Paieškų šiandien: 36390

Klausk gydytojo

Kineziterapija

Nuo: Renata
2015-05-16
o kaip daktare man gydyti,ka reiskia konservatyviai?
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)
Taikant pasyvią kineziterapiją, manualinę terapiją. Reikia žiūrėti individualiai koks gydymas efektyvesnis.
Nuo: Ema
2015-05-14
Sveiki. Esu jauna mergina 26m., dirbu fiziskai, apie metus skauda juosmeni kasdien. Pasidariau MRT. Gavau tik aprasu lapa ir noreciau suzinoti ar tai rimta, ar uzteks vaistu ar mankstu. Aciu
Isvada: L5/S1 tarpslankstelinis diskas saikingai suzemejes: diskoze pradineje stadijoje.
Tolygus L4/5 disko pasigaubimas.
Sakraliniame kanale S2 lygyje matomos 0,5 cm ir 1,8 cm diametro perineuralines cistos (atsitiktiniai abejotino klinikinio reiksmingumo radiniai).
L4 slankstelio kune matoma 1,2 cm diametro hemangioma
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)
Sveiki,
reikia neurochirurgų konsultacijos.
Nuo: Laima
2015-05-09
Laba diena,

Man 28 metai. Esu liekna. Kartais jausdavau nugaros skausmus, todėl prieš du metus buvo atliktas rentgenografijos tyrimas, kurio išvados Th5/6, Th 6/7 ostechondrozė, polisigmentinė spondiliozė. L4/5mL5/S1 ostechondrozės požymiai. Gydytoja rekomendavo lankyti baseiną, skyrė tepalų ir papildų.
Nugara tai nurimdavo, tai paskaudėdavo. Tačiau vėliau naktimis pradėjo tirpti rankos. Dabar tai nutinka rečiau, bet kairė ranka ir petys ilgiau padirbus, pabuvus nepatogiai, kažką sunkesnio palaikius, pradeda labai skaudėti, sustingsta pirštai atliekant kai kuriuos judesius. Prieš pusė metų pradėjo labai stipriai skaudėti nugaros apačią, buvau netekusi samonės, būnant be samonės kūnas buvo labai įsitempęs. Taip pat jaučiu skausmą kairės kojos didžiajame piršte ir pade.
Krūtininėje dalyje duriantis skausmas ir sustingimas atliekant kai kuriuos judesius arba ilgiau pabus vienoje padėtyje.
Gyvenu ne Lietuvoje, todėl kai čia kreipiausi į gydytojus, prieš atliekant tyrimus skyrė mankštas. Jas darau pusė metu. Kartais pagerėje, stiprių priepuolių nebūna, bet esami skausmai neišnyksta iki galo.Todel grįžusi atlikau MRT tyrimą.
šios dienos MRT išvados :
Th6/7, Th 7/8 ir Th9/10 nedidelės diskų išvaržos dešinėje paracentraliai, dislokuojančios dura mater maišą. Yra nežymūs ir vidutiniai degeneraciniai diskų, dengiamųjų plokštelių pakitimai.
Th 8/9 disko pasigaubimai, be šaknelių kompersijos.
Apatinis juosmeninies dalies slankstelis pereinamaisis, aprašytas kaip S1. L4/5 nedidelė centrinė disko išvarža su centriniu disko fibrozinio žiedo įplyšimu. Stuburo kanalo AP 15,4 mm.
L5/S1 disko pasigaubimas, saikinga centrinio kanalo, lateralinių kišenių stenozė.S1 viršutinės dengiamosios plokštelės kontūrais nelygūs su intraosalinėmis herniacijomis. Stuburo kanalo AP 10,4 mm.
Yra nežymūs ir vidutiniai degeneraciniai diskų, dengiamųjų plokštelių ir facetinių sanarių pakitimai.
L4/5, L5/S1 diskai dehidruoti.
Kaklinės stuburo dalies nežymūs degeneraciniai diskų pakitimai, nedideli diskų pasigaubimai.
Prašau patarkite ką reiškia šios išvados ir koks galėtų būti skirtas gydymas pagal šia diagnozę?
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)
Sveiki,
šie pakitimai reiškia kad ilgą laiką nežiūrėjote mitybos, poilsio režimo, fizinio aktyvumo ir dar turite genetinį polinkį į stuburo patologijas. Jūsų užsispyrimas, motyvacija, ,,juodas,, darbas padedant terapeutui gali duoti puikų rezultatą.
Nuo: Vaida
2015-05-08
Sveiki,daug metų skauda tarp menčių dabar skausmas paūmėjęs,praeina tik atsigulus tiesiai ant nugaros.Kompiuterinės tomografijos išvada-krūtininės stuburo dalies degeneraciniai pakitimai,osteochondrozė,spondilioze th4-10,ryškesnė iš dešinės pusės.Scoliozė I laipsnio į dešinę,nedidelė kifozė lanku.Šmorlio mazgai th4,th5,th6,th7,th8,th9,th10 slankstelių apatiniuose ir th7,th8,th9 viršutiniuose slankstelių kūnų paviršiuose.Kas laukia ateityje,koks gydymas.AČIŪ
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)
Sveiki,
ateityje laukia nuolatiniai skausmai. Viskas priklauso nuo Jūsų, kaip prisižiūrėsite, kaip dirbsite. Pasyvus segmentinis gydymas irgi reikalingas. Kreipkitės.
Nuo: Renata
2015-05-08
L5 apatinėje dengiamoje plokšteleje matomas gilus Šmorlio mazgas,kūno centrineje dalyje-0,5 skersmens T2_tirm hiperintensinio MR SI židinys - pagal MR hemangioma.L5SI vidutine intervertebrine osteochondrozė su nedideliais dorzaliniais osteofitais,intervertebrinis diskas suzemėjęs,dehidratuotas,cirkuliariai simetriškai pasigaubęs,kartu su dorzaliniais osteofitais siaurina priekinį epidiurinį tarpą.Ar čia blogai?
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)
Sveiki,
taip negerai. Reikia bandyti gydyti konservatyviai prieš kreipiantis pas neurochirurgą.
Nuo: Kristina
2015-05-04
Gerb. Gydytojau,
Magnetinio rezonanso išvada:
L5 slankstelio nežymi retrolistezė.
L4/S1 tarpslankstelinio disko išvarža.
S3 slankstelio srityje stuburo kanale perineuraline cista.
Koks gydymas efektyvus? ar chirurginis gydymas būtinas?
Man 32metai, du metai nuolat nutirpusi koja, dideli skausmai.
Ačiū!
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)
Sveiki,
pagal simptomus ir MRT manau kad reikalingas operacinis gydymas.
Nuo: Silvija
2015-05-01
Laba diena,
gal galite paaiškinti išvadą: c6-c7 diskas suplokštėjęs, paviršiuose degeneraciniai pakitimai. Osteochondrozė c6-c7.
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)
Labas,
diskas dehidruotas dėl per mažo skysčio vartojimo ir fizinio pasyvumo. Mitybos, skysčių korekcija ir tikslinis, optimalus, individualus fizinis aktyvumas.
Nuo: Renata
2015-04-30
Sveiki.Neramina klausimas.Vaikui 8 metai,turi 1 laipsnio lordoze ir 1 kifoze.Stiprinam nugaros raumenis manksta,baseinu.Neseniai vaikas pradejo lankyti dziudo.Ar nepakenks sis sportas nugarai?Aciu uz atsakyma.
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)
Sveiki,
nei dziudo, nei kita sporto šaka ar baseinas nieko bendro neturi su laikysenos korekcija, raumenų balansu ir konkrečių problemų sprendimu. Reikia specialisto individualaus vertinimo ir korekcijos.
Nuo: marius
2015-04-28
Sveiki,gyvenu ne lietuvoje todel noreciau paklausti pora klausimu, pastoviai skaudu nugara,kartais skausmas buna labai stiprus,bet skausmas jauciamas nuolatos..t.y pabudus ir uzmigus. Buvo Darytas magnetinis,nuotraukose matosi tarp th9,th10 nera to branduolio,ar kaip ji ten pavadinti, tarp slanksteliu visur kitur yra apart th9,th10.Kaip gydytojai cia man sake,reikia dziaugtis kad vaikstau,nes kazkas nueja I vidine puse,o ne I nugaros smegenys.(spejo,kad kazkada trauma turejau ir nebuvo gydyta) Tiesiog nebera to branduolio pas mane sproges ar kaip pavadinti, gydytojas sake ,kad turetu savaime tas skausmas praeiti ,bet skaudu ir skaudu. Truputi pabandysiu isversti isvadas; Bet cia tik tiek pavyko: th9,th10 negilus smorlio mazgai,I-II st. th9,th10, defermuojanti spondiloze,interverbrine osteochondroze,
ACIU
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)
Sveiki,
šmorlio mazgas tai stuburo slankstelio kaulinės plokštelės trūkimas dėl per daug hidruoto tarpslankstelinio disko, kuri įvyksta iki 13m amžiaus. Tai tiesiogiai skausmo neduoda, bet stuburas mažiau atsparus apkrovom. Reikia Jus ištirti, išsiaiškinti skausmo šaltinį, gydyti, po to padirbėti su pratimais.
Nuo: Violeta
2015-04-28
Laba diena, jei nugaros magnetinis rezonansas parodė Th4,5 slankstelių kūne 8 mm ir 15 mm dydžių hemangiomas ar reikalingas joms specifinis gydymas? Kokio dydžio hemangioma laikoma didele?
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)
Sveiki,
priklausomai nuo simptomatikos neurochirurgai sprendžia dėl specifinio gydymo.
Nuo: Indrė
2015-04-27
Sveiki,kompiuterinės tomografijos išvada- C3/C4 pradiniai intervertebrinės osteochondrozės požymiai.Gal galima išsamesnio paaškinimo?Ačiū.
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)
Sveiki,
tai stuburo tarpslankstelinių diskų pažeidimas. Kad neblogėtų stuburo būklė reikia gerti daugiau skysčių koreguoti mitybą, taikyti individualų tikslinį fizinį aktyvumą. Tą lengviau padaryti kineziterapeutui prižiūrint.
Nuo: Janina
2015-04-27
Laba diena,pries 7 men.man atlikta stuburo operacija del hemangiomos juosmens srityje.Iskart po operacijos paskyre 24d reabilitacija,po jos bukle pagerejo.Siuo metu vel atsinaujino skausmai ir didesnis tirpimas,kada galeciau gauti pakartotina reabilitacija.Dekoju uz atsakyma
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)
Sveiki,
panašu kad nepašalinta skausmo priežastis, remisijos periodas trumpas. Jums reikia ne aiškintis ir laukti neefektyvios reabilitacijos, o kreiptis į terapeutą dėl konkretaus gydymo.
Nuo: Rima
2015-04-25
Laba diena , man buvo atlikta kompiuterinė tomografija. tyrimas parodė tokią diagnozę: Tarpslankstelinio disko išvarža. tyrimo išvados ir rekomendacijos yra: 2 laipsnio L1 kompresija. Cirkuliarus L4-L5, L5-S1 tarpslankstelinių diskų pasigaubimas. Th12-S1 osteochondrozė, Th12-L1, L4-S1 spondilioartrozė. Ką reiškia šios išvados ir koks galėtų būti skirtas gydymas pagal šia diagnozę?

Dėkoju už atsakymą.
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)
Labas,
nežinau kodėl atliktas tyrimas, ar dėl skausmų, skausmo pobūdis, intensyvumas ? Išvertus iš medicinos kalbos: stuburas pasidėvėjęs, sensta, kas yra natūralu. Bet šiuo metu reikia daugiau dėmesio skirti savo kūnui. Gydymas-gal būt manualinė terapija, pasyvi kineziterapija, pratimų parinkimas ir laikymasis griežto, nuoseklaus grafiko.
Nuo: Deimante
2015-04-24
Laba diena man dare nugaros magnetini rezonansa ir atsakymuose parasyta l5 slankstelio kune matoma 1 cm skersmens hemangioma gal galite Paaiskinti placiau
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)
Labas,
Hemangioma yra gerybinis navikas. Gydymas yra operacinis. Reiktų kreiptis į neurochirurgus. Jei hemangioma nėra didelė, specifinis gydymas netaikomas.
Nuo: Rasa
2015-04-23
Sveiki,
Jau apie 10 menesius skauda krutinines dalies stubura. Skausmas pasireiskia kada dirbu su kompiuteriu (apie 5 men dirbu jau atsistojus), bet visvien skausmas atsiranda. Savaitgaliais, kaip nedirbu - skausmo nera. Sportuoju 3 kartus i savaite daugiau negu metus, tempimo pratimai, pilates, baseina. Teko lankytis pas kineziterapiauta, bet rezultato jokio.
Nugaros magnetinio rezonanso tyrimas:
Stuburo krutinines dalies fiziologine kitoze nepakitus. Th 7-th10, th 12 stuburo slanksteliu dengiamosiose plokstelese negilus šmorlio mazgai. Slanksteliuose pradiniai smulkiazidinines riebalines degeneracijos pozymiai. I-II st. Th 8-th10 deformuojanti spondiloze,, th 6-th8 tarpslanksteliniai diskai nezymiai dehydratuoti, suzemeja, nepasigaube, intervertebrines angos laisvos.
Isvada: th7-th10, th-12 stuburo slanksteliu dengiamosios plokstelese negilus Šmorlio mazgai; I-II st th8 th10 deformuojanti spondiloze, kompresijos i nervines sakneles nematyti.
Gydytojas pakonsultaves israse disko kremzle atstatanciu homeopatiniu, brangiu vaistu.
Tai norejau pasiteirauti, ar imanoma ,, sucementuoti,, tai kas pazeista? Ir kokiu budu tai padaryti?
Dekui uz atsakyma.
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)
Sveiki,
iš Jūsų parašymo galiu teigti kad darote ne tą ką reikėtų. Šiuo atveju nebus veiksmingi (o dažnai ir kontraindikuotini) nei tempimo pratimai, nei pilateso mankšta ar baseinas. Reikia Jus matyti, žiūrėti ką galima padaryti iš terapinės pusės, po to paskirti gydomuosius pratimus, kurie daromi 6-7 kartus savaitėje. Kreipkitės.
Nuo: Jolanta
2015-04-20
Kifozė, osteochondrozė, spondiloartrozė, C5-6 disko medialinė protruzija, santykinė stuburo kanalo stenozė, susiaurėję tarpslankstelinės angos. Ar tai rimta?
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)
Sveiki,
rimta, turite gręsiančią išvaržą stuburo kaklinės dalies. Bet su terapeuto pagalba galima pasiekti labai neblogų rezultatų.
Nuo: Zaneta
2015-04-15
laba diena, noreciau gauti atsakyma, stuburo juosmens dalies rentgenologinis tyrimas: Tarpslanksteliniu disku Th11-Th12-L1-L2-L3-L4 ir daugiau L4-L5-S1 yra pradiniai osteochondrozes pakitimai, Th12, L1, L2, L3 smorlio mazgai. Desinio klubokryzmenio sanario pr/artrozes pozymiai.
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)
Sveiki;
atsakymas: Jūsų stuburas sensta, ir tai visiškai normalu. Tik aišku reikia žinoti, mokėti savo koreguojančius pratimus, reguliariai juos daryti. Šmorlio mazgeliai - stuburo slankstelių kaulinių plokštelių įtrūkimai, kurie įvyksta dėl per daug hidruoto tarpslankstelinio disko iki 13m amžiaus. Skausmo tiesiogiai jie neduoda. Artrozuojantį klubinį kryžmens sąnarį galima gydyti.
Nuo: Danute
2015-04-12
Laba diena. Mano vyrui skauda abu petys. Diena dar issivaiksto, o nakti skauda taip, kad kartais ir sedomis tenka miegoti. Daresi masaza, bet nieko nepadejo, masaziste liepe kriptis i sia kli nika, del konkreciu tyrimu petims. Ka jus galite i tai atsakyti, ar teisingai cia kreipemes i jus?
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)
Labas,
čia ne lokali peties sąnarių problema. Gali būti autoimininė problema. Reikia žiūrėti stuburo kaklinę dalį, krūtinės atvarą. Kreipkitės.
Nuo: stasys
2015-04-12
Noreciau kad pakomentuotumet mano magnetinio rezonanso isvada. 2st. Th12/L1,L2/L3,L4-S1 deformuojanti spondiloze,L5/S1 intervertebrine osteochondroze,Mocis 1-tipo(umi),1-2st.artroziniai fasetiniu sanariu pakitimai L4/S1 lygmenyje;degeneracineL5/S1 intervertebriniu angu stenoze,spaudziant foran
minalines L5 nervines sakneles.
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)
Sveiki,
išvada tokia, kad Stasys negeria skysčių, nevalgo pilnaverčio maisto, nedaro terapinių pratimų ir stuburas neatlaiko. Tarpslanksteliniai diskai dehidratuoja, trūkinėja, spaudžia nervines šakneles. Kreipkitės, pakoreguosim mitybą, parinksim pratimus.
Nuo: stasys
2015-04-12
Ka reiskia Mocis 1-tipi (umi)
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)
Stuburo tarpslankstelinių diskų degeneracinius pakitimus.

Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.