Klausk gydytojo

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Aneta Railienė (UAB „Panerio klinika“)

Gydytoja-psichiatrė atsakys į klausimus apie suaugusiųjų psichikos sutrikimus, priklausomybę alkoholiui, medikamentams ir narkotikams, gydymo galimybes.

Gydytoja - psichiatrė Aneta Railienė dirba Laisvės atėmimo vietų ligoninės Sveikatos priežiūros tarnyboje gydytoja - psichiatre bei privačioje klinikoje UAB „Panerio klinika“. Diagnozuoja ir gydo psichikos sveikatos surtrikimus, priklausomybę alkoholiui, medikamentams, narkotikams: skiria medikamentus, teikia psichologinę pagalbą, konsultuoja pacientų artimuosius.
 
Išsilavinimas:
1988 - 1995 m.  Kauno Medicinos Akademijos Gydomąsis fakultetas,
1995 - 1997 m. Kauno Medicines Akedemija, pairminė medicinos gydytojo rezidentūra,
1999 - 2003 m.  KMU Psichiatrijos klinika, antrinė gydytojo – psichiatro rezidentūra, 2002-2003m. psichoterapijos studijos  Humanistinės ir egzistencinės psichologijos institute Vilniuje.
2002 m. ir 2003 m. VDU  Socialinių mokslų fakultetas, doc. Dr. James Fleming ir prof.habil dr. Antanas Goštautas vedami profesinės kvalifikacijos tobulimo kursai „Trumpalaikė psichoterapija“.
 
Kiekvienais metais keliu savo profesinę kvalifikaciją dalyvaudama gydytojams rengiamose konferencijose ir gydytojų kvalifikacijos kėlimo kursuose.

Darbo patirtis:
2003 - 2011 m.  Pravieniškių gydymo ir pataisos namai, Sveikatos priežiūros tarnyba, gydytoja-psichiatrė.
2004 - 2008 m.  C. Boim „Šeimos klinika“, gydytoja - psichiatrė.
2006 - 2009 m. UAB „Gintarinė kilnika“ gydytoja-psichiatrė.
2006 - 2007 m.  Pravieniškių 3- ieji pataisos namai, Sveikatos priežiūros tarnyba,gydytoja- psichiatrė.
Nuo 2007 m.  UAB „Panerio klinika“, įkūrėja, direktorė,  gydytoja - psichiatrė.
Nuo 2011 m.  Laisvės atėmimo vietų ligoninė, Sveikatos priežiūros tarnyba, gydytoja - spichiatrė
 
UAB ”Panerio klinika”
Panerių g. 79, Kaunas
+370 687 38049
panerioklinika@gmail.com
www.panerioklinika.lt

Ekspertas atsako:
Nuo: Vaida
2019-07-08
Laba diena,
Kaip gydyti priklausomybę nuo alkoholio? Vyriškis išbandė tabletes, anoniminių alkoholikų susitikimus, paskutinis buvo kodas 1 metams. Po kodo praėjo 2.5 mėn ir pradėjo gerti ir vis stipriau. Kaip padėti šiam žmogui
Pagarbiai Vaida.

Laba diena,

alkoholizmas yra viso gyvenimo liga, todėl gydymas-priežiūrą reikalingi visą gyvenimą.

Gydymo būdų yra klasikinių ir modernių. pagalba visada galima ir efektyvi, jei žmogus pripažįsta savo ligą ir aktyviai pats dalyvauja gydyme. Vien artimųjų noro padėti, deja nepakanka.

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Marija
2020-05-12
Sveiki, visada buvau aktyvi sporte, megdavau aktyvu gyvenimo tempa. Po vaistu vartojimo (seroxat) ir po visisko ‘lovos gulejimo’ 1 metus laiko, tik pradejus sportuoti, labai sukasi galva, darosi silpna. Net kai einu greitu tempu. Ar dar galesiu kada normaliai reguliariai sportuoti?
Aciu

Sveiki,

normalu, kad gulint raumenys atrofuojasi, sirdis nesitreniruoja. Ir tai ne nuo vaistu, o nuo ligos, del kurios juos vartojote.

Dar, mano patirtimi, reikia atlikti svarbiausius tyrimus is kraujo, paziureti, gal truksta vitaminu-mineralu, kad butumete stipri ir pavegi fiziskai ir dvasiskai gerai jaustis.

Nuo: Erika
2020-05-06
Laba diena, as su tokiu moterisku klausimu. Geriu seroxat 30 mg. 2 metus su trupuciu ir per ta laika priaugau apie 10 kg. Maniau, kad del to, kad ramus nervai ir pan. Dabar pradejau truputi laikytis dietos, darau mankstas, bet svoris nekrenta. Ar gali tam itakos tureti antidepresantas? O gal tai lemia tiesiog streso ir itampos nebuvimas? Ar daznai Jusu praktikoje nuo antidepresantu zmones priauga svorio?

Sveiki Erika,

mano nuomone, antidepresantai patys "svorio neaugina". Yra tik 1 AD vardu Mirtazapinum, kuris didina alkio centro jautrumą ir dėl to didėja apetitas.

Paroxetinum kaip tik laikomas alkio jausmą slopinančiu AD. Galvoju ir stebiu, kad nuo AD sumažėja streso lygis ir žmonės pradeda daugiau valgyti, nes jiems maistas tampa vėl skanus, daugiau vėl bendrauijama, dažnai ir prie stalo. Be to , be streso ar jam sumažėjus, medžiagų apykaita lėtėja, pereina į atsatatančią/kaupiančia atsargas.

Nuo: Povilas
2020-05-04
Laba diena, jau mėnesį laiko jaučiu skausmus visam kūne deginančius, bet daktarai nieko neranda, buvo ir užpuolus ne vieną kartą panikos priepolis, gydytoja šeimos išrašė xanax bet aš jo nenoriu gerti, miegasi po 4-5 valandas ir akys stačios toliau neina miegot bet jėgų yra žvalus esu tiek išmiegojus anksčiau buvo viskas gerai ir miegodavau po 8 valandas kaip priklauso, jaučiu nerima kartais bet tikrai nežadu gerti antidepresantų nepatiko ką patartumet?

Sveiki,

xanax nėra antidepresantas. Iš Jūsų pasakojimo galvoju, kad reikalinga gydytojo-psichiatro konsultacija. Šeimos gydytojas Jums suskyrė pirmos pagalbos ir trumpalaikį gydymą, bet tai nėra pagrindinės ligos gydymas.ką reikėtų skirti ir kaip galima nuspręsti konsultacijos metu.

Nuo: Diana
2020-05-03
Laba diena,skaudejo galva apie 2 metus,jokie nuo skausmo vaistai nepadejo,kreipiausi pas neurologa,pasake,kad reikia gydyti nervu sistema,israse 0.5 xanax prailginto veikimo ir 1mg nakciai,geriau 2 menesius,daugiau nenaudojau,tada pradejo dziuti burna,galvos skausmas ,nemiga traukuliukai metymas i sonus,ka daryti?

Sveiki, vartojote 2 mėnesius gana nemažą Alprazolamum dozę. paprastai staiga šis vaistas nenutraukiamas. Greičiausiai jaučiate jo nutraukimo sindromą, be to paaštrėjo negydytas pagrindinis susirgimas. Siūlau kreiptis į gydytoją-psichiatrą.

Nuo: Ainė
2020-05-02
Dažnai man atrodo, kad šioje akimirkoje jau esu buvusi.. Mane gazdina tas nuolatinis jausmas, kad viskas kartojasi, kad as lygiai tokia pacia akimirka jau esu isgyvenusi.
Atrodo, kad as nuolat laikausi kazkokiu taisykliu. Bet jau gana!
Mano mintys daznai skamba galvoje taip lyg jas tarciau balsu.
Daznai turiu tokius pokalbius su savimi, kaip dialogus, lyg kalbeciau su kitu zmogumi.
Mane valdo keisti pojuciai mano kune, as zinau, kad tai netikra, bet tai labai nemalonu.
Mano prisiminimai tokie ryskus ir uzvaldantys..
Jauciu, kad as pasauli suvokiu kitaip negu kiti zmones. Daznai man atrodo lyg pasaulis butu surezisuotas.
As isgyvenu tokius nestabilius jausmus, kad viena akimirka as apimta zlugdancios nevilties, o kita akimirka galiu kvatotis..
Jauciuosi viena tame gyvenime kuris vyksta mano galvoje. Kas man yra?

Sveiki,

patarčiau Jums apsilankyti pas gydytoją psichiatrą.

Nors aprašėte labai išsamiai savo būseną, tačiau diagnozei nustatyti to nepakanka. Reikalinga gyva konsultacija.

Nuo: Viktorija
2020-04-29
Laba diena,

Beveik 3 mėnesius kasdien vartoju xanax. Psihiatras paskyrė. Pradžioje į dieną vartojau 1.5mg, poto 1mg, dabar vartoju 0.5mg. Labai noriu nutraukti visiškai, bet atrodo, kad prasideda abstinencija neišgėrus, lyg lengvas drebulys, galvos svaigimas, baimė atsijungti.. Ar ši būsena nėra pavojinga? Galima "iškentėti"? Nes pradedu labai nerimauti, ir vėl išgeriu, nors jau būnu nusiteikusi, kad šiandiena išbūsiu be vaistų.. Ar galima staigiai nutraukti?

Iš esmės galima staiga nutraukti. Tačiau gali būti "nepatogu". Todėl dar mažinkite pjaustydama tabletę į 4 dalis. nuimdama po 1/4 tab kas savaitę.

Nuo: Marija
2020-04-29
Sveiki, vartojau Seroxat 20 truputi ilgiau nei puse metu. Priaugau 14 kg. Del susiklosciusios situacijos pasaulyje, nerimas ir depresuotumas grizo vel, todel pradesiu vartoti Seroxat. Ar imanoma vartojant AD nepriaugti svorio? Ar svoris auga del apetito padidejimo ar del pacio vaisto veikimo organizmui? Aciu.

Sveiki,

psichiatrijoje yra tik 1 antidepresantas, kuris įtakoja svorio augimą per alkio centro stimuliaciją ir apetito padidiėjimą. PAROXETINUM priklauso prie apetitą mažinančių AD. Svoris auga nuo mitybos/valgymo ir judėjimo/fizinio aktyvumo balanso. Svoris neauga iš oro. Esant depresijai, nerimui daugelis žmonių "suvalgo" ir "valgo" tą nerimą ie įtampą.

Nuo: Simona
2020-04-28
Sveiki. Prieš mėnesį buvo pirmą kartą gyvenime užėjęs labai stiprus nerimas. Pradėjau vartoti persen forte, ir praėjo, 2 sav gyvenau visiškai be jokio streso, ir tada prieš 3 dienas vėl taspats.. simptomai kitokie, jeigu tada buvo širdies plakimas labai stiprus, panika dažnai suimanti, dabar tiesiog kankina labai stipri derealizacija,slogumas, svaigsta, skauda galvą, ima panika. Gal artėjančios menstruacijos vėl iššaukė šitai? Būna gerų akimirkų, bet paskui vėl nustelbia baimė, kad išprotėsiu, nepasveiksiu. Man 17 m, dėl to labai dar nenoriu imti antidepresantų, visgi tikiuosi, kad viskas praeis kaip ir anksčiau, na, bet lenda mintys baisios į galvą ir nieko negaliu padaryti. Ar jau būtina tuomet gerti antidepresantus, ar dar bandyti kažkaip pačiai gydytis... ačiū

Sveiki,

panikos atakas yra išgyvenęs kiekvienas žmogus. Labai svarbu, ką Jūs galvojate atakos metu. Iš praktikos, nei vienas mano klientas nėra nugriuvęs, praradęs sąmonę ar panašiai. panikos ataka- tai kūno pranešimas, kad dabar Jūsų gyvenime ne viskas gerai. Be abejo įtakos turi jaunystės hormonų pasikeitimai.

Antidepresantų tikrai nėra reikalo vartoti. Siūlyčiau pirmiausia apsilankyti pas psichologą ir pabandyti išsiaiškinti kas vyksta Jūsų gyvenime.

Nuo: Virginija
2020-04-27
Sveiki, vartoju puse metų seroxat 20 vieną kart dienoj, nuo nerimo, obsesinio kompulsinio sutrikimo ir depresijos, sužinojau kad laukiuosi, žinau, kad negerai gert vaistus bijau kad nutraukus vel viskas sugrįš panikos atakos ir t.t. Skaičiau kad seroxat vienas iš švelnesnių ir leidžia jį gert ir net maitinti, kokia jūsų nuomonė? Ačiū

Sveiki,

kiekvienu atveju situacija labai individuali. Visada reikia rtartis su gydytoju, kuris Jus gydo.

Nėštumo metu stengiamasi skirta saugiausią antidepresantą-jei reikia ir kuo mažesne doze.Praktikoje būna visaip, bet stengtis reikėtų apsieiti su kuo mažiau medikamentų, psichinę būklę koreguoti psichoterapija.

Nuo: Gerda
2020-04-23
Sveiki, prieš 9 metus man buvo diagnozuota šizofrenija. Pastaruosius 6 metus vartojau paliperidono palmitato injekcinius preparatus. Visą laiką labiau pasireiškė negatyvieji simptomai, socialinė fobija. Haliucinacijų niekada nėra buvę. Vargina vaistų pašalinio poveikio sukeltas hormonų disbalansas, smarkiai padidėjęs antsvoris, nuolatinis nuovargis. Norėčiau nutraukti vaistų vartojimą. Ar tai įmanoma mano atveju?

Sveiki,

dažnai šizofrenija konplikuojasi depresija, tad reikalingas ir jos gydymas.

Del pagrindinio vaisto tarkites su savo gydytoju, keisti vaista tikrai galima.Visi antipsichotikai turiu panašius pašalinius poveikius. Tačiau individualiai, kiekvieno žmogaus medžiagų apykaita unikali, galima parinti Jums geriausia vaista.

Nuo: Rūta
2020-04-21
Laba diena.Neurologė dėl įtariamo "degančios burnos sindromo" skyrė mirtazepiną 15mg vakare.išgėrus 5 dienas,jaučiu stiprų mieguistumą,silpnumą,galvos skausmą ir koordinacijos sutrikimą.tampu nedarbinga.raminančių vaistų prieš tai nevartojusi.man46 metai.Sindromo simptomai nesumažėjo.gal tinka kitokie vaistai.

Sveiki,

geriausia butu kreittis i gydytoja psichiatra. kas butu Jums geriausia, galima paskyti tik konsultacijos metu. Keliu sakiniu rastu gydymui suskirti, deja neuztenka.

O kol kreipsites, vartokite Mirtazapinum ne 15 mg, o tik puse tabletes( 7,5 mg), mieguistumas diena turetu sumazeti.

Nuo: As
2020-04-19
Laba diena.Geriu esciloprama 10mg gal kokia 13metų. Apie panikos priepuolius buvau seniai pamiršus. Ir visai nesenisi toks stiprus buvo, kd nesupratau kas darosi. Apsilankiau, ne pas savo psichiatrą, man pareiškė, kad tokį ilgą laiką vartojami antidepresantai neturi seniai poveikio. Liepė jų negert, o prirašė xsanaxo, lexotanilio.
Kaip man elgtis? Ar tiesa, kad antidepresantai po ilgo laiko gali nebeveikti? Nes iš esmės, jaučiausibtikrai gerai.Ačiū.

Sveiki,

antidepresantu poveikis perilga laika silpsta, del to, kad smegenis, mano, nuomone vis labiau ir toliau "tingi" gaminti mums reikimas "laimes" medziagas. Praktikoje stebiu, kad kas 2-3 metus reikia doze didinti, kad pasiekti ta pati rezultata.

Visgi Jums rekomenduociau susirasti gydyroja -psichiatra, kad suskirtu gydymoa gydomaisiai vaistais. Kol apsilankysite, Escitalopramum reiktu vartoti pasididinus nors iki 15 mg, o uzejus panikos priepuoliui TIK PAPILDOMAI paimti po liezuviu Bromazepamum ar Alprazolamum dalele tabletes.

Nuo: Inga
2020-04-16
Laba diena, nėra galimybês susisiekti su gydytoja, pakyrusia vaistus, todėl norėčiau klausti Jūsų nuomonės. Geriu 4, 5 mėn Seroxat ir 3 mėn Fluanxol 0,5 Tab ryte. Dėl padidėjusių rūpesčių, esamos įtampos, jaučiuosi įvairiai, vieną dieną gerai, kitą dieną ties smilkiniais galvą skauda, jaučiuosi pavargusi. Klausimas : ar galėčiau nutraukti Fluanxol ( nes gydytoja lyg buvo minêjus gerti apie 2 mėn )? Ar gerti ir toliau, nes nėra savijauta labai gera? Ačiū, už atsakymą!

Sveiki,

jei savijauta nera gera, o kiek suprantu dar netgi pablogejus, medikamentu neturetumete mazinti. Reiketu tartis su gydytoju del medikamentu doziu korekcijos, didinimo.

Nuo: Izabelė
2020-04-06
Sveiki. Man 16m. Esu jautri, dažnai patiriu stresą. Prieš 3 dienas pradėjau jaustis negerai. Ima panika be priežasties. Kai kada, dažniausiai dieną, jaučiuosi neblogai, pasijaučiu taip pat, kaip anksčiau, tačiau naktį ypač sustiprėja tas nerimas, atrodo, kad net nelabai realiai viską matau, per kažkokį rūką. Prieš tą dieną patyriau didelį stresą, pyktį, nes buvau su kaikuo susipykusi. Ta panika labai panaši į panikos priepuolius, žinoma silpnus, nes tikrai kažko bijau be pagrindo.. galbūt tai lėmė tai, jog nuolat būnu namuose, juk karantinas, nes visada buvau aktyvi. Naudoju milgamma ir valeradix, gal geriau naudoti antidepresantą? Prieš kelis metus, dėl kelionės baimės gydytoja išrašė 0.25mg xanax, ,,dėl viso pikto’’, na, tai per tuos 3 metus gal 4 tabletes buvau išgėrusi, aš jo turiu visdar jeigu man reikėtų.. labai bijau kad man nesibaigs šitos atakos, gal aš tik įsivaizduoju kad viską kitaip matau nei anksčiau, nežinau, nes aš linkusi visko prisigalvoti, bet jau paranoja puola, jog vakare ir naktį vėl taip bus.. nemalonus jausmas labai.. po kiek laiko nesibaigiant simptomams kreiptis į psichiatrą? Ar patartumėte, jeigu negerai, išgerti vaisto? Ačiū

Sveiki Izabele,

siulau imti Jusu turimo medikamento 1/4 ar 1/2 tab po liezuviu, kai uzeina nerimas, bet kada. Taip vaistas greitai suveiks ir reikes mazesnes dozes.

Nakciai gerkite po 1/2 ar visa tablete- ta doze, kuri duoda gera 8-9 valandu miega savaite laiko kasnakt. Jei viskas nepraeis, tada geriausia butu pasikonsultuoti su gydytoju-psichiatru.

Nuo: Lina
2020-04-05
Laba diena, prieš 7m. turėjau gripo komplikacijas. Po kurių atsirado galvos skausmas, kildavo nerimas. Buvo paskirta 10 gr. Seroxat..Man 50 m. ir yra priešmenopauzė. Prakaitavimo ar karščio bangų nepatiriu. Kaip saugiai pradėti nutraukti vaistus? Šiuo metu naudoju ir raudonųjų dobilų kapsules. Ačiū

Sveiki,

medikamento doze reikia mazinti po 1/4 tabletes kas 14dienu, o paskutini 1/4 tab palaikyti iki menesio laiko.

pablogejus buklei bet kuriame mazinimo etape, rekomeduojama "pabuti' 1-2 menesius su ta doze, kurioje dar buvo gera savijaute ir tada vel pabandyti mazinti.

Nuo: Iveta
2020-03-30
Sveiki, nezinau ar tiksli degnozė, bet gyd. psch. buvo uzsiminusi turiu liga šizofrenija. Geriu vaistus jau 6 m. na,. dabar ar daugiau 3m. geriu Fluanxol net galvoju siuos vaistus teks gerti istysa gyvenima, mesti vaistus bijau kaip gyd buvo uzsiminusi apie viena zmogu, kuris per svarstyma su gyd grįžo uz puse metu, su pozymiu galvos smegenys pasikeite vieta is desinio i kaire ir vel pradejo kursa pradeti is naujo. Klausimas: 3 m. geriu Flaunxol 1mg. ryte ir per pietus ir visai neseniai amitriptyline grindeks 10mg. Ar ateityje butu galimybes siuos vaistus visai nabegerti zinoma su gyd psich. nurodymu ar butent reiketu svarstymo?

Sveiki,

jei Jums yra nustatyta Schizofrenija, gydymas turetu buti tesiamas visa gyvenima. Kokiais medikamentais? sprendzia Jus gydantis gydytojas-psichiatras.

Gyvenimo begyje bukle gali keistis, todel gydymas reikia aptasrti kas 1,5-2 menesius su Jusu gydytoju.

Nuo: Alicija
2020-03-14
Laba diena, norejau paklausti, pas mane prasidejo baimes ir panikos atakos. Tai paireiske dideliu kraujo spaudimu ir sirdies permusimu. Dabar as geriu daugiau kaip savaite vaistus Tranxene 5 mg, 2 kartus i diena, bet jie man nepadeda, vis dar jauciu panikos jausma. Ar galeciau is karto pakeisti tai nuo ryto kitos dienos gerti vaistus Escitaloprom Teva. Aciu.

Sveiki,

taip, galite ptadėti vartoti Escitalopramum. vaistas pradės veikti minimaliai po savaitės, tad dar galite vartoti Tranxene pagal reikalą.

Geriausia tartis su Jus gydančiu specialistu.

Nuo: Kristina
2020-03-02
Laba diena, norėjau pasiteirauti ar tiesa jog generiniai vaistai skiriasi savo veikimu nuo originalo. Vartoju vaistus Cipralex.Šiuo metu nusipirkau Escitalopram actavis firmos. Kiek radau internete atsiliepmų iš vartojusių generinius vaistus jaučia skirtumą tarp originalo. Ar tai tiesa ar tiesiog psichologinis nusiteikimas, nes pradėjau juos bevartojant jausti didesni nerimą. Man nustatytas nerimo sutrikimas su panikos atakom.

Laba diena,

esmė ta. kad keikvienas gamintojas savaip suformuoja tabletę, deda skirtingas rišančias medžiagas. Todėl pasisavinimas iš žarnyno ir veikimas gali šiek tiek skirtis.

Actavis, mano, patirtimi, tikrai geras gamintojas.

Nuo: Genia
2020-03-01
Laba diena, Ilgą laiką kamuoja nemiga, o kai nemiegu jaučiu nerimą,galvoje kila visokių minčių, atrodo, kad naktį prisidarau sau visokių problemų.Ir skaičiuoju ir muziką įsijungiu, bet kelias valandas miegu tik gyvu miegu. Buvau pas gydyt,psichiatrą prirašė vaistų. Vartoju tik tris dienas Tritico retard 150 mg.1/6 dalį.Pirmą naktį miego laikas pailgėjo, antrą naktį atbudimai dažnesni su ilgu neužmigimu, trečią tas pats. Gydyt. sakė didinti tabletės dalis.Mažai vartoju vaistus, tiesiog bijau ir šių vaistų vartoti daugiau. Noriu pasiteirauti ar nuo jų negausiu priklausomybės ir galiu drąsiai didinti normą jei jausiu miego trukdžius.Esu 66 m. amžiaus.Ačiū.

Sveiki,

tikrai galite didinti medikamento dpzę iki tos, kuri duos 7-8 val miego.

Vaistas yra gydomasisi, prie jo nepriprantama.

Nuo: Ugnė
2020-02-24
Laba diena. Noriu pasiklausti ar galima priprasti prie bromazepamo jei išgeri retai pvz skrendant atostogu i priekį ir po savaitės atgal. Labai bijau kratymo lektuve. Aišku savijauta po to ne kažka apdujus ki
tą dieną esu..dar noriu pasiklausti ar 2h skirtumas išbalansuoja miega? Gryžus neužmiegu nes anuo laiku eidavau 12 o čia reik dešimtą užmigti...padėjo melatoninas..bet gal čia lexotanilio abstinencija ar šalutinis? Tiesa dar du metai geriu cipralex 10 ir jaučiuosi puikiai miegu irgi...tik va dabar sutriko...nerimo nėra...gal ka del to jet lago patarsit?

Sveiki,

taip retai vartojant Bromazepamum nepripeasite.

Miegas dėl 2 val laiko juostos skirtumo gali pasikeisti. Taip pat įtakoja pati kelionė/ įspūdžiai.


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.

Šis atsakymas yra bendro pobūdžio informacija, kuri nėra ir jokiais būdais negali būti laikoma Jūsų diagnoze, skiriamu gydymu ar kitokia Jums tiesiogiai teikiama sveikatos priežiūros paslauga. Bendro pobūdžio atsakymas teikiamas išimtinai pagal Jūsų pateiktą klausimą. Visais atvejais rekomenduojame kreiptis tiesiogiai į sveikatos priežiūros specialistą dėl diagnozės, gydymo ar kitokios sveikatos priežiūros paslaugos.