Paieškų šiandien: 491

Klausk gydytojo

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Aneta Railienė (UAB „Panerio klinika“)

Gydytoja-psichiatrė atsakys į klausimus apie suaugusiųjų psichikos sutrikimus, priklausomybę alkoholiui, medikamentams ir narkotikams, gydymo galimybes.

Gydytoja - psichiatrė Aneta Railienė dirba Laisvės atėmimo vietų ligoninės Sveikatos priežiūros tarnyboje gydytoja - psichiatre bei privačioje klinikoje UAB „Panerio klinika“. Diagnozuoja ir gydo psichikos sveikatos surtrikimus, priklausomybę alkoholiui, medikamentams, narkotikams: skiria medikamentus, teikia psichologinę pagalbą, konsultuoja pacientų artimuosius.
 
Išsilavinimas:
1988 - 1995 m.  Kauno Medicinos Akademijos Gydomąsis fakultetas,
1995 - 1997 m. Kauno Medicines Akedemija, pairminė medicinos gydytojo rezidentūra,
1999 - 2003 m.  KMU Psichiatrijos klinika, antrinė gydytojo – psichiatro rezidentūra, 2002-2003m. psichoterapijos studijos  Humanistinės ir egzistencinės psichologijos institute Vilniuje.
2002 m. ir 2003 m. VDU  Socialinių mokslų fakultetas, doc. Dr. James Fleming ir prof.habil dr. Antanas Goštautas vedami profesinės kvalifikacijos tobulimo kursai „Trumpalaikė psichoterapija“.
 
Kiekvienais metais keliu savo profesinę kvalifikaciją dalyvaudama gydytojams rengiamose konferencijose ir gydytojų kvalifikacijos kėlimo kursuose.

Darbo patirtis:
2003 - 2011 m.  Pravieniškių gydymo ir pataisos namai, Sveikatos priežiūros tarnyba, gydytoja-psichiatrė.
2004 - 2008 m.  C. Boim „Šeimos klinika“, gydytoja - psichiatrė.
2006 - 2009 m. UAB „Gintarinė kilnika“ gydytoja-psichiatrė.
2006 - 2007 m.  Pravieniškių 3- ieji pataisos namai, Sveikatos priežiūros tarnyba,gydytoja- psichiatrė.
Nuo 2007 m.  UAB „Panerio klinika“, įkūrėja, direktorė,  gydytoja - psichiatrė.
Nuo 2011 m.  Laisvės atėmimo vietų ligoninė, Sveikatos priežiūros tarnyba, gydytoja - spichiatrė
 
UAB ”Panerio klinika”
Panerių g. 79, Kaunas
+370 687 38049
panerioklinika@gmail.com
www.panerioklinika.lt

Ekspertas atsako:
Nuo: Rima
2017-11-12
Laba diena,
Gydytoja ar galima naudoti Glicine tabletes nervu sistemai sustiprinti ir esant nerimui?
aciu

Sveiki,

Glicine tabletes papildo mityba amino rūgštimi, nepakeičiamai reikalinga neuromediatorių suintezei. gali padėti ir nerimo metu.

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Vyte
2017-11-19
Laba diena,
Is Jusu patirties niriu paklausti ar vaistas Fluanxol labai augina svori? Ar pasitaike daug tokiu atveju?
Aciu

Sveiki,

psichiatrijoje yra ant vienos rankų pirštų suskaičiuojami medikamentai, kurie GALI PADIDINTI APETITĄ. Svorio nei vienas neaugina, nes svoris auga nuo suvalgomo maisto ir per mažo judrumo.

Fluanxol pats svorio augimo ar kritimo neįtakoja. tačiau yra liga, dėl kurios jis skiriamas, ir gydymo metu gali keistis apetitas dėl ligos pobūdžio pasikeitimo.

Nuo: Ugnė
2017-11-16
prašau padėkit, nebežinau kur man kreiptis, per kelis mėnesius pakeičiau dvi gydytojas ir nieks nepadeda, nubundu trečią nakties kas naktį, jaučiu baimę , ypač prieš užmiegant, vartoju quetiapin ir kodėl gydytojai taip gerai atsiliepia apie šį vaistą, kai jį vartoja žmonės įspėja, kad tai tikras siaubas? Kodėl man gydytojai nepadeda?Aš mielai nusižudyčiau, bet stabdo tik tai, kad tai pribaigtų mano močiutę

Sveiki,

gydytojai yra žmonės, todėl padeda kiek tik gali. be to ir žmogus turi norėti išsikapstyti ir pats dėti pastangas.

medikamentų sureguliavimas ir atitaikymas, deja, yra ne vienos konsultacijos ir dažnai ne vieno mėnesio klausimas.

Blogų medikametų nėra: arba neatitaikyta dozė, arba žmogus tam vaistui nejautrus. Dar dažnai medikamentais žmonės nori spręti problemas, kurios sprendžaimos psichoterapijos metu, o ne medikamentų keliu.

Nuo: Rasa
2017-11-13
gydausi depresiją 20 metų.dabar geriu venlafaksiną,viskas būtų gerai,bet labai sutrikęs miegas jau10 met.nemiegu be migdomųjų.bandziau vartoti mirtazapiną,bet netiko,o miegui padėjo pirmą gydymo savaitę.ar galėtų agomelatinas padėti išsigydyti nemigą?

Sveiki,

keikvieno situacija labai skirtinga, o Jūsų ponia Rasa labai užsitęsusi ir sena. Bijau, kad agomelarinasnebus veiksmingas. Be to į ligą stinga visuminio požiūrio, nes taikant šiuolaikinį ir kompleksinį gydymą visos depresijos pagydomos.

Nuo: Vita
2017-11-09
Laba diena,
Gydytoja mano klausimas butu toks. Vartoju Coaxil jau 2 menesius, brt dar vistiek jauciu galvos svaigima ir kartais uzeinanti silpnuma. Cia ne vaisti salutinis, bet mano liga. Daugiau mano tu visu pozymiu sumazejo zenkliai , bet sitie dar islike. Ar dar gydytoja panaudojus kiek ilgisu vaistus dar gali praeiti tas svaigimas?
Aciu Jums uz atsakyma

Laba diena,

galvos svaigimas gali būti ne tik dėl psichikos sutrikimo. Pvz.: dėl mažakraujystės, aukštio ar žemo kraujospūdžio ir t.t. Šiū dalykų antidepresantai nesutvarko.

Jei galvos svaigimas yra tik dėl psichikos sutrikimo, vartojant medikamentus 3-6 mėnesius, turi praeiti. Aišku , reikia tartis su Jus gydančiu gydytoju ar pakankama medikanto daozė?

Nuo: rimute
2017-11-06
laba diena.mano gimineje yra alchogolio priklausomybes problema. patarkite kaip man pasikeisti,nepergyventi del to.nes jie nepripazysta ja turint.as taip pavargau matyti,suprasti, kodel ju gyvenimai klostosi blogai.as gyvenu siaures airijoje.jie liet.man 58metai.tiek ir beliko .kaip save pakeisti?kaip nejausti del ju nerimo ir tiesiog fizinio skausmo.suprantu, kad turiu pati pasikeisti,bet kaip?aciu.

Laba diena Rimute, Jūs teisingai pastebėjote, kad šioje beviltiškoje situacijoje, galite keistis tik pati. Ir tiems pasikeitimam nėra vėlu, kiek metų beturėtumėte.

Kiekvienas žmogus privalo rūpinris savo sveikata, savo gyvenimu, tada nebus našta kitiems. Taip ir Jūs, jei negalite pakeisti šeimynykščių apie save ar gyvenimo situacijos, tai visada galite keisti save galvodama apie save apie savo sveikatą.

Aš sakau taip: gali gelbėti skętantį žmogų, bet jei jis nenori išsigelbėti ir dar skandina tave - privalai gelbėtis tik pats vienas.

Kaip tai daryti, jums gali pagelbėti psichologas. Jei pagalba jums sunkiai prieinama Airijoje, galite konsultuotis Skype pagalba su Lietuvoje dirbančiais psichologais.

Mūsų klinikoje dirba gera psichologė Kristina Ušackienė, kuri konsultuoja ir Skype.

Nuo: Loreta
2017-11-02
Sveiki Gydytoja,
Noriu paklausti ar sutrikusi vegetacine nervu sistema gali atsiststyti negydoma?
Aciu

Sveiki,

taip, vegetacinės nervų sistemos sutrikimai gali tiesiog praeiti, gali būti pagydomi psichoterapija be medikamentų.

Nuo: Rimas
2017-11-02
Laba diena,
Gydytoja ar visada pakanka tik antidepresanto nerimui gydyti ar turi buti dar kazkoki papildomi vaistai prie antidepresanto?
Aciu
Rimas

Sveiki,

nėra vieno gydymo būdo ir nėra vienodų gydymo būdų, nes žmonių būklės, ligos, gyvenimai yra labai skirtingi. Todėl vienam gali užtekti tik antidepresanto, kitam gali reikėti ir dar papildomų vaistų ir psichoterapijos.

Nuo: Zivile
2017-10-31
Gerbiama Gydytoja,
As Jums buvau jsu rasiusi apie Coaxil ir Eglonyl vartojima nuo kurio atsirado pieno ir teko nutraukti jo vartojima, tai padsriau pati nes mano gydytoja isvykusi netrumpam laikui. Gydausi as nuo nerimo ir somatiniu sumptomu. Kai vartojau siuos vaistus 4 savaites jauciausi labai gerai jokio nerimo. Pastebejau kad nutraukus Eglonyl mane vel puola nerimo atskos tiesiog uzeinancios spontaniskai. Ar gali buti del Eglonyl nutraukimo? Gydytoja minejus buvo jeigu netiktu Eglonyl tada isradys Fluanxol. Ar jis galetu nuimti ta nerima?
Aciu labai uz Jusu atsakyma

Sveiki,

nerimas padidėjo ne dėl Eglonyl nutraukimo, jis neduoda nutraukimo sindromo. Tiesiog Jūsų nerimas yra mažiau slopinamas, nes nebėra Eglonyl.

Fluanxol labai dažnai tinkamas nerimui papildomai mažinti. Jis taip pat priklauso neuroleptikų grupei ir gali duoti poveikį pieno liaukoms. Kadangi fluanxol yra naujesnis ir kitoks vaistas, bus kitaip. O kaip jis tiks, pamatysite, kai vartosite.

Nuo: Karolina
2017-10-30
Gerbiama Gydytoja,
Labai noriu Jusu paklausti. As gydausi nuo sutrikusios vegetacines nervu sistemos. Naudoju Coaxil 12,5 mg jau 6 savaites. Zodziu kokias 4 savaites savijauta galima sakyti pagereji labai zenkliai, o dabar keleta savaiciu vel mane kartais stipriai suima mano tie visi sutrikimai. Ar tai noarmalu? Ar gali dar po kiek laiko vel man gereti ? Ar gali uzeiti tokiu prastesniu dienu? Ka galite Jus gydytoja pasakyti is savo praktikos?
Be galo dekinga Karolina

Sveiki,

vegetacinės nervų sistemos sutrikimai priklauso nuo emocinės būklės, reakcijų į aplinką ir stresą. Medikamentai pagerina vegetacinės nervų sistemos funkcionavimą, sumažina dirglumą ir jautrumą. Tačiau visada lieka ta dalis, kuri priklauso nuo pačio žmogaus reagavimo, galvojimo ir situaciojos gyvenime. Nekeičiant savęs psichologiniu keliu, nedirbant su savimi ar ir su psichologo, dalis simptomų vėl lenda gyvenimo bėgyje, o medikamentus tenka vartoti visą gyvenimą.

Nuo: Lina
2017-10-30
Gerbiama Gydytoja,
Mano klausimas butu toks ar tinka vartoti Coaxil su Fluanxol ar tai geras derinys?
As Gydytoja isgeriau pirma diena Fluanxol ir po keletos valandu man psidare silpna? Ar galejo tai buti nuo Fluanxol?
Aciu uz atsakyma

Sveiki,

jei atsakant į jūsų klausimą: ar tinkamas derinys? Taip, toks derinys gali būti.

Noriu pasakyti, kad gydymas kiekvieno žmopgaus labai individualus ir medikamentų parinkimui reikalinga konsultacija.

Ar galėjo pasidaryti silpna? taip, galėjo, nes abu vaistai gali sumažinti kraujospūdį, slopina nervų sistemą. Tačiau taip būna labai retai.

Nuo: Lina
2017-10-30
Laba diena,
Gydytoja sakykite ar Fluanxol 1mg sukelia
Labai didelius salutinius? Ar daznai pasitaiko? Ar tinka jis esant nerimui?
Aciu Lina

Sveiki,

fluanxol retai sukelia pašalinius poveikius. Jis yra labai tinkamas nerimo ilgalaikei korekcijai.

Nuo: Toma
2017-10-29
Laba diena

Kuniski somatiniai simptomai toki kaip; pykinimas, galvos svaigimas, mieguistumas, jegu nebuvimas. Kaip gydytoja juos galima sumazinti, nes atrodo
Is niekur nieko tiesiog spontaniskai atsiranda nerimas. Ar yra kazkokiu budu kaip tai iveikti. Iskyrus psichoterapija.

Sveiki,

būdų ir galimybių yra daug. Žmogus yra visuma ir tą visumą reikia koreguoti ir gydyti. Dažniausiai siauros specialybės gydytojas žiūri tik savo daržą, todėl nebūna stabilaus ir pilno pasveikimo.

Kad atsakyti Jums, man reikalinga Jūsų konsultacija.Kitaip tik atsakymas, kad atsakyti ir nieko konkretaus.

Nuo: Egle
2017-10-29
Sveiki,
Gydytoja mano klausimas butu toks. Per kiek laiko nuo antidepresantu vartojimo pradzios pasireiskia pilnas vaisto gydymas jeigu aisku jis tinka?
Aciu Egle

Sveiki,

taisykles rašo farmakologai. O jie sako taip: praėjus 6 savaitėms, galima spresti ar vaistas Jums tinka? jei Jūsų nbūklė pagerėjo nors 30 procentų, reiškia tinka ir vartojate toliau.

Realiai - būna visaip, nes kiekvienas žmogus ir jo situacija labai skirtinga.

Nuo: Tomas
2017-10-28
Gerbiama Gydytoja,
Man nustatytas psichogeninis galvos svaigimas, nes svaigsta galva kokia 3-4 kartus savaiteje. Kaip galima butu gydyti, isskyrus psichoterapija. Prasau labai Jusu patarimo.
Aciu Tomas

Sveiki,

kad Jums atsakyti pilnai, reikalinga konsultacija.Su atliktais tyrimais.

Kitaip - atsakymas tik formalus.

Nuo: Jolita
2017-10-28
Sveiki Gydytoja,
Sergu nerimo sutrikimu, pradejau vartoti antidepresantus, geriu 5 savaites. Bet dar yra tas islikes kai ryte atsikeliu, nekasdien bet attodo kad siubuoji i sonus, bet realiai taip nera. Ar galima tiketis, kad sis nemalonus jausmas praeis! Nes turiu tu somatiniu simptomu nemazai. Bet sveikata pagerejo kokia 50 procentu ar galiu tiketis ilgesni laika panaudojus vaistus kad gali buti dar geriau?
Dekoju Jolita

Sveiki,

paprastai pašalinis medikamentų poveikis su laiku praeina. tačiau yra dalis žmonių, kurie pašalininį poveikį, kad ir nestiprų, bet jaučia visą vartojimo laiką.

Kaip bus Jums, pamatysite su laiku.

Nuo: Rima
2017-10-27
Laba diena,
Gydytoja noriu Jusu paklausti

Ar Elontril yra antidepresantas?
Aciu

Sveiki,

veiklioji medžiaga bupropionum, taip tai antidepresantas.

Nuo: rasa
2017-10-27
Laba diena, beveik mėnuo kaip geriu Triptan forte, po vieną tabletę vakare. Sakyčiau kad jaučiuosi ramesnė, į stresines situacijas organizmas nebereguoja "šidies mušimu", miegu daugiau nei reikėtų, be žadintuvo nepabundu. Ir sprando skausmas sumažėjo. Tik vienas pašalinis reiškinys-auga svoris(anksčau susnervavusi nevalgydavau, dabar visada didelis apetitas). Bet nežinau kiek laiko jį vartoti? Ar nebus priklausomybės?

Sveiki,

triptan forte yra maisto papildas, o ne vaistas, todėl apie priklausomybę net nereikia galvoti. Jūs papildote savo organizmo medžiagų apykaitą nepakeičiama amino rūgštimio triptofanu, kuri labai reikalinga galvos smegenims ir visai nervų sistemai. Jį galite vartoti kiek norite, arba kiek leidžia finansinės galimybės.

Nuo: Vylma
2017-10-27
Laba diena,
Gydausi nuo sutrikusios vegetacines sistemos.
Gydytoja geriu antidepresantus 5 savaites, bet vistiek dar islenda tas nemazas nerimas. Gydytoja ka geriau imti reikalui esant Lexotanil ar Xanax kad nuimti ta nerima ar ikyrias mintis?
Aciu

Sveiki,

gydymas 5 savaičių yra per trumpas, kad būtų gautas rezultatas. Dar reikia laiko antidepresantui padirbėti. papildomai galima imti raminančius."Geresnis" yra bromazepamum, nes mažesnis priklausomybės pavojus.

Nuo: Vida
2017-10-24
Laba diena,
Gydytoja noriu paklausti ar esant nuo nerimo galvos svaigimui gali padeti Tanakan? Nors kazkiek sumazinti?
Aciu jums uz atsakyma

Sveiki,

tanakan turi gerai abiprėžtas vartojimo indikacijas. Esant nerimui jis tikrai neveikia nerimo. Jei yra galvos svaigimas dėl neurologinių ar karaujagyslinių preižąsčių - tada tikrai gali padėti.

Nuo: Rita
2017-10-18
Laba diena,
Gydytoja esant neperdideliam nerimui, kodel ji lydi somatiniai simptomai?
Aciu

Sveiki,

somatiniai simptomai jums signalizuoja apie nervų sisitemos, psichikos pervergimą, pertempimą ar neišspręstas psichologines problemas. nerimas dažniausii eina arba atskirai, arba kartu su somatiniais simptomais. O somatiniai simptomai, jų išgyvenimas dar padidina nerimą.


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.