Klausk gydytojo

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Aneta Railienė (UAB „Panerio klinika“)

Gydytoja-psichiatrė atsakys į klausimus apie suaugusiųjų psichikos sutrikimus, priklausomybę alkoholiui, medikamentams ir narkotikams, gydymo galimybes.

Gydytoja - psichiatrė Aneta Railienė dirba Laisvės atėmimo vietų ligoninės Sveikatos priežiūros tarnyboje gydytoja - psichiatre bei privačioje klinikoje UAB „Panerio klinika“. Diagnozuoja ir gydo psichikos sveikatos surtrikimus, priklausomybę alkoholiui, medikamentams, narkotikams: skiria medikamentus, teikia psichologinę pagalbą, konsultuoja pacientų artimuosius.
 
Išsilavinimas:
1988 - 1995 m.  Kauno Medicinos Akademijos Gydomąsis fakultetas,
1995 - 1997 m. Kauno Medicines Akedemija, pairminė medicinos gydytojo rezidentūra,
1999 - 2003 m.  KMU Psichiatrijos klinika, antrinė gydytojo – psichiatro rezidentūra, 2002-2003m. psichoterapijos studijos  Humanistinės ir egzistencinės psichologijos institute Vilniuje.
2002 m. ir 2003 m. VDU  Socialinių mokslų fakultetas, doc. Dr. James Fleming ir prof.habil dr. Antanas Goštautas vedami profesinės kvalifikacijos tobulimo kursai „Trumpalaikė psichoterapija“.
 
Kiekvienais metais keliu savo profesinę kvalifikaciją dalyvaudama gydytojams rengiamose konferencijose ir gydytojų kvalifikacijos kėlimo kursuose.

Darbo patirtis:
2003 - 2011 m.  Pravieniškių gydymo ir pataisos namai, Sveikatos priežiūros tarnyba, gydytoja-psichiatrė.
2004 - 2008 m.  C. Boim „Šeimos klinika“, gydytoja - psichiatrė.
2006 - 2009 m. UAB „Gintarinė kilnika“ gydytoja-psichiatrė.
2006 - 2007 m.  Pravieniškių 3- ieji pataisos namai, Sveikatos priežiūros tarnyba,gydytoja- psichiatrė.
Nuo 2007 m.  UAB „Panerio klinika“, įkūrėja, direktorė,  gydytoja - psichiatrė.
Nuo 2011 m.  Laisvės atėmimo vietų ligoninė, Sveikatos priežiūros tarnyba, gydytoja - spichiatrė
 
UAB ”Panerio klinika”
Panerių g. 79, Kaunas
+370 687 38049
panerioklinika@gmail.com
www.panerioklinika.lt

Ekspertas atsako:
Nuo: Rimas
2018-06-10
Sveiki Gerbiama gydytoja,
Noriu Jusu labai paklausti koki butu pagrindiniai sutrikusios vegetacines nervu sistemos simptomai.
Tiesiog aplankiau eile gydytoju, atlikti visi koki bebutu tyrimai ir niekas nieko nerado. Itaria, kad sutriko vegentacine nervu sistema.
Dekoju

Sveiki,

tokį kalsuimą jau uždavė ne vienas. pasiskaitykite, prašau , anksčiau manorašytus atsakymus ir ten rasite atsakymą ir sau.

Jei kiti gydytojai Jums "nieko neranda', tada tikrai laikas apsilankyti pas psichiatrą.

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Laura
2018-06-18
Sveiki,
Noriu Jusu paklausti kaip galetu padeti psichoterapija del somatiniu simptomu? Kaip gydytoja juos galima gydyti esant jau labai stipriems kurie tiesiog trukdo kasdieninei veiklai?
Aciu

Sveiki,

esant išreikštai ligai - be gydytojo-psichiatro neapsieisite.

Jei nebus papildomai taikomas psichoterapnis gydymas, tai ateityje be psichiatro neapsieisite visą gyvenimą.

Nuo: Rasa
2018-06-17
Laba diena,
Gydytoja turiu keleta klausimu del vegetodistonijos; noriu paklausti ar akupunktura gali kazkiek padeti ar jus kaip gydytoja rekomenduotumet darytis ir ar biciu pienelis padeda esant sutrikusiai vegetacinei sistemai?
Aciu Rasa

Sveiki,

natūrali medicina padeda, tik kiekvienam labai skirtingai. Juk ir liga pas kiekvieną eina skirtingai.

Kas natūralu, verta bandyti. jei nepadės, tai bent jau nepakeks.

Nuo: Jurgita
2018-06-16
Sveiki,
Gydytoja ar skydliaukeje esancios cistos gali itakoti nervu sistemai?
Dekoju

Sveiki,

skydliaukė visad įtakoja nervų sistemos būklę.

Cystos pačios nieko nesako. Cystų būna visokių: hormoniškai aktivių arba neaktyvių. dar cystos užima sveiką skydlaiukės audinį ir tada svarbu kiek to sveiko audinio lieka.O Svarbiausia ar Jūsų skyliaukė skiria pakankamai ir/ar ne per daug hormonų

Nuo: Nerimautoja
2018-06-15
Labai aciu uz atsakyma. O ar gali buti kad mirtaxapinas 15 mg man per silpnas. Pradzioje kol geriau kartu su Tranxene 5mg ryte nerimu jokiu nebuvo. Pagerejo apetitas. Nutraukus tranxena ir jau palikus tik Mirtazapina rytais eme lysti nerimas daznai plakti sirdis, vel dingo apetitas. Tranxeno vartoti nebenorejau, ji mazinau po 1/4 per sav. Vietoj jo rytais meginu vartoti Fluanxol po 0,5 mg po pusryciu.

Sveiki,

Mirtazapinum pradžioje galėjo veikti "stipriau", be to dar mažinate Tranxene

Gerai, kad nutraukiate Tranxene, o Mirtazapinum galima didintis po 1/4 tab kas savaitę ir žiūrėti.

Nuo: Geda
2018-06-15
Gerb. gydytoja gal galite duoti patarimą. Vartoju 10mg escitalopramum, panašu, kad nuo jo dažniau ir lengvai atsiranda mėlynės, vos tik užsigaunu kazkur. Skaičiau kad jis skystina krauja. Ar tai pavojinga? gal ką patartumėt? Siaip vaistas man tinka.

Sveiki,

toks pašalinis poveikis laaabai retas, praktiškai neįmanomas. Ieškokite kitur. Tarkitės su savo šeimos gydytoju.

Nuo: Egle
2018-06-14
Gerbiama Gydytoja,
Perskaiciau Jusu komentarus apie sutrikusias vegetacines nervu sistemas, bet labai noriu , kad pakomentutumet mano situacija ir kokia bustu Jusu nuomone.
Zodziu man sutriko vegetacine nervu sistema, kuriu pasekoje buvo ir keletas labai stipriu paniko ataku. Kreipiausi i gydytoja man israse Zoloft kuri naudojau po 1/4 ir net maziau. Bet zodziu panaudojus savaite laiko toki maza kieki teko net tik lovoje praleisti nuo visu salutiniu. Po to pakeite i Cipralex kuriuos vartojau gal 5 dienas , nes nuo ju tokia pati situacija rodos kad jau zmogui viskas ateina. Neprenesiau ir ju, o labai noriu kad galeciau vartoti vaistus ir pradeti gydymas. Tada atlikau Farmakogenetini tyrima, kad pziureti kokiu vaistu netoleruoju, atsakymas atejo kad jie man kaip ir tiktu, bet organizmas nepriima. Gydytoja jau as pati galvoju kad mano pacios visi simptomai kaip vaistu butu salutinis toks pat. Gal kaip mano toki patys dar uzsideda vaistas ir gaunasi kazkokia kose kurios negaliu pernesti? Dar galvoju kad gal smegenys visiskai netoleruoja tu vaistu? Nes kaip maisto buna reakcijos jeigu jis netinka ? Tiesiog nesuprantu ka galvoti.
Buciau labai dekinga isgirdus Jusu nuomone

Sveiki,

atsakyti Jums be konsultacijos tikrai mnegaliu atsakingai.

Aš konsultuodama vertinu žmogų kaip visumą, nežiūriu tik iš dvasinės pusės.

Begalė būklių, ligų, laboratorinių tyrimų nukrypimų gali duoti vegetacinės nervų sistemos sutrikimus.

Nuo: Karolina
2018-06-14
Sveiki Gydytoja Aneta,
Gydytoja vaistus vartoju jau 5 men t.y antidepresnatus nuo psichosomatiniu simptomu ir kurie lydimi yra nestipraus nerimo, kuris uzeina nelabai daznai. Bet vis tik dar islenda tu mano simptomu, aisku ne tokie stiprus kaio pradzioje be vaistu vartojimo. Gydytoja ar tai noarmalu ar vaistukas nera man visiskai tinkamas?
Aciu Karolina

Sveiki,

normalu, kad vaistai visko"nenuima". Nes psichosomatinai simptomai sako, kad jie atsirado dėl psichokos diskomforto gyvenime.

Žmonės tikisi 'su tablete' išspęsti gyvenimo problemas. O gyvenimą mes keičiame kalbėdami su savimi, su sau artimais žmonėmis ir su psichoterapeutu.

Nuo: Ausra
2018-06-13
Sveiki,
2,5 metu naudojau Sertralin, pries du menesius psichiatras pakeite i Dulsevia. Panaudojau menesi ir praeita savaite nutraukiau (per 12 dienu gerdama po tablete kas antra diena).
Siuo metu savijauta prasta. Jauciuosi kaip su maisu gavusi per galva, sunku islaikyti demesi ir koncentracija, kartais sutrinka koordinacija. Apima nerimas, nuolat ima miegas, nera jegu. Visi sie pozymiai pasireiske praejus mazdaug dviems dienoms po visisko vaistu nutraukimo.
Ar tai organizmo reakcija i vaistu nutraukima ir ar tai normalu? Jeigu taip per kiek laiko turetu susinormalizuoti?
Aciu uz atsakyma.

Taip, tai SSRI nutraukimas.t

Tai gali ir nepraeiti, nes pereis į pačios ligos paūmėjimą.

Nuo: Ugne
2018-06-12
Gydytoja ar vaistas cipralex labai skystina krauja? Man pradejo koju kapiliarai trukineti lengvai atsiranda melynes. Geriu tik viena tablete...bet ar yra koks maziau skystinantis krauja antidepresantas?

Sveiki,

antidepresantas nagalėtų turėti tokio pašalinio poveikio. kreipkitės į šeimos gydytoją ir ieškokite somatinės patologijos.

Nuo: Nerimautoja
2018-06-12
Laba diena. Del nerimo ir somatiniu nusiskundimu geriu Mirtazapina 15 mg. Rytinis nerimas isliko vartoju jau menesi. Ar sale jo nerimui mazintitiktu Fluanxolis.?

Sveiki,

tinka.

Nuo: ALgis
2018-06-12
gerb.Gydytoja,ar ličio karbonatas galėtų pakeisti a/d ir neurolept.,jei vartojama del nerimo ir depresyvios nuot.?ačiū.

Sveiki,

normotimikas yra normotimikas ir jo niekas nekeičia.Tik kitas normotimikas.

Nuo: Lolita
2018-06-12
Laba diena gydytoja kokius vaistus nuo skausmo galiu vartoti prie Ssri antidepresantu? Ar galima gerti Dolmen, Nimesil, Naproxen ir pan. Kokie galimi ju saveikos rizikos?

Sveiki,

geriausia paracetamolis, po to ibuprofenas, po to naproxenas, po to visi kiti.

Nuo: Jonas
2018-06-11
Sveiki,
Gerbiama gydytoja noriu Jums uzduoti klausima ar vaistas Cymbalta yra tinkamas somatinimas simptomams gydyti?
Dekingas labai Jums uz atsakyma

Sveiki,

mano nuomone, yra tinkamesnių. Tačiau jei Jums "padeda' - tada tinkamas. Jums kiekvieno žogaus liga kitokia ir jautrumas vaistams skirtingas.

Nuo: Lina
2018-06-10
Laba diena,
Noriu Jusu paklausti ar esant vegetodistonijai gydytoja gali but toks kaip tampymas i sonus lygtai galva tokia kaip prikista butu lygtai toks svaigimas. Bet jau naudoju antidepresnatus tai kaip ir turetu tas praeiti? O gal vaistukas netinka?
Aciu

Sveiki,

vegetacinės nervų sistemos sutrikimai pasireiškai labai įvairiai ir kiekvienam skirtingai. Gydymas AD dažnai padeda, bet reikia sužiūrėti ar nėra gretutinės somatinės patologijos ar visi tyrimai geri?

Nuo: Ilona
2018-06-07
Laba diena,
Gydytoja trumpai apie save. Zodziu pries metus laiko uzpuole pirmos paniko atakos o po to ir nerimo atsirado ir daugybe somatiniu simptomu. Zodziu pradejau gerti Coaxil , nes kitu vaistuku nelabai toleruoju. Zodziu kaip ir viskas butu gerai tik labai jau apleide jegos. Nuo ligos pradzios visiskai neturiu jegu, jauciu mieguistuma kasdien ko nebuvo niekada gyvenime, kai buvau sveika. Zodziu buvau nenusedinti vietoje , o dabar atvirksciai noriu tik sedet, nes neturiu visiskai jegu, tiesiog apleido jos mane. Tikrai atrodo , kad cia nuo tos ligos taip atsitiko, nes niekada nesu taip jautusis. Gydytoja kaip butu galima sau padeti ir kazkiek jegu atgauti. Tiesiog nenoriu buti tokioje busenoje.
Aciu Jums labai

Sveiki,

kad atsakyti į Jūsų klausimą, man reikalinga konsultacija su laboratoriniais tyrimais.

Nuo: Rita
2018-06-06
Sveiki,
Gydytoja mano klausimas Jums butu toks; ar zenscenis gali priduoti daugiau energijos? Sergu nerimo sutrikimu ir labai neturiu jegu.
Aciu Jums uz atsakyma

Sveiki,

augaliniai stimuliuojantys CNS "priduoda jėgų", bet kartu gali paūminti nerimą. Kiekvieno situacija ir būklė labai skirtinga, todėl geriausia tartis su Jus gydančiu psichiatru.

Nuo: Saulius
2018-06-06
Laba diena,
Pirmiausia tai aciu gydytoja uz pries tai atsakyta mano klausima. Dar noriu paklausti ar saltas dusas gerai sutrikusiai vegetacinei nervu sistemai? Nes kazkaip jis stimuliuoja nervu lasteles ar tai tiesa?
Aciu Saulius

Sveiki,

bet koks organizmo fizinis stiprinimas, grūdinimas padeda stiprėti ir psichikai.

Tačiau reikia pajusti, kas Jums būtent tinka. Neturi žmogus save prievartauti "dėl sveikatos", ypač visą gyvenimą.

Nuo: Rasa
2018-06-06
Sveiki,
Gydytoja laba prasau gal galite pakomentuoti mano situacija. Bandziau antidepresnatus Seroxat, Cipralex, Zoloft. Zodziu vaistu salutinio negaliu pernesti, naudodavau tik po 1/4 tabletes visu isbandyti vaistu. Zodziu juos naudojant grynai pasidarau kaip neigali buciau ir atrodo, kad ziuri mirtis i akis. Visiskai nepernesu ju salutinio. Ar nuo tokiu salutiniu galima kazkaip priprasti prie vaistu ar tiesiog man jie visiskai netinka?
Dekoju Jums

Sveiki,

manau, kad Jums šie antidepresantai netinkami. paprastai vartojant 1/4 tabletės ilgesnį laiką, jie praeina.

Turite tartis su Jus gydančiu gydytoju.

Nuo: Rita
2018-06-05
Sveiki,
Gydytoja ar tinkamas vaistas nerimui ir psichosomatiniams simptomams gydyti yra Valdoxan?
Aciu uz atsakyma

Sveiki,

mano nuomone -nelabai.

Nuo: Saulius
2018-06-05
Gerbiama Gydytoja,
Kreipiuosi i Jus noredamas paklausti. Ar visi tinka antidepresantai ar tik kai kurie is ju nuo vegetodistonijos sutrikimo. Ir ar geriant juos jei vaistai tinka tu jauties taip kaip buvai sveikas?
Pagarbiai Saulius

Sveiki, kiekvienas vaistas yra kitoks ir dar organizmas vaistą prii,mma skirtingai. O iš esmės- daugelis AD tinka vegetacinės nervų sistemos sutrikimams gydyti.


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.