Klausk gydytojo

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Aneta Railienė (UAB „Panerio klinika“)

Gydytoja-psichiatrė atsakys į klausimus apie suaugusiųjų psichikos sutrikimus, priklausomybę alkoholiui, medikamentams ir narkotikams, gydymo galimybes.

Gydytoja - psichiatrė Aneta Railienė dirba Laisvės atėmimo vietų ligoninės Sveikatos priežiūros tarnyboje gydytoja - psichiatre bei privačioje klinikoje UAB „Panerio klinika“. Diagnozuoja ir gydo psichikos sveikatos surtrikimus, priklausomybę alkoholiui, medikamentams, narkotikams: skiria medikamentus, teikia psichologinę pagalbą, konsultuoja pacientų artimuosius.
 
Išsilavinimas:
1988 - 1995 m.  Kauno Medicinos Akademijos Gydomąsis fakultetas,
1995 - 1997 m. Kauno Medicines Akedemija, pairminė medicinos gydytojo rezidentūra,
1999 - 2003 m.  KMU Psichiatrijos klinika, antrinė gydytojo – psichiatro rezidentūra, 2002-2003m. psichoterapijos studijos  Humanistinės ir egzistencinės psichologijos institute Vilniuje.
2002 m. ir 2003 m. VDU  Socialinių mokslų fakultetas, doc. Dr. James Fleming ir prof.habil dr. Antanas Goštautas vedami profesinės kvalifikacijos tobulimo kursai „Trumpalaikė psichoterapija“.
 
Kiekvienais metais keliu savo profesinę kvalifikaciją dalyvaudama gydytojams rengiamose konferencijose ir gydytojų kvalifikacijos kėlimo kursuose.

Darbo patirtis:
2003 - 2011 m.  Pravieniškių gydymo ir pataisos namai, Sveikatos priežiūros tarnyba, gydytoja-psichiatrė.
2004 - 2008 m.  C. Boim „Šeimos klinika“, gydytoja - psichiatrė.
2006 - 2009 m. UAB „Gintarinė kilnika“ gydytoja-psichiatrė.
2006 - 2007 m.  Pravieniškių 3- ieji pataisos namai, Sveikatos priežiūros tarnyba,gydytoja- psichiatrė.
Nuo 2007 m.  UAB „Panerio klinika“, įkūrėja, direktorė,  gydytoja - psichiatrė.
Nuo 2011 m.  Laisvės atėmimo vietų ligoninė, Sveikatos priežiūros tarnyba, gydytoja - spichiatrė
 
UAB ”Panerio klinika”
Panerių g. 79, Kaunas
+370 687 38049
panerioklinika@gmail.com
www.panerioklinika.lt

Ekspertas atsako:
Nuo: Jolita
2018-10-27
Laba diena,
Gydytoja labai noriu Jusu paklausti. Zodziu esu turejus kelias panikos atakas pries keleta metu, tad zinau mazdaug kaip jautiesi kai jos tave uzklumpa. Dabar Gydytoja ivyko toks keistas jausmas staiga virtuveje kazka dariau . Pasidare labai silpna toks karstis ispyle per visa kuna rodes, kad tuoj nualpsiu. Atsidriau duris i lauka, kad ieitu oro ir atsiguliau. Bet tai truko kokia 1 min, bet po to labai ilgai jauciau toki silpnuma. Ar tai gali butu susije su panikos atakomis.
Aciu Jums

Sveiki,

manau, kad patyrėte mažą panikos ataką. Dar reikėtų atmesti ir ūmų- praeinantį galvos smegenų kraujotakos sutrikimą.

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Laura
2019-03-19
Labai Jums ačiū už atsakymą į klausimus. Dar norėjau pasiteirauti, kodėl pavasarį gali pablogėti būklė? Juk atrodo šviesiau, šilčiau... Ar tas pablogėjimas vien dvasinis ar dėl kažkokių biologinių kūno procesų? Mano psichiatras retai atvažiuoja į mūsų miestelį, vizitas negreit, todėl klausiu Jūsų. Ar Jūs savo praktikoje nestiprių pablogėjimų metu linkusi didinti vaisto dozę ar visgi linkusi klientams patarti išlaukti blogesnį laiką? Norėčiau greičiau nustoti vartoti vaistus, o ne dar didinti dozę:(

Laba diena dar kartą,

kad papasakoti kas darosi su mūsų organizmu keičiantis metų laikui- reikėtų paskaitą skaityti.

Jūs įsiklausykite į save: jei būklė tik vos vos pablopgėjus ir tai Jūsų nevargina, tada nereikia didinti medikamentų. Jei trinka Jums įprasta veikla, netenkina darbingumo lygis, dozę galima didintis vos vos ir stebėti.

Bet kokiu atveju, pasitarkite su savo gydytoju, jis Jus matė ne kartą ir geriau gali patarti.

Nuo: Viktorija
2019-03-18
Gerb. gydytoja. Turiu nerimo sutrikimą. Buvau pas psichiatrą. Bandė parinkti antidepresantus. Dėl šalutinių poveikių negaliu jų gerti. Mečiau. Dienom, kai užeidavo nerimas išgerdavau Lexotanil, vakare prieš miegą Xanax. Žinau, kad jie negydo, bet jau 7 mėn. buvo gerai. Norėjau nutraukti Xanax. Tris dienas nebegėriau, jau džiaugiausi, kad ir užmiegu ir nerimo nėra. ir...dabar vėl atsikartojo, tik labai stipriai. Raugėju, pykina, plazda širdis, košmarai naktiniai, mirties baimė, prakaitavimas, kraujospūdžio šokinėjimas. Ar galėjo vaistų nutraukimas iššaukti tai, ar tai nerimo atsikartojimas. Vėl geriu Xanax. O paklausti noriu štai ką. Iš visų antidepresantų galėjau gerti tik Fevarin tol, kol gėriau 1/8;1/4 tabletės. Kai tik padidindavau dozę- blogai. Ar verta Fevarin gerti po 1/4, ar tai gali duoti gydymui naudos tokia dozė?

Laba diena,

vėl atsiradęs nerimas yra dėl buvusių raminančių medikamentų staigaus nutraukimo, bei dėl atsinaujinusio nerimo, dėl jo negydymo.

Kol vartojote raminančius, jie tik prislopindavo nerimą, atvedė į pripatimą, tačiau pačios nerimo šaknys nebuvo gydytos.

Mano praktikoje buvo žmonių , kurie labai jautriai reagavo į antidepresantus, tačiau iš visos esamos pasiūlos vis gi pavykdavo pritaokyti kurį nors.

Gydymas Antidepresantu, net ir labai maža doze, veikia pagrindinį susirgimą teigiamai. Būtina ir psichoterapija.

Nuo: Laura
2019-03-18
Laba diena, Gerb. Gydytoja. Turiu Jums įdomų klausimą. Prieš metus man buvo paskirtas anidepresantas paroksetin 20 mg. Dozė pasirodė pakankama, išrašė gydytojas vaistų ilgesniam laikui, gėriau, savijauta gera. Ištvėriau ir rudenį ir žiemą be menkiausio nerimo šešėlio, bet... dabar į pavasarį užėjo tarsi liūdesio sumišusio su silpnu nerimu bangos. ir valgau ir miegu, bet vistiek tai sapnuoju košmąrą apie tai, kad man atsinaujina nerimo atakos, tai dieną jaučiu kažkokį keistą jausmą tarsi vietos sau nerasčiau sunku susikaupti ir pan. Ar gali tai būti susiję su tuo, jog man pataruoju metu kas antra diena yra atliekamas stiprus viso kūno masažas, tempimai ir pan? Ar tai gali būti priežastis ar tik toks sutapimas? Jei ne, ar Jūsų nuomone išlaukti šį periodą ir viskas praeis ar jau reikėtų didintis vaisto dozę? Apskritai ar sapnai (košmarai) reikšmingas rodiklis?Psichoterapiją lankau.

Laba diena,

pavasaris ir ruduo kai kuriems žmonėms yra dvasiškai sumkus ar sunkesnis, net jei Jūs vartodama medikamentus ilgą laiką jautėtės gerai.

Nemanau, kad masažas blogina Jūsų būklę.

Sapnų padaugėjimas, košmariški sapnai - rodo būklės pablogėjimą.

Ar kentėti ir laukti? Ar didinti dozę?Į šiuos klausimus galite atsakyti sau kartu su savo gydančiu gydytoja-psichiatru. Kiekvieno žmogaus situacija yra unikali. Be konsultacijos aš negaliu atsakyti į šiuos Jūsų klausimus.

Nuo: Monika
2019-03-14
Geriu cotoloprama jau 3 savaites. Pagerėjimas kaip ir jaučiasi lyginant su prieš tai buvusiu nerimu. Tačiau kartais jis išlenda tarkim rytais ir prieš miegą, bet dar sugebu su tokiu susitvarkyti. Išgėrus citolopramo 20mg po 2val buna jauciami tokie elektriniai pojūčiai galvoje tik kurį laiką, vėliau jie dienos bėgį išnyksta. Ar tai normalu? Mėnesį geriu ir miegui vaistus lorozepama. Pradzioj miegas buvo labai geras, dabar vis prastėja. Ką patartumete?

Laba diena,

patarčiau pakartotinai konsultuotis su savo gydytoju, nes miegui vartojamas lorazepamas visai netvarko miego ir einate į priklausomybę jam. turi būti paskirtas pastovaus vartojimo gydomasis medikamentas.

Citalopramum vartojate dar labai trumpai, todėl būklė tik gerėjanti, pojūčių gali būti. Reikia laiko.

Nuo: Laimis
2019-03-04
Laba diena. Noreciau paklausti del metadono vartojimo. Po kiek laiko galima ji isgerti vartojus narkotiku. Pvz Subuxone minimum 12val reikia laukti, nes bus dar blogiau. Esu uzsieni ir cia galiu gauti tik Metadono. Labai noriu nutraukti narkotiku vartojima, bet bijau isgerti per anksti vaistus. Labai Aciu.

Laba diena,

kadangi metadonas yra sintetinis opioidinis narkotikas- pertraukos tarp heroino ir metadono vartojimo gali nebūti. paprastai metadonas vartojamas, kada prasideda pirmieji heroino abstinencijos pažymiai.

Subuxone yra dviejų preparatų junginys, jis veikia truputį kitaip nei metadonas. Todėl reikalingi ir laiko intervalai.

Nuo: Ignas
2019-03-04
Sveiki. 2metus kamuoja įdomus pojučiai. Nepilno pasišlapinimo ir pasituštinimo jausmas. Spaudimas, jausmas kad pastoviai norisi i tuoletą. Šiuos pojučius lydi prakaitavimas, drebulys. Kiekviena diena lyg kančia. Viešumoje pojučiai stiprėja, atsiranda baimė privaryti į kelnes, pastoviai nevalingai įtraukinėju dubens raumenis nors to nenorėdamas. Vaikšto elektra per kairį sedmeny pastoviai. Ar tai gali būti psichikos liga? Jei taip, kur kreiptis? Gėriau Eglonyl ir Anafranil, nepadėjo.. Ačiū !

Laba diena,

jei Jūs kenčiate ir tai trukdo gyvenimu i- tada tai liga. Tikrai galima padėti medikamentais. Būtina ir psichologo pagalba.

Medikametus ne visada pavyksta atiderinti iš karto, todėl su kantrybe ir viltimi reikia konsultuotis pakartatotinai, kol bus rastas Jums geriausias gydymas.

Nuo: Erika
2019-03-04
Laba diena, gydytoja. Turiu du klausimus, gal galėsite į juos atsakyti. 1. Ar tiesa, kad vitaminas B sukelia vėžį? Kadangi mano nervų sistema silpna, dėl nugaros raumens nervo uždegimo šeimos gyd. patarė ne tik manualines mankštas, bet ir pagerti vitaminą B. Deja, aplinkiniai pradėjo gasdinti, kad negerčiau, kad sukelia vežį. Ką Jūs apie tai manote?
2. Gydytoja, jau metai su trupučiu, kai geriu antidepresatą SEROXAT, netrukus keliausiu į konsultaciją ir bandysime nutraukti gydymą, nes jaučiuosi gerai, savijauta stabili, pradėjus naudotri šį vaistą nei karto neprireikė nei lexotonilio nei somnols, žodžiu viskas puiku. Lbai noriu jau vaikelio, tad norėčiau nutraukti gydymą, bet labai bijau, ar didelė tikimybė nutraukus jau esant puikios busenos atkristi? Jei atkrenta žmogus ar padeda tie patys vaistai, kurioe prieš tai puikiai tiko? Ar nutraukti šį vaistą labai sunku fiziškai?

Laba diena,

B grupės vitaminų nepatariame vartoti turėjus ar sergant onkologine liga. tačiau visada yra išimčių.

Antidepresantų nutraukimas visada yra labai individualus. Kaip bus Jums -unikalus atvejis. Kadangi Jūsų būklė šiuo metu gera, nereikalingi papildomai raminantys medikamentai - didelė tikimybė, kad išeis nutraukti antidepresantų vartojimą.

Savo praktikoje turiu ir nėščių klienčių, vartojančių antidepresantus.

Galvoju, kad labai svarbu bendrai gera būklė, nepaisant kad tai pasiekiama su antidepresantais.

Nuo: Ugne
2019-02-11
Sveiki, gydytoja. Ar krupčiojimas prieš užmiegant ir kartais dieną nuo nerimo ar nuo sumažintos vaistų dozės. Sumažinau tik 1/4 vaistus cipralex nes labai prakaitavau naktimis.

Laba diena,

krūpčiojimas rado nervų sistemos jautrumą, padidintą jautrumą.

Mažinant antidepresanto dozę, dirglumas gali didėti.

Dar labai svarbūs ir Jūsų laboratorinių-biocheminių kraujo rodiklių parodymai. Nes tai biologinis nervų sistemos funkcionavimo pagrindas.

Nuo: Lolita
2019-02-04
Laba diena. Pastebejau kad suprastejo trumpalaike atmintis nuo antidepresantu cipralex. Ka patartumet? Daznai pamirstu lyg neatidi buciau. Seniau tokia nebuvau

Sveiki,

paprastai tam, kam skiriamas AD vartojimas, keičia dėmesio sutelkimą ir perkėlimą, o ne pačią atmintį. Antidepresantai paparastai dėmesio sutelkimą, perkėlimą tik gerina. Gal Jūs jaučiate slopinantį pašalinį escitalopramum poveikį?

Nuo: Ieva
2019-02-02
Laba diena. Ar ssri antidepresantu vartojimas turi buti nutrauktas ar pakoreguotas jei reikia deti dantu implantus arba traukti danti? Ar nuskausminimas gali prasciau veikti? Ar kokia neigiama saveika gali buti?Bet juk buna kad skubiai reikia operuoti pvz apendicita kas tada?

Antidepresantų vartojimo nereikia niutraukti, jei Jums atlieka operacijas ar kitas intervencijas. net jei reiklaujama būti nevalgius maisto prieš operaciją - antidepresantą būtiną išgerti operacijos dieną su labai mažu gUrkšneliu vandens.

Apie antidepresanto vartojimą turite pasisakyti nuskausminimą atliekančium gydytojui, nes jo vartojimas gali keisti nuskausminimui reikalingą medikamentų dozę.

Nuo: Laura
2019-01-24
Sveiki. Ar naktinis prakaitavimas nuo escitalopramo gali buti? Pabundu slapia kartais net pizama persirengt turiu. Sapnuoju daug bet ne kosmarus. Gal ka patarsit? Labai nervina.

Laba diena,

nuo antidepresanto gali būti naktinis prakaitavimas. Paprastai jis būna gydymo pradžioje - jei būna.Jei prakaitavimas išlieka ilgiaus nei 2-3 savaites, aš bandau AD keisti.

Nuo: Justas
2019-01-22
Sveiki, turiu Cipralex 14 tableciu su pasibaigusiu galiojimu 2018-11. Galima gerti? Laikyta sausoje vietoje, kambario temepraturoje.

Sveiki, tikrai galima vartoti.

Nuo: Igne
2019-01-22
Gal dar galite atsakyti tada konkreciau? Ar pabudinejimas per anksti nuo vaistu didesnes dozes ar nuo depresijos? Nors nelabai ja jauciu jau deka ju. Ar siu vaistu dozes didesne blogina miego kokybe? Kaip apskritai jie miega veikia? Nes visa kita savijauta gera.aciu!

Be konsultacijos tikrai sunku atsakyti.

Jei mes galėtume taip per laišką gydyti žmones - tada nebūtų tokių eilių pas gydytojus realioms konsultacijoms?

Nuo: Danas
2019-01-21
Seiki, geriu cipralecs 10 mg jau 8 metai - 2 metus su gydytojo prieziura, 6 metus savarankiskai. Numesti tuos vaistus,kaip gydytoja liepe mazinant dozes nepavyko, buvo per stiprus pasalinis poveikis, nepakeliamas.Tad nusprendziau gerti savarankiskai .Ka patartumete man daryti, ar nepakenksiu psichikai gerdamas toliau, kaip tuos vaistus man mesti?I gydytoja kreiptis nebenoriu.

Sveiki,

vartodamas escitalopramum mažiau kenkete sau, nei kenčiant ir nesigydant ligos.Iš to ką parašėte, manau, kad Jūs tik vartojate vaistus, bet Jūsųlliga nėra prižiūrima. Vaistas yra receptinis ir psichopitropinis, todėl jo skyrimą turi prižiūrėti gydytojas.

Jei nerandate bendros kalbos su 1 specialistų, visada verta paieškoti kito. Sveikata - tai Jūsų.

Nuo: Igne
2019-01-21
Sveiki. Pusmety geriau 5mg po to 7.5 cipralexo. Gydytojas patare iki 10 pakelti. Bet kazkokia jauciuosi gal per aktyvi momentais uzkyla nerimas o blogiausia kad miegas kazkoks neramus. Uzmiegant krupcioju. Pabundu 6 vietoj 7.30. Iki tol gerai buvo. Ar cia laikina? Gal ka patarsit? Negi gali man tos dozes per daug buti?

Sveiki, iš poros eilučių sunku paskayti atsakingai.

Man panašiau, kad Jūsų gydymas dar tik įsibėgėja ir gydymo vien AD nepakanka. Pasitarkite su savo gydytoju. Taip pat dėl medikaneto nakčiai.

Nuo: Gabija
2019-01-20
Laba diena,
Gerbiama Gudytoja noriu Jusu paklausti. Turiu sutrikusia vegetacine nervu sistema, geriu antidepresnatus Coaxil. Zodziu uzeina man tu dar viskokiu negerumu, nors geriu vaistus jau metus laiko. Man uzeina daznas pykinimas ir jis trunka kokia savaite paskui vel uzeina ir vel praeina kodel visgi taip yra vis dar man.
Aciu Gabija

Sveiki Gabija,

minėti besikartojantys simptomai rodo, kad gydymas dar nepakankamas. Reikia tartis su Jus gydančių gydytoju dėl gydymo medikamentais korekcijos.

Nuo: Milda
2019-01-15
Sveiki,ar ilgą laiką vartojant ( virš 15 metų),antidepresantus,vaistus nuo nerimo,baimės ir t.t gali pakisti skrandžio gleivinė? Daryta gastroskopija( žarnos ryjimas) ir nustatytas eriteminis gastroduodenitas,beprasidedantis atrof.gastr. Ar turi į takos skrandžiui silpna vegetacinė nervų sistema? Jokių žalingų įpročių neturiu- negeriu,nerūkau,stengiuos sveikai maitintis.Man 50 m.

Sveiki Milda,

savo praktikoje esu pastebėjus, kad silna nervų sistema įtakoje skrandžio gleivinės pakitimus. kas antram besigydančiam depriją ar nerimo sutrikimus, galima rasti skarndžio-12-ės žarnos pakitimus, jei būtų atliekamas EGDS tyrimas.

Patys medikamentai tikrai neturi įtakos skrandžio gleivinės pokyčiams atsirasti.

Todėl būtina gydyti pagrindinį sutrikimą.

Nuo: R
2019-01-15
sveiki.gyd,noriu paklausti,ar triptan forte galima vartoti su SSRI.juk tai papildas,gal pavyktų nutraukti AD,jei pasipildyciau trptofano?ačiū uz ats.

Laba diena,

mano praktikoje kam užteko maisto papildų, tam net nereikėjo skirti AD.

Vis gi AD stipriau keičia neuromediatorių lygį, nei papildai.

Belieka Jums bandyti, nes nėra vieno atsakymo visiems tinkamo.

Nuo: rasa
2019-01-04
dar klausimas prie mano panikos priepuolių-(klausiau ka tik)Labai jauciu pms simptomus-labai krenta,mainosi nuotaika,pyktis.po to praeina.sutriko menesines-ar gali buti ankstyva menopauze-esu 37m.aciu

Jums jau atsakiau.

Nuo: rasa
2019-01-04
sergunuo13m.amziaus,dabar vartoju kvetiapina300 mg.ir venlafaksina 75 mg.nuo rugpjucio men.prasidejo panikos atakos-atrodo,mirštu ar prarandu kontrole-išprotesiu.labai baisu.pas savo psichiatre jei kreipiuosi,arba siulo benzodiazepinus,arba-siuntima i ligonine.pas jus buvau konsultacijoj,bet kitu klausimu,šiaip nuotaika ir savijauta nebloga.ka patartumet,labai lauksiu ats.aciu

Parčiau atvykti konsultacijai.


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.