Paieškų šiandien: 12139

Klausk gydytojo

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Aneta Railienė (UAB „Panerio klinika“)

Gydytoja-psichiatrė atsakys į klausimus apie suaugusiųjų psichikos sutrikimus, priklausomybę alkoholiui, medikamentams ir narkotikams, gydymo galimybes.

Gydytoja - psichiatrė Aneta Railienė dirba Laisvės atėmimo vietų ligoninės Sveikatos priežiūros tarnyboje gydytoja - psichiatre bei privačioje klinikoje UAB „Panerio klinika“. Diagnozuoja ir gydo psichikos sveikatos surtrikimus, priklausomybę alkoholiui, medikamentams, narkotikams: skiria medikamentus, teikia psichologinę pagalbą, konsultuoja pacientų artimuosius.
 
Išsilavinimas:
1988 - 1995 m.  Kauno Medicinos Akademijos Gydomąsis fakultetas,
1995 - 1997 m. Kauno Medicines Akedemija, pairminė medicinos gydytojo rezidentūra,
1999 - 2003 m.  KMU Psichiatrijos klinika, antrinė gydytojo – psichiatro rezidentūra, 2002-2003m. psichoterapijos studijos  Humanistinės ir egzistencinės psichologijos institute Vilniuje.
2002 m. ir 2003 m. VDU  Socialinių mokslų fakultetas, doc. Dr. James Fleming ir prof.habil dr. Antanas Goštautas vedami profesinės kvalifikacijos tobulimo kursai „Trumpalaikė psichoterapija“.
 
Kiekvienais metais keliu savo profesinę kvalifikaciją dalyvaudama gydytojams rengiamose konferencijose ir gydytojų kvalifikacijos kėlimo kursuose.

Darbo patirtis:
2003 - 2011 m.  Pravieniškių gydymo ir pataisos namai, Sveikatos priežiūros tarnyba, gydytoja-psichiatrė.
2004 - 2008 m.  C. Boim „Šeimos klinika“, gydytoja - psichiatrė.
2006 - 2009 m. UAB „Gintarinė kilnika“ gydytoja-psichiatrė.
2006 - 2007 m.  Pravieniškių 3- ieji pataisos namai, Sveikatos priežiūros tarnyba,gydytoja- psichiatrė.
Nuo 2007 m.  UAB „Panerio klinika“, įkūrėja, direktorė,  gydytoja - psichiatrė.
Nuo 2011 m.  Laisvės atėmimo vietų ligoninė, Sveikatos priežiūros tarnyba, gydytoja - spichiatrė
 
UAB ”Panerio klinika”
Panerių g. 79, Kaunas
+370 687 38049
panerioklinika@gmail.com
www.panerioklinika.lt

Ekspertas atsako:
Nuo: Rita
2017-08-11
Laba diena,
Gydytoja man buvo nustatytas generalizuotas nerimo sutrikimas, kuri lydi uzeinantis silpnumas.
Sakykite ar tas Lexotanil gali nuimti ta silpnuma? Ar jeigu nepraeina butini jau antidepresanai tokiu atveju?
Aciu

Sveiki,

silpnumas gali būti kaip nerimo priepolio pasekmė - tada bromezepamum padeda. Bet silpnumas gali būti dėl kitų ligų, pvz mažakraujystės, o jos metu dažnai būna nerimas, nes taip organizmas praneša, kad su juo ne viskas gerai.Tada bromazepamas čia niekuo nepadeda.

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Vaidotas
2017-12-15
Laba diena, gydytoja. Noriu pasiteirauti, kokius laboratorinius tyrimus būtina atlikti norint atmesti fiziolognes nerimo priežastis? Ačiū Jums.

Sveiki,

pradžiai reikia atlikti: bendras kraujo tyrimas. feritinas, magnis, kalis,vitaminas D.

Nuo: Rita
2017-12-09
Laba diena Gerbiama gydytoja,
Naudoju antidepresantus nuo visokiu somatiniu simptomu, labai noriu Jusu paklausti per kiek laiko jau turetu pasijusti nemazas ju apmazejimas ir pagerejimas? Is Jusu praktikos mazdaug gal galitr pasakyti, suprantu kiekvieno zmogaus atvejis skirtingas. Kiek turi apmazeti ju , kad suorasti kad jie yra tinkami.
Dekoju

Sveiki,

paprastai būsena pradeda gerėti po 2-3 savaičių, po 6 savaičių gydymo turėtų sumažėti negalavimai trečdaliu. Tada ir sprendžiama ar vaistas iš esmės tinkamas.

Tačiau somatiniai simptomai yra ne tik depresijos palydovai, jie labai priklauso nuo žmogaus emocinės būklės. O ją padeda koreguoti psichologas.

Todėl nereikėtų vien vaistais pasikliausti.

Nuo: Žana
2017-12-06
Laba diena Gerb. Gyd. A.Railienė,

gal galėtumete patarti kokiu budu galima būtų padėti tėveliui pasveikti nuo alkoholio priklausomybės?

Jis ilga laiką, maždaug 15 metų, vartoja alkoholį. Labai nenoriai kalba apie savo priklausomybę. Pats sau padėti dėl ligos negali, tuo pačiu nenoriai kalba su šeima apie galimybę pradėti gydymą.

Norėčiau išgirsti jūsų nuomonę, kaip galima butų prikalbinti pradėti gydymą?

Situacija labai rimta. Tetis vartoja labai daug alkoholio, visa šeima labai nerimauja dėl jo sveikatos.

Širdingai dėkoju už atsakymą!

Rašo mylinti dukra.

Sveiki,

reikėtų prikalbinti atvykti pasidarti dėl tėvelio sveikatos būklės. Manau, kad ir pats jaučiasi blogai, bet nežino kaip iš to išeiti.neakcentuokite priklausomybės alkoholiui, o rodykite rūpinimasi jo savijauta ir ateitimi.

Nuo: Jolita
2017-11-28
Laba diena,
Gydytoja ar Fluanxol gali sukelti mieguistuma?
Aciu

Sveiki,

jei klausiate ar gali?Atsakumas: gali. Tačiau taip būna labai retai.

Fluanxol paprastai klientų apibūdinamas kaip " nieko blogo nedarantis".

Nuo: Linas
2017-11-27
Laba diena,
Man paskirti antidepresantai Coaxil psichosomatiniams simptomams gydyti. Gydytoja noriu paklausti Jusu kada pilnai vaistas pradeda veikti ir per kuri laika gali dingti dauguma nemaloniu simptomu? As geriu jau 2 menesiai, bet dar jauciu toki kaip supima karusele ar kad buciau kokioj juroj. Dauguma simptomu kaip ir sumazeje.
Dekoju

Sveiki Linai,

kad Jums atsakyti pilnai, tikrai reikalina konsultacija, nes kiekvieno liga, eiga ir gydymas skirtingi.

Tai ką Jūs klausiate, buvo klausta jau ne kartą. Todėl paskaitykite ankstesnius mano atsakymus ir rasite sau tinkamą.

Nuo: Milda
2017-11-27
Dar pakartotinis klausymas: O,sakykite,jai tai specialistas ir skiria šalia antidepresanto dar papildomai,( ta prasme pagal reikalą,savijautą: Lexotanil ar Tranxen,minimalia doze), juos tikrai vartoju ne kasdien ir,jei reikia tik minimalia dozuote,ar vistiek išsivysto priklausomybė? Šiaip jų nekeičia jau seniai,klausiau ar nėra ką pakeisti į kitą vaistą( medžiagą), kad nepriprastų organizmas,tai aiškina,jog nuo minimalios dozuotės ir nekasdieninio vartojimo- pripratimo nėra. Norėčiau dar išgirsti Jūsų nuomuonę šiuo klausimu,ar tai tiesa? Dėkui,Jums.

Sveiki,

mano nuomone, priklausomybė tikrąją prasme gal ir nesivysto, bet pagrindinis sutrikimas nėra pilnai gydomas. Net ir papildomai galima skirti priklausomybės pavijaus nekeliantį vaistą.

Be to nt ne dažnas raminančių vaistų vartojimas vis tiek blogina atmintį, smūlkiuosius tiksliuosius judesius, dėmesio sutelkitą. Tad kam gadinti tai, kas ir taip senatvėje bus prasčiau, ypač jei galima dar ir padėti, pagydyti.

Nuo: Jurgita
2017-11-24
Laba diena,man paskirtas Elontril antideresantas ,nes turiu nerimo sutrikima ir nemiga ,nakciai geriu kvetiapina,bet niekaip negaliu uzmigti...ar jusu nuomone toks derinys tinkamas ,labai aciu !

Sveiki,

pasikartosiu, kad kiekvieno žmogaus situacija unikali ir nėra vaisto ar derinio tinkamo visiems. Reikalingas individualus gydymo, dozių ir laiko varjojimo parinkimas. Ir tai galima padaryti tik konsultacijos metu.

Jei klausiate ar toks derinys galimas: taip galimas.

Nuo: Simona
2017-11-24
Sveiki Gerbiama Gydytoja,
As gydausi nuo nerimo ir kartu sutrikusios vegetacines nervu sistemos, kuria lydi somatiniai simptomai. Zodziu as geriu antidepresantus 9 savaites, bet dar kartais buna labai sunkiu dienu kai jauciuosi blogai. Ar taip ar gali butu kaip geriu vaistus jau 9 savaites? Ar tai noarmalu? Aisku sveikata pagerejus kokia 60 procentu nuo gydymo pradzios.
Aciu uz Jusu atsakyma

Sveiki,

jei gydymas po 9 savaičių davė 60 procentų teigiamos dinamikos, reiškia jis parinktas gerai. Tai geras rezultatas.

Pasikartosiu ir noriu pabrėžti, kad nerimas, vegetacinės nervų sistemos sutrikimai labai priklauso nuo pačio žmogaus reagavimo į gyvenimą, požiūrio į gyvenimo iššūkius ir duotybes. To negali "užmušti" vaistai. Tai žmogus turi keisti pats ar psichologo padedamas. Vaistai tik sudaro tinkamą foną psichologiniam darbui ir leidžia pavargusiai nervų sistemai pailsėti, atsigauti.

Nuo: Milda
2017-11-22
Sveiki,ar galima vartoti tokį vaistų derinį: Efexor 75 mg ir Fluenxol 1 mg? Efexor geriama 1 kapsulė,Fluenxol po pusę tabletės 2 kart dienoje. Beje,ar galima Fluenxol gerti po 1 mg,du kart dienoje,nes taip rašoma instrukc.? Ir,dar,jei yra papilomas nerimas ir fobija įv.ligų,ar galima pridėti 0,5 mg Tranxen arba 1,5 Lexotanil? Esu 48 m. Ačiū,už nuomonę.

Sveiki,

kad atsakyti atsakingai į Jūsų klausimą, reikalinga konsultacija.

Klausiate :ar galima? trumpas atsakymas: galima.

Arba konsultuokitės su Jūsų gydytoju, nes jo pareiga Jums viską paaiškinti.

Vartojate 2 pagrindinius vaistus, todėl papildomai nieko nereikia, nes tuos papildomus po kurio laiko paversite pagrindiniais, o vėliau išsivysčius priklausomybei, turėsite ieškoti psecialisto, kad Jus nuo jų "nulaipintų".

Tad geriau dabar surasti specialistą, kuris Jums viską išaiškintų ir sudėliotų į vietas.

Nuo: Vyte
2017-11-19
Laba diena,
Is Jusu patirties niriu paklausti ar vaistas Fluanxol labai augina svori? Ar pasitaike daug tokiu atveju?
Aciu

Sveiki,

psichiatrijoje yra ant vienos rankų pirštų suskaičiuojami medikamentai, kurie GALI PADIDINTI APETITĄ. Svorio nei vienas neaugina, nes svoris auga nuo suvalgomo maisto ir per mažo judrumo.

Fluanxol pats svorio augimo ar kritimo neįtakoja. tačiau yra liga, dėl kurios jis skiriamas, ir gydymo metu gali keistis apetitas dėl ligos pobūdžio pasikeitimo.

Nuo: Ugnė
2017-11-16
prašau padėkit, nebežinau kur man kreiptis, per kelis mėnesius pakeičiau dvi gydytojas ir nieks nepadeda, nubundu trečią nakties kas naktį, jaučiu baimę , ypač prieš užmiegant, vartoju quetiapin ir kodėl gydytojai taip gerai atsiliepia apie šį vaistą, kai jį vartoja žmonės įspėja, kad tai tikras siaubas? Kodėl man gydytojai nepadeda?Aš mielai nusižudyčiau, bet stabdo tik tai, kad tai pribaigtų mano močiutę

Sveiki,

gydytojai yra žmonės, todėl padeda kiek tik gali. be to ir žmogus turi norėti išsikapstyti ir pats dėti pastangas.

medikamentų sureguliavimas ir atitaikymas, deja, yra ne vienos konsultacijos ir dažnai ne vieno mėnesio klausimas.

Blogų medikametų nėra: arba neatitaikyta dozė, arba žmogus tam vaistui nejautrus. Dar dažnai medikamentais žmonės nori spręti problemas, kurios sprendžaimos psichoterapijos metu, o ne medikamentų keliu.

Nuo: Rasa
2017-11-13
gydausi depresiją 20 metų.dabar geriu venlafaksiną,viskas būtų gerai,bet labai sutrikęs miegas jau10 met.nemiegu be migdomųjų.bandziau vartoti mirtazapiną,bet netiko,o miegui padėjo pirmą gydymo savaitę.ar galėtų agomelatinas padėti išsigydyti nemigą?

Sveiki,

keikvieno situacija labai skirtinga, o Jūsų ponia Rasa labai užsitęsusi ir sena. Bijau, kad agomelarinasnebus veiksmingas. Be to į ligą stinga visuminio požiūrio, nes taikant šiuolaikinį ir kompleksinį gydymą visos depresijos pagydomos.

Nuo: Rima
2017-11-12
Laba diena,
Gydytoja ar galima naudoti Glicine tabletes nervu sistemai sustiprinti ir esant nerimui?
aciu

Sveiki,

Glicine tabletes papildo mityba amino rūgštimi, nepakeičiamai reikalinga neuromediatorių suintezei. gali padėti ir nerimo metu.

Nuo: Vita
2017-11-09
Laba diena,
Gydytoja mano klausimas butu toks. Vartoju Coaxil jau 2 menesius, brt dar vistiek jauciu galvos svaigima ir kartais uzeinanti silpnuma. Cia ne vaisti salutinis, bet mano liga. Daugiau mano tu visu pozymiu sumazejo zenkliai , bet sitie dar islike. Ar dar gydytoja panaudojus kiek ilgisu vaistus dar gali praeiti tas svaigimas?
Aciu Jums uz atsakyma

Laba diena,

galvos svaigimas gali būti ne tik dėl psichikos sutrikimo. Pvz.: dėl mažakraujystės, aukštio ar žemo kraujospūdžio ir t.t. Šiū dalykų antidepresantai nesutvarko.

Jei galvos svaigimas yra tik dėl psichikos sutrikimo, vartojant medikamentus 3-6 mėnesius, turi praeiti. Aišku , reikia tartis su Jus gydančiu gydytoju ar pakankama medikanto daozė?

Nuo: rimute
2017-11-06
laba diena.mano gimineje yra alchogolio priklausomybes problema. patarkite kaip man pasikeisti,nepergyventi del to.nes jie nepripazysta ja turint.as taip pavargau matyti,suprasti, kodel ju gyvenimai klostosi blogai.as gyvenu siaures airijoje.jie liet.man 58metai.tiek ir beliko .kaip save pakeisti?kaip nejausti del ju nerimo ir tiesiog fizinio skausmo.suprantu, kad turiu pati pasikeisti,bet kaip?aciu.

Laba diena Rimute, Jūs teisingai pastebėjote, kad šioje beviltiškoje situacijoje, galite keistis tik pati. Ir tiems pasikeitimam nėra vėlu, kiek metų beturėtumėte.

Kiekvienas žmogus privalo rūpinris savo sveikata, savo gyvenimu, tada nebus našta kitiems. Taip ir Jūs, jei negalite pakeisti šeimynykščių apie save ar gyvenimo situacijos, tai visada galite keisti save galvodama apie save apie savo sveikatą.

Aš sakau taip: gali gelbėti skętantį žmogų, bet jei jis nenori išsigelbėti ir dar skandina tave - privalai gelbėtis tik pats vienas.

Kaip tai daryti, jums gali pagelbėti psichologas. Jei pagalba jums sunkiai prieinama Airijoje, galite konsultuotis Skype pagalba su Lietuvoje dirbančiais psichologais.

Mūsų klinikoje dirba gera psichologė Kristina Ušackienė, kuri konsultuoja ir Skype.

Nuo: Loreta
2017-11-02
Sveiki Gydytoja,
Noriu paklausti ar sutrikusi vegetacine nervu sistema gali atsiststyti negydoma?
Aciu

Sveiki,

taip, vegetacinės nervų sistemos sutrikimai gali tiesiog praeiti, gali būti pagydomi psichoterapija be medikamentų.

Nuo: Rimas
2017-11-02
Laba diena,
Gydytoja ar visada pakanka tik antidepresanto nerimui gydyti ar turi buti dar kazkoki papildomi vaistai prie antidepresanto?
Aciu
Rimas

Sveiki,

nėra vieno gydymo būdo ir nėra vienodų gydymo būdų, nes žmonių būklės, ligos, gyvenimai yra labai skirtingi. Todėl vienam gali užtekti tik antidepresanto, kitam gali reikėti ir dar papildomų vaistų ir psichoterapijos.

Nuo: Zivile
2017-10-31
Gerbiama Gydytoja,
As Jums buvau jsu rasiusi apie Coaxil ir Eglonyl vartojima nuo kurio atsirado pieno ir teko nutraukti jo vartojima, tai padsriau pati nes mano gydytoja isvykusi netrumpam laikui. Gydausi as nuo nerimo ir somatiniu sumptomu. Kai vartojau siuos vaistus 4 savaites jauciausi labai gerai jokio nerimo. Pastebejau kad nutraukus Eglonyl mane vel puola nerimo atskos tiesiog uzeinancios spontaniskai. Ar gali buti del Eglonyl nutraukimo? Gydytoja minejus buvo jeigu netiktu Eglonyl tada isradys Fluanxol. Ar jis galetu nuimti ta nerima?
Aciu labai uz Jusu atsakyma

Sveiki,

nerimas padidėjo ne dėl Eglonyl nutraukimo, jis neduoda nutraukimo sindromo. Tiesiog Jūsų nerimas yra mažiau slopinamas, nes nebėra Eglonyl.

Fluanxol labai dažnai tinkamas nerimui papildomai mažinti. Jis taip pat priklauso neuroleptikų grupei ir gali duoti poveikį pieno liaukoms. Kadangi fluanxol yra naujesnis ir kitoks vaistas, bus kitaip. O kaip jis tiks, pamatysite, kai vartosite.

Nuo: Karolina
2017-10-30
Gerbiama Gydytoja,
Labai noriu Jusu paklausti. As gydausi nuo sutrikusios vegetacines nervu sistemos. Naudoju Coaxil 12,5 mg jau 6 savaites. Zodziu kokias 4 savaites savijauta galima sakyti pagereji labai zenkliai, o dabar keleta savaiciu vel mane kartais stipriai suima mano tie visi sutrikimai. Ar tai noarmalu? Ar gali dar po kiek laiko vel man gereti ? Ar gali uzeiti tokiu prastesniu dienu? Ka galite Jus gydytoja pasakyti is savo praktikos?
Be galo dekinga Karolina

Sveiki,

vegetacinės nervų sistemos sutrikimai priklauso nuo emocinės būklės, reakcijų į aplinką ir stresą. Medikamentai pagerina vegetacinės nervų sistemos funkcionavimą, sumažina dirglumą ir jautrumą. Tačiau visada lieka ta dalis, kuri priklauso nuo pačio žmogaus reagavimo, galvojimo ir situaciojos gyvenime. Nekeičiant savęs psichologiniu keliu, nedirbant su savimi ar ir su psichologo, dalis simptomų vėl lenda gyvenimo bėgyje, o medikamentus tenka vartoti visą gyvenimą.

Nuo: Lina
2017-10-30
Gerbiama Gydytoja,
Mano klausimas butu toks ar tinka vartoti Coaxil su Fluanxol ar tai geras derinys?
As Gydytoja isgeriau pirma diena Fluanxol ir po keletos valandu man psidare silpna? Ar galejo tai buti nuo Fluanxol?
Aciu uz atsakyma

Sveiki,

jei atsakant į jūsų klausimą: ar tinkamas derinys? Taip, toks derinys gali būti.

Noriu pasakyti, kad gydymas kiekvieno žmopgaus labai individualus ir medikamentų parinkimui reikalinga konsultacija.

Ar galėjo pasidaryti silpna? taip, galėjo, nes abu vaistai gali sumažinti kraujospūdį, slopina nervų sistemą. Tačiau taip būna labai retai.


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.