūsų gydytojo skyrimo, nematau Jūsų ir nežinau visos anamnežės.

Jei klausiate ar tokį derinį aš skiriu- atsakymas NE.

Tianeptinas įpereigoja jį vartoti 3 x paroje. Nėra jis kažkuo išsiskiriantis. Dabar yra gaug naujesnių ir kokybiškesnių medikamentų. Sulpiridum neskiriu, nes labai dažnai atsiranda pienas ar išskyros krūtyse, be to jis veikia trumpai- vėl reikia vartoti 3 kartus paroje. Nepatogu.

Žmogus turi gauti terapinį rezultatą duodantį gydymą ir nereikalaujantį dienos metu pastangų, skaičiuoti dalis tablečių ir prisiminti išgerti.

Nuo: Rim
2022-06-18
Sveiki.Geriu cipralex.Taip pat vargina refliuksas.Sakykite prašau,kokie vaistai tinka refliukso gydymui.Ačiū.

Laba diena,

refliuksas dažniausiai būna dėl nervų sisitemos išsiderinimo ir žarnyno sfinkterių neužsidarymo.

Gydant psichikos sutrimą, atiderinus vaistu dozes, refliuksą pamiršite.

Trumpai skarndžio rūgštingumą mažinantys vaistai gali būti vartojami kartu su Escitalopramum.

Nuo: Irma
2022-06-17
Sveiki vakar pas jus lankiausi skyrėte man vaistus ryte Lanvexin 37,5 išgėriau ryte pasireiškė stiprus galvos skausmas,vaistai ką begerčiau nepadeda. Temperatura 2dalys,veidas jaučiasi kaip aptines. Savijauta košmaras . Ar praeis tai laikui bėgant naudoti toliau ar ne. Ačiū

Laba diena,

pirmiausia vaistus vartokite tik gerai pavalgius ryte. nedidinant vaisto dozės pašaliniai poveikiai praeina per maždaug savaitę.

Nuo: Dalia
2022-06-17
Laba diena,
jaučiu, kad darbe perdegiau. Yra ir depresijos požymių. Ar psichiatras tokiu atveju gali išduoti nedarbingumo pažymėjimą? Ar tai daro tik šeimos gydytojas? Ačiū.

Laba diena,

pirmiausia kreipkitės į šeimos gydytoją. pasitarsite.

Nuo: Janina
2022-06-12
Sveiki
Pradėjau vartoti escitalopram actavis po 10 mg.nuo nerimo, bet pradėjo labai skaudėti kepenis, ar galiu aš tabletę gerti dalimis po 5 mg. rytė ir vakare
Ačiū

Laba diena,

skaudėti kepenų negali, jei anksčiau neturėjote kapenų ligų. Dėl kepenų skausmo-pasitarkite su šeimos gydytoju, gal yra dar nerasti tulžies pūslės akmeny ar kita patologija.

Jei Escitalopramum vartosite 5 mg x 2 , tai nieko nepasikeis."Kepenims" bus ta pati paro sdozė.

Nuo: Tomas
2022-06-10
Ar įmanoma pagydyti epilepsija,kai nuo vaikystės tėvas visaip šantažuoja,meluoja,vaikas būdamas turi nepadariti jokių klaidų už nieką klupdo ant kelių,grasina,visą dieną dirbti ant saulės.Su žmonėm bendrauti draudžia nes tik jis moka,o matai kaip ji mulkina kiti ir moka bendrauti su svetimais vaikais ir taip toliau.

Laba diena,

Jums reikalinga gydytojo psichiatro arba pirmiausia - psichologo konsultacija.

Tai yra fizinis ir emocinis smurtas artimoje aplinkoje.

Nuo: Stresas
2022-06-09
Labas vakaras,

Aš gyvenu užsienyje, o mama yra Lietuvoje, jai pasireiškė paranojos simptomai, kažkada kai lankėsi pas gydytoją, buvo išrašytas haloperidol.

Kadangi ji atsisako gydytis, bijo išvažiuoti iš namų dėl to kad ją neva persekioja, labai sunku bendrauti. Kreipiausi į gydytoją psichiatrą, rašiau laiškus, bet jei ji nėra agresyvi ir nekelia pavojaus sau ar kitiems, negalima paguldyti į ligoninę.

Deja simptomai yra akivaizdūs ir su atitinkamu gydymo problema gal išsispręstu, tačiau nerandu jokio įstatymo, kur būtų galima žmogų, kuriam reikalinga pagalba, gydyti. Jaučiuosi baisiai, kai jaučiuosi, kad niekuo negaliu padėti, o kai bandau tą padaryti dar mama pradeda pykti ir aš tampu prieše, nejaugi nėra galimybės išspręsti šitą bėdą? Kaip mums, namiškiams, bendrauti su mama tokioje situacijoje, gal galite patarti?

O gal net žinote kokį tai įstatymą, kuriuo būtų galima žmogų gydyti. Nejaugi žmogų galima priversti gydytis tik tada, kai jis pavojingas?
Ar gydytojai negali kažkiek paspausti ligonio? Gal pasirašymas, kad sutinka gerti vaistus (o iš tikrųjų negeria) gali būti priežastis gydyti priverstinai?

Ačiū,

Laba diena,

turite be galo klausimų. Į juos galima atsakyti tiūk konsultacijos metu.

Šis puslapis yra tik patarti, o ne konsultuoti.

Nuo: Neringa
2022-06-08
Laba aciu uz atsakymus,sakykit citalopram-teva ar ji galima vartoti ilgai metu metus

Laba diena,

medikamentas yra gydomasis, AD gali būti vartojimas ilgai. priklausomybė neišsivysto.

Nuo: Nerimukas
2022-06-08
Sveiki, gydytoja,
ar dažnas atvejis jūsų praktikoje Generalizuotą nerimą pilnai išgydyti gydant tik vaistais (antidepresantais)?
Nenaudojant psichoterapijos (žinant, jog judviejų sąveika “stipriausias” gydymas).
Ar tiesa, jog antidepresantai pilnai neišgydo, o tik užmaskuoja sutrikimo simptomus tam tikram laikotarpiui?
Savo klausimus gretinu su labiau egzogeninėmis sutrikimo priežastimis - žalingais įpročiais. Gydymas pradėtas vos atsiradus pirmiesiems nerimo simptomams.
Dėkoju už atsakymą.

Laba diena,,

klausimai teisingi, ir atsakymas agli būti ir"taip" ir "ne".

Viskas labai individualu. kiekvieno nerimas yra skirtingas, skirtingai pasireiškia, prasideda nuo "kažko" konkrečiai arba neturi konkrečios priežąsties.

Išsivysčiose pasaulio šalyse nerimo gydymas pradedamas psichoterapija- tai yra nerimo gydymu ir prevencija. Mūsų šalis yra kokia yra. Dažniausiai skiriamas gydymas AD, o psichoterapija per brangi valstybei ir atskiram žmogui.

Nuo: Tadas
2022-06-06
Lada diena. Geriau xipralex 10mg bet per silpnai veike, nejauciau didelio pagerejimo arba gerejo labai letai. Dabar padidinau iki 15mg ir geriu savaite laiko, ar per tiek laiko turejau pradedi jau jausti kazka dar anksi vertinti poveiki? Kokia maksimali doze cipralex galima?

Laba diena,

medikamrnto paddinta dozė pilnai parodo terapinį rezultatą po 2-3 savaičių minimum.

Dažnai reikia ne tik vaisto dozę didinti/ bet ir pridėti kitą vaistą.

Ir viskas labai individualu.

Nuo: Anonimas
2022-06-03
Sveiki ,ar gali persirgus kovidu vėl paūmėti.nerimas ,kuris buvo jau sumažėjęs ,dabar kasdien ištinka panikos atakos ,net ir vartojant vaistus

Laba diena,

po COVID infekcijos tikrai vėl paūmėja tai kas buvo anksčiau ir dar atsiranda naujų skundų.

Nuo: Rima
2022-06-03
Laba diena,

Kokį gydymą galima taikyti po covid persirgimo atsiradusiam nerimui? Suprantu, kad tai individualu. Užsienio praktika (yra daug straipsnių ta tema, pagal protokolą) taiko fluvoxamine. Kokia Jūsų nuomonė ir patirtis šiuo klausimu?

Dėkoju už atsakymą.

Laba diena,

pirma-kiekvienas žmogus unikalus. Kalbant apie psichinę sveikatą viskas individualu. Nebūna tik nerimo. O po COVID infekcijos būna puolštė skundų. Tad nėra vieno vaisto, tinkamo visiems.

Kalbat apie vaistą, kuirs yra jau "Senas", savo praktikoje aš jo visai nenaudoju, nes yra feresnių medikamentų. Be to Užsienio praktika daugelyje Europos šalių, net UK, JAV -kalbant apie psichikos sutrikimų gydymą- labai atsilieka nuo Lietuvos.

Nuo: Laurynas
2022-06-02
Sveiki, gydytoja

Ar vitamino D stoka turi ryšį su nerimo sutrikimais?

Laba diena,

vitaminas D3 žmogaus organizme nepakeičiamas. Be jo nevyksta daug biocheminių procesų.

Galiu apie tai paskaitą skaityti. Bendrai vitaminas D3 daro didelę įtaką galvos smegenų funkcijai. Todėl nerimas, įtampa, bloga nuotaika, energijos stoka gali būti dėl vitamino D3 trūkumo.

Kaip vartoti vitaminą, kokia doze, kiek laiko, kada daryti kontrolinį tyrimą, koks preparatas duoda geriausią papildymą ir t.t. konsultacijos metu.

Nuo: Rima
2022-06-01
Laba diena.

2 savaites vartoju fluanxol 1 mg dėl po persirgto kovido atsiradusio stipraus nerimo. Stiprų nerimą sumažino iki vidutinio, rytais nėra to nemalonaus jausmo pribudus, tačiau nerimastingumas jaučiamas visą dieną. Ar jau vertėtų galvoti apie antidepresantų vartojimą ar dar stebėti fluanxol veikimą? Ačiū.

laba diena,

2 savaitės-mažoka laiko. pastebėkite savo būseną dar 1-2 savaites.

Jei būsena atsirado po persirgtos COVID-19 infekcijos, tik Flunxol paprastai nepakanka.


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.

Šis atsakymas yra bendro pobūdžio informacija, kuri nėra ir jokiais būdais negali būti laikoma Jūsų diagnoze, skiriamu gydymu ar kitokia Jums tiesiogiai teikiama sveikatos priežiūros paslauga. Bendro pobūdžio atsakymas teikiamas išimtinai pagal Jūsų pateiktą klausimą. Visais atvejais rekomenduojame kreiptis tiesiogiai į sveikatos priežiūros specialistą dėl diagnozės, gydymo ar kitokios sveikatos priežiūros paslaugos.