Paieškų šiandien: 929

Klausk gydytojo

Kineziterapija

Nuo: Gineta
2017-05-15
Sveiki, noriu pasiteirauti, pasidariau kaklo rengeno nuotrauką, neturėdama jokių skausmų vien dėl sveikatos patikros, išvada ištiesinta lordozė, daugiau jokių požymių nesimato. Kas tai yra? Ir ar tai išgydoma?
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

turite tiesesnę stuburo kaklinę dalį ir sumažintą amortizaciją. Tai didina traumų tikimybę, diskų pažeidimus. Lordozė koreguojasi manualine terapija ir pratimais.

Nuo: rolandas
2017-05-14
Sveiki.Apleidau isvarza 1 men.Liga progresyveja. Tirpsta galunes, skauda spranda.Ka daryti?
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

kaip ir prie kiekvienos patologijos, reikia gydyti. Jūsų atveju rekomenduotina manualinė terapija, vėliau individualūs terapiniai pratimai.

Nuo: NERINGA
2017-05-12
Is MRT rado dvisaliu stuburo dalies defektu L4 ir I laipsnio spondylioze. Kas menesi man vis blogeja.Turiu ir kaires puses pilvo apacioja isvarza nedidele.Labai skauda.Jau ir desine puse.Kencia visas kunas.Tirpsta ir rankos ir kojos bei kaklas Problemos tustinantis.Pagerejimas buna trumpas.Gyvenu skausmuose,kurie vis auga. Esu stambiu kaulu,bet nesu nutukusi.Seimos gyd.sako reikes operacijos.Ar tikrai???
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

jeigu taikytas konservatyvus, manualinis gydymas neduoda rezultatų, rekomenduotina konsultacija dėl operacijos.

Nuo: Audra
2017-05-11
MRT atlikus tyrimą buvo nustatyta C4/5 plačiu pagrindu kairė paraventrinė disko protruzija ir C5/6 centrinis annulus fibrosus įplyšimas.Tirta kaklinė sritis. Prašau pasakyti, kas galėtų padėti jei jaučiamas išilginėje rankos dalyje skausmas,o taip pat naktimis tirpsta rankos. Dekoju iš anksto.
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

galima įtarti problematinę diafragmą, krūtinės atvaros sindromą, todėl kenčia stuburo kaklinė dalis. Rekomenduotina manualinis gydymas. Kreipkitės.

Nuo: Kristina
2017-05-08
Kelio sąnario tarpas saikingai susiaurėjęs, vidinėje dalyje, sąnariniai paviršiai sklerozuoti. Trauminės patologijas nepastebėta. Čia daryta rentgenografija, ka reiškia paviršiai sklerozuoti?
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)
Sveiki,
tai sąnario kremzlės irimas. Dėl fizinio pasyvumo ar perkrovų, neoptimalios mitybos, skysčių trūkumo Jūsų sąnariai dėvisi greičiau.
Nuo: Simonas
2017-05-07
Noreciau , kad zmogiskai paaiskintumete MR isvada ir kaip gydyti.aciu

L-stuburo dalies vidutiniskai isreiksti degeneraciniai pakitimai(osteochondroze, diskoze), matomi gana difuziskai.
Susisiekianciuose stuburkauliu kunu sanariniuose pavirsiuose gausus Smorlio mazgai, butu tikslingas vertinimas del Scheuermann-Mau patologijos.
L5-S1 degeneracija, diskoze, kair.mediolateraliniai ~4mm sag matmens disko protruzija(isvarza placiu pagrindu).
L5 stuburkaulio ~7mm retrospondilolisteze.
Juosmenine lordoze patiesinta.

Aciu.
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)
Sveiki,
žmogiškai paaiškinsiu funkcinę Jūsų būklę kai atvyksite. Išvarža ir pasislinkęs slankstelis.
Nuo: Danutė
2017-05-05
Laba diena.Magnetinio rezonanso išvada tokia: degeneraciniai pokyčiai juosmeninėje dalyjeTH12/L1,L1/2, L2/3 L4/5,L5/S1diskų osteochondrozė def. spondyloartrozė,,L1retrospondyloistezė L2retrospondyloistezė, L4 anterospondylolistezė, L1/2 disko lateraliai foraminaliai dešinėje protruzija, L2/3 disko paramedialiai lateraliai foraminaliai dešinėje protruzija, L4/5 disko listezinė protruzija su absoliučia stuburo kanalo stenoze. Šiuo metu jaučiuosi prastai - negaliu tarpais pilnai išsitiesti. Skauda ne ištisai o priklauso nuo judesio. Ar įmanomas dar kažkoks gydymas. Man 74 metai. Dėkoju
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)
Sveiki,
taip įmanomas manualinis gydymas, teisingi judesiai, koreguojantys individualūs pratimai, kito kelio nėra.
Nuo: Rita
2017-05-04
Sveiki.Noriu paklaust,ar po manualines terapijos ilgai jauciami skausmai juosmeninej nugaros daly?man reikejo atstatyti kryzkaulį,atlaisvinti persitempusius raumenys.Ir dar buvo L5/S1 disko protruzija.Po procedūrų praejo sav.bet vos tik pasilenkiu labiau, atsilošiu ar pakeliu desinę koją,tuoj kairej pusej juosmeny sudiegia trumpas skausmas.Gal man čia tos išvaržos nepagyde?Ir dar noriu sužinoti kiek turi praeiti laiko po manualines terapijos kad galėčiau daryti nugarai tempimo pratimus.
Labai ačiū už atsakymą.
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)
Sveiki,
protrūzija - tei gręsianti išvarža, disko pažeidimas, kuris niekur nedingsta. Diskų pažeidimai gyja, sukalkėja, o manualinės terapijos pagalba atstatoma teisinga slankstelių, kryžkaulio padėtis. Po manualinės terapijos reikia daryti pratimus tokius, kokius reikaliga Jums. Vieniems reikės daugiau tempti, kitiems stabilizuoti, tai individualu. Pratimus parenka terapeutas. Kol išlieka skausmas, pratimai kontraindikuotini.
Nuo: Mindaugas
2017-05-04
Sveiki, atlikau stuburo juosmenines dalies magnetinio rezonanso tomografija kur man nustate: L4/5 lygmenyje matoma centrine/kaire paracentrine tarpslankstelinio disko isvarza (sag. diametras iki 5mm), deformuojanti duros maisa, kairiojoje lateralineje stuburo kanalo kiseneje dislokuojanti bei deformuojanti L5 sin. nervine saknele.
Gal galite pakonstuoti ko reiktu griebtis, pvz: masazai, mankstos ar operacija?
Dekoju uz atsakyma
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)
Sveiki,
kol kas nei masažai, nei mankštos, nei pratimai nerekomenduojama. Jūsų išvarža problematinė, bet mano nuomone, bandyti konservatyvų, manualinį gydymą verta.
Nuo: Monika
2017-05-03
Sveiki, gydytojau,
Mano diagnozė l2-3 kairė foraminalinė protrūzija. Skauda juosmens srityje, sutriko šlapimo veikla. Gydytoja išrašė hormoninių vaistų ir mankštas. Norisi apseiti be tokių vaistų, ar mankštos man padėtų išsigydyti?
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)
Sveiki,
mankštos padėtų vėliau, o dabar reikėtų taikyti manualinį gydymą ir matyti tikslesnius MRT tyrimo rezultatus. Tas kas parašyta, šalinimo sistemos sutrikimų neturėtų būti.
Nuo: Alma
2017-05-03
Laba diena. Išvadoje: skoliozė į kairę su rotacija. Įgimtai trumpesnės lankų kojytės. L3 anterolistezė 4.0 mm. Kaulų porozė. Visame ilgyje įvairaus laipsnio degeneraciniai pakitimai, vyraujant deformuojančiai spondiloartrozei. L5/S1 Modic III. L4-S1 laterodorzaliniai osteofitai.L5/S1 dešinė intra-ekstraforaminalinė protrūzija. Multietiologinės kilmės spinalinė stenozė L2/3L5/S1, ryškiausia L3/4 (iki 5.5 mmsag.). L4/5 (k>d) ir L5/S1 abipusis reikšminga (ženkli) foraminalinė stenozė. Ką rekomenduojate? Pakomentuokite būklę. Ačiū
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)
Labas,
prie Jūsų aprašymo reikėtų matyti ir Jus. Komentuojant ir konsultuojant svarbu funkcinė būklė, raumenų balansas, streso lygis, skausmo pobūdis, intensyvumas ir t.t. O pakitimų daug ir negerų, bet jeigu žmogus motyvuotas gydytis ir dirbti, galima tikėtis gerų rezultatų.
Nuo: Birutė
2017-04-29
Sveiki. Norėčiau paklausti man buvo prasidėjęs skausmas krūtinės ląstoje, kakle, pečių ir menčių skausmas. Krūtinę tarsi spaudė, skausmas buvo tarsi deginantis, buvo dusulys atsiradęs, pulsas sukilęs iki 110-130, jauciausi labai blogai. Ilgai nenustatė kas yra, kažkur 1.5 mėnesį vaikščiojau su tokia savijauta. Vėliau apsilankius pas neurologę nustatė kad tai nervų šaknelių uždegimas krūtinės- kaklo srities. Pradėjau gydytis, bet sunkiai sekasi. Skausmas kaip ir praėjo, bet liko toks kaip kaklo - krūtinės sustingimas su mažu skausmu kai reikia judėti, ypač ryte. Ar tai gali būti nervų šaknelių uždegimo pasekmės? Gydytoja sakė reikia mankštintis ir po 3-4 mėn praeis. Ar tai gali būti tiesa? Kiek laiko reikia gydytis po tokių ligų? Pradedu bijot kad tai kažkas kitas nebūtų.
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)
Sveiki,
šiuo atveju labai veiksmingai padeda manualinis gydymas, slankstelių korekcija. O pratimus būtinai reikės daryti, bet po gydymo.
Nuo: Tomas
2017-04-29
Sveiki, po stuburo juosmeninės dalies MRT tokios isvados: Palyginta juosmenines dalies lordozė, L3-4 diskas ženkliau neprolobuoja, tarpslankstelinės angos laisvos. tekalinis maišas - 11x13 mm. L4-5 tarpslankstelinis diskas neprolobuoja, hipertrofuotos facetės abipus saikingai siaurina tarpslankstelines angas. Sagitalinis tekalinio maišo matmuo -12 mm, skersinis - 14 mm. L5-S1 tarslankstelinis diskas ženkliau neprolobuoja, hipertrofuotos facetės abipus saikingai siaurina tarpslankstelines angas. Sagitalinis tekalinio maišo matmuo -13 mm. Kokio gydimo reiketu? Ačiū
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)
Sveiki,
rekomenduotina manualinis gydymas, balansavimas. Individualūs korekciniai pratimai.
Nuo: Petras
2017-04-29
Sveiki.norejau paklausti .Pradejo skaudeti nugara bet ne nuolatos o is po nakties.kol judu diena dirbu atrodo lyg viskas ir gerai bet nakty pabundu 4h.5h.ryte nuo siaubingo skausmo vos galiu apsiversti.kreipiausi pas savo gydytoja.atliko kompiuterine tomografija isvada:Stuburo L2 S1 sritiesKt.nr589 juosmenines stuburo srities patiesinta fiziologine lordoze.L3 dengemojoje ploksteleje kremzline isvarza -smorlio mazgas.L3-4 besiformuojanti def.spondilioze.L5 S1 nezymi def. spondiloartroze.
Taigi koki gydyma reiktu daryti girdejau jog reik stiprinti pilvo raumenis dar nesioti korsetiny dirza .dirbu vairuotoju ar galima jy deveti vairuojant ar tik judant ar del to galiu likti nedarbingas?aciu uz atsakyma
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)
Sveiki,
rekomenduočiau apsilankyti manualiniam gydymui. Parinkti individulaius pratimus, juos išmokti ir reguliariai daryti. Diržą galima dėvėti tik periodiškai, kuo mažiau.
Nuo: Aistė
2017-04-27
Laba diena,
daryta rengenograma kaklinės stuburo dalies.
Išvada: matosi VC 4-6 I° nestabilumas.
galėtumėte paaiškinti ką tai reiškia?
AČIŪ
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)
Labas,
slankstelių nestabilumas, rekomenduotina daryti stuburo stabilumo pratimus.
Nuo: Brigita
2017-04-26
Sveiki, stuburo kaklinės dalies KT: patiesinta fiziologinė kaklinės stuburo dalies lordozė, C3-5.....Vertinimo ribose pradiniai intervertebinės osteochondrozės požymiai (ryškiausia C5-6) Pradiniai atlantodentalinio, C4-7 unikoverterbinių sąnarių atrozės požymiai. C4-5 slankstelinis diskas netolygiai, difuziškai pasigaubęs. Labiau centrinėje dalyje iki 3mm sagitalinis matmuo. Tarpslanksteliniai diskai netolygiai pasigaubę, žymiau už stuburo kanalą neprolobuoja. Aiškių, lokalių išvaržų neformuoja. C4-7 siaurinamos intervertebinės angos. Žymesnių nervinių šaknelių spaudimo požymių nematyti. Paravertebriniai audiniai struktūriški. Man 46 m. paskutiniu metu jaučiu labai didelį svaigimą vaikštant, virpa rankos, kojos, einu subiuodama, jausmas toks, atrodo, kad tuoj virsiu.....ką man daryti??? prieš kelis mėn, gulėjau ligoninėje, buvo rebilitacija.
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)
Sveiki,
rekomenduočiau manualinį kompleksinį gydymą. Atlikus kelias procedūras galima daryti išvadas apie tolimesnę gydymo eigą ir efektyvumą.
Nuo: Jūratė
2017-04-26
Laba diena. Jau daugiau kaip pora mėnesių skauda kairę ranka, kai ją keliu, o ypač gulint. Gydytojas paskyrė neurorubino injekcijas, lašines su eufilinu, nakčiai gabapentino tabletes. Nuo šių vaistų nepagerėjo. Atliko stuburo magnetinį rezonansą. Išvada: C3-C7 išreikšta unkovertebrinė artrozė. Saiki C3/4, išreikšta C5/6-C6/7 intervertebrinė osteochondrozė. C5/6 -C6/7 chroniniai cirkuliarūs diskų pasigaubimai; ženkli biforaminalinė stenozė; tikėtina C6 utr., C7 utr. nervinių šaknelių kompresija. C7/Th1 centrinis annulus fibrosus įplyšimas.
Norėjau paklausti ką reiškia tokia išvada, ir galimas gydymas. Lankau mankštos treniruotes- ar galiu daryti visokeriopus pratimus, ar kažko turėčiau vengti. Kaip pašalinti skausmą iš rankos ?Ačiū.
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)
Labas,
rekomenduočiau manualinį gydymą, po to parinkti pratimus ir juos daryti.
Nuo: Olga
2017-04-25
Sveiki,man buvo padaryta komjuterine tamografija.Ishvados:Stuburo juosmenines dalies degeneraciniai pakitimai;1stadija.Pradine spondioze.L-5-S1pradine osteochondroze.Th12 ir L1 matyti Smorlio isvarzos.L5/S1 disko prolabacija.Tarpslanksteliniu disku isvarzu,stuburo kanalo stenozes nematyti.
Kokio gydimo man patartumet.
Man 29m.
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)
Sveiki,
rekomenduočiau manualinį konservatyvų gydymą.
Nuo: Asta
2017-04-25
Sveiki,
Stuburo krūtininėje daltje turiu nežymių pakitimu. Vienas iš jų yra Šmorlio mazgai. Dėl jų mane kankina skausmai virš šešių metų. Ar yra kokia operacija palengvinti šitam reikalui?
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)
Sveiki,
Šmorlio mazgai tiesiogiai skausmo neduoda, Jus matant ir MRT tyrimų rezultatus įmanoma konsultuoti.
Nuo: Dovilė
2017-04-19
Sveiki, Atliktas stuburo rentgenologinis tyrimas: Stuburo C dalies šoninės krypties C2/3/4/5/6/ tarpslanksteliniai tarpai susiaurėję, dengiamosios plokštelės nepailgėję. C3-6 pradinė priekinio išilginio raiščio kalcinozė. Žymiai patiesinta fiziologinė lordozė. Išvados : Discosis intervertebralis С2/3/4/5/6 II st. Spondylosis def. C3-6. Hypolordosis vertebrae regio cervicalis. Gal galėtumėte įvertinti. Būsiu dėkinga už visus patarimus
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)
Sveiki,
panašu kad stuburo senėjimas atitinka Jūsų amžių. Rekomenduočiau trumpą manualinį gydymą ir reguliariai daryti individualius pratimus.

Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.