Klausk gydytojo

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Aneta Railienė (UAB „Panerio klinika“)

Gydytoja-psichiatrė atsakys į klausimus apie suaugusiųjų psichikos sutrikimus, priklausomybę alkoholiui, medikamentams ir narkotikams, gydymo galimybes.

Gydytoja - psichiatrė Aneta Railienė dirba Laisvės atėmimo vietų ligoninės Sveikatos priežiūros tarnyboje gydytoja - psichiatre bei privačioje klinikoje UAB „Panerio klinika“. Diagnozuoja ir gydo psichikos sveikatos surtrikimus, priklausomybę alkoholiui, medikamentams, narkotikams: skiria medikamentus, teikia psichologinę pagalbą, konsultuoja pacientų artimuosius.
 
Išsilavinimas:
1988 - 1995 m.  Kauno Medicinos Akademijos Gydomąsis fakultetas,
1995 - 1997 m. Kauno Medicines Akedemija, pairminė medicinos gydytojo rezidentūra,
1999 - 2003 m.  KMU Psichiatrijos klinika, antrinė gydytojo – psichiatro rezidentūra, 2002-2003m. psichoterapijos studijos  Humanistinės ir egzistencinės psichologijos institute Vilniuje.
2002 m. ir 2003 m. VDU  Socialinių mokslų fakultetas, doc. Dr. James Fleming ir prof.habil dr. Antanas Goštautas vedami profesinės kvalifikacijos tobulimo kursai „Trumpalaikė psichoterapija“.
 
Kiekvienais metais keliu savo profesinę kvalifikaciją dalyvaudama gydytojams rengiamose konferencijose ir gydytojų kvalifikacijos kėlimo kursuose.

Darbo patirtis:
2003 - 2011 m.  Pravieniškių gydymo ir pataisos namai, Sveikatos priežiūros tarnyba, gydytoja-psichiatrė.
2004 - 2008 m.  C. Boim „Šeimos klinika“, gydytoja - psichiatrė.
2006 - 2009 m. UAB „Gintarinė kilnika“ gydytoja-psichiatrė.
2006 - 2007 m.  Pravieniškių 3- ieji pataisos namai, Sveikatos priežiūros tarnyba,gydytoja- psichiatrė.
Nuo 2007 m.  UAB „Panerio klinika“, įkūrėja, direktorė,  gydytoja - psichiatrė.
Nuo 2011 m.  Laisvės atėmimo vietų ligoninė, Sveikatos priežiūros tarnyba, gydytoja - spichiatrė
 
UAB ”Panerio klinika”
Panerių g. 79, Kaunas
+370 687 38049
panerioklinika@gmail.com
www.panerioklinika.lt

Ekspertas atsako:
Nuo: Rita
2017-08-11
Laba diena,
Gydytoja man buvo nustatytas generalizuotas nerimo sutrikimas, kuri lydi uzeinantis silpnumas.
Sakykite ar tas Lexotanil gali nuimti ta silpnuma? Ar jeigu nepraeina butini jau antidepresanai tokiu atveju?
Aciu

Sveiki,

silpnumas gali būti kaip nerimo priepolio pasekmė - tada bromezepamum padeda. Bet silpnumas gali būti dėl kitų ligų, pvz mažakraujystės, o jos metu dažnai būna nerimas, nes taip organizmas praneša, kad su juo ne viskas gerai.Tada bromazepamas čia niekuo nepadeda.

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Lina
2018-07-19
Laba diena,
Ar galima naudoti imbiera, vartojant antidepresnatus?
Aciu

Sveiki,

klinikinėje praktikoje sąveikos nesu pastebėjus. Venkite greipfrutu ir jų sulčių.

Nuo: Ieva
2018-07-17
Gerb. Gydytoja. Ar galima i kakta leistis botilino injekcijas ir hialurono jei vartoji antidepresantus. Iki siol jas leidausi antidepresantus vartoju pusmeti.

Sveiki,

kadangi botulino injekcijos veikia ir bendrai organizmą, vis gi yra rezorbcija iš injekcijos vietos - aš laikau, kad tai yra nenaudinga ir žąlinga "pavargusiai" nervų sistemai ir psichikai. Tai toksinas nervų sistemai.

Hialurono injekcijos neturi sąveikos su medikamentais, ir neturi įtakos psichinei sveikatai.

Nuo: Toma
2018-07-16
Gerbiama Gydytoja,
Prasau Jusu isvardinkite koki yra patys pagrindiniai depresijos pozymiai? Ir ar galima butu kreiptis i Jus konsultacijai?
Dekoju Toma

Sveiki,

depresijos simptomus galite rasti google.

Bėda ta, kad depresijos dažniausiai būna paslėptos ir netinka klasika.

Konsultaciaji tikrai galite kreiptis.

Nuo: Ilona
2018-07-16
Sveiki,
Gydytoja ar skydliaukes probelmos gali issaukti panikos atakas ir sutrikusia vegetacine nervu sistema?
Dekoju

Sveiki,

skydliaukė vadinama liaukų motina, todėl jos funcijos pasikeitimai įtakoja bendrai sveikatą ir psichinę būklę visada. Tačiau dėl psichikos traumų, išgyvenimų, ilgalaikio nuovargio ir t.t. keičiasi skydliaukės veikla.

Nuo: Jonas
2018-07-12
Sveiki,
Gerbiama Gydytoja, kodel gali netikti dauguna antidepresnatu tiesiog nepernesu ju sunkaus salutinio, netgi pradedamas naudot po 1/4 tabletes. Kodel taip yra?
Aciu

Sveiki,

jautrumas antidepresantams kievieno žmogaus yra labai skirtingas. Be to yra skirtingo "stiprumo' antidepresantų, kaip ir skirtigo poveikio tiek teigiam tiek neigiama prasme.

Iš visos gausos šiuiolaikinės psichitarijos galimybių/vaistų - tikrai galima rasti Jums tinkamą.

Tik gyva konsultacija ir tarimasisi su Jus gydančiu gydytoju gali duoti gerą rezultatą. Tarkitės su savo gydytoju.

Kantrybės Jums.

Nuo: Ruta
2018-07-12
Laba diena,
Gydytoja man nustatyta vegetodistonija, kuri prasidejo nuo ilgalaikio patirto streso( mane lydi toki kaip silpnumas, galvos svaigimas, toks lyg stumdymas i sonus, pykinimas, kazkiek ir nerimo daugiau atsirade) zodziu dabar geriu vaistus pagerejo kokia 50 procentu, bet vistiek manau, kad sitas ne mano vaistukas , nes kiek esu girdejusi vistiek jis turetu veikti geriau . Dabar jokiu stresu nepatoriu nieko, nes suprantu, kad su stresais susigadinau savo sveikata, dabar rami tik , kad tie simptomai mano isnyktu. Gydytoja kaip dar neskaitant vaistuku galima ja stiprinti, kad sugriztu buvusi sveikata. Ar kazkokios proceduros ar kazkas , kur gali dar padeti.
Begalo dekinga uz Jusu atsakyma

Sveiki, kad atsakyti į Jūsų klausimą, man reikalinga gyva konsultacija.

Nes nėra vieno vaisto ir vieno gydymo būdo visiems.

Nuo: Jolanta
2018-07-11
Laba diena,
Gydausi nuo sutrikusios vegetacines nervu sistemos ( liga uzklupo mane po ilgalaikio streso)
Dabar vel turejau toki sukretima stresini ir iskart mane pradeda pykinti, rodos kad viskas sukasi ratu. Kaip tureciau elgtis tokioje situacijoje?
Aciu Jums labai

Sveiki, turėtumėte konsultuotis su gydytoju -psichiatru. geriau konsultacija ir nepaskirtas gydymas vaistais, nei užleista būklė ir po to sekanti konsultacija.

Gerai pastebėjote, kad gyvenime viskas kartojasi, o mano praktikoje "negydant" - kartojasi sunkesne forma.

Nuo: Lina
2018-07-09
Gerbiama Gydytoja,
Noriu Jusu paklausti ar vangumas ir mieguistumas gali buti depresijos pradzia. Zodziu pastebejau save kad nuo atsikelimo ryte iki popietu mane pleidzia jegos, nors isimiegu gerai ir jos sugrizta daugiau vakarop.
Aciu uz atsakyma

Sveiki,

ar tai depresijos pradžia - gali Jums atsakyti gydytojas jonsultacijos metu. vienas iš depresijos simptomų yra mieguistumas/neišsimiegojimo jausmas pirmoje dienos pusėje.

Nuo: Tomas
2018-07-05
Laba diena Gydytoja ,
Ar depresija ir nerimas, sukelia pojūčius, kurie galėtų būti priskirti vegetacinės nervų sistemos apibudinimui? Ar jie gydytoja gali prilygti esant depresijai ar nerimui? Pojuciai toki kaip; smaugimas kakle, silpnumas, mieguistumas, rodos kad pykina, galvos skausmas labai stiprus, lygtai siubuotum i sonus toks jausmas.
Aciu uz atsakyma Jusu

Sveiki,

psichiatrijoje sunku išskirti ligą, kurioje vyrautų tik 1 sindromas. Dažnai liga, pvz depresija eina su vegetacinės nervų sistemos sutrikimu. O vegetecinės nervų sistemos sutrikimai negydant yra linkę komplikuotis kitomis ligomis.

Nuo: Jolita
2018-07-04
Sveiki Gydytoja,
Noriu paklausti man buvo diagnozuotas vegetacinis sutrikimas pries puse metu, kuri lydi daug somatiniu simptomu. As pradejau vartoti andidepresantus, man pagereje. Bet gydytoja jauciu labai dideli mieguistuma dienos metu, ko anksciau nesa man buve. Ar gydytoja jis yra irgi vienas is somatiniu simptomu? Tiesiog nepernesu to mieguistumo esu nesarbinga ir galvojukaip tik atsigusus i lova?
Tiesiog man trukdo gyventi noarmalu gyvenima.
Aciu

Sveiki,

vegetacinės nervų sistemos sutrikimai atsiranda ne tik dėl psichologinių priežąsčių/ streso, bet gali būti ir dėl kūno ligų ar sutrikimo. Pvz mažakraujystės, skydlaiukės ligų.

Kad Jumsgalėčiau atsakyti į Jūsų klausimą, man reikalinga gyva konsultacija su jūsų laboratoriniais tyrimais.

Nuo: Vita
2018-07-04
Laba diena,
Pirma dekoju Jums uz pries tai atsakyta mano klausima del Elontril 150 . Gydytoja skaiciau, kad negalima jo dalinti, bet as paemiau padalintos tabletes 1/4 , tai labai aptirpo liezuvis ir aplink burna, kad net isigandau. Ar gydytoja paemus visa tablete gali buti tas jau labai labai baisus salutinis. Bijau labai imti pilna tablete, nes jau labai isgasdinta nuo tu salutiniu. Labai netoleruoju vaistuku.
Aciu Jums labai
Vita

Sveiki,

daugelis vaistų sukurti, kad Jųs negalinti ir iš karto nuryti. Todėl atsikandus tabletės ir aptirpstaliežuvis ir burna.

Tačiau daugelis žmonių vaisto tabletę pradeda vartoti dalindami, nes kitaip jaučia pradžioje stipresnius šalutinius poveikius.

Kokie bus Jums - priklauso tik nuo Jūsų medžiagų apykaitos ir čia nieko negali atspėti, belieka tik pačiai išbandyti.

Nuo: Tomas
2018-06-29
Laba diena,
Gydytoja ar vartojant Bupropion 150mg kartais reikalui esant galiu isgerti Xanax ?
Aciunuz atsakyma

Sveiki,

dabar labai "madinga" vartoti įvairius raminančius vaistus.

Aš nesu prieš juos, tačiau reiktų sau atvirai pasakyti ar tas "retkarčiais" yra 1 -2 -3 kartai per mėnesį po kasnelį po trupinėlį? Jei vartojate savaitės bėgyje 2-3 kartus, jei be raminančių bijote išeiti iš namų ir visur nešiojatės, o baimė, kad pasibaigs raminantys yra didelė - Jūsų liga nėra gydoma adekvačiai, taip kaip reikia.

Nuo: Vita
2018-06-28
Gerbiama Gydytoja,
Labai noriu Jusu paklausti ar gydytoja Elontril 150mg tinka nerimui gydyti? Tiesiog labai netinka antidepresnatai ir siti jau bus mano 5 bandymas. Ar jie gydytoja turi labai dideli salutini poveiki Jusu praktikoje? Tiesiog labai jau viliuos kad man jie bus tinkami.
Aciu

Sveiki,

savo praktikoje venlafaxinum( elontril) retai naudoju nerimo gydymui.

Tačau, šalia nerimo dažnai eina ir kita simptomatika, todėl svarbu na pats vaistas, o kam jį gydytojas skliria, ko tikisi?

Dar, visada yra žmogaus individualus jautrumas vaistui. Nuo to ir priklauso kiek bus teigiamo ar bus šalutinis poveikis.

Nuo: Gediminaz
2018-06-25
Sveiki. Ar reik koreguoti cipralexo doze jei pradedi vartoti nolpaza nuo rugsciu?aciu

Sveiki,

kas skyrė Jums escitalopramą, turėja paaiškinti sąveiką su kitais medikanetais.

Mano patirtimi, skrandžio rūgštingumo problemos, refliuksa yra dėl sutrikusio nervų sistemos veiklos. Išskirtiniais atvejais tai būna atskiros ligos.

Todėl Gydytojas psichitras turėtų koreguoti Jums gydymą, o ne vartoti nolpaza.

Nuo: Ilona
2018-06-24
Laba diena,
Kreipiuosi i Jus noredama paklausti. Zodziu gydytoja isbandziau 8 rusiu antidepresnatus ir ne vieni netinka nepakeliu as ju salutinio vaistu sukelto poveikio, o jau nesu labai is tu jautruoliu kur del trupucio vaisto nepernesimo juod galeciau nutraukti. Noriu Jusu paklausti is Jusu praktikos koki gydytoja vaistai maziausiai sukelia tuos salutinius poveikius. Suprantu, kad cia kiekvienas zmogus yra skirtingas, bet ar yra tokiu vaistu kurie labai mazai gali sukelti tu salutiniu poveikiu?
Aciu
Ilona

Sveiki,

išto ką pasakėte, patarti ajums negalėsiu. Taip būtų neatsakinga. Juk gydytojas stengėsi ir daugelis AD Jums netiko.

Reikalinga konsultacija, gal galima Jūsų ligos atveju apseiti be AD?

Galima daug ką sugalvoti, bet man reikia matyti žmogų ir jo istoriją žinoti.

Nuo: Erika
2018-06-21
Sveiki, gydytoja. Nuo kovo pradžios geriu antidepresantą seroxat ryte ir Valdoxan vakare. Prieš pradedant gerti Seroxat 3 mėnesius gėriau vienvaldoxaną. Buvo labai blogai, nepadėjo nei psichoterapija, nerimas buvo siaubingas, nevalgiau, nemiegojau, maniau, numirsiu, bet... paskyrė seroxat ir gyvenimas po 2 savaičių pradėjo gerėti gerėti gerėti ir jau už kokio mėnesio grįžau į save - apetitas, nuotaika, daug veiklos, gyvenimo džiaugsmas, geras gilus miegas, darbingumas, nuotaika... Norėjau Jūsų paklausti, ar tai, tai kad vaistai man taip padėjo išlipti iš tos duobės gali reikšti, kad be jų aš negalėsiu gyventi, kad visą gyvenimą ir teks vartoti? Psichoterapiją lankau ir toliau... Tiesa labai bijau, kad grįžus žiemai, grįš ir nerimas, nes praėjusios žiemos prisiminimai siaubingi :(((

Sveiki,

iš to ką perskaičiau, sunku atsakyti į Jūsų klausimą, nes reikalinga dar daugiau informacijos, kad teikti prognozes.

Iš praktikos: jei žmogus prisižiūri bendrai, sveikai gyvena, mankštinasi ir psichologo/psichoterapeuto pagalba tvarkosi gyvenimą - 50 procentų pavyksta gyventi be cheminių medikamentų.

Nuo: Sigita
2018-06-18
Ivairius narkotikus vartojau gal 20m, po vyro mirties pradejau gerti metadona, kad nepradeciau narkotiku.Susiradau darba, viskas buvo gerai, bet suzinojau kad sergu hepatitu C irZiv.Bukle buvo tragiska, norejau numirti.Taciau atsitiko dar beda, plyso kojos medialinis sanario raistis, per men sanario neliko.5 kartus operavo, kojoa deformavos per kelena ir ciurna.Liga progresuoja eina I kluba, skauda juosmeni, stubura.Pati savim nepasirupini, valgi padaro draugas, jis mane maudo, aprengia, veza pas daktarus.pries metus gulint ar sedint vezimeli daznai dingsta samone keliom sekundem, poto pradeda pykinti.Is ranku krenta lengviausi daiktai, maista ispilu I lova.Uzeina ranku sustingimai, jas sutraukia skausmas lb didelis, slapimo nebelaiko antras menuo.Kojos abi skauda, pradzioj viena, pries panasiai metus pradejo kita.operuota koja nesilanksto visai, ji zymiai pasidare trumpesne uz kita.Pati negaliu nueit net I tuoleta.Gerb, daktare kas cia gali buti? Nakti daznai miegodama pradedu vemti.Aciu uz atsakyma.

Sveiki,

į Jūsų klausimį man atsakyti ytra labai sunku. Vis gi reikalinga gyva konsultacija.

Siūlyčiau kreiptis į neurologą konsultacijai. Nesvarbu kokia buvo Jūsų praeitis, tai visiškai netrukdo atsirasti kitai patologijai šalia. Tai ką Jūs parašėte man pamanašu, į neurologo sritį.

Nuo: Laura
2018-06-18
Sveiki,
Noriu Jusu paklausti kaip galetu padeti psichoterapija del somatiniu simptomu? Kaip gydytoja juos galima gydyti esant jau labai stipriems kurie tiesiog trukdo kasdieninei veiklai?
Aciu

Sveiki,

esant išreikštai ligai - be gydytojo-psichiatro neapsieisite.

Jei nebus papildomai taikomas psichoterapnis gydymas, tai ateityje be psichiatro neapsieisite visą gyvenimą.

Nuo: Rasa
2018-06-17
Laba diena,
Gydytoja turiu keleta klausimu del vegetodistonijos; noriu paklausti ar akupunktura gali kazkiek padeti ar jus kaip gydytoja rekomenduotumet darytis ir ar biciu pienelis padeda esant sutrikusiai vegetacinei sistemai?
Aciu Rasa

Sveiki,

natūrali medicina padeda, tik kiekvienam labai skirtingai. Juk ir liga pas kiekvieną eina skirtingai.

Kas natūralu, verta bandyti. jei nepadės, tai bent jau nepakeks.

Nuo: Jurgita
2018-06-16
Sveiki,
Gydytoja ar skydliaukeje esancios cistos gali itakoti nervu sistemai?
Dekoju

Sveiki,

skydliaukė visad įtakoja nervų sistemos būklę.

Cystos pačios nieko nesako. Cystų būna visokių: hormoniškai aktivių arba neaktyvių. dar cystos užima sveiką skydlaiukės audinį ir tada svarbu kiek to sveiko audinio lieka.O Svarbiausia ar Jūsų skyliaukė skiria pakankamai ir/ar ne per daug hormonų


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.