Paieškų šiandien: 16149

Klausk gydytojo

Kineziterapija

Nuo: Monika
2015-08-25
MRT tyrimas parodė L5-S dalies osteochodrozę, L2-S1 spondilioartrozę, L5-S1 disko medialine-deš. paramedialinę protruziją 8 mm, kontaktas su L1 šaknelėmis. Šiuo metu traukia abiejų kojų blauzdų raumenis. Ar jau reikalingas chirurginis gydymas ar dar galima bandyti gydytis kitaip?
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)
Sveiki,
norint daryti išvadas reikia atlikti kai kuriuos testus ir žinoti daugiau negu Jūs parašėte.
Nuo: Rasa
2015-08-24
Laba diena,atlikus magnetinį kaklo rezonansą išvadoje parasyta:kaklinės stuburo dalies pradinė intervertebrine osteochondroze;C4/5 medialine išvadas,C5/6 medialine išvadas,Th1/2 paramedialine iš kairės išvadas.noriu paklausti ar man labai blogai,ar galių dirbti fizini darbą,kilnoti rankas,skausmų kolkas didelių nejauciu,ar padėtų mankštos?
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)
Sveiki,
taip, reikia Jus matyti, parinkti pratimus ir padirbėti.
Nuo: svetlana
2015-08-18
stuburo juosmenines dalis osteochondroze,spondilioze,vidutiniskai isreiksta spondiloartroze.L3-4 disko cirkuliari prolabacija,L4-5 disko protruzija,L5-S1 apkalkejusi kaire foraminaline protruzija su lateraliniu stenozavimu kaireje,sakneles paspaudimu.
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)
Sveiki,
klausimo kaip ir neižgirdau, todėl patariu nelaukti kol bus pilna išvarža o gydyti ir daryti teisingus pratimus.
Nuo: Aldona
2015-08-18
Laba diena,atlikus tyrimus ,nustatyta L5/S1 tarpslankstelinio disko medianine protruzija iki 5,6 mm dydzio.Fasceniniuose sanariuose artroziniai pakitimai L5/SI lygyje.Ar tai yra isvarza?Pas koki specialista geriau kreiptis?
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)
Labas,
turite gresiančią stuburo išvaržą. Kreiptis patarčiau pas manualinės terapijos specialistą kuris parodys ir pratimus.
Nuo: Aldona
2015-08-18
Atlikus kompiuterine monografija nustate L5/S1 tarpslankstelinio disko medianine protruzija iki 5,6mm.Ar tai pavojinga?
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)
Sveiki,
tai besiformuojanti tarpslankstelinio disko išvarža. Nieko nedarant turėsite dar rimtesnių problemų.
Nuo: Ona
2015-08-17
Laba diena.Tyrimo išvados: stuburo juosmeninės srities pradiniai tarpslankstelinės osteochondrozės požymiai, L4-5, L5-S1 diskų prolabavimai. Norėčiau sužinoti ar dėl tokio tyrimo rezultato gali skaudėti dešinę koją, pastovus skausmas juosmens srityje.
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)
Labas,
taip gali skaudėti, tai individualu.
Nuo: audrius
2015-07-16
Išvada: stuburo L/S 2-jų krypčių ro-gramose yra skoliozė į kairę, palyginta lordozė, L4 šmorlio mazgas, L3- S1 pradiniai osteochondrozes pakitimai. ka patartumėt, kad sustabdyt ir gerai jaustis?
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)
Labas,
patarčiau koreguoti mitybą ir teisingai judėti. Tam reikės terapeuto pagalbos.
Nuo: Alina
2015-07-16
Sveiki, ar turiu nerimauti jei MRT rado: Šmorlio mazgelį, daugybines tipines slankstelių hemangiomas, I stadijos L4/5-L6/S1 intervertebrinę osteochondrozę, L5 Modic I tipo pakitimus, II st. L5/6fasetinių sąnarių artrozę,
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)
Sveiki,
jeigu geriate skysčių, vartojate maistą turintį pakankamai maistinių medžiagų, esate fiziškai aktyvi, reiškia nieko skaudėti neturi ir nerimauti nereikėtų.
Nuo: Vilija
2015-07-15
Laba diena,
Man 47metai, dirbu daugiau sėdimą darbą prie kompiuterio, po darbo sezono metu -darbai sode. Balandžio mėn darbe atsisėdus prie kompo, ištiesus ranką ir įtempus kaklą prasidėjo po truputį skausmai po dešine mentim. Savaitgaliais dirbant sode, važinėjant dviračiu maudimas dingdavo, atsirasdavo tik prie kompo tiesiant ranką. Nekreipiau dėmesio, į darbo dienos pabaigą jau "užpjaudavo" skausmas. Skausmas plito raumenimis į dešinę ranką iki pirštų Gydė nuo nervų šaknelių uždegimo procedūromis, masažu, vaistais. Gydymas padėjo, bet grįžus į darbą po kelių dienų vėl uždegimas, tik jau stipresnis, baisus deginantis skausmas, kurį nuimdavo tik ligoninės priėmime, nustatė lėtinį skausmą, gydymą vaistais. Buvo raumenys susitraukę deš. nugaros pusėje, deš, rankoje.
Pasidariau KT, kurio išvada -stuburo C-th skoliozė, I laipsnio osteochondrozė. C6-7tarpslankst., disko nedidelė medialinė išvarža apie 0,25 cm, su spaudimu į nugaros smegenų maišą. C7 tarpsl. diskas pasigaubęs nežymiai. Dėl kraštinių osteofitų ženkliai susiaurėjęs Th3-4 dešinė šoninė tarpsl. anga, spaudžiama nervinė šaknelė, stenozė vidutinio laipsnio.
Dabar kelios dienos skausmas dingęs, po masažo galiu laisvai judinti ranką, lyg ir atsistatė raumenys, tik jaučiasi kad jie yra jautrūs šalčiui, tikriausiai bet kada gali kilti vėl uždegimas. Kol gydytoja atostogauja, gal galite atsakyti ką toliau daryti, ar galimas gydymas manualine terapija, pratimai? Anksčiau jokių nugaros skausmų nejaučiau.
Pagarbiai
Vilija
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)
Labas,
ir galimas ir reikalingas gydymas manualine terapija, pratimai kiekvieną dieną.
Nuo: Rita
2015-07-08
L1/2 Smulkus kalcinatas diske.Stuburo kanalo sagitalinis matmuo 21mm.Facetu artroziniai pakitimai.
L2/3Smulkus kalcinatas diske.stenozes nematyti ..Stuburo kanalo sagitalinis matmuo 19mm..Facetu artroziniai pakitimai.
L3/4diskas n.y stenozes nematyti.Stuburo kanalo sagitalinis matmuo 17mm,Facetu nedideli artroziniai pakitimai.
L4/5 diskas pasigaubes, siaurinamos foraminalines angos, stuburo kanalo sagitalinis matmuo 13mm
L5/S1 kiek susiaurejes tarpslankstelinis tarpas, nedidele medialine disko protruzija, stenozes nematyti stuburo kanalo matmuo 14mm.facetai n.y
Norėčiau sužinoti ar del tokio tyrimo rezultato gali skaudeti kairę koją, skausmas juntamas iki kelio visa šlauni.
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)
Sveiki,
turite gręsiančią stuburo išvaržą L5-S1 kuri gali duoti tokius simptomus. Patarčiau nelaukti daugiau, o gydyti, daryti pratimus.
Nuo: Lina
2015-07-08
Laba diena.Gal galėtumėte patarti ar pasakyti kas tai galėtų būti ir pas kokį gydytoją turėčiau kreiptis . Aš dirbu darbą kuriame vaikštau 8 - 10 valandų. Ir man skauda dešinėje pusėje nugaros dubenyje.Tas skausmas bukas, maudziantis kuris tęsėsi jau metai.Jis atsiranda ir praeina kai pasiimu ilgesnį poilsio laikotarpį.Gyvenu Anglijoje ir čia pas gydytojus lankausi.Dare MRT ir rengėna sako kad nieko nera . Bet skausmas yra ir kankina net ramybės būsenoje, tiek sėdint ir gulant . Ir tirpsta dešinė koja. Patarkite, nes nebežinau ką ir kur dar kreiptis. Ačiū.
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)
Labas,
kreiptis turite į terapeutą kuris taiko manualinę terapiją. Pagal simptomatiką turėjo kažką įžiūrėti MRT. Patarčiau pasimti tyrimo kopijas ir kreiptis į kitą specialistą konsultacijai.
Nuo: Lina
2015-07-07
Sveiki,
Aš dėl mamos (78m.) nugaros skausmų. Po juomeninės stuburo dalies rentgeno, parašyta išvada: L1/L5 deformuojanti spondilozė. L1-2, L4-5 osteochondrozė II st. L1 posterolistozė. Mamai labai skauda kojas, tiesiog negali eiti. Kaip atsisėda ir iškelia jas ant didelio guminio kamuolio, skausmas atlėgsta. Nuo ko patartumėt pradėti gydymą, ar tikslinga kreiptis į skausmo kliniką. Ačiū už atsakymą.
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)
Labas,
ko gero tikslinga kreiptis į skausmo kliniką. Bet po to reikia žiūrėti ir balansuoti slankstelius, kryžkaulį, parinkti judesius.
Nuo: Silvija
2015-07-04
Sveiki kuris laikas skauda galvą, jaučiamas spaudimas pakaušyje kuris plinta dešinėje galvos pusėje, ilsintis galvos neskauda, bet tarkim kosint, atsistojant, krutinant galvą jaučiamas aštrus skausmas smiklkinyje, už akies (dešinėje veido pusėje) kaklas sustinges, bet pag. nusiskundimas būtų galvos skausmas. Ant sprando yra patinimas dešinėje pusėje. Atliktas tyrimas - Tarpslankstelinis C4-5 tarpas nežymiai susiaurėjes, stuburo kanalas laisas. c4-5 aukštyje - 2mm dorzalinė disko protrūzija. Nugaros smegenų pakenkimo požymių nematyti. Ar tai labai blogai? Skausmas kyla dėl išvaržios ar sutinusi raumens?Lauksiu jūsų atsakymo. Dėkoju!
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)
Sveiki,
skausmą gali duoti disko pasigaubimas arba audinių spazmas. Pagal tyrimo išvadas, būklė pusėtina. Atlikus 3-6 procedūras, padirbėjus su pratimais galima tikėtis labai gerų rezultatų.
Nuo: Diana
2015-07-03
Laba diena,
stuburo rentgeno tyrimo isvados: stuburo th dalies sonines krypties ro-je th2-/8 tarpslanksteliniai tarpai nezymiai susiaureje pr.dalyje, dengiamosios ploksteles nedaug pailgeje, matoma subchondrine skleroze, isvados: osteochondrosis intervertebralis th2-/8 1 st. Prasau atsakykite, ar tai rimta, ar galima pilnai isgydyti? kas is siu dalyku galejo isprovokuoti: grojimas smuiku 12 metu, sedimas darbas, 2 nestumai, po antro nestumo praejus 3 menesiams lankiau jegos istvermes treniruotes, pradejau sportuot nuo 3 kg, palaipsniui didinau svorius, iki 25 kg pritupimams su stanga..., vaikutis "rankinukas", migdziau ji supdama ant ranku, dabar vaikuciui 1,5 metu. Buciau labai dekinga uz issamu atsakyma.
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)
Sveiki,
išsamų atsakymą galima pateikti tik matant žmogų. Esamiems stuburo pakitimams įtakos turėjo ir grojimo ydinga padėtis ir blogai parinktas fizinis krūvis ir nėštumai. Įmanoma viskas, tik reikia teisingai parinkti ir išmokti pratimus, aprūpinti organizmą maistinėmis medžiagomis, gerti pakankamai vandens. Po 3-4 mėnesių sveikatos būklė ženkliai pagerės.
Nuo: Audrius
2015-07-03
Laba diena. Atliekant tam tikrus judesius juntamas skausmas juosmes srityje, ypac keiciant pozicija ir sedesenos i stovesena, kartais skausmas plinta i sedmenis ir koja. MRT isvada tokia: distrofiniai-degeneraciniai juosmenines stuburo dalies pakitimai. L4-5 medialine protruzija, pasiaurinta kaire laterine kisene. L5-S1 medialinis disko issigaubimas. Noriu paklausti del diagnozes rimtumo ir ar imanoma atsatyti gera savijauta tik fiziniais pratimais? Aciu!
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)
Sveiki,
fiziniai pratimai vėliau. Pirma - teisingai parinktas gydymas, jokio skausmo, o tada jau pratimai kiekvieną dieną.
Nuo: Audrius
2015-07-01
Laba diena. Pasedejus stojantis jauciamas skausmas juosmens srityje. MRT parode: tarpslanksteliniai L4-5 ir L5-S1 tarpai susiaureje. Diske L4-5 dehidratacijos pozymiai. L4-5 aukstyje ~5,7mm medialine disko protruzija, pasiaurinta kaire lateraline kisene. L5-S1 medialinis disko issigaubimas. Ar fiziniais pratimais galima sustabdyti si degeneracini procesa? Aciu
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)
Labas,
pirma reikia gydyti, šalinti skausminį sindromą. Po to koreguoti skysčių kiekį, mitybą ir dirbti pagal individualų kineziterapinį planą. Disko įtrūkimas nemažas, bet daug priklauso nuo Jūsų pastangų.
Nuo: Regina
2015-06-25
kaklo stuburo išlyginta lordozė, C2,3,7 slankstelių I laipsnio, C4,5,6 slankstelių II laipsnio spondilozė, C3-4-5, C6-7 tarpslankstelinių tarpų II laipsnio, C5-6 tarpo II laipsnio osteochondrozė
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)
Sveiki,
turint tokių pakitimų nereiškia kad turi skaudėti. Jeigu geriate skysčius, mityboje viskas tvarkoje, reguliariai atliekate Jums skirtus pratimus stuburo kaklinės, krūtininės, juosmeninės dalies stabilumui tada be skausmų pragyvensite dar 100 metų :)
Nuo: Inesa
2015-06-24
Laba diena,
Man 36m, dirbu fizini darba, ant koju isbunu nuo 6 iki 10 val. Prasidejo nugaros apacioj skausmai. Tyrimus dariau pries pora metu, isvarzos nerado. Reikejo susileisti vaistu kursa ir praejo.
Bet dabar jau kuri laika skauda kairi kluba, skausmas nueina per visa koja.
Kas tai galetu buti? Ar reiktu sunerimti, ar uztektu vel vaistu kurso?
Aciu
Su Pagarba Inesa.
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)
Labas,
kaip ne kartą sakiau vaistai tik slopina simptomus, bet problema lieka. Numalšinus skausmą reikia kuo greičiau gydyti, balansuoti ir garantuoti funkcinį stuburo stabilumą.
Nuo: Ilona
2015-06-24
KT isvada-apimtos stuburo dalies intervertebrine osteochondrozė(2st), spondiloartrozė.L4 apat,L5 virs. ir apat. deng.plokst. Šmorlio mazgai.L3/4 lygmens realiatyvi centrinė stuburo kanalo stenozė.L4/5 kair. šoninė kanalo stenozė.L5/S1 lygmens realiatyvi centrinė kanalo stenozė.man 45, skausmas pastovus,noriu kokybiskai gyvent, anstvorio neturiu, mityba subalansuota, ką daryt,gydytojau patarkit
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)
Sveiki,
norint tikslingai patarti, reikia matyti Jus, MRT tyrimo išvadas, žinoti skausmo pobūdį ir intensyvumą. Parinkti gydymą ir bandyti gydyti konservatyviai, nes būklė gana rimta.
Nuo: Odeta
2015-06-20
Atlikus rentgeno nuotrauką išvada: L5/S1 diskozes pozymiai. Senokai skauda tik deśinį sėdmenį ir palei stuburą, taip pat tos pačios pusės pilvo apačią. Neurologas sako kad tai ne liga. Ką reiškia tokia nuotraukos išvada, ar tai tikrai nepavojinga, nes skausmas nepraeina.
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)
Labas,
neurologas sako netiesą. Tai gali būti stuburo ar kryžkaulio problemos kurias reikia gydyti. Po to paskirti korekcinius pratimus, su kuriais turėsite padirbėti.

Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.