Paieškų šiandien: 16373

Klausk gydytojo

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Klausimo tekstas:
Jūsų vardas:
El. paštas:
Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Aurelijus Laurinavičius (Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ)

Ekspertas atsakys į Jūsų klausimus apie gyvūnų gydymą, priežiūrą.

Aurelijus Laurinavičius 2004 m. baigė Lietuvos Veterinarijos Akademiją.
2004 -2007m. Veterinarijos vaistinės vedėjas.
2004 iki dabar Smulkių gyvūnų veterinarijos gydytojas.Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ imonės savininkas.
2005-2006 m.Lietuvos pieno ūkių asociacija. Konsultantas.
2006-2008 m. Žemaitijos stručių genetikos ir selekcijos centro veterinarijos gydytojas.
2008-2009 m. AB "Žemaitijos pienas" galvijų nagų ekspertas-technikas.
2011 iki dabar. Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorius.
Veterinarijos gydytojas nuolat kelia kvalifikaciją užsienyje ir Lietuvoje.Yra Lietuvos veterinarijos gydytojų asociacijos narys.Daugelio veterinarijos organizacijų narys užsienyje.
Įmonės informacija. Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ
Į.k.. 300654476
Vet.paslaugų kabinetas.Dariaus ir Girėno 9-3 Telšiai
www.veterinaras.weebly.com

Ekspertas atsako:
Nuo: audra
2013-03-07
Labas vakaras,
jorkšyrų terjero berniukui greit pusantrų metų. Namuose pasitaiko, kad vis dar pridaro, nors grafikas griežtas. Ar išaugs, ar reikia sterilizuoti, ar jau visąlaik taip ir bus? Ačiū.
Sveiki,

Tas šlapinimasis namuose, turėjo jau dingti iki 1 metų.Yra nemažai priežaščių dėl ko taip nutinka.T.y. stresas, per didelis vandens ir ypač vakare gėrimas,rujos metas,pašaliniai kvapai, iš džiaugsmo kai sutinka šeimininką, dėl hormonų pusiausvyros sutrikimų.Kastracija yra viena iš problemos sprendimo būdų.
Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Zita
2016-01-14
Sveiki,
auginu 3 metų kavalieriaus Karaliaus Karolio spanielytę. Šeriama tik sausu maistu (Eukanubos ėriena su ryžiais). 2015 m. gruodžio mėnesį buvo vakcinuota Vanguard R vakcina (prieš tai vakcina buvo versican L3R).
Po skiepo visiškai sveika buvusi kalytė pradėjo kasytis, laižyti ir kramtyti kojytes. Miega ramiai ir pagrindinis kasymasis vyksta tik ryte, Ar galėjo alerginę reakciją sukelti vakcina? Ką patartumėte daryti? Kol kas nėra nei paraudimų, nei žaizdelių, bet man neramu. Ar palaukti kol praeis savaime, ar reikia būtinai kreiptis į gydytoją?
Atsako: Aurelijus Laurinavičius (Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ)
Sveiki,

Čia vakcina niekuo dėta. Reikia ieškoti kitų priežasčių. Tas kasymasis gali būti kaip alerginė reakcija, infekcija. Patarčiau pasirodyti savo veterinarui.
Nuo: Rasa
2016-01-13
Sveiki noreciau pasiteirauti..norime pirkti kaciuka sfinksa, jau rezervavome bet seimininke pastebejo 2 men katytei pilve isvarza..anot jos nieko baisaus galima bus pasalint ja sterilizuojant. Idomu ar tai sudetinga operacija tos isvarzos, kaip del komplikaciju tikimybes.
Turiu video kur matosi pilvukas..
Katyte turetumem pasiimt sausio gale nezinome ka daryt ar visdelto ieskot naujos ar imt sia.
Atsako: Aurelijus Laurinavičius (Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ)
Sveiki,

Na išvarža perkant naują gyvūną nėra labai gerai. Tai yra defektas, kuri ar anksčiau, ar vėliau reikės ištaisyti. Ir sterilizacijos metų galima tą padaryti, be didelių komplikacijų. Tik deja ta intervencija papildomai kainuoja.
Nuo: Sandra
2015-12-20
Sveiki,suniukui davem saldyta kaula po keliu valandu isveme kelias dienas ka suesdavo isvemdavo.Veterinaras dave prebican tris dienas pagerem.dabar bando po biski valgyt nebeisvemia,bet ka nors suedes atsiseda pradeda lekuoti,atsigules dreba nuo puses ir galines kojos.Po kiek laiko biski nurimsta.Kuom galetumem padet?
Atsako: Aurelijus Laurinavičius (Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ)
Sveiki,

Na šiuo momentu kažką patarti sunku.Nes tai gali būti kito sveikatos sutrikimo priežastis ir patartina pasirodyti savo veterinarui.
Nuo: Birutė
2015-12-11
Sveiki. Šiandien paskiepijo katina ir prasidėjo alerginė reakcija paraudo akys ir virš akiu tai pat patino, laksto neramus po namus, daug geria vandens ir truputį pavėmė vandeniu. Daviau aceterino pusė tabletės, bet pakol kas dar visviena negerai, liepė duoti tavgilio, bet ar galima duoti tuoj pat katinas sveria 7 kg.
Atsako: Aurelijus Laurinavičius (Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ)
Sveiki,

Tai ūmi alerginė reakcija į vakcinaciją, patarčiau vežti į kliniką, kad suleistų vaistų kurie greitai eliminuos alerginę reakciją.Nes su namuose turimais antialerginiais vaistais alerginę reakciją greitai gali nepraeiti.
Nuo: Indre
2015-12-07
Laba diena,
Turim metu jorksyro terjera. Paskutinius 3 metus turime labai dideliu problemu su oda-pleiskanoja, papilve isberta raudonais spuogeliais, kasosi kaip pasiutes. Jau metus laiko lankome veterinara, bet situacija nesikeicia. Gyvename Kipre, todel veterinaras vietinis. Maistukas visada buvo tas pats -Royall Cannin, skirtas jorksyrams. Kaip mes galim padet savo augintiniui? Kas per liga ji kankina?
Atsako: Aurelijus Laurinavičius (Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ)
Laba diena,

Jūsų atveju patarčiau pasikonsultuoti su kitu veterinarijos gydytoju t.y. dermatologu.Nes galimai , gal vietinis gydytojas stokoja kompetencijos odos ligų gydyme.Nes kiek matosi iš situacijos tai yra lėtinis procesas ir šios ligos gydymui reikalingi nuodugnesni tyrimai, speciali dieta,tikslingas gydymas(gliukokortikoidų, antibiotikų terapija ir kt.)
Nuo: Pasimetusi
2015-11-16
Labas vakaras,

Auginu šinšilą, tačiau šeštadienį anksti ryte, narve ji pradėjo isteriškai ant nugaros į visas puses voliotis po pjuvenas, praėjus šiek tiek laiko atsigulė ant šono ir atsimerkus visiškai į nieką nereagavo, praėjus dar šiek tiek laiko atsitūpė ant dviejų kojų, susigūžė į kamuoliuką ir tupėjo kokią minutę, tada po truputėlį pradėjo judėti, tada paskambinus į kelias veterinarijas man veterinaras siūlė sugirdyt kraują skystinančių vaistų, tai tą ir padariau, paskui matėsi, kad akyse viskas gerėja, tačiau šiandien buvau paleidus kaip ir paprastai pabėgioti. Viskas buvo kaip ir visada bėgiojo, valgė, šiltai buvo po adijalu (nes jam taip patinka), vėliau nubėgo į narvą, tačiau po kokio pusvalandžio priėjau prie narvo jis visiškai nereagavo, pakėlus narvą jis bandė eiti, tačiau šliaužė pilvu, nes kojos visai neklausė, po maždaug minutės jis vėl visiškai atsigavo, apetitas nedingęs, ėda kaip ir visada. Razinas duodu kelis kartus per savaitę, riešutus išvis dar rečiau. Kas tai galėtų būti? Kaip būtų galima išgydyti?
Atsako: Aurelijus Laurinavičius (Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ)
Sveiki,

Iš situacijos matyti, kad tai gali būti neurologiniai sutrikimai.Juos reikia stebėti, jeigu dažnai kartojasi reikia pasirodyti veterinarui.
Nuo: Monika
2015-10-30
Sveiki, auginame beveik 2 metų sibiro laikos kalytę. Labai energinga, draugiška, žaisminga, auga lauke. Tačiau pastebėjome, kad ji pradėjo garsiai kalenti dantimis. Ką tai galėtų reikšti? Kaip turėtume elgtis?
Atsako: Aurelijus Laurinavičius (Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ)
Sveiki,

Tai gali sietis su lauko temperatūros pokyčiais, helmintais(kirminais virškinimo trakte),žandikaulio patologijomis, neurologiniais reiškiniais.Jeigu tai tęsiasi jau kurį laiką, patarčiau pasirodyti veterinarui.
Nuo: Ingrida
2015-10-14
Sveiki, kas galėtų būti šuniukui (2 metai), jei jis nesituština, vaikšto nuleidęs uodegą, gulinėja, vakarais jaučiasi pakilusi temperatūra. Tačiau, ėda gerai, į lauką eina noriai, šlapinasi. Ačiū už atsakymą.
Atsako: Aurelijus Laurinavičius (Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ)
Sveiki,

Pagal nupasakotus požymius viskas normoje, išskyrus nesituštinimą.Visų pirma reiktų šuniuką apžiūrėti. Tai turėtų padaryti veterinarijos gydytojas.Šio simptomo priežastys gali būti; netinkama mityba,prastos kokybės šunų ėdalas,neatliekama dehelmintizacija (nukirminimas), daug kaulų racione,vidurių užkietėjimas.
Nuo: renata
2015-10-05
Kate slapinasi krauju kas galetu buti
Atsako: Aurelijus Laurinavičius (Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ)
Laba diena,

Galimos ligos t.y. cistitas(šlapimo pūslės uždegimas), šlapimo pūslės navikas, sruvitai(akmenys) šlapimo pūslėje, gimdos uždegimas.Patartina nepradėti gydyti namų sąlygomis, o kreiptis į veterinarijos gydytoją.
Nuo: paulius
2015-06-10
Sveiki, šiandien rytą atsikėlęs pastebėjau šuo kramtosi, laižo ta vietą kur žaizdelė yra, likusi po sterilizacijos. Apžiūrėjus pamačiau yra likę siūlai. Nežinom kas jį sterilizavo, gavom dovanų. Patarkite ką daryti. Ar tie siūlai savaime išnyks, ar reikia vežti pas veterinarą? Šuo hiper aktyvus yra, žaidžia namie, tiek laukia. Ar jam nuo to blogiau nebus, kad jis toks aktyvus yra.
Atsako: Aurelijus Laurinavičius (Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ)
Sveiki,

Reikia pasirodyti veterinarui. Nes gali būti kad siūlai nesirezorbuojantys(netirpstantys) ir galiu kilti problemų tiek sveikatos ,tiek šuns elgesyje.
Nuo: Paulius
2015-06-04
Labas vakaras.Auginam jorkšyro terjerą 6 mėn. Namuose šlapinasi.Naktį nemiega nori žaisti. Jis yra iškastruotas. Kokie yra kastracijos pliusai ir minusai?
Atsako: Aurelijus Laurinavičius (Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ)
Sveiki,

Visų pirma.Jūsų augintiniui kastracija atlikta truputi per anksti. Kastruojami , kada lytiškai subręsta t.y. 7-8 mėn.Šlapinimasis nesusijęs su kastracija.Tiesiog dar šuniukui nėra susiformavę šlapinimosi įpročiai lauke.Patartina atitinkamais intervalais šuniuką vesti į lauką atlikti gamtinius reikalus, taip formuojami taisyklingi įpročiai ir šlapinimosi lauke refleksai.
Kastracijos pliusai.Šuo tampa ramesnis, paklusnesnis, nebesistengia pabėgti per rują, apsaugo nuo prostatos ligų.
Nuo: Edita
2015-05-21
Sveiki, šuniui 7 metai, pinčeris. Šuo mažai šlapinasi ir laka daug, mažai ėda,apatiškas, vangus. Padidėjo visi limfmazgiai. Pradėjo kauptis skysčiai, gyditojas įtarė vėžį. Bet aš manau, kad jam bus su šlapimo pūsle negerai, jis šlapinasi su krauju( oranžinės spalvos šlapimas)Laukia vaikšto įsitempęs po šlapinimosi , uodega pabrukes, greitai pavargsta. Pradėjo tinti dešinė pusė. Kaip pradėjo kauptis skysčiai pilve, vaikšto uodegą užrietes. Tapo piktas labai kanda, kaip noriu jį pakelti, jam sunku laiptais užlipti gyvenam penktame aukšte. Pakeltas šuo cypia. Ėda iš rankų virtą mėsa, dešreles, faršą virta. Atsirado ant pilvo, lūpos ir nosies raudonos mažos dėmes. Veterinaras siūlo užmigdyti, bet aš manau dar yra vilties.
Atsako: Aurelijus Laurinavičius (Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ)
Sveiki,

Iš nupasakotų simptomų jūsų augintiniui yra sisteminė liga.Tai gali būti susiję su inkstų,širdies, problemomis.Patarčiau pasidaryti diagnostinius tyrimus,kraujo tyrimai, babeziozės tyrimas,ehoskopiją.Nes neturint tyrimų gydymas netikslingas ir ligos baigtis bloga.
Nuo: Julija
2015-05-08
Laba diena. Auginame Peterburgo sfinkso varieta katyte. Nuo atvykimo ji sunkiau vaikščiojo dėl slidesnio parketo, tačiau jau katytei 6 mėnuo, matosi sustiprėjimas, tačiau vis dar šlubai ir siūbuojančiai vaikšto. Ant netvirtesnių paviršių, pvz. pagalvių, jaučiasi nestabiliai. Katytė judri, energinga ir budri, tačiau neramina tas jos "siūbavimas". Galbūt tai susiję su sfinksiukų kaulų sandara ir tai išaugama?
Atsako: Aurelijus Laurinavičius (Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ)
Sveiki,

Patarčiau apsilankyti pas veterinarą apžiūrai.Nes jūsų nupasakoti įtarimai nebūdingi sveikai katei.
Nuo: Daina
2015-05-07
Laba diena.
Mes gyvenam daugiabutyje penktame aukšte ir turim kastruotą katiną. Jis vaikšto į kiemą,nes jį priglaudėm kelių mėnesių iš gatvės ir prašėsi į lauką. Eina į kiemą,vienas, be pavadėlio, nes nusiteikęs prieš pavadėlį. Kieme mėgsta pabūti po kelias valandas per kartą, ir po kelis kartus per parą, todėl su juo pabūti kieme kartu mums nebe išeina. Ankščiau katinas tualeto reikalus atlikdavo ir kieme, ir namie savo kraiko dėžutėje. Bet po šlapimo pūslės ir inkstų akmenligės ligos, jis nebedaro į dėžutę, kažkodėl...? Ir kraiką bandėm keisti vis nauju, kitokiu. O blogiausia tame, jog jis pradėjo nuolat maižioti laiptinėje, pareinant iš kiemo, arba pas mus bute kur nors kampe. Kai prašo į kiemą stengiamės tuoj pat išvesti jį į lauką ir namie visuomet yra padėta jo dėžutė. Niekaip negalim jo perauklėti, nesuprantam kodėl taip nutiko.
Atsako: Aurelijus Laurinavičius (Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ)
Sveiki,

Šis nukrypimas susijęs su charakterio nukrypimais.Jis taip paženklina savo teritoriją ir nesvarbu , kad jis kastruotas.
Nuo: Lina
2015-04-21
Sveiki, 5 metų Azijos aviganiui nustatė osteosarkomą. Tirpsta galinės kojos pėdos kaulas. Prognozės išties liūdnos, tačiau labai sunku su tuo susitaikyti ir norisi išbandyti viską, juolab šuo dar pakankamai jaunas ir stiprus. Konsultuojantis veterinaras kojos amputacijos nepataria, sako pet didelis svoris. Pasiūlė išpjauti aptirpusį kaulą. Prieš operaciją siūlo peršviesti plaučius ar nėra metastazių. Ar tai tikrai viskas ką galima padaryti? Kiek laiko gali trukti gijimas po tokios operacijos? Ar tokia operacija išvis tikslinga? Dėkoju už atsakymą.
Atsako: Aurelijus Laurinavičius (Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ)
Sveiki,

Na situacija komplikuota.Pritariu gydytojui, kad kojos amputacija ne tikslinga nes šuns svoris didelis.Prieš tai reikia padaryti nuodugnius tyrimus ar nėra metastazių.Tada galima chirurgiškai bandyti šalinti auglį.Pašalinus naviką gali būti taikoma chemoterapija, tik kiek žinau pas mus ji nėra naudojama.Užsienyje ji plačiai taikoma, tik deja nėra tokiais atvejais dažnai veiksminga.Kadangi osteosarkoma tiek žmonėms, tiek gyvūnams yra agresyvi vėžio forma ir dažnai neišgydoma.Tad įvertinti šios operacijos tikslingumą turėtų gydantis veterinaras.
Nuo: Gerda
2015-01-22
Laba diena, prieš kelias dienas sužinojome,jog Amerikiečių kokerspanieliui 7metų yra infekcinis pododermatitas,taip pat po visą kūną išplitę navikai. Operacija planuojama po 3 mėmesių, o iki tol bandysim užgydyti kraujajančias kojytes.(Diagnozę veterinaras nustatė iš akies) Kokia Jūsų nuomonė apie šią ligą, ar ji pavojinga žmogui,vaikui,kuris pats turi odos dermatitą ir nusikaso odelę. Ar galima su tokiu šuniuku kontaktuoti,ar iš vis šuniukas dar bus laimingas po operacijų, ar jo nekankinti, nes tai neišgydoma. Labai dėkoju už atsakymą.
Atsako: Aurelijus Laurinavičius (Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ)
Sveiki,

Padodermatitas yra išgydomas dalinai.Svarbiausiais , kad pažeistos vietos neišplistų ir netaptų infekuotomis(nesupūliuotų).Tam skiriami antibakteriniai preparatai, vietinis gydymas.Pažeistoje odos vietoje gali likti jungiamojo audinio randas,odos pakitimai.Žmonėms ši liga nepavojinga, nes tai ne užkrečiama liga.
Nuo: Julija
2015-03-22
Sveiki. Turiu 1.5metu chihuahua kalyte. Nuo pat įsigijimo buvo nedrąsi, tačiau per metus elgsena pagerėjo, ne tiek visko bebijojo. Prieš 5mėn. turėjom pirmąja ruja, praėjus jai, jos elgesys pasikeitė, tapo mieguista, vos palietus ties pilvo, užpakalio ar šonu srities sucypdavo tarsi kas skaudėtų, kartais net tapdavo agresyvi ir bandydavo kąsti. Kreipėmės į veterinarą, paaiškėjo kad turim netikrą nėštumą, gavom vaistų (Contralac 5) po jų vartojimo, 8 dienų, jos elgesys vėl normalizavosi. Tačiau dabar kažkur jau mėnuo ji tapo labai jautri, nesileidžia glostoma arčiau užpakalio ar pilvo kur visada mėgdavo, nekalbu apie pėdų lietimą, ar švelnų pastūmimą iš vietos kur ji neleidžiama, tiesiog pašoksta ir agresyviai kanda. Kas galįėtų būti? Niekada ji nebuvo mušama, yra šeimos lepūnėlė, ypatingai mano draugo. Ar reiktų mums kreiptis į veterinarą, kad apžiūrėtų? Gal artėja nauja ruja todėl jos elgesys toks pasikeitęs?
Atsako: Aurelijus Laurinavičius (Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ)
Sveiki,

Patarčiau kreiptis į veterinarijos gydytoją, kuris paskirs tyrimus, kraujo tyrimą, echoskopiją .Turint šių tyrimų rezultatus ir neradus nukrypimų.Galima ieškoti gyvūno elgesio sutrikimų priežastis ir juos pašalinti.
Nuo: akvile
2015-01-21
sveiki,

turime ilgaplauki britu katina, jau keli menesiai jam puliuoja viena akis, rodeme veterinarui dave antibijotiku, lasinome juos bet niekas nepadejo, pastebejome kad jam i ta aki auga kreivai plauku sruoga ir dirgina aki, ar gali nuo plauku puliuoti, ka reiktu daryti?
Atsako: Aurelijus Laurinavičius (Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ)
Sveiki,

Jei paskirti medikamentai nepadėjo.Ir matote, kad plaukų sruoga dirgina akį.Tai ir gali būti šios ligos priežastimi.Parodykite veterinarui gyvūną ir manau jis šį negalavimą išgydys.
Nuo: Diana
2015-01-05
Labas vakaras, gal žinote, kur galima Lietuvoje gauti vaisto Hepatiale Forte? Internete nerandu jokios informacijos lietuvių kalba apie šį vaistą, veterinarijos vaistinės, kiek klausiu, jo taip pat neturi, o jis vienintelis padėjo mano šuneliui sutvarkyti virškinimą ir žarnyno veiklą.
Atsako: Aurelijus Laurinavičius (Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ)
Sveiki,

Yra pas mus analogų šiems vaistams.Pvz. Epato ir kt.Arba kreiptis į įmones kurios prekiauja panašiais preparatais.Vetma, Vetfarmas, Magnum Veterinarija.

Sėkmės
Nuo: Dovile
2014-11-10
Laba diena.mano sinsilai apie 5 metai. isleidau is narvelio, begiojo, zaide su suniuku bet sekancia diena sunkiai vaiksciojo nebegalejo net smeliukyje issimaudyti. siandien jau trecia diena ir dar blogiau.narvelyje nebepaeina, raitosi. kadangi nebepaeina net iki maisto maitinu is ranku.kuo galeciau jai padeti? bijau net pagalvot kad ryto nebesulauks
Atsako: Aurelijus Laurinavičius (Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ)
Sveiki,

Patarčiau parodyti veterinarijos gydytojui.Gali būti , kad yra trauma,vidaus organų funkciniai sutrikimai.Šinšilos yra labai jautrios stresui ir skausmui.

Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.