Klausk gydytojo

Aneta Railienė (UAB „Panerio klinika“)

Gydytoja-psichiatrė atsakys į klausimus apie suaugusiųjų psichikos sutrikimus, priklausomybę alkoholiui, medikamentams ir narkotikams, gydymo galimybes.

Gydytoja - psichiatrė Aneta Railienė dirba Laisvės atėmimo vietų ligoninės Sveikatos priežiūros tarnyboje gydytoja - psichiatre bei privačioje klinikoje UAB „Panerio klinika“. Diagnozuoja ir gydo psichikos sveikatos surtrikimus, priklausomybę alkoholiui, medikamentams, narkotikams: skiria medikamentus, teikia psichologinę pagalbą, konsultuoja pacientų artimuosius.
 
Išsilavinimas:
1988 - 1995 m.  Kauno Medicinos Akademijos Gydomąsis fakultetas,
1995 - 1997 m. Kauno Medicines Akedemija, pairminė medicinos gydytojo rezidentūra,
1999 - 2003 m.  KMU Psichiatrijos klinika, antrinė gydytojo – psichiatro rezidentūra, 2002-2003m. psichoterapijos studijos  Humanistinės ir egzistencinės psichologijos institute Vilniuje.
2002 m. ir 2003 m. VDU  Socialinių mokslų fakultetas, doc. Dr. James Fleming ir prof.habil dr. Antanas Goštautas vedami profesinės kvalifikacijos tobulimo kursai „Trumpalaikė psichoterapija“.
 
Kiekvienais metais keliu savo profesinę kvalifikaciją dalyvaudama gydytojams rengiamose konferencijose ir gydytojų kvalifikacijos kėlimo kursuose.

Darbo patirtis:
2003 - 2011 m.  Pravieniškių gydymo ir pataisos namai, Sveikatos priežiūros tarnyba, gydytoja-psichiatrė.
2004 - 2008 m.  C. Boim „Šeimos klinika“, gydytoja - psichiatrė.
2006 - 2009 m. UAB „Gintarinė kilnika“ gydytoja-psichiatrė.
2006 - 2007 m.  Pravieniškių 3- ieji pataisos namai, Sveikatos priežiūros tarnyba,gydytoja- psichiatrė.
Nuo 2007 m.  UAB „Panerio klinika“, įkūrėja, direktorė,  gydytoja - psichiatrė.
Nuo 2011 m.  Laisvės atėmimo vietų ligoninė, Sveikatos priežiūros tarnyba, gydytoja - spichiatrė
 
UAB ”Panerio klinika”
Panerių g. 79, Kaunas
+370 687 38049

 

Šiuo metu užduoti klausimo ekspertui nėra galimybės. Ieškokite dominančios informacijos klausimų – atsakymų archyve.

Ekspertas atsako:
Nuo: Mama
2018-04-17
Laba diena.Patarkite kaip prikalbinti artima zmogu gerti paskirtus vaistus nuo nerimo, baimes bei itarumo...ligos nepripazista ir del siu problemu-labai kankinasi, sunkiai bendrauja,neranda sau vietos...

Sveiki,

kaip prikalbinti? na tai Jūs žinote geriausiai, nes esate artimiausias žmogus.

Iš patirties galiu paskyti, kad žmogus turi suvokti , pažinti savo ligą ir kreiptis gydymui pats. nes gydymo sėkmė didžiąja prasme priklauso nuo jo paties.

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Kamilė
2022-10-26
Laba diena,
Vartoju Seroxat 20mg.po 0.5tab./d.,norėjau pasiteirauti ar šie vaistai gali būti vartojami nėštumo metu? Ačiū už atsakymą.

Laba diena,

vaistų vartojimas nėštumo metu yra kiekvienai moteriai atsikra, atysakinga tema.

Vienu sakiniu negaliu atsakyti.

Reikalinga konsultacija.

Nuo: Petras
2022-10-26
As beveik metus vartuoju reguliaria Somnols,jis man padeda,gal laikas pradeti gerti Melatoninas? Ar pades mas,dar ira toks ECOSH?

Laba diena,

tikrai verta bapandyti. Prie Somnols priprantama.

Nuo: Jūratė Pralgauskienė
2022-10-26
Sveiki.Noriu paklausti,ar Ličio karbonatas gali būti skiriamas su kvetiapinu,Fluxu(antidepresantu) ,lorafenu.Kokius tyrimus turėtų atlikti gydytojas prieš skiriant šį vaistą ir vartojimo eigoje?

Labas vakaras,

jau jums rasiau, kad litis turi daug pasaliniu poveikiu.

Tyrimu iki skyrimo reikia atlikti daug, po to teks pastoviai tirti licio koncentracija plazmoje ir dar begale tyrimu: kardiograma, inkstu funkcija, kepenu fermentai, slapimo tyrimas.

Nuo: Irma
2022-10-26
Sveiki lankiausi pas jus skyrėte Brintellix 10mg. Ir vakar tritico 150mg. Tregždalį nakčiai .Teko gulėti santarose papildė Elontril 150 ryte, dar vakare geriu Brintaliks nakčiai Tritiką . Ar tai tinkamas derinys,išgėrus Elontril jaučiu nerimą. Ačiū

Labas vakaras,

derinys tinkamas is esmes.

Svarbiausia ar pagerejo Jusu savijauta? Vaistas bupropionum nesukelia nerimo-ji mazina. Jei jauciate nerima- gydyma reikia koreguoti.

Nuo: Jūratė Pralgauskienė
2022-10-25
Laba diena.Ar gali būti ličio karbonatas skiriamas kartu su antipsichotiku kvetiapinu ( ketipinoru)?dukra geria antidepresantą Flux,kvetiapiną,lorazepamą ir dar paskyrė Ličio karbonatą.Ar tai suderinami vaistai?

Labas vakaras,

vaistai dera kartu.

Litis turi nemazai pasaliniu poveikiu, tad reikia gerai pagalvoti ar veltis i jo ilgalaiki vartojima?

Nuo: Vadimas
2022-10-19
Laba diena,
Beveik 1,5 vartojau sertralin, poveikio galiausiai nejaučiau. Dieną nuolatinis nerimas. Perėjau prie coaxil, bet pasidarė tik blogiau, miegas yra bet kas naktį neissimiegu, visą dieną po to jaučiuosi visiškai nepailsejes, nekaip. Imu nakčiai tai bromazepam, tai Halcion po pusę tabletės, padeda labai mažai. Ar verta kreiptis dėl preparatų pakeitimo ir kažko miegui?

Laba diena,

gydymą VISADA galima priderinti žmogaus poreikiams.

Normalu, kad kiekvienas medikamentas kiekvieną žmogų veikia individualiai. Skiriant medikamentus dar reikia atsižvelgti į esamus gretutinius susirgimus ir jų gydymui skiriamus medikamentus. Todėl reikia kantrybės. Aišku bėda-jei pas spichiatrą galite kreiptis tik po 1-1,5 mėnesio (nes nėra talonų)-procesas užtrunka.

Nuo: Lika
2022-10-17
Sveiki, norėjau paklausti ar ilgalaikis (5 ir ilgiau metų) tokių vaistų kaip Ciptalex ir Fluanxol (po 0,5 tabletės kartą per dieną) gali sukelti rimtų problemų su sveikata ar pabloginti protinę veiklą? Ir kaip ilgai galima vartoti tokius vaistus kaip Fluanxol (labai gerai nuima nerimą).
Ačiū už atsakymą.

Laba diena,

Jūs vartojate gydomuosius medikamentus. jie nesukelia priklausomybes ir negali pabloginti psichines sveikatos. jie skikrti viską gerinti, net su amžiumi blogėjančią atmintį.

Jei reikia, šie medikamentai gali būti vartojami ilgai-kiek reikia.

Nuo: Petras
2022-10-13
Daktare,ar gerai jeigu as naciai vartuoju kartu su Somnoliu Cardura 8mg(prostata ir krutines angina),Dabar viskas gerai,uzmigu greit.

Llaba diena,

taip, šie medikamentai gali būti kartu vartojami.

Nuo: -
2022-10-11
Sveiki. Norėčiau pasiteirauti dėl psichosomatikos. Sergu labai sunkios formos nerimo sutrikimu, nuolatos kamuoja įvairūs skausmai, sukelti nuolatinio streso, pykčio ir kitų neigiamų emocijų. Prieš 3 mėn pas gydytojus kreipiausi dėl viso kūno skausmo, stipriausias skausmas yra kojų srityje. Atlikau bendrąjį kraujo, C reaktyvaus baltymo, ir, kad bent kiek nusiraminčiau, CEA tyrimą, nes nerimavau dėl kaulų vėžio. Rezultatai nerodo absoliučiai nieko blogo, viskas normose. Štai jau 3 mėn gyvenau be tokio tipo skausmo. Neseniai išgyvenau tokį stresą, kad 2 dienas tiesiog drebėjau, nuolat pykino. Taip pat noriu paminėti, jog savaitė kaip esu nutraukusi antidepresantų vartojimą (Seroxat 20mg). Dabar 3 diena vėl kojų mėšlungis stiprus, jas skauda, o kartu ir visą vel kūną, rankas, nugarą, galvą. Stipriau pradeda skaudėti, kai stipresnis nerimas apima. Kaip jūs rekomenduotumėte, ar reiktų kreiptis pas gydytojus platesniam ištyrimui, pvz, rentgeno tyrimui, ar tai galėtų vėl būti nerimo pasėkmė? Ačiū Jums.

Laba diena,

atsakymas: Taip.

Iš esmės visos ligos yra "nuo nervų" , o bet kuri kūno organų liga "atsiliepia" "nervams".

Nuo: Alone
2022-10-10
Sveiki. Nuo nerimo,nemigos vartoju Zoloft 50 mg ir nakčiai Mirtazapin 15 mg ir Lorepazam 2,5 mg. Ar gerai veikia šis derinys? Kuom galėčiau keisti lorepazam? Ačiū labai.

Laba diena,

Lorazepamai išsivysto priklausomybė labai greitai. Todėl jis vartojamas tik pačiu pačiu blogiausiu atveju, kai užeina priepuolis. Kad sumažinti jo dozę- pusę tabletės po liežuviu. Suveikia greitai ir vaisto reikia mažiau.

Jūsų gydytojas turi Jums patarti. Paprastai stiprinamas pagrindinis gydymas, kad nereikėtų kasdien Lorazepamum.

Nuo: Valdas
2022-10-09
Idomu skaudejo grauze skranti nieko nerado,daktere paskyre antidepresantus,visokius mertezapin eglonyl ir t.t. dabar nuo ju atsirado refliuksas ir erozijos,o nuo tu vaistu gavau priklausomybe,mes negaliu nes tiesiog neuzmiegu. Ir tokiu kaip as daugybe. Tik nevisi suprant kad yra
priklausomybe,buvo ir panikos kol nesupratau kad cia geruju vaistuku pasekme. Dabar mastau kaip issikapstyt danuo daktariuku sukeltos priklausomybes?

Laba diena,

medikamentai Mirtazapinum ir Eglonyl yra gydomieji ir priklausomybės jiems nėra.

tad Jums skyrė gerą, šiuolaikišką gydymą.

Kad be medikamentų Jūsų būklė vėl tampa bloga -kalti ne medikamentai, o Jūsų galvos smegenis: jos tiesiog nebegamina medžiagų, reikalingų gerai savijautai. Ir smegenų veikla nuo Jūsų noro jaustis gerai nepagerėja.

Reiškia-reikia toliau gydyti ligą.

Nuo: Jurij
2022-10-09
As jau metus vartuoju po viena tabletes Somnols,man padeda,ar galiu ir toliau gerti si vaista?

Laba diena,

jei Jums bandė pritaikyti gydomuosius miegui vaistus ir NIEKAS netiko ( o taip nebūna), tada belieka vartoti Somnols.

Nuo: Petras
2022-10-08
Jau apie metus vartuoju sertralin,tiapridal ir somnols,Neseniai prasidejo man baisus sapnus,dabar sumazinau tiapridal iki puses tabletes,bel vel sapnuoju ta pati,kas cia gali buti?

Sveiki,

sapnai rodo, kad miegate prastai.Reikia didinti miogui medikamentų dozę.

Nuo: Eva
2022-10-08
Laba diena. Atsitiko labai skaudus įvykis gyvenime, ir suprantu kad be vaistų darosi neįmanoma pakelti emocinio skausmo. Kur reikėtų kreiptis kad būtų paskirti ir išrašyti kažkokie vaistai galintys padėti? Ačiū.

Laba diena,

medikamentinį gydymą skiria gydytojas-psichiatras. Jis suteikia ir pirminę psichologinę pagalbą.

Jūsų šeimos klinikoje arba Jums artimiausiame Psichikos sveikatos centre dirba gydytojas-psichiatras ir psichologas. Šeimos gydytojo siuntimo nereikia.

Nuo: Algirdas
2022-10-07
Gerb. gydytoja,
Kas tai galėtų būti ir dėl ko, Jūsų nuomone, kai snūstelėjus, ar jau normaliai miegant, dažniausiai tik kojos patrūkčioja tarpais, bet kartais būna tokie kaip ir nukrėtimai lyg elektros šoku per visą kūną, kad net visu kūnu sutrūkčioju, kartais rodos net pašokstu visu kūnu, atsibundu tuomet žinoma, kartais ir išsigąstu dėl to, bet jokių nei spazminių dieglių, nei skausmų niekur nebūna tuomet. Šiaip kokių tai diagnozuotų susirgimų neturiu, išskyrus depresiją, kurią gydausi vartodamas duloksetiną(60mg rytais), amžius 59, alkoholio absoliučiai nevartoju bei nerūkau per 30 metų jau.
Geros kloties ir sveikatos Jums.

Laba diena,

Jūsų aprašyti simptomai - tai nervų sistemos trigdžiai ir kartu pirmos miego fazės sutrikimas.

Pasitarkite su savo gydytoju psichiatru, galima skirti gydymą.

Nuo: Inesa
2022-10-05
Sveiki.kol sulauksiu eiles pas psihiatra gal galit jus ka pakomentuoti kas galetu buti man?mano simtomai:
1.)kiek pamenu nuo 12 m tirpsta kaire koja,tampa sunki,nebjauciu jos jai ilgiau pavaikstau,turiu sesti ,tupti arba nugriusiu.
2).kokia 7 m traiskanoja,asaroja,uzsideda migla desinej aki,daktare nieko tokio nemate.
3)kokia 5 m pastoviai labai uzkieteja viduriai.
4)netraukia visiskai nenoriu lytiniu santikiu nors man 43m
5)jau 2m neina ryt maisto ir skycio,lyg kas uzspazmuotu,iskart dustu springstu.buna ir geresniu dienu iki pietu geriau o vakare nieko nenuryju,daktarai visi praeiti,tyrimai daryti ir nk nerado.
6)esu pikta,irzli viskas nervina,noriu ramybes,vienatves,nenoriu bendrauti.
7)nera jegu net apsitvarkyti namie.
8)nuolatiniai galvos skausmai,svaigimas
9)atmintis suprastejo,greit prarandu minti ka galvojau,pamirstu net vaistus isgeriau ar ne.
10)daznai susvirduliuoji pameto i sonus
11)krutines skausmai sirdies plote,kardiologas nieko blogo nemato.du kart greitaja saukiau nes uzejo priepoliai,dusino,degino sirdi,drebino,po priepuoliu buvo sunku kalbeti.12)neuzmigdavau be 3-4nakties o atsikeldavau 7-8 ryto.dabar geriu biski raminancius tai bent laiku uzmiegu.
Laukiu atsakymo

Laba diena,

ši svetainė nėra skirta konsultuoti.

Jums reikalinga išsami gydytojo-psichiatro konsultacija.

Nuo: airida
2022-10-05
Sveiki. Iki kada vėliausiai galima išgerti fluanxoli.aciu

Laba diena,

iš esmės Flupenthixolum yra pirmos dienos pusės vaistas. Tikslių valandų nėra, nes žmonių dienos režimas skirtingas. Jei vaistas Jūsų ne aktyvina, o tik sumažina įtampą/nerimą/nuraminas įtemptas mintis, galima jį vartoti ir vakare.

Nuo: Anonime
2022-09-27
Laba diena,gydytoja. Kartais vartoju propranololį nuo per didelio pulso ir permušimų. Ar galima vartoti jį su escitalopramu ir fluanxol?

Laba diena,

taip, galima.

Nuo: Inesa
2022-09-26
Labas vakaras. Norėjau pasiteirauti kas gali būti buvau nukritus nuo laiptu patyriau smegenū sutrenkima dabar nuolat jaučiu nuovargi silpnuma kartais svaigsta galva pamirštu greit viska dar naktim pradėjau miegodama vaikščioti.

Laba diena,

pirmiausia jus turi konsultuoti gydytojas-neurologas. Po traumu gali buti liekamieji reiskiniai. jei gydytojas-neurologas patars kreiptis i gydytoja-psichiatra, tada kreipkites.

Nuo: Žydrė
2022-09-24
Laba diena.Nuo rugsėjo 1 d. pradėjau gerti seroxata 10mg puse tabletės. Bet dar didelio pagerėjimo nejaučiu ar dar reikia laiko ar reiks didinti dozę?buvau nutraukusi prieš mėnesį bet po dviejų savaičių vėl pajučiau nerimą ir gryžau prie 10mg.

Sveiki, jei nera pasaliniu poveikiu, doze galima didinti.


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.

Šis atsakymas yra bendro pobūdžio informacija, kuri nėra ir jokiais būdais negali būti laikoma Jūsų diagnoze, skiriamu gydymu ar kitokia Jums tiesiogiai teikiama sveikatos priežiūros paslauga. Bendro pobūdžio atsakymas teikiamas išimtinai pagal Jūsų pateiktą klausimą. Visais atvejais rekomenduojame kreiptis tiesiogiai į sveikatos priežiūros specialistą dėl diagnozės, gydymo ar kitokios sveikatos priežiūros paslaugos.