Klausk gydytojo

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Aneta Railienė (UAB „Panerio klinika“)

Gydytoja-psichiatrė atsakys į klausimus apie suaugusiųjų psichikos sutrikimus, priklausomybę alkoholiui, medikamentams ir narkotikams, gydymo galimybes.

Gydytoja - psichiatrė Aneta Railienė dirba Laisvės atėmimo vietų ligoninės Sveikatos priežiūros tarnyboje gydytoja - psichiatre bei privačioje klinikoje UAB „Panerio klinika“. Diagnozuoja ir gydo psichikos sveikatos surtrikimus, priklausomybę alkoholiui, medikamentams, narkotikams: skiria medikamentus, teikia psichologinę pagalbą, konsultuoja pacientų artimuosius.
 
Išsilavinimas:
1988 - 1995 m.  Kauno Medicinos Akademijos Gydomąsis fakultetas,
1995 - 1997 m. Kauno Medicines Akedemija, pairminė medicinos gydytojo rezidentūra,
1999 - 2003 m.  KMU Psichiatrijos klinika, antrinė gydytojo – psichiatro rezidentūra, 2002-2003m. psichoterapijos studijos  Humanistinės ir egzistencinės psichologijos institute Vilniuje.
2002 m. ir 2003 m. VDU  Socialinių mokslų fakultetas, doc. Dr. James Fleming ir prof.habil dr. Antanas Goštautas vedami profesinės kvalifikacijos tobulimo kursai „Trumpalaikė psichoterapija“.
 
Kiekvienais metais keliu savo profesinę kvalifikaciją dalyvaudama gydytojams rengiamose konferencijose ir gydytojų kvalifikacijos kėlimo kursuose.

Darbo patirtis:
2003 - 2011 m.  Pravieniškių gydymo ir pataisos namai, Sveikatos priežiūros tarnyba, gydytoja-psichiatrė.
2004 - 2008 m.  C. Boim „Šeimos klinika“, gydytoja - psichiatrė.
2006 - 2009 m. UAB „Gintarinė kilnika“ gydytoja-psichiatrė.
2006 - 2007 m.  Pravieniškių 3- ieji pataisos namai, Sveikatos priežiūros tarnyba,gydytoja- psichiatrė.
Nuo 2007 m.  UAB „Panerio klinika“, įkūrėja, direktorė,  gydytoja - psichiatrė.
Nuo 2011 m.  Laisvės atėmimo vietų ligoninė, Sveikatos priežiūros tarnyba, gydytoja - spichiatrė
 
UAB ”Panerio klinika”
Panerių g. 79, Kaunas
+370 687 38049
panerioklinika@gmail.com
www.panerioklinika.lt

Ekspertas atsako:
Nuo: Irina
2019-09-09
Sveiki dar karteli. O kiek laiko siulot man prailginti dozes vartojima po puse(serotax20mg)? Gydytojas liepe 6 dienas po puse, tada didinti doze. Lexatonili geriu tik pries miega nes negaliu ilgai uzmigti ir daznai prabudineju, ar nepakenks ir taip mazam pulsui? O gal vartoti kokius zolinius preparstus miegui, kutie nemazina pulso? Aciū uz atsakyma

Sveiki,

14-20 dienų.

Žoliniai neblogi Valeradix. Tik kad prie žolinių organizmas per 2-3 savaites prisitaiko ir nebeveikia.

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Jotautė
2019-09-18
Sveiki, pusantru metu vartojau vaistus paroksetin 20 mg. Viskas buvo puiku: miegas, apetitas, nuotaika, darbingumas. Kadangi savijauta buvo nepriekaištinga nutarem su gydytoju gydyma palsipsniui nutraukti ir likti tik prie psichoterspijos. Per menesi su trupučiu išėjau išvaistu be jokio, rodos, suklupimo. Dabar jau apie 3 savaites kai nevartoju vaistu ir staiga proes kokias keturias dienas atsirado nerimas. Senas, seniai nejaustas jausmas, dar tik kelios dienos, bet jau dingsta darbingumas, atsirado graudulys kažkoks dėl visko, jaučiu nerima ir nesusikaupiu jokiai veiklai...;( be to širyt pabudau labai anksti ir nebeužmigau, o kai nerimas prikelia iš miegu tai man jau rodos jis gana stiprus. Mano gydytojas atostogaus dar dvi savaites. Prašau, patarkite ar verta labai nerimauti, ar gali nerimas vėl grįžti pilna jėga, ar dar imanoma be vaistu? Planavau bandyti pastoti nutraukus gydyma...Man 29 m.

Sveiki,

sunku komentuoti Jūsų nematant.

Pirmas man įspūdis, kad reiktų pradėti vėl vartoti paroxetinum po 1/4 tab, neskubėti didinti, išgirsti save. Vaisto nutraukimui geriausias laikas-vasaros pradžia. Rudeniop dažnai liga atsinaujina ar pablogėja savijauta.

Nuo: Gina
2019-09-15
Sveiki,
Po atostogų sutriko miegas, sunkiai užmiegu, naktį prasibundu arba iš viso neužmiegu. Paskyrė Halcion, gėriau dvi savaites, bes vis jaučiau nerimą, bijodavau sulaukti vakaro. Nutraukė Halcioną ir paskyrė Mirtazapine 7,5 mg, o jei nepadės sakė gerti po 15 mg. Pirmus du vakarus gėriau po 7.5 mg, o savaitę jau geriu po 15 mg, nes tie 7.5 mg prastai veikė. Gerdama po 15 mg miegas ženkliai pagerėjo. Tačiau vis dar jaučiu tą nerimuką ir dažną pulsą. Ar Mirtazapine nuims man tuos simptomus, gal dar reikia laiko ar eiti pas gydytoją, kad paskirtų kitą gydymą? Planavome susitikti tik po mėnesio su savo gydytoju, bet gal reikia anksčiau.

Sveiki,

sveikimui tikrai reikia laiko. Ar vaistas tinkamas? ar nereikia ką nors keist? pridėti? galima spręsti po 4-6 savaičių. Svarbu, kad kaučiatės geriau-reiškia medikamentas jums tinka ir jau veikia.

Nuo: Gina
2019-09-15
Sveiki,
Po atostogų buvo sutrikęs miegas, nebegalėjau užmigti, vartydavausi lovoje, ištisai sukdavosi mintys, kaip čia užmigti. Išrašė Halcion, bet veikė trumpai, naktį pabusdavau ir nebeužmigdavau. Gėriau dvi savaites. Nuėjusi pas gydytoją pasiskundžiau, kad mane ištisai kamuoja nerimas dėl užmigo, nutraukė Halcion ir paskyrė Mirtazapine pusę tabletės, jei nepadės gerti po visą. Miegas ženkliai pagerėjo, bet vis dar jaučiu dienos metu kažkokį jaudulį ir tuo pačiu dažną pulsą. Geriu 1,5 savaitės. Ar Mirtazapine nuims šiuos simptomus ar vėl eiti pas gydytoją ir konsultuotis dėl kitos gydymo taktikos?
Ačiū.

Jau atsakiau?

Nuo: Ula
2019-09-12
Laba diena. Ar antidepresantai gali nustoti veikti ar pradėti blogiau veikti po 1.5metų vartojimo. Kas tai lemia? Tada doze reikia didinti? Ar keisti? Ar rudenį tiesiog pablogėja?

Sveiki,

paprastai klinikin4je praktikoje taip būna, kad gerai savaijautai išlaikyti kas 2-3 metus reikia didinti medikamentų dozes.

Kodėl taip yra? labai ilgas ir platus atsakymas, kurį Jums konkrečiu atveju paaiškinti gali jus gydantis gydytojas.

Nuo: Marija
2019-09-11
Sveiki. O kokius vaistus galima derinti miegui prie cipralex 10 be Mirtazapino. Nes sis baisiai alki kelia? Ar tik is Ad ar ir is AP? Kokie dazniausi deriniai is jūsų patirties geriausiai prie Cipralexo?

Sveiki,

kokį vaistą parinkti, sprendžia gydytojas. Dažnai miegui skiriamas vaistas turi ir kitų teigiamų poveikių. Todėl skiriant reikia į tai atsižvelgti.

Nuo: Erika
2019-09-09
Gydytoja, mane visgi neramina klausimas ar antidepresantai paroxetinas visgi gali didinti svori savaime, nepriklausimai nuo mitybos iprociu ar mano pastangu mesti svori? Ypac padidejo pilvo apimtis. Ka daryti tokiu atveju jei vaistai didina svori savaime? Ar svorio didejimui turi itakos tik pagerejes aperitas, o ne savaiminis vaistu poveikis? Ar gali taip buti kad dietos bejeges, nes net kone badaujant svoris nemazeja, gal tik nedideja. Labai sunku sveikti, kai aplinkiniai komentuoja kaip tu sustorejai, o ir pati del to labai isgyvenu. Mano gydytojas vyras mažam mieste, todel su juo sia tema liest sunku, bet man tai ypatingai svarbu kaip kiekvienai moteriai, ypac sveikstant gerai jaustis visokeriopai.

Sveiki,

paroxetinum nedidina svorio. Jis kaip tik mažina apetitą.

Išsamiai atsakiau preiš klausime.

Nuo: Irina
2019-09-08
Sveiki. Vartoju penkios dienos serotax 20mg po puse tabletes. Pulsas suretejo nuo 55-60, niekad tokio neturejau, iki tol budavo 80-100. Ar cia toks siu vaistu poveikis? Ar cia normalu? Bijau kad pradejus getti po visa tablete, jo man dar nesuretintu. Ir ar galiu kartu vartoti dar lexatonili ar xanax? Aciū uz atsakymus

Sveiki,

kadangi širdies veiklai, ritmui įtakos turi bendra nervų sistemos būklė - širdies rimtas galėjo susinormalizuoti dėl antidepresanto poveikio.

Galite 10 mg dozę palaikyti ilgiau, neskubėti didinti iki visos tabletės. Taip organizmas turės laiko prisiderintri.

Su antidepresantu kartu vartojami raminantys preparatai taip pat ramina ir lėtina širdį. Ilgai vartojant, vystosi priklausomybė.

Nuo: Marija
2019-09-06
Laba diena. Ar padėtų koks melatoninas miegui? Geriu antidepresantus ir miegojau gerai 8h. Kol gryzau i darba kur kasdieninė įtampa ir siaip stresinis tada pradėjau pabudineti 1.5h anksciau tai kokias nepilnas 7 išmiegu. Paskui diena jaučiu truputį nuovargį. Bet depresijos lyg ne. Geriu 10 cipralexo. Ar tokiu atveju dozės pakėlimas padėtų ar bandyti kokį melatoniną? Papildomų vaistų nelabai noriu geriu jau 2 metai išvis norėtūsi jau nebegerti bet...ka patartumėt?

Sveiki,

reikėtų padidinti pagrindinio vaisto dozę 1/4 ar 1/2 tab ir žiūrėti kaip keičiasi miegas. Mano praktikoje dažnai tenka pritaikyti papildomai gydomąjį vaistą miegui.

Kas jau vartoja antidepresantus, melatonino aš neskiriu. Čia kaip ant sviesto tepti margariną.

Nuo: Erika
2019-09-05
Sveiki, nuo AD Seroxat priaugau svorio...gydymą baiginėjam. Ar yra vilties, kad baigus gydymą grįš normalus svoris?? Mitybą prisižiūriu.

Laba diena,

AD patys "neaugina" svorio. Yra vienas AD, kuris stimuliuoja alkio centrą. Žmogus tada jaučias visą laiką alkanas ir valgo daug.

mano patirtimi, gerėjant dvasinei būklei, atsiranda malonumas valgant, keičiasi medžiagų apykaita į ramią ir lėtą, todėl taip pat valgant svoris nekrenta arba dar auga. Reikia pradėti fiziškai daugiau judėti, jei mitybą prisižiūrite,

Nuo: Lina
2019-09-05
Paskutinį kartą man buvo suleista 300 mg Olanzapino (liga - šizofrenija) su tikslu nutraukti vaistą, be abejo, pasitarus su savo psichiatre. Ši dozė turėtų veikti 2 arba 4 savaites (kasdien išsiskirianti 20 mg arba 10 mg), bet praėjus 2 savaitėms nuo suleidimo patyriau sunkią depresiją, kuri truko 2 dienas - po to nuotaika vėl tapo normali. Kaip suprantu, depresija buvo nutraukimo reiškinys. Ar tai reiškia, kad mano kraujyje jau visiškai nebeliko vaisto, ar aš dar turėsiu patirti kitus nutraukimo reiškinius praėjus 4 savaitėms nuo suleidimo? Ačiū už atsakymą.

Laba diena,

olanzapinum nėra atidepresantas. Todėl nuotaikos svyravimai ir prasta nuotaika- ką Jūs vadinate depresija-nors tai nėra depresija-gali būti susiję su tiesiog gyvenimu, išgyvenimais.

Olanzapinum neturi nutraukimo sindromo. Staiga nutraukus olanzapinum galimas ligos atsinaujinimas ar būsenos pablogėjimas. Todėl Jums turėjo būti paskirtas olanzapinas tabletėmis, kad galėtumėte gerti kasdien nors po minimalią dozę, stebint savijautą 2-3 mėn, o tada daryti išvadas ar galima gydymą visai baigti.

Nuo: anonimas
2019-08-08
Sveiki,
Ar galima kartu vartoti Citalopramą su Dulsevia, ar nepanaikins vienas kito poveikio , ar tinka kartu.

Sveiki,

vartoti kartu galima, jei tikrai reikia. Dažnai užtenka tik Duloxetinum, nes tai pakankamai stiprus antidepresantas.

Nuo: Birute
2019-08-06
Laba diena. Vartoju escitaloprama bet tenka ir nuo skausmu isgerti ibuprofeno 400-600. Jie tarpusavi raso kad pavojingi. Ar gali prasideti skrandzio kraujavinas kaip raso? Kokio atsargumo galima butu imtis? Abu vaistai man butini deja

Sveiki,

informaciniame lapelyje rašo daug. Deja, tie lapeliai sukurti gydytojui, o ne vartotojui.Tik gydytojas, žinodamas visą Jūsų ligos istoriją ir esamus tyrimų rezultatus, gali atsakyti: kokio pašalinio poveikio sąveikoje tarp vaistų galite tikėtis?

Mano praktikoje nėra buvę kraujavimų vartojant AD kartu su nuskauminamaisiais. Bet tai nereiškia, kad būtent Jums kažkas bus ar nebus.

Nuo: Genovaitė
2019-07-31
Sveiki,
Norėjau Jūsų paklausti, ar galima vartoti kartu dulsevia 60mg. ir amitriptyline 10mg, po vieną tabletę vakare, sergant depresija, gen. nerimo sutrikimu .

Sveiki,

šiuos vaistus vartoti galima kartu.

Duloxetinum turėtų būti vartojamas ryte, nes turi tonizuojantį, energiją suteikiantį poveikį. Ne bent dėl kitų priežąsčių Jūsų gydytojas skyrė vartoti nakčiai.

Nuo: Anonimas
2019-07-30
Noriu Jūsų paklausiti ar perdozavus ličio - galimas kalbos sutrikimas?Ar sutrikus kalbai įmanoma, kad kalba kada nors atsistatys? Ačiū už atsakymą

Sveiki,

ličio perdozavimas pavojingas visai centrinei ir periferinei nervų sistemai.

Kiekvienam žmogui simptomatika skirtinga, atsistatymo galimybės- taip pat.

Svarbu kuo greičiau kreiptis į toksikologus.

Nuo: Agata
2019-07-29
Sveiki, ar tinka Sertralinas nerimui ir panikos priepuoliams gydyti? Ar pakanka 50 mg dozės? Ar po
1 savaitės vaisto vartojimo gali būti pagerėjimas? Po kiek laiko savijauta pagerėja?

Sveiki,

iš esmės sertralinum gali būti naudojamas panikos priepuoliams gydyti. Panikos priepuoliai retai būna izoliuoti. Gydymą parenkant yra svarbu kokia simptomatika eina greta. Todėl viską vertina ir skiria medikamentą Jus matantis gydytojas.

Savaitės per maža būsenai pagerinti ar pakeisti.

Nuo: Gražina
2019-07-27
Sveiki,mani sūnui 19 metų,sunki autizmo forma ir žymus protinis atsilikimas. Šiuo metu paskirti keturių rūšių neuroleptikai tiapridal,risperidon,parkopan ir truxal nebedaro teigiamo poveikio,būklė prasta,dažni agresijos priepuoliai,pasireiškia neramus vaikščiojimas. Mūsų psichiatrė tik pataria didinti dozę ir jokių kitų vaistų nesiūlo. Noriu paklausti,ar šiuo atveju nereikėtų keisti vaistų,pvz. Latgactil 100mg(chlorpromazinas),kurį man rekomendavo kitas gydytojas,sėkmingai gydantis šiuo vaistu analogiškus ligonius

Sveiki,

jei gydytojas galėtų Jums atsakyti į klausimą be konsultacijos ir nematydamas paciento bei nežinodamas ligos istorijos-būtų Dievas. gydytojas, kuris gydo Jūsų sunų, mato ir pažįsta geriausiai. jei Jums netinka ar nepatinka jo nuomonė ar nuostata, Jūs galite konsultuotis su kitais psichiatrais.

Jei vienas vaistas tinkla žmogui, dar nereiškia, kad jis bus tinkamiausiais kitiems.Tik gydytojas konsultacijos metu gali atsakyti į Jūsų klausimus.

Nuo: Renata
2019-07-26
Sveiki norejau paklausti kaip isgyditi depresija ,jai ji tesiasi 23 metus,ar gydimas netoks,vartoju mirtazapina,jau du metus turiu problemu su nugara ir skausmais,sunku vaikscioti ir kaska dirbti ir visi gydytojai ziuri pro pirstus i viska,o man gyventi reikia,o ne egzistuoti.

Laba diena,

kartais depresija gydydoma visą gyvenimą. Medikamentus tenka derinti, keisti dozes, kad žmogus kaustūsi gerai. Todėl reikalingas pastovus bendravimas ir bendradarbiavimas su savo gydytoju.

Nuo: Rasa
2019-07-17
SVEIKI,Bandziau gert seretonina 50mg.po pusele,pradziai vietos neradau,o jau vakare ta pacia diena pajutus buvau pagerejusia nuotaika,numeciau,tada pameginau kitus israsytusEscitalopram Actavis 20mg.po pusele, nuo ju is vis kampais vaikstau ,plius dar ir baimes atsirado .Gryzau vel prie sertralino,norejau paklaust ar kol vaistai pades veikt galima vartot bromezepama prie sertralino?Kaip setralinas kaip vaistas ?as ji daug metu anksciau geriau tai gydytoja sako ,kad tai mamo vaistas,dabar gal atpratus nuo ju del to sunkiau kol priima vaista. Net nzn ..

Laba diena,

mano nuomone, visi vaistai yar kuriami, kad žmonėms būtų geriau Tačiau kuris vaistas geriausias konkrečiam žmogui, paaškėja tik vaistą vartojant.

jei sertralinas dienos metu Jus slopina, pavartokite vakare ar nakčiai, kol organizmas prisitaikys. Po to galima vartoti rytais. Bromazepamum su setralinu neturi prastos sąveikos, Galima vartoti trumpai, nes kitaip prie jo vystosi prikalusomybė.

Nuo: Laimis
2019-07-16
Labs diena. Norejau paklausti kolkas vartoju metadona. Paros norma 50mg. Noreciau ji pakeisti i suboxone. Kadangi matau, kad metadonas taspats herojinas kurio as ir noriu atsikratyti. Esu anksciau kelis kartus geres subuxone, tad labai puikiai zinau kaip ji vartoti. Taip pat kolkas geriu Tramadol. Prasau padekite man suzinoti kada isgerti pirma subuxone, kad nebutu abstinencios dar didesnes. Tramadol turbut irgi atsisakyti? Labai aciu

Sveiki,

be papildmo psichiatrinio gydymo nemanau, kad pavyks skalndžiai įvykdyti pakeitimus. Tam reikalinga gydytojo-psichiatro konsultacija.

Noriu akcentuoti, kad matadono keisti SUBOXONE negalima iš karto. Kad vartoti Suboxone, turi praeiti minimaliai 7 paros, o būtų geariau 14 parų po paskutinės metadono dozės.

Nuo: Justas
2019-07-14
Laba diena, koks antidepresantas reciausiai sukelia manija?

Laba diena,

amitriptilinas.


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.

Šis atsakymas yra bendro pobūdžio informacija, kuri nėra ir jokiais būdais negali būti laikoma Jūsų diagnoze, skiriamu gydymu ar kitokia Jums tiesiogiai teikiama sveikatos priežiūros paslauga. Bendro pobūdžio atsakymas teikiamas išimtinai pagal Jūsų pateiktą klausimą. Visais atvejais rekomenduojame kreiptis tiesiogiai į sveikatos priežiūros specialistą dėl diagnozės, gydymo ar kitokios sveikatos priežiūros paslaugos.