Paieškų šiandien: 2987

Klausk gydytojo

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Aneta Railienė (UAB „Panerio klinika“)

Gydytoja-psichiatrė atsakys į klausimus apie suaugusiųjų psichikos sutrikimus, priklausomybę alkoholiui, medikamentams ir narkotikams, gydymo galimybes.

Gydytoja - psichiatrė Aneta Railienė dirba Laisvės atėmimo vietų ligoninės Sveikatos priežiūros tarnyboje gydytoja - psichiatre bei privačioje klinikoje UAB „Panerio klinika“. Diagnozuoja ir gydo psichikos sveikatos surtrikimus, priklausomybę alkoholiui, medikamentams, narkotikams: skiria medikamentus, teikia psichologinę pagalbą, konsultuoja pacientų artimuosius.
 
Išsilavinimas:
1988 - 1995 m.  Kauno Medicinos Akademijos Gydomąsis fakultetas,
1995 - 1997 m. Kauno Medicines Akedemija, pairminė medicinos gydytojo rezidentūra,
1999 - 2003 m.  KMU Psichiatrijos klinika, antrinė gydytojo – psichiatro rezidentūra, 2002-2003m. psichoterapijos studijos  Humanistinės ir egzistencinės psichologijos institute Vilniuje.
2002 m. ir 2003 m. VDU  Socialinių mokslų fakultetas, doc. Dr. James Fleming ir prof.habil dr. Antanas Goštautas vedami profesinės kvalifikacijos tobulimo kursai „Trumpalaikė psichoterapija“.
 
Kiekvienais metais keliu savo profesinę kvalifikaciją dalyvaudama gydytojams rengiamose konferencijose ir gydytojų kvalifikacijos kėlimo kursuose.

Darbo patirtis:
2003 - 2011 m.  Pravieniškių gydymo ir pataisos namai, Sveikatos priežiūros tarnyba, gydytoja-psichiatrė.
2004 - 2008 m.  C. Boim „Šeimos klinika“, gydytoja - psichiatrė.
2006 - 2009 m. UAB „Gintarinė kilnika“ gydytoja-psichiatrė.
2006 - 2007 m.  Pravieniškių 3- ieji pataisos namai, Sveikatos priežiūros tarnyba,gydytoja- psichiatrė.
Nuo 2007 m.  UAB „Panerio klinika“, įkūrėja, direktorė,  gydytoja - psichiatrė.
Nuo 2011 m.  Laisvės atėmimo vietų ligoninė, Sveikatos priežiūros tarnyba, gydytoja - spichiatrė
 
UAB ”Panerio klinika”
Panerių g. 79, Kaunas
+370 687 38049
panerioklinika@gmail.com
www.panerioklinika.lt

Ekspertas atsako:
Nuo: Marija
2017-08-10
Laba diena,
Gydytoja ka patartumete Valdoxan ar Coaxil , kuris maziau veikia per serotonina. Nes tu kurie veikia per serotonina negaliu visiskai naudoti.
Ar galima pas Jus kreiptis privaciai konsultacijai.
Be galo dekinga
Marija

Laba diena,

tikrai galite kreiptis gyvai konsultacijai.

Konsultauoju Kaune "Panerio klinikoje". Registracija telefonu 8 687 38049.

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Saulius
2018-01-16
Gerbiama Gydytoja,
Mano klausimas butu toks ar Fluanxol tinka neramioms mintims mazinti ir nuotaikai pagerinti. Man israsytas jis nuo nerimo?
Dekoju

Sveiki,

fluanxol labai geras ir daugiafuncinis vaistas. Jis tikrai tinkamas nerimui, įtampai mažinti ypač per padidintą mąstymą, minčių gausą.

Nuo: Vytas
2018-01-14
Laba diena Gerbiama Gydytoja,
Noriu Jusu paklausti koki buti pagrindiniai sutrikusios vegetacines nervu sistemos simptomai. Pagrindiniai.
Aciu Vytas

Sveiki,

vegatacinė nervų sistama įnervuoja visus organus, audinius. Todėl jos sutrikimai pasireiškia labai įvairiai. Čia visko ir nepapasakosi. dažniausiai žmogus kreipiasi į šeimos gydytą, o kai šis neranda aiškios organo ar sistemos patologijos, o žmogui "streikuoja" pvz skrandis, pila prakaitas, svaigsta galva, ūžia ausyse, ir t.t. tada prasideda gydytojo-psichiatro "duona'.

Nuo: VYGANDAS
2018-01-14
sveiki sergu paranoidine sizofrenija vartoju xeplion 150mg alvanta300mg ketepinor300mg psichozs nera buna dirbu lengvai tai sunkiai siemet lengvai gal isejo tik 6menesius pilnu etatu niekaip mieguistumas neisniskta ka man darit kad visalaika nmiegociau tada gal butu ir imanoma nuolatini lengva darba dirbti o daba labai daznai diena miegu jau tris metai gydausi miegojimas niekaip neisniksta

Sveiki,

rašote man ne pirmą kartą.

Noriu pasakyti, kad nei vienas gydytojas nėra nei Dievas nei aiškiaregis. Tikrai iš kelių sakinių aš negaliu spręsti apie Jūsų būklę ir reikalingą gydymą.

Jums reikia kalbėtis su gydančių gydytoju ir užduoti šiuos klausimus. Jis mato Jus, gali ir medikamentinį gydmą paderinti.

Nuo: agne
2018-01-12
Norėjau pasiteirauti apie vaisto olanzepin poveikį? po kiek laiko pasireiškia poveikis sučiulpus tabletę, gydytoja parašė 5 mg, bet ilgai neužmigau dar turėjau išgerti vieną tabletę tazepam

Sveiki,

paprastai vaistas vartojant po liežuviu suveikia per 10-15 minučių.per kelias naktis paaiškėja, kokia reikalinga dozė. Matomai Jums teks dozę po truputį didinti.

Nuo: Lina
2017-12-26
Laba diena, ar galima sergant depresija laikyti teises ir gauti vairuotojo pažymėjimą?

Sveiki,

iš esmės, segasnt depresija, aprijimo gauti vairuotojo pažymėjimui nėra.

Tačiau vairuotojo pažymėjimui gauti reikalinga pažyma iš Jūsų šeimos gydytojo ir psichikos sveikatos centro. Pažymoje bus rašoma apie esama ar buvusį susirgimą.

Kai kurios depresijos yra sunkios formos, kada sutrinka dėmesio sukaupimas, suletėja reakcijos greitis. Tuo metu žmogus negali vairuoti automibilio. Tada gydantis psichiatras neduos leidimo tuo metu.

Nuo: Milda
2017-12-21
Sveiki,vartoju antidepresantą ir kartais dar esant įkyrioms mintims,nerimui kitus vaistukus. Dabar labai pablogėjo užmigimas,atsigulu atrodo,kad noriu jau labai miego,bet negaliu ilgai užmigti.Tai vargina,nes jau užsitesė. Iš ankščiau turiu galiojančius pagal garantiją vaistus: Stilnox 10 mg ir Halcion 0,25 mg. Tik nebeatmenu,kuris labiau tinka palengvinti užmigimą.Pas gydytoją tik sausio 10 d.talonas.Gal galite patarti? Ačiū,Jums.

Sveiki,

Jūsų turimi medikamentai yra tik papildomam vartojimui. Tinka abu, tik reikia suprasti, kad juos vartodama iš esmės pačios ligos negydote, tik nuimate varginančius simptomus ir tik tam laikui. liga iš esmės tik gilėja.

Sutinku, kad laikina priemonė jie gali būti, kol gydytojas Jums suskirs gydymą pastrovaus vartojimo medikamentais.

Nuo: Saulius
2017-12-21
Laba diena,
Gydytoja noriu paklausti ar galima pilnai
Pasveikti nuo sutrikusios vegetacines nervu sistemos?
Aciu uz Jusu atsakyma

Sveiki,

vegetacinės nervų sistemos sutrikimai labai dažnai vargina jautrius žmones. Jų eiga labai priklauso nuo bendros organizmo būklės, psichologinio fono.

Gydymas dažniausiai yra kompleksinis: gydo gydytojas psichiatras ir psichologas ar pasichoterapeutas.

Visų ligų gydyme sėkmė, mano nuomone, 70-80 procentų priklauso nuo besigydančio žmogaus pastangų ir tik maža dalis nuo specialisto. Todėl pasveikimas yra jūsų rankose.

Nuo: Denisas
2017-12-19
Sveiki, noreciau suzinoti kiek dienu reikia negerti kad galeciau atvykti pas jus i klinika uzsikoduoti nuo alkoholio priklausomybes. Esu uzsienyje tai butu naudinga suzinoti visa informacija. Ir idomu kiek trunka visa procedura? Dekui

Sveiki,

medikamentiniam kodavimui reikalingas 7d alkoholio nevaetojimas.

Kartais būna sunku nutraukti alkoholio vartojimą. Tada geriausia atvykti gydytojo konsultacijai. Jos metu įvertinus būklę sukiriami medikamentai, kurie leidžia lengvai nutraukti alkoholio vartojimą, be diskomforto ir negalavimų.

Registracija reikalinga telefonu 8 687 38049 ar el. paštu.

Nuo: Vaidotas
2017-12-18
Gydytoja, turiu paradoksalų klausimą: ar psichoterapija gali sukelti savitą priklausomybę? Kelintą kartą mėginu nutraukti terapiją, bet viskas baigiasi atkryčiu - dingsta gebėjimas tvarkytis su liga, kasdienėmis problemomis, "prapuola" sąmoningumas, refleksija, atsiranda minčių šuoliavimas ir kiti įvairūs reiškiniai...

Sveiki,

psichoterapija negali sukelti priklausomybės ta tikrąja priklausomybės prasme.

Manau, kad psichoterapija Jums duoda apčiuopiamus rezultatus. O ją nutraukus ir išryškėja ką ji davė ir ko Jums dar trūksta.

Nuo: Vaidotas
2017-12-15
Laba diena, gydytoja. Noriu pasiteirauti, kokius laboratorinius tyrimus būtina atlikti norint atmesti fiziolognes nerimo priežastis? Ačiū Jums.

Sveiki,

pradžiai reikia atlikti: bendras kraujo tyrimas. feritinas, magnis, kalis,vitaminas D.

Nuo: Rita
2017-12-09
Laba diena Gerbiama gydytoja,
Naudoju antidepresantus nuo visokiu somatiniu simptomu, labai noriu Jusu paklausti per kiek laiko jau turetu pasijusti nemazas ju apmazejimas ir pagerejimas? Is Jusu praktikos mazdaug gal galitr pasakyti, suprantu kiekvieno zmogaus atvejis skirtingas. Kiek turi apmazeti ju , kad suorasti kad jie yra tinkami.
Dekoju

Sveiki,

paprastai būsena pradeda gerėti po 2-3 savaičių, po 6 savaičių gydymo turėtų sumažėti negalavimai trečdaliu. Tada ir sprendžiama ar vaistas iš esmės tinkamas.

Tačiau somatiniai simptomai yra ne tik depresijos palydovai, jie labai priklauso nuo žmogaus emocinės būklės. O ją padeda koreguoti psichologas.

Todėl nereikėtų vien vaistais pasikliausti.

Nuo: Žana
2017-12-06
Laba diena Gerb. Gyd. A.Railienė,

gal galėtumete patarti kokiu budu galima būtų padėti tėveliui pasveikti nuo alkoholio priklausomybės?

Jis ilga laiką, maždaug 15 metų, vartoja alkoholį. Labai nenoriai kalba apie savo priklausomybę. Pats sau padėti dėl ligos negali, tuo pačiu nenoriai kalba su šeima apie galimybę pradėti gydymą.

Norėčiau išgirsti jūsų nuomonę, kaip galima butų prikalbinti pradėti gydymą?

Situacija labai rimta. Tetis vartoja labai daug alkoholio, visa šeima labai nerimauja dėl jo sveikatos.

Širdingai dėkoju už atsakymą!

Rašo mylinti dukra.

Sveiki,

reikėtų prikalbinti atvykti pasidarti dėl tėvelio sveikatos būklės. Manau, kad ir pats jaučiasi blogai, bet nežino kaip iš to išeiti.neakcentuokite priklausomybės alkoholiui, o rodykite rūpinimasi jo savijauta ir ateitimi.

Nuo: Jolita
2017-11-28
Laba diena,
Gydytoja ar Fluanxol gali sukelti mieguistuma?
Aciu

Sveiki,

jei klausiate ar gali?Atsakumas: gali. Tačiau taip būna labai retai.

Fluanxol paprastai klientų apibūdinamas kaip " nieko blogo nedarantis".

Nuo: Linas
2017-11-27
Laba diena,
Man paskirti antidepresantai Coaxil psichosomatiniams simptomams gydyti. Gydytoja noriu paklausti Jusu kada pilnai vaistas pradeda veikti ir per kuri laika gali dingti dauguma nemaloniu simptomu? As geriu jau 2 menesiai, bet dar jauciu toki kaip supima karusele ar kad buciau kokioj juroj. Dauguma simptomu kaip ir sumazeje.
Dekoju

Sveiki Linai,

kad Jums atsakyti pilnai, tikrai reikalina konsultacija, nes kiekvieno liga, eiga ir gydymas skirtingi.

Tai ką Jūs klausiate, buvo klausta jau ne kartą. Todėl paskaitykite ankstesnius mano atsakymus ir rasite sau tinkamą.

Nuo: Milda
2017-11-27
Dar pakartotinis klausymas: O,sakykite,jai tai specialistas ir skiria šalia antidepresanto dar papildomai,( ta prasme pagal reikalą,savijautą: Lexotanil ar Tranxen,minimalia doze), juos tikrai vartoju ne kasdien ir,jei reikia tik minimalia dozuote,ar vistiek išsivysto priklausomybė? Šiaip jų nekeičia jau seniai,klausiau ar nėra ką pakeisti į kitą vaistą( medžiagą), kad nepriprastų organizmas,tai aiškina,jog nuo minimalios dozuotės ir nekasdieninio vartojimo- pripratimo nėra. Norėčiau dar išgirsti Jūsų nuomuonę šiuo klausimu,ar tai tiesa? Dėkui,Jums.

Sveiki,

mano nuomone, priklausomybė tikrąją prasme gal ir nesivysto, bet pagrindinis sutrikimas nėra pilnai gydomas. Net ir papildomai galima skirti priklausomybės pavijaus nekeliantį vaistą.

Be to nt ne dažnas raminančių vaistų vartojimas vis tiek blogina atmintį, smūlkiuosius tiksliuosius judesius, dėmesio sutelkitą. Tad kam gadinti tai, kas ir taip senatvėje bus prasčiau, ypač jei galima dar ir padėti, pagydyti.

Nuo: Jurgita
2017-11-24
Laba diena,man paskirtas Elontril antideresantas ,nes turiu nerimo sutrikima ir nemiga ,nakciai geriu kvetiapina,bet niekaip negaliu uzmigti...ar jusu nuomone toks derinys tinkamas ,labai aciu !

Sveiki,

pasikartosiu, kad kiekvieno žmogaus situacija unikali ir nėra vaisto ar derinio tinkamo visiems. Reikalingas individualus gydymo, dozių ir laiko varjojimo parinkimas. Ir tai galima padaryti tik konsultacijos metu.

Jei klausiate ar toks derinys galimas: taip galimas.

Nuo: Simona
2017-11-24
Sveiki Gerbiama Gydytoja,
As gydausi nuo nerimo ir kartu sutrikusios vegetacines nervu sistemos, kuria lydi somatiniai simptomai. Zodziu as geriu antidepresantus 9 savaites, bet dar kartais buna labai sunkiu dienu kai jauciuosi blogai. Ar taip ar gali butu kaip geriu vaistus jau 9 savaites? Ar tai noarmalu? Aisku sveikata pagerejus kokia 60 procentu nuo gydymo pradzios.
Aciu uz Jusu atsakyma

Sveiki,

jei gydymas po 9 savaičių davė 60 procentų teigiamos dinamikos, reiškia jis parinktas gerai. Tai geras rezultatas.

Pasikartosiu ir noriu pabrėžti, kad nerimas, vegetacinės nervų sistemos sutrikimai labai priklauso nuo pačio žmogaus reagavimo į gyvenimą, požiūrio į gyvenimo iššūkius ir duotybes. To negali "užmušti" vaistai. Tai žmogus turi keisti pats ar psichologo padedamas. Vaistai tik sudaro tinkamą foną psichologiniam darbui ir leidžia pavargusiai nervų sistemai pailsėti, atsigauti.

Nuo: Milda
2017-11-22
Sveiki,ar galima vartoti tokį vaistų derinį: Efexor 75 mg ir Fluenxol 1 mg? Efexor geriama 1 kapsulė,Fluenxol po pusę tabletės 2 kart dienoje. Beje,ar galima Fluenxol gerti po 1 mg,du kart dienoje,nes taip rašoma instrukc.? Ir,dar,jei yra papilomas nerimas ir fobija įv.ligų,ar galima pridėti 0,5 mg Tranxen arba 1,5 Lexotanil? Esu 48 m. Ačiū,už nuomonę.

Sveiki,

kad atsakyti atsakingai į Jūsų klausimą, reikalinga konsultacija.

Klausiate :ar galima? trumpas atsakymas: galima.

Arba konsultuokitės su Jūsų gydytoju, nes jo pareiga Jums viską paaiškinti.

Vartojate 2 pagrindinius vaistus, todėl papildomai nieko nereikia, nes tuos papildomus po kurio laiko paversite pagrindiniais, o vėliau išsivysčius priklausomybei, turėsite ieškoti psecialisto, kad Jus nuo jų "nulaipintų".

Tad geriau dabar surasti specialistą, kuris Jums viską išaiškintų ir sudėliotų į vietas.

Nuo: Vyte
2017-11-19
Laba diena,
Is Jusu patirties niriu paklausti ar vaistas Fluanxol labai augina svori? Ar pasitaike daug tokiu atveju?
Aciu

Sveiki,

psichiatrijoje yra ant vienos rankų pirštų suskaičiuojami medikamentai, kurie GALI PADIDINTI APETITĄ. Svorio nei vienas neaugina, nes svoris auga nuo suvalgomo maisto ir per mažo judrumo.

Fluanxol pats svorio augimo ar kritimo neįtakoja. tačiau yra liga, dėl kurios jis skiriamas, ir gydymo metu gali keistis apetitas dėl ligos pobūdžio pasikeitimo.

Nuo: Ugnė
2017-11-16
prašau padėkit, nebežinau kur man kreiptis, per kelis mėnesius pakeičiau dvi gydytojas ir nieks nepadeda, nubundu trečią nakties kas naktį, jaučiu baimę , ypač prieš užmiegant, vartoju quetiapin ir kodėl gydytojai taip gerai atsiliepia apie šį vaistą, kai jį vartoja žmonės įspėja, kad tai tikras siaubas? Kodėl man gydytojai nepadeda?Aš mielai nusižudyčiau, bet stabdo tik tai, kad tai pribaigtų mano močiutę

Sveiki,

gydytojai yra žmonės, todėl padeda kiek tik gali. be to ir žmogus turi norėti išsikapstyti ir pats dėti pastangas.

medikamentų sureguliavimas ir atitaikymas, deja, yra ne vienos konsultacijos ir dažnai ne vieno mėnesio klausimas.

Blogų medikametų nėra: arba neatitaikyta dozė, arba žmogus tam vaistui nejautrus. Dar dažnai medikamentais žmonės nori spręti problemas, kurios sprendžaimos psichoterapijos metu, o ne medikamentų keliu.


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.