Paieškų šiandien: 492

Klausk gydytojo

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Aneta Railienė (UAB „Panerio klinika“)

Gydytoja-psichiatrė atsakys į klausimus apie suaugusiųjų psichikos sutrikimus, priklausomybę alkoholiui, medikamentams ir narkotikams, gydymo galimybes.

Gydytoja - psichiatrė Aneta Railienė dirba Laisvės atėmimo vietų ligoninės Sveikatos priežiūros tarnyboje gydytoja - psichiatre bei privačioje klinikoje UAB „Panerio klinika“. Diagnozuoja ir gydo psichikos sveikatos surtrikimus, priklausomybę alkoholiui, medikamentams, narkotikams: skiria medikamentus, teikia psichologinę pagalbą, konsultuoja pacientų artimuosius.
 
Išsilavinimas:
1988 - 1995 m.  Kauno Medicinos Akademijos Gydomąsis fakultetas,
1995 - 1997 m. Kauno Medicines Akedemija, pairminė medicinos gydytojo rezidentūra,
1999 - 2003 m.  KMU Psichiatrijos klinika, antrinė gydytojo – psichiatro rezidentūra, 2002-2003m. psichoterapijos studijos  Humanistinės ir egzistencinės psichologijos institute Vilniuje.
2002 m. ir 2003 m. VDU  Socialinių mokslų fakultetas, doc. Dr. James Fleming ir prof.habil dr. Antanas Goštautas vedami profesinės kvalifikacijos tobulimo kursai „Trumpalaikė psichoterapija“.
 
Kiekvienais metais keliu savo profesinę kvalifikaciją dalyvaudama gydytojams rengiamose konferencijose ir gydytojų kvalifikacijos kėlimo kursuose.

Darbo patirtis:
2003 - 2011 m.  Pravieniškių gydymo ir pataisos namai, Sveikatos priežiūros tarnyba, gydytoja-psichiatrė.
2004 - 2008 m.  C. Boim „Šeimos klinika“, gydytoja - psichiatrė.
2006 - 2009 m. UAB „Gintarinė kilnika“ gydytoja-psichiatrė.
2006 - 2007 m.  Pravieniškių 3- ieji pataisos namai, Sveikatos priežiūros tarnyba,gydytoja- psichiatrė.
Nuo 2007 m.  UAB „Panerio klinika“, įkūrėja, direktorė,  gydytoja - psichiatrė.
Nuo 2011 m.  Laisvės atėmimo vietų ligoninė, Sveikatos priežiūros tarnyba, gydytoja - spichiatrė
 
UAB ”Panerio klinika”
Panerių g. 79, Kaunas
+370 687 38049
panerioklinika@gmail.com
www.panerioklinika.lt

Ekspertas atsako:
Nuo: Marija
2017-08-10
Laba diena,
Gydytoja ka patartumete Valdoxan ar Coaxil , kuris maziau veikia per serotonina. Nes tu kurie veikia per serotonina negaliu visiskai naudoti.
Ar galima pas Jus kreiptis privaciai konsultacijai.
Be galo dekinga
Marija

Laba diena,

tikrai galite kreiptis gyvai konsultacijai.

Konsultauoju Kaune "Panerio klinikoje". Registracija telefonu 8 687 38049.

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Ausrine
2017-08-18
Laba diena,
Gydytoja noriu Jusu paklausti . As cia daug skaiciau Jusu atsakymu apie antidepresantu salutini.
Gydytoja kodel taip ir yra ir kodel neina ju pernesti salutinio. As jau bandau 6 antidepresantus ir vel manau, kad gali netikti. Ar jie kazkokios vienos rusies kur gal netinka kazkokia tai medziaga ju sudeties ar kaip tiesiog nezinau. Ar kazkokios grupes jie man netinka? Ka Jus galite patarti is savo patirties.
Dekoju, Ausrine

Taip yra todėl, kad šiuo metu vartojami AD yra iš esmės panašaus veikimo mechanizmo. Tik plius minus skiriasi teigiamas poveikis ir pašaliniai poveikiai. Senųjų triciklių jau beveik niekas nevartoja, nes jie neturi tokių plačių pritaikymo galimybių, o pašaliniai, tik kitokie taip pat būna gana stiprūs.

Tačiau yra visokių niuansų kaip prisijaukinti antidepresantą. Tai kiekvienam labai individualu, todėl bendraukite/klauskite savo gydytojo.

Nuo: Linas
2017-08-18
Laba diena,
Gydytoja noriu Jusu paklausti ka geriau butu paimti nuo nerimo ar xanax ar lexotanil tabletes. Prasau jei galite patarkite kuris efektyviau ir geriau.
Aciu uz atsakyma

Epizodiškai tinkami vartoti abu. Bromazepamum mažesnė priklausomybės, antrinės depresijos rizika.

Nuo: Birute
2017-08-17
Gerbiama Gydytoja,
Vartoju antra diena Coaxil antidepresanta po puse tabletes. Jeigu per sias pora dienu nepasireiske salutinis, kad ir po puse tabletes vartojant ar yra tikimybe, kad gali nebuti salutinio? Cia mano jau ketvirti antidepresantai , nes nepernesu salutiniu. As pradejau vartoti nuo nerimo juos . Gydytoja ar is Jusu praktikos galit pasakyti, kad sis vaistas turi mazesni salutini? As skaiciau Jusu atsakymus tai is senesniu vaistu, bet ka galite pasakyti is savo praktikos?
Aciu Jums labai

Laba diena,

kiekvienas žmogus yra skirtingai jautrus vaistui tiek jo šalutiniui, tiek laikiamam teigiamam poveikiui.

Kadangi coaxil chemine sandara labai skiriasi nuo šiuolaikinių naujų antidepredsantų, kurie Jums davė stiprius šalutinius poveikius, galima galvoti, kad nuo coaxil Jums šalutinių nebus. Visgi pamatysite tada, kai vartosite po 1x3 dienoje.

Kad coaxil duoda mažiau šalutinių - taip pasakyti negaliu, nes jis duoda šalutinius poveikius, tik kiek kitokius nei naujieji antidepresantai. Ir visada yra žmogaus individuali torerancija ir atsakas į vaistą.

Nuo: Ruta
2017-08-17
Laba diena,
Gydytoja ar prie nerimo sutrikimo gali buti uzeinantis silpnumas atrodo kad is niekur nieko uzeina.
Aciu

Taip, tikrai gali būti.

Nuo: Tadas
2017-08-17
Sveiki vartoju xeplion 150mg alventa 300 ketipinor kiekviena diena kai atsigulu uzmiegu mazausiai keturiom. VAlandom kas tai gali buti

Liga. Arba šalutinis vaistų poveikis.

Nuo: Lina
2017-08-16
Laba diena,
Gydytoja cia kur klausiau ne apie Neuroterapija,bet vadinasi Neuroharmonija. Ar esate Jus girdejusi. Cia kazkaip prijungia prie galvos laidelius ir stimuliuoja. Sako kad gerai panikos atakoms ir nerimui mazinti.
Aciu

Sveiki,

apie tokį gydymą teko girdėti, tačiau konkrečių žmonių atsiliepimų neturiu.

Reikia pastebėti, kad tai nėra medicininis gydymo būdas. Todėl, manau, pirmiausia žmogaus organizmo būklė turi būti įvertinta mokslu pagrįstais medicinos diagnostikos būdais ir jei reikalingas, turi būti taikomas medicininis gydymas. Visa kitą, kas gali padėti ir NEPAKENKS žmogaus sveikatai, taip pat gali būti taikoma jo gydyme.

Nuo: Kristina
2017-08-13
Laba diena,
Gydytoja noriu labai Jusu patarimo.
Mane labai kokios 3 dienos ima nerimas , bet labai stiprus, kad netgi mane gasdina. As is drauges pasiemiau xanax 0,25 ji turejo manau kad cia pats lengvaiusias pasak jos. Zodziu as jo atsikandu maziau kaip puse ir taip
Kokia keleta kartu per diena. Bet padeda kelioms tik valandom gal del to, kad labai maza dozele.
As esu ne Lietuvoje , bet grisiu uz kokiu 3 savaiciu. Parasykite kokia doze geriaiausia butu paimti, kad mane apramintu tas nerimas. Lyg ir del nieko nesijaudinu nieko, bet va atrodo kad is niekur nieko mane uzpuola. Ar tai gali buti laikina? Ar jau cia rimta liga uzpuole? Ar grizus butu galima kreiptis
I Jus?
Dekoju

Laba diena,

minėto xanax Jūs galite imti po 1/4 ar 1/2 tabletės tiek kartų, kiek reikia, kad nebūtų nerimo. Atėjęs nerimas užveda nerimo ratą: Jūs nerimaujate tada kai atsiranda nerimas ir dėl nerimavimo jis dar didėja.

Ar tai praeis? Būna, kad praeina. Būna, kad lieka ilgai ir reikalauja normalaus gydymo.

Kol atvyksite į LT, vartokite xanax ir per tą laiką paaiškės, ar praėjo.

Xanax vartoti ilgai nereikėtų dėl didelio priklausomybės pavojaus, todėl po 3-4 savaičių jau reikia konsultuotis su gydytoju dėl ilgalaikio gydymo.

Taip, konsultacijai galite registruotis panerioklinika@gmail.com, ypač jei būsite LT trumpai ir žinote dieną, kada Jums būtų patogu atvykti.

Nuo: Vygandas
2017-08-13
Sveiki sergu paranoidine sizofrenija vartoju xeplion 150 alventa 300 ketipinor 300mg daznai desimta vakara nakties jauciuosi labai gerai kaip naujei gimes be nuovargio ar yra veiksmingu vaistu kad taip pasijauciau diena ar nera vilties

Atvykite konsultacijai ir pasižiūrėsime. Taip atsakyti sunku.

Nuo: Lina
2017-08-13
Laba diena,
Gydytoja kokia Jusu nuomone apie Neuroterapija?
Aciu uz atsakyma

Sveiki,

patikslinkite, prašau ką turite galvoje sakydama "neuroterapija"?

Nuo: Vita
2017-08-13
Laba diena Gydytoja,
As vartojau Seroxat 15 dienu, bet teko ji nautraukti del sautinio. Dabar gydytoja kokias 6 dienas toks nerimas uzeinantis apima, kad paimu xanax ir bijau kad praeitu.
Anksciau uzeidavo nerimas, bet kokia i 3
Savaites karta, o dabar labai bijau , kad taip neliktu pastovus kazkoks kasdien uzeinantis nerimas. Ar gydytoja dar po tiek laiko gali buti nuo vaistu?
Orasau jeigu galite atsakykite.
Aciu Jums labai

Sveiki,

apie AD ir jų nutraukimą klausia labai dažnai, paskaitykite ankstesnius mano atsakymus.

Jei nerimas padidėjo dėl vaisto vartojimo, tai jis bet kokiu atveju praeis.

Bet aš manau, kad Jūsų nerimas nebuvo gydomas per15 d ir jis tiesiog pasikeitė.

Be to nerimas visada turi ir emocinį/psichinį komponentą, kurį gali keisti pats žmogus ir jo reagavimas į nerimą keliančias situacijas. Tai gydo psichoterapeutai.

Nuo: Tadas
2017-08-12
Sveiki sergu paranoidine sizofrenija vartoju xeplion 150 ketipinor 300mg ir alventa 300 rukau is visi kelis metus o potraukis rukit kaip20metu isrukiusio daznai surukau du pakelius ar gali del ligos potraukis buti

Sveiki,

taip, gali būti ir dėl ligos.

Nuo: Romualdas
2017-08-11
Laba diena,
Gydytoja labai prasau Jusu atsakyti ar Coaxil vaistas tinka nerimui gydyti? Depresijos nera.
Aciu Jums labai

Sveiki,

kiekvieno situacija labai skirtinga. Taip pat ir gydytojo požiūris.

Aš renkuosi, mano manymu, efektyvesnius ir modernius vaistus.

Nuo: Rimante
2017-08-11
Sveiki,
Noriu labai kreiptis i Jus ir paklausti. Perskaiciau Jusu ankstesnius atsakymus apie antidepresantu nutraukima, bet visgi noriu Jusu dar pasiklausti.
As geriau Seroxat 3d po 1/4 tabelets. Teko nutraukti. Dabar jau 4 dienos kaip nevartoju as ju, bet nuo tos pacios dienos kai nutraukiau vis dar jauciu silpnuma ir karts no karto papykina. As skaiciau cia jus atsakete kad gali buti ir ilgiau tas blogumas ziurint kaip dirba kepenys. O as jau ir pasidariau kepenu tyrima
Ir rodo, kad kai kurie kepenu fermentai padideje. Ar gali buti tas ilgesnis toks blogumas ir del kepenu fermentu padidejimo.
Aciu uz atsakyma

Taip gali.

Esant padidintam kepenų fermentų kiekiui organizme - tai ženklas, kad Jūsų kepenys yra daugiau nei turėtų natūtraliai kisdamos/atsinaujindamos. Reikia ieškoti priežąsties ir gydyti kepenų funkcijos sutrikimo priežątį.

Toks trumpas ir maža doze antidepresanto vartojimas negalėjo įtakoti kepenų funkcijos pablogėjimo. Greičiausiai Jūsų kepenys tokios buvo iki AD paskyrimo.

Esant kepenų funkcijos sutrikimams ir taip būna pykinimas, gali būti galvos svaigimas - jei tęsiasi kepenų funkcijos sutrikimas ilgai. Nuo Ad jis bet kokiu atveju praeis. tačiau dažnai pykinimas, galvos svaigimas eina kartu su nerimu ir depresija ir reikia tai gydyti.

Viskas susiję ir susipynę.

Nuo: Rita
2017-08-11
Laba diena,
Gydytoja man buvo nustatytas generalizuotas nerimo sutrikimas, kuri lydi uzeinantis silpnumas.
Sakykite ar tas Lexotanil gali nuimti ta silpnuma? Ar jeigu nepraeina butini jau antidepresanai tokiu atveju?
Aciu

Sveiki,

silpnumas gali būti kaip nerimo priepolio pasekmė - tada bromezepamum padeda. Bet silpnumas gali būti dėl kitų ligų, pvz mažakraujystės, o jos metu dažnai būna nerimas, nes taip organizmas praneša, kad su juo ne viskas gerai.Tada bromazepamas čia niekuo nepadeda.

Nuo: Jonas
2017-08-10
Laba diena
Gydytoja Zoloft geriau 4 dienas, per kiek laiko pilnai vaistas pasisalina is organizmo?
Aciu

Laba diena,

jei vartojote tik 4 dienas, ir turbūt ne visa tablete? vaisto nebebus Jūsų organizme po 2-4 dienų, priklausomai nuo kepenų veiklos.

Nuo: Aurimas
2017-08-09
Sveiki,
Gydytoja pora dienu naudojau antidepresanto, teko nutraukti nes labai netiko. Dabar jau trecia diena kaip nutraukes bet vistiek uzeina
Silpnumas lygtai vemt norisi ar gali dar vaistas taip veikti?
Aciu

Sveiki,

apie pašalinius poveikius aytsakau beveik kas II klausime. Paskaitykite ankstesnius mano atsakymus.

Jūsų minėtas pašalinis poveikis bet kokiu atveju praeis. Kita pusė - sutrikimas, dėl kurio pradėjote vartoti AD lieka negydomas ir gali keisti "savo veidą".

Nuo: Jolita
2017-08-08
Laba diena,

Gydytoja geriau Seroxat 20mg 2 dienas po 1/4 . Po 2 dienu naudojimo nutraukiau. Nes pradejau tokiais tarpais lygtai blogiau matyti, lyg uzspausti kas man akis, atrodo kaip akis uzspaudzia kad nukrisiu ar dvigubinasi akyse. Zodziu as nustojau juos gerti. Ar praeis man sitas salutinis? Ir kodel taip sureagavo nuo mazos dozes?
Aciu

Sveiki,

kas antas žmogus klausia apie šalutinį AD poveikį. Paskaitykite anksčiau rašytus mano atsakymus į kitų žmonių klausimus.

Nutraukus AD vartojimą, pašalinis jo poveikis praeina.

Nuo: Aurimas
2017-08-08
Sveiki,
Noriu Jusu paklausti ar yra antidepresantu kuriuose nera serotinino?
Aciu

Sveiki,

antidepresantai neturi savo sud4tyje serotonino. Jie vienokiu ar kitokiu veikimo mechanizmu keičia esančio žmogaus organizme serotonino lygį.

Nuo: Tadas
2017-08-07
Sveiki sergu paranoidine sizofrenija vartoju xeplion
150mg alventa300mg ketipinor 300mg noriu paklaust kodel man kur reikia smegenu veiklos mano galva visai nedirba nei masinos vairuot bandziau niekaip neiseina nei mokikloj su exel programa ce del ligos ar imanoma sutvarkiti galva

Sveiki,

nematant žmogaus ir nežinant ligos istorijos - atsakyti sunku.

mano praktikoje beviltiški atvejai buvo tie, kai žmogus nenorėjo gydytis ir jam jo sveikata nerūpėjo.

Nuo: Tomas
2017-08-07
Laba diena,
Gydytoja ar galite atsakyti kodel man neina pritaikyti antidepdesantu? Ar as jau galiu buti visiems antidepresantams toks jautrus.
As jau bandziau gal kokia 10 ir nuo visu, kad ir kokia pacia maziausia doze imciau nuo visu siaubingai svaigsta galva ir pykina.
Aciu

Pritaikyti įmanoma. Nebūna neįmanomų dalykų.


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.