Klausk gydytojo

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Aneta Railienė (UAB „Panerio klinika“)

Gydytoja-psichiatrė atsakys į klausimus apie suaugusiųjų psichikos sutrikimus, priklausomybę alkoholiui, medikamentams ir narkotikams, gydymo galimybes.

Gydytoja - psichiatrė Aneta Railienė dirba Laisvės atėmimo vietų ligoninės Sveikatos priežiūros tarnyboje gydytoja - psichiatre bei privačioje klinikoje UAB „Panerio klinika“. Diagnozuoja ir gydo psichikos sveikatos surtrikimus, priklausomybę alkoholiui, medikamentams, narkotikams: skiria medikamentus, teikia psichologinę pagalbą, konsultuoja pacientų artimuosius.
 
Išsilavinimas:
1988 - 1995 m.  Kauno Medicinos Akademijos Gydomąsis fakultetas,
1995 - 1997 m. Kauno Medicines Akedemija, pairminė medicinos gydytojo rezidentūra,
1999 - 2003 m.  KMU Psichiatrijos klinika, antrinė gydytojo – psichiatro rezidentūra, 2002-2003m. psichoterapijos studijos  Humanistinės ir egzistencinės psichologijos institute Vilniuje.
2002 m. ir 2003 m. VDU  Socialinių mokslų fakultetas, doc. Dr. James Fleming ir prof.habil dr. Antanas Goštautas vedami profesinės kvalifikacijos tobulimo kursai „Trumpalaikė psichoterapija“.
 
Kiekvienais metais keliu savo profesinę kvalifikaciją dalyvaudama gydytojams rengiamose konferencijose ir gydytojų kvalifikacijos kėlimo kursuose.

Darbo patirtis:
2003 - 2011 m.  Pravieniškių gydymo ir pataisos namai, Sveikatos priežiūros tarnyba, gydytoja-psichiatrė.
2004 - 2008 m.  C. Boim „Šeimos klinika“, gydytoja - psichiatrė.
2006 - 2009 m. UAB „Gintarinė kilnika“ gydytoja-psichiatrė.
2006 - 2007 m.  Pravieniškių 3- ieji pataisos namai, Sveikatos priežiūros tarnyba,gydytoja- psichiatrė.
Nuo 2007 m.  UAB „Panerio klinika“, įkūrėja, direktorė,  gydytoja - psichiatrė.
Nuo 2011 m.  Laisvės atėmimo vietų ligoninė, Sveikatos priežiūros tarnyba, gydytoja - spichiatrė
 
UAB ”Panerio klinika”
Panerių g. 79, Kaunas
+370 687 38049
panerioklinika@gmail.com
www.panerioklinika.lt

Ekspertas atsako:
Nuo: Petras
2022-05-07
pripratimas,noriu paklausti kaip atprasti gerti Somnols,puse metu jau vartuoju.

Jei kiti vaiastai nepadeda, tada ir vartokite toliau. Geriau išsimiegojęs, nei nemiegojęs.

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Monika
2022-05-16
Laba diena,

Noriu pasiteirauti dėl vaistų vartojimo.
Laukiuosi 27 savaites.
Nustatytas vestibiulinio aparato sutrikimas.
Esant galvos svaigimo priepuoliams, buvo paskirti ARLEVERT vaistai. Neštumo metu jaučiu svaigimą galvos.
Ar galima vartoti šių vaistų?

Laba diena,

pirmiausia: kas skyrė Jums gydymą, turėjo paaiškinti, kaip medikamentai veikia ir apie galimus šalutinius poveikiu.

Vaistas sudėtas iš 2 dalių. Viena dalis man nepatinka, bet tai tik mano nuomonė, aš nesu gydytojas-neurologas. Savo dukrai-neskirčiau.

Nuo: Sarune
2022-05-10
Laba diena
Kokius vaistus patartumete vartoti atostogu metu? Panikos priepuoliai ir nerimas , tik isvykstant I kita šali

Sveiki,

vartoti reikia tai, ką paskiria gydytojas-psichiatras. Juk nenusipirksite pati vaistinėje? O jei ir nusipirktumėte, ar tai gydymas?

Nuo: Adrija
2022-05-09
Laba diena. Ar šeimos gydytoja pirmo vizito metu galėtų išrašyti antidepresantų? Dėl socialinio nerimo, o jis tikrai gan didelis. Pas psichologus ar psichiatrus vengiu eiti, kadangi ta baimė tikrai didelė. Esu 14 metų.
Ačiū, už atsakymą.

Pagal dabar galiojančius SAM Ministro įsakymus, GYDYTI ligą turi gydytojas-psichiatras. Šeimos gydytojas gal ir išrašytų pirmą kartą AD, bet toliau vis tiek reiktų lankytis pas gydytoją-psichiatrą.

Nuo: Viktorija
2022-05-07
1,5 metų naudojau Cypralex 10 mg. Vaistinėj pasiūlė pigesnį Escatolipram. Ar gali būti,kad jis netinka,nes jaučiuos blogiau

Cipralex ( Escitalipramum) yra originalus gamintojas. Kiti gamintojai taip pat ima medžiagą Escitalopramum, bet tablę surišančios dalys būna skirtingos ir nuo to gali keistis tiek teigiamas poveikis, tiek pašaliniai poveikiai.

Nuo: Indrė
2022-05-06
Laba diena,
Norėjau paklausti ar gali būti vaistų poveikis, kad sunku susikoncentruoti, visą laiką mieguista, sunku klausytis žmonių pasakojimų? Geriu fluanxolį ir escitalopramą.
Ačiū už atsakymą

lLba diena,

6ie vaistai kaip tik gerina atmintį, susikaupimą. Arba dar per trumpai vartojate vastus arba vaitų dozes reikia koreguoti ir įsivesti kitus vaistus.

Nuo: Vita
2022-05-03
Sveiki,
Noriu paklausti ar galėjau priprasti prie xanax... Jį vartoju apie metus, tačiau ne kasdien. Maždaug 5-6 kartus per mėnesį, 0.25 mg. Kartais ir 0.25 mg pusę. Ar galimas pripratimas? Šiuo metu jaučiuosi prastokai: silpna, pykina.

Sveiki,

pripratimas vis tiek vystosi. kadangi vartojote mažą dozę ir retai, vaistas tik silpniau veikia.

Prasta savijauta gali buti todėl, kad esamas sutrikimas nebuvo pradėtas gydyti aksčiau, o Alprazolamą vartojate metus.

Nuo: Raminta
2022-05-03
Sveiki,
Kaip manote ar zoloft 100 mg didele doze nestumo metu? Gerta pries pastojant.

Laba diena,

dozė nemaža, bet jei jau pastojote, reikalinga gydytojo-genetiko konsultacija.

Nuo: Irma
2022-05-03
Sveiki, tyrimai visi yra geri,kraujo,eeg,tomografo.
Man 33metai. Savaite po gimdymo isgirdau verkiant vaika ir staigiai sokau prie jos begti, ir nuo to ryto svaigimas prasidejo,viena diena siektiek maziau,kita labai stiprus,prie jo kartais buna nerimas,baime,sirdies plakimas daznas,prakaitavimas, bet ne visada.
Buvo skirta elicea bet man netiko, buvo didelis salutinis,todel skirta notriptilyne.
Skauda epidiuro vietoje.ar gali buti tai salutine rakcija i epdiura?
Ar gali svaigimas buti psichosomatinis, ar depresinio pobudzio?
Aciu Jums labai.

Laba diena,

į visus Jūsų klausimas atsakymas gali buti taip.

Nuo: Aira
2022-05-02
Sveiki. Geriau cipralex 10 mg. Bet savijauta blogėjo. Israse venlafaxine ryte ir per pietus. Sipnumas haucųas. Svaigimas. Ar taip turi būti?

Laba diena,

paprastai II kartos AD gali duotim pašalinį poveikį: galvos svaigomą, pykinimą, nerealumo jausmą. kiekvienam tai individulu ir priklauso nuo pačio vaisto, jo dozuotės ir dozės, saveikos su maistu.

Nuo: Martyna
2022-05-02
Laba diena gydytoja.

Sakykite per kiek laiko galima tiketis kad cipralex prades veikti? Praejo trys savaites, atrodo jauciuosi geriau, nerimas pamazejes, po biski vel galiu ramiau ir pasivaiksciot iseiti ir panasiai, bet dar baisoka eiti i kirpykla ir panasiai, nerimauju kad bus gimtadienis ir stresa dideli jausiu ir panasiai.

Ar sitas vaistas taip veikia, kad po menesio jau man turi but zymiai geriau ir jau panikos ataku nebebus ir nebebijosiu, ar gerejimas buna pamazu ir reikia ilgai gerti kartu su psichologe ir po biski vyksta baimiu mazinimas ir panasiai?

Laba diena,

kaip tęsti gydymą, Jūs turite tartis su gydančiu gydytoju. Jis, aptarus Jūs, savijautos pakitimus tęsia gydymą ir sprendžia ką daryti toliau? ar didinti to pačio dozę, ar skirti papildomai kitą vaistą it t.t.

Paprastai rezultatai jaučiamis po 2-3 svaičių, pagal teoriją: jei Jūsų savijauta po 6 savaičių pagerėjo 30 procentų, tada gydymas paskirtas tinkamai.

Nuo: Irma
2022-05-02
Sveiki, esu pagimdziusi pries 4menesius, vusus 4menesius svaigsta galva,nesisuka,bet svaigsta,jauciu nestabiluma kojose.
Komp.tomografas darytas.Padaryti visi svarbiausi kraujo tyrimai.
Geriu lamictal 75mg,nuo 16metu.bet EEG nieko nerodo.
Ar toks koki apibudinau svaigima, gali buti depresinio pagrindo?nes istisai nuo tos busenos norisi verkti.
Dvi savaites geriu 0.25 nortriptilin,svaigimas nesumazejo,gal net pastiprejo...kada pradeda veikti vaistai?

Laba diena,

man reikalinga konsultacija su visais atliktų tyrimų rezultatais.

Nematant Jūsų ir nežinant to , ko man reikia - atsakymas tik teorinis.

Nortriptylinum asmeniškai aš, neskiriu savo klientams.

Nuo: Neringa
2022-04-29
Labas vakaras,
Prieš 10 metų buvo nustatyta vidutinio sunkumo depresija. 1 mėn gėriau fluanxol ir 6 mėn cipralex. Viskas susitvarkė. Bet... pernai kovo mėn prasidėjo vėl ta pati savijauta kokia buvo prieš cipralexo vartojimą, t.y iš ryto lyg viskas būna gerai, po pietų prasideda nežymus širdies drebėjimas, už krūtinkaulio gėlimas, o atsigulus vakare vėl tas pats: dreba širdis (lyg ką tik būčiau prabėgus krosą), skausmas nežymus už krūtinkaulio atsiranda, primigus staigus prabudimas su širdies plakimu gerklėje. Tai vėl pradėjau gerti cipralex 10 mg, gėriau iki šių metų vasario galo , atrodė, jog gerai jau viskas ir..... STAIGA nutraukiau vartojimą. Kaip tik po keletos dienų prasidėjo karas, taip gavosi, kad dar ir darbovietę tuo pat metu pakeičiau ir .....vėl prasidėjo visi minėti nusiskundimai. Turiu likusio cipralekso ar galėčiau jį vėl gerti, jei taip ,tai kiek laiko turėčiau pagerti ir kaip suprasti, kada galiu nutraukt ? O pagerėjus kokiom dozėm ir kiek laiko mažinti, kad nebūtų staigaus nutraukimo? Ar cipraleksas nemažina kontraceptikų poveikio ir ar nėra kokios sąveikos su vaistu nuo cholesterolio rozuvastatinu?
Iš anksto dėkoju už man skirtą laiką.

Laba diena,

trumpai atsakyti į visus Jūsų klausimus nemoku. Klausimų daug, Ir atsakymų daug. Ir jie turi būti konkrečiai Jums.

Klausimas: ar Jūs norite pati gydytis ar norite, kad Jus gydytų gydytojas-psichiatras? iš to ką parašėte, mano nuomone, Jums reikalinga konsultacija.

Nuo: Irena
2022-04-28
Laba diena, prieš 20 metų stipriai susirgau depresija, bet ačiū gydytojui Juliui Neverauskui, jis mane ištraukė ir 15 m. buvo ramu. 2018m pasijutau nelabai gerai, gydžiausi, bet nuo tada tenka kreiptis kas metai, mano gydytojas tuo nebeužsiima. Išsiversdavau su zoloftu ir protarpiniu xanax vartojimu. Dabar viskas prasidėjo nuo nemigos, blogėjo savijauta, pradėjau zolft, o nuo miego geriu tai Somnol, tai xanax, dabar išrašė dar kvatiapin. Ką būtų geriausia naudoti, kas duoda mažiausią priklausomybę ir kiek laiko galiu ramiai vartoti? Kodėl taip atkritinėju, ar manęs nedagydo ar kas? Šiaip jaučiuosi puse bėdos tik dar atsirado kąsnio jausmas gerklėje, gal reikia kažko papildomai? Esu truputį pasimetusi, gal suorentuosite mane. Ačiū labai.

Į visus Jūsų klausimus galiu atsakyti tik konsultacijos metu.

Medikamentai Sertralinum ( Zoloft) ir Quetiapinum yra gydomieji vaistai. Juos galima vartoti ilgai, tiek kiek reikia, kartais labai ilgai, prie jų priklausomybėę nesivysto.

Kiti tik pagalbiniai ir iš esmės ligos negydo. O prie Xanax vystosi priklausomybė gana greitai.

Nuo: Neringa
2022-04-28
Laba diena aciu uz atsakymus.vartoju ctalopram teva 2sav.pirma savaite geriau po puse nieko nejutau dabar geriu po visa tai prasidejo galvos skausmas buros dziuvimas patriko miegas ar isnyks sitie salutiniai reiskiniai

Šalutiniai reiškiniai išnyksta, tik kiekvienam reikia skirtingo laiko.

Kad būtų mažesnis pašalinis poveiki, gerkite vaistą ryte PAVALGIUS pusryčius.

Nuo: Vaidotas
2022-04-27
Laba diena, gydytoja. Diagnozė F25.1, jau kelerius metus stabiliai vartoju 20 mg escitalpramo, litį (paskutinį kartą tirta koncentracija 0,6) ir 400 mg kvetiapino (prolonguota forma). Pastaruoju metu lenda nerimas, įtampa, išsiblaškymas, tarsi ore "pakibęs" ir "laisvai plaukiojantis" neramumas, darbe sunku susikaupti, dažnai iš vėžių išmuša paprasčiausios užduotys, stipriau pradeda plakti širdis ir išmuša prakaitas, norisi izoliuotis ir susikurti bent kažkokią ramybę. Ar reikėtų gydymą papildyti anksiolitiku ar koreguoti kurio nors jau esančio medikamento dozę? Iš anksto dėkoju už atsakymą.

Laba diena,

1) nežinau Jūsų amžiaus, bet ličio vartojimas turi daug šalutinių poveikių ir jo koncentraciją reikia tirti, be to reikia atlikti šlapimo tyrimą ir elektrokardiogramą. Tad kodėl nepasirinkus saugesnio vaisto?

2) Kadangi Quetiapinum turi nervų sistemą stabilizuojantį poveikį, dažnai skiriamas vien Quetiapinas, be normotimiko ( litis) arba su nedidele doze. Quetiapino dozę galima ir didinti.

3) dėl išsiblaškymo - reikia galvoti ką pridėti, ar ką dar keisti

Išvada: Jums reikalinga normali gydytojo-psichiatro konsultacija.

Nuo: Petras
2022-04-26
Sveiki ačiū ,kad atsakote padidinau depakina iki1500mg nes vargina laiko suvokimas atrodo kad dauk daugiau laiko praėjo

Laba diena,

džiaugiuosi-jei Jums padedu.

Nuo: Rita
2022-04-25
Sceiki,kodėl kartais nesuveikia vasto Stilnx,ar Somnols poveikis,kad sukelti miegą?Ačiū.

Laba diena,

Jūsų minėti medikamentai yra tikri migdomieji.

Pirma-jei vartojate seniai-vaistai nebeveikia taip stipriai kaip vartojimo pradžioje.

Antra- dienos miegas priklauso nuo savijautos dieną ir veiklos/įtampos dienos metu. Todėl migdomasisi vaistas veikia ne visada vienodai.

Nuo: Petras
2022-04-24
As jau 4 men.geriu 14 tableciu-nuo sirdes,nuo diabeto,nuo nerimo(Somnols).Pries 2 savaites pradejau drebeti,man pastoviau salta,temperaturos nera,bet ir nerima,kas galejo atsitikti?

Laba diena,

net ir vartojant vaistus, būsena gali keistis.

Jei užsikrėtėte virusu, ar tiesiog peršąlote, gali būti šalta ir be temperatūros pakilimo.

Nuo: Petras
2022-04-20
Sveiki depakina geriu 1250 jau virš mėsesio kaip padidinta dozė. Mintis vistiek kaip sveikas, beisimtomis, tai laime. Nuovargio tai pat nesukėle. Ar galiu banditi didžiausia.dozė 1500mg ir dar vienas klausimas ar šizofrenija.nuosprendis jau labai ilgai negerėja

Laba diena,

Jei gerai jaučiatės? kam tada didinti Depakinum dozę? Jei nuotaika vis dar svyruoja, galima dozę didinti iki 1500 mg.

Nuo: Žydrė
2022-04-20
Ar seroxat 20mg gali išprovokuoti epilepsijos priepolius ar jis neturi įtakos tam?

Sveiki,

teoriškai, jei klausiama ar galėtų-taip. Praktiškai-ne.


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.

Šis atsakymas yra bendro pobūdžio informacija, kuri nėra ir jokiais būdais negali būti laikoma Jūsų diagnoze, skiriamu gydymu ar kitokia Jums tiesiogiai teikiama sveikatos priežiūros paslauga. Bendro pobūdžio atsakymas teikiamas išimtinai pagal Jūsų pateiktą klausimą. Visais atvejais rekomenduojame kreiptis tiesiogiai į sveikatos priežiūros specialistą dėl diagnozės, gydymo ar kitokios sveikatos priežiūros paslaugos.