Paieškų šiandien: 2930

Klausk gydytojo

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Aneta Railienė (UAB „Panerio klinika“)

Gydytoja-psichiatrė atsakys į klausimus apie suaugusiųjų psichikos sutrikimus, priklausomybę alkoholiui, medikamentams ir narkotikams, gydymo galimybes.

Gydytoja - psichiatrė Aneta Railienė dirba Laisvės atėmimo vietų ligoninės Sveikatos priežiūros tarnyboje gydytoja - psichiatre bei privačioje klinikoje UAB „Panerio klinika“. Diagnozuoja ir gydo psichikos sveikatos surtrikimus, priklausomybę alkoholiui, medikamentams, narkotikams: skiria medikamentus, teikia psichologinę pagalbą, konsultuoja pacientų artimuosius.
 
Išsilavinimas:
1988 - 1995 m.  Kauno Medicinos Akademijos Gydomąsis fakultetas,
1995 - 1997 m. Kauno Medicines Akedemija, pairminė medicinos gydytojo rezidentūra,
1999 - 2003 m.  KMU Psichiatrijos klinika, antrinė gydytojo – psichiatro rezidentūra, 2002-2003m. psichoterapijos studijos  Humanistinės ir egzistencinės psichologijos institute Vilniuje.
2002 m. ir 2003 m. VDU  Socialinių mokslų fakultetas, doc. Dr. James Fleming ir prof.habil dr. Antanas Goštautas vedami profesinės kvalifikacijos tobulimo kursai „Trumpalaikė psichoterapija“.
 
Kiekvienais metais keliu savo profesinę kvalifikaciją dalyvaudama gydytojams rengiamose konferencijose ir gydytojų kvalifikacijos kėlimo kursuose.

Darbo patirtis:
2003 - 2011 m.  Pravieniškių gydymo ir pataisos namai, Sveikatos priežiūros tarnyba, gydytoja-psichiatrė.
2004 - 2008 m.  C. Boim „Šeimos klinika“, gydytoja - psichiatrė.
2006 - 2009 m. UAB „Gintarinė kilnika“ gydytoja-psichiatrė.
2006 - 2007 m.  Pravieniškių 3- ieji pataisos namai, Sveikatos priežiūros tarnyba,gydytoja- psichiatrė.
Nuo 2007 m.  UAB „Panerio klinika“, įkūrėja, direktorė,  gydytoja - psichiatrė.
Nuo 2011 m.  Laisvės atėmimo vietų ligoninė, Sveikatos priežiūros tarnyba, gydytoja - spichiatrė
 
UAB ”Panerio klinika”
Panerių g. 79, Kaunas
+370 687 38049
panerioklinika@gmail.com
www.panerioklinika.lt

Ekspertas atsako:
Nuo: Zivile
2017-10-11
Gerbiama Gydytoja,
Skaiciau Jusu komentarus apie
Coaxil ir Eglonyl, bet labai noriu, kad Jus pakomentuotumetir mano situacija. As gyvenu ne Lietuvoje ir konsultacijai grisiu tik po menesio, tad noriu isgirsti Jusu nuomone.
Zodziu taip pries menesi laiko pradejau naudoti Coaxil po 1tab 2 kartus dienoje ir Eglonyl 200mg po 1/2 tab 2 kartus dienoje. Man buvo jos skirtos nerimui mazinti taip pat galvos svaigimui, silpnumui ir pykinimui mazinti. Atrodo pradejus gerti coaxil ir eglonyl pradejau jausti pagerejima po poros
Dienu vartojimo tikrai taip buvo , nors zinau kad antidepresnatai
Pradeda veikti po kokiu 3 savaiciu. Dabar pradejau jausti vel kazkokio nerimo ir po truputi susvaigsta galva. Ar tai noarmalu? Ir gydytoja pastebejau kad krutine padidejo dvigubai ir skausmas
Ju nepakeliamas- paskaiciau tai Eglonyl salutinis poveikis, ar tada ji man teks nutraukti, nes tai neimanoma pernesti. Ar bus kazkokio
Kito vaisto panasaus i eglonyl, kad galima butu pakeisti ji kitu vaistuku? Ar tas eglonyl yra labai svarbus gerti? Ar tik gali uztekti antidepresanto?
Aciu Jums uz atsakyma

Laba diena,

atsakysiu trumpai, nes šis portalas sikrtas klausimams, ne konsultacijoms.

Jums reikalinga pakartotinė gydytojo-psichiatro konsultacija, kad pakoreguotų skirtą gydymą. Sulpiridum vartojimą teks nutraukti dėl jo pašalinio poveikio pieno liaukoms. Ką sikrti ir kiek ir kaip turi nuspręsti gydytojas konsultacijos metu. Šiuolaikinė psichitarija turi be galo daug galimybių, medikamentų derinių, Tie, kuriuos vartojate, tikrai ne vieninteliai, kuriuos galima skirti.

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Laima
2018-03-20
Laba diena. Ka daryti jei reikia vartoti periodiskai ibuprofena nuo skausmo del moterisku bedu. Bet be antidepresantu negaliu irgi apseiti nes sergu depresija. Gal ta diena praleisti antidepresanta cipralex? Be to dar noriu paklausti ar naktinis prakaitavimas nuo ju? Pabundu slapia labai daug sapnuoju.

Sveiki,

antidepresantų vartojimas sergant depresija yra numeris pirmas ir jis jis turi būti pastovus, reiškia "praleidinėti " negalima". Jei iobuprofeną vartojate ne kasdien, o jei ir reikėtų kasddien 3-7d - retai būna ryški sąveika. Būna individualių retų atveju, bet tai būna laaabai retai.

Antidepresantas escitalopramum pats labai retai duoda naktinį prakaitavimą. Aš sakyčiau, kad Jūsų pagrindinė liga nepakankamai yra gydoma.Miegas turi būti kiektas, teikiantis poilsį ir be sapnų.

Nuo: Simona
2018-03-19
Laba diena,

Gydytoja noriu paklausti ar noarmalu, kad man antidepresantai gal pradejo veikti tik po puses metu nuo pradejimo ju gerti?
Aciu

Sveiki,

mano praktikoje taip nebūna, nes suskyrus adekvatų gydymą, būklė pradeda gerėti po 2-3-4 savaičių pastovaus gydymo.

Visada gydymas yra koreguojamas, jei pasirodo, kad efektas nepakankamas.

Nuo: Ugnė
2018-03-13
Laba diena. Noriu paklausti ar šizoafektinis mišrus sutrikimas yra išgydomas? Artimas žmogus susirgo būdamas 34 metų. Esu neviltį liga atrodo iš giedro dangaus. Dabar vartoja olanzapiną, depakiną ir seroxatą. Gulėjo ligoninėje. Gydanti gydytoja minėjo kad reikės gerti vaistu 2 metus. Bet taip ir likau nesupratus ar čia pasveikstama visai ar ši bėda lėtinė?Kol kas liekamųjų reiškinių kaip ir nėra po tų psichozių.

Sveiki,

Schizoafektinio sutrikimo diagnozė sako, kad šis sutrikimas galėjo būti dėl aplinkybių, streso. Paprastai turi būti gydomas ne mažiau 3 metus laiko.

Iš patirties noriu pasakyti, kad pradžioje dažnai "rašomas" schizoafektinis sutrikimas, o vėliau gyvenimas ir tyrimai parodo ar tai nėra schizofrenijos pradžia.

Bet kokiu atveju siūlau susirasti Jums tinkama ir patinkanti bendravimu gydytoją-psichiatrą, nes klausimų turėsite visą likusį gyvenimą. Be to labai svarbi ligos ir pačio žmogaus priežiūra visą jo gyvenimą, adekvatus gydymas, gydymo korekcija. Noriu pasakyti, kad su psichiatru teks bendrauti dažnai. Gydymas turi būti derinamas ir derinamas. Praktikoje stebiu, kad suskiria ligoninėje gydymą, žmogui gyventi tas gydymas neleidžia, žmogus kankinasi.

Ligoninė yra viena, o gyvenimas ir gydymasis ambulatoriškai yra visai kita.

Nuo: Marija
2018-03-09
Laba diena. Nelabai suprantu antidepresantų poveikio miegui. Nerimas ir depresija sumažėjo tačiau labai sutrumpėjo miego trukmė miegodavau 9 vaL. dabar vos 6-7. jaučiuosi nepailsėjus. Pabundu labai anksti. Užmiegu gerai. Vartoju antidepresantus 2 mėnuo. Nelabai norisi dar vaisto gerti kad miegą prailginti, gal yra kitos rūšies antidepresantas iš SSRi ne taip trikdantis miegą? aš šiuo metu geriu Cipralex 5mg. Skaičiau, kad sertralinas mažiau trikdo miegą? ar tai tiesa?

Sveiki,

antidepresantai netrikdo miego. Jie miegą daro labiau koncentruotą, fazės eina kaip turėtų eiti viena paskui kitą, Todėl miego trukmė gali sutrumpėti, nes miegas tampa "koncentruotas". Tačiau daugeliu atveju vien antidepresanto, kad miegą pilnai sutvarklyti - nepakanka. Jei vaistas miego kokybei gerinti skiriamas pastovaus vartojimo, tai jį ir reikia gerti. Nes jis pagerina ne tik miegą, o mažina ir nerimą, bei depresinę simptomatiką.

Nuo: Paulius
2018-03-07
Laba diena,
Noriu Jusu paklausti ar galima pilnai pasveikti nuo sutrikusios vegetacines nervu sistemos?
Aciu Jums

Sveiki Pauliau,

apie vegetacinės nervų sistemos sutrikimus manęs klausė ir atsakiau jau daug kartų.

Paskaitykite nors 10 paskutinių klausimų atsakymų ir viską rasite.

Nuo: Urte
2018-03-02
Norėjau paklausti apie antidepresantą seroxat. Ar jis tikrai labai augina svorį? (kelia apetitą ir panašiai). Kuo jis skiriasi nuo Zolofto? man reikia vieną iš jų pasirinkti obsesinėms mintims gydyti. Dar noriu paklausti, kodėl cipralex kuris irgi skirtas gydyti nerimui jį man kelia ir pasunkina depresiją?ar gali jis tiesiog netikti?

Sveiki,

psichiatrijoje mažą vaistų, kurie didintų apetitą, keistų medžiagų apykaitą ir taip didėtų kūnų svoris.

Paroxetinum apetitą mažiną.

Kuris vaistas Jums geriausias, sprendžia Jus gydantis gydytojas, nes vaisto parinkimui yra svarbi ne tik pagrindinė liga, bet ir ją lydintys simptomai, kitos Jūsų kūno ligos, esama būklė ir t. t.

Manau, kad žmogus neturinti gydytojo išsilavinimo negali vaistą "pasirinkti" pats.

Escitalopramum yra silpnas, švarus vaistas. gali būti, kad jis Jums per silpnas. Tačiau ne viskas taip paprasta. Į Jūsų klausimus gali atsakyti tik Jus matantis gydytojas. Jei galima būtų gydyti laišku ar atsakymais, tai segančių neliktų.

Nuo: Lolita
2018-02-27
Laba diena.Koks vaistas geriausiai padeda nuo ikyrumu neurozes? Geriu cipralex jau 6 sav. Bet panasu kad nepadeda. Seroxat bijau del nutraukimo sindromo. Dar norejau paklausti ar jie isvis isgydomi?Baigiu nusibaigti nuo ikyriu baimiu ir minciu. Viskas atsirado kai vyras susirgo sunkia psichikos liga.Negaliu apsispresti ar likti su juo nes bijau. Kaip sau padeti? Kaip sumazinti baimea ir vidini konflikta?

Sveiki,

kad atsakyti į visus Jūsų užduotus kalusimus, reikalinga konsultacija. Akivaizdu, kad šiuo metu gydymas Jums nėra suskirtas efektyvus. Pasitarkite su Jus gydančiu psichiatru. Tas kas Jus mato, gali geriausiai nuspręsti apie reikalingus medikamentus.

Siekiant visiškai išgydyti Jūsų ligą, reikalinga dar ir psichologo ar psichoterapeuto pagalba.

Nuo: Ieva
2018-02-26
Laba diena. Ar keliant antidepresantu doze kyla nerimas jei turiu nerimo sutrikima? Sergu obsesiniu kompulsiniu. Streso metu labai paumejo. Geriau po 1/4 dabar po puse ir jauciu pablogejima. Ar turi kaip tik mazeti nerimas keliant doze? O gal vaistai tiesiog dar neveikia? Kokios dozes dazniausiai tinka oks?

Sveiki,

nėra vieno vaisto ir vienos dozės bet kuriam sutrikimui gydyti. Visada yra individualus žmogaus jaurumas vaistui, reikalingos dozės. Kalbant apie psichikos sutrikimus, visada dalyvauja "sąmonė", kuri įtakoja gydymo procesą.

Atsakant Jums: didinant antidepresanto dozę, būsena turėtų gerėti. Bet reikalingas ir padidintos dozės vartojimo laikas. Dažnai gydymui reikalingi ir kiti medikamentai ir būtinai psichoterapija.

Nuo: Ausra
2018-02-25
Laba diena Gydytoja,
Noriu Jusu paklausti ar visi antidepresantai gali nuimti psichogeninius galvos svaigimus?
Aciu

Sveiki,

antidepresantai savao veikimu labai skirirasi. Galvos skausmas dažniausiai yra tiek emocinio labilumo, tiek disfunkcijos išraiška. Vienodų galvos skausmų nėra, juos dažniausiai lydi kita somptomatika.

Gydymą geriausiai Jums parinktų gydytojas konsultacijos metu.

Nuo: Rita
2018-02-25
Gerbiama Gydytoja,
Noriu Jusu paklausti. Turiu sutrikusia vegetacine nervu sistema. Zodziu pora menesiu kaip vartoju antidepresnatus. Kelis kart esu pstebejusi, kad ilgiau pasedint kur daugiau zmoniu man pradeda suktis galva, toks nestabilumo jausmas. Kodel? Ar tai budinga siai ligai?
Aciu uz Jusu atsakyma

Sveiki,

galvos svaigimas tikrai būdingas ligai. Dažnai yra lydintis nerimas ir įtampa didelėse patalpose ir/ kur yra daug žmonių.

Nuo: Roma
2018-02-22
Laba diena,
Noriu Jusu paklausti apie Fluanxol, ka jis oriduoda ar geresnia nuotaika ar mazina slogias mintis?
Aciu

Sveiki,

medikamentas mažina nerimą-įtampą per nereikalingą "galvojimą", kelia šiek tiek nuotaiką.

Nuo: Ieva
2018-02-22
Laba diena gerbiama gydytoja. Man israse raniberl nuo refliukso. Pradejus gerti raniberl nakciai. Pastebejau kad dienomis slopina labiau antidepresantai. Uzeina toks migdymas.Ar tai susije? Gal sie vaistai netinka kartu?

laba diena,

rūgštį mažinantys medikamentai ir ypač senosios kartos turi diedelę įtaką antidepresantų metabolizmui. Todėl antacidų vartojimas kartu su AD turi būti labai pasvertas.

Savo praktikoje pastebėjau, kad padidėjęs rūgštingumas ir refliuksas dažniausiai yra depresijos, nerimo ir sutrikusios vegetacinės nervų sisremos išraiška. O siriant gydymą AD, viskas per laiką susirvarko ir jokių antacidų nebereikia.

Nuo: Jurgita
2018-02-21
Laba diena,
Noriu Jusu paklausti apie farmakogenetini antidepresantu toleravimo testa. Koks butu tikslumas ir ar jums teko su tais testais susidurti?
Aciu

Sveiki,

didžiosiose Lietuvos Respublikos ligoninėse galima atlikti individualaus jautrumo medikamentams tyrimą pagal Jūsų genus. Jis nėra pigus, tačiau leidžia nesiblaškyti ir iš karto skirti medikamentus, kuriems Jūs terapiškai jautriausias.

Nuo: Jonas
2018-02-20
Laba diena,
Gydytoja ar sportas gerai sutrikusiai vegetacinei nervu sistemai?
Aciu

Sveiki,

esant jautrios vegetacinės nervų sistemos, labai svarbus darbo - poilsio režimas. Kasdieninis. Tokie žmonės turi stengtis gyventi kuo "tvarkingiau" darbo ir poilsio režimo prasme.

Fizinis aktyvumas, sportas sau ir sveikam kūnui visada sustiprina vegetacinę nervų sistemą, leidžia jai atsipalaiduoti nuo emocinės įtampos, pailsėti.

Mokslinių tyrimų duomenis rodo, kad kasdien nors 30-40 min darant aktyvius fizinius pratimus ir derinant su kvėpavimo pratimais (ypač lauke), pagerėja emocinė būklė, didėja emocinė ištvermė, atsiitatinėja ir geriau dirba galvos smegenų ląstelės, nes fizinio krūvio metu raumenys išskiria medžiagas (mažuosius hormonus), kurie neuronus veiklia atpalaiduojančiai, gerina jų išgyvenamumą ir funkcijas.

Nuo: Agne
2018-02-20
Gebiama Gydytoja,
Gydausi nuo sutrikusios vegetacines nervu sistemos. Mano klausimas Jums butu toks. Kodel ilgiau pamiegojusi as jauciuosi ta diena labai prastai ir mieguista. O kaip keliuosi pagal grafika ar miegu trumpiau, tada nebuna tokiu problemu?
Aciu

Sveiki,

ilgas miegas, dar nerodo ir nereiškia, kad smegenys geriau pailsi. Miego fazės eina tam tikra seka ir trunka ram tikrą laiką. Žmogui labai svarbu turėti per miego valandas reikalingą miego fazių kiekį ir jų kaitą, bei trukmę.

Be to kiekvienam yra svarbus kasdieninis dienos budrumo ir miego ritmas. Turint nepastovų režimą, trinka ir hormonų pusiausvyra, vegetacinės nervų sistemos veikla. .

Nuo: Jurgita
2018-02-20
Laba diena,
Gydytoja kokias blogybes priduoda magnio trukumas? Jauciuosi be jegu labai ir mieguista ar gali tai priduoti?
Aciu

Sveiki,

kas darosi kai trūksta magnio - galima rasti be galo daug internete. Su jo trūkumu, dažnai būna ir kitų trūkumų, nes maisto medžiagos gaunamos ir pasisavinamos kartu, grupėmis.

Esant nuovargio jausmui, mieguistumui - reikėtų žiūrėti plačiau. Vertinti pagrindinius biologinius tyrimų rezultatus, kurie labai įtakoja tokią savijautą. Gal net reikalingas gydymas psichotropiniais medikamentais.

Nuo: Ugne
2018-02-20
Laba diena. Noriu paklausti apie fluanxoli. Ar ji galima ne kasdien vartoti o kaip uzeina padidintas minciu kiekis? Ar jis saugus? Nes lapely raso kad kausto ir panasiai? Ar galima vairuoti? Ar nebuna nutraukimo sindromo?

Sveiki,

fluanxol turi būti vartoamas pastoviai. Tik tada galite tikėtis jo teigiamo veikimo.Medikamentas taip sukurtas, kad tik vartojant pastoviai yra teigiamas efektas.

Gydytojas, skirdamas vaistą, turėjo tai paaiškinti. Taip pat ir vaisto pašalinius poveikius, kurie REALIAI būna, o ne lapelyje aprašomi.

Mano praktikoje šalutinių poveikių stebėjau tik kelis kartus per 20 metų - reiškia vaistas labai kokybiškas ir saugus vartojant terapinėmis dozėmis.

Nutraukimo sindromo nebūna.

Nuo: Lolita
2018-02-20
Kiek trunka maksimum nutraukimo sindromas? Ar jis paskui praeina. Kaip siuo atveju Cipralexas? Ar sis vaistas sunkiai nutraukiamas?

Sveiki,

kiekvieno vaisto nutraukimas kaip ir efektas priklasuso nuo Jūsų kepenų fermentinio aktyvumo ir smegenų receptorių unikalumo.

Statistiškai ir praktiškai vaistai ESCITALOPRAMUM nutraukiams gama lengvai.

Tačiau kiekvienas žmogus unikalus.

Nuo: Egle
2018-02-19
Gerbiama Gydytoja,
Sergu sutrikusia vegetacine nervu sistema. Pradzioje su antidepresnatais geriau Eglonyl po to teko nutraukti, nes atsirado pieno. Dabar vel noreciau panaudoti kazkiek laiko nuo tokio kaip svyravimo atrodo, kad suptu galva tokia nestabili. Ar galima ji butu pavartoti kazkiek vel laiko su antidepresnatais kartu. Ar jis siek tiek padetu?

Sveiki,

apie vegetacinę nervų sistemą ką tik atsakiau, prieš 2-3 klausimus. Paskaitykite.

Dėl SULPIRIDUM, mano nuomone, tai puikus vaistas, bet tiems, kam nėra pašalinių simptomų arba jie neryškūs. Jei atsiranda krūtyse pieno, tai stiprus pašalinis poveikis ir ne tik kad tas pienas Jums trukdo, bet yra trikdoma endokrininės sistemos veikla. Savo klientam aš netęsiu vaisto, kuris nėra gerai toleruojamas. Šiuolaikinė medicina gali pasiūlyti ir geresnių.

Jums reikia pasitarti su Jus gydančiu psecialistu.

Nuo: Alvydas
2018-02-19
Sveiki,
Gydytoja noriu isgirsti Jusu nuomone. Zodziu as geriu antideperesantus Coaxil. Jau geriu 4 menesius. Naudoju nuo begalybes somatiniu simptomu ir pavargusios nervines sistemos, nuo patirto ilgalaikio streso. Zodziu pirma menesi geriau po 2 tabletes ir labai gerai jauciausi. Po to pamazu vel pradejo lysti mano simptomai. Zodziu tada liepe itraukti ir trecia tablete . Itraukus taip pat buvo kaip ir neblogai, o dabar jau vel lenda man mano simptomai. Ar tai reiskia, kad man reiktu keisti vaista? Nes savijauta jau vel nekokia. Gydytoja buvo minejus, kad sis vaistas labai lengvas ir trumpo veikimo ar tai tiesa?
Aciu

Sveiki,

manau, kad Jums neužtenka tik medikamentinio gydymo.

Ar Jūs domėjotės, dėl ko Jūsų organizmas taip "streikuoja" . Matosi, kad gydote pasekmes, bet nekreipiate dėmesio iki to privedusias priežąstis.


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.