Paieškų šiandien: 1018

Klausk gydytojo

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Natalija Smetanina, vaikų endokrinologė (Kauno Dainavos poliklinika, VŠĮ)

Gydytoja konsultuos tema - vaikų augimas, lytinis brendimas ir jų sutrikimai, kalcio, vitamino D, fosforo apykaita, skydliaukės, antinksčių ir hipofizės sutrikimai, nutukimas, mitybos sutrikimai, cukrinis ir necukrinis diabetas, genetiniai sindromai susiję su endokrininės sistemos pažeidimais

Dainavos poliklinika – daugiau nei tris dešimtmečius veikianti sveikatos priežiūros įstaiga, teikianti pirminės ir antrinės asmens sveikatos priežiūros paslaugas. Profesionali medikų komanda ir naujausia medicininė įranga padeda greitai ir tiksliai diagnozuoti esamus ar galimus susirgimus, paskirti ar taikyti efektyvų gydymą, o šiuolaikiniai gydymo metodai, moderni medicinos praktika didina reabilitacijos efektyvumą.

Studijos:
1996-2002 Vilniaus Universitetas, Medicinos fakultetas, Pediatrijos specialybė, suteiktas Gydytojo Profesinės kvalifikacijos diplomas;
2002-2007 Vilniaus Universitetas, Medicinos fakultetas, Vaikų ligų ir vaikų endokrinologijos rezidentūra, suteiktos Vaikų ligų gydytojo ir Gydytojo vaikų endokrinologo licencijos;
Nuo 2009 m. Lietuvos Sveikatos Mokslų Universiteto Endokrinologijos klinikos doktorantė (mokslinio darbo tema- vaikų ir paauglių nutukimas);

Tobulinimasis:
2009 m. Stažuotė Tarptautiniame augimo tyrimo centre, Geteborgo universitetas, Švedija;
2012 m. Vaikų endokrinologų profesinio tobulinimo kursai Ukrainoje, Italijoje, Japonijoje.

Darbovietė ir pareigos:
Nuo 2007 m. Gydytoja vaikų endokrinologė Vaikų endokrinologijos skyriuje Endokrinologijos klinikoje, LSMUL Kauno klinikos
Nuo 2007 m.Gydytoja vaikų endokrinologė VšĮ Kauno Dainavos poliklinikoje

Narystė profesinėse asociacijose:
Lietuvos vaikų endokrinologų asociacijos narė;
Lietuvos endokrinologų draugijos narė;

Ekspertas atsako:
Nuo: Loreta
2017-11-11
Sveiki. Metų ir dešimties mėn.vaikas pradėjo itin dažnai trinti nosį(tarsi nusišluostydamas), pliaukštelti ranka per ausį, pasitaisyti plaukus ties kakta. Kartais padaro visus šiuos judesius vieną po kito, kartais tik kurį vieną kelis kartus iš eilės.Pradžioj galvojom, kad nosį patrina po gal dar ne iki galo pasibaigusios slogos, bet užsitęsus ir pasipildžius kitais judesiais, jau sunerimom. Dažniausiai pasireiškia aktyvios veiklos metu. Kai guli lovytėje prieš miegą, to nedaro. Būnant lauke irgi nepastebėjau tų judesių.Ar tai gali būti koks tikas, įkyrumas? Gal įprotis?Kaip tai sustabdyti? Ačiū už atsakymą.

Laba diena,

pagal jūsų aprašymą tai primena stereotipus/tikus- juos gydo vaikų neurologai- labai patarčiau į juos kreiptis specializuotai pagalbai.

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Kristina
2017-11-10
Mano dukrytei 2 metukai.kartais Kai einam miegoti ar Kai zaidzia ant Grindu ir yra atsigulus ji isitempia visa.tuo metu susyla labai, veidukas buna raudonas. Kai pasakau taip nedaryti supyksta. Mane tai gasdina. Nesuprantu ar cia zaidzia taip,ar kazkas negerai.

Laba diena,

kadangi mergytė reaguoja į jūsų pastabas ir nebūna netekusi sąmonės- tai geras ženklas. Panašu, kad taip jūsų mergytė siekia jūsų dėmesio. Tčiau jei jums ir toliau tai atrodys gasdinančiai- kreipkitės vaikų nwurologo konsultacijos.

Nuo: Ivanas
2017-10-03
Sveiki.
Pasidauriau lytiniu harmonu tyrimus, ir man kilo klausymas, kodel pri tokio didelio LH pas mane toks mazas Testosterono kiekis ?

https://i.imgur.com/v3nXk7S.jpg

Laba diena,

pagal tyrimo rezultatus- jūsų testosterono kiekis yra normalus (telpa normos ribose), o LH kiekis- labai nedaug padidėjęs. Jei turit nusiskundimų, dėl ko darėtes lytinių hormonų tyrimus- siūlyčiau nuvykti endokrinologo konsultacijai (LSMUL Endokrinologijos klinikoje šiuo klausimu dirba dr.J.Čeponis, doc. V.Matulevičius, prof. B.Žilaitienė, gyd. R.Knispelis).

Nuo: Gh
2017-09-16
Ar imanoma lytinius organus padidinti hormonu pagalba? (20metu)

Laba diena,

pasibaigus lytinio brendimo periodui lytinių organų dydžio hormonais nepakeisi.

Nuo: Vilma
2017-09-11
Sūnui 8 metai. Pradėjo labai dvokti pažastų prakaitas, ko anksčiau nebuvo. Čia brendimas ar galimi kokios ligos simptomai. Vaikas jautrus.

Laba diena,

neretai prakaito kvapas pradeda keistis dar prieš pasirodant pirmiesiems išoriniams lytinio brendimo požymiams. Dažniausiai rimtų ligų nenustatoma.

Nuo: galina
2017-09-08
dukrai apie metus laiko sdaznai skauda galva,gali pikinti,svaigti galva.gydytojai nieko neranda.jos spaudimas zemas,sako del to ir bedos.vakarais ildai negali uzmigti,o ryte atsikelti.ka patartumete.labai nerimauju del galvos skausmu nes daznai suskauda mokykloje.

Laba diena,

dėja, sunku vienu sakiniu nusakyti kokios gali būti galvos skausmo priežastys, viena jų- nereguliarus ar retas valgymas, mažas skysčių vartojimas. Kaip yra jūsų dukros situacijoje?

Ir nevisai aišku kokie tyrimai konkrečiai buvo daryti? Kokių sryčių specialistai jau konsultavo?

Kaip būna per atostogas? Gal psichologinės problemos? Konfliktai mokykloje?

Linkiu atrasti priežastį artimiausiu metu.

Nuo: Rimas
2017-08-09
Sveiki,
Ar vitamino D trukumas gali itakoti depresine busena?
Aciu

Laba diena,

mokslininkai dar neturi vieningos nuomonės, tačiau dalis tyrimų parodė vit. D trūkumo ir depresijos ryšį. Tik reikia paminėti, kad vit. D trūkumas nėra vien nuotaikos nebuvimas, tai yra sisteminis organizmo sutrikimas, turintis ne vieną klinikinį simptomą.

Nuo: Iveta
2017-07-27
Sveiki.
Situacija pas mus tokia, kad prieš 3 dienas pabudęs ryte vaikas vėmė tris kartus iš eilės, pasibaigus vėmimui, ir jam pakilus iš lovos eiti, jis negalėjo tvirtai žengti žingsnių, nelaikė kojytės, pynėsi, suklupdavo. Atgulėm ligoninėn, kraujo tyrimai geri, tik mažai gliukozės, patvirtino kad mažai gliukozės todėl ir sutrikusi vaikščiojimo kordinacija, jam silpnoka. Gryžom iš ligoninės, mūsų akim namie jam su kiekviena diena gerėja, šiuo metu retai tik susvyruoja. Gavau pasiūlymą kreiptis neurologo konsultacijai, tai gali būti ne tik mažai gliukozės, bet ir smegenų, centrinės nervų sistemos sistemos sutrikimas. Gal galite ką plačiau papasakoti apie tokią situaciją, mums reikia kreiptis pas neurologą?

Laba diena,

mažas gliukozės kiekis gali būti ir po paprastojo vėmimo dėl vienkartinio virškinamojo trakto veiklos sutrikimo. Jei būta rimtesnių problemų- vėmimas būtų karotinis. Jei vaikui pilnai pasveikui jis autrodo ir jaučiasi sveikas, nėra jokios jums nerimą keliančių simptomų, nesikartoja vėmimas, netrikdomas vaiko augimas ir kasdienis aktyvumas- tokiu atveju papildomi tyrimai ar specialistų konsultacijos nėra būtini.

Nuo: Marija
2017-07-26
Sveiki,
Gydytoja sakykite ar vitamino D norma
Skiriasi nuo psichiatro ir paprasto vidaus gydytojo normos? Ar normos visu gudytoju yra vienodos?
Aciu

Laba diena,

bet kokio tyrimo, įskaitant ir vit. D, normos priklauso nuo laboratorijos, kurioje jis atliekamas. Įprastai toje pačioje įstaigoje dirbantys specialistai naudojasi tos pačios laboratorijos paslaugomis, tad norma neturėtų skirtis. Jei jūs vykstat konsultacijai į kitą įstaigą- ten laboratorija jau bus kita ir tyrimų normos gali skirtis.

Nuo: Rasa
2017-07-26
Laba diena,

Gydytoja noriu paklausti argalima vartoti Spirulinos
Kapsules turimt skydliaukeje cistu. Siaip harmonai yra geri, normos ribose.
Aciu

Laba diena,

asmeniškai neturiu klinikinės patirties su spirulina, bet kiek teko dometis- tai yra naturalus maisto papildas, teigiamai įtakojantis daugelį organų ir praktiškai neturintis pašalinių reiškinių, tad, manau, vartoti galima.

Jei vartosit- pasidalinkit savo patirtimi.

Nuo: Asta
2017-07-26
Laba diena,
Gydytoja noriu Jusu paklausti ar maza vitamino doze organizme gali itakoti bloga nuotaika?
Aciu

Laba diena,

vitaminų trūkumas gali sutrikdyti įvairių organizmo sistemų darnią veiklą, tad simptomatika priklausytų nuo to, kokių būtent vitaminų trūksta.

Nuo: Juste
2017-07-11
Sveiki, vaikui darė pasėlio tyrimą iš nosytės dėl užsitęsusios slogos, rado streptokoko bakteriją, norėjau paklausti ar gali užsikrėsti visa šeima šia bakterija? Vaikas jau geria antibiotikus. Prieš gerą mėnesį man pačiai buvo pakilusi temperatūra kelias dienas, bet liko nuolatinė sloga, gerklės skausmas, netgi akys pradėjo traiškanoti (aš pati laukiuosi). Vyras taip pat neseniai prasirgo, kosulys kankina porą savaičių. Ačiū.

Laba diena,

Streptoccocus rūšies bakterijų yra daug porūšių, todėl svarbu žinoti kas būtėnt išaugo jūsų vaiko pasėlyje. Nemažai šios bakterijos porūšių gyvena žmogaus organizme natūraliai, yra gerosios mikrofloros dalis, ir nesukelia "šeimyninkui" jokių problemų. Dalis gerųjų bakterijų gali tapti ligos priežastimi susiklosčius tam tikroms nepalankioms sąlygoms; dar yra ir pilnai patogeninių bakterijų, kurios sukelia ligas (patologiją).

Jei jūsų vaikas turėjo patologinės bakterijos sukeltą infekciją- tuomet tai užkriečiama, galėjote susirgti ir jūs. Dėl gydymo butinumo patarčiau pasikonsultuoti su savo šeimos gydytoju, nes viską reikia vertinti realiuoju laiku, t.y. vizito metu įvertinus tos dienos objektyvius apžiūros duomenis ir jūsų sūnaus tyrimo rezultatus.

Linkiu greičiau pasveikti

Nuo: Raimonda
2017-07-08
Laba diena,

Gydytoja noriu Jusu paklausti . Dariausi skydliaukes harmonu tyrima ir TTH rado 0,410 zemiau normos. Ar jau butu reikalinga vartoti vaistus? Savijauta prasta ir staiga pablogejo zodziu uzeina silpnumas, mieguistumas, staiga priaugau kilogramu,labai slenka plaukai. Siaip skydliauke yra pilna cisteliu.
Aciu uz atsakyma

Laba diena,

nevisai supratau apie jūsų atlikto TTH tyrimo rezultatą- tai jis yra 0,410? Tuomet tai yra norma, gydymo nereikia.

Jei ne - tai koks yra pats tyrimo rezultatas ir kokias normos ribas nurodo laboratorija prie šio tyrimo?

O pačios cistelės skydliaukėje nenurodo funkcijos sutrikimo; cistelių gydyti nereikia.

Geros jums sveikatos!

Nuo: Dovile
2017-06-21
Laba diena
Ryte ir vakare prausiu veida su pharmaceris t zone valimo putomis ir taipat ryte tepdavau pharmaceris kasdienini krema o vakare treclinac ir dabar baigiau vartoti vaistus ir nebezinau ka toliau vartoti ar putas ir krema ar jau kazka kitka reikia nes bijau kad vel is naujo neatsirastu spuogu?

Laba diena,

šiuo klausimu reikia konsultuotis su dermatologu.

Nuo: Raimonda
2017-06-15
Laba diena ,

Gydytoja pas mane vitamino D kiekis kraujyje 46 ar tai gali itakoti bloga savijauta toki kaip
Silpnuma, kartais pasvaigsta galva, nera jegu.
Kokia doze tureciau jo naudoti ar galima isgerti ta vienkartine doze( apmuleje) ar naudoti kapsulytes.
Aciu Jums labai

Laba diena,

vit D. trūkumas neduoda galvos svaigimo, tad priežastis turėtų būti kita.

Dabar, vasarą, gydymas priklausytų nuo jūsų veiklos- jei greituoju laiku planuojate važiuoti atostogų ir daug laiko leisite saulėje- tuomet patarčiau susilaikyti nuo gydymo iki rudens. O rudenį, pasikartojus vit. D tyrimą, ir spręsti ar reikalingas būtų gydymas. Jei vasarą planuojate intensyviai dirbti patalpose ir mažai būti saulėje- vertėtų pradėti gerti vit. D kapsulėmis.

Gražios vasaros

Nuo: Agnė
2017-06-08
Laba diena. Mano 3 mėn. sūnelis labai dažnai laiko šiek tiek iškištą liežuvėlį, ne kaišioja, o tiesiog laiko iškištą. Ar man reikia sunerimti ir prašyti siuntimo gydytojo neurologo konsultacijai?

Laba diena,

patarčiau pirmiausiai pasitarti su vaiko šeimos gydytoja- jei vaiko augimas ir raida gydytojai nekelia nerimo- tuomet labai nerimauti dėl kartais iškišamo liežuvio nereikėtų. Šeimos gydytoja galės objektyviai įvertinti vaiko augimą ir susiklosčiusią situaciją.

Nuo: Arnas
2017-06-05
Laba diena. Mano 12-mečiui vaikui nuolat kyla įvairūs skausmai, tai pilvas, tai silpnumas, tai akis, tai galva, tai pykina, tai kojos, tai mieguistumas ir t.t. jie visi pasikartoja nors ištyrus gydytojui visi organai sveiki. Jis yra nervingas vaikas ir gyveno nervingoje aplinkoje, kaip spręsti šių skausmų problemą? Ačiū.

Laba diena,

esant tokioms situacijoms, kai yra daug nusiskundimų, ypač provokuojamų nervinės įtampos, ir tiriant nerandama ligos požymių- labiausiai tikėtina psichosomatinė etiologija. Tokiais atvejais veiksmingiausia psichologų siūloma pagalba - patarčiau kreiptis į vaikų psichologą.

Nuo: agne
2017-06-04
Labas vakaras. Turiu toki klausima apie vaiko drebejima. Musu 1.7metu dukryte, ko nors labai noredama, ar pamacius ka nors ir dziaugsmo, susijaudinimo visa isitempia kaip styga ir ima drebeti. Tai trunka max 10sekundziu. Ar tai jau kazkokia liga, ar tiesiog toks augimo periodas?

Laba dena,

jei įtampos epizodai labai trumpalaikiai, neilgėja ir nesukelia būklės pablogėjimo- panašu, kad tai yra nesubrendusios vaiko nervų sistemos sudirginimas esant stiprioms emocijoms. Nieko blogo tai nerodo, tik fiologinį smegenų nebrandumą, kas praeina vaikui augant. Norint sumažinti vaiko įsitempimus- nukreipkit jo dėmesį kai įsitempia, o taip pat jį teigiamai veikia relaksacinės procedūros.

Nuo: rokas
2017-06-01
laba diena man 28 metai , mane kankina mazo penio ir mazu seklidziu dydis , ramybej jis gal tik 2 centimetru , jauciuos nepilnavertis , gal galit patart protingai , kaip sita problema isspresti ?

Laba diena,

suprantu jūsų problemą. Siūlyčiau kreiptis į endokrinologą ištyrimui. Galėčiau patarti LSMUL Kauno klinikose vyrų problemų specialistus: dr. Jonas Čeponis, dr. Lina Barsienė, gyd. Robertas Knispelis, doc. Valentinas Matulevičius, prof. Birutė Žilaitienė.

Linkiu kuo greičiau išsiaiškinti problemą ir ją įveikti.

Nuo: Raimonda
2017-05-24
Sveiki, aš 18metų panelė. Man ginekologė išrašė lindynette 20, kad menstaucijos susitvarkytu ir nebūtu skausmingos. Prisiskaičiau atsiliepimų ir bijau jas pradėti gerti. Dar lytinių santykių nesu turėjusi. Labai bijau dėl svorio augimo, padidėjusio plaukotumo ir dėl sekasualinio potraukio sumažėjimo..

Laba diena,

kontracepcinių tablečių skyrimas mėnesinių ciklui reguliuoti bei menstruaciniam skausmui mažinti- įprastinė praktika, todėl nestebina, kad jūsų ginekologė skyrė šį vaistą jums. Teisybės dėlei turiu pasakyti, kad visi gamintojai savo vaistų aprašymuose privalo nurodyti kad ir itin retai paitaikančias nepageidaujamas reakcijas- taip gamintojas apsidraudžia nuo galimų pacientų pretenzijų ateityje, bet tai visiškai nereiškia, kad jos jiems pasitaikys. Net labiau atirkščiai, jei kalbėti apie tų reakcijų dažnį- jos yra tikrai nedažnos. Be to, jei ir atsiranda reakcijų- toks gydymas bū


daugiau...

Laba diena,

kontracepcinių tablečių skyrimas mėnesinių ciklui reguliuoti bei menstruaciniam skausmui mažinti- įprastinė praktika, todėl nestebina, kad jūsų ginekologė skyrė šį vaistą jums. Teisybės dėlei turiu pasakyti, kad visi gamintojai savo vaistų aprašymuose privalo nurodyti kad ir itin retai paitaikančias nepageidaujamas reakcijas- taip gamintojas apsidraudžia nuo galimų pacientų pretenzijų ateityje, bet tai visiškai nereiškia, kad jos jiems pasitaikys. Net labiau atirkščiai, jei kalbėti apie tų reakcijų dažnį- jos yra tikrai nedažnos. Be to, jei ir atsiranda reakcijų- toks gydymas būtų keičiamas, kad pacientas jį toleruotų.

Tačiau, jei paskaityti paprastų nosies lašų nuo slogos aprašymą- jie taip pat gali sukelti daugybę rimtų nepageidaujamų reiškinių, tačiau visi vartoja laįus nuo slogos net nedvejodami, greičiausiai, net neskaitant aprašo, nes nesusiduria su nepageidaujamomis reakcijomis.

Šiaip kontracepciniai vaistai skiriami plaukuotumui sumažinti, todėl jo padidėjimo neturėtų sukelti. Svorio padidėjimas, jei ir atsiranda gydymo metu, įprastai būna dėl skysčių susilaikymo organizme, o ne dėl apetito padidėjimo- šis polinkis praeina nutraukus vaisto vartojimą. Bet ši reakcija pasitaiko tikrai ne kiekvienai pacientei, tai individualus jautrumas. Seksualinis potraukis neturėtų nukentėti, nes jūs esate jauna, o tokiam amžiuje aplamai potencijos problemų praktiškai nebūna.

Jei dar jūms lieka baimių ar neaiškumų- siūlyčiau apie tai pasitarti su savo ginekologe.

Aš, kaip vaikų endokrinologė, tik galėčiau patarti ištirti lytinių hormonų kiekį kraujyje prieš pradedant vaisto vartojimą, kad būtų įmanoma pagal jų pokyčius vertinti gydymo veiksmingumą.

Linkiu sveikatos :)

Nuo: Rasa
2017-05-09
Laba diena,
Noriu Jusu paklausti pasidariau vitamino D tyrima zodziu jo pas mane rado 48 tai yra jau mazoka zemiau normos. Ar tai galejo sukelti mieguistuma jegu neturejima galvos pasvaigimus ir depresine nuotaika. Ne visada , bet labai daznai.
Aciu
Laba diena,
pats vit. D mieguistumo, nuotaikos ir galvos svaigimų neįtakoja, tad ir jo trūkumui tokie simptomai nebūdingi. Pagal jūsų simptomus labiau norėtųsi ištirti skydliaukės veiklą- ar ji tirta? Ir dar, galvojant apie tai, kad yra užsitęsęs šaltasis sezonas- galimas ir kitų, ne tik vit.D, vitaminų trūkumas. Siūlyčiau pradėti vartoti kompleksinius vitaminus su B grupės vitaminais ir vit. D.
Dar patarčiau aptarti su savo šeimos gydytoja vit. D gydymo schemą- patarčiau jį atstatyti iki normos, kontroliuojant pagal kraujo tyrimą.
Linkiu išsiaiškinti priežastį ir atsikratyti nusiskundimų.

Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.