Klausk gydytojo

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Aneta Railienė (UAB „Panerio klinika“)

Gydytoja-psichiatrė atsakys į klausimus apie suaugusiųjų psichikos sutrikimus, priklausomybę alkoholiui, medikamentams ir narkotikams, gydymo galimybes.

Gydytoja - psichiatrė Aneta Railienė dirba Laisvės atėmimo vietų ligoninės Sveikatos priežiūros tarnyboje gydytoja - psichiatre bei privačioje klinikoje UAB „Panerio klinika“. Diagnozuoja ir gydo psichikos sveikatos surtrikimus, priklausomybę alkoholiui, medikamentams, narkotikams: skiria medikamentus, teikia psichologinę pagalbą, konsultuoja pacientų artimuosius.
 
Išsilavinimas:
1988 - 1995 m.  Kauno Medicinos Akademijos Gydomąsis fakultetas,
1995 - 1997 m. Kauno Medicines Akedemija, pairminė medicinos gydytojo rezidentūra,
1999 - 2003 m.  KMU Psichiatrijos klinika, antrinė gydytojo – psichiatro rezidentūra, 2002-2003m. psichoterapijos studijos  Humanistinės ir egzistencinės psichologijos institute Vilniuje.
2002 m. ir 2003 m. VDU  Socialinių mokslų fakultetas, doc. Dr. James Fleming ir prof.habil dr. Antanas Goštautas vedami profesinės kvalifikacijos tobulimo kursai „Trumpalaikė psichoterapija“.
 
Kiekvienais metais keliu savo profesinę kvalifikaciją dalyvaudama gydytojams rengiamose konferencijose ir gydytojų kvalifikacijos kėlimo kursuose.

Darbo patirtis:
2003 - 2011 m.  Pravieniškių gydymo ir pataisos namai, Sveikatos priežiūros tarnyba, gydytoja-psichiatrė.
2004 - 2008 m.  C. Boim „Šeimos klinika“, gydytoja - psichiatrė.
2006 - 2009 m. UAB „Gintarinė kilnika“ gydytoja-psichiatrė.
2006 - 2007 m.  Pravieniškių 3- ieji pataisos namai, Sveikatos priežiūros tarnyba,gydytoja- psichiatrė.
Nuo 2007 m.  UAB „Panerio klinika“, įkūrėja, direktorė,  gydytoja - psichiatrė.
Nuo 2011 m.  Laisvės atėmimo vietų ligoninė, Sveikatos priežiūros tarnyba, gydytoja - spichiatrė
 
UAB ”Panerio klinika”
Panerių g. 79, Kaunas
+370 687 38049
panerioklinika@gmail.com
www.panerioklinika.lt

Ekspertas atsako:
Nuo: Gedas
2018-12-06
Sveiki. Ar cipralex antidepresantas nesilpnina iminiteto? Girdejau kad kai kurie antidepresantai silpnina. Ka tuomet daryti?

Laba diena,

antidepresantai neturi imuninę sistemą silpninančio poveikio.

Kadangi AD mažina bendrai įtampą ir stresą organizme -turi teigiamą įtaką imunitetui.

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Jolita
2018-12-18
Laba diena,
Gydytoja noriu Jusu paklausti. Zodziu man viskas prasidejo po pirmuju panikos ataku, poju nustate sutrikusia vegetacine nervu sistem( kuria lydi daugybe somatiniu simptomu) su kuriais jau visiskai negalejau susitvarkyti. Zodziu vaistu naudoju antidepresantus jau 1 metai. Bet vistiek jauciu visokiausiu dar simptomu, ne taip kaip br vaistu, bet vistiek jauciasi. Buna dienu lyg ir nieko bet buna ir tokiu, kad rodos nenaudociau vaistu. Kaip galima gydytoja dar be vaistu save gydyti ir sau padeti. Ar si liga jau visam gyvenimui? Ar jusu prakrikoje esa buve kad visiskai butu galima pasveikti. Labai noriu isgirsti jusu patatimu ir nuomones.
Dekoju

Sveiki,

Jums tikrai gali padėti psichologo konsultacijos ar psichoterapija. Sutrikusios vegetacinės nervų sistemos simptomai paaštrėja dėl psichinio streso, įtampos. O psichoterapija padeda kitaip žiūrėti į gyvenimą, išgyventi mažiau įtampos, atsipalaiduoti savo gyvenime. Aišku, tie pokyčiai įvyksta ne per 1-2 savaites, o reikalingi gal net keli metai. Tačiau šie pokyčiai lieka visam gybenimui ir sudaro sąlygas išvengti viso gyvenimo vaistų vartojimo.

Nuo: Gedas
2018-12-16
Laba norejau apie kepenu fermentus ir vaistu saveika. Situacija labai konkreti : jei geriu vaista cipralexa kuris metabolizuojamas per tam tikra kepenu fermenta ( nepamenu db jo) o vat papildas- vaistas gelomyrtolis kurio pagrindine sudedama dalis eukaliptu aliejus( kai sis irgi eina per ta pati fermenta) uk -us literaturoj raso kad padideja vaisto t.y antidepresanto koncentracija ir salutiniu poveikiu. Kaip yra su tomis saveikomis kai eina 2 vaistai per ta pati fermenta. Aciu

Sveiki,

mano klinikinė praktika rodo, kad kai sąveikoje galvojama kad didėja? jei didėja antidepresanto koncentracija - žmonės nesiskundžia.Savo praktikoje neturėjau seratoninerginio sindromo dėl sąveikos su maistu ar kitu žoliniu/vaistiniu preparatu. Matyt ta koncentracija ne daug padidėja. O klientam patariu vengti pastoviai ir ilgą laiką vartoti greipfrutus, jų sultis, ir Pamela greipfrutų vaisius.

Yra daug blogiau - kai sąveikoje su kitais medikamentais AD koncentracija krenta.

Nuo: Elena
2018-12-13
Sveiki, mano vyras turi ADHD sutrikimą. Norėčiau sužinoti, kokia tikimybė, kad mūsų vaikai jį paveldės? Galbūt įmanoma kažkaip užkirsti tam kelią? Kaip nors išskirtinai ruoštis nėštumui? Kažką konkretaus daryti, tik gimus vaikui?

Sveiki,

sindromas yra paveldimas. jei Jūsų vyras serga ADHDm, dar nereiškia, kad Jūsų bendri vaikai sirgs ADHD. Susirgimo pasireiškimą lemia daug faktorių. Kalbama net apie mitybos svarbą tokio vaiko gyvenime.

Jums reikėtų nėštumo metu gyventi kuo ramiau, sveikiau maitintis, būti /vaikščioti lauke. Na tai daro, turbūt, bet kuri besirūpinanti savo sveikata nėščioji?

Ūgtelėjęs vaikutis turėtų būti apžiūrėtas vaikų psichologo ir vaikų -psichiatro.

Nuo: RAMUNAS
2018-12-12
Labas. Noreciau suzinoti vaistu PROCHLORPERAZINE 5MG tableciu salutini poveki nes nerandu. Daktaras UK nepaaiskino nieko. Aciu

Sveiki,

Lietuvoje šis vaistas nebevartojamas, dėl galimybės skirti modernesnius ir mažesnius pašalinius poveikius turinčius medikametus. Gydytojas UK Jus gydo seniena.

Nuo: Aleksandra
2018-12-12
Sveiki, dėl ilgalaikio streso, neseniai patyriau kažką artimo panikos priepuoliui, po jo yra pastovus nerimas, atrodo nieko nevyksta, širdis ramiai plaka o pati jaučiuosi kaip prieš egzaminą kokį, supratusi pati, kad taip būti neturi apsilankiau pas psichiatre kurį man išrašė Ketipinor 25mg tablečių, didžiausia problema tame, kad labai nenorėčiau gerti tokiu stiprių vaistų, ypač turinčiu tiek šalutinių poveikių prie to svorio augimą. (du kart išgėrusi po puse tabletes du kart jaučiau šalutinius poveikius-košmarai, stiprus širdies plakimas). Tikiu, kad kol viskas yra pradinėje stadijoje galėčiau susitvarkyti su paprastesniais vaistais, ar tokie yra? Ne žoliniu pagrindu aišku. (tėvas jaunystėje turėjo panikos atakų, sesuo taip pat turėjo ir geria antidepresantus)

Sveiki,

panikos atakos yra tik išraiška sutrikusios vegetacinės nervų sistemos, kitų somatinių ligų.

Gydymui yra visokių galimybių. Kiekvieno situacija skirtinga. Skiriasi kūno būklė, tolerancija medikamentams. Kad atsakingai paskirti gydymą - reikalinga konsultacija.

Nuo: Linas
2018-12-11
Gerbiama Gydytoja,
Noriu paklausti kuo skiriasi vaistas Spitomin nuo Lexotanil ar Xanax?
Dekoju uz Jusu atsakyma

Sveiki,

vaistai skiriasi savi chemine sandara. Bet visi yra raminantys vaistai, prie kurių vystosi parklausomybė, jei vartojama kasdien 3-4 savaites. Čia pats pavojingiausias priklausomybės atžvilgiu yra Xanax.

Nuo: Gedas
2018-12-07
Gal galite paaiskinti dar kaip gali cipralex sukelti sinusu ar kvepavimo taku infekcijas. Paskaiciau kad gali buti tokie salutiniai. Ar cia dazna? Pvz: uzgulta ir varvanti nosis....dazai pradejau sirgri bet gal tai susije ne su vaistu o su stresu?

Sveiki,

cipralex nesukelia jokiu infekcinių ligų.

Šalutinių poveikių jis taip pat "praktiškai" neturi. Klinikinėje praktikoje yra buvę galvos svaigimo, pykinimo jausmo suvartojus vaistą 1-2 valandas. Paprastai šalutinis poveikis, vaistą vartojant nepertraukiamai praeina.

dažnos infekcijos, peršąlimo ligos yra susijusijusios su silpna imunine sistema, kurią stipriai alina ilgalaikis stresas.

Nuo: Petras
2018-12-04
Sveiki ar naudinga gerti prie sizifrenijos ir vaistu guarana 500mg

Laba diena,

kadangi šis žolinis preparatas gali padidinti bendrai nervų sistemos dirglumą/ jautrumą, vartoti galite labai atsargiai.

Nuo: Gabija
2018-12-02
Gerbiama Gydytoja,
Noriu paklausti as turiu panikos atakas ir daugybe psichosomatiniu simptomu ar gali tam padeti meditacijos uzsiemimai? Noriu isgirsti Jusu nuomone.
Aciu

Sveiki,

kaip nėra tos pačios ligos su visiems būdingais simptomais, atip nėra ir visiems tinkamo vieno gydymo būdo.

Meditacija dažniausiai yra tinkama. tačiau turėjau klientų, kuriuos kaip tik neigiamai veikia tyla, buvimas su savimi mintyse.

Nuo: Linute
2018-12-02
Laba diena,
Gudytoja mano klausimas Jums butu toks; as turiu sutrikusia vegetacine nervus sistema, geriu vaistus. Kodel gydytoja ryte negaliu atsikelti ir norisi miego, nesvarbu kada atsikelciau ar 8 ar 9 visada jauciuos neisimiegojusi. Ir nesvarbu kada vakare nueiciau ar 10 ar 12 ir kiek valandu bemiegociau vistiek jauciu , kad esu neisimiegojusi. Kaip buvai sveika niekada tokiu problemu nebuvo. Kodel taip atsitiko!
Dekoju

Sveiki,

į Jūsų klausimą galimas ne vienas atsakymas. Turima informacija man nepakankama. Kad atsakyti Jums atsakingai-man reikalinga konsultacija.

Nuo: Ieva
2018-11-29
Laba diena. Ar darantis miomos arba kiausides operacija reikia nutraukti antidepresantus? Dar idomu del danties implanto dejimo? Aktualus abu variantai? Jei reikia tai ka daryti nes savijauta be ju tragiska bus...mano ad- escitalopramas

Sveiki,

antidepresantų vartojimo nutraukti visais atvekjais nereikia.

Turite pasakyti gydytojui anesteziologui ar odontologui, kad vartojate AD.

Nuo: Lolita
2018-11-29
Sveiki ar galima vartoti gelomyrtol nuo bronchito vaistus su antidepresantais? Kuriu vaistu negalima vartoti parginde su ssri? Noreciau zinoti

Sveiki,

gelomyrtol yra žolinis preparata ir sąveikos su antidpresantasi nėra.

Ko geriau nevartoti kartu su AD? sąrašas ilgas, kalbant apie vaistus ir visada yra derinama su AD skirainčiu gydytoju.

Maiste geriau nevartoti greipfrutų ir jų sulčių, tame tarpe ir Pamela greipfrutų.

Nuo: Ugne
2018-11-27
Laba. Ar metai laiko be simptomu su vaistais (kalbu apie sizoafektini misru) galima laikyti gera prognoze?ar cia jau remisija? Ar dar ne?

Sveiki,

apie remisiją galima kalbėti ne anksčiau kaip po 3 metų.

Nuo: Indre
2018-11-27
Sveiki, ar Raminancios tabletes gali pavelinti menesines!
Ar imanoma pastoti 2 dienas pries menesines?

Sveiki,

raminantys vaistai gali keisti visą medžiagų apykaitą, tame tarpe ir hormonų veiklą, kuri reguliuoja mėnesinių ciklą.

Apie pastojimą- Jums reikėtų klausti gydytojo-ginekologo.Kiek aš žinau - pastoti galima bet kurią mėnesinių ciklo dieną, nes pastojama ne tada kada turėjote santykius, o tada kada susitinka kiaušialąstė ir spermatozoidas.

Nuo: Rimas Ziurinskas
2018-11-26
labadiena gydytoja,as pas jus lankiausi pries 2 metus,,,sunus sirges depresija (nerimas ir t t) kaip patikrint ar negresia atsinaujinimas sios ligos,patarkit,aciu su pagarba

Sveiki,

paprastai žmogus pats labai gerai jaučia, ar keičiasi jo būklė. Ypač, jei yra turėjęs negalavimą, jei gydėsi anksčiau.

"Įtarti" gali konsultacijos metui, bendraujant su žmogumi. Be to medicinos psichologas turi specialias metodikas, kaip nustatyti žmogaus nerimo/depresijos lygį. O tada psichiatras vertina, ar reikalingas žmogui gydymas.

Nuo: Laima
2018-11-21
Sveiki. Ar tikrai antidepresantai augina zmonem svori? Kalbu apie ssri escitaloprama...Ar jie keicia metabolizma ar kelia apetita? Ka daryti jei reik gerti daug metu kaip neisstoreti? Daug straipsniu moksliniu kalba apie antidepresantu auginama svori...

Sveiki,

psichiatrijoje yra tik keli vaistai, kurie veikia tiesiogiai į alkio centrą jį stimuliuodami arba keičia medžiagų apykaitą taip, kad pradeda augti svoris.Escitalopramum aš nepriskiriu nei vienai iš šių grupių.

Galvoju, kad tik su retomis išimtimis, svoris auga nuo suvartojamo maisto kiekio ir nuo judrumo/fizinio aktyvumo.

Paprastai gydant SSRI, gerėjant žmogaus būklei, jis valgo daugiau, nes maistas "tampa skanesnis", o jei fizinis aktyvumas nedidėja- tada ir auga svoris.

Bet kokiu atveju Jums siūlau tartis su savo gydytoju, nes tik jis gali vertinti Jūsų situaciją visapusiškai.

Nuo: Kamilė
2018-11-20
Laba diena,
Vartoju Cipralex 10 mg.po 1 tab.per diena ryte. Nes turiu baimes ir nerimo sutrikima. Taciau jau zada pradeti nutraukineti vaistus. Norejau pasiteirauti ar pradejus nutraukineti vaistus galima planuoti nestuma? Ar reikia iki galo baigti nutraukti vaistus ir tik tada galima planuoti nestuma?

Sveiki,

jei laikytis visų rekomendacijų - turėtumėte nutraukti medikamentus, šeimos gydytojo priežiūroje atlikti reiklalingus laboratorinius tyrimus iš kraujo ir ruoštis nėštumui, vartoti reikiamus vitaminus, pvz folinę rūgštį. Tik praėjus minimaliai 3 mėnesiams po medikamntų nutraukimo - bandyti pastoti.

Tačiau gyvenimas netelpa į rėmus, arba kiekvienam savi rėmai. Turiu klienčių, kurios medikamentus vartoja ir nėštumo metu.

Nuo: Rita
2018-11-20
Gerbiama Gydytoja,
Aciu Jums uz atsakyta klausima apie Spitomin 5mg. Tiesiog noriu dar Jusu paklausti ar panaudojus ji keleta savaiciu galima ji staiga nutraukti ar butina palaipsniui. Nenoriu jo ilgiau naudoti nei keleta savaiciu. Ar jis gudytoja veikia taip kaip kos Xanax ar Lexotanil?
Aciu Rita

Sveiki,

jei Jūs vartojate bet kokį raminantį vaistą 1-2-3 savaites kasdien, paprastai priklausomybė neišsivysto ir nutraukti vartojimą galite iš karto.Gali pablogėti Jūsų būsena, jei dozės buvo didelės.

Nuo: Loreta
2018-11-19
Laba diena,
Gydytoja noriu isgirsti Jusu nuomone apie Hipnoterapija esant nerimui ir somatiniams simptomamas ar galeru ji siek tiek padeti ka Jus galvojate?
Aciu Loreta

Sveiki,

mano nuomone hipnoterapija, jei pakliūsite pas gerą terapeutą, gali padėti.

Pagrindiniu gydymu vis gi laikau psichoterapiją.

Nuo: Rita
2018-11-18
Laba diena,
Gydytoja noriu jusu paklausti apie vaista Spitomin 5mg. Man gydytoja ji israse nuo tokio vidinio nerino, nezinia del ko kylancio, siaip as sergu sutrikusia vegetacine nervu sistema ir dar naugoju vaista Coaxil, nes kitu netoleruoju. Gydytoja ar tas Spitomin sukrlia daug salutiniu? Ar ji galima iskart nutraukti jeigu vaistas netinka? Ar butina palaipsniui nutraukti? Nes kazkaip gydytoja man daug ko nepaaiskino tik as pati paklausiau ar jie ne antidepresnatai dar vieni. Ar sis vaistas gerai toleruojamas ar prie jo neptiprantama?
Labai aciu jums uz atsakyma

Sveiki,

spitomin yra nerimą mažimnantis vaistas. Kadangi vartojant jį kasdien (2-3 savaites ) vystosi priklausomybė vaistui, Spitomin skiriamas trumpam nerimui koreguoti: pirmą kartą nustačius nerimo diagnozę, papildomai prie pastovaus gydymo ir pablogėjus būklei kol pradės veikti pastovaus vartojimo vaistai juos keičiant/didinant/pridedant kitus.


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.