Klausk gydytojo

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Aneta Railienė (UAB „Panerio klinika“)

Gydytoja-psichiatrė atsakys į klausimus apie suaugusiųjų psichikos sutrikimus, priklausomybę alkoholiui, medikamentams ir narkotikams, gydymo galimybes.

Gydytoja - psichiatrė Aneta Railienė dirba Laisvės atėmimo vietų ligoninės Sveikatos priežiūros tarnyboje gydytoja - psichiatre bei privačioje klinikoje UAB „Panerio klinika“. Diagnozuoja ir gydo psichikos sveikatos surtrikimus, priklausomybę alkoholiui, medikamentams, narkotikams: skiria medikamentus, teikia psichologinę pagalbą, konsultuoja pacientų artimuosius.
 
Išsilavinimas:
1988 - 1995 m.  Kauno Medicinos Akademijos Gydomąsis fakultetas,
1995 - 1997 m. Kauno Medicines Akedemija, pairminė medicinos gydytojo rezidentūra,
1999 - 2003 m.  KMU Psichiatrijos klinika, antrinė gydytojo – psichiatro rezidentūra, 2002-2003m. psichoterapijos studijos  Humanistinės ir egzistencinės psichologijos institute Vilniuje.
2002 m. ir 2003 m. VDU  Socialinių mokslų fakultetas, doc. Dr. James Fleming ir prof.habil dr. Antanas Goštautas vedami profesinės kvalifikacijos tobulimo kursai „Trumpalaikė psichoterapija“.
 
Kiekvienais metais keliu savo profesinę kvalifikaciją dalyvaudama gydytojams rengiamose konferencijose ir gydytojų kvalifikacijos kėlimo kursuose.

Darbo patirtis:
2003 - 2011 m.  Pravieniškių gydymo ir pataisos namai, Sveikatos priežiūros tarnyba, gydytoja-psichiatrė.
2004 - 2008 m.  C. Boim „Šeimos klinika“, gydytoja - psichiatrė.
2006 - 2009 m. UAB „Gintarinė kilnika“ gydytoja-psichiatrė.
2006 - 2007 m.  Pravieniškių 3- ieji pataisos namai, Sveikatos priežiūros tarnyba,gydytoja- psichiatrė.
Nuo 2007 m.  UAB „Panerio klinika“, įkūrėja, direktorė,  gydytoja - psichiatrė.
Nuo 2011 m.  Laisvės atėmimo vietų ligoninė, Sveikatos priežiūros tarnyba, gydytoja - spichiatrė
 
UAB ”Panerio klinika”
Panerių g. 79, Kaunas
+370 687 38049
panerioklinika@gmail.com
www.panerioklinika.lt

Ekspertas atsako:
Nuo: Vaida
2019-07-08
Laba diena,
Kaip gydyti priklausomybę nuo alkoholio? Vyriškis išbandė tabletes, anoniminių alkoholikų susitikimus, paskutinis buvo kodas 1 metams. Po kodo praėjo 2.5 mėn ir pradėjo gerti ir vis stipriau. Kaip padėti šiam žmogui
Pagarbiai Vaida.

Laba diena,

alkoholizmas yra viso gyvenimo liga, todėl gydymas-priežiūrą reikalingi visą gyvenimą.

Gydymo būdų yra klasikinių ir modernių. pagalba visada galima ir efektyvi, jei žmogus pripažįsta savo ligą ir aktyviai pats dalyvauja gydyme. Vien artimųjų noro padėti, deja nepakanka.

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: anonimas
2019-08-08
Sveiki,
Ar galima kartu vartoti Citalopramą su Dulsevia, ar nepanaikins vienas kito poveikio , ar tinka kartu.

Sveiki,

vartoti kartu galima, jei tikrai reikia. Dažnai užtenka tik Duloxetinum, nes tai pakankamai stiprus antidepresantas.

Nuo: Birute
2019-08-06
Laba diena. Vartoju escitaloprama bet tenka ir nuo skausmu isgerti ibuprofeno 400-600. Jie tarpusavi raso kad pavojingi. Ar gali prasideti skrandzio kraujavinas kaip raso? Kokio atsargumo galima butu imtis? Abu vaistai man butini deja

Sveiki,

informaciniame lapelyje rašo daug. Deja, tie lapeliai sukurti gydytojui, o ne vartotojui.Tik gydytojas, žinodamas visą Jūsų ligos istoriją ir esamus tyrimų rezultatus, gali atsakyti: kokio pašalinio poveikio sąveikoje tarp vaistų galite tikėtis?

Mano praktikoje nėra buvę kraujavimų vartojant AD kartu su nuskauminamaisiais. Bet tai nereiškia, kad būtent Jums kažkas bus ar nebus.

Nuo: Genovaitė
2019-07-31
Sveiki,
Norėjau Jūsų paklausti, ar galima vartoti kartu dulsevia 60mg. ir amitriptyline 10mg, po vieną tabletę vakare, sergant depresija, gen. nerimo sutrikimu .

Sveiki,

šiuos vaistus vartoti galima kartu.

Duloxetinum turėtų būti vartojamas ryte, nes turi tonizuojantį, energiją suteikiantį poveikį. Ne bent dėl kitų priežąsčių Jūsų gydytojas skyrė vartoti nakčiai.

Nuo: Anonimas
2019-07-30
Noriu Jūsų paklausiti ar perdozavus ličio - galimas kalbos sutrikimas?Ar sutrikus kalbai įmanoma, kad kalba kada nors atsistatys? Ačiū už atsakymą

Sveiki,

ličio perdozavimas pavojingas visai centrinei ir periferinei nervų sistemai.

Kiekvienam žmogui simptomatika skirtinga, atsistatymo galimybės- taip pat.

Svarbu kuo greičiau kreiptis į toksikologus.

Nuo: Agata
2019-07-29
Sveiki, ar tinka Sertralinas nerimui ir panikos priepuoliams gydyti? Ar pakanka 50 mg dozės? Ar po
1 savaitės vaisto vartojimo gali būti pagerėjimas? Po kiek laiko savijauta pagerėja?

Sveiki,

iš esmės sertralinum gali būti naudojamas panikos priepuoliams gydyti. Panikos priepuoliai retai būna izoliuoti. Gydymą parenkant yra svarbu kokia simptomatika eina greta. Todėl viską vertina ir skiria medikamentą Jus matantis gydytojas.

Savaitės per maža būsenai pagerinti ar pakeisti.

Nuo: Gražina
2019-07-27
Sveiki,mani sūnui 19 metų,sunki autizmo forma ir žymus protinis atsilikimas. Šiuo metu paskirti keturių rūšių neuroleptikai tiapridal,risperidon,parkopan ir truxal nebedaro teigiamo poveikio,būklė prasta,dažni agresijos priepuoliai,pasireiškia neramus vaikščiojimas. Mūsų psichiatrė tik pataria didinti dozę ir jokių kitų vaistų nesiūlo. Noriu paklausti,ar šiuo atveju nereikėtų keisti vaistų,pvz. Latgactil 100mg(chlorpromazinas),kurį man rekomendavo kitas gydytojas,sėkmingai gydantis šiuo vaistu analogiškus ligonius

Sveiki,

jei gydytojas galėtų Jums atsakyti į klausimą be konsultacijos ir nematydamas paciento bei nežinodamas ligos istorijos-būtų Dievas. gydytojas, kuris gydo Jūsų sunų, mato ir pažįsta geriausiai. jei Jums netinka ar nepatinka jo nuomonė ar nuostata, Jūs galite konsultuotis su kitais psichiatrais.

Jei vienas vaistas tinkla žmogui, dar nereiškia, kad jis bus tinkamiausiais kitiems.Tik gydytojas konsultacijos metu gali atsakyti į Jūsų klausimus.

Nuo: Renata
2019-07-26
Sveiki norejau paklausti kaip isgyditi depresija ,jai ji tesiasi 23 metus,ar gydimas netoks,vartoju mirtazapina,jau du metus turiu problemu su nugara ir skausmais,sunku vaikscioti ir kaska dirbti ir visi gydytojai ziuri pro pirstus i viska,o man gyventi reikia,o ne egzistuoti.

Laba diena,

kartais depresija gydydoma visą gyvenimą. Medikamentus tenka derinti, keisti dozes, kad žmogus kaustūsi gerai. Todėl reikalingas pastovus bendravimas ir bendradarbiavimas su savo gydytoju.

Nuo: Rasa
2019-07-17
SVEIKI,Bandziau gert seretonina 50mg.po pusele,pradziai vietos neradau,o jau vakare ta pacia diena pajutus buvau pagerejusia nuotaika,numeciau,tada pameginau kitus israsytusEscitalopram Actavis 20mg.po pusele, nuo ju is vis kampais vaikstau ,plius dar ir baimes atsirado .Gryzau vel prie sertralino,norejau paklaust ar kol vaistai pades veikt galima vartot bromezepama prie sertralino?Kaip setralinas kaip vaistas ?as ji daug metu anksciau geriau tai gydytoja sako ,kad tai mamo vaistas,dabar gal atpratus nuo ju del to sunkiau kol priima vaista. Net nzn ..

Laba diena,

mano nuomone, visi vaistai yar kuriami, kad žmonėms būtų geriau Tačiau kuris vaistas geriausias konkrečiam žmogui, paaškėja tik vaistą vartojant.

jei sertralinas dienos metu Jus slopina, pavartokite vakare ar nakčiai, kol organizmas prisitaikys. Po to galima vartoti rytais. Bromazepamum su setralinu neturi prastos sąveikos, Galima vartoti trumpai, nes kitaip prie jo vystosi prikalusomybė.

Nuo: Laimis
2019-07-16
Labs diena. Norejau paklausti kolkas vartoju metadona. Paros norma 50mg. Noreciau ji pakeisti i suboxone. Kadangi matau, kad metadonas taspats herojinas kurio as ir noriu atsikratyti. Esu anksciau kelis kartus geres subuxone, tad labai puikiai zinau kaip ji vartoti. Taip pat kolkas geriu Tramadol. Prasau padekite man suzinoti kada isgerti pirma subuxone, kad nebutu abstinencios dar didesnes. Tramadol turbut irgi atsisakyti? Labai aciu

Sveiki,

be papildmo psichiatrinio gydymo nemanau, kad pavyks skalndžiai įvykdyti pakeitimus. Tam reikalinga gydytojo-psichiatro konsultacija.

Noriu akcentuoti, kad matadono keisti SUBOXONE negalima iš karto. Kad vartoti Suboxone, turi praeiti minimaliai 7 paros, o būtų geariau 14 parų po paskutinės metadono dozės.

Nuo: Justas
2019-07-14
Laba diena, koks antidepresantas reciausiai sukelia manija?

Laba diena,

amitriptilinas.

Nuo: Laima
2019-07-09
Laba diena. Vartojau cipralex 10mg metus laiko nebuvo jokio burnos dziuvimo. Kilstelejai zode 1/4 pridedama kas antra diena ir jauciu kad vis dazniau toki burnos dziuvima. Ar tai labai blogai? Na gyvent su tuo galiu tik biski nervina. Nes metus to nejauciau kaip galejo naujas salutinis pasirodyti?

Sveiki,

šalutinis vaisto poveikis būna dozę didinant. Ne visiems, bet būna.

Pabandykite gerti vaistą nakčiai, kol organizmas prisitaikys per 2-3-4 savaites, kol dozę didinsite. Po to vėl grįžkite į rytinį vartojimą.

Nuo: Laimis
2019-07-09
Laba diena. Turiu klausima, vartoju pora menesiu Metadona. Darbe gavau trauma ir man gydytojas paskyre tramadol 50mg. Gydytojui apie metadona nieko nesakiau, kad nesuzinotu darboviete. Ar galiu gerti kartu abu medikamentus? Nebus salutinio poveikio? Labai aciu.

Laba diena,

vartoti kartu galite, tačiau tramadol gali nemalšinti skausmo taip, kaip tikisi Jūsų gydytojas, nes Jūsų receptoriai seniai pripratę prie opiatų. skausmus malšinti reikia rinktis visai kitokios grupės vaistus.

Nuo: A
2019-07-03
Gerb.gydytoja,klausimas at depakinas kertasi su AD ir neuroleptikai.nes kartu susikūrė.aciu.

Laba diena,

galite vartoti kartu.

Kas metus reiktų atlikti kraujo AST, ALT, GGT - kepenų funkciją rodančius parametrus.

Nuo: Kestutis
2019-06-28
Sveiki,turiu gal kiek neiprasta klausima.Tarkim,jei apsilankius pas psichiatra ir nustatoma depresija,o darbas buna pamainomis rytas-naktis,skiriamas gydymas ir panasiu metu reikia praeiti darbo med komisija.Ar depresijos diagnoze uzkerta kelia darbui nakti,turiu omenyje,ar su tokia diagnoze galima praeiti med komisija.(darbas prie irengimu)Aciu uz atsakyma.

Laba diena,

visų pirma, serganr bet kuriuo psichikos sutrikimu, nereikėtų dirbti naktį.

Dėl med komisijos - tiksliai Jums neatsakysiu, nes kiekvienas atvejis unikalus. yra paskelbtas sąrašas ligų, kurios neleidžia dirbti tam tikrų darbų. Bet Sveikatos apsaugos Ministro įsakymai keičiasi ir kas dabar Jums nedarė įtakos, po kelių metų jau gali būti kliūtis.Pvz. turiu klientą, kuris prieš 9 m sirgo sunkia depresija. Dabar jis norėjo vairuoti sunkiasvorį automobilį ir med komisija jam neišdavė pažymos, kad gali vaituoti tokį automobilį.Pvz. jei sirgote depresija ir po kiek laiko norite įsivaikinti ar globoti vaiką - bus rūpesčių.

Nuo: Aistė
2019-06-26
Laba diena gydytoja,
man diagnozuotas šizoafektinis sutrikimas. Vaizdus matau tik atsibusdama trumpai (vartoju Arisppa 10 mg). To nelaikau didele problema, nes didesnė yra su nuotaikų kaita. Mano gyvenimas sudarytas iš manijos ir depresijos laikotarpių, o normalios nuotaikos laikotarpių nelabai būna. Esu vartojusi Depakine, Finlepsin. Dabar vartoju litį, koncentracija normos ribose. Vis tiek sugebu nemiegoti po kelias dienas, elgtis neapgalvotai. Paskui miegu po kelias dienas ir nieko nebenoriu daryti. Ir visai neturiu jėgų nieko daryti. Atsikeliu tik todėl, kad reikia. Vartoju Alventa 75 mg. Nežinau, ar yra koks teigiamas poveikis, bet man ir nuo kitų seniau vartotų antidepresantų (Cipralex 20 mg, Asentra 100 mg) nebuvo nei jokių šalutinių reiškinių, nei koks teigiamas poveikis pasakyti negaliu. Ar tai reiškia, kad esu atspari vaistams ir teks kentėti savo nuotaikų kaitas toliau? Iš nuotaikos stabilizatorių kiek žinau nebandžiau Lamictal, o visus kitus išbandžiau...

Laba diena,

kiekvieno liga turi savo eigą ir savo spalvas.Savo praktikoje neturėjau kliento, kuriam liga "nebanguotų". Aš manau, kad visos ligos eina su svyravimais. Svarbu kaip žmogus žiūri į tuos svyravimus.

Man sunku komentuoti Jums taikomą gydymą. Jūs aprašėte išsamiai savo ligą, tačiau komentuoti nematant žmogaus - labai sunku. Iš patirties galiu pasakyti, kad visą gyvenimą tenka ieškoti geriausio gydymo varianto, keisti medikamentų dozes, medikamentus. Tik bandymo keliu atrandam, kas tam žmogui geriausia. Todėl nenuleiskite rankų ir ieškokite.

Nuo: Lilija
2019-06-24
Sveiki, beveik 4 metus vartoju Seroxat dėl nerimo sutrikimų. Labai padidėjo svoris, jokios dietos nepadeda. Šiuo metu jaučiuosi normaliai. Ar galima vaistų nebevartoti? Kokiu būdu tikslingiau šią nutraukti? Gal po to tiktų kokie nors homeopatiniai? Dėkoju.

Laba diena,

ilgą laiką vartojus antidepresantus, reikėtų juos nenutraukti, o bandyti mažinti po 1/4 tab paros dozėje kas 2-3 savaites.Stebint ar keičiasi savijauta? kas keičiasi?

Jei būsena neblogėja, taip po truputį nutraukiama. 1./4 tab reikėtų pavartoti ne mežiau 1 mėnesį laiko, kad įsitikinti, kad tikrai niekas nepasikeitė, o tada jau nutraukti.

Nuo: Lolita
2019-06-21
Sveiki, kaip hospitalizuoti anoreksija sergantį žmogų, jeigu jis nenori gydytis. Ar yra kokios indikacijos hospitalizacijai? Kaip padėti? o svoris vis krenta? Kur gali kreiptis artimieji bent? Kaune. Ačiū

Laba diena,

pagal galiojančius įstatymus, sergant anoreksija, prievartinio gydymo nėra.

Jums, artimiesiems, reikia kreiptis į savo psichiatrą pagal gyvenamąją vietą ir aptarti situaciją. Gydytojas patars kaip bendrauti, kaip palenkti gydymuisi ir kreipimuisi į psecialistą.

Galite kreiptis ir privačiai.

Kaune psecializuoto valstybės finansuojamo valgymų sutrikimų gydymo centro nėra. Tačiau gydymą gali skirti bet kuris gydytojas -psichitras.

Nuo: Roberta
2019-06-20
Sveiki noreciau paklausti zinau kad pasielgiau blogai taciau del sveikatos problemu teko staiga nutraukti antidepresantus geriau seroxat mirtazapine ir jau savaite laiko pykina yra labai silpna ar gali buti del to kad skubiai nutraukiau?

Laba diena,

labai dažnai staigus antidepresantų nutraukimas duoda nutraukimo sindromą, o po 3-4 savaičių galimas ir staigus bendrai psichinės būklės pasikeitimas/pablogėjimas.

Jei turite nors kiek likusių medikamentų, pradėkite vėl juos vartoti po 1/4 tabletės, ypač Miratazapinum, nes jis gerina miegą, stipriau sumažina pykinimą, negalavimą pilve. Dozę didinkite kas 8d, jei savijauta nėra pakankamai gera. Neskubėkite didinti. Dažnai po nutraukto AD vartojimo, reikalinga gerai savijauta dozė būna mažesnė nei anksčiau vartota, ypač vasaros laikotarpiu.

Nuo: Aurelija
2019-06-15
Vartoju 20m(man dabar40),labai didelemis dozemis xanax,lorafena,stilnoxa,halciona,clonazepam(visus stipriausius vaistus),esu dar ir alkoholike,maisau jį su vaistais,pradejo lb augti svoris,ieskau visokiu nelegaliu internete svoriu mesti..as baigiu save nuzudyti..ir nezinau kaip sustabdyti viska

Sveiki, atvykite konsultacijai. Bandysiu Jums padėti. Jei turite nors nedidelį norą keistis ir keisti - visada galima padėti.

Registracija telefonu 8 687 38049.

Nuo: rasa
2019-06-14
gerb.Gydytoja,noriu paklaust-vartoju venlafaksin 75 mg pusantrų metų.taip pat quetiapin 250 mg nakčiai.vargina stipri emocijų kaita-noris verkti,praeina,apatija,pyktis,irzlumas.pakili nebūna.ar reiktų keist AD,ar nomotimiko pridėti/esu vartojau depakine kazkada.gal litis padėtų.zinau,kad negalite pakonsultuoti iš klausimo,bet ar geriau keist AD,ar pridėti ką nors/ačiū .

Sveiki,

nepaisant vaistų vartojimo, būklė gyvenimo eigoje gali kisti. Todėl būtin a vaistus "pareguliuoti". Ką geriausia daryti, galėtų atsakyti Jus gydantis dydytojas, nes Jus matė jau ne kartą.Lengviausia yra "žaistia' tais pačiais medikamentais, kuriuos jau vartojote. Ar nebandėte vartoti quetiapinum po kasnelį 12,5-25 mg dienos metu? galima ryte, pietums ir vakare.


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.