Klausk gydytojo

Gydytoja-psichiatrė atsakys į klausimus apie suaugusiųjų psichikos sutrikimus, priklausomybę alkoholiui, medikamentams ir narkotikams, gydymo galimybes.
Gydytoja - psichiatrė Aneta Railienė dirba Laisvės atėmimo vietų ligoninės Sveikatos priežiūros tarnyboje gydytoja - psichiatre bei privačioje klinikoje UAB „Panerio klinika“. Diagnozuoja ir gydo psichikos sveikatos surtrikimus, priklausomybę alkoholiui, medikamentams, narkotikams: skiria medikamentus, teikia psichologinę pagalbą, konsultuoja pacientų artimuosius.
Išsilavinimas:
1988 - 1995 m. Kauno Medicinos Akademijos Gydomąsis fakultetas,
1995 - 1997 m. Kauno Medicines Akedemija, pairminė medicinos gydytojo rezidentūra,
1999 - 2003 m. KMU Psichiatrijos klinika, antrinė gydytojo – psichiatro rezidentūra, 2002-2003m. psichoterapijos studijos Humanistinės ir egzistencinės psichologijos institute Vilniuje.
2002 m. ir 2003 m. VDU Socialinių mokslų fakultetas, doc. Dr. James Fleming ir prof.habil dr. Antanas Goštautas vedami profesinės kvalifikacijos tobulimo kursai „Trumpalaikė psichoterapija“.
Kiekvienais metais keliu savo profesinę kvalifikaciją dalyvaudama gydytojams rengiamose konferencijose ir gydytojų kvalifikacijos kėlimo kursuose.
Darbo patirtis:
2003 - 2011 m. Pravieniškių gydymo ir pataisos namai, Sveikatos priežiūros tarnyba, gydytoja-psichiatrė.
2004 - 2008 m. C. Boim „Šeimos klinika“, gydytoja - psichiatrė.
2006 - 2009 m. UAB „Gintarinė kilnika“ gydytoja-psichiatrė.
2006 - 2007 m. Pravieniškių 3- ieji pataisos namai, Sveikatos priežiūros tarnyba,gydytoja- psichiatrė.
Nuo 2007 m. UAB „Panerio klinika“, įkūrėja, direktorė, gydytoja - psichiatrė.
Nuo 2011 m. Laisvės atėmimo vietų ligoninė, Sveikatos priežiūros tarnyba, gydytoja - spichiatrė
UAB ”Panerio klinika”
Panerių g. 79, Kaunas
+370 687 38049
panerioklinika@gmail.com
www.panerioklinika.lt
2021-04-05
Ir niekaip nepavyksta išspręsti užkietėjimo problemų, Jūsų rekomenduoti būdai nepadeda. Tik senos arbata Lataxen+ kažkiek ...nes toks jausmas žarnynas vangus, nedirba peristaltika,miega. Pastovus spaudimas 94/64, pulsas 60. Po sporto būna 112/72 89.
Ačiū už skirtą laiką ir situacijos pakomentavimâ. Ir su pavasario šventėmis! Pagarbiai E.
Sveiki,
ką galiu pasakyti? Aišku, kad reikia koreguoti gydymą. Gydymas yra pastovus procesas.Savo klientams sakau, kad gydymas yra nuolatinis kliento bandymas/eksperimentas susidėlioti vaistus ir tvarką galvoje taip, kad būklė būtų gera. O gydytojo rolė patariamoji, gydytojas su Jumis ieško Jums geriausio varianto.
jei Jūsų žarnynas miega- tai irgi depresijos požymis. O tęsiantis vidurių užkietėjimui, depresija tik gilėja.
Jau nepamenu, ką siūliau viduriams sutvarkyti? bet mano patyrimu magnio prepratai vartojami dienos metu, visada laisvina vidurius, čia tik dozės klausimas.
Visos temos
2021-04-21
Sveiki,
tyrimai? būtų labai gerai: bendras kraujo, kalis, magnis, jonizuotas kalcis, feritinas, vitaminas D, FT3 skydliaukės.
Jei yra buvę kepenų ligų ar problemų? tada dar plius AST, ALT, GGT.
2021-04-20
Rasau tikedamasi sulaukti Jusu patarimo ar apsilankymo konsultacijai.
Jau apie 6-7 metus naudoju Cipralex minimalias dozes 0,25-0,5. Pirmuosius vaistus paskyre neurologas del itampos galvos skausmo, o veliau jau ir del savo perdeto jautrumo, ramybes tesiau toliau. Esu tikrai perdetai jautri ir viduje kovojanti su itampa. Esu bandziusi mesti savarankiskai 2 kartus, kuomet buvo didelis atkritis ir teko vel grizti prie mininalios dozes. Siuo metu planuoju pastoti ir nutraukti vaistukus. Esu girdejusi jog pastojus hormonai padaro savo ir daugelis "iseina is vaistu". Kokios butu Jusu rekomendacijos? Noreciau surasti tinkama specialista, kuris patartu, priziuretu ir galbut padetu atsisakyti vaistu.
Sveiki,
į Jūsų klausimą galėčiau paskaityti paskaitą: apie nėštumą ir psichotropinių medikamentų vartojimą.
Turiu patirtį, kelios mano klientės yra pagimdžiusios po 2 vaikelius.
Į visus Jūsų klausimus galiu atsakyti konsultacijos metu.
2021-04-19
Sveiki, jei gudobelių tinktūrą vartojate po max 30 lašų į vandenį, tai su AD "nesipjauna".
Jei vartojate gudobelę lauštais ar dar blogiau 1-2 buteliukus per dieną- tai aiškus alkoholizmas ir pagrindinės ligos "nedagydimas".
2021-04-15
Ar būtina kreiptis pas psichiatrus?
Ačiū už atsakymą
Sveiki,
geriausia būtų kreiptis gydytojo-psichiatro konsultacijai. Savaime, vargu, ar praeis.
2021-04-13
Nuo nerimo, nemigos ir "vegetatikos" gėriau mirtazapiną 30 mg nakčiai, negelbėjo. Pridėjo fluanxol 0.5 mg ir nerimo simptomus, kaip galvos svaigimą, tachikardiją puikiai nuėmė, tačiau miegas nesusitvarkė, dažnas nubudinėjimas ir ilgas neužmigas toliau kankino, tad nusprendė gydytoja vietoj mirtazapino paskirti kvetiapiną 25 mg. Gydymui pritariau, kaip ir nuramino, kad kvetiapinas daug pašalinių simptomų nesukelia, bet šis vaistas nuo haliucinacijų, psichozės, ar tikrai geras pasirinkimas miego korekcijai. Psichoterapiją lankau.
Sveiki,
miratazapinum reikėjo palikti dėl vegetacinių simptomų, jis veikia visą parą. Miegui papildomai Quetiapinas labai gerai. Pagal miego kokybę dozę galima kelti iki pakankamo efekto.
Medikamentas modernus. Taip jis registruotas psichozių gydymui, bet didelėmis dozėmis. Ir GALIMI pašaliniai poveikiai yra aprašyti vartojant 600-800 mg parai.
Visi kiti skyrimai lieka "tarp registracijoa" eilučių , ir tai gydytojo patirties, kvalifikacijos klausimas.
2021-04-11
2021-04-09
Sveiki,
sprendžia Jūsų TLK pasirinktas gydytojas psichiatras. Jis pasirašo sveikatos pažymoje, kurią pildo šeimos gydytojas.
Iįtatymai keičiasi, pagal dabar galiojančius- kliūčių neturi būti.
2021-04-09
Sveiki,
jei sūnus vartos paskirtą gydymą, gyvens pilnavertį gyvenimą.
Šiuolaikiniai vaistai modernūs, neturi šalutinių poveikių. Jei nesigydis - tada prognozės prastos, nes tai lėtinė liga ir negydoma praoresuoja.
Ligoninėje skiriami vaistai galėjo turėti daugiau šalutinių poveikių, nes tai vaistai skirti kritinėmis situacijomis vartoti, ne pastoviam gydymui.
2021-04-05
Sveiki, su visais antidepresantais tik smegenų metabolizmą gerinantys vaistai, taip vadinami nootropai ( piracetamum), tinka ir vinpocetinum ( cavinton), jei yra reikmė.
Ginkmedzio standartizuoti preparatai taip pat gerai, jei jie padeda ir jaučiamas rezultatas. Kiekvienas žmogus atranda sau tinkamiausia iš grupėje esančių, kuris geriausiai padeda.
2021-03-30
Sveiki,
galite bandyti. Gydymas visada yra konkretaus žmoagaus bandymas. Padidinus dozę, po savaitės turi jaustis pagerėjimas. Ar to užteks? Bus matyti per 2-3 savaites.
Pašalinių poveikių neturėtumėte pajausti didinant dozę, nes Jūsų smegenys jau susipa-inusios su Paroxetinum ir didinat labai ne daug.
2021-03-30
Sveiki, Jūsų klausimas retorinis.
Nėra psichiatrų "Visi", kiekvienas specialistas kitoks. Jei Jūs nesutikote sau tinkamo- linkiu tokį sutikti.
2021-03-29
Nesupratau klausimo.
2021-03-28
Sveiki,
praeitame laiške atsakiau į Jūsų klausimą?
Gydymą reikia koreguoti, nes kankintis nėra prasmės. Juk nepasveiksite kankindamasi.
Dozės, deja. atsikartojant ligai,. dažniausiai auga, arba reikalingi plius kiti kitos grupės medikamentai.
Geras gydymas- tai pastovus gydytojo ir kliento bendravimas, vaistų dėliojimas ir perdėliojimas ir PSICHOTERAPIJA.
2021-03-28
Sveiki,
ramiantys preparatai, kartojantis ligai ar jai sunkėjant, turėtų būti vartojami tik PAPILDOMAI ir trumpai iki 3 savaičių, nes jie nieko negydo, taik tam kartui palengvina simptomus.
Ar didinti Paroxetinum dozę? manau - taip. Bet tai turi spręsti jus gydantis gydytojas. Gal reikia kažką pridėti? gal keisti paroxetinum?
2021-03-26
Sveiki,
jei voko tikas atsiranda neprikalsomai nuo psichologinės situacijos ir tęsiasi ilgai, didesnė tikimybė, kad Jums trūksta mineralų: kokių? reikia atlikti kalio, magnio, jonizuoto kalcio ir vitaminoD tyrimus iš kraujo.
Kita pusė: kai trūksta šių mikroelementų, dažniau žmogus būna psichologisškai isitempęs, o įtampa suvalgo mikroelementus ir tada trūkčioja vokas, traukia mėšlungis.
2021-03-26
Sveiki,
gydymas turi būti psichoterapija. Galite be somatinių skundų nieko kito nejausti, nes visa kita glūdi giliai, pakavota ir ne kiekvienas psichoterapeutas gali tai ištraukti, o ypač greitai.
2021-03-25
Norejau pasiteirauti, ar galima pas jus uzsirasyti konsultacijai? Ar konsultuojate Vilniuje, ar nuotoliniu budu?
Aciu
Sveiki,
konsultuoju gyvai Kaune.
Nuotoliu, deja , kol galime gyvai, nekonsultauoju. Gyva konsultacija labai vertinga, o nuotolinė? iš praktikos matau.
2021-03-25
Sveiki,
pirmoje vietoje reikėtų visą laiką, kol vartojate psichotropinius medikamentus, vartoti žolinius kapenų veiklą gerinančius ir atstatančius medikamentus, pvz. : aš pati mėgstu margainį Milk Thistle iš Swanson, jo užtenka po 1 kaps nakčiai. tada dinamikoje po 1-2 mėnesių žiūrite tyrimus AST, ALT, GGt ir tada sprendžiate ką toliau?
O toliau aptarsime tada.
2021-03-24
Sveiki,
COVID-19* pasekmės dar nėra labai aiškios, bet iš asmeninės patirties galiu paskyti, kad tikrai atsiranda nuovargis, uoslės pasikeitimas, skonio tam tikro nejautimas. Bei paūmėja busvusios lėtinės ligos.
Labai svarbūs Jūsų biologiniai parametrai. Labai dažnai, mano praktikoje, žmonės "išsitiria viską' ir "visi tyrimai geri", bet svarbu kaip specialistas iš kokio požiūrio kampo tuos tyrimus vertina ir kokią patirtį klinikinę patirtį turi. Tik 1 pavyzdys: žmogaus kalis lygus 4, 15. Ar tai geras ? Kaip pažiūrėsi. Jei žiūrės gydytojas anesteziologas prieš operaciją, tai sakys, kad gerai, nes narkozės riba 4,00. Atliks bendrą nejautrą. jei kalbėti apie darnią širdies veiklą, be ritmo sutrikimų aktyviam,. dirbančiam žmogui, gal dar ir sportuojančiam, kalis turi būti 4,7-4,8.
Noriu pasakyti, kad nematydama Jūsų ir atliktų tyrimų atsakymų, negaliu atsakyti į Jūsų klausimą, nes tai būtų tik teorija. be praktikos.
2021-03-18
Laba diena,
bendrai imant atsakymo nėra. Reikia vertinti situaciją konkrečiu kliento atveju.
Jei paskaitysite šio vaisto anotociją, ten rašomą, kad atidžiau stebint vaistas skiriamas tiems: kurių...................pasikeitęs krešumas ar dažniasu atsiranda kraujosrūvų.........Jei paskaitytumėte apie širdies ritmo sutrikimus ir miokardo infarktą - tai atrodo, kad šio vaisto iš vis kardiologijoje reiktų vengti. O ką tai reiškia? reiškia tai, kad kažkam, atliekant šio vaisto klinikinius bandymus, buvo atsiradę kraujosrūvų ar krešumo sutrikimų. Bet kokiam žmonių skaičiui/ iš kiek tiriamųjų? Gal tik 1 iš 10.000?
Nors klinikinėje praktikoje tai saugiausias ir švelniausias pašaliniais poveikiais antidepresantas esantis rinkoje (už jį geresnis tik III kartos AD Vortioxetinum). Cipralex konkrečiai yra escitalopramum pagamintas Danijoje. Originalas, bet generikai escitalopramum gamina, mano nuomone, visi esantys gerai.
Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.
Šis atsakymas yra bendro pobūdžio informacija, kuri nėra ir jokiais būdais negali būti laikoma Jūsų diagnoze, skiriamu gydymu ar kitokia Jums tiesiogiai teikiama sveikatos priežiūros paslauga. Bendro pobūdžio atsakymas teikiamas išimtinai pagal Jūsų pateiktą klausimą. Visais atvejais rekomenduojame kreiptis tiesiogiai į sveikatos priežiūros specialistą dėl diagnozės, gydymo ar kitokios sveikatos priežiūros paslaugos.