Klausk gydytojo

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Aneta Railienė (UAB „Panerio klinika“)

Gydytoja-psichiatrė atsakys į klausimus apie suaugusiųjų psichikos sutrikimus, priklausomybę alkoholiui, medikamentams ir narkotikams, gydymo galimybes.

Gydytoja - psichiatrė Aneta Railienė dirba Laisvės atėmimo vietų ligoninės Sveikatos priežiūros tarnyboje gydytoja - psichiatre bei privačioje klinikoje UAB „Panerio klinika“. Diagnozuoja ir gydo psichikos sveikatos surtrikimus, priklausomybę alkoholiui, medikamentams, narkotikams: skiria medikamentus, teikia psichologinę pagalbą, konsultuoja pacientų artimuosius.
 
Išsilavinimas:
1988 - 1995 m.  Kauno Medicinos Akademijos Gydomąsis fakultetas,
1995 - 1997 m. Kauno Medicines Akedemija, pairminė medicinos gydytojo rezidentūra,
1999 - 2003 m.  KMU Psichiatrijos klinika, antrinė gydytojo – psichiatro rezidentūra, 2002-2003m. psichoterapijos studijos  Humanistinės ir egzistencinės psichologijos institute Vilniuje.
2002 m. ir 2003 m. VDU  Socialinių mokslų fakultetas, doc. Dr. James Fleming ir prof.habil dr. Antanas Goštautas vedami profesinės kvalifikacijos tobulimo kursai „Trumpalaikė psichoterapija“.
 
Kiekvienais metais keliu savo profesinę kvalifikaciją dalyvaudama gydytojams rengiamose konferencijose ir gydytojų kvalifikacijos kėlimo kursuose.

Darbo patirtis:
2003 - 2011 m.  Pravieniškių gydymo ir pataisos namai, Sveikatos priežiūros tarnyba, gydytoja-psichiatrė.
2004 - 2008 m.  C. Boim „Šeimos klinika“, gydytoja - psichiatrė.
2006 - 2009 m. UAB „Gintarinė kilnika“ gydytoja-psichiatrė.
2006 - 2007 m.  Pravieniškių 3- ieji pataisos namai, Sveikatos priežiūros tarnyba,gydytoja- psichiatrė.
Nuo 2007 m.  UAB „Panerio klinika“, įkūrėja, direktorė,  gydytoja - psichiatrė.
Nuo 2011 m.  Laisvės atėmimo vietų ligoninė, Sveikatos priežiūros tarnyba, gydytoja - spichiatrė
 
UAB ”Panerio klinika”
Panerių g. 79, Kaunas
+370 687 38049
panerioklinika@gmail.com
www.panerioklinika.lt

Ekspertas atsako:
Nuo: X
2020-10-15
Sveiki,ar nedidelės dozės 1,5mg arba 1 mg parai bromazepamo vartojant prie nerimo ir paniku gali nuvesti į priklausomybesiems šiems vaistams,dėkoju už atsakymą.

Sveiki,

tikimybė labai maža.

ei vartosi dažnai/kasdien, reikalinga medikamento dozė po kiek laiko pradės didėti. O tai ir rodys besivystančią priklausomybę.

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: X
2020-10-15
Sveiki,ar zoloftas tinka gydyti panikos atakoms ir nerimui,vartojamas trys mėn ,bet nerimas nemažėja ,o panikos atakos vis dar ištinka,vartojama 50mg ryte ir fluanksolis po 0,5 mg du kartus,anksčiau toks gydymas tiko ,bet po dviejų men po vaistų nutraukimo atsinaujinus simptomams vėl įvestas toks pats gydymas neduoda efekto.Vakare dar vartoja 150 mg lyricos,ar šie visi vaistai iš esmės tinka gydyti depresijai su nerimu ar reikalinga kažkokia korekcija,dėkojame už atsakymą.

Sveikik,

iš esmės vaistai tinkami.

Tačiau kiekvienas žmogus yra unikalus ir gydymas reikalingas individualus. Skirtingais epizodais tie patys medikamentai veikia ne taip pat kaip anksčiau.

Nuo: Erika
2020-10-13
Laba diena, gydytoja. Pradėjau mažinti vaistus seroxat 30 mg. po 5 mg. kas dvi savaites. dabar jau geriu tik po 1/4 tabletės, kas yra 5 mg. Viskas rodos gerai, nerimo nėra, miegas nesutriko, bet pradėjus vartoti šią dozytę pradėjo lyg tai svaigti retkarčiais galva. Toks jausmas lyg turėčiau temperatūros, taip vis tarsi persiverčia vaizdas akyse. Ar gali būti, kad taip organizmas reaguoja į vaistų mažinimą ar visgi problema gali būti kitur?

Sveiki,

taip gali būti dėl medikamento dozės sumažinimo, nesvarbu, kad mažinote labai lėtai.

Kita galimybė: ligos paūmėjimas gali reikštis galvos svaigimu, pykinimu, apetito pasikeitimu.

Stebėkite save, laikas parodys. Jei būsena blogės, teks Paroxetinum dozę pasidinti atgal.

Nuo: LINA
2020-10-13
Laba diena,esu priklausoma nuo alkoholio. Keletą metų tai ištikdavo kas pusmetį apie 4,5 dienas paskui abstinencijos požymiai. Kelis kartus teko pabūti ligoninėje dar gy gyvenant vokietijoje. Paskui atsikrausčius į prancūziją buvau pas psichiatrą buvo išrašytas xanax ir miegui lormetazepamas. Kurį laiką pavartojusi vaistus buvau nutraukusi. Tik miegui visada vartojau lormetazepama. Būsiu atvira paskutinį kartą ligoninėje buvau šių metų sausio mėnesį, ten buvau dėl abstinencijos nuo alkoholio. Gydymas buvo diazepamo.išėjus iš ligoninės buvo išrašytas diazepamo po 0,5 du kartus per dieną 28 dienoms ir lormetazepamas po 2 mg nakčiai. Po kurio laiko diazepamo nutraukiau nes jaučiausi gerai.iki birželio vidurio buvo dienų kada pavartojus ir su alkoholiu. Jaučiausi blogai nustojau vartoti alkoholį ir abstinencija bandžiau iškentėti su xanax,2 savaitės pragaro. Pirmą beveik be miego nes net ir vartojant lormetazepamas negalėjau užmigti. Bet šiaip taip pavyko ,bet štai ir vėl nuotolis. Vakare alus o rytą diazepamo po 0,25 du kartus per dieną ir tai nesijaučiu gerai,vakare ir naktį net išgėrus lormetazepamas beveik nemiegu.Miela daktarė duokit patarima ką daryt,ar kokiomis dozėmis vartoti vaistus ir kaip juos visiškai nutraukti

Sveiki,

viena priklausomybė neturėtų būti gydoma medikamentais, sukeliančiais priklausomybę ir iš esmės ne gydomaisiais, o "nuramintim tik tam kartui".

Jums reikalinga noramali gydytojo-psichiatro konsultacija, kad parinkti normalų gydymą ir atgautumėte vėl gyvenimą.

Nuo: Rima
2020-10-11
Laba diena.Mano sunui 22m.diagnozuotas ribinis asmenybes sutrikimas.per pusmeti 2 kartus bande zudytis.nors bendrauja su psichiaru privaciai.jam israsyti vaistai lyrika ir mazinantis nerima ir .pykti(nepamenu pavadinimo).skaiciau,kad siai ligai reikalinga shemu terapija ir dialektine elgesio terapija.kur mums kreiptis.kas paskiria tas terapijas.Klaipedoje ar Kaune?
Esu pasimetusi.nerandu jokiu specialistu.Kaip toliau reikes gyventi.Sunus guli Kauno klinikose psihiatrijos skyriuje.bet per penkias dienas psichiatras tik keleta kartu aplanke ir vel duoda tuos pacius vaistus.Kur kreiptis del ribinio asmenybes sutrikimo gydymo tokiu sunkiu metu?.Aciu.

Sveiki,

visi asmenybės sutikimai gydomi psichoterapija.

Medikamentai gali būti naudojami tik kaip pagalbinai, "suminkštinantys" asmenybę ilgos psichoterapijos metu arba tada, kai šalia yra gretutinė psichiatrinė patologija.

Protringiausia gydytis savo mieste ir pradžiai išnaudoti ligonių kasų apmokamas paslaugas psichikos sveikatos centre: gydytojo psichiatro, psichologo. Per metus yra skiriamas ligonių kasų tam tikras psichologo konsultacijų skaičius ir jis tik didėja su laiku.

Lygiagrečiai savo mieste ieškokite psichologo ar psichoterapeuto ilgam laikui. Toli nerpivažinėsi.

Nuo: Rima
2020-10-08
Laba diena.Ar tinkamas vaistų nuo depresijos derinys. Fluanxol 1 mg po 1 tab.3 kartus dienoje,Paroxetine Autobindo 20mg 1 tab.ryte.Nakčiai Mirtazapin Actavis 15 mg.1 tab.Taip pat geriu antibiotikus Doxycyclin 100 mg. nuo Laimo ligos.Labai ačiū.

Laba diena,

taip, toks derinys gali būti.

Svarbiausia, kad Jūsų savijauta gerėtų.

Nuo: Vardas
2020-09-26
Sveiki. Nežinau, kur kreiptis. Pavasarį man buvo diagnozuotas nerimo sutrikimas. Nerimauju visur, bet kasdieniniui gyvenimui tai labai netrugdo. Mano klausimas skambės labai juokingai, bet ar tai normalu, jog aš klaikiai bijau įsimylėti. Galvoju, jog aš vienintelis žmogus šitoje planetoje, turintis tokią baimę. Kiekvieną kartą, kai suprantu, jog man jis patinka, pirmą naktį galima sakyti nemiegu, nes toks sukyla nerimas, kad nebežinau ką daryt. Jaučiu, kad nesu dar santykiams pasiruošusi, tačiau nežinau kaip reiktų ir atsisakyti, nes labai bijau įskaudinti žmogų. Augau normalioje šeimoje, nesuprantu, iš kur tokios baimės. Ačiū

Sveiki,

nežinau, ar paguosiu, bet tokių baimių būna.

Patarčiau kreiptis pokalbiui su psichologu. Kuo anksčiau suprasite "ko tikrai bijote", o iš tikrųjų gal net nebijote įsimylėti? Gal bijote būti savimi?

Nuo: Erika
2020-09-24
Laba diena, gydytoja dar kartą. Tik norėjau pasiteirauti ar vaistų seroxat ir cypraleks veikimas panašus? Ar vaistas cypraleks tinkamas nerimo gydymui? Ar šis vaistas nedidina apetito? Nes nuo seroksat tkrai svoris paaugo nemenkai.

Sveiki,

abu medikamentai yra pabašaus veikimo. Apetito jie tikrai nedidina. Ir tikrai nestimuliuoja alkio centro.Tik gydant sutrikimą, paprastai būsenai gerėjant žmogus pradeda vėl jausti maisto skonį, daugiau bendraujama ir prie stalo, pradeda daugiau valgyti ir dėl to svoris auga.

Nuo: Rugilė
2020-09-19
Sveiki. Norėjau pasiteirauti, kiek išgydomi yra nerimas ir panika? Taip pat, jeigu suaugusį žmogų, kuriam yra diagnozuotas bipolinis sutrikimas, kankina dar ir nerimas bei panika, kiek išgydomas yra tokios žmogaus nerimas? Žinau, kad atkritimai gali būti normalus dalykas bipolikui, dėl to ir kilo šitas mano klausimas. Jeigu atkritimai yra normalu, ar tuo metu iš tikrųjų yra įmanoma atsikratyti nerimo, ar tas nerimas jau tampa bipolinio sutrikimo dalimi ir su juo tiesiog belieka pastoviai kovoti? Ačiū!

Sveiki,

atsakymą į Jūsų klausimą galima teikti tik konkrečiu atveju.

Kalbėti aplamai- nėraq prasmės, nes aplamai ir visokių "nuomonių" yra internete ir kitose platybėse.

Nuo: Erika
2020-09-17
Sveiki gydytoja. Vartojau paroxetinum 30 mg. Bet kadangi noriu vaiku gydytojas liepe pereiti prie vaisto cypralex puses tab. Dabar mazinu seroxata palaipsniui kas 2 sav. Ir pradejo trikti miegas. Ar galiu šiuo pereinamuoju laikotarpiu pavartoti truputi lexotonil arba somnols pries miega? Be to ar seroxat ir cypralex veikia panasiu principu? Ar didele tikimybe kad naujas vaistas nepades? Nes seroxat puikiai tiko tik gydytojas sake jis nestumo metu pavojingesnis.

Sveiki,

jei norite pradėti nėštumą visiškai "švari" nuo vaistų, gydymą reikia visiškai nutraukti ir po 6 mėn nuo nutraukimo bandyti pastoti.

Realybė tokia, kad vis daugiau moterų vartoja AD ir pastoja ir gimdo vartodamos AD- tokia mano praktika.

Ką ir kaip Jums vartoti- negaliu pasakyti atsakingai be konsultacijos.

Nuo: Liepa
2020-09-17
Ačiū už atsakymą. Gaila, kad socialinės apsaugos sistema tokia skylėta ir žmogaus sunkumus vertina išskirtinai medicininiu, o ne socialiniu požiūriu. Juk nuo žmogaus realaus funkcionavimo priklauso, ar jis turi sutrikimų, ne pagal tai, ar lankosi sveikatos priežiūros institucijose. Atrodo, kad žmogų patį stumia į ligą. Nežinau, ar vienas testas gali parodyti, ar yra psichotinis susirgimas, visgi ir tai man atrodo per daug subjektyvus vertinimas. Kažin, ar patys medikai drįstų pasidaryti šį testą? :) Nors gal žinant, kokie atsakymai rodo statistinio vidurkio (nieko originalaus, išskirtinio) normą, nebe taip baisu

Medikas toks pat žmogus, kaip ir kiti žmonės.

O psichiatrijos rezidentūroje visi rezidentai tą teatą atlieka. Bent taip buvo, kai aš studijavau.

Nuo: Vardas
2020-09-15
Sveiki. Noriu jūsų paklausti apie antidepresantus. Turiu nerimo sutrikimą, yra obesesinio kompulsinio požymių, taip pat pas mane labai žema savivertė, tas nerimas plaikstosi į daug dalių, pavyzdžiui labai bijau susirgti, nuolat prisigalvoju sau ligas. Na, yra tų problemų. Visko pradžioje šeimos gydytoja uždraudė man gerti antidepresantus kad ir kaip būtų, nes jie paverstų mane kitu žmogumi. Man 17 metų, suprantu, jog psichotropiniai vaistai nėra gerai, tačiau jeigu reiktų, ar tikrai man taip blogai būtų? Šiuo metu lankau psichoterapiją, ir man jos kolkas pakanka, išskyrus kad kaip ir minėjau nuolatinė baimė kad sergu (dažniausiai sunkesne psichikos liga), todėl pagalvoju, ar iki paskutiniųjų tokiu atveju reiktų gydytis be jų, ar tai nėra taip blogai? Ačiū jums :)

Sveiki,

kiek bebūtų metų, kankintis neverta. Jaunystė nėra priežastis neskirti gydymo.

Jus turi konsultuoti gydytojas psichiatras, ne šeimos gydytojas ir nuspęsti dėl reikalingo gydymo.

Nuo: Liepa
2020-09-13
Sveiki, prieš 6 m. ligoninėje man buvo nustatyta par. šizofrenijos diagnozė, dėl jos turėjau neįgalumą tris metus. Po ligoninės nevartojau jokių psichotropinių vaistų ir nejaučiau nei pozityvių, nei negatyvių ligos simptomų. Susiradau privačią psichologę, kuri man daug padėjo dėl mano problemų bendravime su žmonėmis, emocinio nestabilumo, padidinto jautrumo kritikai. Tiek ji, tiek aš manėme, kad man yra ribinis asmenybės sutrikimas, nes atitikau visus jo kriterijus. Teko skaityti daug ribinių žmonių pasakojimų internete, tai mano patirtys labai panašios. Tuo tarpu pažįstu daug žmonių, kuriems nustatyta šizofrenijos diagnozę, jų išgyvenimai man tolimi, panašu, kad aš niekada neturėjau psichozės. Kai kreipiausi į gydytojus, buvau didelėje emocinėje krizėje po gyvenimo užsieny ir patirtos seksualinės prievartos (apie kurią niekas nesiteiravo). Man dabar 28eri, psichoterapija padėjo, pasidariau mažiau konfliktiška, dramatiška, nebeišsilieju tiek ant žmonių kaip anksčiau, tačiau vis dar turiu didelių adaptacijos problemų, kolektyvuose nepritampu. Baigiau mokslus (magistrą), dabar esu 28erių. Dėl savo bendravimo problemų labai prastai socialiai funkcionuoju, nesugebu susirasti darbo ir jame išbūti ilgiau nei mėnesio. Tačiau kadangi neturiu neįgalumo, man nepriklauso jokios valstybės paslaugos (pvz, įdarbinimas su pagalba). Jaučiu daug nerimo dėl visko, labiausiai dėl nuolatinio nestabilumo finansiškai. Norėjau Jūsų paklausti, ar man būtų įmanoma turėti neįgalumą dėl ribinio asmenybės sutrikimo? Ar įmanoma pakeisti diagnozę? Ar man būtų geriau bandyti tęstis jau pripažinta šiz. diagnozę, nors nei aš, nei psichologės, su kuriomis konsultuojuosi, nepritaria, kad man yra ši liga? Esu labai sudėtingoje situacijoje, todėl man būtų labai svarbu žinoti, kokios galėtų būti pagalbos galimybės tokiam žmogui kaip aš.

Sveiki,

pagal galiojančią šiuo metu neįgalumo nustatymo tvarką, asmenybės sutrikimai nėra laikomi neįgalumą sukeliantys.

Jums reikėtų tęsti asmeninę psichoterapiją. Galima pas kitą psichoaterapeutą, nes kita nuomonė visada yra visada vertinga.

Dėl diagnozės: jei Jūs nesigydėte ligoninėje ir nevartojote pas savo vietos psichitrą medikamentų, tada kaip ir esate sveika. gydymasisi stacionare kaip ir parodo Jūsų ligą ir jos sunkumą.

Ar yra psichotinio lygio sutrikmas, ar jo nėra, gali parodyti psichologinis klinikinis mąstymo tyrimas pas gerą klinikinį psichologą-diagnostą. Tada nebelieka vietos tuščiai diskusijai yra tokia diagnozė ar nėra?

Nuo: Anonimas
2020-09-12
Sveiki. Turiu klausimą. Žinau, negalite diagnozuoti be pačio žmogaus, bet sakykite, ar tai panašu į bipolinį sutrikimą. Mano mama yra tarsi 2 skirtingi žmonės. Daugumą laiko ji yra nuostabus žmogus, supratinga, palaikanti, mes turime labai puikų ryšį. Bet mėnesyje yra 1-2 dienos kada ji visiškai pasikeičia ir elgiasi tarsi ne ji. Betkoks dalykas, kai yra kažkas negerai absoliučiai gyvenime ar ypatingai su manimi ar mano broliu ją paverčia visai kitu žmogumi. Tuomet girdžiu vieną frazę- aš nusižudysiu. Kelis kartus netgi buvo išvažiavusi su ta mintimi, kad jau viskas, bet visada parvažiuoja. Turėjusi nerimo sutrikimą, galvojau jai depresija, bet kad taip greitai ta ,,isterijos’’ fazė pasikeistų ir vėl puikią tai nebežinau ar gali būt. Kaip mes sakome, išsirėkia, išsiklykia ir vėl mėnesį laiminga. Tačiau jos mintys apie savižudybę man nieko gero nežada. Kalbinu nueiti pas psichiatrą, bet ji atsisako. Aš pati turiu nerimą, lankausi pas psichologę, bet bijau jai ką sakyti, kad paskui nesiimtų kažkokių drastiškų priemonių, nes kaip ir sakiau, beveik visada ji yra visai kitas, nuostabus žmogus. Kas tai galėtų būti? Ir man pačiai jaučiu nieko gero tokie jos pasikeitimai, nes pati kaip ir sakiau turiu stiprų nerimą ir nuolat bijau, jog man nesusimaišytų protas. Ačiū jums.

Sveiki,

Jūsų mama yra suaugęs žmogus ir turi savimi pasirūpinti. Tą ką Jūs pasakojate, daugiau panašu į asmenybės sutrikimą.

Rūpinkitės savimi. Deja, tėvų mes negalime pasirinkti, bet galime rinktis būti jais ar būti savimi?

Nuo: Vaida
2020-09-10
Sveiki, gerb. gydytoja. Norėčiau Jūsų pasiteirauti dėl nuomonės šiuo klausimu: savo artimųjų tarpe turiu 2 asmenis, kurie sirgo nerimo sutrikimu su depresija. Vienas asmuo sirgo prieš 30 metų, vartojo Tazepam 1,5 metų; kitas asmuo sirgo prieš 5 metus, jam teko vartoti įvairius vaistus, įskaitant AD, tačiau jam padėjo tik Xanax vartojimas 3 metus po 3 mg per dieną, iki šiol abu asmenys neturėjo atkryčių, džiaugiasi gyvenimu ir t.t. Aš pati taip pat tutiu nerimo sutrikimą, bet gydytojas griežtai neleidžia vartoti raminamųjų, tik antidepresantus, jau gydausi 3 m., bandžiau juos nutraukti pora kartų, tačiau pi mėnesio vėl tenka pradėti, kadangi būklė pablogėja. Klausimas būtų toks, ar nėra taip, kad raminamieji, pvz Xanax tikrai gydo nerimą, bet bijoma skirti jį dėl priklausomybės, o AD veikia tik tam kartui, bet negydo, juos nustojus, vėl tenka pradėti ir gaunasi užburtas ratas. Taip sakau dėl turimų asmenų pavyzdžių, kurie man tvirtina ir primygtinai sako nevartoti AD, o tik pvz Xanax ir viskas susitvarkys. Kokia Jūsų nuomonė šiuo klausimu, nes tikrai gyvenimas tampa šviesesnis kai išgeri Xanax, o ne AD. Dėkoju už atsakymą.

Sveiki,

antidepresantai "tikrai gydo nerimą", o prie raminančių yra greitai priprantama. Pagrindinis nerimo gydymas yra psichoterapija, nes jis prasiseda ir pasibaigia galvoje. Kadangi mūsų valstybė skurstanti, tiksliau sveikatos priežiūra, žmonės negauna prieinamo psichoterapinio gydymo( nes jis brangus), belieka vartoti vaistus.

Prieš 30 metų buvo visai kitokios gydymo galimybės. Normalių AD nebuvo. Tad visi vartojo raminančius. nerimą gydė neurologai, o tikra psichiatrija buvo už langų su grotomis ir už durų be rankenų.

Nuo: Anonimas
2020-09-09
Sveiki,ar vaistas lyrica tinka vartoti kada yra didelis nerimas,ištinka panikos atakos ,nuolat nerimaujama dėl įvairių dalykų,ar tinka vartoti kartu su sertralinu

Sveiki,

iš esmės gali būti vartojamas. Tinka kartu su Sertralinum. Tačiau tikrų nerimo sutrikimų metu vartojamas retai.

Nuo: Vaida
2020-09-09
Dėkoju Jums už atsakymą dėl Brintellix. Sakykite, o jo Brintelix šalutinis poveikis koks galėtų būti? Nes mano gydytojas sako, kad jis labai saugus. Žinokite pasitariau su juo ir padidinome Brintelix dozę, žiūrėsime kaip bus. Ir dėl Xanax, ar jo vartojimas nemažina AD poveikio? Kiek laiko saugu vartoti Xanax kad neišsivystytų priklausomybė, bei ar turi Xanax šalutinį poveikį, nes db jaučiu pavartojusi mėnesį didelius virškinimo sutrikimus? Dėkoju už atsakymą.

Sveiki,

Vortioxetinum beveik pusei vartojančių jį klientų duoda pykinimo jausmą, nemalonumą skrandyje pavartojus vaisto po 10-15 minučių. tai gali trukti iki pusvalandžio. Jei pašalinis poveikis stiprus , reiktų Vortioxetinum išgerti pavalgius ( geriausia vakarienę). Šis AD gali būti vartojamas vakare ar nakčiai, kad netrigdytų dienos savijautos.

Alprazolamum reikėtų bvartoti kuo mažiau ir kuo rečiau. Priklausomybė vystosi vartojant kasdien ar kelis kartus savaitėje 2-3 mėnesius. Alprazolamum įtakos antidepresantų veikimui ar pašaliniams poveikaims neturi.

Nuo: Vaida
2020-09-08
Laba diena, gerb. gydytoja. Diagnozuota depresija su nerimo sutrikimu prieš 3m. Vartojau Brintellix ir Remeron (Mirtazepin). Tačiau nerimas tik stiprėjo, gydytojas pakeitė Brintelix į Seroxat, jį vartoju tik 6 d., taip pat vartoju Xanax 0,5 mg ryte tam, kad suvaldyti nerimą. Per visą šį 3 m. laiką gyvenau įprastą gyvenimą, auginu vaiką, taigi negaliu sau leisti visiškai sugriūti, juk reikia rūpintis šeima ir savimi. Daug sportuoju, skaitau, lankau psichoterpiją. Klausimas būtų toks: ar tinkamas gydymas man paskirtas dabar Seroxat 20 mg ryte, Remeron nakčiai, Xanax (laikinai, planuoju nutraukti, kažkaip iš jo išeiti po truputį) nuo nerimo sutrikimų, ar nerimą gydo sportas, ar pasveikti turiu galimybę, nes tikrai labai vargina toks gyvenimas. Kad ir kaip stengčiausi, rezultatai kol kas dar labai mažai apčiuopiami. Kas dar gali padėti sveikti greičiau? Be to, kadangi nuo vaistų sutrikdytos menstracijos, ar galima vartoji gydytojos išrašytas kontraceptines tabletes Yesminelle, ar jos nesikerta su AD? Dėkoju už atsakymus.

Sveiki,

Vortioxetinum 5 mg mažiau slopina nerimą už paroxetinum 20 mg.Galima buvo kelti Vortioxetinum dozę, neskirian Paroxetinum. Bet tai individualu.

Vartojant Mirtazapinum, dažnai padidėja apetitas, nes vaistas aktyvina alkio centrą smegenyse. Žmogus valgo daugiau ir jei nejuda daugiau, svoris pradeda augti.

Fizinis aktyvumas visada gerina bet kurio susirgimo eigą.

Kartu su antidepresantais hormoninių kontraceptikų vartoti nereikėtų: blogėja abiejų terapinis poveikis, didėja šalutinis poveikis, bei kepenų funkcija.

Nuo: Sim
2020-09-07
Laba diena, sergu generalizuotu nerimo sutrikimu, geriu 150mg venlafaxine ir 300mg lyricos. Nerimas apmazejo tik pradėjus gerti lyrica. Teko skaityti, kad prie lyricos greitai issivysto priklausomybė. Ar tikrai lyrica yra daus stipresnis vaistas nei raminamieji ir juos yra daug sunkiau mesti?

Sveiki,

Lyrica yra pastovaus vartojimo vaistas. Prie jo priklausomybė nesivysto. Nutraukti vaistą galima staiga ir nebus nutraukimo sindromo. Tik bendrai būklė gali pablogėti.

Nuo: Virginija
2020-09-05
Sveiki , per ilgai laika turbut verkiu pirma karta , kas man nera budinga, nes issekau,pervargau ..nebegaliu . Turejau sunkia vaikyste ( alkoholiku vaikas , smurtas ir t,t ) nuo vaikystes turejau nerimo busena, panika, kuria ismokau valdyti ir nekreipti demesio , bet labiausiai isesekau nuo miego sutrikimu , kurios bandziau gydyti vaistai , bet dirbu atsakinga darba negaliu sau leisti " sedeti" ant psichotropiniu vaistu , nes dienos kokybei turi poveiki ne ka mazesni nei pati nemiga.. bet ir prie "isspaustos" citrinos savijautos beveik pripratau.. bet asirado gasdinantis ir labai sekinantis simptomas, nakti dega kunas, ,nera temperaturos, nera spaudimo ( visada zemesnis) palietus oda normalios temperaturos irgi , bet viduje degimas , nusiklojus nejauciama temperaturos pokycio , tik po kurio laiko lb staigiai pasidaro nenormaliai salta, pasiurpsta oda , vel uzkloju, po kurio laiko nubundu vel visa deganti ir taip iki ryto.. diena daznai buna atvirksciai saltis "vaiksto" per nugara, neimanoma susilti , buna kartu lyg skauda desne veido puse , prisimerkusi akis .. ar tai tikrai psichosomatika ? ar esu pasmerkta gyventi su psichotropiniais vaistais? o gal tai fizine liga ir visai ne ten ieskau galu, kraujo , skydliaukes ir k.t tyrimai normoje ?esu moteris 35 metu . aciu

Sveiki,

nors Jūsų laiškas ilgas, atsakyti nematydama Jūsų, atsakingai negaliu.

Būna apleistų kūno ligų, kada viskas "nurašoma" psichosomatikai, net ir šiais laikais, kai žmonės tiriasi viską iš eilės.

Psichosomatika dažnisausiai yra gydoma ir psichoterapija. Kitaip psichosomatika gydant psichotropiniai smedikamentais, belieka juos vartoti visą gyvenimą.

Nuo: Anonimas
2020-09-05
Sveiki,pradėjus naudoti sertralina labai suintensyvėjo nerimas,atsirado rytinis pykinimas,ar galima panaudoti kažką iš trankviliantu grupės ,kad sumažinti nerimą ir kiek laiko gali užtrukti sertralino šalutinis poveikis

Sveiki,

Jus jaučiate pašalinį AD poveikį. Paprastai greičiau ar lėčiau jis praeina.

Vartokite pačią mažiausią dozę, kokią Jums pavyksta atpjauti iš tabletės nakčiai, dozę didinkite lėtai 1/4 tabletės kas 2-3 savaites .


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.

Šis atsakymas yra bendro pobūdžio informacija, kuri nėra ir jokiais būdais negali būti laikoma Jūsų diagnoze, skiriamu gydymu ar kitokia Jums tiesiogiai teikiama sveikatos priežiūros paslauga. Bendro pobūdžio atsakymas teikiamas išimtinai pagal Jūsų pateiktą klausimą. Visais atvejais rekomenduojame kreiptis tiesiogiai į sveikatos priežiūros specialistą dėl diagnozės, gydymo ar kitokios sveikatos priežiūros paslaugos.