Kovo 31 d., antradienis LT | EN | DE | RU | LV | PL
 
 
   
Paieškos žodis:
Įmonės pavadinimas:
Įm. kodas:
Telefonas:
Tinklalapis:
- turi
El. paštas:
- turi
Adresas:
Gatvė / namo nr.:

Klausk gydytojo

Klausimo tekstas:
Jūsų vardas:
El. paštas:
Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Aurelijus Laurinavičius (Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ)

Ekspertas atsakys į Jūsų klausimus apie gyvūnų gydymą, priežiūrą.

Aurelijus Laurinavičius 2004 m. baigė Lietuvos Veterinarijos Akademiją.
2004 -2007m. Veterinarijos vaistinės vedėjas.
2004 iki dabar Smulkių gyvūnų veterinarijos gydytojas.Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ imonės savininkas.
2005-2006 m.Lietuvos pieno ūkių asociacija. Konsultantas.
2006-2008 m. Žemaitijos stručių genetikos ir selekcijos centro veterinarijos gydytojas.
2008-2009 m. AB "Žemaitijos pienas" galvijų nagų ekspertas-technikas.
2011 iki dabar. Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorius.
Veterinarijos gydytojas nuolat kelia kvalifikaciją užsienyje ir Lietuvoje.Yra Lietuvos veterinarijos gydytojų asociacijos narys.Daugelio veterinarijos organizacijų narys užsienyje.
Įmonės informacija. Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ
Į.k.. 300654476
Vet.paslaugų kabinetas.Dariaus ir Girėno 9-3 Telšiai
www.veterinaras.weebly.com

Ekspertas atsako:
Nuo: audra
2013-03-07
Labas vakaras,
jorkšyrų terjero berniukui greit pusantrų metų. Namuose pasitaiko, kad vis dar pridaro, nors grafikas griežtas. Ar išaugs, ar reikia sterilizuoti, ar jau visąlaik taip ir bus? Ačiū.
Sveiki,

Tas šlapinimasis namuose, turėjo jau dingti iki 1 metų.Yra nemažai priežaščių dėl ko taip nutinka.T.y. stresas, per didelis vandens ir ypač vakare gėrimas,rujos metas,pašaliniai kvapai, iš džiaugsmo kai sutinka šeimininką, dėl hormonų pusiausvyros sutrikimų.Kastracija yra viena iš problemos sprendimo būdų.
Klausimai ekspertui:
Nuo: Julija
2015-03-22
Sveiki. Turiu 1.5metu chihuahua kalyte. Nuo pat įsigijimo buvo nedrąsi, tačiau per metus elgsena pagerėjo, ne tiek visko bebijojo. Prieš 5mėn. turėjom pirmąja ruja, praėjus jai, jos elgesys pasikeitė, tapo mieguista, vos palietus ties pilvo, užpakalio ar šonu srities sucypdavo tarsi kas skaudėtų, kartais net tapdavo agresyvi ir bandydavo kąsti. Kreipėmės į veterinarą, paaiškėjo kad turim netikrą nėštumą, gavom vaistų (Contralac 5) po jų vartojimo, 8 dienų, jos elgesys vėl normalizavosi. Tačiau dabar kažkur jau mėnuo ji tapo labai jautri, nesileidžia glostoma arčiau užpakalio ar pilvo kur visada mėgdavo, nekalbu apie pėdų lietimą, ar švelnų pastūmimą iš vietos kur ji neleidžiama, tiesiog pašoksta ir agresyviai kanda. Kas galįėtų būti? Niekada ji nebuvo mušama, yra šeimos lepūnėlė, ypatingai mano draugo. Ar reiktų mums kreiptis į veterinarą, kad apžiūrėtų? Gal artėja nauja ruja todėl jos elgesys toks pasikeitęs?
Atsako: Aurelijus Laurinavičius (Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ)
Sveiki,

Patarčiau kreiptis į veterinarijos gydytoją, kuris paskirs tyrimus, kraujo tyrimą, echoskopiją .Turint šių tyrimų rezultatus ir neradus nukrypimų.Galima ieškoti gyvūno elgesio sutrikimų priežastis ir juos pašalinti.
Nuo: akvile
2015-01-21
sveiki,

turime ilgaplauki britu katina, jau keli menesiai jam puliuoja viena akis, rodeme veterinarui dave antibijotiku, lasinome juos bet niekas nepadejo, pastebejome kad jam i ta aki auga kreivai plauku sruoga ir dirgina aki, ar gali nuo plauku puliuoti, ka reiktu daryti?
Atsako: Aurelijus Laurinavičius (Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ)
Sveiki,

Jei paskirti medikamentai nepadėjo.Ir matote, kad plaukų sruoga dirgina akį.Tai ir gali būti šios ligos priežastimi.Parodykite veterinarui gyvūną ir manau jis šį negalavimą išgydys.
Nuo: Diana
2015-01-05
Labas vakaras, gal žinote, kur galima Lietuvoje gauti vaisto Hepatiale Forte? Internete nerandu jokios informacijos lietuvių kalba apie šį vaistą, veterinarijos vaistinės, kiek klausiu, jo taip pat neturi, o jis vienintelis padėjo mano šuneliui sutvarkyti virškinimą ir žarnyno veiklą.
Atsako: Aurelijus Laurinavičius (Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ)
Sveiki,

Yra pas mus analogų šiems vaistams.Pvz. Epato ir kt.Arba kreiptis į įmones kurios prekiauja panašiais preparatais.Vetma, Vetfarmas, Magnum Veterinarija.

Sėkmės
Nuo: Dovile
2014-11-10
Laba diena.mano sinsilai apie 5 metai. isleidau is narvelio, begiojo, zaide su suniuku bet sekancia diena sunkiai vaiksciojo nebegalejo net smeliukyje issimaudyti. siandien jau trecia diena ir dar blogiau.narvelyje nebepaeina, raitosi. kadangi nebepaeina net iki maisto maitinu is ranku.kuo galeciau jai padeti? bijau net pagalvot kad ryto nebesulauks
Atsako: Aurelijus Laurinavičius (Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ)
Sveiki,

Patarčiau parodyti veterinarijos gydytojui.Gali būti , kad yra trauma,vidaus organų funkciniai sutrikimai.Šinšilos yra labai jautrios stresui ir skausmui.
Nuo: Laura
2014-10-10
Laba diena,
prieš pusmetį įsigijau žirgą. Po kiek laiko pastebėjau, kad jo ausys jautrios ir jis nesileidžia liečiamas prie ausų, po to pastebėjau, kad ausies viduje atsirado balti taškeliai. Dabar tie taškeliai plečiasi ir jau išplito beveik per visą ausies vidų. Vaizdas toks, kad oda ties pažeista vieta yra iškilusi. galvojame, ar tai galėtų būti poodinė erkė?
Atsako: Aurelijus Laurinavičius (Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ)
Sveiki,

Pas žirgus poodinė erkutė retai būna.Pagal esamą situaciją įtarčiau otitą (ausies uždegimą).Kokios kilmės ir koks būtų gydymas?Tai turėtų nuspręsti veterinarijos gydytojas vietoje apžiūrėjęs žirgą.Nepatarčiau pradėti gydyti savo nuožiūra.Nes žirgai yra gan jautrūs veterinarinėms procedūroms ir gali jus sužeisti.
Nuo: Laura
2014-10-06
Sveiki,norėjau pasiteirauti.Ar migdomi sveiki šunys?
Atsako: Aurelijus Laurinavičius (Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ)
Sveiki,

Sveiki šunys nėra eutanazuojami (migdomi).Išskyrus gyvūnų globos(karantinavimo) įstaigas, kuriose yra migdomi kai trūksta vietos juos laikyti, gyvūnai neturi šeimininkų,yra agresyvūs ir kitais atvejais.
Nuo: Ernesta
2014-10-02
Sveiki, gerb. gydytojau.

Turiu prancūzų buldogą (amžius 1.5 m.). Jis dažnai paniškai ima kasytis snukį ir dešinią akį. Pati akis atrodo sveikai, tačiau odą aplink akį išsausėja ir išrausta, plaukiukai iškrenta. Ypatingai pradeda kasytis sutikęs kokį žmogų ar šunį. Nežinau, kiek tai gali būti susiję su staigu atsiradusiu kvapu ar tiesiog pakilus nuotaikai. Kartą bandžiau duoti pusė tabletytės tavegilio, tačiau kasymuisi tai neturėjo įtakos. Ar tai gali būti poodinės erkutės?
Atsako: Aurelijus Laurinavičius (Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ)
Sveiki,

Pagal esamą situaciją, galima įtarti sarkoptozę(niežų erkutę) bei alergiją.Patarčiau nuvykti pas veterinarijos gydytoją apžiūrai.Nes vėliau ligai progresuojant, ligos baigtis gali komplikuotis.
Nuo: Lijana
2014-08-16
Sveiki.Auginame jack russell terjera.Pradejo labai sertis.maisto nekeiciame,kas blogai?
Atsako: Aurelijus Laurinavičius (Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ)
Sveiki,

Tai gali turėti įtakos maisto kokybė, temperatūra, medžiagų apykaitos sutrikimas,lėtine liga, vitaminų trukumas.
Nuo: Vanesa
2014-07-06
Laba diena. Grb. gydytojau, gal galėtumėte padėti nustatyti mano kalytės odos ligą. Vežiau ją pas keturis gydytojus ir visi nustatė skirtingas ligas. Jai 1,5 metų, motina jorkšyrė, o tėtis kaimynų ,,džigitas''. Prieš pusę metų pastebėjau ,kad ji pradėjo labai kasytis, visą kūną, o ypač apie snukutį, ausytes, tiesiog net unkšdavo, o lauke snukutį į žoles trindavo ir vartydavosi. Apie akutes pastebėjau tokias pleiskanėles, viso kūno neapžiūrėjau. Nuvežiau pas vieną gydytoją, jis paskuto odelę ir liepė vakare paskambinti dėl atsakymo. Paskambinau ir išvada: kažkokią bakteriją rado ir kaip ir erkutės.Gydėm gal 2 savaites, leido antibiotikus, į ausytes lašinom canaural, suleido tokių vaistų kad savaitei nuimtų niežulį, o kitai savaitei gėrėm synulox po 1/4 ryte ir vakare( kalytė sveria 7,5kg ) , liepė neleisti prie kitų šunų. Bet dabar vėl viskas pasikartojo, kadangi vasarai apkirpta, tai pastebėjau, kad jos ne tik apie akutes, bet visa odelė pleiskanota. Nuvežiau pas kitą gydytoją, Apžiūrėjus ji tvirtai pasakė- maistinė elergija- per daug baltymų. Kadangi ėda daugiausia mėsą( žinau ,kad negalima, bet kartais duodu sausainiuką ar hematogeno mažą gabalėlį). Ji suleido vaistų kad nuimtų niežulį, liepė šerti tik kalakutiena su ryžiais, bet štai jau 5 dienos ji kasosi dar labiau, tiesiog nusidraskius plauku nuo snukučio ir akyčių, neėda jokios kalakutienos nei su ryžiais, nei su dribsniais. Lauke žoles ėda ir vakar tris kartus vėmė geltonu skysčiu su putom. Nuvežiau pasikonsultuoti pas kitą gydytoją, nes matau, kad nieko negerėja. ji liepė 5 dienas gerti aceterin po 5mg ir jei po tų penkių dienų dar kasysis, tai tada ne elergija, o gali būti niežai. Ir dar, man atrodo, kad jos visas kūnelis karštas toks, ausytės irgi raudonos ir labai karštos. pamatavau temperatūrą tai 37,7
Būkite geras gydytojau, gal jūs galėtumėte patarti ką, Iš anksto labai dėkoju.
Atsako: Aurelijus Laurinavičius (Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ)
Sveiki,

Pagal nupasakotus požymius yra užsitęsusi dermatologinė liga lydima atopijos(alergijos), kuriai būtinas nuoseklus ir profesionalus gydymas.To padaryti internetu netikslinga ir būtų neprofesionalu.Patarčiau vykti pas veterinarą ir tęsti gydymą tikslingai ir nesiblaškant.
Nuo: Ieva
2014-06-25
Sveiki, mano katė yra nėščia jau du mėnesius. Ji dažnai vemia, ar tai normalu?
Atsako: Aurelijus Laurinavičius (Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ)
Sveiki,

Reikia pasirodyti veterinarijos gydytojui.Nes jeigu dažnas vėmimas, gali būti nėštumo patologija.
Nuo: Ieva
2014-06-21
Laba diena, prieš tris dienas radome pamestus du kačiukus ir juos pasiėmėme. Manome, kad jiems apie dvi savaites, nes jau neseniai prasimerkę. Pastebėjome, kad jų akys traiškanoja, bėga iš nosies žalios išskyros, dažnai čiaudi, sunkiai kvėpuoja. Manome, kad tai peršalimas. Praėjus dienai, nuėjome į veterinarijos vaistinę, pasakėme simptomus ir nusipirkome Clavaseptin vaistų. Per dieną duodame ryte ir vakare po pusę tabletės po maisto. Šeriame juos kelis kartus per dieną pašildytu ir atskiestu pienu. Ketvirtą dieną po parsinešimo, vienas kačiukas pradėjo keistai elgtis - nestabiliai vaikšto, krenta, miaukia, atrodo, kad jam skaudėtų pilvą. Guolyje buvo matyti, kad kačiukai vėmė ir viduriavo. Dabar išskyros iš nosies labai skystos ir bespalvės. Ar turėtume toliau duoti jiems vaistų, ar taip turi būti?
Atsako: Aurelijus Laurinavičius (Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ)
Sveiki,

Jūs radote kačiukus, sergančius virusine liga kuris pažeidžia kvėpavimo takus, bei akis.Dažnai taip būna pas rastus beglobius kačiukus.Visų pirma gydymu turi užsiimti veterinarijos gydytojas, o ne vaistininkas.Gydytojas turi apžiūrėti gyvūnus, įvertinti jų būklę ir paskirti gydymą.Šiuo atveju reikėtų vykti pasirodyti su kačiukais pas gydytoją.
Nuo: Ingrida
2014-06-12
Sveiki, numirė mano 16 m. šinšila, kokias 3 savaites prieš dingo apetitas, nenorėjo bėgioti išleista, smėlyje maudėsi ir bendravo (netūnojo maudyklėj), iš vakaro suėdė šiek tiek banano, o ryte radom užmigusią (tokioj pozoj kaip ir yprastai miegodavo). Kankina klausimas-ar nuo senatvės mirė, gal dar reikėjo vežti gydyti, ką ir darydavom (šiap pakankamai sveika buvo-tik kartą teko lankytis pas veterinarą, nes buvo vangi, bet,matyt, nuo karštos vasaros oro, grei atsigavo be jokio gydymo). O nevežėm, nes nei gulinėjo ir narvelyje judėjo, tik labai mažai valgė ir sulyso.Ačiū.
Atsako: Aurelijus Laurinavičius (Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ)
Sveiki,

Šinšilos pragyvena 12-20 metų.Jūsų atveju pragyventa 16 metų.Galima manyti, kad nugaišo iš senatvės ir nelabai medicina galėjo padėti.
Nuo: Edita
2014-05-30
Sveiki, mano šinšilai ant kojytės susiformavo auglys. Dar užsičiuopia guzelis po kaklu. Šinšilai 12 metu. Kelias dienas labai simboliškai valgo ir beveik negeria. Ar čia dar įmanoma kažką padaryt? Skaičiau kad šinšilos gyvena iki 20 metu, ar 12 metų jau skaitosi sena šinšila?
Atsako: Aurelijus Laurinavičius (Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ)
Sveiki,

Šinšilos gyvena 12-20 metų.Iš Jūsų nupasakotos situacijos, gyvūno būklė sunki.Kadangi šinšilos yra labai jautrios stresui, tai galį įtakoti jų gydymą(chirurginį gydymą, narkozę).Patarčiau nunešti į veterinarijos kliniką, kad gydytojas įvertintu jos būklę vietoje ir nuspręstu ką toliau daryti.
Nuo: Ingrida
2014-05-30
Laba diena. Taksų kalytei buvo atlikta sterilizacija (jos metu liko nepašalintas audinio gabalėlis, nes šuo pradėjo bustis ant operacinio stalo). Dabar jai yra 7metai. Paskutiniu metu sykį metuose ji painkščia, mes duodame antibiotikų ir negalavimai praeina. Šiais metais kelias dienas ji net pajudėti negalėjo, kai pradėjome duoti vaistus darėsi vis judresnė, tačiau pastebėjome kraujingas išskyras iš lytinių organų. Ji valgo, bet negeria. Atlieka gamtinius reikalus, tačiau šlapimo srovė trūkčiojanti. Kokia gali būti liga sprendžiant iš simptomų? Dėkoju už atsakymą.
Atsako: Aurelijus Laurinavičius (Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ)
Sveiki,

Iš situacijos aišku, kad operacija buvo nepadaryta iki galo.Tas audinio gabalėlis, kuris anot Jūsų liko nepašalintas, gali būti kiaušidės,gimdos dalis.Kraujavimą iš lyties organų ir kt. požymius ir gali sukelti šie liekamieji reiškiniai.Patarčiau esant galimybei pasidaryti tyrimus rentgeną, echoskopiją.Žinant tikslią diagnozę , tada galima skirti antibiotikus.
Nuo: Inga
2014-05-27
Sveiki,turime Garbanota Bisone 5men,bet norime ja sterilizuoti,kada geriau po pirmos rujos ar iki rujos jusu nuomone tai daryti geriausia ?
Atsako: Aurelijus Laurinavičius (Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ)
Sveiki,

Sterilizuoti galima ir nesulaukus pirmos rujos.Sterilizuojama 6-7 mėn.
Nuo: Laura
2014-05-15
laba diena,
mano siuniui jorksyro terjerui 4 menesiai ir sindien pirma diena kaip jis vemia pastoviai kaip pradejo nuo ryto taip ir vemia ,buvom pas veterinara suleido vaistus bet nieko nepasake po kiek laiko suo vel apsiveme geltonom putom ka tai gali reiksti? ir ka daryti kad jis nebevemtu?
Atsako: Aurelijus Laurinavičius (Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ)
Sveiki,

Visų pirma.Ar šuo vakcinuotas kompleksine vakcina, kuri turi parvoviruso komponentą?Kada skiepyta?Ar šuo dehelmintizuotas?(suduodami vaistai nuo kirminų pagal rekomendacijas)Kaip šuo šeriamas?Neišsiaiškinus šių priežasčių, vaistai nuo vėmimo gali ir nepadėti.Vėmimui stabdyti , bei virškinimo veiklai atstatyti nepakanka vien vaistų nuo vėmimo.Tam reikalinga dieta(specialus maistas) bei kiti preparatai.O jeigu gyvūno būklė negerėja, patarčiau kuo skubiau apsilankyti pas veterinarą.
Nuo: Andrius
2014-05-08
Laba diena,
norėtume patarimo dėl savo augintinio bėdos. Turime bulmastifą 13 metų . Nuo sekmadienio šuns sveikata pradėjo blogėti , jį ištiko priepuolis su traukuliais, po to šuo atsigavo , judėjo , tik sutriko koordinacija, sunkiai lipo laiptais , šuo neviduriuoja, nevemia , neturi temperatūros, tačiau antradienį priepuolis pasikartojo , jis sunkiai bevaldė užpakalines kojas, nuvykome pas gydytoją , padarėme kraujo tyrimus, tyrimai normalus , gydytojas sakė ,kad reikia atkreipti dėmesį į kepenis ir vienoje sėklidėje susiformavęs auglys, išrašė Rimadyl ,Hepatiale Forte ir vitaminų , po dienos priepuolis pasikartojo ir jau šuo vos bepaeina, griūna ,gydytojas paaiškinus kas nutiko ,skyrė leidžiamų vaistų ir sakė stebėti parą laiko . Kaip mums elgtis toliau , ar augintiniui galima pašalinti auglį,kas gali iššaukti traukulius.
iš anksto jums ačiū.
Atsako: Aurelijus Laurinavičius (Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ)
Sveiki,

Gydytojas įvertinęs gyvūno būklę paskirs atitinkamą gydymo schemą.Pagal Jūsų esamą situaciją, tolimesnio gydymo prognozės blogos.Patarčiau kuo skubiau vykti pas veterinarijos gydytoją.
Nuo: Aistė
2014-05-02
Laba diena,
Kiek laiko reikia duoti kačiukui vitaminų? Jam beveik 10 mėn. Duodame vitaminus su taurinu ir geležies lašiukų. Ačiū.
Atsako: Aurelijus Laurinavičius (Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ)
Sveiki,

Jeigu kačiukas gauna pilnavertį maistą, subalansuotą racioną tai papildomai maisto papildų(vitaminų) duoti nereikia.
Nuo: Laimute
2014-04-26
Sveiki mano kaciukui 6 men,noriu paklausti katino nosis salta ir slapia o kai palaksto nosis buna karsta ir sausa ,ar jis karsciuoja,labai aciu uz atstkyma.
Atsako: Aurelijus Laurinavičius (Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ)
Sveiki,

Jeigu nesimato bendrų sveikatos negalavimų požymių(vangumo, apetito neturėjimo) neverta nerimauti.Gyvūnams kūno temperatūra nustatoma instrumentiniu būdų t.y. su termometru.
Nuo: Aistė
2014-04-16
Laba diena,
Būtų idomu išgirsti ir kito veterinaro nuomonę. Kačiukui 9 mėn. veterinaras apžiūrėjęs pasakė, kad padidėjusios kepenys ir inkstai. Sublogavo gal prieš keletą savaičių. Iki tol buvo sveikas, valgė, žaidė. Pradėjo dygti nauji dantys ir prasidėjo visos problemos. Ar yra vilčių, akd kačiukas pagis? Ačiū
Atsako: Aurelijus Laurinavičius (Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ)
Sveiki,

Na iš Jūsų nupasakotos situacijos sunku pakonsultuot.Nes nemačius tyrimų rezultatų, neištyrus kliniškai situacija yra neaiški.Bet jeigu yra tokie organų pakitimai ir tokiam jaunam gyvūnui ligos baigtis gali būti bloga.Nes kepenys ir inkstai yra labai svarbūs organai, kurių funkcijos sutrikimai labai veikia organizmą.O šiaip pastovieji dantys pas katiną jau turėjo būti išdygę ir jie nieko bendro neturi su šių organų pakitimais.

  Viso: 105   1 2 3 4 5   Kitas  

Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.© 2015 UAB "Saulės Spektras"
Kontaktai  |  El. paštas   |  Duomenų atnaujinimas  |  Statistika  |  Įmonėms  | 
www.info.lt  |  www.auto.lt  |  www.turizmas.lt  |  www.statyba.lt   |  www.miestas24.lt  |  www.ltexport.info

Find us on Google+ Google Analytics lankomumo statistika

Euro skaičiuoklė

Litai:


Eurai:
Oficialus lito ir euro kursas yra 3,4528 lito už 1 eurą.