Pagal temą

Andere mit Medizin verbundene TätigkeitFonds und gesellschaftliche Organisationen, Gemeinschaften, Assoziationen, ÄmterSchul- und LehranstaltenApotheken, Pharmazeutische Industrie-UnternehmenApothekenErgänzungsmittel, VitamineHeilkräuterMedikamente, medizinische StoffeMedizinische Anlagen, MaterialienDentalausrüstung, materialHörgeräteHygieneartikelmedizinische Bekleidung, Schuhemedizinische und sonstige Ausrüstung, Instrumente, MittelMedizinische UntersuchungenInstrumentalstudiumMedizinische Untersuchungen, LaborsOptik, AugenärzteOphthalmologen, AugenärztenPrivate HeilanstaltenAllergologen, ImmunologenChirurgenDermatologenDiätologenEndokrinologenFachärzte für Kinderheilkunde, PädiaterFamilienärzteGastroenterologenGeburtshelfer, GynäkologenGefäßchirurgenGeneticsImpfenImplantation von Zähnen, ZahnimplantateInfektiologenInstrumentalstudiumInternist, TherapeutenKardiologenKinderzahnärztekosmetische DermatologieLaserchirurgieLogopädenMammologenMasagen, Kineziotherapie, PhysiotherapieMedizinische Untersuchungen, LaborsNatürliche MedizinNeurologenOdontologenOhren-, Nasen-, HalsärzteOnkologenOphthalmologen, AugenärztenOrthopäden, TraumatologenPflege, Krankenpflegeplastische und rekonstruktive Chrirurgieprivate HeilzentrenProthesenproduktionProktologenPsychologen, Psychiater, PsychotherapeutenPulmonologenSchmerzmedizinästhetische MedizinToxikologen, NarkologenUrologen, Andrologen, NephrologenSchönheit und WohlbefindenAusrüstung für Schönheitssalons , SPAKosmetologieKosmetikSPA ZentrenSportklubs, BehandlungszentrenZahnheilkundeImplantation von Zähnen, ZahnimplantateKieferorthopädenKinderzahnärzteOdontologenProthesenproduktionÖffentliche Kureinrichtungendie erste ärztliche HilfeKrankenkassen, ÄmterPflege, KrankenpflegeSanatorien, RehabilitationszenterSchmerzmedizin

Aušros Vartų ligoninės gydytojas Aivaras Virbickas parinko įdomius faktus apie tai, ko galbūt nežinote apie alkoholį

18 März 2015

            Ar teko girdėti, kad:

 1. Alkoholis yra vienas iš veiksmingiausių ir plačiausiai vartojamų  psichotropinių narkotikų: paradoksas, bet jį mažiausiai norima tokiu pripažinti.
 2. Yra šalių, kur alkoholio pramonėje dalyvauja iki trečdalio visų gyventojų, dėl ko alkoholio pramonė virsta ypač galinga politine galia.

Nacionaliniu požiūriu alkoholio vartojimo lygmenys yra skirtingi. Labiausiai abstinentiška vakarų tauta yra norvegai. Vyną gaminančiose šalyse - Prancūzijoje, Ispanijoje atvirkščiai – alkoholio vartojimas dideliais kiekiais yra kasdieninio gyvenimo dalis.

Pagal suvartojamo alkoholio kiekį 1 gyventojui ( t.y 15,5 ltr/žmogui ) Lietuva     

      trečia  nuo galo, žemiau tik Moldavija ir Baltarusija.

 1. Spiritas distiliuojamas beveik iš kiekvieno cukraus šaltinio, kuris gali fermentuotis. Vaisiai, javai, bulvės yra įprasčiausi šaltiniai. Brendis, ko gero buvo  pirmasis pardavimui gaminamas alkoholis, gaunamas distiliuojant vyną.
 2. Daugelis žmonių vartoja alkoholį protingai ir patiria santykinį malonumą bei jo 

      privalumus. Bet jis vis tiek yra narkotikas. Deja yra labai paplitęs, laikomas

      vienas iš stipresnių, žalingesnių, priklausomybę sukeliančių narkotikų -

      sukeliančių priklausomybę kuomet juo piktnaudžiaujama.

 1. Teigiama, kad saikingas ( ? ) alkoholio vartojimas sumažina riziką sirgti širdies ir kraujagyslių ligomis, bet daug geriančiųjų ir visai neturinčių saiko, širdies ir kraujagyslių ligų rizika labai greitai didėja.
 2. Maži alkoholio kiekiai veikia kaip antidepresantai, alkoholis nėra stimuliatorius, o tik pašalinantis kai kuriuos CNS slopinimus. Alkoholio poveikis į CNS teikia pasitenkinimą. Tai priežastis dėl ko jis vartojamas.
 3.  Kai kuriose šalyse teigiama, kad alkoholis yra maistas, deja nėra labai geras maistas. Jame yra kalorijų, bet nėra mineralų ar vitaminų. Jis veikia nervų sistemą kaip anesteziją, o dideli kiekiai yra nuodai, galintys sukelti kvėpavimo paralyžių ar net mirtį.
 4. Per 1 valandą organizmas gali asimiliuoti 0,03 litro degtinės ar viskio, taigi geriant pvz.: 10 valandų po 0,03 litro per valandą išgeriama  apie 300 ml ir nejaučiama jokio poveikio. Jei tai daroma labai greitai – stipriai sunegaluojama.
 5. Alkoholio poveikis priklauso ir nuo socialinių bei psichologinių faktorių ir nuo biocheminių procesų, alkoholio stiprumo ir kūno gebėjimo absorbuoti alkoholį. Dėl įvairių darbų sukeliamos chroninės įtampos, intensyvėjančio fizinio bei protinio streso alkoholis pasitarnauja kaip trankviliantas.
 6. Alkoholiniai gėrimai sudaryti iš etilo alkoholio ir vandens. Juose yra maži kiekiai kitų medžiagų t.y įvairūs cukrūs, druska, rūgštys, mineralai ir kai kurie B grupės vitaminai, kurie suteikia gėrimams būdingą spalvą ir prieskonį, kurios stipriai prisideda prie pagirių. Vartojant gėrimus su šiomis medžiagomis žmonės jaučiasi daug blogiau negu išgėrę vien degtinės.
 7. Su alkoholio vartojimu susiję skrandžio uždegimai, kepenų, kasos, nervų sistemos pakenkimai. Tai - neprotingo  vartojimo pasekmės.

 

 

Šaltiniai:

 1. Michael Gossop. Liing ni M. drugs. FifH edition Ashgate Publishing Ltd. 2001.
 2. Лужников Е. А., Костомарова Л. Г. «Острые отравления»,  Москва . 2000.

 

 

 

Aušros Vartų ligonine padėda išspręsti susijusias su alkoholio vartojimo  problemas, taip pat gydomos kitos priklausomybių ligos. Dirbame visą parą.

Kreiptis adresu:  Justiniškių g. 64, Vilnius

                           Tel.: (85)2314575, 865212899

                                  www.avl.lt


www.avl.lt

Nauji straipsniai