Klausk gydytojo

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Aneta Railienė (UAB „Panerio klinika“)

Gydytoja-psichiatrė atsakys į klausimus apie suaugusiųjų psichikos sutrikimus, priklausomybę alkoholiui, medikamentams ir narkotikams, gydymo galimybes.

Gydytoja - psichiatrė Aneta Railienė dirba Laisvės atėmimo vietų ligoninės Sveikatos priežiūros tarnyboje gydytoja - psichiatre bei privačioje klinikoje UAB „Panerio klinika“. Diagnozuoja ir gydo psichikos sveikatos surtrikimus, priklausomybę alkoholiui, medikamentams, narkotikams: skiria medikamentus, teikia psichologinę pagalbą, konsultuoja pacientų artimuosius.
 
Išsilavinimas:
1988 - 1995 m.  Kauno Medicinos Akademijos Gydomąsis fakultetas,
1995 - 1997 m. Kauno Medicines Akedemija, pairminė medicinos gydytojo rezidentūra,
1999 - 2003 m.  KMU Psichiatrijos klinika, antrinė gydytojo – psichiatro rezidentūra, 2002-2003m. psichoterapijos studijos  Humanistinės ir egzistencinės psichologijos institute Vilniuje.
2002 m. ir 2003 m. VDU  Socialinių mokslų fakultetas, doc. Dr. James Fleming ir prof.habil dr. Antanas Goštautas vedami profesinės kvalifikacijos tobulimo kursai „Trumpalaikė psichoterapija“.
 
Kiekvienais metais keliu savo profesinę kvalifikaciją dalyvaudama gydytojams rengiamose konferencijose ir gydytojų kvalifikacijos kėlimo kursuose.

Darbo patirtis:
2003 - 2011 m.  Pravieniškių gydymo ir pataisos namai, Sveikatos priežiūros tarnyba, gydytoja-psichiatrė.
2004 - 2008 m.  C. Boim „Šeimos klinika“, gydytoja - psichiatrė.
2006 - 2009 m. UAB „Gintarinė kilnika“ gydytoja-psichiatrė.
2006 - 2007 m.  Pravieniškių 3- ieji pataisos namai, Sveikatos priežiūros tarnyba,gydytoja- psichiatrė.
Nuo 2007 m.  UAB „Panerio klinika“, įkūrėja, direktorė,  gydytoja - psichiatrė.
Nuo 2011 m.  Laisvės atėmimo vietų ligoninė, Sveikatos priežiūros tarnyba, gydytoja - spichiatrė
 
UAB ”Panerio klinika”
Panerių g. 79, Kaunas
+370 687 38049
panerioklinika@gmail.com
www.panerioklinika.lt

Ekspertas atsako:
Nuo: Ramune
2018-04-12
Laba diena,norejau Jusu paklausti.Ar geriant raminamus Alprazolama po puse tabl.ryte ir vakare del nerimo,tarpuose butu galima pagerti nervus raminamos Neuro-2arbatos.?

Sveiki,

jei vartojate alprazolamum, nėra prasmės gerti žolinių preparatų ar arbatų, nes jų veikimas, lyginant su alprazolamu yra lygus 0.

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Mama
2018-04-17
Laba diena.Patarkite kaip prikalbinti artima zmogu gerti paskirtus vaistus nuo nerimo, baimes bei itarumo...ligos nepripazista ir del siu problemu-labai kankinasi, sunkiai bendrauja,neranda sau vietos...

Sveiki,

kaip prikalbinti? na tai Jūs žinote geriausiai, nes esate artimiausias žmogus.

Iš patirties galiu paskyti, kad žmogus turi suvokti , pažinti savo ligą ir kreiptis gydymui pats. nes gydymo sėkmė didžiąja prasme priklauso nuo jo paties.

Nuo: Asta
2018-04-17
Gerbiama Gydytoja,
Noriu isgirsti is Jusu kokios yra pagrindines proezastys, kai sutrinka vegetacine nervu sistema?
Aciu Jums

Sveiki,

apie vegetacinės nervų sistemos sutrikimus kalbėjau anksčiau ir daug.

Pagrindinės priežąstys: 1-genetiškai paveldėta jautri nervų sistema,2-kūno ligos(somatinės ligos ir sutrikimai),3-psichikos ligos.

Nuo: Gražvyda
2018-04-10
Laba diena, turiu nejaukų klausimą, kurio negrįstu klausti daktaro, kuris mane gydo, nes jis yra vyras... Žodžiu, visą gyvenimą turiu problemų su vidurių užkietėjimu, o pradejus gerti antidepresantus pastebėjau, kad viduriai pradėjo kietėti ypaš. Valgau sriubas, daržoves, vaisius, bet be laisvinančių žvakučių neapseinu labai dažnai, tai labai kankina. Seniau man padėdavo papildai į kiuriuos įeina: šaltekšnio milteliai (487,5 mg), gumiarabikas, kalcio fosfatas, celiuliozė mikrokristalais, magnio stearatas, taip pat daug kas giria Colon Well, bet ar tai nepakenks antidepresantų veikimui? Ar galiu vartoti tokius papildus su antidepresantais?

Sveiki,

vidurių turėjimas kasdien yra didelė prabanga - kaip rodo praktika. O tai labai svarbu virškinimui, medžiagų pasisavinimui, net gerai nuotaikai.

Savo klientam siūlau:gerti magnio 500-1000-1500 mg (Magnis B6 470 mg Sanofi) paros bėgyje. Tai papildo magnio atsargas, ko paprastai labai reikia ir atlaisvina vidurius. Plius SKYSČIAI: 300-400ml / 10 kg kūno svorio per parą. Kava neįsiskaito. Toliau: džiovinti vaisiai, duona su sėklomis ir grūdais, linų sėklos (sėmenys) po 1 šaukštelį 1-2-3 x paroje suvalgyti/nuryti.

Tos priemonės paprastai suveikia.Dažnai ir visų kartu nereikia.raskite savo kombinaciją.

Nuo: Renata
2018-04-10
Laba diena,
Gydytoja noriu Jusu paklausti. Zodziu as gydausi antidepresantu Coaxil jau 7 menesiai, nuo somatiniu sutrikimu ir nerimo. Jis man labai padejo galima sakyti vel mane pastate ant koju. Bet dar turiu tokio jausmo, kad kaip iseisiu kazkur ar linksiu viena , kad nepasidarytu bloga ar silpna. Ar cia del dar likusio nerimo taip ar vaistas nelabai veikia kaio reikia. Kodel taip yra?
Aciu Jums uz atsakyma

Sveiki,

manau, kad Jūs turite likusį nerimą su panikos atakos atspalviu. Reikia tartis su gydančiu psichiatru, jis Jus mato ne pirmą kartą ir gali patarti ar dar reikia medikamentų/ gal kitų/ gal trūksta psichoterapijos? Kiekvienas epizodas yra skirtingas, nebūna vienodų, todėl ir gydymas gali būti kitoks, nepaisant, kad medikamentas, atrodo, jums ir vėl "tiko".

Nuo: Rasa
2018-04-09
Laba dienaGerb.gydytoja,norejau paklausti..ar klonazepamas yra labai stiprus raminamas vaistas.Geriu antidepresantus 6 sav.,viskas neblogai,bet ryte ir po piet uzeina keistas neramumas (jausmas lyg sirdis nerami ir toks nedidelis drebuliukas)Gydytoja sake,kad po 6 sav.to neturetu buti .Geriau xanaxman tiko,bet gydytoja pakeite klonazepamu.Turiu astma ir bijau sito vaisto.Ir ar pvz.Rameval negalima naudoti su siais vaistais.Aciu uz Jusu sugaista laika.

Sveiki,

xanax yra prastas vaistas ilgalaikiui vartojimui, o clonazepamum neturėtų būti skirimas ne epilepsijos atveju. Prie clonazepamum labai greitai priprantama, jis blogina atmintį, dėmesio sukaupimą, nukenčia tikslūs rankų pirštų judesiai.

Jums reikėtų tartis savo psichiatru kaip keisti/stiprinti gydymą, kad rezultatas būtų gautas ilgalaikio vartojimo vaistais.Be raminamųjų.

Nuo: Rasa
2018-04-05
Laba diena gerb.gydytoja,norejau suzinoti Jusu nuomone.Antra karta pradejau gerti Cipralex 10mg. (praejo 5savaites.)Lyg viskas po truputi gereja,tik likes toks jausmas,nepasitikejimas jegom,kad jei kazkur eisiu,gali pasidaryti bloga.Gydytoja liepe gerti po 1,5 tabl. (1 ryte ir 0.5 per pietus)..anksciau geriau 0.5ryte ir 0.5 vakare.Kai isgeriau 1tabl.ryte,vel pasijauciau be jegu,apsnudus ..ir t.t
Norejau Jusu paklausti,gal butu galima vaistukus issidalinti i 3 dalis (ryte,pietums ir vakare? Ir ar cipralex gali slopinti nora valgyti (pradzioj to nebuvo)Aciu uz Jusu nuomone.

Sveiki,

jei escitalopramum Jus slopina, galite vartoti visą jo dozę iš karto vakare ar nakčiai. Nieko nereikia dalinti.

Escitalopramum pats neveikia alkio jausmo nei slopinančiai nei aktyvinančiai.

Keičiantis būsenai, gerėjant, paprastai praeina buvęs padidintas valgymas, todėl apetitas atrodo sumažėjęs. Paprastai tariant - praeina valgymas dėl malonumo ir griaužimas iš nerimo - įtampos.

Nuo: Erika
2018-04-03
Gydytoja, geriu antidepresantus rytais seroxat. Uzmiegu vakare labai saldziai ir greitai ir ismiegu apie 6,5 - 7 val, sapnu neatsimenu, kai kuriom naktim prabundu ir greitai vel uzmiegu, bet dazniausiai ismiegu nuo 22.30 iki 5:40. Diena mieguistumo nebuna, jauciuosi zvali ir pailsejusi, dirbasi gerai. Ar uztenka suaugusiam jaunam apie 30 m. Zmogui 7 val miego? Nes visur raso, kad sveiki zmones turi ismiegoti 8 - 9 val. Neramina vien tas faktas, kad mazai valandu ismiegu na ir tas laikas iki darbo rytais toks tuscias...

Sveiki,

miego poreikis kiekvienam žmogui yra individualus. Svarbiausia kaip Jūs jaučiatės. Gal ir anksčiau nebuvote iš tų, kurie ilgai miega.

Nuo: Jolanta
2018-04-03
Laba diena. Viskas prasidėjo nuo nerimo - negavau tinkamo gydymo ir prisidėjo dar ire depersiškumas, dabar gydausi efektyvesniais vaistais, kaip ir gerėja, bet man kelia baimę mintis, kad jei yra polinkis į psichinius sutrikimus, tai ateityje gali užklupti dar sunkesnės ligos kaip psichozė, šizofrenija... Sakykite, gydytoja, ar šios ligos turi tarp savęs tiesioginį ryšį???

Sveiki,

jei Jums yra PAGRĮSTAI diagnozuotas neurozinio spektro sutrikimas ( nerimas, depresija) ir turite daugiau nei 33-35 m amžiaus (moterims), psichotinio spektro susirgimui nebėra šansų atsirasti. Aišku yra išimčių, kaip pvz yra šeimoje psichozės/paveldimums ir Jūs pvz labai vėlai gimdote arba patiriate karo baisusmus, ar Jus kankina ir t.t.... bet čia tik tikimybių teorija.

Nuo: Ieva
2018-04-02
Sveiki.Sergu lengva paranoidinės šizofrenijos forma,todėl sunku mąstyti ir kažką jausti.Ar vartojant vaistus ir laikui bėgant galima tikėtis pakitimų?Dar sunku sutelkti dėnesį,ir internete sksičiausi apie dėmesio sutrikimo sindromą,kiek straipsnyje buvo pateikta simptomųne itin aišku tapo kas ir kaip.Gal galėtumėte apie tai papasakoti daugiau?

Daugiau papsakoti gali Jums asmeniškai Jūsų gydytojas. Nes kiekvieno žmogaus būsena ir liga turi būdingą eigą ir gydymą. Negaliu komentuoti to, ko nematau.

Jei abejojate gydymo efektyvumu, visada galite kreiptis į dar 1 specialistą ir išgirsti dat vieną nuomonę.

Nuo: Lina
2018-04-02
Laba diena, gydytoja geriu antidepresanta paroksetina dvi savaites, ir labai žymus pagerėjimas, nera jau nerimo praktiškai tai ir miegas susitvarkė pasidarė gilus, dienom nerimo nėra. Noriu pasiteiraut ar galiu ryte su pusryčiais išgerdama vaistus gert juodos kavos mažą puoduką? Nes kažkaip bijau, kad vaisto poveikį kava numuš ar taip negali būt? Iš anksto dėkoju už atsakymą. Su pagarba ir geriausiais linkėjimais Lina

Sveiki,

kavos puodelius galite išgerti per dieną 2. Tai teigiamai veikia net smegenų metabolizmą, nes tikra kava turi daug antioksidantų,

Bet koks gydymas negali atimti iš žmogaus mažų gyvenimo malonumų. Čia aš nekalbu apie ydas.

Nuo: Simona
2018-03-31
Laba diena,
Gydytoja ar Wellbutrin (bupropion) tablete galima perlauzti ir padalinti per puse?
Aciu Simona

Sveiki,

jei tabletė turi dalijimo vagelę, reiškia galima ją dalinti. Jei neturi, tabletė dažniausiai neturėtų būti dalinama. Daugelis vaistų dabar ,modernus, prailginto išskyrimo ir tabletės nagalima dalinti.

Šiuo metu rinkoje esantis BUPROPIONUM yra Elontril vardu ir jo tabletės dalinti negalima.

Nuo: Ugnė
2018-03-29
Kokia Jūsų nuomonė apie antidepresantą valdoksaną?Man toks įspūdis kad jį skiria man gydytojas ir giria kaip revoliuciją vaistų pramonės lyg turėtų kokią sutartį su jo gamintojais, bet man jis nei kiek nepadeda. Man yra generalizuotas nerimo sutrikimas, gėriu jau tikrai ilgai ir jokio absoliučiai jokio poveikio net menkiausio. Klausiu daktaro o jis man pasakoja - duokit sau laiko, duokit sau laiko... Paskaičiau čia jūsų atsakymus, kad vaistai jau po 2 savaičių turėtų bent menką poveikį duoti, oi aš geriu jau 3 mėn. ir kankinuosi, kenčiu nerimą ir dieną ir naktį. Ar tinkamas jis JŪSŲ BŪTENT NUOMONE generalizuotam nerimui gydyti? Turbūt laikas keisti daktarą į kompetetingesnį?

Sveiki,

manęs klausdama Jūs pati atsakėte į savo klausimą. Linki Jums surasti Jums tinkamą ir gerą specialistą.

Nuo: Ugnė
2018-03-29
Laba diena. Jau klausiau jūsų apie šizoafektinį sutrikimą. Bet noriu dar paklausti. Ar žmogaus būklė vartojant vaistus gali būti palaikoma stabili. Ar įmanomi paūmėjimai vartojant vaistus?(pakankamai nemažas dozės) Kiek laiko simptomų nebuvimo turi praeiti, kad galima būtų sakyti, kad yra remisija. Šiuo metu nėra nei negatyvių nei pozityvių simptomų. Man labai baisu, nes nežinau ar bus įmanoma gyventi toliau. Jaučiu pastovią įtampą ir jokio aiškumo ko tikėtis.

Sveiki,

vaistais stengiamasi palaikyti žmogaus būklę stabilia, tačiau garantijų kad bus vienaip ar kitaip niekas neduoda. Vaistų fone pablogėjimas galimas.Schizoafektinio sutrikimo atveju, jei 3 metus nėra būklės pablogėjimo gydymo fone, galima galvoti apie remisiją ir bandyti nutraukti medikamentų vartojimą.

BET visada yra bet. Kiekvieno situacija, ligos eiga, gyvenimo būdas yra labai skirtingi, todėl geriausiai Jums gali atsakyti Jus gydantis ir stebintis psichiatras.

Nuo: Lijana
2018-03-29
Gerbiama gydytoja, ar antidepresantas Mirtazapinum iš tiesų Jūsų praktikoje pacientams stipriai augina svorį? Kasdien pabundu labai anksti 5-6 val ryte, nes užeina rytinis nerimas. Agomelatinum nepadeda, gydytojas sakė , kad greičiausiai teks keisti, bet kažkaip bijau, nes nei vienai moteriai nesinorėtų priaugti daug svorio, nes tada nerimą pakeis kitos formos liūdesys:( Be to ar suaugusiam žmogui pakanka 6-7 val miego? Kartais 5...

Sveiki,

bet koks vaistas pats retai "augina svorį". Nuo vaisto gali keistis alkio ar sutumo jausmas. Svoris auga nuo pasikeitusios mitybos ir fizinio aktyvumo.

Mirtazapinum dažnai padidina alkio jausmą.

Gydymą Jums tikrai reikia derinti ir keisti, nes nesijaučiate gerai. Kaip tai daryti, galiu paskyti tik konsultacijos metu, nesu aiškiaregė ir tik iš kelių sakinių, nematant būklės, nesąžininga teikti gydymo rekomendacijas.

Nuo: Evelina
2018-03-28
Labas vakaras norejau pasiklausti ar konsultuojate internetu, ieskau neurologo pagalbos paskutinius menesius sutriko kalbos, sunku suprast kanors, neprisimenu praeities ir smulkmenu , sunku prisiminti ka zmones pasakoja isiminti ir susikaupti , sunku mastyti kazka atrodo kaip nervai uzspausti ir galvos skausmai keisti buna , sunku su zmonemis bendrauti niekad nebeturiu ka pasakyti. Kas tai galetu buti ir kaip gyditi

Sveiki,

primenu, kad Jūs parašėte gydytojui-psichiatrui (rašote neurologo). Internetu nekonsultuoju, nes tokia konsultacija, ypač pirminė, yra mažai vertinga.

Atvykite gyvai konsultacijai. Nutarsime dėl Jums reikalingo gydymo, pradėsite vartoti vaistus ir būsena greitai peadės gerėti.

Registracija 8 687 38049.

Nuo: Lina
2018-03-28
Gydytoja, persalau, bet geriu dvejus antidepresantus- ryte paroksetina, vakare valdoksana... ar galiu gerti nuo persalimo gripeksa, sinupreta ir pan?

Sveiki,

antidepresantus turite vartoti. Gripex nereikėtų vartoti, nes ten yra pseudoefedrino, kuris greitai "atkemša" nosį, panaikina visus "varvėjimus", bet turi didelę sąveiką su visais vaistais ir neigiamai veikia ypač inkstų kraujotaką.

Gerkite paracetamolį, vitaminą C, sinupretas tinka ir nepamirškite vartoti daugiau skysčių / šiltos arbatos.

Nuo: Gintare
2018-03-27
Rasete “tikras nerimo sutrikimas” o kokiu rusiu buna nerimas? Man psichologe labai numuse upa pasakydama, jog uzejus nerimui per 2 men. neisejau is jo psichoterapijos pagalba, todel jos teigimu mano nerimas turbut ne psichologinis, o biologinis ir kad tik vaistai gali man padet. As nenoriu tuo tiket, nes nerimas stsirado po ilgalaikio streso ir jau ne visai jauname amziuje (25 m.). Ar yra toks diferencijavimas nerimo i biologini ir paichologini? As tokios inf. Nerandu...Be to kokios rusies psichoterapija yra efektyviausia iveikti nerima?

Sveiki,

kad viską Jums išaiškinti, atsakingai atsakyti į Jūsų klausimus, reikalinga konsultacija. Deja, čia tokios galimybės neturiu.

Atvykite konsultacijai gyvai į Panerio kliniką.

Nuo: Laura
2018-03-27
Ar ilgalaikis ar netgi nepertraukiamas antidepresantų vartojimas labai žaloja organizmą? Ar labai sutrumpina žmogaus gyvenimo trukmę? Juk tai visgi chemija. Be to prašau atsakykite ar geriant šiuos vaistus nuolatos galima gyventi įprastą gyvenimą? Gerti, valgyti ką nori ir pan? Nes baisu pasidaro paskaičius informacinį lapelį, atrodo kad geriant tokius vaistus esi arčiau mirties nei visi kiti plius negali mėgautis gyvenimo malonumais: kava, net saikingu kiekiu alkoholio ir pan. Daktaras nekalbus, todėl prašau Jūsų nuraminimo. Iš anksto ačiū.

Aveiki,

jei skaitysite vaistų anotacijas, tai tik ir liksite jų skaitytoja.

Kaip vartoti, kiek ir ką, su kuo, viską turi paaiškinti gydytojas. Gydytojas turėtų Jums visų pirma paaiškinti kam ta anotacija Lietuvoje parašyta ( ne pacientui). Kalbant apie pašalinius poveikius, tai visi vaistai jų turi, bet ne visiems ir visada tie pašaliniai būna. Vaistų pramonė taip pat eina į priekį, Vaistai kuriami saugesni, "švaresni". Taip tai chemija, bet dabar ne chemijos, pvz žolinių taip pat švarių vargu ar rasi.

Girdžiu, kad Jūs nerimaujate daugiau dėl skiriamo gydymo nei dėl pačios ligos. Dažniausiai žmonės užduoda klausimus, nerimauja dėl ligos.

Gal Jums nereikalingas gydymas 'visą gyvenimą ar pastoviai".

Vertėtų išklausyti dar vieną nuomonę.Kito specialisto.

Nuo: Ugne
2018-03-27
Laba diena. Ar galima papildus glicina, gaba ar melatonina vartoti prie antidepresantu? Glicinas mane gerai ramina, gaba irgi. Melatoninas miegui. Ar jie nesipjauna?

Sveiki,

yra įvairių nuomonių.

Jei Jūs jau vartojate antidepresantus, mano nuomone, papildomai vartojant melatoniną gaunasi, kad ant "sviesto tepate margariną".

Kažkaip nelogiška mano nuomone: jei Jums nepadėjo vitaminai, mineralai, žuvų taukai, melatoninas ir psichoterapija ir jau vartojate AD, tada kam tas melatoninas?

Glicinas, gaba-amino -sviesto rūgštis, taip kartais skiriu papildomai prie AD , bet tai labai individualu.

Nuo: Lina
2018-03-27
Laba diena,
Gydytoja turiu nerimo sutrikima geriu antidepresantus. Be labai neturiu jegu ir energijos. Gydytoja minejo, kad galima israsyti antidepresantu soecialiai tam skirtu. Ka Jus galvojate ar tai tinkamas varijantas. Kraujo tyrimai daryti pilni nieko netruksta viskas gerai.

Sveiki,

tikrai sunku atsakyti, nematant Jūsų, nes kiekvieno nerimas ir jo priežąstys unikalios, nors daug kas žmonijoje ir kartojasi.

Kalbant apie tyrimus, "jei nieko netrūksta", tai dar svarbu kas žiūri ir kokio trūkumo ieško. Labai dažnai mano praktikoje tie kurie turi "normalius tyrimus" ,realiai rezultatus turi tik vidutinius ir neteikiančius pagrindo sveikai psichikos ir organizmo būklei.


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.