Paieškų šiandien: 8846

Klausk gydytojo

Kineziterapija

Nuo: Audronė
2016-06-07
Sveiki,
Man 66 metai, ūgis 160, svoris 62
2014 metai daryto KT išvados:
Distrofiniai degeneraciniai, ryškūs spondiloartroziniai pakitimai L4-S1, L4/5 disko paramedialinė protruzija plačiu pagrindu su nežymiai kanalo ir jo šoninių kišenių stenoze, L5 anterolistezė, šoninių kišebių stenozė dėl osteofitų
Skausmų kaip ir nėra, tačiau tirpsta kojų pėdų pirštai- prieš metrus tik nykštys, o dabar dar po tris abiejų kojų pirštus. Retkarčiais darau pratimus kaklui, pėdoms, važinėju po 5-10 min dviračiu, jei važinėju ilgiau, pradeda tirpti plaštakos.
Kokius pratimus rekomenduotumėte? Ačiū
Pagarbiai
Audronė Jančiuvienė
Atsako: Rena Belousova (Reabilitacijos centras"Ostemeda")

Laba diena,

Nusiskundimų atsiradimo priežastys gali būti individualios. Patartume Jums apsilankyti pas gydytoją osteopatą, kuris nustatytų problemų atsiradimo priežastis bei atlikti raumenų būklės elektro tyrimą, kad įvertinti, kurie raumenys dirba, o kurie ne. Atlikus osteopatinę diagnostiką ir raumenų būklės elektro tyrimą, pagal gautus rezultatus galima būtų paskirti procedūras ir individualius pratimus.

Geros dienos

Nuo: Ilona
2016-04-26
Labas vakaras.
Pas mane darant kompiuterine tomografija rado ant C6 slankstelio cista. Noriu paklausti koks butu gydymas?
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

gydymas operacinis.

Nuo: Sigitas
2016-04-26
Laba diena.
MRT išvada: L4-S1 II stadijos intervertebrinė osteochondrozė. Abipus dėl degeneracinių pakitimų siaurinamos L5/S1 intervertebrinės angos. L4/L5 disko dešinėje mediolateralinėje srityje pasigaubimo fone matoma plačiupagrindu, sagitaliai apie 0,5cm dydžio išvarža.
Ką visa tai reiškia ir koks rekomenduotinas gydymas?Ačių
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Labas,

reiškia kad jeigu ir toliau nieko nedarysite, be operacijos neapseisite. Reikalingas manualinis gydymas, korekcija.

Nuo: Regina Brazdziene
2016-04-26
Tarpslankstelinis diskas desineje paramedialiai formuojaprotruzija. O isvada: :saiki l1-L4, vidutiniskai isreikstaL4-S1 deformuojanti spondilioze,II-III st.L4-S1 intervervetebrine osteochondroze, L5/S1Modic I-o tipo (umi);II st. artroziniai fasetiniu sanariu pakitimai L4- S1 lygmenyje, L4/L5 lig.flavum hipertofijos pozymiai; multietiologine kompresija I L5 nerviness sakneles subartikulinese stuburo kanalo kisenese bei kaire L5 formaline.
Atsiprasau uz nebuvima lietuvisko srifto ir ilga teksta. Man 63 m..
Ka man toliau daryti, kaip gyventi.Didziausia problema- skausmas nugaroje ir nutirpusi visa kaire koja.
Aciu labai uz atsakyma
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

Tikrai nepasakysiu kiek bus efektyvus manualinis gydymas, nes problemų daug. Tik Jus matant ir atlikus ciklą procedūrų, galima daryti išvadas.

Nuo: Loreta
2016-04-25
Laba diena, gerb. Gydytojau, gal galėtumėte paaiškinti, ar tai rimti sveikatos sutrikimai. Kompiuterinės tomografijos išvada:
L4/5, tarpslankstelinio disko pasigaubimas
Besiformuojanti medialinė L5/S1 tarpslankstelinio disko išvarža
Distrofiniai degeneraciniai pokyčiai I st
Scoliosis et torsio vertebrae I laipsn
L1;L2 slankstelių kūnų subchondrinėse plokštelėse Šmorlio išvaržos
Labai dėkoju.
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

taip, nerimtų pakitimų su stuburu nebūna. Turite dvi gręsiančias išvaržas. Taikant manualinę terapiją labai efektyviai kompensuojasi šios Jūsų problemos. Bet nieko nedaryti jau negalima, nes vėliau konservatyvus gydymas jau nebus toks efektyvus.

Nuo: Indre
2016-04-25
Laba diena. Noreciau patarimo ir ka daryti, bandziau kineziterapija, bet paumeja ir tuo viskas baigiasi, skausmai pastovus, gelia rankas, tirpimai, galvos svaigimai ir kt. Turejusi stuburo trauma,ruosiasi Th dalies MRT daryti.
Noreciau, kad pakomentuotumete kaklines dalies BMR:stuburo kaklines dalies patiesinta fiziologine lordoze, skolioze i desine, C5-C6 lokali kifoze.
Th 2 slankstelio dorsalineje dalyje desineje matomas 1cm dydzio, T2 ir T2 tirm hiperintensinis,T1, T1 fs hipointensinis zidinys-pagal MR SI galimai hemangioma,turinti mazai riebalinio audinio.
Apimtame lygmenyje multisegmentine, ivairaus laipsnio intervertebrine osteochondroze, C4-C6 deformuojanti spondilioze, spondilioartroe, C5-C6 lygmenyje matomi dorsaliniai osteofitai.
C2-C7 tarpslanksteliniu disku dehidratacijos pozymiai.
C5-C6 tarpslankstelinis diskas netolygiai pasigaubes, formuja centrine protruzija su anuliarinio ziedo plysimo pozymiais.
Intervertebriniu angu stenoze: desineje C4-C6, desineje C5-C6 2laipsnio.
Paravertebriniai minkstieji audiniai strukturiniai.
Kas ir kokios proceduros padetu kaklui, nes uzeina taip skaudeti, kad neimanoma ir pastoviai migreniskai galva plesia. Aciu
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

atlikus manualinės korekcijos, judesių ciklą, galima kažką prognozuoti, nes kito kelio nėra.

Nuo: Irena
2016-04-23
Juosmenines stuburo dalies ir kryzkaulio R MOSE nr 4400 _1† TH.10_11_12 L stuburo scolioze i kaire 1_2 slanksteliu krastai pariskinti.Diskai pagal apkrovimo asi netolygaus aukscio Isv.Scoliosis vert.regio lumbalis 12 Osteochondrosis vert regio lumbalis.Discosis.


Ka tai reiskia? Dekoju
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

tai reiškia kad stuburas dėvisi, sensta, bet labai blogai nėra. Todėl turite per parą gauti visų reikalingų medžiagų, teisingai judėti kiekvieną dieną.

Nuo: Jurgita
2016-04-23
Laba diena. Driausi stuburo rentgenologini tyrima ir atsakyme parasyta. Stuburo c4-7 dalis kiek kifozuota. Isvados: Funkciniai stuburo linkio pakitimai. Ar reikalingas koks gydimas.
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Labas,

trumpa manualinė korekcija gal būt. Mokėti ir daryti kaklo stabilumo, mobilumo pratimus.

Nuo: Daiva
2016-04-21
Laba diena,
Man 39 metai kiek save pamenu tai nugaros skausmas ir nuskausminamieji mane lydi nuo 15 metu...atsikeli vaistu išgeri ir eini.
Jau nuo sausio pradejau eiti pas daktarus kolkas lieka tie patys nuoskausmo ir magnetinio tyrimo atsakymai gydytoja nesugebejo nieko paaiškint tik pasake kad butina gultis į ligonine gresia operacija invalidumas ir pan.
Gal galečiau sužinoti jūsų nuomone kas tai per diagnoze ar tikrai viskas taip blogai
L3-4 disko medialine protruzija 4mm neženkliai deformuoja tekalinį maiša,radialinis disko fibrozinio žiedo įplyšimas dorzalineje dalyje.
Sagitalinis tekalinio maišo matmuo 11mm.skersinis 12mm.
L4-5 disko paramedialine protruzija dešineje 4mm.siaurina deš.lateraline kišenę,gali dirginti deš.L5 šaknele,hipertrofuotas facetes abipus siaurina tarslanstelines angas.Sagitalinis tekalinio maišo matmuo 10mm.tarp fasečių 12mm.
L5 posterolisteze 4mm.
L5-S1 disko paramedialine išvarža kaireje 7mm stenozuoja kairę lateralinę kišenę spaudžia kaire S1 šaknelę.
Th12-12mm.L4-8mm hemangiomos.
Tarpslankstelinių sanarių artrozė.
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Labas,

prieš operaciją Jūsų klausčiau: ar buvo parinktas ir taikytas individualus manualinis, kompleksinis gydymas, ar parinkti individualūs pratimai, ar reguliariai darėte pratimus, ar mityboje pakanka maistinių medžiagų ? Jeigu atsakymai neigiami, tai tik viską išbandžius galima galvoti apie operaciją. Šiaip pakitimai negeri, sunku išskirti kas duoda skausmą, operacinio gydymo nauda abejotina.

Nuo: Vilija
2016-04-21
Laba diena, Turiu problema su stuburu, nuolatos skauda po mentemis , net daznai sunku buna ikvepti oro.Negaliu isbuti vienoje pozoje, net gulint skausmas paastreja juosmens srityje. Gal galetumet rekomenduoti koki gydyma vaistais ar pratimais, Isanksto dekoju uz atsakyma, su pagarba Vilija
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

tokios problemos efektyviai sprendžiamos taikant manualinę terapiją, o po to taip, turėsite išmokti ir daryti pratimus. Kreipkitės.

Nuo: VITAS
2016-04-20
JŪSŲ NUOMONĖ APIE PRODUKTĄ
http://latestfromtheworld.com/370/flexaplus-wdt-944-b/
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

mano nuomone, kad papildas veiktų, reikia sudaryti tam sąlygas. Turi būti pakankamas kiekis vandens, koreguota optimali natūrali mityba, judėti kiekvieną dieną ir teisingai parinkti papildus. Kompleksinė korekcija duos gerus rezultatus, nepriklausomai kokios firmos papildai.

Nuo: Evaldas
2016-04-20
Sveiki , pasidariau juosmenines stuburo srities kt tyrima ."Isvada: L5-S1 intervertebrinio disko prontuzija migruojanti zemyn su desines lateralines kisenes stenoze". esu praejas pirmini kineziterapijos paskirta kursa 10dienu (mankstos , syldymai , masazas ). vis dar jauciamas kojos tirpimas , tempimas slaunies srityje, koks butu tolimesnis zingsnis gydant isvarza ? kokios proceduros butu reikalingos norint pasalinti skausmus ?
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

reikalingos manualinės korekcijos procedūros, individualiai parinkti pratimai.

Nuo: Jolanta
2016-04-20
Laba diena man padarytas stuburo kompiuterine.visame ilgyje yra saikingai isreiksti degeneraciniai pakitimai slanksteliu kunu dengiamosiose plokstelese,diskuose ir facetiniuose sanariuose.palyginta fiziologine lordoze.isvada: L5/S12 disko isvarza.L3-S1disku issigaubimai.lumbaline osteochondroze ir spondiloartroze 1st.M51.8 .ka tai reiskia ar blogai
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Labas,

taip negerai. Kreipkitės dėl gydymo. Individualius pratimus turite daryti kiekvieną dieną.

Nuo: Aida
2016-04-18
Stuburo liumbosakralinės dalies (Th10-s3) MR tomografijos tyrimas.
Patiesinta fiziologinė stuburo liumbalinės dalies lordozė. L5-S1 pradiniai intervertebrinės osteochondrozės, L4-S1 spondilozės požymiai. L5-S1 diskas nežymiai pasigaubęs. Stuburo kanalo žymesnės stenozės nėra.
Kitur apimtoje stuburo dalyje pakitimų nematyti. Nugaros smegenų maiše, apatinėje nugaros smegenų dalyje, conus medullaris pakitimų nematyti, nervinės šaknelės, perivertebriniai audiniai struktūriniai. Kryžkaulio kanale S2 lygmenyje deš. pusėje smulki perineuralinė cistelė. Slanksteliuose pakitimų nematyti. Sakroilijiniai sąnariai be matomų pakitimų.
IŠVADA: patiesinta lordozė, L5-S1 I st. intervertebrinės osteochondrozės, L4-S1 spondilozės, spondiloartrozės požymiai, L5-S1 diskas nežymiai pasigaubęs.
Ką toliau daryti, kur kreiptis? Ar čia yra kažkas blogo? Gal įžvelgiate kokią ginekologinę problemą?
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

nėra tokių pakitimų kas trukdytų gerai jaustis. Bet...reikalinga trumpa manualinė korekcija, parinkti individualius pratimus, pakalbėti apie optimalią mitybą. Kreipkitės.

Nuo: Povilas
2016-04-18
Sveiki,
man yra 18 metų ir prieš pusę metų lūžo kryžkaulis. Dabar, pakartotinai peršvietus gavau tokius atsakymus - "Uodegikaulio pirmas slankstelis deformuotas - panašu į lūžį. Antras ir trečias - dislokuoti. Kryžkaulio lūžio neįtariama.".

Jaučiuosi puikiai, visiškai jokių skausmų nejaučiu, gyvenu pilnavertį gyvenimą, vienintelė problema - šlapinimasis. Baigus šlapintis ir atsisėdus, pritūpus ar padarius kitą panašų judesį nevalingai išteka šiek tiek šlapimo. Tai įvyksta TIK TAI po šlapinimosi, jeigu vėliau vėl bandau prisėsti ir pan. šių problemų nebūna.

Išspręsti problemai gydytojas siūlo pašalinti uodegikaulį. Medicininių žinių neturiu, bet nuojauta sako, kad toks žingsnis būtų per daug drastiškas, jog jokių skausmų ar didesnių problemų nėra - tiesiog minimalus šlapimo ištekėjimas.

Klausimas - gal būt gali pavykti įveikti arba bent sumažinti šia problemą kitais būdais, kaip tam tikra reabilitacija/mankštos/masažai ir t.t. Kur patartumėte kreiptis? Ar tokius traumų padarinius galima sutvarkyti tik operacijos būdu?

Būčiau labai dėkingas už atsakymą. Ačiū.
Atsako: Jolanta Ghaoui dit Ebef (Grožio terapijos ir chirurgijos klinika SUGIHARA)
Laba diena, Povilai,
mano nuomone, operacija yra paskutinis variantas, kurio reikėtų griebtis. Pirmiausia reikia išsiaiškinti priežastį, kodėl šlapimas nepasišalina pilnai. Į šį klausimą jums galėtų atsakyti urologas. Jis turėtų išsiaiškinti, kokią įtaką šlapimo pūslei bei takams turi kryžkaulio deformacija.Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į dubens padėtį šlapinantis, galbūt reiktų ją pakeisti, labiau suaktyvinti dubens dugno giliuosius raumenis, kad pilnai ištuštinti šlapimo pūslę. Nepanašu į neurologinį sutrikimą, nes pažeidimas per žemai ir neminėjote aptirpimų tarpvietės, dubens "balno"srityje.
Tačiau neurologo nuomonė šiuo klausimu taip pat labai svari.
Sužinojusi šių specilistų nuomonę, galėčiau išsamiau atsakyti į jūsų klausimą.
Sėkmės
Nuo: Povilas
2016-04-18
Sveiki,
man yra 18 metų ir prieš pusę metų lūžo kryžkaulis. Dabar, pakartotinai peršvietus gavau tokius atsakymus - "Uodegikaulio pirmas slankstelis deformuotas - panašu į lūžį. Antras ir trečias - dislokuoti. Kryžkaulio lūžio neįtariama.".

Jaučiuosi puikiai, visiškai jokių skausmų nejaučiu, gyvenu pilnavertį gyvenimą, vienintelė problema - šlapinimasis. Baigus šlapintis ir atsisėdus, pritūpus ar padarius kitą panašų judesį nevalingai išteka šiek tiek šlapimo. Tai įvyksta TIK TAI po šlapinimosi, jeigu vėliau vėl bandau prisėsti ir pan. šių problemų nebūna.

Išspręsti problemai gydytojas siūlo pašalinti uodegikaulį. Medicininių žinių neturiu, bet nuojauta sako, kad toks žingsnis būtų per daug drastiškas, jog jokių skausmų ar didesnių problemų nėra - tiesiog minimalus šlapimo ištekėjimas.

Klausimas - gal būt gali pavykti įveikti arba bent sumažinti šia problemą kitais būdais, kaip tam tikra reabilitacija/mankštos/masažai ir t.t. Kur patartumėte kreiptis? Ar tokius traumų padarinius galima sutvarkyti tik operacijos būdu?

Būčiau labai dėkingas už atsakymą. Ačiū.
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

norint daryti išvadas dėl operacinio gydymo, reikia Jus matyti, atlikti kelias manualines procedūras.

Nuo: 1ustina
2016-04-16
Ka reiškia, disko prolabavimas?
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Tarpslankstelinio disko degeneracijos požymiai, išsigaubimas.

Nuo: Nijole
2016-04-15
Labas vakaras,ka daryti,jei magnetinio rezonanso isvada sekanti;kaklines stubuo dalies osteochondroze,spondilioze,c4-5 paramedialine protruzija desineje gali dirginti des.c5 ventraline saknele.C5-6 cirkuliari protruzija.C6-7 isvarza kaireje spaudzia kaire c7 saknele.Tarpslanksteliniu angu stenoze C4-7 lygmenyse.Santykine stuburo kanalo stenoze c4-7.Busiu lb.dekinga uz atsakyma.
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

atsakyti galiu tik tiek: kreipkitės, gydysime, darysime pratimus ir bandysime pasiekti rezultatų.

Nuo: vi
2016-04-15
sveiki man dare magnetini rezonansa ir parase tokia isvada ka tai reiskia juosmens stuburo dalies osteochondroze,spondilioartroze,zidnys L1 kune-tiketina hemangioma,sektinas dinamikoje.ankstosL3-S1 tarslankstelines angos del spondilioartrozes
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

tai reiškia būklė pusėtina ir tikslingai gydant, daug stengiantis pačiam, savijauta gerės kiekvieną dieną.

Nuo: Gediminas
2016-04-15
laba diena, šiandien man darė rentgeno nuotrauką ir štai kokia išvada: Th 11,12 slankstelių išaugos, Th 11-12 formuojasi Šmorliai. diskas tarp L5-S1 kiek žemesnis. Osteochondrosis thorocolumbalis. discosis L5-S1. Gal galėtumėte kažka patarti?
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Labas,

pagal tyrimo išvadas patarčiau išmesti ir apie jas negalvoti. Jeigu gersite pakankamai vandens, teisingai judėsite bent tris kartus per savaitę jausitės puikiai.


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.