Klausk gydytojo

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Aneta Railienė (UAB „Panerio klinika“)

Gydytoja-psichiatrė atsakys į klausimus apie suaugusiųjų psichikos sutrikimus, priklausomybę alkoholiui, medikamentams ir narkotikams, gydymo galimybes.

Gydytoja - psichiatrė Aneta Railienė dirba Laisvės atėmimo vietų ligoninės Sveikatos priežiūros tarnyboje gydytoja - psichiatre bei privačioje klinikoje UAB „Panerio klinika“. Diagnozuoja ir gydo psichikos sveikatos surtrikimus, priklausomybę alkoholiui, medikamentams, narkotikams: skiria medikamentus, teikia psichologinę pagalbą, konsultuoja pacientų artimuosius.
 
Išsilavinimas:
1988 - 1995 m.  Kauno Medicinos Akademijos Gydomąsis fakultetas,
1995 - 1997 m. Kauno Medicines Akedemija, pairminė medicinos gydytojo rezidentūra,
1999 - 2003 m.  KMU Psichiatrijos klinika, antrinė gydytojo – psichiatro rezidentūra, 2002-2003m. psichoterapijos studijos  Humanistinės ir egzistencinės psichologijos institute Vilniuje.
2002 m. ir 2003 m. VDU  Socialinių mokslų fakultetas, doc. Dr. James Fleming ir prof.habil dr. Antanas Goštautas vedami profesinės kvalifikacijos tobulimo kursai „Trumpalaikė psichoterapija“.
 
Kiekvienais metais keliu savo profesinę kvalifikaciją dalyvaudama gydytojams rengiamose konferencijose ir gydytojų kvalifikacijos kėlimo kursuose.

Darbo patirtis:
2003 - 2011 m.  Pravieniškių gydymo ir pataisos namai, Sveikatos priežiūros tarnyba, gydytoja-psichiatrė.
2004 - 2008 m.  C. Boim „Šeimos klinika“, gydytoja - psichiatrė.
2006 - 2009 m. UAB „Gintarinė kilnika“ gydytoja-psichiatrė.
2006 - 2007 m.  Pravieniškių 3- ieji pataisos namai, Sveikatos priežiūros tarnyba,gydytoja- psichiatrė.
Nuo 2007 m.  UAB „Panerio klinika“, įkūrėja, direktorė,  gydytoja - psichiatrė.
Nuo 2011 m.  Laisvės atėmimo vietų ligoninė, Sveikatos priežiūros tarnyba, gydytoja - spichiatrė
 
UAB ”Panerio klinika”
Panerių g. 79, Kaunas
+370 687 38049
panerioklinika@gmail.com
www.panerioklinika.lt

Ekspertas atsako:
Nuo: Birutė
2020-02-10
Sveiki, kreipiausi į psichiatrą dėl blogos psichinės savijautos, diagnozavo, kaip ir depresiją. Nesu vartojusi antidepresantų. Paskyrė ryte sertralin ir vakare valdoxan. Pasirodė per daug pirmą kartą, geriu 5 dienos, bet po rytinės tabletės jaučiuosi įdomiai. Ar tinkamas derinys vaistų? Man norėtųsi tik vienus vartot, ar galiu pabandyt variantus?

Sveiki,

negaliu komentuoti Jūsų gydytojop paskyrimo, nes aš Jūsų nematau.

Pradedant vartoti antidepresantą, paprastai paradedama nuo 1/4 ir po truputį dozė didinama, kad smegenys turėtų laiko prisitaikyti.

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Ugnė
2020-02-24
Laba diena. Noriu pasiklausti ar galima priprasti prie bromazepamo jei išgeri retai pvz skrendant atostogu i priekį ir po savaitės atgal. Labai bijau kratymo lektuve. Aišku savijauta po to ne kažka apdujus ki
tą dieną esu..dar noriu pasiklausti ar 2h skirtumas išbalansuoja miega? Gryžus neužmiegu nes anuo laiku eidavau 12 o čia reik dešimtą užmigti...padėjo melatoninas..bet gal čia lexotanilio abstinencija ar šalutinis? Tiesa dar du metai geriu cipralex 10 ir jaučiuosi puikiai miegu irgi...tik va dabar sutriko...nerimo nėra...gal ka del to jet lago patarsit?

Sveiki,

taip retai vartojant Bromazepamum nepripeasite.

Miegas dėl 2 val laiko juostos skirtumo gali pasikeisti. Taip pat įtakoja pati kelionė/ įspūdžiai.

Nuo: Vika
2020-02-19
Sveiki. Metus vartoju cipralex, del lengvos depresijos. Priaugau svorio, nors mityba ir fizinis aktyvumas nelabai pasikeite. Gydytoja israse vaistu dar trims menesiams, kad nenutraukti pavasari. Ar svorio augimas gali buti del siu vaistu? Pradedu justi diskonforta... turiu minciu mazinti doze be gydytojos leidimo...

Laba diena,

ESCITALOPRAMUM neturi įtakos kūno svorio augimui. Dėl pasikeitusios medžiagų apykaitos, kai praeina organizmo stresas, medžiagų apykaita lėtėja ir tada kūno svoris auga.

Be to vis gi žmonės daugiau valgo, nes maistas tampa vėl skanus.

Nuo: Sergejus
2020-02-19
Sveiki
Per kiek laiko tiapridalis ar xanax išeina iš organizmo , kad butu jau saugu vartoti alkoholį? Saikingai žinoma

Laba diena,

medikamentų apykaita npriklauso nuo jų vartotos paros dozės, Jūsų kepenų aktyvumo, inkstų ir žarnyno darbo. Paprastai, aš rekomenduoju minimaliai 7 dienų laikotarpį

Nuo: Sergejus
2020-02-10
Po kiek vartot mg tiabpridal ir kiek kartu per diena? Styprus nerimas, panikos atakas pas mane, daktaras sake po dvi per diena po 100 mg bet man perdaug tiek yra, jauciaso didelis mieguistumas

Sveiki, Tiapridum dienos metu vartojamas nuo1/4 tab 2x3 kartus per dieną. jei tokia dozė nepadeda - įsitikinus, galima dozę didinti iki 1/2 ar visos tabletės 2 -3 kartus dienoje.

Nuo: Erika
2020-02-06
Sveiki, jei retais atvejais nuo didelės įtampos darbe sunku užmigti galima isgerti somnols ir lexotonil? Ar kartu pavartojus nieko neatsitiks?

Sveiki,

nakčiai užmigimui yra geriamas migdomasisi vaistas (Somnol), nerimo-įtampos metu vartojami raminantys preparatai( Lexotanil).

Nuo: Sergejus
2020-02-03
Nuo: Sergejus
2020-01-21

Sveiki, ar saugu vartoti neuroleptiką teapridal 100mg ir kokis pasekmes jie gali sukelti? Sveikata gera, neskaitant dažno nerimo ir panikos atakų. Info lapelyje šalutiniai rašomi gan baisiai.

Sveiki,

vaistas TIAPRIDUM yra pats silpniausias savo grupėje ir pašaliniai poveikiai terapinėmis dozėmis vartojant būna labai reti. pašalinių poveikių galima tikėtis vartojant 600-800 mg parai.

Informacinis lapelis, deja, parašytas gydytojui, ne vartotojui. Tik gydytojas praktikas gali Jums komentuoti vaisto savybes.

O kaip dėl dėl piktybinio neurolepsino sindromo tikimybės ir širdies ritmo sutrikimų? Ar čia labai reti atvejai?

Sveiki, kaip jau sakiau, vaistas yra labai silpnas ir neturi tokių pašalinių poveikių , apie ką Jūs kalbate mažomis dozėmis. Šalutiniai poveikiai galimi vartojant ne mažiau 600-1000 mg parai.

Nuo: Diana
2020-02-03
Sveiki. Jau daugiau, kaip mėnuo, kankina nemiga. Ar galiu prieš miegą gerti Halcion ir lexotal iš karto? Ačiū.

Sveiki,

jei nemiga trunka jau mėnesį laiko - reikia kreiptis į gydytoją-psichiatrą, kad būtų suskirtas gydymas.

Vartojant raminančius medikamentus Jus nesigydote, tik tam kartui "įjungiamas miegas", be to vystosi priklausomybė.

Kartu šie medikamentai neturėtų būti vartojami vienu kartu.

Nuo: Diana
2020-02-03
Sveiki. Jau apie daugiau, kaip mėnuo kankina nemiga. Ar galiu prieš miegą gerti Halcion ir lexotanil. Ir kokią dozę? Ačiū Jums. Su pagarba.

Sveiki,

jau atsakiau?

Nuo: Nijolė
2020-02-03
Sveiki, man 69 metai, ilgai kankina nemiga,todėl gyd. paskyrė Ketipinor 25mg po 1 tab. vakare, geriu jau 2 metus, bet manau nuo jo man padidejo cholesterolis iki 6,8. Gal rekomenduotumėt kokius saugesnius vaistus. Ačiū

Laba diena,

mažai tikėtina, kad nuo QUETIAPINUM augtų cholesterolis. Aš savo praktikoje to nesu pastebėjus.

Medikamentas labai tinkamas miegui koreguoti.Gydytojas gerai Jums parinko.

Nuo: Inga
2020-02-02
Laba diena. Man yra dirgliosios žarnos sindromas ir nepilnai metai geriu po ketvirtį tabletės prieš miegą Martizapin. Bandžiau nutraukti, bet ir vėl paaštrėjo sindromas, kiek ilgai dar galiu gerti šiuos antidepresantus?

Laba diena,

vaistas yra gydomasis, pripratimas prie jo nesivysto.

Todėl galite vartoti ilgai, kiek reikia.

Nuo: Sergejus
2020-01-21
Sveiki, ar saugu vartoti neuroleptiką teapridal 100mg ir kokis pasekmes jie gali sukelti? Sveikata gera, neskaitant dažno nerimo ir panikos atakų. Info lapelyje šalutiniai rašomi gan baisiai.

Sveiki,

vaistas TIAPRIDUM yra pats silpniausias savo grupėje ir pašaliniai poveikiai terapinėmis dozėmis vartojant būna labai reti. pašalinių poveikių galima tikėtis vartojant 600-800 mg parai.

Informacinis lapelis, deja, parašytas gydytojui, ne vartotojui. Tik gydytojas praktikas gali Jums komentuoti vaisto savybes.

Nuo: Indre
2020-01-14
Laba diena,

Pradejau gerti Paroxetin po ketvirtadali siandien jau yra 5 diena. Labai sunku ryte atsikelti is lovos jauciuosi labai sunkiai, vidinis drebulys. Geriu rytais atsikelusi. Ar tai gali buti vaistu salutinis poveikis, jis turi praeiti?

Sveiki,

paroxetinum šalutinis poveikis pasireiškia po jo suvartojimo, o ne prieš.Jei vartojate nakčiai /miegui vaistyus-tai gali būti jų pašalinis poveikis.

Nuo: Zydrune
2019-12-08
Mane kankina nemiga jau daugiau kaip savaite..nerimas visa diena..dar didesnis pries miega..anksciau gerai miegodavau padedavau galva ir miegu..o dabar visai blogai..nervai itempti..susikoncentruot negaliu..niekas neidomu nieko nesinori..tik atrodo kaip gerai isimiegot..is lovos islipti taip pat sunku..israse man vaistus fluanxol 1mg vakarui nuo 18 iki 19 isgergt ir halcion0.25mg po puse tab ar cia geras derinys..geriu 2 dienas dar ar turiu jausti efekta jau nuo ju..o anksciau seimos gydyt rase leksatonili daug metu gerdavau ne nakciai o diena kai bloga nuotaika ar tai ne pripratimas jau..

Laba diena,

ar derinys geras? gali pasakyti gydytojas, kuris Jus matė ir Jums skyrė vaistus. bei Jūs- pagal savo savijautą. Derinys toks gali būti.

Halcion vartojamas trumpai miego korekciaji 2-3-4 savaites. jei nemiga tęsiasi - reikalingas pastovaus-ilgalaikio vartojimo medikamentas.

Nuo: Ingrida
2019-12-07
Laba diena, vartoju Seroxat dėl panikos atakų 10 dienų iš lėto įvedant ( pradėjus nuo 1/4 ),bet jaučiu savijautos pablogėjimą : skauda galvą, pykina, lyg ausis užgula, akys parausta. ar man šis vaistas netinka, ar būna pablogėjimas pradėjus vartoti. Ačiū už atsakymą!

Laba diena,

paprastai tik pradėjus vartoti pasimato vaisto šalutinis poveikis. Vieniems tai kaučiasi, yra žmonių kurių tai nevargina.

pabandykite Paroxetinum vartoti nakčiai ir neskubėkite didinti dozės. pabūkite toje pačioje 8-16 dienų. Taip duosite laiko oranizmui adaptuotis prie vaisto, o jei bus pašaliniai ( vartojant nakčiai) - juos išgyvensite miegodama.

Nuo: Domas
2019-12-05
Laba diena, man yra padidejes jautrumas garsam issigaatu vis, susauke kazkas nukrito daiktas, kruptelnu, kartais praeina kartais atsinaujina..pastebejau kad nesu toks uzyikrintas saci, ne taip pasitikiu. Mazdaug zinau kas tai isprovokavo ir kada prasidejo. Kaip galeciau grizti i savaji uzyikrinta save? Aciu jums

Laba diena Domai,

be konsultacijos sunku pasakyti ir atsakyti. jei būsena Jus vargina ir užsitęsė, reiktų kreiptis konsultacijai į gydytoją-psichiatrą.

Nuo: Jonas
2019-12-06
Laba diena,

Studentavimo laikotarpiu (~6metus) vartojau alkoholi ypac nesaikigingai. Beveik visi savaitgaliai, o kartais ir dazniau. Kaip ir kazkokiu isskirtingiu sveikatos sutrikimu sekancia diena nejausdavau. Taciau dabar turint seima ir alkoholi vartojant ypac retai ir saikingai (1, daugiausiai 2 kart per menesi), kita ryta pasijaucia itin stiprus padariniai. Isgerus, kad ir taure vyno ar kelis bokalus alaus jau einant miegoti jauciu kaip tiesiog sprogineja pulsas kakle. Taip pat kartais ismusa veida, kakla raudonom demem. Ryte vien nuo tokio kiekio stipriai skauda galva, juntamas pykinimas ir stiprios pagyrios.

Suprantu, kad iseitis nevartoti isvis, taciau visisku abstinentu tapti nesinoretu, zinoma, jei reiks, ka padarysi. Noreciau Jusu kaip gydytojos issamesnio atsakymo kas ir kodel vyksta su organizmu? Kokius tyrimus reiktu atlikti (bendri kraujo, slapimo tyrimai geri)? Taip pat man yra nustatytas dirgliosios zarnos sindromas jei tai turi itakos. Dekoju uz atsakyma is anksto.

Laba diena,

išsamus atsakymas galimas tik konsultacijos metu.

kalbant apie dirgliosios žatnos sindromą, tai šis sutrikimas tiesiogiai siejamas su bendra nervų sistemos būkle, psichine (ne)sveikata. Kadangi alkoholis kenkia visiems organams, o ypač nervų sistemai, jo vartojimas Jūsų atveju atrodo neprotingas. Kalbant apie visišką abstinenciją alkoholiui, kaip ir kitoms psichiką traumuojančioms medžiagoms/ jų vartojimui- kiekvienas gyvemine renkamės kas mums atrodo protinga, kam mes sutverti/nesutverti, nuo ko gyvenimas gerėja perspektyvoje. Ne tik šiandien.

Nuo: Milda
2019-12-06
Nuo neramių kojų sindromo metus laiko geriu Oprymea 0,088 mg. Neseniai pradėjau vartoti Eglonyl nuo depresijos, tačiau iškart prasidėjo bėdos dėl neramių kojų sindromo - oprymea nebepadeda, nežiūrint, ar Eglonyl geriu ryte ar vakare. Gal yra vaistų pakeičiančių Eglonyl ar Oprymea , kad tarpusavyje tokie vaistai veiktų suderinamai?

Laba diena,

aš nesu neurologė, bet mano žiniomis OPRYMEA skiriamas parkinsono ligos gydymui. Gydytojas-neurologas turi daugiau žinių ir Jums gali detaliau paaiškinti šio preprato skyrimą, indikacijas konkrečiu Jūsų atveju.

Kalbant apie EGLONYL - šis vaistas nėra antidepresantas. Jis tikrai turi blogą įtaką/sąveiką su antiparkinsoniniais preparatais, kartu turėtų būti skiriamas labai atsargiai, pageidautina senos kartos neskiriamas. O jis yra senos kartos.

Jums reikėtų pasikonsultuoti su geru psichiatru - gal tos kojos neramios dėl psichinės būklės? Gal užtektų tik psichiatro skiriamo gydymo?Man taip atrodo.

Nuo: Jonas
2019-12-04
Sveiki gereja man reikalai , sergu sizofrenija. Pagreitejo mastimas, susikaupimas ,švaros norejimas , džiauksma jaučiu.Ar gali amitriptilinas 100mg pilnai išgyditi?

Laba diena,

jei Jums yra diagnozuota šizofrenija, pagrindiniu medikamentu gydyme turėtų visą gyvenime likti neuroleptikas. paprastai skiriamas risperidonas, olanzapinas, aripiprazolis ar dar kuris kitas.

Antidepresantas skiriams papildomai, jei yra depresinės simptomatikos. paprastai skiriami naujesnės kartos antidepresantai nei amitriptilinas.

Nuo: Egle
2019-11-29
Ar stiprus stresas gali issaukti keliu dienu padidejusi kraujospudi? Ar tinka tokiu atveju lexotonil?

Laba diena,

taip, streso metu kyla AKS. Bromazepamum galima vartoti po 1/4 ar 1/2 tab po liežuviu.

Nuo: Anonimė
2019-11-18
Sveiki, lygiai du menesiai kaip gydausi nuo nerimo. Geriu seroxat 30 mg. Viskas kaip ir pagerejo: uzsiimu ivairia veikla, apetitas geras, miegas susitvarke, nera noro verkti ir pan. Bet retkarciais dar uzeina lyg silpnas seselis toks neramumas bet visai lengvas nezymus. Ar normalu? Ar tiketina kad ir tai praeis?

Laba diena,

nemanau, kad visada jausitės tik gerai. kaip bet kokia liga, taip ir nerimas gali paūmėti, išblankti. Jei galvosite, kad pablogėjimai yra normali ligos eiga, apmąstysite kas gyvenime "ne taip", su laiku nerimo epizodais nublanks. Nerimas visada kyla galvoje.Ir pagrindinis gydymas yra psichoterapija.


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.

Šis atsakymas yra bendro pobūdžio informacija, kuri nėra ir jokiais būdais negali būti laikoma Jūsų diagnoze, skiriamu gydymu ar kitokia Jums tiesiogiai teikiama sveikatos priežiūros paslauga. Bendro pobūdžio atsakymas teikiamas išimtinai pagal Jūsų pateiktą klausimą. Visais atvejais rekomenduojame kreiptis tiesiogiai į sveikatos priežiūros specialistą dėl diagnozės, gydymo ar kitokios sveikatos priežiūros paslaugos.