Klausk gydytojo

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Aneta Railienė (UAB „Panerio klinika“)

Gydytoja-psichiatrė atsakys į klausimus apie suaugusiųjų psichikos sutrikimus, priklausomybę alkoholiui, medikamentams ir narkotikams, gydymo galimybes.

Gydytoja - psichiatrė Aneta Railienė dirba Laisvės atėmimo vietų ligoninės Sveikatos priežiūros tarnyboje gydytoja - psichiatre bei privačioje klinikoje UAB „Panerio klinika“. Diagnozuoja ir gydo psichikos sveikatos surtrikimus, priklausomybę alkoholiui, medikamentams, narkotikams: skiria medikamentus, teikia psichologinę pagalbą, konsultuoja pacientų artimuosius.
 
Išsilavinimas:
1988 - 1995 m.  Kauno Medicinos Akademijos Gydomąsis fakultetas,
1995 - 1997 m. Kauno Medicines Akedemija, pairminė medicinos gydytojo rezidentūra,
1999 - 2003 m.  KMU Psichiatrijos klinika, antrinė gydytojo – psichiatro rezidentūra, 2002-2003m. psichoterapijos studijos  Humanistinės ir egzistencinės psichologijos institute Vilniuje.
2002 m. ir 2003 m. VDU  Socialinių mokslų fakultetas, doc. Dr. James Fleming ir prof.habil dr. Antanas Goštautas vedami profesinės kvalifikacijos tobulimo kursai „Trumpalaikė psichoterapija“.
 
Kiekvienais metais keliu savo profesinę kvalifikaciją dalyvaudama gydytojams rengiamose konferencijose ir gydytojų kvalifikacijos kėlimo kursuose.

Darbo patirtis:
2003 - 2011 m.  Pravieniškių gydymo ir pataisos namai, Sveikatos priežiūros tarnyba, gydytoja-psichiatrė.
2004 - 2008 m.  C. Boim „Šeimos klinika“, gydytoja - psichiatrė.
2006 - 2009 m. UAB „Gintarinė kilnika“ gydytoja-psichiatrė.
2006 - 2007 m.  Pravieniškių 3- ieji pataisos namai, Sveikatos priežiūros tarnyba,gydytoja- psichiatrė.
Nuo 2007 m.  UAB „Panerio klinika“, įkūrėja, direktorė,  gydytoja - psichiatrė.
Nuo 2011 m.  Laisvės atėmimo vietų ligoninė, Sveikatos priežiūros tarnyba, gydytoja - spichiatrė
 
UAB ”Panerio klinika”
Panerių g. 79, Kaunas
+370 687 38049
panerioklinika@gmail.com
www.panerioklinika.lt

Ekspertas atsako:
Nuo: Andzelika
2021-11-24
Sveiki, noreciau suzinoti apie tabletes escitalopram 10mg?kaip jos veikia ir ar priprantama prie ju?aciu

Sveiki,

Escitalopramum yra antidepresantas, kuris gerina nuotaika, mažina nerimą, gerina miegą. Tai gydomasisi vaistas. Prie jo nėra priprantama.Galima vartoti ilgai.

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Jurij
2021-11-30
Del nerimu man paskyre ,kad mieguotum gerti Quetiapine 150 mg nakciui,ar gerai?Nesuteikc man priklasomybes?

Sveiki, tai gydomasisi medikamentas. Prie jo nesivysto priklausomybė. galima vartoti ilgai, kiek reikia.

Nuo: Aira
2021-11-29
Sveiki. Vartoju 8 diena seroxat 10 mg ryte. Ir po puse tabletes ryte ir vakare fluanhol. Šalutiniai, nemiga, skauda atrodo visa kūna, galvą, raiška mažesnė, šalta tai karšta, jaudulys. Nakti is išgąsčio pabudimas. Ar normalu?sutrikusi nervu sistema

Sveiki,

1) pamažinkite ir vartokite Paroxetinum 5 mg, kol visi šalutiniai praeis, tik tada didinkite dozę iki 10 mg,

2) Flupenthixolum yra pirmos dienos pusės vaistas ir vartojamas ryte/ ar /ir pietums. Dėl to Jums galėjo sitrikti miegas.

Nuo: Vaida
2021-11-29
Gerb. Gydytoja, labai gaila, kad negavau nei vieno atsakymo į savo pateiktus 5 klausimus. Rodos taip stengiausi kuo aiškiau juos suformuluoti, išdėstyti situaciją, bet.... Pasirodo nevertėjo.

Sveiki,

pasikartosiu, kad tai ne konsultacijų vieta.

Nuo: Saulius
2021-11-29
Daktarė nustatė kad liga yra nuolatinis somatizacinis kūno skausmas su nerimu. Išrašė xanax, kaip gydytis kad nereikėtų tu vaistų nes jie nieko visiškai nekeičia, o nerimas ir skautas didelis

Sveiki,

1) pagrindinis gydymas yra psichoterapija. Bet trunka ilgai ir pagerėjimo galima tikėtis ne ankdčiau 6 mėnesių, 2) todėl papildomai skiriami ilgalaikio vartojimo gydomieji vaistai gydytojo-psichiatro priežiūroje.3) raminamieji gali buti vartojami papildomai ir tik vienkartinai.

Nuo: Darius
2021-11-29
Gydytoja nutraukė cipralex nes nuo jų tik blogėjo savijauta prasidėjo haliucinacijos padidėjo nerimas paliko tik xanax ar jis pajėgūs gydyti nerimo atakas

Sveiki,

negaliu komentuoti.

Rašote apie haliucinacijas??? Jų nebūna nuo antidepresantų. Tad reiktų tikslinti sutrikimo diagnozę ir skirti atitinkamą gydymą.

Nuo: Monika
2021-11-28
Gerb. Gydytoja,
norėčiau paklausti, ar galima vartoti didesnę escitalopramo dozę nei 20 mg per dieną? Vaisto informaciniame lapelyje 20 mg nurodyta kaip maksimali dienos dozė, bet užsienio tinklalapiuose radau parašyta, kad yra pacientų, vartojančių didesnes dozes. Tas ir suglumino. Iš lovos atsikelti pavyksta, bet nenoriu nieko daryti, niekas nedomina, yra apatija, ahedonija, emocijų mažai ir jos neryškios, atrodo neturiu valios, na neprisiverčiu arba sunkiai prisiverčiu ką nors padaryti. Kaip suprantu, liko depresijos simptomų ir jie nepraeina, nors 2 mėn vartoju 20 mg escitalopramo kasdien.

Sveiki,

Escitalopramum dozė gali būti ir didesnė.

Jūsų atveju, man atrodo, kad reikia koreguoti gydymą. Ir nebūtinai tai yra to paties vaisto dozės didinimas. Dažnai reikalingi 2-3 medikamentų deriniai, nes vienas medikamentas būna "nepajėgus" viską pakeisti.

Nuo: Saulius
2021-11-26
Sveiki. Ar galima cipralex 10mg ir mildronata 500 širdžiai vartoti kartu.

Sveiki,

taip, šiuos medikamentus galima vartoti kartu.

Nuo: Vaida
2021-11-26
Sveiki, Gerb. Gydytoja,
Mano istorija jau tęsiasi 3,5 metų. Tai potrauminė istorija, diagnozuotas mišrus nerimo ir depresijos sutrikimas. Nuo pat pradžių psichiatras skyrė Mirtazapin 15 nakčiai ir 10 mg Brintellix. Kartu su tuo pradėjau ir intensyviai sportuoti. Ir jau po 6-8 sav. labai gerai jaučiausi, dar vaistus vartojau pusę metų, norėjau nutraukti, bet gydytojas nesutiko ir liepė tęsti. Po 8 mėn. vaistų vartojimo prasidėjo panikos atakos, nerimas, depresijos atkryčio periodai 1-2 savaitėms kas kelis mėnesius, po to vėl ramu, gerai jaučiuosi. Esant atkryčiams gydytojas padidino Brintellix dozę iki 15 mg., vėl kažkiek geriau. Žinoma lb daug saviugdos, psichologas, sporto (baseinas, dviratis, joga, vaikščiojimas, ežeras, veikla namuose ir t.t.), tačiau nerimas nesitraukia, jo yra tai daugiau, tai mažiau. Pakankamai gerai jaučiausi pavasarį, vasarą. Šiuo metu jau antras mėnuo jaučiu depresijos ir nerimo paūmėjimą. Gydytojas padidinimo Brintellix iki 20 mg ryte, mirtazepin 15 mg vakare. Jau 1,5 m. pastoviai vartoju 0,25 mg xanax ryte prieš darbą, nes jis reikalauja daug jėgų iš manes. Bet pastaruoju metu xanax poveikio nejaučiu, manau reikia didinti dozę, ko labai nenoriu. Plius po kiekvieno covid 19 skiepo (
3 skiepai) psichologinė būklė bent 2-3 sav. pablogėja. Klausimai būtų tokie:
1. Ar gydytojas teisingai elgiasi man vis didindamas Brintellix dozę (sako, kad jis lb saugus ir geras vaistas), nes jeigu reikia didinti, tai gal jis man neveikia? Gal kažką keisti reikia?
2. Ar intensyvus sportas gali būti tas pasirinkimas kovojant su šiais sutrikimais? Labai norisi mažinti vaistų dozes, bet ar įmanoma jeigu yra atkryčiai?
3. Ar covid skiepas pablogina psichologinę būseną?
4. Turiu socialinį nerimą, ar jis išgydomas vaistais+psichoterapija? Iki šiol lankiau tik nemokamą psichologinę pagalbą, jau esu užsiregistravusi pas psichoterapeutą, kad priežastis aiškintis iš esmės.
5. Xanax, lexotanil - ar jie trukdo AD poveikiui, ar sunkiai išeinama ir kaip išeiti iš 0,25 mg xanax dozės? ir ar pačiai galima iš to išeiti be specialistų pagalbos?
6. Ar iš viso pasveikstama turint šiuos sutrikimus, kokia jūsų patirtis?
Labai lauksiu Jūsų įžvalgų ir atsakymo.
Dėkoju iš anksto.
Pagarbiai,
Vaida

Sveiki,

ačiū už išsamų laišką. kad atsakyti į visus Jums rūpimus klausimus-reikalinga konsultacija, o gal būt ir ne viena.

Čia, kur dabar, rašau, ne ta vieta. galimas tik trumpas, motyvuojantis atsakymas. Todėl negaliu atsakyti į visus užduotus klausimus.

Nuo: Daius
2021-11-25
Cipralex būna kad kaista rankos nugara, pykina gal kad dar ne pripratęs kunas

Escitalopramaum pats švelniausdiai antidepresantas .

Pradėti reikėjo nuo mažiausiai galimos dozės, tai yra 10 mg tabletės 1/4 dalies ir po truputį dozę didinti pagal savijautą.

Nuo: Dainius
2021-11-25
Ar normalu kad vartojant cipralex yra skausmas krūtinej, širdies plote, galvos skausmas ypač verzimas smilkiniu. Kūno kaitimas. Padidėja nerimas

Sveiki,

labai mažai tikėtina, kad tai nuo medikamento. Galėtų būti galvos svaigimas, prakaitavimo epizodai.

Nežinau Jūsų ligos istorijos, bet man atrodo, kad gydymas dar napakankamas.

Nuo: Darius
2021-11-24
O kodėl tokį šalutiniai būna kad drebėjimas karščio bangos pykinimas ar čia normalu

Sveiki,

apie koki medikamenta Jus kalbate?

Nuo: Darius
2021-11-24
Sveiki paskyrė daktarė cipralex 10mg labai pykina skauda galvą ir drebėjimas kūne ar tai normalu. Paroxetin paskyrė dabar gerti ar galima kartu su xanax 0,5 mg

Sveiki,

Jums paskirtas nerimą mažinantis antidepresantas. Xanax vartojamas tik papildomai, nes prie jo priprantama.

Nuo: Irma
2021-11-16
Ar vaistus vartoti kas valanda

Sveiki, nesupratau klausimo.

Nuo: Rasa
2021-11-16
Sveiki,
Nutraukiau ad kuriuis geriau kelis metus, po 3 buvo atkritis, grįžau prie tuo pačių vaistų seroxat 20 mg +valdoxan vakare. Pirmus 3 men buvo panikos priepuoliai kurie su laiku mažėjo, nerimastingumas,nemiga. Dabar praėjus 3 mėn jaučiu depresiją banguojančią su nermastingumu. Ar tai susitvarkys? Ar reikia koreguoti gydymą?

Sveiki, kreipkitės į savo gydytoją. 3 mėnesiai prastos savijautos-reikalauja gydymo korekcijos.

Nuo: Viktorija
2021-11-16
Sveiki. Man 27m, jau virš 3 metų einu nevaisingumo gydymo keliu. Prieš 5-6 mėnesius sužinojau, kad reikės IVF, po tos žinios prasidėjo lengvi nerimo epizodai, bet pradžioj net nesupratau, kad tai nerimas. Vėliau būklė vis sunkėjo, turėjau panikos ataką… labai išsigandau. Šeimos Gyd išrašė raminamųjų, kartais išgerdavau maždaug 1-2k į savaitę mažomis dozėmis. Susiradau psichologę kuri dirba ties nevaisingumu, su ja bendrauju jau daugiau nei 3 mėnesius. Per tą laiką buvo jau pagerėję, bet susirgau covid ir izoliacijos metu grįžo stiprus nerimas… geriu bromazepamą bet stengiuos nepiktnaudžiauti, tačiau jaučiu, kad nesusitvarkau su savim, būkle vis blogėja. Pastoviai pakilęs pulsas, spaudžia krūtine, skauda širdies plote… nežinau ko griebtis, o laukia embrionų įkėlimas… labai nenoriu gerti vaistų, bet bijau, kad sau pakenksiu nieko nedarydama. Kartais būklė buna atrodo nepakeliama. Ar mano situacijoje yra išeičių tinkamų išeičių planuojant pastoti? Labai bijau būti priklausoma nuo vaistų, bet tuo pačiu bijau ir tokios būsenos. Ačiū už atsakymą.

Sveiki,

jūs gyvenote įtampoje dėl galimybės susilaukti vaikelio, COVID infekcija dar viską sustiprino.

Šiais laikais daugiau moterų vartoja psichotropinius medikamentus, kurie išlaiko lygias emocijas. Turiou klienčių, kurios pagimdė po II vaikelį.

Medikamentai galėtų, tik GALĖTŲ itakoti embrionui formuotis pirmas 4-9 savaites. Dauguma moterų sužino apie nėštumą būtens 8-9 savaitę.

Tad kreipkitės gydytojo-psichiatro konsultacijai. Pasitarkite.

Nuo: Vilmantė
2021-11-15
Laba diena. Geriu Cipralex 4+mėnesio. Viskas lyg neblogai, miegas susitvarkė, tačiau dingo visi jausmai. Panikos ir nerimo nebejauciu, bet jausmu nebuvimas mane kiek glumina… epizodais jaučiu nerimastinguma būtent dėl tu savo jausmu ir emocijų dingimo… ar šitai susitvarko ar visgi tai lieka kol vartojamas vaistas ? Ačiū

Sveiki,

paprastai visi jusmai grįžta. dabar tokia fazė: jaučiu, kad nelabai ką jaučiu.

bet vieną dieną viskas pasikeis.

Nuo: Neringa
2021-11-12
Laba diena. Man diagnozuota depresija. Ar ji buvo ankščiau nežinau, su ja galėjau susigyventi, tik kai prieš metus susirgau kovidu viskas prasidėjo su milžinišku nerimu... nukrito per mėnesį 10kg. Pradžioje išrašė escitolopramą jį didino iki maximo, bet man nepagerėjo kartu lankiau dienos stacionarą 6sav. Vėliau parašė brintelix su mirtazapinu miegui, nes nerimas buvo toks, kad nemiegotavau viską skaudėdavo, širdis daužydavosi, panikos atakos buvo nesuskaičiuojamos, vaistai nesumažino viską ištvėriau. Dingę jausmai prislopintos emocijos, nejaučiu alkio sotumo jausmo....kūnas aptirpęs....kartais pasilieja vaizdas..žodžiu tikriausiai viską ką įmanoma aš jaučiau. Bet kazdien stengiausi valgyti, pajudėti kad ir kaip sunku ir nenoriu. Svorį per pusmetį atgavau. Atsiguliau į ligoninę padidino mirtazapiną iki max ir uždėjo tiapridą. Mirtazapino po 2 sav. Kraujyje nepakako, tuomet jį pakeitė valdoksanu, pradėjo gamintis pienas, tiapridą keitė arisspa juos gėriau apie 2 mėn. buvo stiprūs pašaliniai.Vėl nieko tada vėl ligoninė. Tuomet vėl gavau brinteliksą 10mg ir valdoksaną paliko. Brinelixso 10mg geriu 3mėn. O valdoksaną 5mėn, bet kūno simptomai dar kankina, tada mano gydytoja iškart numetė valdoksaną ir išrašė ammitriptelino 25. Geriu antra savaitė kartu su brintelixu. Aš vistiek jaučiuosi tuščia, bejausmė, šalta net savo vaikams, negaliu supykti, kaklo raumenys kaip styga jau net skauda apie intymų gyvenimą jau net nekalbu, jokio malonumo, nelabai užuodžiu ir skonį silpnokai jaučiu. Baisiausia, kad ir noro niekam nėra, nėra to vidinio troškimo. Nuėmus iškart valdoksaną naktį miegu, bet atsirado miego norėjimas ir rytais ar dienos metu , atsikeliu atrodo žvali kai jau reikia lipti ir kuo nors užsiimti papusryčiauju ir vėl užmigdo. Iki kokios11val. Dieną pykina. Sakykit ar gali čia būti viskas nuo vaistų pvz. Pykinimas nuo brintelix, o mieguistumas nuo amitriptelino. Nes gydytojai kai pasakau ji išviso sako čia rezistenciška ir vaistai neveikia. Tai kam aš juos geriu. Metai laiko aš viską tveriu ir dar pašalinius jeigu nuo jų atsirado bejaumiškumas.... Bet ką man daryt, turiu sustiprėti, reikia darbą susirati manau čia dalis ligos priežasties. Lankau terapijas juk jos kainuoja. Kaip susitvarkyt gyvenimą, pasikeisti, kai nėra jėgų- tempi save į terapijas visur tempi.

Sveiki,

nematydama Jūsų, negaliu komentuoti gydymo. Iš patirties per 2-3-mėnesious medikamentų fone būsedna pagerėja iki ne tik toleruotinos, bet geros. Medikamentais visada pasiekiame rezultatą, tada ir psichoteraoija einasi lengviau.

Nuo: VILTĖ
2021-11-08
Sveiki,
Gydausi nuo nerimo, geriu fluanxolį ir paroksetiną. Nakčiai gerdavau 25 mg Kvetiapino, kartais 2 tabletes, tačiau vieną dieną nebeužmigau, tad vakare išgėriau bromezapamo, bet vistiek nepadėjo. Šiuo metu 6 paros, kai esu nemiegojusi, jaučiuosi tragiškai, Kvetiapiną 25 mg pasididinau iki 4 tablečių ir vakarais išgeriu bromezapamo. Bet niekas nepadeda. Lankausi pas privačią gydytoją, paskambinti negaliu jai. Ko man imtis? Gal galiu dar Kvetiapino didesnę dozę gerti, bet ar padės?

Sveiki,

quetiapino dozę gali būti vienkartinė 300-600 mg. Reikėtų skirti papildomą vaistą miegui, bet tai galima daryti tiik viziyo/konsultacijos metu.

Kol papulsite pas gydytoją, ieškokite bromazepamo plius quetiapinas dozės. kad išmiegoti nors 6 valandas. Viduryje nakties galima dozę kartoti.

Nuo: Mantas
2021-11-08
Sveiki dar kartą,

Dar noriu pasiklausti ar galima pagal savijautą mažinti Cipralex dozę pvz. nuo 10 iki 5 mg ir stebėti, ar savijauta neprastėja? Norisi pasekti kiek dabar mano savijauta yra susijusi su vaistu.

Taip pat, ar dėl nerimo turint ir aerofobiją (anksčiau skristi nebijodavau, dabar bijau vien dėl to, kad ore nepatirčiau nerimo atakos) rekomenduotumėte pabandyti įveikti baimę be raminančių vaistų, ar pirmam kartui geriau išgerti kad ir kokį ketvirtuką xanaxo, kad potyrius sumažintų, jeigu jų būtų įtemptų?

Sveiki,

jei nusimato kelionė ar kitokie gyvenime pasikeitimai, antidepresanto dozės nereikėtų mažinti.

Esant nusistovėjusiai ir gerai ssavijautai, dozę galima mažinti po 2,5 mg kas 2-3 savaites ir stebėti kas darosi? ar darosi?

Patiriant baimę keliančią situaciją, reikia žiūrėti pagal situaciją. Jei prieš įlaipinimą nėra nerimo, baimės, įtampos - tai kam vaistą vartoti? kai atsiranda ir didėja simptomatiką, tada dedate po liežuviu. Suveiks greitai.

Be to VISADA reikia su savimi kalbėtis ir bandyti baimę mažinti spichologiniu keliu.

Nuo: Anelė
2021-11-07
Sveiki, mama labai prastai miega, o psichatrė išrašė vaistus Kvetiapin 25g nakčiai. Ar gali nuo šių vaistų sapnuotis košmarai, ir ar gydymą galima testi. Miegas taip pat su prabudimais.

Sveiki,

vaistas greitina užmigimą ir gerina miego kokybę. Jei vis dar yra prabudimų ir prisimena sapnus-miegas nepilnavertis. reiškia- vaisto dozę reikia didinti.

Pasitarkite su savo gydytoju.


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.

Šis atsakymas yra bendro pobūdžio informacija, kuri nėra ir jokiais būdais negali būti laikoma Jūsų diagnoze, skiriamu gydymu ar kitokia Jums tiesiogiai teikiama sveikatos priežiūros paslauga. Bendro pobūdžio atsakymas teikiamas išimtinai pagal Jūsų pateiktą klausimą. Visais atvejais rekomenduojame kreiptis tiesiogiai į sveikatos priežiūros specialistą dėl diagnozės, gydymo ar kitokios sveikatos priežiūros paslaugos.