Paieškų šiandien: 6537

Klausk gydytojo

Kineziterapija

Nuo: Stasys
2016-12-02
Prašau patarimo. Gydomės du mėnesiai. Po antrojo tyrimo gautas atsakymas:
skoliozė. Th12,L2,S4 slankstelių lūžiai: lyginant su 2016-10-13 MR duomenimis L2 slankstelio lūžis nesugijęs, paryškėjusi kompresinė deformacija, kaulų čiulpų edema. Pakitimai trauminės kilmės. L3/4/5 lygmenyje tarpslankstelinis diskas cirkuliariai pasigaubęs.
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Kada buvo trauma, gydymo eiga ? Taip pat matant Jus ir tyrimus galėčiau rekomenduoti, patarti, ir sudaryti gydymo, fizinio aktyvumo planą.

Nuo: Ausra
2016-12-01
Laba diena.Dariausi stuburo KT ir noreciau suprasti cia rimta liga ar ne.reikes operaciju ar ne?atsakymas toks:
L2-L3 segmento tarpslankstelinio disko medialine protruzija
L3-L4 segmento tarpslankstelinio disko mediolateraline protruzija i desine,facetu artroze
L4-L5 segmento tarpslankstelinio disko medialine isvarza su paspaudimu i nugaros smegenu maisa,facetu artroze,hipertrofija
L5-S1 segmento tarpslankstelinio disko mediolateralinis prolapsas i desine,facetu artroze,hipertrofija.
Aciu uz atsakyma.
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Labas,

kadangi darytas KT tyrimas, ko gero yra skausmas ? O skausmas turbūt jau rimtas ženklas kad gyvenime jau reikia kažką keisti. O Jūsų atveju pokyčiai turėtų vykti ne nuo rytojaus, o nuo šiandien. Planas aiškus ir paprastas: manualinis gydymas ir individualus darbas salėje kartu su terapeutu.

Nuo: Natalija . Lapinskiene
2016-12-01
Laba diena. Gerb. Gydytojau .Magnetinio rezonanso isvada;Juosmenines stuburo dalies;L5sakralizacija,Vidutiniskai isreiksta L4/5intervebrine osteochondroze,L4retrolisteze -4,5mm,L4/5centrine disko isvarza 4mm deformuojanti priekini epidurini tarpa.Kaklines stuburo dalies kompiuterines tomografijos isvada;Disko protruzijaC5-C6,C6-C7lygiuose.Disko pasigaubimasC3-C4lygyje.Facetiniu sanariu hipertrofijos pozymiai su stuburo kanalo,lateralines stuburo kanalo kisenes is desines stenozes pozymiais.Distrofinio degeneracinio pobudzio pakitimai. Osteochondrozes pozymiai-1laipsnio.Nedidelio laipsnio stuburo kanalo stenozes pozymiai.Islyginta fiziologine kaklo lordoze.Tirpsta rankos ir skauda koja , rankos keli pirstai aptirpe . Koks gydymas efektyvus ir ar reikalingas chirurginis gydymas. Aciu uz atsakyma.
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

kažką prognozuoti turint tiek pakitimų sunku, operacinis gydymas taip pat problematinis. Patarčiau bandyti taikyti stuburo manualinę korekciją, parinkti terapinius judesius, koreguoti mitybą.

Nuo: Natalija
2016-11-29
Gerb.Gydytojau.Magnetinio rezonanso isvada.L5sakralizacija.Vidutiniskai isreiksta L4/5intervebrine osteochondroze.L4retrolisteze.L4/5centrine disko isvarza.Man 37metai .Skauda koja ir tirpsta .Tirpsta ir rankos.Koks gydimas efektyvus ir ar reikalinga operacija. Aciu
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

priklausomai ar taikytas konservatyvus gydymas ir jo efektyvumas, daromos išvados dėl operacijos reikalingumo. Jums taip pat patarčiau manualinį gydymą, po to pratimus ir manau galima tikėtis neblogo rezultato.

Nuo: Valentina
2016-11-29
Mišri stuburo kanalo stenozė C5-6, intervertebralinių angų stenozė C5-7, hemangioma C7 kūne. Darant posūkius i kairę svaigsta galva. Būna kai tirpsta kairės rankos pirštai. Patarkite kaip gydytis. Ačiū.
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

manau efektyvus būtų manualinis gydymas, terapiniai judesiai.

Nuo: Jolanta
2016-11-28
Sveiki. Pacientei darytas stuburo KT. IŠVADA:
L5 slankstelio kompresinis lūžis, L4/5 tarpslankstelinio disko pasigaubimas be spaudimo požymių į dura mater maišą , medialinė L5/S1 tarpslankstelinio disko išvarža su apkalkėjimu ( sena ), L5/S1 intervertebrinės osteochondrozės požymiai, tarpslankstelinis diskas medialiai išsigaubęs apkalkėjęs užima priekinį epidurinį maišą, liečia nervo šaknelę. Medikamentinis gydymas nepadeda , pacientė vyresnio amžiaus kenčia nuolatinius skausmus Pacientė turi hiperlordosis osteoporosis osteoporotinė osteopathia .Kokias fizeoterapines procedūras jai galima būtų taikyti ? Ar padėtų radiodažnuminės destrukcijos metodas ? Skausmo klinikoje darytos blokados rezultaų neduoda ( kenologas ir bupivakainas ).
Ačiū
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

rekomenduočiau turėti MRT tyrimą ir atvykti konsultacijai. Reikalingas funkcinės būklės, skausmo vertinimas, prieš tai taikyto gydymo (ar taikyto ?) poveikis.

Nuo: Vidas
2016-11-28
Laba diena,

dariausi stuburo juosmeninės srities tyrimą. Jo išvada: intervertebrinės osteochondrozės požymiai L5-S1 SEGMENTUOSE. Fascentiniuose sąnariuose artoziniai pokyčiai L5-S1 SEGMENTUOSE. L4-L5 disko medianinė protūzija, kurios sagitalinis matmuo iki 5,2mm dydžio, siauresnės abi lateralinės kišenės. L5-S1 disko paramedianinė protūzija iš kairės, kurios segitalinis matmuo iki 9,2mm dydžio, su kairės lateralinės kišenės suspaudimo požymiais. esu 32 metų amžiaus, simtomai nugaros skausmas, pėdos tirpimas, blauzdos raumenų tempimas einant, tempimas kelio išorinėje pusėje, slaunies raumens tempimas iš vidinės pusės tupiant, lenkiantis.
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

rekomenduočiau konservatyvų manualinį gydymą, terapinius pratimus.

Nuo: Rasa
2016-11-23
Gerb.Gydytojau.Atlikta Juosmenines KT tyrimas.Isvada:stuburo daline sakralizacija;degeneraciniai stuburo pakitimai:osteochondroze 2-3st.ir spondiloartroze 1-1ist.,daugybiniai Smorlio mazgai.L3/4 siaurinamos abipus sonines kisenes.Stuburo kanalo AP-10,3mm.,skersinis-7,5mm.L4/5 tarpslankstelinio medianine protruzija-3,5mm.dydzio,placiu pagrindu-16mm.stenozuojami stuburo kanalas ir abipus sonines kisenes-su sakneliu kompresija.Stuburo kanalo AP 6,5mm.,skersinis-6mm.Ryskiai susiaurejusi kair.tarpslanksteline anga.Jau puse metu kenciu,skausmas kaireje juosmens puseje pereina i pilva,kojos traukimas,pedos dygciojimas.Koks butu gydymas?Labai Aciu uz atsakyma.
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Labas,

šiuo atveju sunku patarti, rekomenduoti nematant Jūsų. Patarčiau registruotis išsamiam ištyrimui.

Nuo: Vaidilutė
2016-11-21
Gerb. Gydytojau,
Pagal magnetinio rezonanso išvadą - kryžkaulio kanale S1 - S2 lygyje matomos 3 perineuralinės cistos (atitinkamai iki 1,1 cm diametro dešinėje; 2,0 cm ir0,8 gm diametro kairėje. L2, L4 slankstelių hemangiomos. Man 56 metai.
Ačiū.
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

svarbiau Jūsų skausmo vertinimas, intensyvumas ir funkcinis ištyrimas, o ne tas kas matosi MRT. Manau parinkus kompleksinį gydymą ir judesius galima daug ką nuveikti.

Nuo: stasė
2016-11-19
Rentgenografijos tyrimo aprašymas:stuburo krūtininėje dalyje S formos nedidelė skoliozė,slankstelių dengiamųjų plokštelių polisegmentinė subchondrinė sklerozė. Th6 slanjstelio viršutinė dengiamoji plokštelė įsigaubusi vidurinėje dalyje- I laipsnio kompresinė deformacija.
Palyginta juosmens lordozė. Matyti susiaurėję LI-SI tarpslanksteliniai tarpai, labiausiai S4-5. Subchondrinė slankstelių sklerozė, priekinės ir šoninės kraštinės kaulinės išaugos. Kompresijų nematyti. Skausmai tiek pilvo srityje bei nugaroje stiprūs, širdies irgi jaučiu vartymąsi, stojimą. Kaip ir kokiu būdu galima būtų palengvinti ir šiek tiek užkirsti kelią blogėjimui. Dar yra 4,2 osteporozė. Dėkoju už patarimus bei atsakymą el. paštu.
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

rekomenduoti, patarti, parinkti gydymą įmanoma tik matant Jūsų funkcinę būklę, nuotrauką. Skambinkite, atvyksite ir viskas bus aiškiau.

Nuo: Nijolė
2016-11-18
Laba diena, šių metų lapkričio mėnesio pradžioje buvo atliktas MRT tyrimas,išvaizda Th5 slankstelio kūne 5mm židinukas,tikėtina hemangioma.Daktaras pasakė, kad mano amžiuje taip būna,gydymo neskyrė, ką patartumėte daryti, ar kreiptis pas kitą gydytoją?
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

daktaras teisus, tiesiog prisižiūrėti, koreguoti mitybą, daryti pratimus.

Nuo: Milana
2016-11-16
Sveiki, ačiū už atsakymą dėl patiesintos foziologinės lordozės (juosmens). Dar klausimas, ši lordozė priskiriama prie hiperlordozės, ar hipolordozės?
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Prašau...

Nuo: Milana
2016-11-15
Sveiki, ką reiškia patiesinta foziologinė lordozė (juosmens)? Ar tai labai blogai? Ar ją reikia koreguoti ir kaip?
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

reiškia turite tiesesnį stuburą. O tai sumažina amortizacines galimybes, atsparumą perkrovoms, taip pat skiriasi ir pratimai. Tiesiog kaip ir visi, turite žinoti savo silpnas vietas ir jas periodiškai koreguoti. Terapeuto pagalba šiek tiek reikalinga.

Nuo: Irena
2016-11-14
Laba diena, aš irgi norėčiau, kad padėtute "iššifruoti" magnetinio rezonanso išvadą:kaklinės stuburo dalies ostechondrozė, spondilioartrozė, C5-7 medialinės portrūzijos. C6,7 smulkios Šmorlio išvaržėlės. Kokis gydymas man reikalingas ir ar tai labai rimta?
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Labas,

tokius pakitimus galima būtų ,,nešifruoti", ir per daug nesigilinti kas parašyta, nes darant tą ką reikia įmanoma gerai jaustis (kol kas). O pradėti reikėtų nuo 2l vandens per parą, manualinio terapinio balansavimo, pratimų. Turite problemų su kaklu, dvi gręsiančias išvaržas, kelių slankstelių įtrūkusias kaulines plokšteles.

Nuo: LAIMUTE
2016-11-14
Laba diena,buvo padarytas stuburo kaklines dalies magnetinio rezonanso tomografijos tyrimas,kurio metu nustatyta -isvados;stuburo kaklines dalies degeneraciniai pakitimai.C3/4,C4/5,C5/6,C6/7,C7Th1 disku protruzijo,dauguma tarp osteofitu.Spondiloartroziniai pakitimai.Poli segmentine stuburo kanalo stenoze.Noreciau suzinoti ,koks turetu buti gydymas ?Aciu.
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

periodiškai balansuoti manualine terapija, koreguoti mitybą, daryti pratimus stuburo kaklinei, krūtininei ir juosmeninei dalims. Vaikščiojimas gryname ore kiekvieną dieną būtų puiku.

Nuo: Nijolė
2016-11-14
Sveiki,norėčiau paklausti.MRT išvada: stuburo juosmeninės dalies degeneraciniai pakitimai. L3/4 ,L4/5 diskozė. L5//S1 disko protrūzija.Spondiloartropatiniai pakitimai. L2, L3, L4, S1 slankstelių hemangiomos.Man 48 metai.Ačiū.
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

rekomenduočiau manualinės terapijos procedūras, mitybos ir skysčių korekciją, pratimai 4 kartus per savaitę.

Nuo: Lukas
2016-11-13
Sveiki, skauda apatine nugaros dali, po sedejimo prie rasomojo stalo ar buvimo pasilenkus. Sportuojamt ir bunant fiziskai aktyviam skausmo nera, tokie skausmo uzejimai tesiasi 5men, ka daryti?
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Labas,

Lukai, tai rodo esamą raumenų, mobilumo ir stabilumo disbalansą. Reikia žinoti kad, sportuojant savo mėgstamą sporto šaką, būtina daryti savo individualius terapinius pratimus, kurie išlaikys sąnarių balansą. Kreipkitės.

Nuo: Laima
2016-11-12
Sveiki.Gydytojo radiologo konsultacijos tyrimo išvada-
stuburo L/S 2-jų krypčių ro-gramose Nr.3581/2 yra L5-S1 II laipsnio, kitur pradiniai osteochondrozės pakitimai. Koks būtų gydymas? Ačiū .
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

būtų galima daryti išvadą kad Jūsų stuburas per greitai sensta. Norint gerai jaustis ateityje, rekomenduočiau koreguoti mitybą, gerti daugiau vandens, atlikti kursą manualinės korekcijos ir teisingai daryti pratimus. Taip pat kas dieną daugiau vaikščioti.

Nuo: Daiva
2016-11-11
Sveiki, noreciau suzinoti ar tai labai blogai? KT - tarpslankstelines osteochondrozes, spondiloartrozes, stuburo kanalo stenosis pozymiai. L4-L5 tarpe mediolateraline disko isvarza, dura mater maiso sagitalinis diametras 12mm; L5-S1 tarpe medialine-desine paramedialine disko isvarza, dura mater maiso sagitalinis diametras 10 mm.
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

su tokiais pakitimais vieni jaučia nepakeliamą skausmą, kiti dar didelių skausmų nejaučia, tai individualu. Rekomenduočiau nesigilinti ar tai labai blogai, o gydyti manualine terapija ir ,,kibti" daryti pratimus.

Nuo: Lukas
2016-11-13
Sveiki, skauda apatine nugaros dali, po sedejimo prie rasomojo stalo ar buvimo pasilenkus. Sportuojamt ir bunant fiziskai aktyviam skausmo nera, tokie skausmo uzejimai tesiasi 5men, ka daryti?????
Atsako: Jolanta Ghaoui dit Ebef (Grožio terapijos ir chirurgijos klinika SUGIHARA)
Sveiki. Atkreipkite dėmesį į darbo vietą. Sėdint dubuo turi būti tiesus arba šiek tiek pasviręs į priekį,pristumtas iki kėdės atlošo, juosmeninė daris turi būti išlenkta t.p. atremta į kėdės atlošą arba papildomą atramą(pvz. suvyniotą rankšluostėlį) ir pečiai atlošti. Kaip supratau, jūsų nugarai "nepatinka", kuomet išsitiesina arba suapvalėja juosmeninė dalis. Priežastis reiktų išsiaiškinti gyvai. Labai gerai, kad sportuojate, stiprinkite sėdmenų raumenis, nepertempkite juosmeninės stuburo dalies. Jei norite smulkesnės info, kreipkitės.

Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.