Pagal temą

Andere mit Medizin verbundene TätigkeitFonds und gesellschaftliche Organisationen, Gemeinschaften, Assoziationen, ÄmterSchul- und LehranstaltenApotheken, Pharmazeutische Industrie-UnternehmenApothekenErgänzungsmittel, VitamineHeilkräuterMedikamente, medizinische StoffeMedizinische Anlagen, MaterialienDentalausrüstung, materialHörgeräteHygieneartikelmedizinische Bekleidung, Schuhemedizinische und sonstige Ausrüstung, Instrumente, MittelMedizinische UntersuchungenInstrumentalstudiumMedizinische Untersuchungen, LaborsOptik, AugenärzteOphthalmologen, AugenärztenPrivate HeilanstaltenAllergologen, ImmunologenChirurgenDermatologenDiätologenEndokrinologenFachärzte für Kinderheilkunde, PädiaterFamilienärzteGastroenterologenGeburtshelfer, GynäkologenGefäßchirurgenGeneticsImpfenImplantation von Zähnen, ZahnimplantateInfektiologenInstrumentalstudiumInternist, TherapeutenKardiologenKinderzahnärztekosmetische DermatologieLaserchirurgieLogopädenMammologenMasagen, Kineziotherapie, PhysiotherapieMedizinische Untersuchungen, LaborsNatürliche MedizinNeurologenOdontologenOhren-, Nasen-, HalsärzteOnkologenOphthalmologen, AugenärztenOrthopäden, TraumatologenPflege, Krankenpflegeplastische und rekonstruktive Chrirurgieprivate HeilzentrenProthesenproduktionProktologenPsychologen, Psychiater, PsychotherapeutenPulmonologenSchmerzmedizinästhetische MedizinToxikologen, NarkologenUrologen, Andrologen, NephrologenSchönheit und WohlbefindenAusrüstung für Schönheitssalons , SPAKosmetologieKosmetikSPA ZentrenSportklubs, BehandlungszentrenZahnheilkundeImplantation von Zähnen, ZahnimplantateKieferorthopädenKinderzahnärzteOdontologenProthesenproduktionÖffentliche Kureinrichtungendie erste ärztliche HilfeKrankenkassen, ÄmterPflege, KrankenpflegeSanatorien, RehabilitationszenterSchmerzmedizin

Draugo patarimas ar psichologo konsultacija?

5 August 2014

DRAUGO  PATARIMAS  AR  PSICHOLOGO  KONSULTACIJA?

Žmogus praleidžia didesnę savo gyvenimo dalį tarp žmonių, todėl yra sunku gyventi aplinkoje, kur kiekvienas turi savo vidines nuostatas, įsitikinimus, kitaip mato tiek save, tiek išorinį pasaulį. Asmuo, to net nejausdamas, didelę tiek sąmoningą, tiek nesąmoningą savo laiko dalį skiria socializacijos procesui – prisitaikymui gyventi aplinkoje, kuri jį supa.

Dažnai gyvenimas pateikia staigmenų ir, žmogui to nesitikint, pasuka nauja vaga. Nauji įvykiai, nauji išgyvenimai (kurie gali būti tiek teigiami, tiek neigiami) gali sukelti įvairiausių sunkumų dėl to, kad asmuo tiesiog neturi elementarios patirties su jais susitvarkyti savarankiškai. Dažniausiai kreipiamasi pagalbos į savo artimuosius, draugus. Deja, ne visos situacijos būna tokios, jog užtenka tiesiog draugiškos paramos, užuojautos, patarimo, pabuvimo šalia ar pan.

 

Ką gali psichologas, ko nežino draugas?

Geras psichologas, kaip ir geras draugas, išklauso, palaiko, nesmerkia, nevertina ir pan. Tačiau skirtingai nuo draugo – neduoda patarimo. Tai kodėl tuomet verta pasibelsti į jo kabineto duris?

Psichologinio konsultavimo metu, kai užgriuvę įvairūs gyvenimo sunkumai sukelia pykčio, abejingumo, kaltės, beprasmybės jausmus, gyvenimas ima atrodyti apniukęs ir bevertis, apima niūrios mintys, slogi nuotaika ir valandomis galime žiūrėti į lubas, tai tęsiasi ir atrodo, niekada nesibaigs, specialistas padeda atpažinti savo emocijas ir jausmus, suvokti, dėl kokių priežasčių jie kyla, išmokti naujų sprendimo priėmimo būdų įvairiose gyvenimiškose situacijose. Konsultacijų metu yra formuojamas teigiamas požiūris į save ir į supantį pasaulį, keičiamas negatyvus mastymas, mokomasi prisiimti atsakomybę už savo elgesį bei pradėti džiaugtis gyvenimu, kokybiškesniu tarpusavio bendravimu.

 

Priklausomų asmenų bei jų artimųjų konsultavimo nauda

Viena iš nuolatinį stresą keliančių situacijų yra priklausomybė. Nuo jos kenčia ne tik priklausomybę turintis asmuo, bet ir jo artimieji. Ši liga pirmiausia yra neigiama, slapstoma nuo aplinkinių, nes dėl jos gėda.

Psichologas gali padėti, pateikdamas išsamius atsakymus apie priklausomybės ligų priežastis, eigą, pasekmes, geriau suvokti jas bei rasti būdus, kaip turimus sunkumus išspręsti, kaip atrasti gyvenimo motyvacijas.

Priklausomų asmenų artimiesiems  padeda rasti sprendimus bei išmokti naujų elgesio strategijų, kaip būti su priklausomu žmogumi ir gyventi savo gyvenimą taip, kad šis neštų džiaugsmą. Padeda rasti ryšį  tiek su supančiu pasauliu, tiek su savimi. Jaučiant psichologo paramą žmogus gali lengviau save suprasti, priimti ir būti tokiu, koks yra.

„Aušros vartų“ ligoninė – pirmoji Lietuvoje privati ligoninė, kurioje gydomi sergantieji priklausomybių ligomis (narkomanija, alkoholizmas, rūkymas). Ji duris atvėrė 2001 metais. Joje dirbantys specialistai turi didelę patirtį gydant asmenis, turinčius priklausomybių.

“Aušros vartų” ligoninėje psichologas konsultuoja:

  • Įvairiais gyvenimiškais klausimais;
  • Žmones, turinčius įvairių asmeninių ar tarpasmeninių sunkumų, depresines būsenas;
  • Asmenis, priklausomus nuo alkoholio;
  • Asmenis, priklausomus nuo narkotikų;
  • Priklausomybę turinčių asmenų artimuosius.

 

Viena iš išeičių, kai nesinori išeiti iš namų, kai sunku atlikti tokius elementarius veiksmus, kaip pasikloti lovą, pasigaminti valgyti, nusiprausti ir pan., yra anoniminė internetinė konsultacija Skype. Taip pat tai galimybė gauti pagalbą tiems žmonėms, kurie neranda laiko, yra išvykę iš šalies, savo mieste negali gauti tinkamos pagalbos ar dėl kitokių priežasčių negali kreiptis į specialistus ir pasidalinti savo sunkumais. “Aušros vartų” ligoninėje su psichologu galima susisiekti Skype prijungus kontaktą: “avl-konsultacija”.


avl.lt

Nauji straipsniai