Klausk gydytojo

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Aneta Railienė (UAB „Panerio klinika“)

Gydytoja-psichiatrė atsakys į klausimus apie suaugusiųjų psichikos sutrikimus, priklausomybę alkoholiui, medikamentams ir narkotikams, gydymo galimybes.

Gydytoja - psichiatrė Aneta Railienė dirba Laisvės atėmimo vietų ligoninės Sveikatos priežiūros tarnyboje gydytoja - psichiatre bei privačioje klinikoje UAB „Panerio klinika“. Diagnozuoja ir gydo psichikos sveikatos surtrikimus, priklausomybę alkoholiui, medikamentams, narkotikams: skiria medikamentus, teikia psichologinę pagalbą, konsultuoja pacientų artimuosius.
 
Išsilavinimas:
1988 - 1995 m.  Kauno Medicinos Akademijos Gydomąsis fakultetas,
1995 - 1997 m. Kauno Medicines Akedemija, pairminė medicinos gydytojo rezidentūra,
1999 - 2003 m.  KMU Psichiatrijos klinika, antrinė gydytojo – psichiatro rezidentūra, 2002-2003m. psichoterapijos studijos  Humanistinės ir egzistencinės psichologijos institute Vilniuje.
2002 m. ir 2003 m. VDU  Socialinių mokslų fakultetas, doc. Dr. James Fleming ir prof.habil dr. Antanas Goštautas vedami profesinės kvalifikacijos tobulimo kursai „Trumpalaikė psichoterapija“.
 
Kiekvienais metais keliu savo profesinę kvalifikaciją dalyvaudama gydytojams rengiamose konferencijose ir gydytojų kvalifikacijos kėlimo kursuose.

Darbo patirtis:
2003 - 2011 m.  Pravieniškių gydymo ir pataisos namai, Sveikatos priežiūros tarnyba, gydytoja-psichiatrė.
2004 - 2008 m.  C. Boim „Šeimos klinika“, gydytoja - psichiatrė.
2006 - 2009 m. UAB „Gintarinė kilnika“ gydytoja-psichiatrė.
2006 - 2007 m.  Pravieniškių 3- ieji pataisos namai, Sveikatos priežiūros tarnyba,gydytoja- psichiatrė.
Nuo 2007 m.  UAB „Panerio klinika“, įkūrėja, direktorė,  gydytoja - psichiatrė.
Nuo 2011 m.  Laisvės atėmimo vietų ligoninė, Sveikatos priežiūros tarnyba, gydytoja - spichiatrė
 
UAB ”Panerio klinika”
Panerių g. 79, Kaunas
+370 687 38049
panerioklinika@gmail.com
www.panerioklinika.lt

Ekspertas atsako:
Nuo: Antanas
2019-06-11
Sveiki, kaip sužinoti ar yra sutrikusi vegetacinė nervų sistema? Turiu nusiskundimų dėl šokinėjančio širdies susitraukimo dažnio, krūvio netoleravimo ir oro trūkumo, fiziologiniu patalogijų nerasta, bet vartojant tofizopamą pagerėjimas yra tik su pulsu, krūvio tolerancija neatsistato. Ar šiuo atveju reiktų papildomų vaistų?

Sveiki,

nematant Jūsų, be konsultacijos sunku atsakyti. Iš kelių sakinių nagaliu vertintinti nei situacijos, nei diagnozuoti.

Atvykite konsultacijai su turimais tyrimų atsakymais.

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Lilija
2019-06-24
Sveiki, beveik 4 metus vartoju Seroxat dėl nerimo sutrikimų. Labai padidėjo svoris, jokios dietos nepadeda. Šiuo metu jaučiuosi normaliai. Ar galima vaistų nebevartoti? Kokiu būdu tikslingiau šią nutraukti? Gal po to tiktų kokie nors homeopatiniai? Dėkoju.

Laba diena,

ilgą laiką vartojus antidepresantus, reikėtų juos nenutraukti, o bandyti mažinti po 1/4 tab paros dozėje kas 2-3 savaites.Stebint ar keičiasi savijauta? kas keičiasi?

Jei būsena neblogėja, taip po truputį nutraukiama. 1./4 tab reikėtų pavartoti ne mežiau 1 mėnesį laiko, kad įsitikinti, kad tikrai niekas nepasikeitė, o tada jau nutraukti.

Nuo: Lolita
2019-06-21
Sveiki, kaip hospitalizuoti anoreksija sergantį žmogų, jeigu jis nenori gydytis. Ar yra kokios indikacijos hospitalizacijai? Kaip padėti? o svoris vis krenta? Kur gali kreiptis artimieji bent? Kaune. Ačiū

Laba diena,

pagal galiojančius įstatymus, sergant anoreksija, prievartinio gydymo nėra.

Jums, artimiesiems, reikia kreiptis į savo psichiatrą pagal gyvenamąją vietą ir aptarti situaciją. Gydytojas patars kaip bendrauti, kaip palenkti gydymuisi ir kreipimuisi į psecialistą.

Galite kreiptis ir privačiai.

Kaune psecializuoto valstybės finansuojamo valgymų sutrikimų gydymo centro nėra. Tačiau gydymą gali skirti bet kuris gydytojas -psichitras.

Nuo: Roberta
2019-06-20
Sveiki noreciau paklausti zinau kad pasielgiau blogai taciau del sveikatos problemu teko staiga nutraukti antidepresantus geriau seroxat mirtazapine ir jau savaite laiko pykina yra labai silpna ar gali buti del to kad skubiai nutraukiau?

Laba diena,

labai dažnai staigus antidepresantų nutraukimas duoda nutraukimo sindromą, o po 3-4 savaičių galimas ir staigus bendrai psichinės būklės pasikeitimas/pablogėjimas.

Jei turite nors kiek likusių medikamentų, pradėkite vėl juos vartoti po 1/4 tabletės, ypač Miratazapinum, nes jis gerina miegą, stipriau sumažina pykinimą, negalavimą pilve. Dozę didinkite kas 8d, jei savijauta nėra pakankamai gera. Neskubėkite didinti. Dažnai po nutraukto AD vartojimo, reikalinga gerai savijauta dozė būna mažesnė nei anksčiau vartota, ypač vasaros laikotarpiu.

Nuo: Aurelija
2019-06-15
Vartoju 20m(man dabar40),labai didelemis dozemis xanax,lorafena,stilnoxa,halciona,clonazepam(visus stipriausius vaistus),esu dar ir alkoholike,maisau jį su vaistais,pradejo lb augti svoris,ieskau visokiu nelegaliu internete svoriu mesti..as baigiu save nuzudyti..ir nezinau kaip sustabdyti viska

Sveiki, atvykite konsultacijai. Bandysiu Jums padėti. Jei turite nors nedidelį norą keistis ir keisti - visada galima padėti.

Registracija telefonu 8 687 38049.

Nuo: rasa
2019-06-14
gerb.Gydytoja,noriu paklaust-vartoju venlafaksin 75 mg pusantrų metų.taip pat quetiapin 250 mg nakčiai.vargina stipri emocijų kaita-noris verkti,praeina,apatija,pyktis,irzlumas.pakili nebūna.ar reiktų keist AD,ar nomotimiko pridėti/esu vartojau depakine kazkada.gal litis padėtų.zinau,kad negalite pakonsultuoti iš klausimo,bet ar geriau keist AD,ar pridėti ką nors/ačiū .

Sveiki,

nepaisant vaistų vartojimo, būklė gyvenimo eigoje gali kisti. Todėl būtin a vaistus "pareguliuoti". Ką geriausia daryti, galėtų atsakyti Jus gydantis dydytojas, nes Jus matė jau ne kartą.Lengviausia yra "žaistia' tais pačiais medikamentais, kuriuos jau vartojote. Ar nebandėte vartoti quetiapinum po kasnelį 12,5-25 mg dienos metu? galima ryte, pietums ir vakare.

Nuo: Kostas
2019-06-07
Sergu paranoidinė šizofrenija. Geriu aripiprazoli 10mg ryte , dienos bėgyje dėl kylančio nerimo išgeriu 4-6 tabletes flupentiksolio ir vis tiek nesijaučiu gerai. Norėčiau paklausti ar dar yra galimybė pasiekti remisija su kitais vaistais?

Sveiki,

pasiekti remisiją visada galima bandyti, tačiau reikalingas pastovus vaistų derinimas, dozės koregavimas. Reikia laiko, kantrybės ir noro net tik Jūsų, bet gydytojo.

Nuo: Kotryna
2019-06-05
Laba diena,
Esu 62m., sergu generalizuotu( bent taip įtaria gyd.) nerimo sutrikimu ir depresija. Tris mėnesius naudojau Citalopramą, 20 mg.,dabar paskirtas Dulsevia , 60mg., naudoju jau 5 mėn, bet pagerėjimas labai menkas, nuolat svaigsta galva, spaudžia, sukasi, jaučiu nestabilumą.Esant bet kokiai įtampai iš karto jaučiu didelį spaudimą į galvą, atrodo akyse pritempsta,Užeina širdies plakimai, prakaitavimas, ypač kai susijaudinu ar ką nors dirbu . Pastoviai kamuoja įkyrios mintys,atrodo jau niekada geriau nebus, viską darau per prievartą,tik kad reikia, nebūna didelio noro, kartais būna nerimas, labai pavargau nuo tokios būsenos.labai nenoriu papildomai naudoti daug benzodiazepinų, o jie ne ką ir padeda man. Norėjau Jūsų paklausti gal reikia didinti vaisto dozę, o gal jau negalima, senyvas amžius, o vaistas stiprus, ką galėtumėte patarti .

Ačiū

Sveiki,

gydymą reikia keisti, derinti. Šiuolaikiniai medikamentai tikrai efektyvūs, amžius nesvarbus.

Patarčiau atvykti konsultacijai.

Nuo: Marija
2019-06-04
Laba diena. Norėčiau sužinoti apie obsesinio kompulsinio gydymo galimybes gama peiliu. Kur kreiptis, ar tai veiksminga? Geriu antidepresantus, viskas puiku, tik ritualų jie neveikia. "Glušinitis" neuroleptikais nenoriu, esu jauna. Kur kreitis ar reikia siuntimo tai procedūrai? ačiū

Sveiki,

obsesinis kompulsinis sutrikimas gydomas medikamentais ir psichoterapija.

Šiuo metu yra modernių medikamentų, kurie neturi pašalinio slopinančio poveikio.

Nuo: Lolita
2019-05-31
Sveiki. Jau metai vartoju cipralex miegojau ir jaučiausi gerai, bet po močiutės laidotuvių vėl pakila vakare nerimas ir sunku užmigti. nenoriu gerti daug raminamų, norėčiau pabandyti papildų miegui. Gal galima įtraukti gliciną, gal žinote kokiom dozėm nakčiai. Užsienio literatūroje jis gana populiarus papildas gydant psichines ligas, tačiau pas mus mažai kas naudoja.

Sveiki,

glicinas vartojamas 3 kartus dienoje, čiulpiamas po liežuviu po valgio.

Jis bendrai pagerina nervų sistemos tonusą, gali kažkiek pagerinti miegą. Tačiau didelio ir greito poveikio nesitikėkite.

Nuo: Rima
2019-05-22
Laba diena Gerbiama Gydytoja,
Noriu Jusu paklausti. Geriu Coaxil vaitus jau 1,5 metu. Gydausi nuo sutrikusios vegetacines nervu sistemos, kuria lydejo daugybe somatiniu simptomu. Taip per toki laika jau ju yra apmazeje, galiu guventi, nes pries tai galvojau kad jau tiesa sakant man viskas, tik egzistavau. Nes negalejau naudoti visu kitu israsytu vaistu del ju salutinio, nes budavo isvis nepakeliama ju pernesti. Todel naudoju siuos, jie tiko. Bet gydytoja pastebejau, kad po kokio ilgesnio patirto streso, man po kiek laiko pareina tas jausmas kad rodos tik miegot noeiu, pasidarys silpna ir t.t... pvz kai susirgo mano mergaite gydemes mes apie 3 savaites buvau pilna jegu ja rupinti nebuvo kada galvoti apie save , o tik apie ja. Patyriau daug streso del jos sveikatos bukles. Po to ji pasveiko, bet man grizo tas blogumas kai jau viskas atlego. Kodel taip yra?
Aciu uz atsakyma

Sveiki,

streso meto organizmas susikaupis ir įveikia stresą. Tačiau streso metu medžiagų apykaita pasikeičia, yra sunaudojama daugiau energijos, maisto medžiagų, o pasisavinimas iš maisto sumažėja. Smegenys dirba įtemptai, stresas ir jose palieka pasekmes.Todėl daugelis žmonių po išgyvento streso jaučia nuovargį, mieguistumą.

Nuo: Ugne
2019-05-21
Laba diena, ar galima traukti dantį vartojant cipralex? ar nereik nutraukti jų? Tas pats klausimas ir dėl danties implanto? ar reikia imtis kokių atsargumo priemonių?

Laba diena,

vartojant escitalopramum galima traukti dantis, operuoti- įstatyti implantus.

Jei būtų taikoma pilna nejautra- reikia pasakyti gydytojui anesteziologui apie AD vartojimą.

Po operacijų skiriami antibiotikai turi sąveiką su antidepresantais, tačiau jų vartojimo nutraukti nereikia.

Nuo: G
2019-05-07
Laba diena,
Labai prašau Jūsų patarimo.
Vartojau Lexotanil apie mėnesį laiko. Ir kaip suprantu to pakako, kad išsivystytų šiokia tokia priklausomybė. Vartojau vaistus dėl nerimo, širdies permušimų dėl to. Apie savaitę gal kiek daugiau laiko gėriau po 2 tabletes ryte ir vakare. Likusį laiką gėriau po pusę tabletės per dieną arba po pusę du kartus per dieną. Prieš kelias dienas nutraukiau, nes pasijutau geriau. Bet po nutraukimo kitą dieną vakare ištiko lyg ir panikos priepuolis (smarkiai daužėsi širdis, išsikvičiau greitąją), tačiau padarius kardiogramą nieko nerado, pasakė, kad viskas gerai. Išgėriau tabletę ir vėl viskas susitvarkė. Noriu nutraukti šių vaistų vartojimą, tik nežinau kaip iš jų "išeiti". Kokiomis dozėmis gerti ir galiausiai nutraukti visiškai? Dabar gėriau po puselę dvi dienas, ir šiandien gersiu ketvirtadalį. Tačiau nežinau ar teisingai elgiuosi. Labai tikiuosi Jūsų patarimo.
Ačiū.

Laba diena,

raminančių vartojimą sunku nutraukti ne dėl pripratimo ( nes vartojote dar trumpai), bet dėl išlikusio nervų sistemos dirglumo-jautrumo. Tam koreguoti reikalingas gydymas pastovaus vartojimo vaistu 3-6 mėnesius, dažniausiai tai būna antidepresantas.

Siūlyčiau kreiptis gydytojo -psichiatro konsultacijai dėl ilgalaikio ir adekvataus gydymo.

Bromazepamum imkite po 1/4 ar 1/2 tabletės po liežuviu, kai jaučiate, kad trinka širdies ritmas ar kyla nerimas - kol gydytojas suskirs Jums pastovų gydymą.

Nuo: Simona
2019-04-28
Laba diena,
Bandau jau 6 AD Valdoxan, nes visi bandyti iššaukia priepuolius, nerandame tinkamo vaistų derinio. Nustatytas generalizuotas nerimo sutrikimas. Domina klausimas, ar sergant epilepsija ir šalia dar prasidėjus nerimo sutrikimui, įmanoma pasveikti nuo nerimo, taikant gydymą medikamentais ir psichoterapija?
Ačiū

Sveiki,

jei atsakyti į Jūsų klausimą tik "taip" ar "ne", tada atsakymas taip.

Tačiau kiekvieno situacija išskirtinė, kiekvienam liga ir eiga klostosi kitaip.

Nuo: R
2019-04-24
Sveiki.1.5met.vartoju venlafaxin 75mg ir kvetiapin 250mg.po truputį mazinau ad.pajutau anhedonija,verksminga.pakeliau dozę,pradejau jausti euforija,jauduli.ka turėčiau daryt?

Sveiki,

vaistų varojimą turi prižiūrėti gydytojas.

Be bandymo sumažinti ar padidinti dozę_ net ir gydytojas negali atsakyti 100 procentų ar nebus pablogėjimo ar kito būsenos pasikeitimo.

Jums reikia tartis su savo gydytoju, gal reikia keisti antidepresantą, gal reikia keisti quetiapinum dozę? nematant ir nežinant Jūsų ligos istorijios ir Jūsų- sunku atsakyti.

Nuo: Erika
2019-04-23
Sveiki gydytoja, metus vartoju paroxetine, visuomet mano svoris buvo stabilis, bet dabar besitvarkydama spitas pastebėjau, kad nebetelpu į daugumą pavasarinių drabuži, kuriuos turiu metų metus ir visuomet jie man tiko. Pastebėjau, kad su paroksetinu ne tik pagerėjo mano būklė bet ir apetitas, ar tai galima susieti ar tai tik sutapimas? Ar gali atsirasti svoriop padidėjimas SAVAIME nuo vaisto ar visgi vaistas gali padidinti APETITĄ ir dėk didesnio valgymo auga svoris? Ar gydymui pasibaigus svoris grįš į mano "normalų", įprastą?

Sveiki,

psichiotarijoje yra ne daug vaistų, kurie tiesiogiai glai įtakoti medžiagų apykaitios apsikeitimą ir dėl didėjantį kūno svorį.

Paroxetinum priskiriamas prie apetitą slopinančių antidepresantų ir neįtakoja svorio "augimo" dėl medžiagų apykaitos pasikeitimo.

Svorio augimo priežąsčių reikėtų ieškoti plačiau.

Nuo: R
2019-04-21
sveiki.vartoju ssdr ir kvetiapina.ar galima papildomai vartoti ką nors smegenų kraujotakai gerinti?ar nesipjaus suano vaistais.aciu.

Sveiki,

paprastai kraujotaką gerinantys vaustai neturi prastos sąvaeikos su antidepresantais.

Kai kurie kraujotaką gerinanrys medikamentai gali paddinti nerimą, įtampą.

Todėl reiktų Jums pasitarti su savo gydytoju, kuris žino Jūsų situaciją.

Nuo: Oksana
2019-04-13
Sveiki,kodėl negaliu atsikratyti rankų drebėjimo,nors antrą mėnesį geriu escitaloprama ir bromezepamo kažko jaučiasi neramumas,kada pagerės nesuprantu jau tie simptomai vargina.

Sveiki,

sunku atsakyti, nes nežinau Jūsų ligos istorijos.

Jums reikia tartis su savo gydytoju. Gal reikalinga didinti medikamentų dozes?

Atitaikius gydymą, būklė paprastai gerėja jau mėnsio laike.

Nuo: Simona
2019-04-10
Laba diena,
Jau nebesmagu rašyti, bet mane konsultuoja neurologas, kuris į kiekvieną užduotą klausimą tik numykia 'nezinau, dar pakentek'...
Pasinaudojau Jūsų rekomendacija toje pačioje dozeje pabūti ilgiau, vakar padidinau cymbalta dozę iki 1/2. Ar normalu, kad su dozės padidinimu, padidėjo ir nerimas, šalia to labai širdis sunki ir galvą spaudžia.
Ačiū

Laba diena,

didinant AD dozę dažnai "lenda' pašaliniai simptomai, o pagerėjimą galima pajusti ne mažiau savaitę vartojant tą pačią dozę.

Neskubėkite didinti dozės. laikas visur yra svarbus ir taip pat veikia gydančiai.

Jei pašaliniai vis dar yra, gerkite vaistą vakare pavalgius. Tada diena bus geresnė.

Nuo: Simona
2019-04-04
Laba diena,
Labai Jums ačiū už atsakymą, bet dar neramina vienas klausimas. Cymbalta pradėjau nuo 1/6, dozę didinu kas 4 dienas, dabar geriu 1/3, rytoj jau gersiu 1/2. Nerimas kaip ir dingo, bet šalutiniai baisūs. Miegoti einu 19val, nes vakarais išvis išeinu iš savęs, lyg būčiau ne aš, apatija viskam, nereaguoju į aplinką, sulėtėjusi visa. Dienos metu būna panašiai, plius jausmas, kad užmirštu kvėpuoti, turiu vis sau priminti, kad 'kvepuok' nutirpineja galva. Ar tai normalu? Ar pradejus vartoti pilna doze jie dings ?
Ačiū

Sveiki,

kiekvienas vaistas žmogų veikla skirtingai.Cymbalta vienas stipresnių antidepresantų. Tai reiškia, kad stipriai keičia neuromediatorių lygį organizme. dėl to ir pašaliniai poveikiai dažniausiai stipresni.

Patarčiau neskubėti didinti dozę. pabūkite toje pačioje 8-10-16 dienų. Leiskite organizmui prisitaikyti. Kiekvieno tempai skirtingi. Reikia ir laiko. .

Gerkite vaistą pavalgius, tada vaistas patenka į smegenis labai pamažu ir silpnesni pašaliniai simptomai.

Nuo: Gražina
2019-04-03
Esu senyvo amžiaus. Kankina nerimo priepuoliai, kurie tęsiasi ilgai. Paskui praeina ir vėl. Antidepresantų netoleruoju. Buvo išrašyti 5 skirtingi. Negalėjau gerti dėl šalutinių poveikių. Klausiau internetu psichiatro(pavardės neminėsiu), patarė pasidaryto toleravimo testą. Mano pensija neišneša pasidaryti tokio testo. Be to, garantijos, kad iš pirmo karto priskirs vaistus niekas neduoda. Nusipirkau papildus 5HTP . Geriu antra savaitę po i tab.100 mg. Kad būtų geriau nejaučiu. Gerb. gydytoja, paskaičiau, kad tokie simptomai yra , kai perdaug serotonino yra, ne tik kai trūksta. Kokia Jūsų nuomonė dėl to maisto papildo. Jei nepadeda, tai gal bent neblogins padėties? Ačiū.

Laba diena,

papildai būklės tikrai nepablogins, bet kad padės - tikimybė nedidelė.

Parašykite, kokius antidepresantus Jums bandė pritaikyti? ir kokius dar turite namie?


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.