Klausk gydytojo

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Aneta Railienė (UAB „Panerio klinika“)

Gydytoja-psichiatrė atsakys į klausimus apie suaugusiųjų psichikos sutrikimus, priklausomybę alkoholiui, medikamentams ir narkotikams, gydymo galimybes.

Gydytoja - psichiatrė Aneta Railienė dirba Laisvės atėmimo vietų ligoninės Sveikatos priežiūros tarnyboje gydytoja - psichiatre bei privačioje klinikoje UAB „Panerio klinika“. Diagnozuoja ir gydo psichikos sveikatos surtrikimus, priklausomybę alkoholiui, medikamentams, narkotikams: skiria medikamentus, teikia psichologinę pagalbą, konsultuoja pacientų artimuosius.
 
Išsilavinimas:
1988 - 1995 m.  Kauno Medicinos Akademijos Gydomąsis fakultetas,
1995 - 1997 m. Kauno Medicines Akedemija, pairminė medicinos gydytojo rezidentūra,
1999 - 2003 m.  KMU Psichiatrijos klinika, antrinė gydytojo – psichiatro rezidentūra, 2002-2003m. psichoterapijos studijos  Humanistinės ir egzistencinės psichologijos institute Vilniuje.
2002 m. ir 2003 m. VDU  Socialinių mokslų fakultetas, doc. Dr. James Fleming ir prof.habil dr. Antanas Goštautas vedami profesinės kvalifikacijos tobulimo kursai „Trumpalaikė psichoterapija“.
 
Kiekvienais metais keliu savo profesinę kvalifikaciją dalyvaudama gydytojams rengiamose konferencijose ir gydytojų kvalifikacijos kėlimo kursuose.

Darbo patirtis:
2003 - 2011 m.  Pravieniškių gydymo ir pataisos namai, Sveikatos priežiūros tarnyba, gydytoja-psichiatrė.
2004 - 2008 m.  C. Boim „Šeimos klinika“, gydytoja - psichiatrė.
2006 - 2009 m. UAB „Gintarinė kilnika“ gydytoja-psichiatrė.
2006 - 2007 m.  Pravieniškių 3- ieji pataisos namai, Sveikatos priežiūros tarnyba,gydytoja- psichiatrė.
Nuo 2007 m.  UAB „Panerio klinika“, įkūrėja, direktorė,  gydytoja - psichiatrė.
Nuo 2011 m.  Laisvės atėmimo vietų ligoninė, Sveikatos priežiūros tarnyba, gydytoja - spichiatrė
 
UAB ”Panerio klinika”
Panerių g. 79, Kaunas
+370 687 38049
panerioklinika@gmail.com
www.panerioklinika.lt

Ekspertas atsako:
Nuo: Virginija
2019-10-08
Laba diena, kuo skiriasi neuroleptikas nuo antidepresanto? Jie abu skiriami depresijai nerimo sutrikimams ir pan. Ar prie kurio nors išsivysto priklausomybė? Ar galima nutraukti iš karto? Kuris geriau ( greičiau) gydo depresiją. Kodėl vieniems skiriami antidepresantai kitiems neuroleptikas?

Sveiki, į jūsų kalsuimus negaliu atsakyti trumpai, nes tam būtų reikalinga 15-20 minučių paskaita.

Priklausomybė šiems vaistams nesivysto. Staiga nutraukus tik antidepresantą, galimas nutraukimo sindromas ir staigus būklės pablogėjimas. Be to kiekvienas ligos atvejis unikalus.Kaip skirti ir ką skirti, sprendžia gydytojas- psichiatras. Tam ir mokosi 10 metų.

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Simona
2019-10-14
Labas rytas, ar galima vartojant antidepresantus nuo nerimo Seroxat ryte ir po pietų išgerti po puodelį kavos? Tai vienas iš gyvenimo malonumų, bet kažkaip baiosu, kad gal vaistai sureguos į kavą?

Jei išgerta kava nekelia nerimo, tikrai galima ja mėgautis. Kardiologai rekuomenduoja 1-2 puodelius per dieną, kas veikia organizmą teigiamai. Be to dabar yra pirkti kavos be kofeino, jei vis gi kava keltų nerimą.

Nuo: Erika
2019-10-12
Sveiki, ar šviesos terapijos lempos, kurios atstoja naturalia saules šviesa gali buti veiksmingos kovojant su nerimu greta vaistu naudojant namuose vakare? Beje, gal galite rekomenduoti, kokie omega3 papildai patys geriausi prieinami LT vaistinese?

Sveiki,

šviesos terapijos lempas tikrai galima naudoti papildomam gydymui. Bėda, kad jos brangokos ir individualiam naudojimui dažnai žmonėms neprieinamos.

Kalbant apie Omega rūgšti, mano nuiomone geriausia yra raudonųjų krilių taukai. Tačiau tai brangu(Lietuvoje). Žmonėms siūlau ieškoti kainos ir kokybės santykio, nes pasiūla tikrai didelė.

Nuo: Raminta
2019-10-09
Laba diena, lankausi pas psichologę jau ne vienus metus, bet to nepakanka, nerimui gydyti vistiek reikia vaistų. Ar yra dar kokių nors priemonių, kurios padėtų be vaistų išvengti nerimo? Ar įmanoma turint generalizuotą nerimo sutrikimą apskritai gyventi be vaistų?

Laba diena,

į visus Jūsų klausimus atsakymas yra : TAIP.

Psichoterapija liek pagrindinis gydymas ir dažniausiai visam gyvenimui. tai reiškia, kai būklė pablogėja, o ji blogėja dažniausiai dėl besikeičiančio gyvenimo - reikia vėl grįžti į psichoterapiją.Medikamnetai gali būti kaip pagalbinė priemonė sumažinti nerimą ir lankyti psichoterapiją. Nes jei nbūklė labai sunki, žmogus į psichoterapiją neina, nes negali jos pakelti..

Nuo: Viktorija
2019-10-09
AR PSICHOTERAPIJOS IR MEDIKAMENTŲ DĖKA GALIMA VISAM LAIKUI PASVEIKTI NUO NERIMO?

Taip, galima pasveikti.

Nuo: Vytautas
2019-10-08
7 mėn. vartoju Eglonyl. Pavakare išgeriu nuo kraujo spaudimo Rilmetidine. Einant miegoti jau kokie 3 metai vartoju Xanax. Xanax dėka užmiegu, bet girdėjau kažkur , kad kenkia akims . Ar galėjo šie vaistai pabloginti regėjimą? Negaliu sufokusuoti vaizdo, peršti, ašaroja, sunkiau matau prieblandoje. Man 71 metai. Aišku, registravaus pas okulistą, bet eilė ateis tik gruodžio mėn.

Laba diena,

Jūsų minėti medikamentai regėjimui įtakos neturi.

Jūs 3 metus vartiojate xanax, jam jau išsivysčius priklausomybė. Turėtumėta tartis su savo gydytoju, kaip juos mažinti ir nutraukti.

Nuo: Vaida
2019-10-08
Sveiki, kokie iš Jūųs praktikos būtent požymiai rodo, kad antidepresantas skirtas nerimui gydyti tinkamas? Kokie požymiai ar būsenos pasikeitimai yra geras ženklas? Klausiu, nes mano daktaras į mūsų miestelį atvažiuoja retai, iki vizito dar 3 savaitės, o labai rūpi. Man geriant AD jau 3 savaites vis dar užeina nerimo bangos ir toks tarsi susijaudinimas kartais užplūsta, bet šalutinių poveikių jokių nejuntu ar tai geras ženklas? ačiū už atsakymą iš anksto.

Sveiki,

kad atsakyti į Jūsų klausimus, man reikia gyvos konsultacijos.

stebuklingu vaistų nėra, kaip ir nėra garantijų, kad net po ilgo gydymo, logos simptomai neatsinaujins.

Nerimo gydymui yra svarbi psichologinė pagalba/konsultavimas. Vien medikamentų gydymui nepakanka.

Nuo: Ugnė
2019-10-08
Laba diena turiu labai konkretų klausimą dėl alkoholio. 3 metai nuo depresijos vartoju Cipralex 10mg. Šiaip alkoholio nemegstu. Tačiau būna jubiliejai kai noretūsi kokį 1/2taurės vyno išgerti arba peršalus 50g su arbata. Ar toks minimalus kiekis gali reaguoji su vaistais ar kas blogo nutikti? Ar išvis draudžiama? Pabrėžiu kad kalba eina apir itin retą vartojimą.Mano atveju :)

Sveiki,

paprastai įspėjame, kad alkoholis ir medikamentai nesuderinami. Praktikoje, vis gi tenka išgirdsti iš klientų, kad vartojant medikamentus, pavartojo alkoholio. Kiekvienas atvejis unikalus. Ar Jums bus sąveika su vaistais ar nebus - nežinau, to negali tiksliai paskyti joks gydytojas.

Nuo: Laura
2019-10-07
Norėjau paklausti ar fluaxol yra priskiriamas prie antidepresantų ir ar jis tinkamas nerimo gydymui? Per kiek vidutiniškai laiko poveikis pasireiškia?

Fluanxol nera antidepresantas, jis yra neuroleptikas, tinkamas nerimo -depresiniams susirgimams gydyti.

Nuo: Laura
2019-10-07
Sveiki, man paskirti antidepresantai, kol jie pradės veikti daktaras patarė 4 savaites pagerti lexotonil pagal poreikį kai užeina nerimas. ilo toks klausimas - jei ryte užeina nerimas ir išgeriu puse tabletės lexotonilio ar paskui galiu pasimėgauti puodeliu nestiprios kavos? Ar kava nesilpina lexotonilio poveikio?

kadangi kava ( jei su kofeinu) tuei stimuliuojantį poveikį, prieš tai neverta imi bromazepamo. Kavos su kofeinu reikia vengti.

Nuo: Laura
2019-10-04
Sveiki, geriu 30 mg. paroxetino ir dar pridėjo fluaxol, kad geričiau nerimas pasišalintų. Prašau, pasakykite ar fluaxol yra antidepresantas? Ar šis vaistas tinkamas generalizuoto nerimo sutrikimui gydyti šalia paroxetino? Ar mano dozės Jūsų nuomone normalios?

Sveiki, į visus Jūsų kalsusimus gali atsakyti tik Jus matantis ir gydantis gydytojas. Viskas yra individualu. nėra vieno vaisto tinkamo visiems ir yra vaistu tinkamų daugeliui.

Jūsų klausimai man gaunasi tik teoriniai.

Nuo: Virginija
2019-10-03
Sveiki, ar gali gydantis depresija,nerima ir geriant vaistus Eglonyl apie mėnesį užeiti PA , padideti širdies plakimas ypač rytais vos nubudus,tai šalutinis poveikis ar ligos pasireiškimas?

Sveiki, gydotes dar labai trumpai, todėl būsena tikrai gali svyruoti.

Nuo: Agnietė
2019-10-03
Sveiki, ar antidepresantų ilgas vartojimas nemažina vaisingumo? Ar pastebėta, kad vartojančių antidepresantus būtų didesnė vaisiaus apsigimimo rizika?

Laba diena,

moksliniai tyrimai su nėščiosiomis, vartojančiomis medikamentus nėra atliekami. Mokslinėje literatūroje yra aprašomi pavieniai atvejai.Ši tema labai aktuali, tačiau dėl tyrimų nebuvimo ir etikos sumetimų-neištirta.

Rizika? Ji visada yra. Ir jei kas nors atsitinka - visada lengviausia apkaltinti varytotą medikamentą.

Mano nuomone, blogiausia yra negydomas nėščiosios ir gimdyvės psichikos sutrikimas. Nes yra begalė tyrimų įrodančių vaiko raidos sutrikimų sąsajas su disfunkcine šeima, ypaš su motinos sergamumu/ligotumu.

Ta tema Jums reikia kalbėti su savo psichiatru Jūsų konkrečiu atveju. Kitaip viskas lieka tik teorija.

Nuo: Virginija
2019-10-02
Ar Eglonyl gydo nerima, depresiją, PA? Gydytojas man jį skyrė kai netiko Cipralex del šalutiniu, bet su eglonyl labai krūtys skausmingos geriu po ketvirtį ryte apie mėnesi

Laba diena,

taip šis medikamentas tinkamas papildomam depresijos, nerimo ir kt sutrikimų gydymui, ypač jei yra išreikštos vegetacinės reakcijos, pvz žarnyno spazmai, skrandžio skausmai ir t.t.

Šalutinis poveiki, deja, būna, dėl padidėjusio hormono prolaktino kiekio. Moterims krūtys pabringsta, skausmingos, gali atsirasti išskyros iš spenelio. Vyrams labai panašiai. Šalutinis medikamento poveikis atsiranda labai individualiai, nepabandžius vaisto gydymui - nesužinosi kas gali būti ir ko niekada nebus.

TačiauJjums šis vaistas duoda stiprų pašalinį poveikį, todėl mano, nuomone, Jums reikia eiti vėl konsultauotis su gydytoju dėl gydymo atiderinimo.

Nuo: Jotautė
2019-10-02
Sveiki, aš turiu Jums teorinį klausimą kaip vyksta praktikoje: dabar man paskirtas seroxatas, geriu 2 savaites, nejaučiu žymaus pagerėjimo, o gal ir jokio, sunku pasakyti, bet tarkime jei ji man netiktų (nors prieš tai puikiai tiko) ir daktaras man skirtų kitą vaistą, tai kaip viskas vyktų? Ar reikėtų vėl šį ilgai ir nuobodžiai nutraukinėti po dalelę ir tik po to įvestų kažkokį naują medikamentą, ar pridėtų naują medikamentą iš karto, o senąjį nutraukinėčiau naujojo medikamento fone? Labai neramina tai, kad išsitęs nerimo laikas, labai sunku tverti. Beje ar per 2 savaites vaisto vartojimo jau turi būti žymus pagerėjimas?

Sveiki,

Jūsų klausimai tikrai teoriniai. Gydytojas sprendžia matydamas pacientą, žinodamas jo gyvenimo ir ligos istoriją.

Dvi savaitės - tikrai mažas laikas ką nors nuspręsti. Būsena paprastai pagerėja po 4-6 savaičių bent 30 procentų. bet ir vėl viskas labai individualu.

Nuo: Erika
2019-09-30
Sveki, kiek maždaug laiko gali testis busenos bangavimai iki pilno pagerejimo? Tai pagereja ir jau atrodo viskas bus gerai, tai vel pasidaro lb blogai. Vaistus seroxat nuo nerimo vartoju 14 dienu.

Sveiki, jei kas tikliai atsakytų į Jūsų kalusimą- gautų Nobelio premiją. Tikėtis pagerėjimo iki 30 procentų galite po 6 savaičių. Tačiau praktikoje po 3 -4 savaičių žmonės jaučia pagerėjimą apie 40-50 proc.

Nuo: Erika
2019-09-28
Laba diena, man paskirti antidepresantai paroxetinum 20 mg ir fluanxol 0,5 tab. Vartoju dar nepilnas dvi savaites. Labai keistas klausimas iškilo- kodel ryte ir dienos metu buna toks stiprus nerimas, o i vakara maždaug nuo 18.00 slugsta ir praeina tada atsiranda apetitas nuotaika ir pan. Ar dar laukti ilgiau ar netinka kažkas gydyme? Atrodo, vakare net sunku suvokt kad ryte taip galėjau blogai jaustis, o ryte nesuprantu kaip vakare galėjau but tokia rami...

Sveiki,

dar praėjo labai mažai laiko, sunku pasakyti.

galima pabandyti paroxetinum vartoti vakare-nakčiai ir pastebėti ar kas keičiasi į gerą?

Nuo: Gabija
2019-09-28
Sveiki, po atkrycio del nerimo pradejau pries kokias 12 dienu vartot seroxat, po keliu dienu staiga pagerejo apie 40 proc. jau nerimas pradejo ne visa diena laikytis, bet staiga vel uzėjo didziulis nerimas... ar tokie bangavimai normalu? O gal vaistas netinka? Po kiek laiko turetu stabilizuotis viskas?

sveiki.

Nerimas dažnai banguoja, net ir medikamentų fone. Tikrai gydant būna visko. Be to ir laikas dar labai gydymo trumpas.

Nuo: Gabija
2019-09-26
Sveiki, man iškilo toks klausimas - vartoju apie 10 dienų seroxat, būsena pagerėjo kokia 40-50 procentų. Vakarais jaučiuosi visiškai gerai, kai būnu savo namuose, tada ateina tokia ramybė ir miegu gerai, bet va kai reikia išeit kažkur važiuoti ar būti darbe - dienos metu toks nerimas vistiek kankina. Kažin jis praeis toliau vartojant vaistus? Prieš vaistų vartojimą net ir namuose nebūdavo įmanoma, o dabar jau įmanoma. Kokia Jūsų nuomonė apie seroxat nerimo gydyme?

Sveiki,

jei būsena per tokį trumpą laiką pagerėjo 40-50 procentų - reiškia medikamentas Jums labai tinkamas. Tikėtina, kad greitai jausitės visai gerai. Nepamirškite papildomai lankyti psichoterapiją.

Nuo: Alina
2019-09-26
Sveiki, nuo nerimo bandau vartot triptan forte, savarankiškai. Ar galiu gert po 2 tabletes dienoj, nes nesu vartojus nieko serotonino lygiui pakelt, man 60 m., nieko panašaus nesu vartojus.

Laba diena,

bandyti galite. Gal ir padės. Viskas yra labai individualu.

Jei žmogus ateina pas mane konsultacijai, aš nebežaidžiu tokio lygio papildais, tai neetiška, nes mokslinių tyrimų apie juos nėra daug, o ir kaina vartojant adekvačia doze dažnai būna daug didesnė nei vartojant registruotą, ištirtą ir su patirtimi medikamentą.

Nuo: Viktorija
2019-09-25
Gerb. Gydytoja, ar Jūsų praktikoje pasitaiko atvejų, kad nėštumas ir gimdymas pakeičia moters būseną į gerą, kad polinkis į nerimą dingsta? Ar dar yra vilties, kad nerimas kada nors pasitrauks be vaistų pagalbos...

Laba diena,

mano nuomone, nėštumas nėra liga, bet nežinau ligų, kurios nėštumo metu pagerėtų. Visiems psichikos sutrikimams reikalingas psichoterapinis gydymas, nes psichologinis atspalvis ar procentas psichologijos/ gyvenimo matymo/ priėmimo yra kiekvienoje ligoje.

Deja, daugelis žmonių gydosi/gydomi tik vaistais. Ta psichologinė dalis lieka netaisyta visą gyvenimą. Nuraminimui/ prislopinimui labai gerai padeda vaistai - tai ir vartoja žmonės amžinai.


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.

Šis atsakymas yra bendro pobūdžio informacija, kuri nėra ir jokiais būdais negali būti laikoma Jūsų diagnoze, skiriamu gydymu ar kitokia Jums tiesiogiai teikiama sveikatos priežiūros paslauga. Bendro pobūdžio atsakymas teikiamas išimtinai pagal Jūsų pateiktą klausimą. Visais atvejais rekomenduojame kreiptis tiesiogiai į sveikatos priežiūros specialistą dėl diagnozės, gydymo ar kitokios sveikatos priežiūros paslaugos.