Klausk gydytojo

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Aneta Railienė (UAB „Panerio klinika“)

Gydytoja-psichiatrė atsakys į klausimus apie suaugusiųjų psichikos sutrikimus, priklausomybę alkoholiui, medikamentams ir narkotikams, gydymo galimybes.

Gydytoja - psichiatrė Aneta Railienė dirba Laisvės atėmimo vietų ligoninės Sveikatos priežiūros tarnyboje gydytoja - psichiatre bei privačioje klinikoje UAB „Panerio klinika“. Diagnozuoja ir gydo psichikos sveikatos surtrikimus, priklausomybę alkoholiui, medikamentams, narkotikams: skiria medikamentus, teikia psichologinę pagalbą, konsultuoja pacientų artimuosius.
 
Išsilavinimas:
1988 - 1995 m.  Kauno Medicinos Akademijos Gydomąsis fakultetas,
1995 - 1997 m. Kauno Medicines Akedemija, pairminė medicinos gydytojo rezidentūra,
1999 - 2003 m.  KMU Psichiatrijos klinika, antrinė gydytojo – psichiatro rezidentūra, 2002-2003m. psichoterapijos studijos  Humanistinės ir egzistencinės psichologijos institute Vilniuje.
2002 m. ir 2003 m. VDU  Socialinių mokslų fakultetas, doc. Dr. James Fleming ir prof.habil dr. Antanas Goštautas vedami profesinės kvalifikacijos tobulimo kursai „Trumpalaikė psichoterapija“.
 
Kiekvienais metais keliu savo profesinę kvalifikaciją dalyvaudama gydytojams rengiamose konferencijose ir gydytojų kvalifikacijos kėlimo kursuose.

Darbo patirtis:
2003 - 2011 m.  Pravieniškių gydymo ir pataisos namai, Sveikatos priežiūros tarnyba, gydytoja-psichiatrė.
2004 - 2008 m.  C. Boim „Šeimos klinika“, gydytoja - psichiatrė.
2006 - 2009 m. UAB „Gintarinė kilnika“ gydytoja-psichiatrė.
2006 - 2007 m.  Pravieniškių 3- ieji pataisos namai, Sveikatos priežiūros tarnyba,gydytoja- psichiatrė.
Nuo 2007 m.  UAB „Panerio klinika“, įkūrėja, direktorė,  gydytoja - psichiatrė.
Nuo 2011 m.  Laisvės atėmimo vietų ligoninė, Sveikatos priežiūros tarnyba, gydytoja - spichiatrė
 
UAB ”Panerio klinika”
Panerių g. 79, Kaunas
+370 687 38049
panerioklinika@gmail.com
www.panerioklinika.lt

Ekspertas atsako:
Nuo: Rimas
2018-06-10
Sveiki Gerbiama gydytoja,
Noriu Jusu labai paklausti koki butu pagrindiniai sutrikusios vegetacines nervu sistemos simptomai.
Tiesiog aplankiau eile gydytoju, atlikti visi koki bebutu tyrimai ir niekas nieko nerado. Itaria, kad sutriko vegentacine nervu sistema.
Dekoju

Sveiki,

tokį kalsuimą jau uždavė ne vienas. pasiskaitykite, prašau , anksčiau manorašytus atsakymus ir ten rasite atsakymą ir sau.

Jei kiti gydytojai Jums "nieko neranda', tada tikrai laikas apsilankyti pas psichiatrą.

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Milda
2019-01-15
Sveiki,ar ilgą laiką vartojant ( virš 15 metų),antidepresantus,vaistus nuo nerimo,baimės ir t.t gali pakisti skrandžio gleivinė? Daryta gastroskopija( žarnos ryjimas) ir nustatytas eriteminis gastroduodenitas,beprasidedantis atrof.gastr. Ar turi į takos skrandžiui silpna vegetacinė nervų sistema? Jokių žalingų įpročių neturiu- negeriu,nerūkau,stengiuos sveikai maitintis.Man 50 m.

Sveiki Milda,

savo praktikoje esu pastebėjus, kad silna nervų sistema įtakoje skrandžio gleivinės pakitimus. kas antram besigydančiam depriją ar nerimo sutrikimus, galima rasti skarndžio-12-ės žarnos pakitimus, jei būtų atliekamas EGDS tyrimas.

Patys medikamentai tikrai neturi įtakos skrandžio gleivinės pokyčiams atsirasti.

Todėl būtina gydyti pagrindinį sutrikimą.

Nuo: R
2019-01-15
sveiki.gyd,noriu paklausti,ar triptan forte galima vartoti su SSRI.juk tai papildas,gal pavyktų nutraukti AD,jei pasipildyciau trptofano?ačiū uz ats.

Laba diena,

mano praktikoje kam užteko maisto papildų, tam net nereikėjo skirti AD.

Vis gi AD stipriau keičia neuromediatorių lygį, nei papildai.

Belieka Jums bandyti, nes nėra vieno atsakymo visiems tinkamo.

Nuo: rasa
2019-01-04
dar klausimas prie mano panikos priepuolių-(klausiau ka tik)Labai jauciu pms simptomus-labai krenta,mainosi nuotaika,pyktis.po to praeina.sutriko menesines-ar gali buti ankstyva menopauze-esu 37m.aciu

Jums jau atsakiau.

Nuo: rasa
2019-01-04
sergunuo13m.amziaus,dabar vartoju kvetiapina300 mg.ir venlafaksina 75 mg.nuo rugpjucio men.prasidejo panikos atakos-atrodo,mirštu ar prarandu kontrole-išprotesiu.labai baisu.pas savo psichiatre jei kreipiuosi,arba siulo benzodiazepinus,arba-siuntima i ligonine.pas jus buvau konsultacijoj,bet kitu klausimu,šiaip nuotaika ir savijauta nebloga.ka patartumet,labai lauksiu ats.aciu

Parčiau atvykti konsultacijai.

Nuo: .
2019-01-03
Laba diena,

Prieš 14 metų pradėjau prastai jaustis. Kildavo kraujo spaudimas, ženkliai nukrito svoris iki ribinės ribos, atsirado panikos atakos, nerimas, nemiga, tremoras, širdies ritmo sutrikimai, skausmas širdies plote. Prieš prasidedant šiems negalavimams, patyriau labai daug streso. Mano šeimos gydytoja nustatė vegetacinę distoniją ir lėtinį nuovargį ir vienintelis gydymas buvo leksotaniliu arba xanax. Pagerėjimas būdavo tik trumpalaikis, kol gerdavau vaistus. Po to kreipiausi į psichiatrą, kuris man iš pradžių paskyrė cipraleksą, bet jo netoleravau. Tada skyrė mirtazapiną po 30 mg. Taip pat kreipiausi ir į endokrinologą, kuris nustatė sutrikusią skydliaukės veiklą. Gėriau metizolį. Gerdama mirtazapiną, kartu gerdavau ir xanax xr 0.5 mg, nes visiškai gerai nesijaučiau nuo antidepresanto. Taip pat ir stilnoks gerdavau, nes miegas prastas buvo. Kai tik pastojau, stilnoks nutraukiau, nes miegas radikaliai pasikeitė. Nebereikėjo vaisto. Gimus vaikui, mirtazapiną ir xanax xr per du mėnesius nutraukiau. Maitinau savo pienu labai ilgai - virš dviejų metų. Kai nutraukiau maitinimą, po keletos mėnesių, patyrus didelį stresą ir įtampą, man vėl sugrįžo ankstesni negalavimai. Teko vėl apsilankyti pas psichiatrą. Grįžau vėl prie mirtazapino. Tik jau xanax xr nebegėriau. Bet stilnoks prireikdavo. Po kelių metų vėl pastojau. Antidepresantą nutraukiau likus keletui mėnesių iki gimdymo. Porą metų vėl viskas buvo gerai. Bet dabar patyriau labai stiprių sukrėtimų ir nerimas, baimės vėl grįžo. Man vėl skyrė mirtazapiną ir dar skyrė fluanxol. Dirbu protiškai įtemptą darbą, patiriu daug stresinių situacijų. Tad noriu Jūsų paklausti, ar tikrai tinkami vaistai man skirti? Kodėl vėl atsinaujina negalavimai?

Sveiki,

Į Jūsų klausimą negaliu atsakyti Jūsų nematydama, nepasisnt Jūsų ilgo laiško.Ypač kai gydyme jau daug kas išbandyta.

Man reikalinga reali konsultacija.

Nuo: Joana
2018-12-29
Sveiki. Kokiais vaistais gydoma psichosomatika? Is emocines puses jauciuosi puikiai,ir man itaria psichosomatika,nes visi tyrimai idealus bet skrandi uzdegimas nuolatiniai,galvos skausmai,kosulys. Bijau kad prirasys vsistu kurie paveiks psichika,o esu dirbantis zmogus.

Sveiki,

nėra vieno vaisto, tinkamo visiems psichosomatiniams sutrikimams gydyti. Ką skirti ir kaip? nusprendžia gydytojas -psichiatras konsultacijos metu.

Nuo: Dovilė
2018-12-21
Gyytoja, sveiki, dar kartelį. Štai, kaip aš jaučiuosi kelis kartus per menesį,
Akatizija, dažnai painiojama su neramių kojų sindromu, nors yra visai kitokia, užtat išoriškai iš šono atrodo labai panašiai. Pasireiškia akatizija tuo, kad žmogus nevalingai ar pusiau valingai vis judina kojas ir rankas, bandydamas ne tai žingsniuoti vietoje, ne tai kažkaip mojuoti, ne tai kasytis.

Savo esme akatizija yra tipiška diskinezija. Kartais siejama su tardyvine diskinezija, nes šioji kartais irgi kažkokius panašius simptomus turi.

Tipiški akatizijos sukėlėjai - vartojami neuroleptikai, antidepresantai, taip pat abstinencijos sindromas, kylantis dėl opioidų ar barbitūratų nutraukimo, rečiau - dėl alkoholio vartojimo nutraukimo.
Tik noriu paklausti, ar tai pagyoma? Ačiū, Jums, labai. Dovilė.

Sveiki,

kiekvienas atvejis yra unikalus.

Tikrų akatizijų - laimė-yra nedaug, tad visą kitą galima gydyti ir pagydyti.

Nuo: Dovilė
2018-12-20
Sveiki, gydytoja. Mane kamuoka akatizijos simptomai. Kaip jie gydomi? Ar juos galima supainioti su panikos atakomis. Šiuo metu vakare geriu Valdoxa 25 mg. nakčiai, ryte geriu po vieną Paroxetin 20 mg. vieną tabletę. Kai atsitinka priepuolis, kai nerandu sau vietos, sučiulpiu Relaniumo tabletę, arba susileižiu ampulę. Kas dieną ryte vartoju Tranxen 10 mg, tabletę. Paroetin vartoju 10 dienų. Kas su manimi darosi? Ačiū.

Sveiki,

kaip matau, vaistų vartojate visokių ir visaip. Tikrosios akatizijos jie nesukelia. aš nežinau, ką Jūs vadinate "akatizija". kalbate medicininiais terminais, bet tai nesuteikia aiškios informacijos.

Geriausia Jums konsultauotis/tartis su Jus gydančiu gydytoju.Ne,matant žmogaus, yra labai sunku komentuoti.

Nuo: Jolita
2018-12-18
Laba diena,
Gydytoja noriu Jusu paklausti. Zodziu man viskas prasidejo po pirmuju panikos ataku, poju nustate sutrikusia vegetacine nervu sistem( kuria lydi daugybe somatiniu simptomu) su kuriais jau visiskai negalejau susitvarkyti. Zodziu vaistu naudoju antidepresantus jau 1 metai. Bet vistiek jauciu visokiausiu dar simptomu, ne taip kaip br vaistu, bet vistiek jauciasi. Buna dienu lyg ir nieko bet buna ir tokiu, kad rodos nenaudociau vaistu. Kaip galima gydytoja dar be vaistu save gydyti ir sau padeti. Ar si liga jau visam gyvenimui? Ar jusu prakrikoje esa buve kad visiskai butu galima pasveikti. Labai noriu isgirsti jusu patatimu ir nuomones.
Dekoju

Sveiki,

Jums tikrai gali padėti psichologo konsultacijos ar psichoterapija. Sutrikusios vegetacinės nervų sistemos simptomai paaštrėja dėl psichinio streso, įtampos. O psichoterapija padeda kitaip žiūrėti į gyvenimą, išgyventi mažiau įtampos, atsipalaiduoti savo gyvenime. Aišku, tie pokyčiai įvyksta ne per 1-2 savaites, o reikalingi gal net keli metai. Tačiau šie pokyčiai lieka visam gybenimui ir sudaro sąlygas išvengti viso gyvenimo vaistų vartojimo.

Nuo: Gedas
2018-12-16
Laba norejau apie kepenu fermentus ir vaistu saveika. Situacija labai konkreti : jei geriu vaista cipralexa kuris metabolizuojamas per tam tikra kepenu fermenta ( nepamenu db jo) o vat papildas- vaistas gelomyrtolis kurio pagrindine sudedama dalis eukaliptu aliejus( kai sis irgi eina per ta pati fermenta) uk -us literaturoj raso kad padideja vaisto t.y antidepresanto koncentracija ir salutiniu poveikiu. Kaip yra su tomis saveikomis kai eina 2 vaistai per ta pati fermenta. Aciu

Sveiki,

mano klinikinė praktika rodo, kad kai sąveikoje galvojama kad didėja? jei didėja antidepresanto koncentracija - žmonės nesiskundžia.Savo praktikoje neturėjau seratoninerginio sindromo dėl sąveikos su maistu ar kitu žoliniu/vaistiniu preparatu. Matyt ta koncentracija ne daug padidėja. O klientam patariu vengti pastoviai ir ilgą laiką vartoti greipfrutus, jų sultis, ir Pamela greipfrutų vaisius.

Yra daug blogiau - kai sąveikoje su kitais medikamentais AD koncentracija krenta.

Nuo: Elena
2018-12-13
Sveiki, mano vyras turi ADHD sutrikimą. Norėčiau sužinoti, kokia tikimybė, kad mūsų vaikai jį paveldės? Galbūt įmanoma kažkaip užkirsti tam kelią? Kaip nors išskirtinai ruoštis nėštumui? Kažką konkretaus daryti, tik gimus vaikui?

Sveiki,

sindromas yra paveldimas. jei Jūsų vyras serga ADHDm, dar nereiškia, kad Jūsų bendri vaikai sirgs ADHD. Susirgimo pasireiškimą lemia daug faktorių. Kalbama net apie mitybos svarbą tokio vaiko gyvenime.

Jums reikėtų nėštumo metu gyventi kuo ramiau, sveikiau maitintis, būti /vaikščioti lauke. Na tai daro, turbūt, bet kuri besirūpinanti savo sveikata nėščioji?

Ūgtelėjęs vaikutis turėtų būti apžiūrėtas vaikų psichologo ir vaikų -psichiatro.

Nuo: RAMUNAS
2018-12-12
Labas. Noreciau suzinoti vaistu PROCHLORPERAZINE 5MG tableciu salutini poveki nes nerandu. Daktaras UK nepaaiskino nieko. Aciu

Sveiki,

Lietuvoje šis vaistas nebevartojamas, dėl galimybės skirti modernesnius ir mažesnius pašalinius poveikius turinčius medikametus. Gydytojas UK Jus gydo seniena.

Nuo: Aleksandra
2018-12-12
Sveiki, dėl ilgalaikio streso, neseniai patyriau kažką artimo panikos priepuoliui, po jo yra pastovus nerimas, atrodo nieko nevyksta, širdis ramiai plaka o pati jaučiuosi kaip prieš egzaminą kokį, supratusi pati, kad taip būti neturi apsilankiau pas psichiatre kurį man išrašė Ketipinor 25mg tablečių, didžiausia problema tame, kad labai nenorėčiau gerti tokiu stiprių vaistų, ypač turinčiu tiek šalutinių poveikių prie to svorio augimą. (du kart išgėrusi po puse tabletes du kart jaučiau šalutinius poveikius-košmarai, stiprus širdies plakimas). Tikiu, kad kol viskas yra pradinėje stadijoje galėčiau susitvarkyti su paprastesniais vaistais, ar tokie yra? Ne žoliniu pagrindu aišku. (tėvas jaunystėje turėjo panikos atakų, sesuo taip pat turėjo ir geria antidepresantus)

Sveiki,

panikos atakos yra tik išraiška sutrikusios vegetacinės nervų sistemos, kitų somatinių ligų.

Gydymui yra visokių galimybių. Kiekvieno situacija skirtinga. Skiriasi kūno būklė, tolerancija medikamentams. Kad atsakingai paskirti gydymą - reikalinga konsultacija.

Nuo: Linas
2018-12-11
Gerbiama Gydytoja,
Noriu paklausti kuo skiriasi vaistas Spitomin nuo Lexotanil ar Xanax?
Dekoju uz Jusu atsakyma

Sveiki,

vaistai skiriasi savi chemine sandara. Bet visi yra raminantys vaistai, prie kurių vystosi parklausomybė, jei vartojama kasdien 3-4 savaites. Čia pats pavojingiausias priklausomybės atžvilgiu yra Xanax.

Nuo: Gedas
2018-12-07
Gal galite paaiskinti dar kaip gali cipralex sukelti sinusu ar kvepavimo taku infekcijas. Paskaiciau kad gali buti tokie salutiniai. Ar cia dazna? Pvz: uzgulta ir varvanti nosis....dazai pradejau sirgri bet gal tai susije ne su vaistu o su stresu?

Sveiki,

cipralex nesukelia jokiu infekcinių ligų.

Šalutinių poveikių jis taip pat "praktiškai" neturi. Klinikinėje praktikoje yra buvę galvos svaigimo, pykinimo jausmo suvartojus vaistą 1-2 valandas. Paprastai šalutinis poveikis, vaistą vartojant nepertraukiamai praeina.

dažnos infekcijos, peršąlimo ligos yra susijusijusios su silpna imunine sistema, kurią stipriai alina ilgalaikis stresas.

Nuo: Gedas
2018-12-06
Sveiki. Ar cipralex antidepresantas nesilpnina iminiteto? Girdejau kad kai kurie antidepresantai silpnina. Ka tuomet daryti?

Laba diena,

antidepresantai neturi imuninę sistemą silpninančio poveikio.

Kadangi AD mažina bendrai įtampą ir stresą organizme -turi teigiamą įtaką imunitetui.

Nuo: Petras
2018-12-04
Sveiki ar naudinga gerti prie sizifrenijos ir vaistu guarana 500mg

Laba diena,

kadangi šis žolinis preparatas gali padidinti bendrai nervų sistemos dirglumą/ jautrumą, vartoti galite labai atsargiai.

Nuo: Gabija
2018-12-02
Gerbiama Gydytoja,
Noriu paklausti as turiu panikos atakas ir daugybe psichosomatiniu simptomu ar gali tam padeti meditacijos uzsiemimai? Noriu isgirsti Jusu nuomone.
Aciu

Sveiki,

kaip nėra tos pačios ligos su visiems būdingais simptomais, atip nėra ir visiems tinkamo vieno gydymo būdo.

Meditacija dažniausiai yra tinkama. tačiau turėjau klientų, kuriuos kaip tik neigiamai veikia tyla, buvimas su savimi mintyse.

Nuo: Linute
2018-12-02
Laba diena,
Gudytoja mano klausimas Jums butu toks; as turiu sutrikusia vegetacine nervus sistema, geriu vaistus. Kodel gydytoja ryte negaliu atsikelti ir norisi miego, nesvarbu kada atsikelciau ar 8 ar 9 visada jauciuos neisimiegojusi. Ir nesvarbu kada vakare nueiciau ar 10 ar 12 ir kiek valandu bemiegociau vistiek jauciu , kad esu neisimiegojusi. Kaip buvai sveika niekada tokiu problemu nebuvo. Kodel taip atsitiko!
Dekoju

Sveiki,

į Jūsų klausimą galimas ne vienas atsakymas. Turima informacija man nepakankama. Kad atsakyti Jums atsakingai-man reikalinga konsultacija.

Nuo: Ieva
2018-11-29
Laba diena. Ar darantis miomos arba kiausides operacija reikia nutraukti antidepresantus? Dar idomu del danties implanto dejimo? Aktualus abu variantai? Jei reikia tai ka daryti nes savijauta be ju tragiska bus...mano ad- escitalopramas

Sveiki,

antidepresantų vartojimo nutraukti visais atvekjais nereikia.

Turite pasakyti gydytojui anesteziologui ar odontologui, kad vartojate AD.


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.