Paieškų šiandien: 7211

Klausk gydytojo

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Natalija Smetanina, vaikų endokrinologė (Kauno Dainavos poliklinika, VŠĮ)

Gydytoja konsultuos tema - vaikų augimas, lytinis brendimas ir jų sutrikimai, kalcio, vitamino D, fosforo apykaita, skydliaukės, antinksčių ir hipofizės sutrikimai, nutukimas, mitybos sutrikimai, cukrinis ir necukrinis diabetas, genetiniai sindromai susiję su endokrininės sistemos pažeidimais

Dainavos poliklinika – daugiau nei tris dešimtmečius veikianti sveikatos priežiūros įstaiga, teikianti pirminės ir antrinės asmens sveikatos priežiūros paslaugas. Profesionali medikų komanda ir naujausia medicininė įranga padeda greitai ir tiksliai diagnozuoti esamus ar galimus susirgimus, paskirti ar taikyti efektyvų gydymą, o šiuolaikiniai gydymo metodai, moderni medicinos praktika didina reabilitacijos efektyvumą.

Studijos:
1996-2002 Vilniaus Universitetas, Medicinos fakultetas, Pediatrijos specialybė, suteiktas Gydytojo Profesinės kvalifikacijos diplomas;
2002-2007 Vilniaus Universitetas, Medicinos fakultetas, Vaikų ligų ir vaikų endokrinologijos rezidentūra, suteiktos Vaikų ligų gydytojo ir Gydytojo vaikų endokrinologo licencijos;
Nuo 2009 m. Lietuvos Sveikatos Mokslų Universiteto Endokrinologijos klinikos doktorantė (mokslinio darbo tema- vaikų ir paauglių nutukimas);

Tobulinimasis:
2009 m. Stažuotė Tarptautiniame augimo tyrimo centre, Geteborgo universitetas, Švedija;
2012 m. Vaikų endokrinologų profesinio tobulinimo kursai Ukrainoje, Italijoje, Japonijoje.

Darbovietė ir pareigos:
Nuo 2007 m. Gydytoja vaikų endokrinologė Vaikų endokrinologijos skyriuje Endokrinologijos klinikoje, LSMUL Kauno klinikos
Nuo 2007 m.Gydytoja vaikų endokrinologė VšĮ Kauno Dainavos poliklinikoje

Narystė profesinėse asociacijose:
Lietuvos vaikų endokrinologų asociacijos narė;
Lietuvos endokrinologų draugijos narė;

Ekspertas atsako:
Nuo: Loreta
2017-11-11
Sveiki. Metų ir dešimties mėn.vaikas pradėjo itin dažnai trinti nosį(tarsi nusišluostydamas), pliaukštelti ranka per ausį, pasitaisyti plaukus ties kakta. Kartais padaro visus šiuos judesius vieną po kito, kartais tik kurį vieną kelis kartus iš eilės.Pradžioj galvojom, kad nosį patrina po gal dar ne iki galo pasibaigusios slogos, bet užsitęsus ir pasipildžius kitais judesiais, jau sunerimom. Dažniausiai pasireiškia aktyvios veiklos metu. Kai guli lovytėje prieš miegą, to nedaro. Būnant lauke irgi nepastebėjau tų judesių.Ar tai gali būti koks tikas, įkyrumas? Gal įprotis?Kaip tai sustabdyti? Ačiū už atsakymą.

Laba diena,

pagal jūsų aprašymą tai primena stereotipus/tikus- juos gydo vaikų neurologai- labai patarčiau į juos kreiptis specializuotai pagalbai.

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Indrė
2018-02-05
Sveiki, kūdikiui 3-4mėnesių galvoje ( viršugalvyje) atsirado gumbelis kietas( plotis per 3pirštus, tarsi gūzas). Šeimos gydytoja mano, kad išaugs ir nedetalizuoja. Neurologė įtarė vitamino d trūkumą, bet atlikus visus tyrimus viskas gerai, todėl daugiau apie gumbelį ir nekalbėjo. Dabar vaikui 10mėnesių, o gumbelis visai nemažėja, koks buvo toks ir yra. Gal žinot kas tai galėtų būti?

Laba diena,

Ar vaikas nebuvo susimušę tos vietos? Ar auga sveikas, be problemų? Geriausia jei tą "gumbelį" pamatytų vaikų endokrinologas- galite atvykti į Dainavos polikliniką. Sunku pagal ven nupasakojimą kelti išvadas...

Nuo: Asta
2018-02-03
Laba diena,
Gydytoja ar vitamino D trukumas gali priduoti depresine nuotaika?
Aciu

Laba diena,

vit. D įtakoja ne tik kaulų augimą, bet turi ir daugiau pleotropinių poveikų, tokių kaip imuninės sistemos moduliavimas bei nuotaikos svyravimai. Taip, jo trūkumas gali prisidėti prie depresiškumo.

Nuo: Ausra
2017-12-17
Laba diena Gerbiama Gydytoja,
Ar vitamino D trukumas gali sukelti mieguistuma ir jege neturejima?

Laba diena, Aušra,

vit. D yra svarbus daugeliui organizmo sistemų, todėl jo trūkumas gali pasirekšti įvairiais požymiais. Mieguistumas ir jėgų neturėjimas gali būti dėl daugelių priežasčių (kaip yra su jūsų skydliaukės funkcija?), o taipogi kartu su kitų vitaminų trūkumu ir vit. D stoka gali įtakoti šių simptomų atsiradimą. Jei yra toks įtarimas- reikėtų išsitirti vit. D kiekį kraujyje.

Nuo: Rasa
2017-11-24
Laba diena,
Gydytoja labai noriu Jusu paklausti. Mano drauge turi pora cistu skydliaukeje , bet harmonai nepakite. Kodel gydytojas israse hei gerti vaistus, nes jai negeria ji vaistu jei oradeda drebeti rankos, prakaituoja labai, uzeina silpnumas o kaip vaistus naudoja kazkokia palaikoma doze jei yra viskas gerai.
O klausiu del to, kad pas mane pacia yra 13 cistu harmonai nepakite, bet man gydytojas vaistu neisrase. O man sulpna uzeina, dregnos rankos visada, slenka plaukai, uzeina nerimas kazkoks tai. Kodel taip yra.
Aciu uz Jusu atsakyma

Laba diena,

negaliu atsakyti už kito gydytojo veiksmus, priimtą sprendimą. Jūsų trumpas nupasakojimas neatskleidžia visų klinikinio atvejo medicininių detalių. Jūsų draugė turi kreiptis į savo gydytoją ir pasisakyti dėl išryškėjusios simptomatikos.

Jūsų pačios atveju- jei skydliaukės funkcijos rodikliai (hormonų tyr.) nėra pakitę- spec. gydymas nereikalingas. O jūsų minėti simptomai nebūtinai turi ryšį su skydliauke, priežastis gali būti ir ne endokrininė.

Nuo: Kristina
2017-11-10
Mano dukrytei 2 metukai.kartais Kai einam miegoti ar Kai zaidzia ant Grindu ir yra atsigulus ji isitempia visa.tuo metu susyla labai, veidukas buna raudonas. Kai pasakau taip nedaryti supyksta. Mane tai gasdina. Nesuprantu ar cia zaidzia taip,ar kazkas negerai.

Laba diena,

kadangi mergytė reaguoja į jūsų pastabas ir nebūna netekusi sąmonės- tai geras ženklas. Panašu, kad taip jūsų mergytė siekia jūsų dėmesio. Tčiau jei jums ir toliau tai atrodys gasdinančiai- kreipkitės vaikų nwurologo konsultacijos.

Nuo: Ivanas
2017-10-03
Sveiki.
Pasidauriau lytiniu harmonu tyrimus, ir man kilo klausymas, kodel pri tokio didelio LH pas mane toks mazas Testosterono kiekis ?

https://i.imgur.com/v3nXk7S.jpg

Laba diena,

pagal tyrimo rezultatus- jūsų testosterono kiekis yra normalus (telpa normos ribose), o LH kiekis- labai nedaug padidėjęs. Jei turit nusiskundimų, dėl ko darėtes lytinių hormonų tyrimus- siūlyčiau nuvykti endokrinologo konsultacijai (LSMUL Endokrinologijos klinikoje šiuo klausimu dirba dr.J.Čeponis, doc. V.Matulevičius, prof. B.Žilaitienė, gyd. R.Knispelis).

Nuo: Gh
2017-09-16
Ar imanoma lytinius organus padidinti hormonu pagalba? (20metu)

Laba diena,

pasibaigus lytinio brendimo periodui lytinių organų dydžio hormonais nepakeisi.

Nuo: Vilma
2017-09-11
Sūnui 8 metai. Pradėjo labai dvokti pažastų prakaitas, ko anksčiau nebuvo. Čia brendimas ar galimi kokios ligos simptomai. Vaikas jautrus.

Laba diena,

neretai prakaito kvapas pradeda keistis dar prieš pasirodant pirmiesiems išoriniams lytinio brendimo požymiams. Dažniausiai rimtų ligų nenustatoma.

Nuo: galina
2017-09-08
dukrai apie metus laiko sdaznai skauda galva,gali pikinti,svaigti galva.gydytojai nieko neranda.jos spaudimas zemas,sako del to ir bedos.vakarais ildai negali uzmigti,o ryte atsikelti.ka patartumete.labai nerimauju del galvos skausmu nes daznai suskauda mokykloje.

Laba diena,

dėja, sunku vienu sakiniu nusakyti kokios gali būti galvos skausmo priežastys, viena jų- nereguliarus ar retas valgymas, mažas skysčių vartojimas. Kaip yra jūsų dukros situacijoje?

Ir nevisai aišku kokie tyrimai konkrečiai buvo daryti? Kokių sryčių specialistai jau konsultavo?

Kaip būna per atostogas? Gal psichologinės problemos? Konfliktai mokykloje?

Linkiu atrasti priežastį artimiausiu metu.

Nuo: Rimas
2017-08-09
Sveiki,
Ar vitamino D trukumas gali itakoti depresine busena?
Aciu

Laba diena,

mokslininkai dar neturi vieningos nuomonės, tačiau dalis tyrimų parodė vit. D trūkumo ir depresijos ryšį. Tik reikia paminėti, kad vit. D trūkumas nėra vien nuotaikos nebuvimas, tai yra sisteminis organizmo sutrikimas, turintis ne vieną klinikinį simptomą.

Nuo: Iveta
2017-07-27
Sveiki.
Situacija pas mus tokia, kad prieš 3 dienas pabudęs ryte vaikas vėmė tris kartus iš eilės, pasibaigus vėmimui, ir jam pakilus iš lovos eiti, jis negalėjo tvirtai žengti žingsnių, nelaikė kojytės, pynėsi, suklupdavo. Atgulėm ligoninėn, kraujo tyrimai geri, tik mažai gliukozės, patvirtino kad mažai gliukozės todėl ir sutrikusi vaikščiojimo kordinacija, jam silpnoka. Gryžom iš ligoninės, mūsų akim namie jam su kiekviena diena gerėja, šiuo metu retai tik susvyruoja. Gavau pasiūlymą kreiptis neurologo konsultacijai, tai gali būti ne tik mažai gliukozės, bet ir smegenų, centrinės nervų sistemos sistemos sutrikimas. Gal galite ką plačiau papasakoti apie tokią situaciją, mums reikia kreiptis pas neurologą?

Laba diena,

mažas gliukozės kiekis gali būti ir po paprastojo vėmimo dėl vienkartinio virškinamojo trakto veiklos sutrikimo. Jei būta rimtesnių problemų- vėmimas būtų karotinis. Jei vaikui pilnai pasveikui jis autrodo ir jaučiasi sveikas, nėra jokios jums nerimą keliančių simptomų, nesikartoja vėmimas, netrikdomas vaiko augimas ir kasdienis aktyvumas- tokiu atveju papildomi tyrimai ar specialistų konsultacijos nėra būtini.

Nuo: Marija
2017-07-26
Sveiki,
Gydytoja sakykite ar vitamino D norma
Skiriasi nuo psichiatro ir paprasto vidaus gydytojo normos? Ar normos visu gudytoju yra vienodos?
Aciu

Laba diena,

bet kokio tyrimo, įskaitant ir vit. D, normos priklauso nuo laboratorijos, kurioje jis atliekamas. Įprastai toje pačioje įstaigoje dirbantys specialistai naudojasi tos pačios laboratorijos paslaugomis, tad norma neturėtų skirtis. Jei jūs vykstat konsultacijai į kitą įstaigą- ten laboratorija jau bus kita ir tyrimų normos gali skirtis.

Nuo: Rasa
2017-07-26
Laba diena,

Gydytoja noriu paklausti argalima vartoti Spirulinos
Kapsules turimt skydliaukeje cistu. Siaip harmonai yra geri, normos ribose.
Aciu

Laba diena,

asmeniškai neturiu klinikinės patirties su spirulina, bet kiek teko dometis- tai yra naturalus maisto papildas, teigiamai įtakojantis daugelį organų ir praktiškai neturintis pašalinių reiškinių, tad, manau, vartoti galima.

Jei vartosit- pasidalinkit savo patirtimi.

Nuo: Asta
2017-07-26
Laba diena,
Gydytoja noriu Jusu paklausti ar maza vitamino doze organizme gali itakoti bloga nuotaika?
Aciu

Laba diena,

vitaminų trūkumas gali sutrikdyti įvairių organizmo sistemų darnią veiklą, tad simptomatika priklausytų nuo to, kokių būtent vitaminų trūksta.

Nuo: Juste
2017-07-11
Sveiki, vaikui darė pasėlio tyrimą iš nosytės dėl užsitęsusios slogos, rado streptokoko bakteriją, norėjau paklausti ar gali užsikrėsti visa šeima šia bakterija? Vaikas jau geria antibiotikus. Prieš gerą mėnesį man pačiai buvo pakilusi temperatūra kelias dienas, bet liko nuolatinė sloga, gerklės skausmas, netgi akys pradėjo traiškanoti (aš pati laukiuosi). Vyras taip pat neseniai prasirgo, kosulys kankina porą savaičių. Ačiū.

Laba diena,

Streptoccocus rūšies bakterijų yra daug porūšių, todėl svarbu žinoti kas būtėnt išaugo jūsų vaiko pasėlyje. Nemažai šios bakterijos porūšių gyvena žmogaus organizme natūraliai, yra gerosios mikrofloros dalis, ir nesukelia "šeimyninkui" jokių problemų. Dalis gerųjų bakterijų gali tapti ligos priežastimi susiklosčius tam tikroms nepalankioms sąlygoms; dar yra ir pilnai patogeninių bakterijų, kurios sukelia ligas (patologiją).

Jei jūsų vaikas turėjo patologinės bakterijos sukeltą infekciją- tuomet tai užkriečiama, galėjote susirgti ir jūs. Dėl gydymo butinumo patarčiau pasikonsultuoti su savo šeimos gydytoju, nes viską reikia vertinti realiuoju laiku, t.y. vizito metu įvertinus tos dienos objektyvius apžiūros duomenis ir jūsų sūnaus tyrimo rezultatus.

Linkiu greičiau pasveikti

Nuo: Raimonda
2017-07-08
Laba diena,

Gydytoja noriu Jusu paklausti . Dariausi skydliaukes harmonu tyrima ir TTH rado 0,410 zemiau normos. Ar jau butu reikalinga vartoti vaistus? Savijauta prasta ir staiga pablogejo zodziu uzeina silpnumas, mieguistumas, staiga priaugau kilogramu,labai slenka plaukai. Siaip skydliauke yra pilna cisteliu.
Aciu uz atsakyma

Laba diena,

nevisai supratau apie jūsų atlikto TTH tyrimo rezultatą- tai jis yra 0,410? Tuomet tai yra norma, gydymo nereikia.

Jei ne - tai koks yra pats tyrimo rezultatas ir kokias normos ribas nurodo laboratorija prie šio tyrimo?

O pačios cistelės skydliaukėje nenurodo funkcijos sutrikimo; cistelių gydyti nereikia.

Geros jums sveikatos!

Nuo: Dovile
2017-06-21
Laba diena
Ryte ir vakare prausiu veida su pharmaceris t zone valimo putomis ir taipat ryte tepdavau pharmaceris kasdienini krema o vakare treclinac ir dabar baigiau vartoti vaistus ir nebezinau ka toliau vartoti ar putas ir krema ar jau kazka kitka reikia nes bijau kad vel is naujo neatsirastu spuogu?

Laba diena,

šiuo klausimu reikia konsultuotis su dermatologu.

Nuo: Raimonda
2017-06-15
Laba diena ,

Gydytoja pas mane vitamino D kiekis kraujyje 46 ar tai gali itakoti bloga savijauta toki kaip
Silpnuma, kartais pasvaigsta galva, nera jegu.
Kokia doze tureciau jo naudoti ar galima isgerti ta vienkartine doze( apmuleje) ar naudoti kapsulytes.
Aciu Jums labai

Laba diena,

vit D. trūkumas neduoda galvos svaigimo, tad priežastis turėtų būti kita.

Dabar, vasarą, gydymas priklausytų nuo jūsų veiklos- jei greituoju laiku planuojate važiuoti atostogų ir daug laiko leisite saulėje- tuomet patarčiau susilaikyti nuo gydymo iki rudens. O rudenį, pasikartojus vit. D tyrimą, ir spręsti ar reikalingas būtų gydymas. Jei vasarą planuojate intensyviai dirbti patalpose ir mažai būti saulėje- vertėtų pradėti gerti vit. D kapsulėmis.

Gražios vasaros

Nuo: Agnė
2017-06-08
Laba diena. Mano 3 mėn. sūnelis labai dažnai laiko šiek tiek iškištą liežuvėlį, ne kaišioja, o tiesiog laiko iškištą. Ar man reikia sunerimti ir prašyti siuntimo gydytojo neurologo konsultacijai?

Laba diena,

patarčiau pirmiausiai pasitarti su vaiko šeimos gydytoja- jei vaiko augimas ir raida gydytojai nekelia nerimo- tuomet labai nerimauti dėl kartais iškišamo liežuvio nereikėtų. Šeimos gydytoja galės objektyviai įvertinti vaiko augimą ir susiklosčiusią situaciją.

Nuo: Arnas
2017-06-05
Laba diena. Mano 12-mečiui vaikui nuolat kyla įvairūs skausmai, tai pilvas, tai silpnumas, tai akis, tai galva, tai pykina, tai kojos, tai mieguistumas ir t.t. jie visi pasikartoja nors ištyrus gydytojui visi organai sveiki. Jis yra nervingas vaikas ir gyveno nervingoje aplinkoje, kaip spręsti šių skausmų problemą? Ačiū.

Laba diena,

esant tokioms situacijoms, kai yra daug nusiskundimų, ypač provokuojamų nervinės įtampos, ir tiriant nerandama ligos požymių- labiausiai tikėtina psichosomatinė etiologija. Tokiais atvejais veiksmingiausia psichologų siūloma pagalba - patarčiau kreiptis į vaikų psichologą.


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.