Paieškų šiandien: 2926

Klausk gydytojo

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Aneta Railienė (UAB „Panerio klinika“)

Gydytoja-psichiatrė atsakys į klausimus apie suaugusiųjų psichikos sutrikimus, priklausomybę alkoholiui, medikamentams ir narkotikams, gydymo galimybes.

Gydytoja - psichiatrė Aneta Railienė dirba Laisvės atėmimo vietų ligoninės Sveikatos priežiūros tarnyboje gydytoja - psichiatre bei privačioje klinikoje UAB „Panerio klinika“. Diagnozuoja ir gydo psichikos sveikatos surtrikimus, priklausomybę alkoholiui, medikamentams, narkotikams: skiria medikamentus, teikia psichologinę pagalbą, konsultuoja pacientų artimuosius.
 
Išsilavinimas:
1988 - 1995 m.  Kauno Medicinos Akademijos Gydomąsis fakultetas,
1995 - 1997 m. Kauno Medicines Akedemija, pairminė medicinos gydytojo rezidentūra,
1999 - 2003 m.  KMU Psichiatrijos klinika, antrinė gydytojo – psichiatro rezidentūra, 2002-2003m. psichoterapijos studijos  Humanistinės ir egzistencinės psichologijos institute Vilniuje.
2002 m. ir 2003 m. VDU  Socialinių mokslų fakultetas, doc. Dr. James Fleming ir prof.habil dr. Antanas Goštautas vedami profesinės kvalifikacijos tobulimo kursai „Trumpalaikė psichoterapija“.
 
Kiekvienais metais keliu savo profesinę kvalifikaciją dalyvaudama gydytojams rengiamose konferencijose ir gydytojų kvalifikacijos kėlimo kursuose.

Darbo patirtis:
2003 - 2011 m.  Pravieniškių gydymo ir pataisos namai, Sveikatos priežiūros tarnyba, gydytoja-psichiatrė.
2004 - 2008 m.  C. Boim „Šeimos klinika“, gydytoja - psichiatrė.
2006 - 2009 m. UAB „Gintarinė kilnika“ gydytoja-psichiatrė.
2006 - 2007 m.  Pravieniškių 3- ieji pataisos namai, Sveikatos priežiūros tarnyba,gydytoja- psichiatrė.
Nuo 2007 m.  UAB „Panerio klinika“, įkūrėja, direktorė,  gydytoja - psichiatrė.
Nuo 2011 m.  Laisvės atėmimo vietų ligoninė, Sveikatos priežiūros tarnyba, gydytoja - spichiatrė
 
UAB ”Panerio klinika”
Panerių g. 79, Kaunas
+370 687 38049
panerioklinika@gmail.com
www.panerioklinika.lt

Ekspertas atsako:
Nuo: Rasa
2017-11-13
gydausi depresiją 20 metų.dabar geriu venlafaksiną,viskas būtų gerai,bet labai sutrikęs miegas jau10 met.nemiegu be migdomųjų.bandziau vartoti mirtazapiną,bet netiko,o miegui padėjo pirmą gydymo savaitę.ar galėtų agomelatinas padėti išsigydyti nemigą?

Sveiki,

keikvieno situacija labai skirtinga, o Jūsų ponia Rasa labai užsitęsusi ir sena. Bijau, kad agomelarinasnebus veiksmingas. Be to į ligą stinga visuminio požiūrio, nes taikant šiuolaikinį ir kompleksinį gydymą visos depresijos pagydomos.

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Roma
2018-02-22
Laba diena,
Noriu Jusu paklausti apie Fluanxol, ka jis oriduoda ar geresnia nuotaika ar mazina slogias mintis?
Aciu

Sveiki,

medikamentas mažina nerimą-įtampą per nereikalingą "galvojimą", kelia šiek tiek nuotaiką.

Nuo: Ieva
2018-02-22
Laba diena gerbiama gydytoja. Man israse raniberl nuo refliukso. Pradejus gerti raniberl nakciai. Pastebejau kad dienomis slopina labiau antidepresantai. Uzeina toks migdymas.Ar tai susije? Gal sie vaistai netinka kartu?

laba diena,

rūgštį mažinantys medikamentai ir ypač senosios kartos turi diedelę įtaką antidepresantų metabolizmui. Todėl antacidų vartojimas kartu su AD turi būti labai pasvertas.

Savo praktikoje pastebėjau, kad padidėjęs rūgštingumas ir refliuksas dažniausiai yra depresijos, nerimo ir sutrikusios vegetacinės nervų sisremos išraiška. O siriant gydymą AD, viskas per laiką susirvarko ir jokių antacidų nebereikia.

Nuo: Jurgita
2018-02-21
Laba diena,
Noriu Jusu paklausti apie farmakogenetini antidepresantu toleravimo testa. Koks butu tikslumas ir ar jums teko su tais testais susidurti?
Aciu

Sveiki,

didžiosiose Lietuvos Respublikos ligoninėse galima atlikti individualaus jautrumo medikamentams tyrimą pagal Jūsų genus. Jis nėra pigus, tačiau leidžia nesiblaškyti ir iš karto skirti medikamentus, kuriems Jūs terapiškai jautriausias.

Nuo: Jonas
2018-02-20
Laba diena,
Gydytoja ar sportas gerai sutrikusiai vegetacinei nervu sistemai?
Aciu

Sveiki,

esant jautrios vegetacinės nervų sistemos, labai svarbus darbo - poilsio režimas. Kasdieninis. Tokie žmonės turi stengtis gyventi kuo "tvarkingiau" darbo ir poilsio režimo prasme.

Fizinis aktyvumas, sportas sau ir sveikam kūnui visada sustiprina vegetacinę nervų sistemą, leidžia jai atsipalaiduoti nuo emocinės įtampos, pailsėti.

Mokslinių tyrimų duomenis rodo, kad kasdien nors 30-40 min darant aktyvius fizinius pratimus ir derinant su kvėpavimo pratimais (ypač lauke), pagerėja emocinė būklė, didėja emocinė ištvermė, atsiitatinėja ir geriau dirba galvos smegenų ląstelės, nes fizinio krūvio metu raumenys išskiria medžiagas (mažuosius hormonus), kurie neuronus veiklia atpalaiduojančiai, gerina jų išgyvenamumą ir funkcijas.

Nuo: Agne
2018-02-20
Gebiama Gydytoja,
Gydausi nuo sutrikusios vegetacines nervu sistemos. Mano klausimas Jums butu toks. Kodel ilgiau pamiegojusi as jauciuosi ta diena labai prastai ir mieguista. O kaip keliuosi pagal grafika ar miegu trumpiau, tada nebuna tokiu problemu?
Aciu

Sveiki,

ilgas miegas, dar nerodo ir nereiškia, kad smegenys geriau pailsi. Miego fazės eina tam tikra seka ir trunka ram tikrą laiką. Žmogui labai svarbu turėti per miego valandas reikalingą miego fazių kiekį ir jų kaitą, bei trukmę.

Be to kiekvienam yra svarbus kasdieninis dienos budrumo ir miego ritmas. Turint nepastovų režimą, trinka ir hormonų pusiausvyra, vegetacinės nervų sistemos veikla. .

Nuo: Jurgita
2018-02-20
Laba diena,
Gydytoja kokias blogybes priduoda magnio trukumas? Jauciuosi be jegu labai ir mieguista ar gali tai priduoti?
Aciu

Sveiki,

kas darosi kai trūksta magnio - galima rasti be galo daug internete. Su jo trūkumu, dažnai būna ir kitų trūkumų, nes maisto medžiagos gaunamos ir pasisavinamos kartu, grupėmis.

Esant nuovargio jausmui, mieguistumui - reikėtų žiūrėti plačiau. Vertinti pagrindinius biologinius tyrimų rezultatus, kurie labai įtakoja tokią savijautą. Gal net reikalingas gydymas psichotropiniais medikamentais.

Nuo: Ugne
2018-02-20
Laba diena. Noriu paklausti apie fluanxoli. Ar ji galima ne kasdien vartoti o kaip uzeina padidintas minciu kiekis? Ar jis saugus? Nes lapely raso kad kausto ir panasiai? Ar galima vairuoti? Ar nebuna nutraukimo sindromo?

Sveiki,

fluanxol turi būti vartoamas pastoviai. Tik tada galite tikėtis jo teigiamo veikimo.Medikamentas taip sukurtas, kad tik vartojant pastoviai yra teigiamas efektas.

Gydytojas, skirdamas vaistą, turėjo tai paaiškinti. Taip pat ir vaisto pašalinius poveikius, kurie REALIAI būna, o ne lapelyje aprašomi.

Mano praktikoje šalutinių poveikių stebėjau tik kelis kartus per 20 metų - reiškia vaistas labai kokybiškas ir saugus vartojant terapinėmis dozėmis.

Nutraukimo sindromo nebūna.

Nuo: Lolita
2018-02-20
Kiek trunka maksimum nutraukimo sindromas? Ar jis paskui praeina. Kaip siuo atveju Cipralexas? Ar sis vaistas sunkiai nutraukiamas?

Sveiki,

kiekvieno vaisto nutraukimas kaip ir efektas priklasuso nuo Jūsų kepenų fermentinio aktyvumo ir smegenų receptorių unikalumo.

Statistiškai ir praktiškai vaistai ESCITALOPRAMUM nutraukiams gama lengvai.

Tačiau kiekvienas žmogus unikalus.

Nuo: Egle
2018-02-19
Gerbiama Gydytoja,
Sergu sutrikusia vegetacine nervu sistema. Pradzioje su antidepresnatais geriau Eglonyl po to teko nutraukti, nes atsirado pieno. Dabar vel noreciau panaudoti kazkiek laiko nuo tokio kaip svyravimo atrodo, kad suptu galva tokia nestabili. Ar galima ji butu pavartoti kazkiek vel laiko su antidepresnatais kartu. Ar jis siek tiek padetu?

Sveiki,

apie vegetacinę nervų sistemą ką tik atsakiau, prieš 2-3 klausimus. Paskaitykite.

Dėl SULPIRIDUM, mano nuomone, tai puikus vaistas, bet tiems, kam nėra pašalinių simptomų arba jie neryškūs. Jei atsiranda krūtyse pieno, tai stiprus pašalinis poveikis ir ne tik kad tas pienas Jums trukdo, bet yra trikdoma endokrininės sistemos veikla. Savo klientam aš netęsiu vaisto, kuris nėra gerai toleruojamas. Šiuolaikinė medicina gali pasiūlyti ir geresnių.

Jums reikia pasitarti su Jus gydančiu psecialistu.

Nuo: Alvydas
2018-02-19
Sveiki,
Gydytoja noriu isgirsti Jusu nuomone. Zodziu as geriu antideperesantus Coaxil. Jau geriu 4 menesius. Naudoju nuo begalybes somatiniu simptomu ir pavargusios nervines sistemos, nuo patirto ilgalaikio streso. Zodziu pirma menesi geriau po 2 tabletes ir labai gerai jauciausi. Po to pamazu vel pradejo lysti mano simptomai. Zodziu tada liepe itraukti ir trecia tablete . Itraukus taip pat buvo kaip ir neblogai, o dabar jau vel lenda man mano simptomai. Ar tai reiskia, kad man reiktu keisti vaista? Nes savijauta jau vel nekokia. Gydytoja buvo minejus, kad sis vaistas labai lengvas ir trumpo veikimo ar tai tiesa?
Aciu

Sveiki,

manau, kad Jums neužtenka tik medikamentinio gydymo.

Ar Jūs domėjotės, dėl ko Jūsų organizmas taip "streikuoja" . Matosi, kad gydote pasekmes, bet nekreipiate dėmesio iki to privedusias priežąstis.

Nuo: Ilona
2018-02-19
Sveiki,
Gydytoja viskas prasidejo nuo paniko ataku, po to atsirado nedidelis nerimas dabar dar lydi daugybe psichosomatiniu simptomu. Zodziu geriu vaistus, bet matau, kad vel lenda visoki sumptomai. Ar gydytoja tiks jausmas kad butum kaip susvaiges ar apsvaiges, kad kazkaip metytu jausmas i sonus tai noarmalu prie nerimo sutrikimu jis cia butu priskiriamas? Toks kaip ir nestabilumo jausmas?
Aciu

Sveiki,

apie nerimą, jo gydymą, lydinčius simptomus esu rašiusi anksčiau daug daug kartų. Nepatingėkite, paskaitykite pakutinius bent 10 (20)atsakymų ir ten viską apie save rasite.

Nuo: Jonas
2018-02-18
Sveiki Gydytoja,
Gydytoja noriu Jusu paklausti ar Velaksetinas tinka nerimui gydyti su daugybe somatiniu simptomu?
Aciu

Sveiki,

jei klausiate ar VENLAFAXINUM yra tinkamas, taip jis tinkamas. Savo praktikoje, aš jį vartoju retokai dėl pašalinių poveikių ir taip susiklosčiusios patirties.

Jums gydymą skyręs gydytojas, vertino visus už ir prieš, todėl turėjo skirti tai kas Jums geriausia.

Nuo: Rita
2018-02-18
Laba diena,
Gydytoja ar pagydoma vegetacine distonija? Ar imanoma nuo jos pasveikti? As gydausi sia liga jau 3 menesiai, bet matau kad grizta visi sumptomai kiap buvo pradzioje. Nes kaip pradejau vaistus naudoti kaip ir buvo viskas gerai, bet dabar vel simptomai lenda.
Aciu

Sveiki,

aš manau, kad vegetacinės funkcijos sutrikimai nėra ta tikslia prasme "pagydomi". Žmonės, turintys jautrią vegetacinę nervų sistemą tiesiog "yra taip sukurti". Ta vieta visą gyvenimą išlieka jautri ir nestabili. Esant dideliam diskomfortui ir pablogėjimui, galimas ir medikamentinis gydymas.Tačiau reikia visada turėti galvoje, kad Jūsų vegetacinė nervų sistema tokiais sutrikimais praneša apie pablodėjusią fizinę ir dažniausiai emocinę/dvasinę būklę. Tai kaip perspėjantis šviesoforo signalas.

Todėl aš rekomenduoju visapusišką būklės įvertinimą, jei reikia medikamentinį gydymą ir dažnai psichologo pagalbą.

Nuo: Lolita
2018-02-17
Laba diena. Ar Ssri antidepresantai tikrai sukelia sunkius nutraukimo sindromus? Ar tai priklauso nuo vaisto vartojimo trukmes ir dozes. Tiesa po kiek laiko vartojimo sitie nutraukimo simptomai galimi? Dar noriu paklausti ar gali nuo antidepresantu strigti- suprasteti atmintis.Vartoju tik 6 savaite. Ar tai laikina? Iki siol atmintis buvo puiki.

Sveiki,

dažniausiai visi antidpresantai duoda nutraukimo simptomų. Jų išraiška labai priklauso nuo konkretaus medikamento, vartotos dozės, nutraukimo greičio ir individualaus reagavimo.

Antidepresantai paprastai atmintį tik pageriną. Manau, kad Jūs jaučiate slopinantį pašalinį antidepresanto poveikį ir jį laikote pablogėjusia atmintimi.

Bet kokiu atveju tiksliau ir konkrečiau Jums gali atsakyti Jus gydantis specialistas.

Nuo: Sonata
2018-02-12
Sveiki,

Ar galėtumėt patarti nuo ko pradėti pagalbą alkoholikui? Ar yra galimybė nemokamai paguldyti į ligoninę gydymui, bent dėl paties žmogaus saugumo jo sveikatai ir gyvybei? Ši liga akivaizdi, žmogus praradęs socialinius įgūdžius, atminties praradimai ir kt panašūs dalykai tokiai ligai. "Stažas" ne vieneri metai, alkoholio vartojimas kasdieninis. Nebežinau nuo ko pradėti. Gal yra galimybė bent kuriam laikui paguldyti į ligoninę, aišku pačiam žmogui sutinkant. Dienos stacionarai netinkami, nes pats asmuo nesugebėtų nei pats nuvažiuoti, nei grįžti namo.
Būsiu begalo dėkinga už bet kokią info

Sveiki,

valstybinės psichiatrijos ligoninės teikia stacionaro paslaugas. Jei negalite žmogaus nuvežti į Jums arčiausios psichiatrijos ligoninės priėmimo skyrių, kvieskite GMP. Atvykę gydytojas ir slaugytoja, patars, suteiks pirmą medicininę pagalba, o gal ir nuvež į ligoninę.

Nuo: Mila
2018-02-11
Gerb. Gydytoja gal galetumet patarti ka daryti del stipraus viskinimo trakto dirginimo. Pavartojau antidepresantus escitalopram 2-3 savaite prasidejo labai stiprus skrandzio ir zarnyno dirginimas atrodo kad jis visa laika butu tuscias.Net ir po valgio taip jauciuosi. Atsirugineju.Burbuliuoja viskas. Panasu kad labai rugstingumas padidejes. Ar galima vartoti omeprazoli ar pantaprazoli kad apraminti nes labai nemalonus pojuciai ir dirginimas. Savaime nepraeina. Ranitidinas nepadeda. Tik ar sie vaistai kartu nereaguoja?

Sveiki,

rūgštingumą mažinantys vaistai turi "prastą" sąveiką su antidepresantasi. O ir šiaip jie yra gana daro daug žalingo ilgiau vartojant.

Jei Jūs įsiutikinusi, kad escitalopramum taip įtakoja pasikeitimus žarnyne, tada pamažinkite jo dozę ir stebėkite kas darosi. jei ir sumažinus dozę 1-2 savaites bus tas pats, tada teks keisti vaistą.

Mitybos režimas taip svarbus.

Nuo: Ugne
2018-02-09
Aciu uz atsakyma. Dar noriu paklausti ar atminties ir demesingumo slopinimas isiveikus antidepresantams praeina? Rasiau kad cipralexas mane labai slopina ypac po isgerimo 4-6 val.Tampu uzmarsi issiblaskius mieguista prastai koncentruoju demesi. Kiek laiko tai trunka? Jau 3 savaite vartojimo. Gal padidinus doze tai praeitu? Toks vaizdas kad mane sis vaistas veikia priesingai nei turetu. Juk turetu gerinti kognityvine funkcija ar ne?

Sveik,

vartojant antidepresantą viskas tik gerėja. T ačiau gydyme dažnai ne tik antidpresantas būna reikalingas.

Dėl visko tarkitės su Jus gydančiu gydytoju, juk jis mato dažniausiai.

Nuo: Ugnė
2018-02-06
Laba diena. Ar migdymas nuo antidepresantų praeina? Išgėrus ryte labai migdo kokias 4 valandas, kartais ir visą dieną. Vartoju jau 3 savaitė. Kartais sunku sutelkti dėmesį, sunku dirbti, o vairuoti išvis neįmanoma. Prieš tai nieko panašaus nebuvo. Ar tikėtis, kad praeis ar reiktų keisti vaistus? kodėl yra tas migdymas ir slopinimas? Nors nerimo jaučiu kiek mažiau.

Sveiki,

pabandykite vartoti vaistą vakare, einant miegoti. Kartais tai būna vienintelė išeitis, nes ir kiti AD "migdo'.

Nuo: Ugne
2018-02-05
Laba diena. Gydausi nerimo sutrikima ikyrias mintis ir depresija. Antra karta bandau priprasti prie escitalopramo. Jau 2 savaites praejo geriu tik po 1/4 nes gydytojas sake galesiu padidinti kai nebejausiu salutiniu (kuriems esu ypac jautri) labai slopina ir migdo ir nera jegu.Mintis aisku slopina bet slopina ir mane pacia labai stipriai. Noriu paklausti ar didesne doze dvigubai slopins ar kaip tik aktyvins?gal man tikrai sis vaistas netinka nes su tokia savijauta tik vegetuoju. Taip suprantu siuolaikine psichiatrija turetu labiau padeti...ar dar verta kankintis laukiant kol praeis slopinimas?

Sveiki,

pabandykite gerti escitaslopramum nakčiai. Vaistas skirtas vartoti rytais, tačiau yra žmonių, kuriuos slopina, todėl aš siūlau pavartoti nakčiai kol organizmas prisitaikys.

Kalbant apie kitus antidepresantus - tikėtina, kad pašaliniai poveikiai būtų dar stipresni. Kadangi escitalopramum yra silpniausias, švariausias ir yra regustrutas vaikams ir seniliasms- reiškia turi mažiausiai pašalinių poveikių.

Bet kokiu atveju "kankintis" nereikia. reikia konsultuotis su Jus gyadnčiu psichitaru, kad pagalvotų ir pasiūlytų Jums gerą gydymo varinatą.

Nuo: Rita
2018-02-05
Gerbiama Gydytoja,
Turiu nerimo sutrikima ir labai svaigsta galva ar yra kokiu vaistu kas gali nuimti ta mano galvos svaigima?
Aciu uz atsakyma

Sveiki,

Jūs turite kreiptis į gydytoją psichitrą ir po pokalbio Jums susikirs gydymą.

Nerimas ir galvos svaigimas tikrai pagydomi. Tam nėra visiems vieno tinkamo vaisto ar priemonės. Kiekvienas žmogus- unikalus ir jo liga taip pat. Todėl reikalinga išsami konsultacija.


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.