Klausk gydytojo

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Aneta Railienė (UAB „Panerio klinika“)

Gydytoja-psichiatrė atsakys į klausimus apie suaugusiųjų psichikos sutrikimus, priklausomybę alkoholiui, medikamentams ir narkotikams, gydymo galimybes.

Gydytoja - psichiatrė Aneta Railienė dirba Laisvės atėmimo vietų ligoninės Sveikatos priežiūros tarnyboje gydytoja - psichiatre bei privačioje klinikoje UAB „Panerio klinika“. Diagnozuoja ir gydo psichikos sveikatos surtrikimus, priklausomybę alkoholiui, medikamentams, narkotikams: skiria medikamentus, teikia psichologinę pagalbą, konsultuoja pacientų artimuosius.
 
Išsilavinimas:
1988 - 1995 m.  Kauno Medicinos Akademijos Gydomąsis fakultetas,
1995 - 1997 m. Kauno Medicines Akedemija, pairminė medicinos gydytojo rezidentūra,
1999 - 2003 m.  KMU Psichiatrijos klinika, antrinė gydytojo – psichiatro rezidentūra, 2002-2003m. psichoterapijos studijos  Humanistinės ir egzistencinės psichologijos institute Vilniuje.
2002 m. ir 2003 m. VDU  Socialinių mokslų fakultetas, doc. Dr. James Fleming ir prof.habil dr. Antanas Goštautas vedami profesinės kvalifikacijos tobulimo kursai „Trumpalaikė psichoterapija“.
 
Kiekvienais metais keliu savo profesinę kvalifikaciją dalyvaudama gydytojams rengiamose konferencijose ir gydytojų kvalifikacijos kėlimo kursuose.

Darbo patirtis:
2003 - 2011 m.  Pravieniškių gydymo ir pataisos namai, Sveikatos priežiūros tarnyba, gydytoja-psichiatrė.
2004 - 2008 m.  C. Boim „Šeimos klinika“, gydytoja - psichiatrė.
2006 - 2009 m. UAB „Gintarinė kilnika“ gydytoja-psichiatrė.
2006 - 2007 m.  Pravieniškių 3- ieji pataisos namai, Sveikatos priežiūros tarnyba,gydytoja- psichiatrė.
Nuo 2007 m.  UAB „Panerio klinika“, įkūrėja, direktorė,  gydytoja - psichiatrė.
Nuo 2011 m.  Laisvės atėmimo vietų ligoninė, Sveikatos priežiūros tarnyba, gydytoja - spichiatrė
 
UAB ”Panerio klinika”
Panerių g. 79, Kaunas
+370 687 38049
panerioklinika@gmail.com
www.panerioklinika.lt

Ekspertas atsako:
Nuo: Vaida
2019-07-08
Laba diena,
Kaip gydyti priklausomybę nuo alkoholio? Vyriškis išbandė tabletes, anoniminių alkoholikų susitikimus, paskutinis buvo kodas 1 metams. Po kodo praėjo 2.5 mėn ir pradėjo gerti ir vis stipriau. Kaip padėti šiam žmogui
Pagarbiai Vaida.

Laba diena,

alkoholizmas yra viso gyvenimo liga, todėl gydymas-priežiūrą reikalingi visą gyvenimą.

Gydymo būdų yra klasikinių ir modernių. pagalba visada galima ir efektyvi, jei žmogus pripažįsta savo ligą ir aktyviai pats dalyvauja gydyme. Vien artimųjų noro padėti, deja nepakanka.

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Rasa
2019-07-17
SVEIKI,Bandziau gert seretonina 50mg.po pusele,pradziai vietos neradau,o jau vakare ta pacia diena pajutus buvau pagerejusia nuotaika,numeciau,tada pameginau kitus israsytusEscitalopram Actavis 20mg.po pusele, nuo ju is vis kampais vaikstau ,plius dar ir baimes atsirado .Gryzau vel prie sertralino,norejau paklaust ar kol vaistai pades veikt galima vartot bromezepama prie sertralino?Kaip setralinas kaip vaistas ?as ji daug metu anksciau geriau tai gydytoja sako ,kad tai mamo vaistas,dabar gal atpratus nuo ju del to sunkiau kol priima vaista. Net nzn ..

Laba diena,

mano nuomone, visi vaistai yar kuriami, kad žmonėms būtų geriau Tačiau kuris vaistas geriausias konkrečiam žmogui, paaškėja tik vaistą vartojant.

jei sertralinas dienos metu Jus slopina, pavartokite vakare ar nakčiai, kol organizmas prisitaikys. Po to galima vartoti rytais. Bromazepamum su setralinu neturi prastos sąveikos, Galima vartoti trumpai, nes kitaip prie jo vystosi prikalusomybė.

Nuo: Laimis
2019-07-16
Labs diena. Norejau paklausti kolkas vartoju metadona. Paros norma 50mg. Noreciau ji pakeisti i suboxone. Kadangi matau, kad metadonas taspats herojinas kurio as ir noriu atsikratyti. Esu anksciau kelis kartus geres subuxone, tad labai puikiai zinau kaip ji vartoti. Taip pat kolkas geriu Tramadol. Prasau padekite man suzinoti kada isgerti pirma subuxone, kad nebutu abstinencios dar didesnes. Tramadol turbut irgi atsisakyti? Labai aciu

Sveiki,

be papildmo psichiatrinio gydymo nemanau, kad pavyks skalndžiai įvykdyti pakeitimus. Tam reikalinga gydytojo-psichiatro konsultacija.

Noriu akcentuoti, kad matadono keisti SUBOXONE negalima iš karto. Kad vartoti Suboxone, turi praeiti minimaliai 7 paros, o būtų geariau 14 parų po paskutinės metadono dozės.

Nuo: Justas
2019-07-14
Laba diena, koks antidepresantas reciausiai sukelia manija?

Laba diena,

amitriptilinas.

Nuo: Laima
2019-07-09
Laba diena. Vartojau cipralex 10mg metus laiko nebuvo jokio burnos dziuvimo. Kilstelejai zode 1/4 pridedama kas antra diena ir jauciu kad vis dazniau toki burnos dziuvima. Ar tai labai blogai? Na gyvent su tuo galiu tik biski nervina. Nes metus to nejauciau kaip galejo naujas salutinis pasirodyti?

Sveiki,

šalutinis vaisto poveikis būna dozę didinant. Ne visiems, bet būna.

Pabandykite gerti vaistą nakčiai, kol organizmas prisitaikys per 2-3-4 savaites, kol dozę didinsite. Po to vėl grįžkite į rytinį vartojimą.

Nuo: Laimis
2019-07-09
Laba diena. Turiu klausima, vartoju pora menesiu Metadona. Darbe gavau trauma ir man gydytojas paskyre tramadol 50mg. Gydytojui apie metadona nieko nesakiau, kad nesuzinotu darboviete. Ar galiu gerti kartu abu medikamentus? Nebus salutinio poveikio? Labai aciu.

Laba diena,

vartoti kartu galite, tačiau tramadol gali nemalšinti skausmo taip, kaip tikisi Jūsų gydytojas, nes Jūsų receptoriai seniai pripratę prie opiatų. skausmus malšinti reikia rinktis visai kitokios grupės vaistus.

Nuo: A
2019-07-03
Gerb.gydytoja,klausimas at depakinas kertasi su AD ir neuroleptikai.nes kartu susikūrė.aciu.

Laba diena,

galite vartoti kartu.

Kas metus reiktų atlikti kraujo AST, ALT, GGT - kepenų funkciją rodančius parametrus.

Nuo: Kestutis
2019-06-28
Sveiki,turiu gal kiek neiprasta klausima.Tarkim,jei apsilankius pas psichiatra ir nustatoma depresija,o darbas buna pamainomis rytas-naktis,skiriamas gydymas ir panasiu metu reikia praeiti darbo med komisija.Ar depresijos diagnoze uzkerta kelia darbui nakti,turiu omenyje,ar su tokia diagnoze galima praeiti med komisija.(darbas prie irengimu)Aciu uz atsakyma.

Laba diena,

visų pirma, serganr bet kuriuo psichikos sutrikimu, nereikėtų dirbti naktį.

Dėl med komisijos - tiksliai Jums neatsakysiu, nes kiekvienas atvejis unikalus. yra paskelbtas sąrašas ligų, kurios neleidžia dirbti tam tikrų darbų. Bet Sveikatos apsaugos Ministro įsakymai keičiasi ir kas dabar Jums nedarė įtakos, po kelių metų jau gali būti kliūtis.Pvz. turiu klientą, kuris prieš 9 m sirgo sunkia depresija. Dabar jis norėjo vairuoti sunkiasvorį automobilį ir med komisija jam neišdavė pažymos, kad gali vaituoti tokį automobilį.Pvz. jei sirgote depresija ir po kiek laiko norite įsivaikinti ar globoti vaiką - bus rūpesčių.

Nuo: Aistė
2019-06-26
Laba diena gydytoja,
man diagnozuotas šizoafektinis sutrikimas. Vaizdus matau tik atsibusdama trumpai (vartoju Arisppa 10 mg). To nelaikau didele problema, nes didesnė yra su nuotaikų kaita. Mano gyvenimas sudarytas iš manijos ir depresijos laikotarpių, o normalios nuotaikos laikotarpių nelabai būna. Esu vartojusi Depakine, Finlepsin. Dabar vartoju litį, koncentracija normos ribose. Vis tiek sugebu nemiegoti po kelias dienas, elgtis neapgalvotai. Paskui miegu po kelias dienas ir nieko nebenoriu daryti. Ir visai neturiu jėgų nieko daryti. Atsikeliu tik todėl, kad reikia. Vartoju Alventa 75 mg. Nežinau, ar yra koks teigiamas poveikis, bet man ir nuo kitų seniau vartotų antidepresantų (Cipralex 20 mg, Asentra 100 mg) nebuvo nei jokių šalutinių reiškinių, nei koks teigiamas poveikis pasakyti negaliu. Ar tai reiškia, kad esu atspari vaistams ir teks kentėti savo nuotaikų kaitas toliau? Iš nuotaikos stabilizatorių kiek žinau nebandžiau Lamictal, o visus kitus išbandžiau...

Laba diena,

kiekvieno liga turi savo eigą ir savo spalvas.Savo praktikoje neturėjau kliento, kuriam liga "nebanguotų". Aš manau, kad visos ligos eina su svyravimais. Svarbu kaip žmogus žiūri į tuos svyravimus.

Man sunku komentuoti Jums taikomą gydymą. Jūs aprašėte išsamiai savo ligą, tačiau komentuoti nematant žmogaus - labai sunku. Iš patirties galiu pasakyti, kad visą gyvenimą tenka ieškoti geriausio gydymo varianto, keisti medikamentų dozes, medikamentus. Tik bandymo keliu atrandam, kas tam žmogui geriausia. Todėl nenuleiskite rankų ir ieškokite.

Nuo: Lilija
2019-06-24
Sveiki, beveik 4 metus vartoju Seroxat dėl nerimo sutrikimų. Labai padidėjo svoris, jokios dietos nepadeda. Šiuo metu jaučiuosi normaliai. Ar galima vaistų nebevartoti? Kokiu būdu tikslingiau šią nutraukti? Gal po to tiktų kokie nors homeopatiniai? Dėkoju.

Laba diena,

ilgą laiką vartojus antidepresantus, reikėtų juos nenutraukti, o bandyti mažinti po 1/4 tab paros dozėje kas 2-3 savaites.Stebint ar keičiasi savijauta? kas keičiasi?

Jei būsena neblogėja, taip po truputį nutraukiama. 1./4 tab reikėtų pavartoti ne mežiau 1 mėnesį laiko, kad įsitikinti, kad tikrai niekas nepasikeitė, o tada jau nutraukti.

Nuo: Lolita
2019-06-21
Sveiki, kaip hospitalizuoti anoreksija sergantį žmogų, jeigu jis nenori gydytis. Ar yra kokios indikacijos hospitalizacijai? Kaip padėti? o svoris vis krenta? Kur gali kreiptis artimieji bent? Kaune. Ačiū

Laba diena,

pagal galiojančius įstatymus, sergant anoreksija, prievartinio gydymo nėra.

Jums, artimiesiems, reikia kreiptis į savo psichiatrą pagal gyvenamąją vietą ir aptarti situaciją. Gydytojas patars kaip bendrauti, kaip palenkti gydymuisi ir kreipimuisi į psecialistą.

Galite kreiptis ir privačiai.

Kaune psecializuoto valstybės finansuojamo valgymų sutrikimų gydymo centro nėra. Tačiau gydymą gali skirti bet kuris gydytojas -psichitras.

Nuo: Roberta
2019-06-20
Sveiki noreciau paklausti zinau kad pasielgiau blogai taciau del sveikatos problemu teko staiga nutraukti antidepresantus geriau seroxat mirtazapine ir jau savaite laiko pykina yra labai silpna ar gali buti del to kad skubiai nutraukiau?

Laba diena,

labai dažnai staigus antidepresantų nutraukimas duoda nutraukimo sindromą, o po 3-4 savaičių galimas ir staigus bendrai psichinės būklės pasikeitimas/pablogėjimas.

Jei turite nors kiek likusių medikamentų, pradėkite vėl juos vartoti po 1/4 tabletės, ypač Miratazapinum, nes jis gerina miegą, stipriau sumažina pykinimą, negalavimą pilve. Dozę didinkite kas 8d, jei savijauta nėra pakankamai gera. Neskubėkite didinti. Dažnai po nutraukto AD vartojimo, reikalinga gerai savijauta dozė būna mažesnė nei anksčiau vartota, ypač vasaros laikotarpiu.

Nuo: Aurelija
2019-06-15
Vartoju 20m(man dabar40),labai didelemis dozemis xanax,lorafena,stilnoxa,halciona,clonazepam(visus stipriausius vaistus),esu dar ir alkoholike,maisau jį su vaistais,pradejo lb augti svoris,ieskau visokiu nelegaliu internete svoriu mesti..as baigiu save nuzudyti..ir nezinau kaip sustabdyti viska

Sveiki, atvykite konsultacijai. Bandysiu Jums padėti. Jei turite nors nedidelį norą keistis ir keisti - visada galima padėti.

Registracija telefonu 8 687 38049.

Nuo: rasa
2019-06-14
gerb.Gydytoja,noriu paklaust-vartoju venlafaksin 75 mg pusantrų metų.taip pat quetiapin 250 mg nakčiai.vargina stipri emocijų kaita-noris verkti,praeina,apatija,pyktis,irzlumas.pakili nebūna.ar reiktų keist AD,ar nomotimiko pridėti/esu vartojau depakine kazkada.gal litis padėtų.zinau,kad negalite pakonsultuoti iš klausimo,bet ar geriau keist AD,ar pridėti ką nors/ačiū .

Sveiki,

nepaisant vaistų vartojimo, būklė gyvenimo eigoje gali kisti. Todėl būtin a vaistus "pareguliuoti". Ką geriausia daryti, galėtų atsakyti Jus gydantis dydytojas, nes Jus matė jau ne kartą.Lengviausia yra "žaistia' tais pačiais medikamentais, kuriuos jau vartojote. Ar nebandėte vartoti quetiapinum po kasnelį 12,5-25 mg dienos metu? galima ryte, pietums ir vakare.

Nuo: Antanas
2019-06-11
Sveiki, kaip sužinoti ar yra sutrikusi vegetacinė nervų sistema? Turiu nusiskundimų dėl šokinėjančio širdies susitraukimo dažnio, krūvio netoleravimo ir oro trūkumo, fiziologiniu patalogijų nerasta, bet vartojant tofizopamą pagerėjimas yra tik su pulsu, krūvio tolerancija neatsistato. Ar šiuo atveju reiktų papildomų vaistų?

Sveiki,

nematant Jūsų, be konsultacijos sunku atsakyti. Iš kelių sakinių nagaliu vertintinti nei situacijos, nei diagnozuoti.

Atvykite konsultacijai su turimais tyrimų atsakymais.

Nuo: Kostas
2019-06-07
Sergu paranoidinė šizofrenija. Geriu aripiprazoli 10mg ryte , dienos bėgyje dėl kylančio nerimo išgeriu 4-6 tabletes flupentiksolio ir vis tiek nesijaučiu gerai. Norėčiau paklausti ar dar yra galimybė pasiekti remisija su kitais vaistais?

Sveiki,

pasiekti remisiją visada galima bandyti, tačiau reikalingas pastovus vaistų derinimas, dozės koregavimas. Reikia laiko, kantrybės ir noro net tik Jūsų, bet gydytojo.

Nuo: Kotryna
2019-06-05
Laba diena,
Esu 62m., sergu generalizuotu( bent taip įtaria gyd.) nerimo sutrikimu ir depresija. Tris mėnesius naudojau Citalopramą, 20 mg.,dabar paskirtas Dulsevia , 60mg., naudoju jau 5 mėn, bet pagerėjimas labai menkas, nuolat svaigsta galva, spaudžia, sukasi, jaučiu nestabilumą.Esant bet kokiai įtampai iš karto jaučiu didelį spaudimą į galvą, atrodo akyse pritempsta,Užeina širdies plakimai, prakaitavimas, ypač kai susijaudinu ar ką nors dirbu . Pastoviai kamuoja įkyrios mintys,atrodo jau niekada geriau nebus, viską darau per prievartą,tik kad reikia, nebūna didelio noro, kartais būna nerimas, labai pavargau nuo tokios būsenos.labai nenoriu papildomai naudoti daug benzodiazepinų, o jie ne ką ir padeda man. Norėjau Jūsų paklausti gal reikia didinti vaisto dozę, o gal jau negalima, senyvas amžius, o vaistas stiprus, ką galėtumėte patarti .

Ačiū

Sveiki,

gydymą reikia keisti, derinti. Šiuolaikiniai medikamentai tikrai efektyvūs, amžius nesvarbus.

Patarčiau atvykti konsultacijai.

Nuo: Marija
2019-06-04
Laba diena. Norėčiau sužinoti apie obsesinio kompulsinio gydymo galimybes gama peiliu. Kur kreiptis, ar tai veiksminga? Geriu antidepresantus, viskas puiku, tik ritualų jie neveikia. "Glušinitis" neuroleptikais nenoriu, esu jauna. Kur kreitis ar reikia siuntimo tai procedūrai? ačiū

Sveiki,

obsesinis kompulsinis sutrikimas gydomas medikamentais ir psichoterapija.

Šiuo metu yra modernių medikamentų, kurie neturi pašalinio slopinančio poveikio.

Nuo: Lolita
2019-05-31
Sveiki. Jau metai vartoju cipralex miegojau ir jaučiausi gerai, bet po močiutės laidotuvių vėl pakila vakare nerimas ir sunku užmigti. nenoriu gerti daug raminamų, norėčiau pabandyti papildų miegui. Gal galima įtraukti gliciną, gal žinote kokiom dozėm nakčiai. Užsienio literatūroje jis gana populiarus papildas gydant psichines ligas, tačiau pas mus mažai kas naudoja.

Sveiki,

glicinas vartojamas 3 kartus dienoje, čiulpiamas po liežuviu po valgio.

Jis bendrai pagerina nervų sistemos tonusą, gali kažkiek pagerinti miegą. Tačiau didelio ir greito poveikio nesitikėkite.

Nuo: Rima
2019-05-22
Laba diena Gerbiama Gydytoja,
Noriu Jusu paklausti. Geriu Coaxil vaitus jau 1,5 metu. Gydausi nuo sutrikusios vegetacines nervu sistemos, kuria lydejo daugybe somatiniu simptomu. Taip per toki laika jau ju yra apmazeje, galiu guventi, nes pries tai galvojau kad jau tiesa sakant man viskas, tik egzistavau. Nes negalejau naudoti visu kitu israsytu vaistu del ju salutinio, nes budavo isvis nepakeliama ju pernesti. Todel naudoju siuos, jie tiko. Bet gydytoja pastebejau, kad po kokio ilgesnio patirto streso, man po kiek laiko pareina tas jausmas kad rodos tik miegot noeiu, pasidarys silpna ir t.t... pvz kai susirgo mano mergaite gydemes mes apie 3 savaites buvau pilna jegu ja rupinti nebuvo kada galvoti apie save , o tik apie ja. Patyriau daug streso del jos sveikatos bukles. Po to ji pasveiko, bet man grizo tas blogumas kai jau viskas atlego. Kodel taip yra?
Aciu uz atsakyma

Sveiki,

streso meto organizmas susikaupis ir įveikia stresą. Tačiau streso metu medžiagų apykaita pasikeičia, yra sunaudojama daugiau energijos, maisto medžiagų, o pasisavinimas iš maisto sumažėja. Smegenys dirba įtemptai, stresas ir jose palieka pasekmes.Todėl daugelis žmonių po išgyvento streso jaučia nuovargį, mieguistumą.

Nuo: Ugne
2019-05-21
Laba diena, ar galima traukti dantį vartojant cipralex? ar nereik nutraukti jų? Tas pats klausimas ir dėl danties implanto? ar reikia imtis kokių atsargumo priemonių?

Laba diena,

vartojant escitalopramum galima traukti dantis, operuoti- įstatyti implantus.

Jei būtų taikoma pilna nejautra- reikia pasakyti gydytojui anesteziologui apie AD vartojimą.

Po operacijų skiriami antibiotikai turi sąveiką su antidepresantais, tačiau jų vartojimo nutraukti nereikia.


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.