Klausk gydytojo

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Aneta Railienė (UAB „Panerio klinika“)

Gydytoja-psichiatrė atsakys į klausimus apie suaugusiųjų psichikos sutrikimus, priklausomybę alkoholiui, medikamentams ir narkotikams, gydymo galimybes.

Gydytoja - psichiatrė Aneta Railienė dirba Laisvės atėmimo vietų ligoninės Sveikatos priežiūros tarnyboje gydytoja - psichiatre bei privačioje klinikoje UAB „Panerio klinika“. Diagnozuoja ir gydo psichikos sveikatos surtrikimus, priklausomybę alkoholiui, medikamentams, narkotikams: skiria medikamentus, teikia psichologinę pagalbą, konsultuoja pacientų artimuosius.
 
Išsilavinimas:
1988 - 1995 m.  Kauno Medicinos Akademijos Gydomąsis fakultetas,
1995 - 1997 m. Kauno Medicines Akedemija, pairminė medicinos gydytojo rezidentūra,
1999 - 2003 m.  KMU Psichiatrijos klinika, antrinė gydytojo – psichiatro rezidentūra, 2002-2003m. psichoterapijos studijos  Humanistinės ir egzistencinės psichologijos institute Vilniuje.
2002 m. ir 2003 m. VDU  Socialinių mokslų fakultetas, doc. Dr. James Fleming ir prof.habil dr. Antanas Goštautas vedami profesinės kvalifikacijos tobulimo kursai „Trumpalaikė psichoterapija“.
 
Kiekvienais metais keliu savo profesinę kvalifikaciją dalyvaudama gydytojams rengiamose konferencijose ir gydytojų kvalifikacijos kėlimo kursuose.

Darbo patirtis:
2003 - 2011 m.  Pravieniškių gydymo ir pataisos namai, Sveikatos priežiūros tarnyba, gydytoja-psichiatrė.
2004 - 2008 m.  C. Boim „Šeimos klinika“, gydytoja - psichiatrė.
2006 - 2009 m. UAB „Gintarinė kilnika“ gydytoja-psichiatrė.
2006 - 2007 m.  Pravieniškių 3- ieji pataisos namai, Sveikatos priežiūros tarnyba,gydytoja- psichiatrė.
Nuo 2007 m.  UAB „Panerio klinika“, įkūrėja, direktorė,  gydytoja - psichiatrė.
Nuo 2011 m.  Laisvės atėmimo vietų ligoninė, Sveikatos priežiūros tarnyba, gydytoja - spichiatrė
 
UAB ”Panerio klinika”
Panerių g. 79, Kaunas
+370 687 38049
panerioklinika@gmail.com
www.panerioklinika.lt

Ekspertas atsako:
Nuo: Rasa
2017-11-13
gydausi depresiją 20 metų.dabar geriu venlafaksiną,viskas būtų gerai,bet labai sutrikęs miegas jau10 met.nemiegu be migdomųjų.bandziau vartoti mirtazapiną,bet netiko,o miegui padėjo pirmą gydymo savaitę.ar galėtų agomelatinas padėti išsigydyti nemigą?

Sveiki,

keikvieno situacija labai skirtinga, o Jūsų ponia Rasa labai užsitęsusi ir sena. Bijau, kad agomelarinasnebus veiksmingas. Be to į ligą stinga visuminio požiūrio, nes taikant šiuolaikinį ir kompleksinį gydymą visos depresijos pagydomos.

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Ugne
2018-09-13
Dar noriu paklausti ar galima gerti pertusina ar prospan (sirupai nuo kosulio) vartojant cipralex. Sirupu sudetyje yra alkoholio. Ar nebus saveikos? Aciu labai uz atsakyma!

Sveiki,

sirupuose alkoholio koncentrascija/palyginus nedidelė. Jei geriate kaip nurodyta gydymui - tada tikrai pavojaus nėra. Deja sutinku kientu, kurie vartoja "širdies lašus", sirupus po 3-4 buteliukus per dieną. Sako, kad gydosi. Ką? tai paslėptas alkoholizmas.

Nuo: Diana
2018-09-12
Sveiki , išgyvenu draugo brolio netekti ir labai sunkiai susitvarkau su savo psichika ir mintimis. Jaučiu pastovų nerimą ( atrodo lyg kažkas nutiks negero, širdis ,,lipa " iš krūtinės), naktį negaliu užmigti , jaučiu baimę, dažnai susapnuoju, pravirkstu, tai trunka apie 2sav. . Ar tai normalu ? Kaip visa tai nuraminti ?

Sveiki,

žmogaus netektį kiekvienas išgyvena labai skirtingai.

Kas yra normalu? Yra apibrėžimas, kad gedulas normalus trunka 6 mėnesius.

Tačiau gedulo spalva, skausmas, gyvenimo pasikeitimas dėl jo pas kiekvieną yra individualus.

Siūlyčiau klausyti savęs. Jei jaučiate, kad Jums per sunku, kreipkitės į psichologą ar gydytoją-psichiatrą. Tikrai Jums suteiks nusiraminimą, geriau suprasite savo jausmus, jei reikės - laiku suskirs gydymą medikamentais.

Nuo: Ugne
2018-09-11
Sveiki. Gydytoja ar eziuole galiu gerti persalus prie antidepresantu? Yra tableciu (sausas ekstraktas) taipogi del lasiuku ( ten sudeti ieina alkoholis taciau itin mazi ju kiekiai). Kaip su tais lasiukais?

Sveiki,

tikrai galite vartoti.

Nuo: Rasa
2018-09-09
Laba diena,
Gydytoja noreciau isgirsti Jusu nuomone. Zodziu po patirto ilgalaikio streso susirgau sutrikusia vegetacine nervu sistema. Siuo metu gydausi Coaxil vaistais, bet gydytoja nuo dabar dar itrauke Vaista Valdoxan, nes nera taip, kad Coaxil padetu visiskai. Aisku padeda, bet kokia 70 procentu gal galima butu taip pasakyti. Zodziu gydytoja man pasedint ilgiau kokioje tai vietoje pvz gimtadienyje kur dugiau zmoniu po leto leto prded suktis galva galima sakyti kaip is niekur nieko kita diena vel kazkoks neaiskus pojutis. Kaip jus galvojat ar itrukus vaista valdoxan galetu jis apmzinti siuos pojucius. Nes gudytoja kazkaip vis sako , kad geriant ta Coaxil dar noretusi kazka tai dadeti, nes jauciasi kad kazko dar truktu. O gydytoja esu bandziusi kokia 8 rusiu SSRI antideprenatu del kuriu salutinio turiu vis nutraukti vaistu gydyma. Taip kad turiu labai maza vaistu pasirinkima.
Aciu uz atsakyma

Sveiki,

keikvieno ligos eiga, būklė ir reakcija į medikamentus labai individuali.

Apie vegetacinės nervų sistemos sutrikimus rašiau anksčiau. Daug. pasiskaitykite ankstensnius mano komentarus ir sau tikrai pritaikysite.

Be konsultacijos į Jūsų klausimą negaliu atsakyti.

Nuo: Lina
2018-09-07
Laba diena, man buvo nustatyta vidutinio sunkumo depresija, gėriau antidepresantus kurį laiką. Tačiau dabar jau metus laiko nesilankau pas psichiatrą ir nebegeriu vaistų. Tik tiek, kad pati nutraukiau apsilankymus. Jaučiuosi tikrai gerai, viskas kaip ir suistvarkė. Norėjau pasiteirauti ar tai, kad lankiausi pas psichiatrą, nesudarys problemų ateityje įsidarbinant ar keičiant vairuotojo pažymėjimą? Galbūt reiktų apsilankyti pas psichiatrą tam, kad įvertintų, jog mano emocinė būklė stabili?

Sveiki,

"paprastam" žmogui tai neturėtų sukelti problemų, tačiau yra BET. Pvz, jei norėsite vairuoti sunkiasvorį automobilį/autobusą- galimybės nebus. Skyrybų, vaiko globos ir įvaikinimo klausimai - taip taip gali būti sunkumų. Kadangi įstatymai ir įsakymai keičiasi, sunku pasakyti kas bus dėl to ateityje.

Tiksliai Jums atsakytų Jūsų psichiatras.

Nuo: Vaidotas
2018-09-06
Sveiki, gydytoja, prašėte patikslinti Haldol veikliąją medžiagą - haloperidolis. Norėčiau sužinoti, kokia yra minimali efektyvi dozė lašais esant stipriam sujaudinimui, nerimui, ažitacijai.

Sveiki,

haloperidolis yra pakamkamai senas ir daug pašalinių poveikių turintis medikamentas. Dabar jis labai retai skiriamas, dažniausiai stacionare.

Jei Jums yra paskirtas šis vaistas, kaip jis veikia, kokiomis dozėmis - viską turėjo paaiškinti gydytojas. Nes TAI LABAI INDIVIDUALU. Neužsiimkite savygyda, nes tai labai pavojinga.

Nuo: Vaidotas
2018-09-06
Laba diena, gydytoja. Kokia yra minimali efektyvi Haldol dozė lašais esant stipriam sujaudinimui, nerimui, ažitacijai? Ačiū.

Sveiki, patikslinkite prašau vaisto veikliosios medžiagos pavadinimą. Jūs rašote gamintojo suteiktą.

Nuo: jonas
2018-09-05
labadiena.israse escitalopram 20mg ,grandaxin 50mg,bei halcion nakciai.prasau pakomentuot siuos medikamentus gydant neuroze.aciu.

Sveiki,

komentarus ir informaciją galite gauti iš savo gydančio psichitaro, nes kiekvienas medikamentas konkrečiu atveju skiriamas individualiai.

Nuo: Simona
2018-08-31
Laba diena, Gerb. Gydytoja,
Sergu epilepsija 12 metu, vaistų geriu labai minimalią dozę, kaip viena gydytoja teigė 'doze vaikiška'. Priepuolių seniai nėra, tačiau rytais būna didelis nerimas, tai man liepė padidinti vaistų dozę ir išrašė tranxene (prieš tokiu vaistų vartojimą visada buvo labai prieš ). Gėriau tranxene 2menesius, nerimas praėjo, bet nutraukus jo vartojimą po 5 dienų pasidarė taip negera, permusa širdį, dar didesni nerimo priepuoliai kas 5min., naktimis nepamiegu, akys kaip smėlio pripiltos. Ir taip jau dvi savaites. Kaip iš to išsivaduoti? Antidepresantu nebenoriu. Tai buvo pirmas ir paskutinis kartas kai juos vartojau.
Ačiū

Sveiki,

nematant Jūsų sunku atsakyti svariai.

Prie tranxene yra priprantama ir jis nieko negydo, tik tuo metu nuramina.

Epilepsijos diagnizės buvimas, neužkerta kelio nerimo ar depresijos atsiradimui.

Mano praktikoje - dažnai jos eina kartu.

Jums reikalingas gydymas. Kokiais vaistais - tikrai negaliu paskyti, nes Jūsų nematau, nežinau visos istorijos. Tarkitės su gydytoju psichiatru. Dabar galime pasiūlyti kokybišką gydymą pastovaus vartojimo medikamentais, prie kurių mepriprantama.

Nuo: Gerda
2018-08-30
Sveiki atsiprasau del rysio problemu pakartojau klausima ir matyt gavote abu klaysimus as ir labiau linkstu ptie paroksetino nes man daznas puksas o venlafaksinas skaiciau turi toki minusa kad daznina pulsa ir kelia spaudima :) labai aciu uz atsakymus :)

Miela Gerda,

kiekvienas sutrikimas turi lydinčius simptomus ir savajauta kiekvieno būna labai skirtinga. Todėl geriausia tartis su Jus gydančiu gydytoju ir jam išsakyti savo mintis.

Nuo: Lina
2018-08-30
Laba diena,
Gydytoja ar Valdoxan vartojant nakciai gali jausti mieguistuma diena?
Dekoju

Laba diena,

toks pašalinis poveikis mažai tikėtinas. Tačiau mes visi labai skirtingi, kiekvienas medikamentas unikaliai veikia tam tikrą žmogų. jei iki valdoxan vartojimo nejautėte mieguistumo dieną- gali būti nuo valdoxan.

Nuo: dangyra
2018-08-29
laba diena gydytoja...8metus geriau xanax 0,5mg po puse tabletes ryte ir vakare.Seimos psichiatre neberaso vaistu ir liepe su 10 tab nutraukt gydima...Ar taip galima,be kitu vaistu pagalbos,nebus soko organizmui,sergu panikos sutrikimu.

Sveiki,

akivaizdu, kad esate priklausoma nuo alprazolamo.

Nutraukti tokį ilgą vartojimą be gydymo - labai sunku.

Be to pagrindinis sutrikimas taip ir liko negydytas, kol "žaidėte" su alprazolamu.

Nuo: Gerda
2018-08-29
Sveiki miela gydytoja del atsiradusio didesnio nerimo ir PA man padidino Mirtazapina iki 30 mg. Jai nepades siulo prijungti arba paroksetina arba venlafaksina. Kuris jusu nuomone labiau tiktu nerimui ir nerimo priepuoliams ir ar siuo atveju nereiketu ivedus nauja mirtazapina nutraukti?

Sveiki,

atsakymą į labai panašų klausimą Jums jau rašiau anksčiau?

Nuo: Asta
2018-08-28
Gerbiama Gydytoja,
Noreciau Jusu patarimo kaip galima pasveikti nuo vegetodistonijos ar tai yra imanoma. Koki butu budai is Jusu patirties ir plius aisku vaistai antidepresnatai. Kuo galima ja butu stiprinti ir kaip atistatyti. Jokio streso nieko ramus gyvenimas kaip galima butu psveikti.
Dekoju uz atsakyma ir patarimus

Sveiki,

vegetacinės nervų sistemos sutrikimus žmonės patiria dėl nervų sistemos sanklodos, nusilpimo, kitų kūno ligų.

Duoti patarimus yra labai sunku nematant žmogaus, neturint visuminio vaizdo.

Deja negaliu gydyti tokiu nuotoliniu būdu. Reikalinga išsami konsultacija, kad paskirti Jums reikalingą gydymą.

Nuo: Toma
2018-08-28
Laba diena,
Gydytoja ar antidepresnatas Valdoxan tikrai kenkia kepenu veiklai? Is Jusu praktikos ar buve tokiu atveju, kad tenka nutraukti, nes sutrinka ju veikla.
Nuosirdziai, Toma

Sveiki,

manau, kad nėra medikantų, kurie visiškai nekenktų. Niekam.

Svarbu gaunamas teigiamas poveikis. Jei medikamentas buvo paskirtas įvertinus gretutines būkles, ir yra sekama kitų organų būklė dėl galimos medikanto žąlos - tada pavojaus nėra.

Nuo: Simona
2018-08-28
Gerbiama Aneta,
Noriu Jusu paklausti kokia butu Jusu nuomone nuo ko taip jauciuosi. Zodziu turejau kelias panikos atakas labai stiprias. Po to seke daugybe somatiniu simptomu- nustate sutrikusia vegetacine nervu sistema , kuria seka ir karts nuo karto nedidelis nerimas. Pradejau gerti vaistus Coaxil ( bandziau daugybe, bet netoleruoju visiskai) likau prie situ. Kaip ir sveikata pagerejo zymiai. Zodziu pries keleta dienu pasijutau labai sipnai tokia mieguista ir visa diena jauciau toki stipru silpnuma, rodos taip silpna baisu kad nenukrisciau jegu visiskai nera. Kodel taip staiga uzejo? Pries keleta menesiu atlikau visus kraujo tyrimus. Gydytojo komentaras atsakymai labai geri. Nuo ko gudytoja taip staiga ne streso ne kogalejau psijusti labai blogai.
Aciu

Sveki,

vegetacinė nervų sistema neduoda pažadų, kad nesikeis jos būklė. Deja, net gavus pagerėjimą ar tęsiant gydymą, būklė gali keistis. Kartais sunku atrasti konkretų faktorių, kas būtent dabar įtakojo tą pasikeitimą. Dažnai tai būna kelių dienų ar mėnesių pasekmė.

Kalbant apie laboratorinius tyrimus- jų rodikliai yra labai svarbūs dvasinei sveikatai. Mano patirtyje- svarbu kas tuos tyrimus vertina ir kokią patirtį turi.

Nuo: Gerda
2018-08-28
Labai aciu uz atsakyma. Buvau pas savo gydytoja jis paleke mirtazapina iki 30mg it paliko dviem savaitem stebeti. Jai nerimo nesumazes siulo pradeti varyoti paroxetina arba venlafaxina. Kokia jusu nuomone apie siuos vaistus kai pagrindine beda nerimas? Kutis labiau tinka?

Sveiki,

kalbant teoriškai, galima kalbėti "Kuris labiau tinka?", pagal bendrą mano praktiką - geriau paroxetinum. Tačiau, gydytoja Jus mato, sprendžia galvodamas vertindamas ir pasikliaudamas savo patirtimi - ir tai yra svarbiausia.

Mano nuomone tokie atsakymai čia nieko verti, nes nėra atsakymo į Jūsų klausimą nematant Jūsų.

Nuo: Vilija
2018-08-28
Laba diena. Nerimui ir psichosomatiniams simptomams gydyti jau tris metus vakarais geriu Valdoxan. Prieš 2 mėn. dar pridėjo Escitolopramo 10 mg. Pirmą savaitę gėriau po 0,5 tabletės, o nuo antros po 1 tabletę. Pradėjus gerti Escitolopramą pasireiškė šalutinis poveikis - viduriavimas, pykinimas, pilnumo jausmas skrandyje, silpnumas. Po dviejų savaičių beveik visi šalutiniai dingo, bet liko pilnumo (gumulo) jausmas skrandyje, kurį jaučiu nuolatos. Ar galima toliau vartoti Escitolopramą ar reiktų pakeisti kitais? Ar tai reiškia, kad jie kenkia skrandžiui? Ačiū!

Sveiki,

iš to ką parašėte, manau, kad Jūsų gydymas nėra toks, kokio reikia. O ką daryti, gydytojas gali pasakyti konsultacijos pabaigoje.

Juk nesitikite, kad iš kelių eilučių apie sveikatą ir gydymą, aš duosiu stebuklingą gydymo planą?

Nuo: Rasa
2018-08-27
sveiki.prieš savaitę panaudojau magnio sulfato(karčioji druska.pasidarė labai blogai,kviečiau greitąją.pastatė lašinę,sakėjog nieko blogo.labai blogai jaučiuosi,uzeina rankų,veido tirpimai,silpna,zalia akyse.gydytoja įtaria panikos priepuolius.niekada anksčiau jų nebuvo.sergu depresija,geriu vaistus.prieš tai jaučiausi puikiai.kas tai gali būti?ačiū uz ats.

Sveiki,

matyt su karčiąja druska netekote kitų druskų ir mineralų. Todėl pablogėjo psichonė būklė.

Reiktų pasitarti su šeimos gydytoju dėl reikalingų atlikti laboratorinių tyrimų ir po to gydymo.

Nuo: Irmantas
2018-08-25
Sveiki gydytoja. Geriu sertralina 2 kartus dienoje, ar galiu dar gerti tranxene 10 mg viena karta. Jaučiu labai didelį nerimą, nėra nuotaikos, nenoriu nieko daryti. Man taip būna rudeniop ir pavasarį. Tiesa vakare geriu pusę tab. clonezepamo, nes neužmiegu kitaip.

Sveiki,

klausimas: ar Jūs norite sveikti? ar norite gerti ir toliau priklausomybę sukeliančius ( klonazepamas, tranxene) vaistus?

Mano nuomone, Jūsų gydymas nėra Jums pritaikytas ar sustiguotas. Pablogėjimo metu reikalinga gydymo korekcija, o ne priklausomybę sukeliančių medikamentų gausinimas.


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.