Klausk gydytojo

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Aneta Railienė (UAB „Panerio klinika“)

Gydytoja-psichiatrė atsakys į klausimus apie suaugusiųjų psichikos sutrikimus, priklausomybę alkoholiui, medikamentams ir narkotikams, gydymo galimybes.

Gydytoja - psichiatrė Aneta Railienė dirba Laisvės atėmimo vietų ligoninės Sveikatos priežiūros tarnyboje gydytoja - psichiatre bei privačioje klinikoje UAB „Panerio klinika“. Diagnozuoja ir gydo psichikos sveikatos surtrikimus, priklausomybę alkoholiui, medikamentams, narkotikams: skiria medikamentus, teikia psichologinę pagalbą, konsultuoja pacientų artimuosius.
 
Išsilavinimas:
1988 - 1995 m.  Kauno Medicinos Akademijos Gydomąsis fakultetas,
1995 - 1997 m. Kauno Medicines Akedemija, pairminė medicinos gydytojo rezidentūra,
1999 - 2003 m.  KMU Psichiatrijos klinika, antrinė gydytojo – psichiatro rezidentūra, 2002-2003m. psichoterapijos studijos  Humanistinės ir egzistencinės psichologijos institute Vilniuje.
2002 m. ir 2003 m. VDU  Socialinių mokslų fakultetas, doc. Dr. James Fleming ir prof.habil dr. Antanas Goštautas vedami profesinės kvalifikacijos tobulimo kursai „Trumpalaikė psichoterapija“.
 
Kiekvienais metais keliu savo profesinę kvalifikaciją dalyvaudama gydytojams rengiamose konferencijose ir gydytojų kvalifikacijos kėlimo kursuose.

Darbo patirtis:
2003 - 2011 m.  Pravieniškių gydymo ir pataisos namai, Sveikatos priežiūros tarnyba, gydytoja-psichiatrė.
2004 - 2008 m.  C. Boim „Šeimos klinika“, gydytoja - psichiatrė.
2006 - 2009 m. UAB „Gintarinė kilnika“ gydytoja-psichiatrė.
2006 - 2007 m.  Pravieniškių 3- ieji pataisos namai, Sveikatos priežiūros tarnyba,gydytoja- psichiatrė.
Nuo 2007 m.  UAB „Panerio klinika“, įkūrėja, direktorė,  gydytoja - psichiatrė.
Nuo 2011 m.  Laisvės atėmimo vietų ligoninė, Sveikatos priežiūros tarnyba, gydytoja - spichiatrė
 
UAB ”Panerio klinika”
Panerių g. 79, Kaunas
+370 687 38049
panerioklinika@gmail.com
www.panerioklinika.lt

Ekspertas atsako:
Nuo: Rima
2017-11-12
Laba diena,
Gydytoja ar galima naudoti Glicine tabletes nervu sistemai sustiprinti ir esant nerimui?
aciu

Sveiki,

Glicine tabletes papildo mityba amino rūgštimi, nepakeičiamai reikalinga neuromediatorių suintezei. gali padėti ir nerimo metu.

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Gedas
2018-12-07
Gal galite paaiskinti dar kaip gali cipralex sukelti sinusu ar kvepavimo taku infekcijas. Paskaiciau kad gali buti tokie salutiniai. Ar cia dazna? Pvz: uzgulta ir varvanti nosis....dazai pradejau sirgri bet gal tai susije ne su vaistu o su stresu?

Sveiki,

cipralex nesukelia jokiu infekcinių ligų.

Šalutinių poveikių jis taip pat "praktiškai" neturi. Klinikinėje praktikoje yra buvę galvos svaigimo, pykinimo jausmo suvartojus vaistą 1-2 valandas. Paprastai šalutinis poveikis, vaistą vartojant nepertraukiamai praeina.

dažnos infekcijos, peršąlimo ligos yra susijusijusios su silpna imunine sistema, kurią stipriai alina ilgalaikis stresas.

Nuo: Gedas
2018-12-06
Sveiki. Ar cipralex antidepresantas nesilpnina iminiteto? Girdejau kad kai kurie antidepresantai silpnina. Ka tuomet daryti?

Laba diena,

antidepresantai neturi imuninę sistemą silpninančio poveikio.

Kadangi AD mažina bendrai įtampą ir stresą organizme -turi teigiamą įtaką imunitetui.

Nuo: Petras
2018-12-04
Sveiki ar naudinga gerti prie sizifrenijos ir vaistu guarana 500mg

Laba diena,

kadangi šis žolinis preparatas gali padidinti bendrai nervų sistemos dirglumą/ jautrumą, vartoti galite labai atsargiai.

Nuo: Gabija
2018-12-02
Gerbiama Gydytoja,
Noriu paklausti as turiu panikos atakas ir daugybe psichosomatiniu simptomu ar gali tam padeti meditacijos uzsiemimai? Noriu isgirsti Jusu nuomone.
Aciu

Sveiki,

kaip nėra tos pačios ligos su visiems būdingais simptomais, atip nėra ir visiems tinkamo vieno gydymo būdo.

Meditacija dažniausiai yra tinkama. tačiau turėjau klientų, kuriuos kaip tik neigiamai veikia tyla, buvimas su savimi mintyse.

Nuo: Linute
2018-12-02
Laba diena,
Gudytoja mano klausimas Jums butu toks; as turiu sutrikusia vegetacine nervus sistema, geriu vaistus. Kodel gydytoja ryte negaliu atsikelti ir norisi miego, nesvarbu kada atsikelciau ar 8 ar 9 visada jauciuos neisimiegojusi. Ir nesvarbu kada vakare nueiciau ar 10 ar 12 ir kiek valandu bemiegociau vistiek jauciu , kad esu neisimiegojusi. Kaip buvai sveika niekada tokiu problemu nebuvo. Kodel taip atsitiko!
Dekoju

Sveiki,

į Jūsų klausimą galimas ne vienas atsakymas. Turima informacija man nepakankama. Kad atsakyti Jums atsakingai-man reikalinga konsultacija.

Nuo: Ieva
2018-11-29
Laba diena. Ar darantis miomos arba kiausides operacija reikia nutraukti antidepresantus? Dar idomu del danties implanto dejimo? Aktualus abu variantai? Jei reikia tai ka daryti nes savijauta be ju tragiska bus...mano ad- escitalopramas

Sveiki,

antidepresantų vartojimo nutraukti visais atvekjais nereikia.

Turite pasakyti gydytojui anesteziologui ar odontologui, kad vartojate AD.

Nuo: Lolita
2018-11-29
Sveiki ar galima vartoti gelomyrtol nuo bronchito vaistus su antidepresantais? Kuriu vaistu negalima vartoti parginde su ssri? Noreciau zinoti

Sveiki,

gelomyrtol yra žolinis preparata ir sąveikos su antidpresantasi nėra.

Ko geriau nevartoti kartu su AD? sąrašas ilgas, kalbant apie vaistus ir visada yra derinama su AD skirainčiu gydytoju.

Maiste geriau nevartoti greipfrutų ir jų sulčių, tame tarpe ir Pamela greipfrutų.

Nuo: Ugne
2018-11-27
Laba. Ar metai laiko be simptomu su vaistais (kalbu apie sizoafektini misru) galima laikyti gera prognoze?ar cia jau remisija? Ar dar ne?

Sveiki,

apie remisiją galima kalbėti ne anksčiau kaip po 3 metų.

Nuo: Indre
2018-11-27
Sveiki, ar Raminancios tabletes gali pavelinti menesines!
Ar imanoma pastoti 2 dienas pries menesines?

Sveiki,

raminantys vaistai gali keisti visą medžiagų apykaitą, tame tarpe ir hormonų veiklą, kuri reguliuoja mėnesinių ciklą.

Apie pastojimą- Jums reikėtų klausti gydytojo-ginekologo.Kiek aš žinau - pastoti galima bet kurią mėnesinių ciklo dieną, nes pastojama ne tada kada turėjote santykius, o tada kada susitinka kiaušialąstė ir spermatozoidas.

Nuo: Rimas Ziurinskas
2018-11-26
labadiena gydytoja,as pas jus lankiausi pries 2 metus,,,sunus sirges depresija (nerimas ir t t) kaip patikrint ar negresia atsinaujinimas sios ligos,patarkit,aciu su pagarba

Sveiki,

paprastai žmogus pats labai gerai jaučia, ar keičiasi jo būklė. Ypač, jei yra turėjęs negalavimą, jei gydėsi anksčiau.

"Įtarti" gali konsultacijos metui, bendraujant su žmogumi. Be to medicinos psichologas turi specialias metodikas, kaip nustatyti žmogaus nerimo/depresijos lygį. O tada psichiatras vertina, ar reikalingas žmogui gydymas.

Nuo: Laima
2018-11-21
Sveiki. Ar tikrai antidepresantai augina zmonem svori? Kalbu apie ssri escitaloprama...Ar jie keicia metabolizma ar kelia apetita? Ka daryti jei reik gerti daug metu kaip neisstoreti? Daug straipsniu moksliniu kalba apie antidepresantu auginama svori...

Sveiki,

psichiatrijoje yra tik keli vaistai, kurie veikia tiesiogiai į alkio centrą jį stimuliuodami arba keičia medžiagų apykaitą taip, kad pradeda augti svoris.Escitalopramum aš nepriskiriu nei vienai iš šių grupių.

Galvoju, kad tik su retomis išimtimis, svoris auga nuo suvartojamo maisto kiekio ir nuo judrumo/fizinio aktyvumo.

Paprastai gydant SSRI, gerėjant žmogaus būklei, jis valgo daugiau, nes maistas "tampa skanesnis", o jei fizinis aktyvumas nedidėja- tada ir auga svoris.

Bet kokiu atveju Jums siūlau tartis su savo gydytoju, nes tik jis gali vertinti Jūsų situaciją visapusiškai.

Nuo: Kamilė
2018-11-20
Laba diena,
Vartoju Cipralex 10 mg.po 1 tab.per diena ryte. Nes turiu baimes ir nerimo sutrikima. Taciau jau zada pradeti nutraukineti vaistus. Norejau pasiteirauti ar pradejus nutraukineti vaistus galima planuoti nestuma? Ar reikia iki galo baigti nutraukti vaistus ir tik tada galima planuoti nestuma?

Sveiki,

jei laikytis visų rekomendacijų - turėtumėte nutraukti medikamentus, šeimos gydytojo priežiūroje atlikti reiklalingus laboratorinius tyrimus iš kraujo ir ruoštis nėštumui, vartoti reikiamus vitaminus, pvz folinę rūgštį. Tik praėjus minimaliai 3 mėnesiams po medikamntų nutraukimo - bandyti pastoti.

Tačiau gyvenimas netelpa į rėmus, arba kiekvienam savi rėmai. Turiu klienčių, kurios medikamentus vartoja ir nėštumo metu.

Nuo: Rita
2018-11-20
Gerbiama Gydytoja,
Aciu Jums uz atsakyta klausima apie Spitomin 5mg. Tiesiog noriu dar Jusu paklausti ar panaudojus ji keleta savaiciu galima ji staiga nutraukti ar butina palaipsniui. Nenoriu jo ilgiau naudoti nei keleta savaiciu. Ar jis gudytoja veikia taip kaip kos Xanax ar Lexotanil?
Aciu Rita

Sveiki,

jei Jūs vartojate bet kokį raminantį vaistą 1-2-3 savaites kasdien, paprastai priklausomybė neišsivysto ir nutraukti vartojimą galite iš karto.Gali pablogėti Jūsų būsena, jei dozės buvo didelės.

Nuo: Loreta
2018-11-19
Laba diena,
Gydytoja noriu isgirsti Jusu nuomone apie Hipnoterapija esant nerimui ir somatiniams simptomamas ar galeru ji siek tiek padeti ka Jus galvojate?
Aciu Loreta

Sveiki,

mano nuomone hipnoterapija, jei pakliūsite pas gerą terapeutą, gali padėti.

Pagrindiniu gydymu vis gi laikau psichoterapiją.

Nuo: Rita
2018-11-18
Laba diena,
Gydytoja noriu jusu paklausti apie vaista Spitomin 5mg. Man gydytoja ji israse nuo tokio vidinio nerino, nezinia del ko kylancio, siaip as sergu sutrikusia vegetacine nervu sistema ir dar naugoju vaista Coaxil, nes kitu netoleruoju. Gydytoja ar tas Spitomin sukrlia daug salutiniu? Ar ji galima iskart nutraukti jeigu vaistas netinka? Ar butina palaipsniui nutraukti? Nes kazkaip gydytoja man daug ko nepaaiskino tik as pati paklausiau ar jie ne antidepresnatai dar vieni. Ar sis vaistas gerai toleruojamas ar prie jo neptiprantama?
Labai aciu jums uz atsakyma

Sveiki,

spitomin yra nerimą mažimnantis vaistas. Kadangi vartojant jį kasdien (2-3 savaites ) vystosi priklausomybė vaistui, Spitomin skiriamas trumpam nerimui koreguoti: pirmą kartą nustačius nerimo diagnozę, papildomai prie pastovaus gydymo ir pablogėjus būklei kol pradės veikti pastovaus vartojimo vaistai juos keičiant/didinant/pridedant kitus.

Nuo: Marija
2018-11-16
Gydytoja gal galite atsakyti ar i viena klausima. Kaio atskirti ar pablogejimas ir apatija jegu slopinimas nuo dozes kelimo ar pacios ligos. Gal galite mazdaug pasakyti kiek laiko reikia dozes pakelimas kad suveiktu? Ir ar gali tikes vaistas teikes jegu ir nuotaika staiga pradeti veikti blogai? Kelti apatija ir slopinima. Kalbu apie cipralexa

Sveiki,

cipralex yra labai švelnus antidepresantas ir vartojant bent iki 10 mg doze - tikrai negali duoti slopinimo.

Jei vaistas Jus vis gi slopina, tai tas slopinantis poveikis būna išgėrus vaistą 2-3-4 valandas. Po to slopinimas praeina.

Nuo: Ugne
2018-11-15
Laba diena.isigijom sviesos terapijos lempa bet nelabai zinom kiek daznai ja naudoti ir kaip neperdozuoti? Ar sizoafektiniam sutrikimui irgi galima ja naudotis sergant nes kiek skaiciau ji aktyvina?

Sveiki,

šviesos terapija yra papildoma gydymo galimybė. Tačiau tai nepakeičia gydymo medikamentais. Paprastai poveikis yra aktyvinantis, skausmus mažinantis.

Ar galima naudoti šizofreninio spektro sutrikimams gydyti-reikia tartis su gydančiu gydytoju, nes nėra tam pačiam sutrikimui vieno ir vienodo gydymo.

Kiek laiko sėdėti prie lempos - ptiklauso nuo konkrečios lempos, nes jos yra įvairių šviesos srauto stiprumų. minimalus laikas 30 minučių. Ir visada svarbu išlaikyti lempos vartojimo instrukcijoje nurodytą atstumą nuo veido iki lempos.

Nuo: Viktorija
2018-11-15
Vartoju Coaxil+ xanax pagal situaciją. Šiuos vaistus išrašė psihiatras, nes turiu nerimo sutrikimą. Šeimos gydytoja išrašė Triozolam 0,25 mg.nes pasiskundžiau nemiga. Nusipirkau, perskaičiau informacinį lapelį ir sunerimavau. Ar galiu be baimės vartoti nakčiai Triazolam?

Sveiki,

esant nerimo sutrikimui gydymui vaistais pirmiausia skiriamas pastovaus vartojimo vaistas. Coaxil galėtų būti skiriamas nerimo sutrikimui gydyti, bet turi būti vartojamas pastoviai, nes kitaip nebu rezultato.

Xanax ir Tiazolomum yra raminantys benzodiaziapinai. Pastoviam ir ilgalaikiam vartojimui jie neskirtini, nes iš esmės sutrikimo negydo ir vystosi jiems priklausomybė.

Nuo: Marija
2018-11-15
Gerb gydytoja noriu patarimo. Koki gera pusmeti geriau 7.5mg cipralex sunkiai labai sekesi pakelti doze daug salutiniu bet praejo. Jauciausi visai neblogai bet atejo ruduo buvo stresu dar ir kazkaip pablogejo. Buna dienu kad jaucuosi tokia gulsa uzslopinta be minciu...Buna nieko..gydytojas sako kad nuo itampos patirtos organizmo apsaugine reakcija...bet as kadangi keliu doze ir kas antra diena geriu po papildoma 1/4 kazkaip man sutampa tom dienom. Gal vaistas duoda ta slopinima? Ar taip gali buti? Vakarop jis sumazeja....ar nuo didesnes dozes galiu tiketis kad bus geriau? Kiek reik laiko vaistui suveikti pakelus doze?

Sveiki,

antidepresantas gali turėti slopinantį poveikį jį išgėrus, nepaisant kiek laiko ir kokia doze jį vartojate. Pabandykite antidepresantą gerti nakčiai. Kai slopinantis poveikis stiprus - galima ir taip vartoti.

Nuo: Indre
2018-11-13
sveiki,sergu nerimo sutrikimais su išreikšta somatine patologija,vartoju sertralina 100 mg ryte,ksanaksa 0,25 ryte,vakare 50 mg triticco ,kankina nemiga ,turiu gerti lorafena ,tik tada pavyksta uzmigti,jar negali taip buti ,kad asentra man netinka gydyti nerimui ,nes geriu beveik metus ,o nerima jauciu gana daznai,taip[ pat ir daug somatiniu simptomu ,dekoju uz atsakyma

Sveiki,

Jūsų gydymas nepritaikytas/nepakankamas. Metų bėgyje bet koks gydymas turėjo duoti rezultatą. Esate per daug kantri.

Kreipkitės į kitą gydytoją konsultacijai.


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.