Klausk gydytojo

Gydytoja-psichiatrė atsakys į klausimus apie suaugusiųjų psichikos sutrikimus, priklausomybę alkoholiui, medikamentams ir narkotikams, gydymo galimybes.
Gydytoja - psichiatrė Aneta Railienė dirba Laisvės atėmimo vietų ligoninės Sveikatos priežiūros tarnyboje gydytoja - psichiatre bei privačioje klinikoje UAB „Panerio klinika“. Diagnozuoja ir gydo psichikos sveikatos surtrikimus, priklausomybę alkoholiui, medikamentams, narkotikams: skiria medikamentus, teikia psichologinę pagalbą, konsultuoja pacientų artimuosius.
Išsilavinimas:
1988 - 1995 m. Kauno Medicinos Akademijos Gydomąsis fakultetas,
1995 - 1997 m. Kauno Medicines Akedemija, pairminė medicinos gydytojo rezidentūra,
1999 - 2003 m. KMU Psichiatrijos klinika, antrinė gydytojo – psichiatro rezidentūra, 2002-2003m. psichoterapijos studijos Humanistinės ir egzistencinės psichologijos institute Vilniuje.
2002 m. ir 2003 m. VDU Socialinių mokslų fakultetas, doc. Dr. James Fleming ir prof.habil dr. Antanas Goštautas vedami profesinės kvalifikacijos tobulimo kursai „Trumpalaikė psichoterapija“.
Kiekvienais metais keliu savo profesinę kvalifikaciją dalyvaudama gydytojams rengiamose konferencijose ir gydytojų kvalifikacijos kėlimo kursuose.
Darbo patirtis:
2003 - 2011 m. Pravieniškių gydymo ir pataisos namai, Sveikatos priežiūros tarnyba, gydytoja-psichiatrė.
2004 - 2008 m. C. Boim „Šeimos klinika“, gydytoja - psichiatrė.
2006 - 2009 m. UAB „Gintarinė kilnika“ gydytoja-psichiatrė.
2006 - 2007 m. Pravieniškių 3- ieji pataisos namai, Sveikatos priežiūros tarnyba,gydytoja- psichiatrė.
Nuo 2007 m. UAB „Panerio klinika“, įkūrėja, direktorė, gydytoja - psichiatrė.
Nuo 2011 m. Laisvės atėmimo vietų ligoninė, Sveikatos priežiūros tarnyba, gydytoja - spichiatrė
UAB ”Panerio klinika”
Panerių g. 79, Kaunas
+370 687 38049
panerioklinika@gmail.com
www.panerioklinika.lt
2019-07-08
Kaip gydyti priklausomybę nuo alkoholio? Vyriškis išbandė tabletes, anoniminių alkoholikų susitikimus, paskutinis buvo kodas 1 metams. Po kodo praėjo 2.5 mėn ir pradėjo gerti ir vis stipriau. Kaip padėti šiam žmogui
Pagarbiai Vaida.
Laba diena,
alkoholizmas yra viso gyvenimo liga, todėl gydymas-priežiūrą reikalingi visą gyvenimą.
Gydymo būdų yra klasikinių ir modernių. pagalba visada galima ir efektyvi, jei žmogus pripažįsta savo ligą ir aktyviai pats dalyvauja gydyme. Vien artimųjų noro padėti, deja nepakanka.
Visos temos
2019-12-08
Laba diena,
ar derinys geras? gali pasakyti gydytojas, kuris Jus matė ir Jums skyrė vaistus. bei Jūs- pagal savo savijautą. Derinys toks gali būti.
Halcion vartojamas trumpai miego korekciaji 2-3-4 savaites. jei nemiga tęsiasi - reikalingas pastovaus-ilgalaikio vartojimo medikamentas.
2019-12-07
Laba diena,
paprastai tik pradėjus vartoti pasimato vaisto šalutinis poveikis. Vieniems tai kaučiasi, yra žmonių kurių tai nevargina.
pabandykite Paroxetinum vartoti nakčiai ir neskubėkite didinti dozės. pabūkite toje pačioje 8-16 dienų. Taip duosite laiko oranizmui adaptuotis prie vaisto, o jei bus pašaliniai ( vartojant nakčiai) - juos išgyvensite miegodama.
2019-12-05
Laba diena Domai,
be konsultacijos sunku pasakyti ir atsakyti. jei būsena Jus vargina ir užsitęsė, reiktų kreiptis konsultacijai į gydytoją-psichiatrą.
2019-12-06
Studentavimo laikotarpiu (~6metus) vartojau alkoholi ypac nesaikigingai. Beveik visi savaitgaliai, o kartais ir dazniau. Kaip ir kazkokiu isskirtingiu sveikatos sutrikimu sekancia diena nejausdavau. Taciau dabar turint seima ir alkoholi vartojant ypac retai ir saikingai (1, daugiausiai 2 kart per menesi), kita ryta pasijaucia itin stiprus padariniai. Isgerus, kad ir taure vyno ar kelis bokalus alaus jau einant miegoti jauciu kaip tiesiog sprogineja pulsas kakle. Taip pat kartais ismusa veida, kakla raudonom demem. Ryte vien nuo tokio kiekio stipriai skauda galva, juntamas pykinimas ir stiprios pagyrios.
Suprantu, kad iseitis nevartoti isvis, taciau visisku abstinentu tapti nesinoretu, zinoma, jei reiks, ka padarysi. Noreciau Jusu kaip gydytojos issamesnio atsakymo kas ir kodel vyksta su organizmu? Kokius tyrimus reiktu atlikti (bendri kraujo, slapimo tyrimai geri)? Taip pat man yra nustatytas dirgliosios zarnos sindromas jei tai turi itakos. Dekoju uz atsakyma is anksto.
Laba diena,
išsamus atsakymas galimas tik konsultacijos metu.
kalbant apie dirgliosios žatnos sindromą, tai šis sutrikimas tiesiogiai siejamas su bendra nervų sistemos būkle, psichine (ne)sveikata. Kadangi alkoholis kenkia visiems organams, o ypač nervų sistemai, jo vartojimas Jūsų atveju atrodo neprotingas. Kalbant apie visišką abstinenciją alkoholiui, kaip ir kitoms psichiką traumuojančioms medžiagoms/ jų vartojimui- kiekvienas gyvemine renkamės kas mums atrodo protinga, kam mes sutverti/nesutverti, nuo ko gyvenimas gerėja perspektyvoje. Ne tik šiandien.
2019-12-06
Laba diena,
aš nesu neurologė, bet mano žiniomis OPRYMEA skiriamas parkinsono ligos gydymui. Gydytojas-neurologas turi daugiau žinių ir Jums gali detaliau paaiškinti šio preprato skyrimą, indikacijas konkrečiu Jūsų atveju.
Kalbant apie EGLONYL - šis vaistas nėra antidepresantas. Jis tikrai turi blogą įtaką/sąveiką su antiparkinsoniniais preparatais, kartu turėtų būti skiriamas labai atsargiai, pageidautina senos kartos neskiriamas. O jis yra senos kartos.
Jums reikėtų pasikonsultuoti su geru psichiatru - gal tos kojos neramios dėl psichinės būklės? Gal užtektų tik psichiatro skiriamo gydymo?Man taip atrodo.
2019-12-04
Laba diena,
jei Jums yra diagnozuota šizofrenija, pagrindiniu medikamentu gydyme turėtų visą gyvenime likti neuroleptikas. paprastai skiriamas risperidonas, olanzapinas, aripiprazolis ar dar kuris kitas.
Antidepresantas skiriams papildomai, jei yra depresinės simptomatikos. paprastai skiriami naujesnės kartos antidepresantai nei amitriptilinas.
2019-11-29
Laba diena,
taip, streso metu kyla AKS. Bromazepamum galima vartoti po 1/4 ar 1/2 tab po liežuviu.
2019-11-18
Laba diena,
nemanau, kad visada jausitės tik gerai. kaip bet kokia liga, taip ir nerimas gali paūmėti, išblankti. Jei galvosite, kad pablogėjimai yra normali ligos eiga, apmąstysite kas gyvenime "ne taip", su laiku nerimo epizodais nublanks. Nerimas visada kyla galvoje.Ir pagrindinis gydymas yra psichoterapija.
2019-11-14
Sveiki,
rūkydama "apmarinate" smegenis ior tuo metu tai yra malonumo -atsipalaidavimo jausmas.Dažnai ir pats rūkymo ritualas ramina. Jei suskaičiuotumėte kiek praleidžaite laiko rūkydama? Tai laiko leidimo būdas, kuris tampa įpročiu. O įpročius, norint, galima po truputį keisti.
2019-11-09
Sveiki,
taip magnį galima vartoti pastoviai, ypač kei Jūsų nervų sistema jautri, sportuojate, prakaituojate. Vi dėl to laikas nuo laiko reiktų ji išsitirti laboratorijoje. Gal pas Jus tas magnus geras ? 0,92-1,0-1,11. Tada ir papildomai vartoti nereikia.
2019-11-08
Gerbiama Gydytoja noriu Jusu paklausti. As gydausi nuo sutrikusios vegetacines nervu sistemos, kuria lydejo daugybe psichosomatiniu simptomu. Zodziu geriau Coaxil po 3 tabletes dabar nusimazinau iki 1 kartais 2 tableciu i diena. Pastebejau savo kuno trmperatura ji pakyla iki 37, 2 - 37,5 , bet tikrai nesergu kita jokia liga. Ir pastebiu jeigu daugiau pastrrsuoju iskart jauciu pakilusia kuno temperatura. Kodel Gydytoja taip yra.
Aciu
Asta
Sveiki,
vegetacinė nrvų sistema turi įtakos ir mūsų kūno temperatūros palaikymui. Dėl to kūno temperatūra gali kiek pakilti ar kiek būti žemesnė už normalią.
Vis dėl to, ar tikrai išsityrėte dėl tuberkuliozės?
2019-11-07
Sveiki,
taip, dažnai prieš menesines būklė tampa prastesnė dėl pasikeitusios hormonų ir kartu neuromediatorių apykaitos.
2019-11-05
pradžioj po 0,5m., prieš 6 m. lūžus kojai teko ilgai gulėti ligoninė, dozę padidinau iki 1 mg. Jaučiuosi ir emociškai, ir psichiškai stabiliai, bet nenoriu priklausomybės. Tai gydytoja patarė palaipsniui
mažinti ir paskyrė dar po 50 kvetiapino. Man neramu, nes niekad šizofrenija ar psichoze nesirgau. Ar teisingas toks būdas gydant priklausomybę nuo raminamųjų?
Laba diena,
norint nutraukti ilgą laiką vartotus raminančius medikamentus, reikalingas kitų gydomųjų suskyrimas. nKą ir kiek skirti, sprendžiam konkrečiu atveju.
Quetiapinum yra tinkamas. bet jo gali nepakakti. Šizofrenijai gydyti jis yra tik regidtruotas ir didelėmis dozėmis. Kitur psichiatrijoje yra tinkamai labai daugelyje atvejų mažomis dozėmis.
2019-10-27
Sveiki,
turėtumėte aptarti su savo gydytoju. Paprastai, jei mažinant medikamentus būklė pradeda blogėti - atsakymas aiškus, dar ne laikas mažinti.
2019-10-21
Sveiki, Jūs užduodate tiek klausimų, kuriems atsakyti reiktų beveik visos konsultacijos. Be to atsakyti žmogui jo nematant -beprasmis darbas.
2019-10-20
Sveiki, kiekvienam vaistui reikia laiko ir rekalinga ta dozė, kuri yra Jūsų dozė. paprastai per 1-2 savaites žmogus atranda.
2019-10-19
Sveiki,
per 4 savaites tikrai didelis pokytis. Su gydytoju visada reikia diskuotuoti.
2019-10-19
Laba diena,
pirmiausia mityba: daugiau darzoviu/ląstelienos, pakankamai skysčių, magnio preparatai dienos metu( jie laisvina vidurius).
2019-10-17
Vartoju antidepresantą Dulsevia. Reikalinga ištraukti dantį. Ar galima naudoti vietinę nejautrą danties traukumui vartojant šį antidepresantą.
ačiū
2019-10-15
Laba diena,
per 2-3 savaites paprastai būsena gerėja, po 5-6 savaičių dažnai gaunamas 30-40 procentų pagerėjimas.
Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.
Šis atsakymas yra bendro pobūdžio informacija, kuri nėra ir jokiais būdais negali būti laikoma Jūsų diagnoze, skiriamu gydymu ar kitokia Jums tiesiogiai teikiama sveikatos priežiūros paslauga. Bendro pobūdžio atsakymas teikiamas išimtinai pagal Jūsų pateiktą klausimą. Visais atvejais rekomenduojame kreiptis tiesiogiai į sveikatos priežiūros specialistą dėl diagnozės, gydymo ar kitokios sveikatos priežiūros paslaugos.