Klausk gydytojo

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Aneta Railienė (UAB „Panerio klinika“)

Gydytoja-psichiatrė atsakys į klausimus apie suaugusiųjų psichikos sutrikimus, priklausomybę alkoholiui, medikamentams ir narkotikams, gydymo galimybes.

Gydytoja - psichiatrė Aneta Railienė dirba Laisvės atėmimo vietų ligoninės Sveikatos priežiūros tarnyboje gydytoja - psichiatre bei privačioje klinikoje UAB „Panerio klinika“. Diagnozuoja ir gydo psichikos sveikatos surtrikimus, priklausomybę alkoholiui, medikamentams, narkotikams: skiria medikamentus, teikia psichologinę pagalbą, konsultuoja pacientų artimuosius.
 
Išsilavinimas:
1988 - 1995 m.  Kauno Medicinos Akademijos Gydomąsis fakultetas,
1995 - 1997 m. Kauno Medicines Akedemija, pairminė medicinos gydytojo rezidentūra,
1999 - 2003 m.  KMU Psichiatrijos klinika, antrinė gydytojo – psichiatro rezidentūra, 2002-2003m. psichoterapijos studijos  Humanistinės ir egzistencinės psichologijos institute Vilniuje.
2002 m. ir 2003 m. VDU  Socialinių mokslų fakultetas, doc. Dr. James Fleming ir prof.habil dr. Antanas Goštautas vedami profesinės kvalifikacijos tobulimo kursai „Trumpalaikė psichoterapija“.
 
Kiekvienais metais keliu savo profesinę kvalifikaciją dalyvaudama gydytojams rengiamose konferencijose ir gydytojų kvalifikacijos kėlimo kursuose.

Darbo patirtis:
2003 - 2011 m.  Pravieniškių gydymo ir pataisos namai, Sveikatos priežiūros tarnyba, gydytoja-psichiatrė.
2004 - 2008 m.  C. Boim „Šeimos klinika“, gydytoja - psichiatrė.
2006 - 2009 m. UAB „Gintarinė kilnika“ gydytoja-psichiatrė.
2006 - 2007 m.  Pravieniškių 3- ieji pataisos namai, Sveikatos priežiūros tarnyba,gydytoja- psichiatrė.
Nuo 2007 m.  UAB „Panerio klinika“, įkūrėja, direktorė,  gydytoja - psichiatrė.
Nuo 2011 m.  Laisvės atėmimo vietų ligoninė, Sveikatos priežiūros tarnyba, gydytoja - spichiatrė
 
UAB ”Panerio klinika”
Panerių g. 79, Kaunas
+370 687 38049
panerioklinika@gmail.com
www.panerioklinika.lt

Ekspertas atsako:
Nuo: Rima
2021-09-09
Laba diena,sunus nakčiai geria Trittico,viskas būtų gerai,tik nuo 16val.pradeda jausi nerimą.Bijo tamsos,sureikšmina savo problemas ir atrodo,kad jam viską skaudą.Kokie geriausiai derintusi
dieniniai vaistukai prie Trittico naktinių.Ačiū.

Sveiki,

į Jūsų klausimą galiu atsakyti tik konsultacijos metu.

Gydymas- unikalus kiekvieno žmogaus procesas. Gydytojai būtų stebukladariai, jei po klausimo iš 3 sakinių, galėtų padėti ir gydyti. Nėra derinių su vartojamu Trazodonum, tinkamų viesiems.

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Neringa
2021-09-11
Laba diena vartojau setralina ir flunksoli buvo dinge panikos atakos tik man bevartojant setralinas kele salutyni poveiki naktinis prakaitavimas buvo nutraukem dabar israse lyrika kiek skaitau tai epilepsikam nuo skausmo ar jie gali padeti panikai

Laba dienai,

Lyrika tikrai naudojamas nerimo gydymui.

Sertralinas gali duoti pašalinį poveikį - prakaitavimą. Tik klausimas? jei ankdčiau to nebuvo? ar tai ne karšto oro vasarą pasekmė?Ar miegate vėsiai?

Nuo: R.
2021-09-07
Sveiki.noriu paklausti,ar Gastroval Fluxus nesureaguotu su labai mažomis aš venlafaxino dozėmis ir su 0.25 quetiapinum nakčiai,nes Gastroval sudėtyje esantys kai kurie augalų ekstraktai rašo,jog veikia psichiką,man labai padeda nuo refliukso,bet sukelia didelį mieguistumą,ramina.bijau gerti,nors rašo,tik papildas,bet stipriai veikia, skrandžiui tai padėjo.

Sveiki,

preparatas augalinis, sudėtyje nematau, kas galėtų turėti saveiką su Jūsų minėtais psichotropiniais preparatais.

Vartokite drasiai.

Nuo: Ignas
2021-08-31
Sveiki, norėjau paklausti ar psichikos sutrikimas gali įtakoti nepilno pasišlapinimo ir pasituštinimo pastovu jausmą, tempimo, jautrumo bei prakaitavimo isanges ir tarpvietes srityse. Taip pat yra kazkoks noras sutraukti pastoviai dubens raumenis taip pat per kairyji sedmeni daznai jauciamas diskomfortas plintantis per koja. Del siu simptomu atsirado nerimas, kuris stipreja socialinese situacijose atsirado baime privaryti i kelnes viesumoje ir kad mane del to isjuoks, atsirado kompulsijos, saves tikrinimas del higienos. Gydytojas israse venlafaxino 150mg ryte ir aripiprazolio vakare 7.5mg ar tai butu geras vaistu derinys mano nerimo sutrikimams? Ir noreciau suzinoti jusu nuomone ar tokius fizinius simptomus galejo isprovokuoti psichika. Labai ačiū !

Sveiki,

tokie jutimai galimi dėl stuburo juosmens/kryžmenms srities patologijos.

Kadangi yra kartu psichikos sutrikimas, jis turi būti gydomas. Viskas susiję: ir kūnas ir psichika.

Ar geras derinys? Spręsti negaliu , nes Jūsų nematau. Aš ne Dievas, man reikalinga konsultacija.

Ar toks derinys galimas? Taip. Galimas.

Nuo: Elzė
2021-08-26
Sveiki. Vargina vienos akies skausmas. Visa tai prasidėjo po to, kai susirgo akies toksoplozmoze. Akių gydytoja teigia, kad liga pilnai išgydyta. Ar gali būti, kad skausmas yra psichologinio pobūdžio?

Sveiki,

taip, tikrai gali buti.

Jums reikalinga gydytojo-psichiatro konsultacija.

Nuo: Ramunė
2021-08-24
Sveiki. Nuo nerimo buvo paskirtas sertralinas, bet jis iššaukė dar didesnį nerimą, tad nutraukiau. Dabar paskyrė Coaxil, bet jis senos kartos ir turbūt mažiau efektyvus nei dabartiniai AD. Tai ar padeda Coaxil kiek nors gydant nerimą? Ar geriau prašytis, kad skirtų naujesnius?

Sveiki,

kiekvienas vaistas veikia žmogų individualiai. Jei klausiate: ar Tianeptinum skiriamas nerimui gydyti? atsakymas: taip.

Nuo: Ada
2021-08-19
Labas vakaras, norėjau pasiteirauti ar vartojami antidepresantai Paroxetin gali keisti atliekamų skydliaukės tyrimų (iš kraujo) atsakymus. Ar einant darytis tyrimo vaistų negerti?

Sveiki,

antidepresantai neturi itakosm jokiems kraujo rodikliu parametrams, na ne bent kapenu funkcijai.

AD turi buti vartojami kasdien, negali ju tai vartoti, tai nevartoti.

Nuo: Violeta
2021-08-18
Sveiki,

Rasau sunerimusi del mamos. Jai gan daznai(beveik kasdien) buna problemu su padidejusi kraujospudziu, turi augliuka galvoje(tik nieks i ji nelindo Ziuret, koks jis). Bet atrodo ,kad didziausia problema yra ta,kad jai daznai,ypac paryciais apima kazkoks kaip nerimas,panika, prisigalvoja visokiu dalyku, ir dienos metu jeigu tik kazkas netaip- jau negera jai- pilna galva minciu.

Siandien vakare uzsukau i svecius gan velai- tai labai mane isgazdino pamatytas vaizdas. Ji sake,kad labai sunki diena darbe buvo ir taip,kaip ji atrodo ar jauciasi jau yra normalu. Man nepasirode normalu,todel noriu rast gydytoja,kuris paziuretu jos vartojamus vaistus ir siaip padetu jai. Ji lankesi tik pas savo seimos gydytoja. Kai uzeina panika, pakyla kraujospudis(pvz 190-200) ir tt. Tai tas gydytojas prirases jai naudoti visokiu vaistu,o tarp ju ir zanaksa. Siandien kai atejau,tai ja mete i sonus, liezuvis pynese, atrode,kad neiseina eit miegot,nes vis blaskesi,tai tas tai anas. Bet ji blaivi, negirta, alkoholio nevartoja. Tai be galo susirupinau ir noriu,kad ji nueitu pas labiau kompetetinga gydytoja,nei jos seimos gydytojas,kuris tokius vaistus kaip zanaksas israso be diagnozes jokios nustatytos. Ar man jai reiktu ieskoti kito seimos gydytojo ar tiesiog eiti pas gydytoja psichiatra? Aciu is anksto uz atsakyma.

Sveiki,

Jums svarbu rasti gydytoja, kuris ziuretu i zmogu bendrai, o matytu tik atskiras ligas.

Nuo: Gizi
2021-08-16
Laba diena,
Pradėjau gerti Zoloftą nuo nerimo, jau 7 dienas. Gydytoja įspėjo, kad gali pykinti ir pasireikšti viduriavimas, taip ir buvo pirmas 3 dienas pasireiškė viduriavimas ir galvos skausmas, bet praėjo. Tačiau šiuo metu jaučiu atsiradusį tik didžiulį nerimą, neramumą krūtinėje kokio niekada nesu jaustųsi bei atsikeliu anksti ryte ir nebegaliu užmigti nuo jaudulio. Kiek dar laiko būti kantriai ir kęsti tą neramumą, jaudulį, jis labai vargina.

Sveiki,

nerimas-pašalinis medikamento poveikis. Galite laukti dar 1-2 savaites. Bet jei tas nerimas varo iš proto - tada nėra ko kentėti, nes kai nkada jis ir nepraeina - reikia kito vaisto.

Nuo: Raminta
2021-08-16
Sveiki Gydytoja.
Ar teikiate konsultacijas nuotoliniu budu? Pati esu is Siauliu.

Sveiki,

jei neišvengiama - pakartotinius klientus konsultuoju nuotuoliu.

Konsultacijos 50 procentų sėkmės priklauso nuo gyvo vaizdo. Tai gi ir gydymo sėkmė priklauso nuoi gyvos konsultacijos.

Paieškokite Šiauliuose.

O jei nerasite - Šiauliai - ne Amerika. Atvežiuoja žmonės iš visos Lietuvos.

Nuo: Genovaite
2021-08-14
Sūnui 46 m . Matau jog turi psihikos sutrikimų kartais nušneka kliedi fantazuoja . Jeitik užsimenu apie gydymasi nukreipia kalbą kitur . nedirba o jei užsidirba prageria viską . Kaip išspręsti šią problemą ? Ačiū už atsakymą

Laba diena,

be gydytojo-psichiatro konsultacijos ne ką pakeisite.

Nuo: Gilma
2021-08-12
Sveiki.
Kaip greitai pradeda veikti Zoloft? Vietoj Fluanxol paskyrė Zoloft 50 mg nuo nerimo. Savaitę laiko nutraukimui Fluanxol pagerti po 0.5 tabletės, Zoloft taip pat įvedinėti 0.5 tabletės. Ir po savaitės pradėti gerti Zoloft 1 tabletę, o Fluanxol nebegerti. Labai bijau, kad būklė nepablogėtų, nes Fluanxolio nebegersiu, o Zoloftas veikti tepradeda po kelių savaičių, kaip rašoma.

Sveiki,

Sveiki,

Sertralinum yra visai kitoks medikamentasi, flupenthixol.Todel ir veikimas kitos. Kadangi vienas vaistas keistas, pablogejimoi buti neturetu.

Prie Sertralinum visada galima priedeti ir fluanxol.

Nuo: Zita
2021-08-10
Laba diena. Gerb. Gydytoja, Jūs man paskyrėte coaxil 12,5 mg, ouetiapine 25 mg. Ar galėčiau dar kartu gert cavinton ir arlevert, nes, juos nutraukus, labai svaigsta galva. Ačiū.

Sveikii, jau atsakiau į Jūsų klausimą el paštu.

Nuo: Lukas
2021-08-08
"Gydymas antidepresantais skirtais nerimo sindromui – ar jie pagydo sutrikimą smegenyse ir viskas susitvarko?
Taip, jeigu antidepresantai žmogui tinka ir gerai jį veikia, tai sutrikimą jie visiškai pagydo, ir smegenyse viskas susitvarko. Antidepresantų nerekomenduojama naudoti ilgiau negu pusę metų. Retais atvejais naudojama metus ar šiek tiek daugiau (pavyzdžiui, žmogus baigia gerti antidepresantų kursą, ir gyvenime nutiko naujas, stiprų stresą sukėlęs įvykis, jeigu vaistai veikia labai lėtai, tad tokiais atvejais kursas tęsiamas daugiau negu pusę metų).

Kaip jie veikia? Antidepresantai atstato nervų sistemos neurotransmiterių, kuriais perduodami elektriniai impulsai, sklidimo greitį. Galima sakyti, kad antidepresantai sutvarko nervų sistemos impulsų praėjimo greitį. Impulsų praėjimo greitis atsistato, kai tarsi ištirpinamos nervinių impulsų praėjimo greitį stabdančios medžiagos, kurios susidarė buvusio streso metu, kad „laidai“ nesusviltų (vaizdžiai tariant). Kai šios varžą sukuriančios medžiagos ištirpinamos, nerviniai impulsai pradeda eiti tokiu pat greičiu kaip ir ėjo. Žmogus pasveiko! Po to jau reikia naujo, didelio, chroniško streso, kad vėl susikauptų nauja varža, nes savaime ji neatsinaujina."
Taip sako psichologė, o jūs sakot, kad depresija, nerimo sutrikimus gydymas vaistais yra tik simptomų slopinimas ir juos nustojus gerti viskas atsinaujina

Mano atsakymai yra informacinio pobūdžio.

Tai nėra asmeninė konsultacija.

Kai turite tiek neatsakytų klausimų, reikėtų gyvai pasikalbėti su gydytoju-psichiatru.

Nuo: Edita
2021-08-03
Sveiki, gerb.gydytoja, norėjau Jūsų paklausti dėl Zoloft vartojimo ir veikimo. Vartoju 8 mėn. 50 mg dozę ryte, poveikiu esu beveik patenkinta, tik vargina vidurių pūtimas ir užkietėjimas, bei besaikis noras miegoti ir žemas kraujospūdis 100/68, ty pamiegojus naktį 10- 12 val. noriu dar ir pavakarę galiu
nusnūsti, visą dieną mažai energijos. Ar gali būt , kad reikalinga didinti dozę ir iki kokios saugios /per kiek laiko? Ar netinka vaistai? Ar juos gerti nakciai? Kiek žinau Zoloft daugiau aktyvinantys AD.
Gal toks šalutinių buvimas nėra taip jau blogai? Kada tai suprasti?
Gydome nerimą ir depresiją, o vaizdas , kad depresija atsirado pradėjus gerti vaistus. Ačiū už skirtą laiką atsakymui ir rekomendacijoms.

Sveiki,

klausimų daug, deja , kad atsakyti atsakingai, reikia normalios konmsultacijos. Galiu tik tiek pasakyti, kad gydant bet kurią ligą, pradžioje gali būti juntami vaistų šalutiniai poveikiai, bet po 3-4-6 savaičių turi būti psichinės būklės pagerėjimas, o pašaliniai praeiti. Jei to nėra, reikia keisti gydymą. Kaip? Aš ne Dievas, man reikia konsultacijos.

Nuo: Zivile
2021-07-28
Po skiepo nuo kovido bijau gerti antidepresanta. O ju negeriau dvi dienas ir dabar galva svaiksta. Ar dabar vakare galeciau juos isgerti?

Skiepas nieko nekeičia psichikos ligų gydyme. Svarbiausia vartoti skysčių, jei buvo reakcija į skiepą.

Kadangi nutraukėte AD, tai 2-4 dienas imkite po pusę buvusios dozės, o toliau tęskite kaip buvo paskirta. Išgerti galite ir vakare.

Nuo: Mama
2021-07-23
Sveiki,mums prie ariprazolio buvo 15mg,dabar pakėlė iki20mg dėl ikiriu minciu ir pan,bet kaip atskirti ar ne nuo jo tai?geriam mėnesį bet nieko kolkas pakėlė 20mg,plius geriam haloperidoli dar vis po 2,5mg tris kartus ir ciklodoli tablete ar dvi pagal poreikį į diena,nesuprantu kodel mums neskiria daugiau kažko nes būkle nepagerėjo ,ale sako jog sunkiai pasiduoda gydymui ir pan?ar čia kazkas netinka ?kaip jus minėjote kad prie ariprazolio reiktu greito skilimo visai simptomatikai koreguoti?man baisu vaikui 14m duoti 20mg nors ir sveria virs 90 priaugo svorio nesuprantu nuo ko?gal galite patarti mums kazka miela gydytoja?

Sveiki,

aripiprazolis yra puikus vaistas. Deja, jo poveikkis pradeda matytis ne anksčiau kaip per mėnesį. Todėl taip ddinama jo dozę.

Haloperidolis yra geras pasirinkimas, kol pradės visą darbą atlikti Aripiprazolis. Svoris auga pagrinde nuo mitybos ir nejudrumo. Kad Aripiprazolis "augintų" kūno svorį - maža tikimybė. Haloperidolis, neturi įtakos visai.

Nuo: Asta
2021-07-19
Sveiki, norėjau paklausti, kuo pasireiškia asmeniui kuriam diagnozuota F06.2 ligos simptomai ir kokios gali būti minėtos ligos priežastys? Ar gali toks asmuo gyventi savarankiškai visavertį gyvenimą, t.y. vairuoti automobilį, dirbti ir t.t.?
Ačiū !

Sveiki,

į Jūsų klausimus galima atsakyti tik konkrečiu atveju. Kalbėti bendrai yra beprasmiška. Nes pvz. 78 metų vyras ilgus metus serga padidintu kraujospūdžiu, yra patyręs mikroinsultą, tačiau reabilitacijos metu pilnai pasekmės atstatytos. Bet yra kliedesiai, kad kaimynai iš jo namų vagia vandenį, per rozetes prileidžia vabalų, kurie suvalgo šaldytuve sūrį! (ir tik baltą sūrį, kitokio- ne), naktį miega labai blogai, nes saugosi vabalų ( juk nežino, kada jų prileis), dienos metu jaučiasi "kaip su kibiru ant galvos", automobilį vairuoja, nes "teisių dar neatėmė", be to vairuoti ir žiūrėti ženklus padeda 75metų žmona ....ir galima tęsti toliau ir toliau.

Kas tokiu atveju yra visavertis gyvenimas?Automobilį konfiskuočiau...

Nuo: Laurynas
2021-07-18
Labas vakaras, gydytoja

Kiek, jūsų požiūriu, ryšio su psichine/psichologine būkle turi žarnynas ir jo mikrobioma? Gal yra kokių naujausių tyrimų?

Ar sutiktumėte, kad žarnyno bakterijos daro nemažą teigiamą įtaką bendrai savijautai (eliminuojant paties žarnyno veikimo/neveikimo elementą, nes savaime aišku, kad sveikas žarnynas leidžia patogiau gyventi) ir todėl, pvz., po gydymo antibiotikais reikėtų bakterijų atstatymui gerti probiotikų ir pan. ar manytumėte, kad čia labiau reklaminiai triukai?

Būtų įdomūs Jūsų pasvarstymai :)

Sveiki,

tuščiai kalbėti nesinori. Apie tai, ką Jūs kalbate, jau seniai viskas surasta ir atrasta.

Siūlau perkaityti knygą "Žarnyno žavumynai", autorė Giulia Anders, jaunė biologė, nepaprastai aiškiai ir patraukliai pasokoja, kad mūsų organizme viskas labai susiję. Ir ne smegenis, o žarnyną reikia laikyti psichinės sveikatos šaltiniu/ ar netektimi.

Nuo: Edgaras
2021-07-15
Sveiki,
ilgą laiką turiu probelmas su skrendžiu, gal būt ~7-9 metai. Tai suintensyvėja tai ne. Labiausiai ruduo ir pavasaris. Tačiau dabar nuo lapkričio mėn, kaip pradėjo skrandis streikuot, taip iki dabar, per tą laika atlikta gausybę tyrimų, nieko rimto nėra, bet skausmas ir visa kita vis tiek yra. Kyla panika, stresas, mintys sukasi apie tą jausmą, svaigsta galva ir panašiai. Neseniai buvau pas gastrologa, išrašė Progit 50mg vaistą, minėjo jei blogai jausiuos nutraukti. Pradėjus gert, atsirado balso užkimimas, nebėra koncentracjios, baimes pilnos akys, atrodo apsunkėjęs kvėpavimas, kelia kosulį.

Naktimis miegas yra gerai, atrodo visi simptomai dingsta, bet dienos metu viskas sugįžtą.

Esu labai jautrus, netgi kai daktarė pasakė, kad jeigu netiks vaistas, nutraukti, tai man užsifiksavo galvoje ir aš prisitaikiau kad jie man netinka, bet jau net nežinau ką daryt, ar man psichologiškai atrodo kad netinka, ar tikrai netinka. Mano amžius 33m.

Sveiki,

manau, jums reikalinga gydytoj-psichiatro konsultacija.

Jei arvyktumėte pas mane, pasakysiu kokių reikia dar tyrimų rezukltatų, kad vertinti ne tik "skrandį", bet visąq žmopgų su visais organais, ir psichika.

Nuo: Milda
2021-07-15
Sveiki,
Norėjau pasiteirauti, dėl vaistų vartojimo. Nuo gegužės mėn. Brintellix dozė buvo sumažinta nuo 15 mg iki 10 mg. Jau antra savaitė jaučiasi savijautos pablogėjimas, susiijęs su esama aplinkine situacija. Klausimas - ar gali būti taip pat pablogėjimas dėl medikamento sumažintos dozės tik dabar, praėjus tiek laiko. Ar verta grįžti į ankstesnį vartojimą - 15 mg, ar dar reiktų palaukti ir pastebėti savijautą. Pas psichiatrę vizitas rugpjūčio pabaigoje, ką galėtumėte patarti šiai dienai?
Ačiū

Sveiki,

būklė tiesiog pablogėjo. Niekas mums nepažada, kad bus tik blogai arba tik gerai. Gyvenime būna visaip. Visada bet kuri liga/būklė turi savo psichologinę dalį. Avarbu, kaip Jūs jautriai reaguojate į pablogėjimą, kiek turite pakantumo/kantrybės prastai būklei. Viskas labai individualu.

jei jūsų būklė verčia jus kentėti ir matote, kad išorinė situacija dar užsitęs, reikia koreguoti gydymą. Ar didinti Vortioxetinum dozę? o gal dadėti kitokio veikimo medikamentą? gal pasikalbėti su psichologu?


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.

Šis atsakymas yra bendro pobūdžio informacija, kuri nėra ir jokiais būdais negali būti laikoma Jūsų diagnoze, skiriamu gydymu ar kitokia Jums tiesiogiai teikiama sveikatos priežiūros paslauga. Bendro pobūdžio atsakymas teikiamas išimtinai pagal Jūsų pateiktą klausimą. Visais atvejais rekomenduojame kreiptis tiesiogiai į sveikatos priežiūros specialistą dėl diagnozės, gydymo ar kitokios sveikatos priežiūros paslaugos.