Klausk gydytojo

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Aneta Railienė (UAB „Panerio klinika“)

Gydytoja-psichiatrė atsakys į klausimus apie suaugusiųjų psichikos sutrikimus, priklausomybę alkoholiui, medikamentams ir narkotikams, gydymo galimybes.

Gydytoja - psichiatrė Aneta Railienė dirba Laisvės atėmimo vietų ligoninės Sveikatos priežiūros tarnyboje gydytoja - psichiatre bei privačioje klinikoje UAB „Panerio klinika“. Diagnozuoja ir gydo psichikos sveikatos surtrikimus, priklausomybę alkoholiui, medikamentams, narkotikams: skiria medikamentus, teikia psichologinę pagalbą, konsultuoja pacientų artimuosius.
 
Išsilavinimas:
1988 - 1995 m.  Kauno Medicinos Akademijos Gydomąsis fakultetas,
1995 - 1997 m. Kauno Medicines Akedemija, pairminė medicinos gydytojo rezidentūra,
1999 - 2003 m.  KMU Psichiatrijos klinika, antrinė gydytojo – psichiatro rezidentūra, 2002-2003m. psichoterapijos studijos  Humanistinės ir egzistencinės psichologijos institute Vilniuje.
2002 m. ir 2003 m. VDU  Socialinių mokslų fakultetas, doc. Dr. James Fleming ir prof.habil dr. Antanas Goštautas vedami profesinės kvalifikacijos tobulimo kursai „Trumpalaikė psichoterapija“.
 
Kiekvienais metais keliu savo profesinę kvalifikaciją dalyvaudama gydytojams rengiamose konferencijose ir gydytojų kvalifikacijos kėlimo kursuose.

Darbo patirtis:
2003 - 2011 m.  Pravieniškių gydymo ir pataisos namai, Sveikatos priežiūros tarnyba, gydytoja-psichiatrė.
2004 - 2008 m.  C. Boim „Šeimos klinika“, gydytoja - psichiatrė.
2006 - 2009 m. UAB „Gintarinė kilnika“ gydytoja-psichiatrė.
2006 - 2007 m.  Pravieniškių 3- ieji pataisos namai, Sveikatos priežiūros tarnyba,gydytoja- psichiatrė.
Nuo 2007 m.  UAB „Panerio klinika“, įkūrėja, direktorė,  gydytoja - psichiatrė.
Nuo 2011 m.  Laisvės atėmimo vietų ligoninė, Sveikatos priežiūros tarnyba, gydytoja - spichiatrė
 
UAB ”Panerio klinika”
Panerių g. 79, Kaunas
+370 687 38049
panerioklinika@gmail.com
www.panerioklinika.lt

Ekspertas atsako:
Nuo: Sonata
2018-02-12
Sveiki,

Ar galėtumėt patarti nuo ko pradėti pagalbą alkoholikui? Ar yra galimybė nemokamai paguldyti į ligoninę gydymui, bent dėl paties žmogaus saugumo jo sveikatai ir gyvybei? Ši liga akivaizdi, žmogus praradęs socialinius įgūdžius, atminties praradimai ir kt panašūs dalykai tokiai ligai. "Stažas" ne vieneri metai, alkoholio vartojimas kasdieninis. Nebežinau nuo ko pradėti. Gal yra galimybė bent kuriam laikui paguldyti į ligoninę, aišku pačiam žmogui sutinkant. Dienos stacionarai netinkami, nes pats asmuo nesugebėtų nei pats nuvažiuoti, nei grįžti namo.
Būsiu begalo dėkinga už bet kokią info

Sveiki,

valstybinės psichiatrijos ligoninės teikia stacionaro paslaugas. Jei negalite žmogaus nuvežti į Jums arčiausios psichiatrijos ligoninės priėmimo skyrių, kvieskite GMP. Atvykę gydytojas ir slaugytoja, patars, suteiks pirmą medicininę pagalba, o gal ir nuvež į ligoninę.

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Andrius
2018-05-20
Laba diena. Norejau paklausti kas man gali buti 5 metai skauda galva kaktos sritije nuolat tyrimai magnetas ir kompiuterine tomografifa nieko nerodo blogo. Paskui prasidejo prakaitavimai viso kuno ir jau jokie trys metai nuolat sala rankos ir kojos ir yra dregnos.. Geriau ginkmedi plesiansiu visokiu niekas nepadeda vaistai nuo skausma laikinai biski nuima skausma ir vel tuoj skauda.. Kas man gali buti esu buves beveik pas visu specialibiu gydytoju ir nieka neranda. Saka kad yra sutrikusi autonomine nervu sistema. Dave raminanciu nieka nepadeda. Papildu geriau visokiu zoleliu nieka nepadeda.. Paskire antidepresanta elontril tai darnesusipirkau norejau jusu paklausti apie ji ar jis man tiktu?? Ir kaip jis veikia? Nes buvo paskire aminitriptelina geriau tad buvo baisu ir nieka nepadejo

Sveiki,

kad atsakyti į Jūsų klausimus, man reikalinga visa konsultacija.

Jei Jums taip kas galėtų atsakyti, tai būtų jau senai atsakę.

Atvykite konsultacijai.

Nuo: Ausra
2018-05-18
mesti,betLaba diena,labai prasau patarimo kur kreiptis pagalbos.Sunus del psichines ligos geria vaistus ir parkopana,kuriuo pradejo piknaudziauti.Nori mesti,bet negali, prasideda neisgerus 5,6 tableciu psichoze ir kiti negeri dalykai,kur ieskoti pagalbos?Aciu.

Pagalbos galite sulaukti pas bet kurį gydytoją psichiatrą. Galite kreiptis pagal gyvenamąją vietą, siuntimo iš šeimos gydytojoo nereikia. Jei reikės gydymo ligoninėje, vietos psichiatras nukreips su siuntimu.

Nuo: Erika
2018-05-17
Gydytoja kokia jūsų nuomė apie vaistą seroxat? Ar jis geras pasirinkimas esant nerimui, ar jis labai kensmingas vidaus organams? Ar jo šalutiniai poveikiai didesni nei kitų vaistų? Iš anksto dėkoju už išsakytą nuomonę.

Sveiki,

mano nuomonė apie visus vaistus vienoda: nėra sukurta blogo vaisto. Visi vaistai kuriami, kad žmonijai būtų geriau. Yra tik individualus jautrumas vaistui, dėl to efektyvummas ir galimi šalutiniai poveikiai kiekvienam yra skirtingi.

Jūs klausiate apie PAROXETINUM.

Tai saugus ir mažai (paprastai) šalutinių povelių turintis vaistas.

Nuo: Vaidotas
2018-05-10
Miela gydytoja, niekaip nepavyksta išsirinkti tinkamo normotimiko. Depakinas atmestas, nes siaubingai augina svorį, karbamazepinas visai netiko, mėginsiu antrąkart bandyti litį, nes vartojant porą mėnesių poveikis nepasireiškė. Ką dar galima išbandyti?

Laba diena,

Bandyti dar kartą būtų galima Gabapentinum. Tačiau iš visų narmotimikų, rinkčiausi Depakinum dėl jo gero terapinio poveikio bei mažų šalutinių poveikių.

Kalbant apie svorio didėjimą, reikalinga įvertinti jūsų būklę, gyvensenos bei mitybos įpročius, visus vartojamus medikamentus, nes labai retai Depakinum pašalinis poveikis būna kūno masės didėjimas.

Nuo: rasa
2018-05-09
Laba diena.gerb.gydytoja,noriu paklausti,jei jūs man keistumėte gydymą,ar su Jūsų rekomendacijomis mmano psichiatrė rašytų man kompensuojamus vaistus?ir kur galėčiau išsitirti dopamino ir serotonono kiekį?šiaip visai gerai jaučiuosi,bet vartoju vaistus-venlafaksino 75 ryte ir 300 mg kvetiapino vakare.bėda ta,kad reikia trupučio migdomųjų ir dar problema,kad labai uzkietėjimas vidurių-be duphalak negaliu gyventi.iš anksto rašau,kad maitinuosi darzovėmis,vaisiais,rupia duona,viso grūdo produktais,geriu 2,5 litro vandens ir judu.dar problema,kad man prieš 15 metų nustatė par.šizofreniją nauj.vilnioje,o psichoterapeutas šiauliuse pasakė,jog man jokių vaistų nereikia,nes nesergu,o esu problemiška asmenybė ir reikia ilgos psichoterapijos.gal patarkite trumpai gydytoja, o pasikonsultuoti pas Jus atvykti galėsiu tik vasaros pabaigoje Ačiū labai.

Laba diena,

Jums reikalinga konsultacija. Jei jūs kreipiatės į mane, rekomenduoju atvykti į privačią konsultaciją, nes reikalingas gyvas pokalbis. Mano paskirtą gydymą turi tęsti gydytojas-psichiatras pagal jūsų gyvenamąją vietą.

Lauksiu atvykstant

Nuo: Gerda
2018-05-07
Laba diena. Jau mėnesį geriu tranxene 5 mg. Norėčiau jau mažinti ir atsisakyti iš vis. kaip laipsniškai man mažinti?

Sveiki,

tiesiog mažinkite po 1/4 ar 1/3 tabletės kas 1 savaitę, kol nutrauksite.

Jei tai nepavyksta - reikalinga psichiatro konsultacija.

Mano nuomone, raminantys vaistai nieko negydo, tik maskuoja pagrindinę ligą ir veda į priklasomybę bei pagrindinės ligos sunkėjimą.

Raminančių vartojimą pateisinu tik didelių psichologinių traumų atveju (1-2 savaites), po savižudybės ar paskutinėse vėžio stadijose.

Nuo: Martynas K
2018-05-04
Laba diena, Gydytoja,
mano tėtis turi priklausomybę nuo alkoholio. Pastaruoju metu geria nuolatos, sutrikęs miegas, girtas būna kad kalbasi su savimi ir skleidžia įvairiausius garsus. Problemos tik didėja. Tačiau visai neseniai trumpam prasiblaivęs išreiškė norą gydytis.
Norėčiau sužinoti, kur reikia kreiptis norint gauti visokeriopą pagalbą ir gydymą. Gydytis už savo lėšas šiuo metu neturime finansinių galimybių. Ačiū.

Sveiki,

priklausomybių ligas "turėtų' gydyti ir psichiatrai pagal gyvenamąją,

Tikrai gydo Priklausomybių ligų centruose, jį rasite kiekviename didesniame mieste.

Nuo: Rasa
2018-05-03
Laba diena.Gydytoja, prarandu vilti, kreipiuosi pagalbos I Jus.2men.geriu Cipralex 10mg., buvo pagerejimas, tik likes nerimas.Gydytoja padidino iki 1.5 tabl.ir vel pora sav.viskas taip, kaip buvo pries pradedant gerti vaistus..nestabili galva, silpnumas nezmoniskas, baimes jausmas (nei I miesta, nei I parduotuve eiti negaliu, silpna pasidaro vien pagalvojus).Sumazinau vel savaite iki 1 tabl., bet tai ka rasiau, viskas islike.Gal man uztektu 0.5 tabl.? Nes jau daug laiko praejo.Kas su manim darosi, negyvenu, o egzistuoju, nes isejus net I lauka kojos nelaiko.
Kokia Jusu nuomone apie Seroxat..ar jis galetu man pagerint savijauta.Buvo gyd.israsius, bet 20mg, pabijojau gert tokiu stipriu ir taip vos pajudu.Nuo kokios dozes rekomenduotumet pradet, kad salutiniai vel neuzgriutu.Atsigaunu kazkiek tik velai vakare,o diena prasikankinu.Neigiamos viltys zudo teigiamas, nes pagerejimo nera.
Aciu Jums.

Sveiki,

iš to ką parašėte, matau, kad į Jus žiūrima tik kaip psichiką turintį žmogų. Kur kūno būklė? Tuo kuo Jūs skundžiatės gali būti dėl kūno organų, endokrininių liaukų, kraujodaros nepilnertės veiklos.

Jums reikalinga normali konsultacija. Suprantu, kad konsultacijos pas mus mokamos. Jei žmonės moka pinigus, tai reiškia, kad ir gauna?

Nuo: Vitalija
2018-05-02
Pasidariau kraujo tyrimą, nes jaučiu nerimą. Atsakyme, kaip nukrypimai pažymėti: eritrocitai (RBC)-5,2; hematokritas (HCT)+43,7; neutrofilai-1,99; neutrofilai proc. 48,6; monocitai proc..-10,2; eozinofilai proc. 6,1. Ką galėtumėte patarti. Man 68 metai

Sveiki,

šis puslapis neskirtas konsultacijoms.

Kad atsakyti į Jūsų klausimą, man kelių "skaičiukų" neužtenka. Reikalinga normali konsultacija, pilnas kraujo tyrimas ir žmogaus matymas.

Nuo: Rasa
2018-05-02
sveiki. nuo vaikystės turėjau nervinių negalavimų ir psichologinių problemų.jau 20 metų vartoju(su pertraukomis)antidepresantus,raminamuosius,migdomuosius.10 metų vartoju kvetiapiną 400 mg.per parą.(dozė keičiama).kol geriu antidepresantus ir kvetiap.tol ramu ir gerai.nutraukus-nerimas,nemiga,baimes jausmas,panikos priepuoliai,viskas juoda,nesinori gyventi.gydytojai tik pečiais trauko.ką Jūs patartumėte?ačiū.

Sveiki,

patarčiau atvykti konsultacijai.

Jei į Jūsų klausimą būtų galima atsakyti tiesiog taip - Jūs neklaustumėt. Atsakymą per tiek metų kas nors būtų mestelėjęs. Tai neatsaklinga.

Nuo: Marija
2018-05-02
Laba diena, per kiek laiko suveikia fluanxolis? ar jis tinka pvz nakciai isgerti ar tik ryte?

Sveiki,

fluanxol pradeda veikti vartojant pastoviai po 3-5-7 dienų. Priklausomai nuo dozės.

Vartojamas tik pirmoje dienos pusėje.

Nuo: Ieva
2018-04-28
Gydytoja gal galit patarti niekaip nepriprantu prie cipralex vaistu keliu doze labai letai priejau prie 3/4 bet vargina migrenos ir kyla nerimas jei dar keliu. Sumazinu iki 1/2 tai nepakankamai gerai vel grysta liudesys. Nieko nesinori.Arbq uzeina azitacija...kazkaip keistai viskas...Taip jau 3 menuo. Ar netinka man sie vaistai? Pas mane dominuoja nerimas tad siiulo seroxat kurio bijau del nutraukimo sunkumu....ar cipralexa nutraukineti mano atveju reikia palaipsniui ar galima greiciau?ar seroxat daug stipresnis ir turi tu salutiniu daugiau?

Sveiki,

Jums reikalinga normali psichiatro konsultacija. Dažnai neužtenka tik antidepresanto. Gydymo yra daug dedamųjų ir galimybių.

Nuo: Rima
2018-04-23
Laba diena,
Gydytoja gydausi nuo nerimo sutrikimu. Pasidariau kraujo tyrima ir truksta magnio. Noriu Jusu labai paklausti kokia doze butu geriausia i diena ir kiek laiko ji vartoti. Taip pat ir tas jegu trukumas mane apleides ar gali magnio trukumas tai itakoti?
Aciu Jums

Sveiki,

magnio kiekis kraujyje turi didelę įtaką nerimui ir jautrumui. Kuo magnio turite daugiau, tuo geresnė savijauta.

kadangi per burną vartojamas magnis dažnai labai laisvina vidurius, tenka magnio preparatus vartoti nakčiai ir vėlai vakare.

Siūlyčiau vartoti magnis B6 Sanofi 470 mg po 2 tabletes nakčiai. jei viduriai netampa per laisvi per 5-7d, gali dar dadėti plius 2 tab vakare.

Nuo: Lolita
2018-04-20
Laba diena esu susirupinus. Man vartojant 3 menesi antidepresantus prasidejo tokie nevalingi trukciojimai pries uzmiegant. Sujuda nevalingai tai ranka tai veido dalis tai koja. Tai buna ir ryte jei pabundu ir vel bandau uzmigti. Gydausi potraumini stresa ir nerima. Gal zinote ar tai dar nepagydytas nerimas ar antidepresantu eacitalopram salutinis. Gydytojas atostogauja o man labai neramu ir miegot neduoda. Leksotanili nuima bet nenoriu piknaudziauti. Gal ka galite patarti? Ar cia kokia epilepsija? Nors man panasu i hypnic jerks taip radau internete apibudinima.

Sveiki,

tai nieko blogo, tikrai ne epilepsija. Galėtumėt pagerti didesnes magnio dozes 1000-2000 mg parai ir geriau į vakarą ar nakčiai. Dar būna ir kitų mineralų trūkumas, bet reikalingi tyrimai, kad atsakingai rekomenduoti gydymą.

Nuo: Ugne
2018-04-18
Laba diena gydytoja gal ka patartumet? Keletas menesiu geriu cipralex ir man jis padeda bet labai pasunkejo menesines. Geriu dvigubai vaistu nuo skausmo nei seniau bet ir tai sunkiai istveriu. Taipogi gausiau kraujuoja. Ar tai laikina? Ar verta ieskoti kito antidepresanto? Gal ka nuo skaumo vartoti be ibuprofeno galiu? Stipresnio?

Sveiki,

mažai tikėtina, kad mėnesinių gausumą įtakoja escitalopramum,

Nuo skausmo tikrai galive vartoti 1000 mg paracetamolio ar 600 mg ibuprofeno ar 500 mg naproxeno. Paprastai gausumui sumažinti padeda didesnės (500 -1000mg) parai viatmino C dozės.

Be to verta pasitarti ir su gydytoju-ginekologu.

Nuo: Sonata
2018-04-18
Gerbiama Gydytoja,
Labai noriu Jusu paklausti. Pradesiu gerti antidepresantus labai noriu isgirsti is Jusu per kiek laiko nuo isgerus tablete gali pasireiksti vaisto salutinis poveiki? Ir jeigu isgerus pirma antra tablete nieko nejauti ar galima tiketis , kad salutiniu nebus?
Labai Jums aciu

Sveiki,

vaisto šalutinis paoveikis priklauso nuo paties vaisto rūšies, dozės ir Jūsų jautrumo šiam vaistui. Kad nepasireikštų stiprūs pašaliniai, su savo klientais dažniausiai pradedame nuo 1/4 ar 1/2 dozės ir po truputį ją didinam iki reikalingos.

Nuo: Mama
2018-04-17
Laba diena.Patarkite kaip prikalbinti artima zmogu gerti paskirtus vaistus nuo nerimo, baimes bei itarumo...ligos nepripazista ir del siu problemu-labai kankinasi, sunkiai bendrauja,neranda sau vietos...

Sveiki,

kaip prikalbinti? na tai Jūs žinote geriausiai, nes esate artimiausias žmogus.

Iš patirties galiu paskyti, kad žmogus turi suvokti , pažinti savo ligą ir kreiptis gydymui pats. nes gydymo sėkmė didžiąja prasme priklauso nuo jo paties.

Nuo: Asta
2018-04-17
Gerbiama Gydytoja,
Noriu isgirsti is Jusu kokios yra pagrindines proezastys, kai sutrinka vegetacine nervu sistema?
Aciu Jums

Sveiki,

apie vegetacinės nervų sistemos sutrikimus kalbėjau anksčiau ir daug.

Pagrindinės priežąstys: 1-genetiškai paveldėta jautri nervų sistema,2-kūno ligos(somatinės ligos ir sutrikimai),3-psichikos ligos.

Nuo: Ramune
2018-04-12
Laba diena,norejau Jusu paklausti.Ar geriant raminamus Alprazolama po puse tabl.ryte ir vakare del nerimo,tarpuose butu galima pagerti nervus raminamos Neuro-2arbatos.?

Sveiki,

jei vartojate alprazolamum, nėra prasmės gerti žolinių preparatų ar arbatų, nes jų veikimas, lyginant su alprazolamu yra lygus 0.

Nuo: Gražvyda
2018-04-10
Laba diena, turiu nejaukų klausimą, kurio negrįstu klausti daktaro, kuris mane gydo, nes jis yra vyras... Žodžiu, visą gyvenimą turiu problemų su vidurių užkietėjimu, o pradejus gerti antidepresantus pastebėjau, kad viduriai pradėjo kietėti ypaš. Valgau sriubas, daržoves, vaisius, bet be laisvinančių žvakučių neapseinu labai dažnai, tai labai kankina. Seniau man padėdavo papildai į kiuriuos įeina: šaltekšnio milteliai (487,5 mg), gumiarabikas, kalcio fosfatas, celiuliozė mikrokristalais, magnio stearatas, taip pat daug kas giria Colon Well, bet ar tai nepakenks antidepresantų veikimui? Ar galiu vartoti tokius papildus su antidepresantais?

Sveiki,

vidurių turėjimas kasdien yra didelė prabanga - kaip rodo praktika. O tai labai svarbu virškinimui, medžiagų pasisavinimui, net gerai nuotaikai.

Savo klientam siūlau:gerti magnio 500-1000-1500 mg (Magnis B6 470 mg Sanofi) paros bėgyje. Tai papildo magnio atsargas, ko paprastai labai reikia ir atlaisvina vidurius. Plius SKYSČIAI: 300-400ml / 10 kg kūno svorio per parą. Kava neįsiskaito. Toliau: džiovinti vaisiai, duona su sėklomis ir grūdais, linų sėklos (sėmenys) po 1 šaukštelį 1-2-3 x paroje suvalgyti/nuryti.

Tos priemonės paprastai suveikia.Dažnai ir visų kartu nereikia.raskite savo kombinaciją.


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.