Klausk gydytojo

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Aneta Railienė (UAB „Panerio klinika“)

Gydytoja-psichiatrė atsakys į klausimus apie suaugusiųjų psichikos sutrikimus, priklausomybę alkoholiui, medikamentams ir narkotikams, gydymo galimybes.

Gydytoja - psichiatrė Aneta Railienė dirba Laisvės atėmimo vietų ligoninės Sveikatos priežiūros tarnyboje gydytoja - psichiatre bei privačioje klinikoje UAB „Panerio klinika“. Diagnozuoja ir gydo psichikos sveikatos surtrikimus, priklausomybę alkoholiui, medikamentams, narkotikams: skiria medikamentus, teikia psichologinę pagalbą, konsultuoja pacientų artimuosius.
 
Išsilavinimas:
1988 - 1995 m.  Kauno Medicinos Akademijos Gydomąsis fakultetas,
1995 - 1997 m. Kauno Medicines Akedemija, pairminė medicinos gydytojo rezidentūra,
1999 - 2003 m.  KMU Psichiatrijos klinika, antrinė gydytojo – psichiatro rezidentūra, 2002-2003m. psichoterapijos studijos  Humanistinės ir egzistencinės psichologijos institute Vilniuje.
2002 m. ir 2003 m. VDU  Socialinių mokslų fakultetas, doc. Dr. James Fleming ir prof.habil dr. Antanas Goštautas vedami profesinės kvalifikacijos tobulimo kursai „Trumpalaikė psichoterapija“.
 
Kiekvienais metais keliu savo profesinę kvalifikaciją dalyvaudama gydytojams rengiamose konferencijose ir gydytojų kvalifikacijos kėlimo kursuose.

Darbo patirtis:
2003 - 2011 m.  Pravieniškių gydymo ir pataisos namai, Sveikatos priežiūros tarnyba, gydytoja-psichiatrė.
2004 - 2008 m.  C. Boim „Šeimos klinika“, gydytoja - psichiatrė.
2006 - 2009 m. UAB „Gintarinė kilnika“ gydytoja-psichiatrė.
2006 - 2007 m.  Pravieniškių 3- ieji pataisos namai, Sveikatos priežiūros tarnyba,gydytoja- psichiatrė.
Nuo 2007 m.  UAB „Panerio klinika“, įkūrėja, direktorė,  gydytoja - psichiatrė.
Nuo 2011 m.  Laisvės atėmimo vietų ligoninė, Sveikatos priežiūros tarnyba, gydytoja - spichiatrė
 
UAB ”Panerio klinika”
Panerių g. 79, Kaunas
+370 687 38049
panerioklinika@gmail.com
www.panerioklinika.lt

Ekspertas atsako:
Nuo: Jurij
2022-01-13
Laba diena,jau dvi savaites nakciui vartuoju 2 tabl/Kvetipinu 100mg ir 0.5 t.Somnol.Pradeio drebeti lupos ,ar laiku begant praeis? Taip viskas padeda,megu gerai.

Sveiki,

drebulys gali būti pašalinis Quetiapinum poveiki, Sumažinkite jį iki 1,5 tabletės ir stebėkite: ar drebulys sumažėja?

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Roze
2022-01-21
Laba, dukra pries metus isgyveno dideli sukretima, to pasekoje buvo gydoma 6 men. cipralexu 5mg. Begeriant cipralexa po menesio prasidejo ikyrios mitys ir vaizdiniai, salia to buvo pridetas kvantiapinas vaistas nuo kurio pasidare labai jautri ir verksminga. Pasitarus su psichiatru nutraukem si vaista ir pasilikom tik su cipralexu, po kokiu 4 menesiu vartojimo prasidejo nemiga. Praejus 6 men. nutraukem ir cipralexa, nutraukima lydejo ir alpimas, ir nerimas kazkaip isgyvenom. Jautesi neblogai gere daug b grupes vitaminu, siuo metu yra atsinaujinusios ikyrios mintys (snabzdesiai) juos suvokia, kad tai netikra, bet ja labai tas vargina. Siuo metu geria 1 menesi arisspa 2.5mg su siuo vaistu jauciasi komfortiskai yra linksma, miega gerai, bet snabzdesiu visiskai nenuima gal reiketu didinti doze? Kaip ilgai sitas vaistas yra vartojamas? Ar jo nutraukimas yra paprastas, ar palaipsniui? Dukra turi negalia (lengvas protinis atsilikimas). Aciu

Sveiki,

dozė [paprastai būna didesnė.

Kad pasiekti visiškai gerą būseną, tenka vaistų dozę po truputį didinti ir stebėti. Atkreipiu dėmesį, kad Aripiprazolis, padidinus dozę, rezulraras bus tik po 2-3 savaičių. Toks vaistas.

Nuo: Viktorija
2022-01-20
Sveiki, sergu paranoidine sizofrenija ir gydytoja atsiradus depresijos simtomams paskyre gerti paroksetina. Bet praejo metai su puse ir atsirado virssvoris. Ar geriau nutraukti gydyma paroksetinu ar yra kitas kazkoks antidepresantas? Sizofrenijai gydyti dar vartoju haloperidoli ir olanzapina.

Sveiki,

dėl Paroxetimum vartojimo kūno svoris neauga ir apetitas yra pamažinnamas.

Čia kalčiausias Olanzapinum, jis keičia medžiagų apykaita ir tokiu būdu auga kūno svoris.

Tarkitės su savo gydytoju - matomai reikia Olanzapiną keisti kitu medikamentu.

Nuo: Jonas
2022-01-18
Sveiki sergu sizofrenija geriu xeplion150mg olanzapine15ng depakineb1g. Norėčiau paklauti ar gerai butu jei padidinčiau depakina iki 1500mg sveriu 80kg. Akis pasidare kai stiklines labai greit išsimūšu, mintis pasaka tai laime ir pns.

Sveiki,

depakiną galima vartoti 1500 mg, ypač, jei padidinus jo dozę savijauta pagerėja.

Nuo: Laurynas
2022-01-17
Dėkoju už atsakymą. Kaip suprantu, tikslingiau tuomet būtų tęsti įprastą dozę iki pilnos remisijos ir bent 3 mėn ją palaikyti. Tik tada galvoti apie mažinimą ir panašiai.

Taip, svarbiausia pasiekti ir palaikyti gerą savijautą. Mažinama laaabai lėtai.

Nuo: Nijolė
2022-01-17
Laba diena,vartoju Zoloft 75mg apie 7 mėn.dabar šiek tiek pablogejo savijauta,ar galima padidinti iki 100mg? Ir vietoj Fliuanxolio,kurį gerdavau pakeisti į Tiapridalį mažom dozem,aš jį vartojau,kai buvo kitas antidepr.Cipralex.Tad ar tinka Zolofto ir Tiapridalio derinys?Nes tokių vaistų,kaip Tranxen ar Lexotanil nenoriu vartoti dėl priklausomybės.Ačiū Jums už patarimus.

Sveiki,

tai, Setralinum dozę galima didinti, esant stabiliai ir gerai būklei . vėl bandyti pamažinti.

Sertralino ir Fluanxolio ar Tieprido derinys tinka. Abu vaitai mažina nerimą, įtampą. Tačiau Tiapridum gali slopinti. Fluanxol veikia visšikai kitaip nei tiapridum, jis mažina nerimą ir kartu skatina netingėti, judintis, ir neslopina net 3 tab paroje.

Nuo: Daiva
2022-01-16
Sveiki,gerb.gydytoja sakykite,ar vaistas Kvetiapinas skiriamas miegui suaugusiam ir,ar prie jo nepriprantama,kaip pvz prie Zolpidemo ar kt.preparatų skirtų užmigimui palengvinti? Jai taip,tai kaip jį dozuoti prieš miegą (Kventiapiną)? Ačiū,už patarimus.

Sveiki,

Quetiapinum yra gydomasisi vaistas ir prie jo nepriprantama.

Zolpidemas yra pripažinata, kad nesukelia priklausomybėss, bet kadangi nuo 2021.07.01 išrašomas tik bendroje esveikatos kortelėje pagal asmens kodą, daug žmonių nenori, kad ten būtų psichiatro įrašas, nes tai gali neleisti dirbti tam tikrose srityse. Todėl dažniau renkamės Quetiapinum,nes ji skyrimui nėra apribojimui, galia išrašyti paporinį receptą, arba elektroninį anoniminį.

Nuo: Indrė
2022-01-16
Laba diena, cipralex pradėjau gert po 1/4. Jau ketvirta diena, šalutiniai poveikiai pykinimas, silpnumas, galvos svaigimas, visiškas apetito nebuvimas, nemiga. Nemiegu jau 4 naktis labai sunku. Patarkit. Gal vaistas netinka. Visiškai išsekau. Galiu tik gulėt, sunkiai pakylu iš lovos..prieš vaistus cipralex gėriau mirtazapiną..tada gerai išsimiegodavau.

Sveiki,

matomai Escitalopramum Jums netiks, nes gydymui reikės mažiausiai 10 mg, o dažniausiai 20mg.

Todėl kankintis nėra ko. jei Jums tiko Miratazapinum, tada ko gi jo nevartoti?

Nuo: Jurij
2022-01-16
Laba diena,nie galiu normaliai uzmigti,gydytojas paskyre man nakciui 2 tabl.Kvetiapino ir 1 tabl.Somnolis.Bet nie visada galiu uzmigti,papildomai imu dar 0,5 Somnalno,ar gerai?

Sveiki,

Somnol geriama pusė ar visa tabletė. Dozės didinti neverta, nes mokslo įrodyta, kad Somnol neveiks stipriau.

reikia didinti Quetiapinum dozę. neparašėte kiek yra Jūsų tabletėje. Drąsiai galima didinti iūk 600 mg nakčiai. Didinti po 25 mg ir žiūrėti.

Nuo: Laurynas
2022-01-14
Sveiki, gydytoja

Ar protinga atrodo po pirmo Cipralex kurso metus laiko ir atkryčio (nerimo sutrikimas pasireiškiantis per somatiką) antrą kursą tęsti kelis metus? Antro kurso eigoje pagerėjimas ženklus vėl yra, rodos panaikinti pagrindiniai streso šaltiniai, gyvenimas daugiau mažiau stojęs į savas vėžias (ne visas vengiantys elgesys išgyvendintas, bet progresuojam labai mažais žingsniais), bet saugiai tam, kad nutraukčiau Cipralex dar nesijaučiu, bijau vėl atkristi.

Šiuo metu taip pat esu sumažinęs Cipralex dozę iki 5mg per dieną, jokių kitų medikamentų nevartoju, paskutinis ketvirtukas Xanaxo gertas prieš daugiau nei metus (vėl pradedant antidepresantų kursą). Ar tokiu atveju pakankama mažesnė dozė, ar rekomenduotumėte gerti įprastą kol pilnai atsistatys gyvenimo ritmas į buvusį iki nerimo sutrikimo?

Dėkoju už patarimus

Sveiki,

paprastai ieškoma medikamento ar kelių medikamentų kombinacija ir dozė, kad pasiekti gerą savijautą ir socialinį gyvenimą.Ta doze gydymas tęsiamas dar minimaliai 3 mėnesius įsitikinti ar yra stabilumas savijautoje ir gyvenime. Jei būklė per tuos3 mėnesius pasvyruoja, gydymas tęsiamas tiek, kad gautusi minimaliai 3 mėnesiai geros savijautos. Tik tada po truputį mažinama medikamentų dozė , stebint, ar savijauta neblogėje ir mažinimo tempas lėtas.

Nuo: Jonas
2022-01-13
Sveiki sergu šizofrenija nžn ka man darit. Bunu dažnai mintis tai laime, pasaka ir panašiai nors nesijaučiu gera, tiksliau prastai. Šiuo metu geriu.olamzapina 15mg xeplion 150mg depakina grama. Labai vargina laiko.suvokimas atrodo kad dauk daugiau laiko praėjo. Patarkit kaip.toliau gyditis. Ar.dar gali.pagerėti?

Sveiki,

iš to ką parašėte, panašu, kad yra ir depresijjos simtomatikos. Reikia koreguoti gydymą.Šiuolaikiniai medikamentai tikrai gali padėti jaustis gerai.

Nuo: Raminta
2022-01-12
Aciu Gyd uz atsakyma.
Butent taip ir yra. Geriu zoloft 50 netoli 2 men, visi salutiniai praejo. Nuotaika puiki. Miegu gerai. Tik nerimas kasdieninis jau antra savaite. Gyd padidino sia sav iki 75. Siulo laukti. Kaip Jus manote ar verta laukt? Pries tai 8 metai gerta seroxat 20 mg+ valdoxan (2 metai). Keiciu del planuojamo nestumo.

Sveiki,

pagal rekomendacijas, planuojant nėštumą, saugiausiu lakomas Setralinas. Bet gyvenimas yra gyvenimas. reikia vartoti tai, kas daro Jūsų savijatą gerą ir mažiausia doze.

Nuo: Raminta
2022-01-12
Sveiki..
Ar zoloft yra tinkamas antidepresantas generalizuotam nerimui gydyti? Klausiu is Jusu patirties. Aciu 🙂

Sveiki,

jei klausiate teoriskai-tai skiriamas.

Asmeniskai as skiria kitus preparatus, nes vartojanr Sertralinum, po3-4 savaiciu nerimas gali padideti.

Ir tada sunku suprasti ar tai nuo vaisto? ar taip pats nerimas padidejo?

Nuo: Jurij
2022-01-12
Laba diena,ar galima ilgai vartuoti Somnols,ar bus priklausomybes?

Sveiki,

Somnols anjsciau buvo laikomas prikaluisomybe sukeliantis medikamentas. Per 15 metu praktikoje matomr, kad per ilga laika silpneja jo veikimas ta pacia doze, jeiu nedaromos pertraukos.

Kitu pasaliniu poveikiu, ypac aprasomu kaip atmintiessusilpnejimas - as savo praktikoje nepastebejau.

Kadangi sutrikus miegui buna ir kitu psichines sveikatos sutriku, tai miega reikia koreguoti kiek imanoma gydomaisiai vaistais, nes jie kartu veika ir dienos savijauta.

Nuo: Algirdas
2022-01-11
Sveiki,
kiek ilgai galima vartoti kvetiapiną po 100mg 3 kart per dieną(paroje 300mg)?, ar galimos kokios neigiamos pasekmės organizmui naudojant šį vaistą ilgą laiką, pvz. metus ir daugiau? Esu 58m amžiaus, kartu su šia kvetiapino doze vartoju kasdien po 60mg duloksetino.
Dėkoju.
Geros kloties.

Sveiki,

vartoti quetiapinum tokia doze galima ilgai.

Paprastai jokiu pasekmiu nebuna, jei nera kitu ligu arba saveikos su kitais vaistais.

Nuo: Milda
2022-01-08
Laba diena.Jau 4 mėn. vartoju fluanxol,prie jo buvo vakariniai(pirmo neatsimenu) antras-mirtapazinas.Visą gydymosi laiką nebuvo 100% gerai.Gal čia nereikalingas fluanxol?Gydytoja pasakė pabandyt jo nevartoti,nevartoju savaitę,savijauta negerėja.Mirtazapiną vartoju toliau (jį geriu jau 1,5 mėn)Tai noriu paklausti kuris čia vaistas kaltas,kad savijauta nėra tokia gera.Ačiū

Sveiki,

kaltas ne vaistas, o medikamentų dozės ir derinio neradimas, kad būtų jau gerai.

Reikia koreguoti gydymą.

Nuo: Lilija
2022-01-07
Sveiki kiek galima vartoti seroksata 20ml.

Sveiki, antidepresantą Paroxetinum 20 mg galima vartoti ilgai, amžinai - pasitarus su gydytoju.

Nuo: Jurij
2022-01-07
Man 73m,diabetikas,sirdes liga,prostata.Jau seniai nie galiu normaliai uzmigti,vartuoju Diaprel 2 t,Janumet 2t,Tlopridai 1 t,Cardura 1 t,Pramistar 2 t,Triveram 1,Tlterodine,Isoptin 1.Pradejo kankinti niemiga,paskyre Kvetiapino 2 t,po to 3 t-nie padeda,siandien paskyre apie 20.00 isgerti 2 t.Kvetiapino ir eidamas mieguoto 0,5 t.Zoptino.Ar gerai taip bus?

Sveiki,

ar bus gerai? pamatysite. dozes medikamentų galima dar ir didinti.

Nuo: Airi
2022-01-06
Sveiki. Geriau menesi seroxat ir fluanxol. Pagerėjo, ir vel tas pats. Israse cipralex, geriau 2 sav 5 mg. Nemiga, galvos svaigimas, nieko nenoras, nei valgyt, nei kazka veikt ir degina pastoviai kaire ranka, ar dar laukt veikimo, ar netinka, ieskoti kito specialisto?
Ačiū

Sveiki,

galvoju, kad reikėjo koreguoti Paraoxetinum ir Fluanxol dozę. jei buvo pagerėjimas - tai reiškia vaistai veikė.

Nuo escitalopramo 5 mg labai retai būna tokie pašaliniai poveikiai, bet jie Jums yra ie 2 savaites-reiškia vaistas netinka.

Nuo: Jurij
2022-01-04
Laba diena gerb.Gydytoja,jau rasiau Jums,kad grtei pasibaigs mano vaistai Kvetiapinas100mg ir Tiapridal 10mg,Geriau Kvetiapinas 1tabl 100mg,po to 2 ir dabar 3-padeda,bet greit pritruks vaistu.Seimos gydytojas,sako kad vaistai israsytos iki vasario 21,o psichiatras atostogauja? Gal gali man nuotoliniu budu israsyti 150 t.po 100mg ir 60 t.Tiapridalio10 mg .Busiu labai dekingas.
Jurij Michailovic,a.k.34807150012,Vaduvos g.27-23,Vilnius.

Sveiki,

6eimos gydytojas gali Jums pratęsti gydymą ir išrašyti popierinius receptus.

Be to, jei Jūsų gydytojas-psichiatras atostogauja? kažkas jį juk vaduoja?

Aš dirbu privačioje klinikoje ir mūsų paslaugos mokamos.

Nuo: Raminta
2021-12-30
Sveiki,
Ar Zoloft itakoja svorio augima? Letina medziagu apykaita? Aciu.

Sveiki,

antidepresantai, tame tarpe ir Sertralinum, medžiagų apykaitos ne lėtina. Dažniausiai svoris auga dėl atsiradusio apetito anidepresantų gydymo pasekoje ir "skaunaus maisto". Nes dažniausiai iki gydymo nebūna apetito ir maistas " neskanus" , kartais smirdi.


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.

Šis atsakymas yra bendro pobūdžio informacija, kuri nėra ir jokiais būdais negali būti laikoma Jūsų diagnoze, skiriamu gydymu ar kitokia Jums tiesiogiai teikiama sveikatos priežiūros paslauga. Bendro pobūdžio atsakymas teikiamas išimtinai pagal Jūsų pateiktą klausimą. Visais atvejais rekomenduojame kreiptis tiesiogiai į sveikatos priežiūros specialistą dėl diagnozės, gydymo ar kitokios sveikatos priežiūros paslaugos.