Paieškų šiandien: 2224

Klausk gydytojo

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Aneta Railienė (UAB „Panerio klinika“)

Gydytoja-psichiatrė atsakys į klausimus apie suaugusiųjų psichikos sutrikimus, priklausomybę alkoholiui, medikamentams ir narkotikams, gydymo galimybes.

Gydytoja - psichiatrė Aneta Railienė dirba Laisvės atėmimo vietų ligoninės Sveikatos priežiūros tarnyboje gydytoja - psichiatre bei privačioje klinikoje UAB „Panerio klinika“. Diagnozuoja ir gydo psichikos sveikatos surtrikimus, priklausomybę alkoholiui, medikamentams, narkotikams: skiria medikamentus, teikia psichologinę pagalbą, konsultuoja pacientų artimuosius.
 
Išsilavinimas:
1988 - 1995 m.  Kauno Medicinos Akademijos Gydomąsis fakultetas,
1995 - 1997 m. Kauno Medicines Akedemija, pairminė medicinos gydytojo rezidentūra,
1999 - 2003 m.  KMU Psichiatrijos klinika, antrinė gydytojo – psichiatro rezidentūra, 2002-2003m. psichoterapijos studijos  Humanistinės ir egzistencinės psichologijos institute Vilniuje.
2002 m. ir 2003 m. VDU  Socialinių mokslų fakultetas, doc. Dr. James Fleming ir prof.habil dr. Antanas Goštautas vedami profesinės kvalifikacijos tobulimo kursai „Trumpalaikė psichoterapija“.
 
Kiekvienais metais keliu savo profesinę kvalifikaciją dalyvaudama gydytojams rengiamose konferencijose ir gydytojų kvalifikacijos kėlimo kursuose.

Darbo patirtis:
2003 - 2011 m.  Pravieniškių gydymo ir pataisos namai, Sveikatos priežiūros tarnyba, gydytoja-psichiatrė.
2004 - 2008 m.  C. Boim „Šeimos klinika“, gydytoja - psichiatrė.
2006 - 2009 m. UAB „Gintarinė kilnika“ gydytoja-psichiatrė.
2006 - 2007 m.  Pravieniškių 3- ieji pataisos namai, Sveikatos priežiūros tarnyba,gydytoja- psichiatrė.
Nuo 2007 m.  UAB „Panerio klinika“, įkūrėja, direktorė,  gydytoja - psichiatrė.
Nuo 2011 m.  Laisvės atėmimo vietų ligoninė, Sveikatos priežiūros tarnyba, gydytoja - spichiatrė
 
UAB ”Panerio klinika”
Panerių g. 79, Kaunas
+370 687 38049
panerioklinika@gmail.com
www.panerioklinika.lt

Ekspertas atsako:
Nuo: Zivile
2017-10-11
Gerbiama Gydytoja,
Skaiciau Jusu komentarus apie
Coaxil ir Eglonyl, bet labai noriu, kad Jus pakomentuotumetir mano situacija. As gyvenu ne Lietuvoje ir konsultacijai grisiu tik po menesio, tad noriu isgirsti Jusu nuomone.
Zodziu taip pries menesi laiko pradejau naudoti Coaxil po 1tab 2 kartus dienoje ir Eglonyl 200mg po 1/2 tab 2 kartus dienoje. Man buvo jos skirtos nerimui mazinti taip pat galvos svaigimui, silpnumui ir pykinimui mazinti. Atrodo pradejus gerti coaxil ir eglonyl pradejau jausti pagerejima po poros
Dienu vartojimo tikrai taip buvo , nors zinau kad antidepresnatai
Pradeda veikti po kokiu 3 savaiciu. Dabar pradejau jausti vel kazkokio nerimo ir po truputi susvaigsta galva. Ar tai noarmalu? Ir gydytoja pastebejau kad krutine padidejo dvigubai ir skausmas
Ju nepakeliamas- paskaiciau tai Eglonyl salutinis poveikis, ar tada ji man teks nutraukti, nes tai neimanoma pernesti. Ar bus kazkokio
Kito vaisto panasaus i eglonyl, kad galima butu pakeisti ji kitu vaistuku? Ar tas eglonyl yra labai svarbus gerti? Ar tik gali uztekti antidepresanto?
Aciu Jums uz atsakyma

Laba diena,

atsakysiu trumpai, nes šis portalas sikrtas klausimams, ne konsultacijoms.

Jums reikalinga pakartotinė gydytojo-psichiatro konsultacija, kad pakoreguotų skirtą gydymą. Sulpiridum vartojimą teks nutraukti dėl jo pašalinio poveikio pieno liaukoms. Ką sikrti ir kiek ir kaip turi nuspręsti gydytojas konsultacijos metu. Šiuolaikinė psichitarija turi be galo daug galimybių, medikamentų derinių, Tie, kuriuos vartojate, tikrai ne vieninteliai, kuriuos galima skirti.

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Vyte
2017-10-10
Laba diena Gerbiama gydytoja,
Noriu Jusu paklausti as pradejau vartoti antidepresantus jau 4 savaites. Kaip ir buvo viskas tvarkoje, o dabar kelios dienos kaip aplanke mane nerimas. Ar galima butu paimti Xanax truputi, kad sumazintu ta nerima? Ar gali buti kad panaudojus antidepresanto ilgiau gali nebeuzeiti jis daugiau ar kartais jis gali vis islysti?
Dekoju

Sveiki,

papildomai raminančio vaisto galima paimti, nes gydymas dar tik prasidėjo. Vėliau papildomo vaisto turėtų nebereikėti. Jei vis dėlto nerimas kyla, tai rodo, kad gydymas nepakankamas.

Apie nerimo gydymą medikamentais rašiau visai neseniai. Akcentuoju, kad labai svarbi psichologo pagalba, dažnai gydymas pokalbiu yra veiksmingesnis ir naudingesnis, nei vien vaistų vartojimas.

Nuo: Asta
2017-10-09
Laba diena,
Gydytoja ar tai noarmalu jeigu geriant antidepresantus 5 dienas jauciuos labai gerai per savaite o kokias 2 prasciau. Vaistus geriu nuo nerimo ir panikos ataku. Naudoju 3,5 savaites.
Aciu Jums uz atsakyma

Sveiki,

taip gali būti, nes laikas gydymo dar per trumpas.

Nuo: Rima
2017-10-06
Laba diena,
Zodziu Gydytoja as naudoju Eglonyl 200 po 1/2 tabletes dienoje. Dabar yra 2 savaites kaip naudoju vaistuka. Zodziu kelios dienos pastebejau , kad labai padidejo krutys ir pasirodo toks kaip pienas. As paskaiciau salutini vaisto poveiki ten parasyta , kad taip gali buti. Zodziu ar tai gali praeiti
Ar teks nutraukti vaisto vartojima? Tikrai nesilaukiu.
Aciu Jums uz atsakyma

Laba diena,

Jums pasireiškė šalutinis Sulpiridum poveikis. Paprastai jis "nepraeina", todėl jei tas pašalinis poveikis nesukelia didelio diskomforto - gydymą galima tęsti, jei nemalonu ar/ir sutrinka mėnesinių ciklas -tenka nutraukti medikamento vartojimą ir tartis su gydytoju dėl kito medikamto paskyrimo.

Nuo: Ausra
2017-10-06
Laba diena,
Gydytoja noriu paklausti. Pradejau naudoti Coaxil nerimui mazinti ir somatiniams simptomams. Naudoju vaista 3 savaites. Pirmas 2 savaites jauciausi labai labai gerai, galiu pasakyt kad jauciau pagerejima po keliu dienu pradejus varyoti vaista. Nieko nejauciau isvis jokio nerimo ir kitu
Simptomu. Dabar trecioj savaitej kartais kelis
Kartus per diena uzeina nerimas, bet labai silpnas. Ar tai noarmalu?
Aciu

Sveiki,

nerimas yra svyruojantis. Tai, kad vaistas taip greitai davė rezultatą daugiau išimtis, nei taisyklė. Vien vaistu pagydytas nerimo sutrikimas būna retai. Dažniausiai nerimo priežąatys yra psichologinės, labai retai dėl kūno ligos. Todėl ir gydomas nerimas turi būti psichologo ar psichoterapeuto pagalba. Kitaip psichologinės nerimo priežąstys išlieka, neišmokstama "susitarti ir išsiaiškinti su savo nerimu", lieka medikamentinis gydymas, kuris sulaiku dažniausiai tampa ne toks efektyvus, kaip buvo pradžioje gydymo.

Nuo: Skaiste
2017-09-27
Laba diena Gerbiama Gydytoja,

As labai noriu Isgirsti Jusu nuomone. As cia skaiciau Jus neseniai esate pakomentave apie Coaxil del galvos svaigimo dideleje erdveje. As taip pat noriu kreiptis i Jus siuo klausimu, nes man irgi gydytoja israsius jo nuo galvos svaigimo ir nerimo. Nes kitu vaistu netoleruoju isvis , o situs geriu jau 7 d po 2 tabletes dienoje ir kaip ir nieko. Gydytoja ar gwli jie nuimti ta svaigima kuris kamuoja iejus i parduotuves ar kitas patalpas. Labai noriu isgirsti i Jusu nuomene, nes kiekvieno gydytojo nuom nes skiriasi. Ir kada gydytoja galima tiketis, kad vaistuko jau prasides gydymo procesas, kada galima pajusti.
Dekoju uz Jusu atsakyma

Sveiki,

kalbant apie vaisto veiksmingumą, galioja tokia taisyklė: vaistą vartojant vidutine terapine doze ( coaxil ji yra 12,5 x3 ) 6 savaites, vertinamas rezultatas. Jei būklė pagerėjo bent 30 procentų, reiškia vaistas tinkamas ir veiksmingas. reikalingas tolimesnis jo vartojimas.

Kalbant apie žmogaus gydymą, kažkodėl visi koncentruojasi į vaistus , o negalvoja apie to sutrikimo priežąstis ir jų pašalinimą. Antidepresantai visada padeda, kokia bebūtų beviltiška psichikos ar kūno būklė, tačiau somatinių ligų ar sutrikimų, kaip ir psichologinių problemų iš esmės negydo.

Todėl noriu pasakyti, kad Jūsų sutrikimas yra lengvas, turtingose šalyse gydomas be vaistų, žiūrint plačiau ir stengiantis pataisyti tai, dėl ko tie simptomai atsirado . Kitaip žmogus visą gyvenimą valgo vaistus, ir gaila su laiku dozės didėja, o pilno pasveikimo ir geros būklės dažniausiai nebebūna.

Nuo: Rasa
2017-09-25
Laba diena,
Gydytoja pradejau gerti antidepresantus dabar jau 6 dienos. Noriu paklausti ar tai yra noarmalu, kad viena diena sukasi galva kaip isgeriu kita diena ne.? Ar gali buti taip ir idomu kodel viena diena jauti kita diena nejauti jokio blogumo?
Aciu uz atsakyma

Sveiki,

vaisto pašalinis poveikis priklauso nuo to ar valgius ar nevalgius jį geriate, kiek skysčių vartojate/netenkate. Gerkite vaistą pavalgius, tada galva svaigsta, pykina mažiau.

Nuo: Vytaute
2017-09-25
Laba diena Gerbiama gydytoja,
Noriu Jusu paklausti pradejau vartoti coaxil 12,5mg antideperesanta. Ar pradejus veikti vaistukui jis gali nuimti galvos svaigima( toki kaip galva svaigsta dideleje uzdaroje patalpoje kur yra daug zmoniu) .
Aciu uz atsakyma

Sveiki,

jautrumas vaistui kiekvieno žmogaus labai skirtingas. bet abejoju, kad 12,5mg bus veiksminga. Paprastai vartojama didesnė dozė.Tai turėjo paaiškinti Jūsų gydytojas.

Atsakant į klausimą, taip coaxil gali būti skiriamas ir padeda esant didelių patalpų ir erdvių baimei.

Nuo: Eglė
2017-09-23
Norėjau paklausti ar labai blogai jei netyčia vietoj vienos tabletės quetiapin išgėriau dvi, nes neprisiminiau ar pirmą išgėriau?

Sveiki,

nieko tokio jei neišgėrėte 1 kartą. Jei išgėrėte 2 kartus, tai galite tik pajudti mieguistumą, bet tai praeis per 10-12 valandų.

Nuo: vidas
2017-09-22
laba diena,norejau paklausti vartoju triptan forte,2 men,bet jauciu silpna galvos svaigima ,nera noro nieko dirbt,man nustate vegetacine nervu sutrikima ar gali but svaigimas nuo streso.dekui

Sveiki,

galvos svaigimas gali būti ne tik nuo įtampos, streso. Dažnai galvos svaigimą yra dėl mažakraujystės, vitaminų ir mineralų stokos.

Nuo: Lina
2017-09-20
Gebiama Gydytoja,

Noriu Jusu paklausti apie Eglonyl vaistuka ar jis tinkamas somatiniams simptomams nuimti/gydyti?
Dekoju uz Jusu atsakyma

Laba diena,

sulpiridum gali būti naudojamas ir psichosomatinių simptomų gydymui. Vaisto parinkime yra svarbu kokia simptomatika eina šalia, individuali vaisto toleranciją, buvęs gydymas , kitų vaistų vartojimas ir ir daug dalykų, kurių visų neišvardinsi.

Kad nuspręsti, kas žmogui geriausia, reikalinga gydytojo-psichiatro konsultacija. Konkrečiu atveju parenkamas ir gydymas.

Nuo: Zivile
2017-09-19
Sveiki.Ar galiu 12 metu vaikui duoti licio preparatu. Jaucia nerima, bijo eiti i mokykla, bijo suklysti kad neapsijuoktu. Aciu.

Laba diena,

bet kokį gydymą turi skirti gydytojas. Medikamentų vartojimas turi būti atsakingas, žinant jo laukiamus ir galimus šalutiniu/neigiamus poveikius. Ypač gydymą skiriant vaikui, nes tai gali stipriai įtakoti jo sveikatą ir gyvenimo kokybę ateityje tiek geraja, tiek blogaja prasme.

Kriepkitės su savo vaiku į vaikų -paauglių psichitrą. gal jis matys, kad medikamentinio gydymo nereikia ir užtenka tik psichologo darbo su vaiku.

Nuo: Lina
2017-09-18
Gerbiama Gydytoja,
Noriu Jusu patarimo ar galiu naudoti Trittiko 75mg somatiniams simptomams gydyti, nes bandziau Zoloft , Cipralex ir negaliu niekaip prie ju priprasti. Ar jis tinkamas tiems stipriems somatinimas simptomams?
Aciu uz atsakyma

Laba diena,

trittico retard gali būti naudojamas ir psichosomatinių simotomų gydymui. Antidepresanto parinkime yra svarbu kokia simptomatika eina šalia, individuali vaisto toleranciją, buvęs gydymas , kitų vaistų vartojimas ir ir daug dalykų, kurių visų neišvardinsi.

Konkrečiu atveju parenkamas ir gydymas. Turint kantrybės, pradedant nuo mažos dozės ir ją palaisniui dididnant, organizmas prisitaiko prie vaisto. Šalutinis poveikis praeina.

Nuo: Vaidotas
2017-09-17
Laba diena, miela gydytoja.

Noriu Jūsų pasiteirauti dėl generinių psichotropinių preparatų. Nežinau, ar ankstesniuose klausimuose rašėtė ką nors apie tai.

Pastaruoju metu labai paaštrėjo viešos diskusijos dėl generinių ir originalių vaistinių preparatų. Aš pats iš patirties pastebėjau skirtumą vartojant generinį kvetiapiną ir sertraliną bei atitinkamus originalus (Seroquel, Seroquel XR, Zoloft). Kokią jūsų nuomonė apie generinius/originalius psichotropinius preparatus? Ar jūsų praktikoje pasitaikė atsiliepimų iš pacientų, kad generiniai vaistai neturi tokio pat terapinio poveikio kaip originalieji? Labai dėkoju už Jūsų laiką ir nuomonę.

Laba diena,

taip pastebėjimų pasitaikė.

Aš manau, kad visada svarbu ne tik vaisto švarumas, dozė (ta pati tabletė gali netaip gerai veikti / buvo pastebėjimų, kad vieno gamintojo vaistai veikia"silpniau"), bet žmogaus jautrumas vaistui ar jo formai ( pvz kapsulė ar tabletė, paprasta ar prailginto veikimo tabletė).

Yra ir kita pusė: kai kurių originalių vaistų kainos išlieka vis dar aukštos, nepaisant atėjusių generikų - dažnam žmogui (ypač jei gydosi privačiai ir vaistai nėra kompensuojami) net netenka ilgesni laiką vartoti originalius. Tai ir lyginti nelabai būna ką.

Dar visad lieka žmogaus emocinis nusiteikimas arba aš vadinu tikėjimu vaistu.

Pvz. :atvyksta iš vieno X miestelio ponia N su rekomendacija, nes pagydžiau to miestelio kitą NN ponią ir jai "labai padėjo vaistas D", tada esu net spiriama skirti poniai N vaistą D. Tikėjimas yra labai daug. Kartais net 99% gydymo sėkmės.

Nuo: Linas
2017-09-16
Gerbiama Gydytoja,
Noriu Jusu paklausti ar Lanvexin 37,5 yra tinkamas psichosomatiniu simptomu gydymui?
Aciu

Laba diena,

venlafaxinum gali būti naudojamas ir psichosomatinių simotomų gydymui. Antidepresanto parinkime yra svarbu kokia simptomatika eina šalia, individuali vaisto toleranciją, buvęs gydymas , kitų vaistų vartojimas ir ir daug dalykų, kurių visų neišvardinsi.

Konkrečiu atveju parenkamas ir gydymas.

Nuo: Kamile
2017-09-15
Laba diena,
Gydytoja noriu jusu paklausti kokie butu pagrindinisi depresijos simptomai. Ar depresija gali lydeti galvos svaigimas, mieguistmas, spaudzia akis, uzrinantis silpnumas staiga?
Dekoju

Sveiki,

pagrindinius simptomus laisvai rasite google. o kliniškai depresijų būna visokių ir visaip jos rodosi arba slepiasi.

Taip, depresija gali būti su silpnumu, mieguistumu...kaip ir pvz mažakraujystė.

O dėl mažakraujystės gali būti begalė dar visokių trūkumų, negalavimų ir ligų.

Nuo: Zivile
2017-09-14
Sveiki,
Gydytoja antidepresnatus naudojau 5 dienas ir tai pamazinta doze. Nutarukus jauciu silpnuma ir pykinima . Kiek dienu tai gali trukti?
Aciu uz Jusu laika

Sveiki,

paprastai 2-3 dienas. Pavartokite daugiau skysčių.

Nuo: Ausrine
2017-09-14
Laba diena,
Gydytoja gal galite pasakyti, kodel uzeina
Labai stiprus silpnumas esant visai mazam nerimo sutrikimui? Kodel taip yra? Ir ar gydymas tik
Antidepresnatais kad nuimti ta silpnuma?

Aciu Kums uz atsakyma

Sveiki,

dėl ko užeina silpnumas - parašiau atsakymą į tokį klausimą visai neseniai. O daug anksčiau rašiau, kad nerimo ir silpnumo priežąsčių gali būti daug ir labai daužnai jos siejasi/pinasi tarpusavy.

Kad duoti atsakymą Jums, o ne šiaip sau rašinėti, reikalinga konsultacija. Nes daug kartų kalbėjau, kad kiekvienas žmogus unikalus. Tik keista, kad visi nori ir klauisia apie gydymą antideptresantu, lyg tai būtų vienintelė galimybė.

Nuo: Asta
2017-09-14
Gerbiama Gydytoja,
Gydytoja noriu isgirsti Jusu nuomone. Turiu man paskirto Effor XR antidepresanto. Nes zinokit labai jau nemazai isbandziau ir nelabai randam man tinkamo del salutiniu. Gydytoja man sitas israsytas nuo psichosomatiniu sumptomu, kurie mane labai vargina.
Ar Gydytoja sitas vaistas gali juos sumazinti arba visiskai panaikinti. Labai noriu, kad jie man padetu ir kiek laiko gali uztrukti,'kad pradetu veikti vaistukas.
Be galo dekinga Asta

Sveiki, apie šį vaistą tik ką buvo užduotas klausimas. aš savo klientam šio vaisto neskiriu psichosomatiniu ir nerimo sutrikimų metu. galvoju, kad klientui galima pasiūlyti geriau ir kokybiškiau.

Nuo: Violeta
2017-09-14
Laba diena, gerb gydytoja,
labai prašau Jūsų kompetetingos nuomonės. Jau daugiau nei metai jaučiu didžiulį nerimą,(atsirandantį jau anksti ryte iš niekur) kurį sumažina tik raminamieji vaistai. Jokių psichologiniųproblemų neturiu.Psichiatrai niekaip nenustato vieningos diagnozės, o dar kiti sako, kad man vaistų iš vis nereikia. Išbandžiau daugybę įvairių grupių antidepresantus, tačiau visi, net ir aktyvinantys, labai slopina, kartais negaliu po porą valandų pakilti iš lovos. Per tuos metus, įvedant antidepresantus buvo skiriami įvairūs raminamieji. Kai jaučiu didelį nerimą, kartu jaučiu begalinį galūnių silpnumą.Nerimą buvo nuėmęs tik SERTRALINAS 50mg, tačiau dėl labai didelio galvos svaigimo turėjau jį nutraukti. Tiesa, tuomet vartojau ir MIRTAZAPINĄ 15mg.Dabar gyvenu su bromazepamu 3mg per parą. Jį ištisai vartoju jau pusantro mėnesio. Žinau, kad jis negydo, bet tik taip galiu normaliau išgyventi dieną, nesikankindama. Blėsta paskutinės viltys kažkaip išsikapstyti. Gal galima bandyti kol padeda gyventi su raminamaisiais. Dėkoju už sugaištą laiką.
Pagarbiai, Violeta

Sveiki,

Į Jūsų klausimą tikrai negaliu atsakyti. Nesvarbu, kad daug prirašėte. Atsakingai atsakyti galima tik po konsultacijos. Tai ką rašote, yra Jūsų nuomonė apie save, savo ligą ir jautrumą/nejautrumą vaistams. Specialistui tai tik dalis informacijos siekiant parinkti tinkamą gydymą.

Savo klientams sakau, kad visada galima žmogui padėti, jei jis to nori ir siekia.

Nuo: Viktorija
2017-09-14
Laba diena Gydytoja,
Noriu Jusu patarimo ka daryti. Susinervavus mane pradeda pykinti ir labai stipriai kodel taip yra? Ir atrodo kad net akyse raibuliuoja.
Aciu jums uz atsakyma

Sveiki,

taip atsitinka todėl, kad reaguoja į stresą ne tik galva, bet ir visas kūnas. Jame pilna receptorių, nervų, neuromediatorių ir hormonų. Pokyčiai vyksta visame kūne. Todėl ilgai išgyvenant įtampą ne tik galva nebedirba, bet pradeda streikuoti skarndis, širdis, dingsta moterims mėnesinės.

Kalbant apie pykinimą, tai klasika įtampos metu, organizmo savisauginė/apsauginė reakcija.

Paprastas pavyzdys: filmuose rodo, kai apžiūrint nusikaltimo vietą būtinai kurį nors vieną supykina ir šis apsivemia.


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.