Paieškų šiandien: 48282

Klausk gydytojo

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Klausimo tekstas:
Jūsų vardas:
El. paštas:
Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Jurgis Pleskačiauskas (Pleskačiausko pagalba bevaikių šeimų vyrams)

Į Jūsų klausimus apie vyrų vaisingumo sutrikimus, nevaisingumą, spermos tyrimus atsakys med. m. dr., doc. Jurgis Pleskačiauskas

Gydytojas Jurgis Pleskačiauskas – andrologas. Dirba individualiai, tiria vyrų spermą, diagnozuoja vyrų vaisingumo sutrikimų priežąstis , gydo vyrų vaisingumo sutrikimus , konsultuoja nevaisingumo klausimais.
Išsilavinimas:
1964 m.baigė Vilniaus universiteto medicinos fakultetą.
1964 – 2000 m.dirbo Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto patologijos ir teismo medicinos katedroje:
1964 1668 m. asistentas;
1968 1971 m.stacionarinė aspirantūra;
1971 - 1988 m. vyr.dėstytojas;
1976 m.apgynė medicinos mokslų daktaro disertaciją: „ Vyrų, gyvenančių bevaikėje šeimoje, kai kurie spermos ypatumai“;
1988 m suteiktas Doceto vardas.
Profesinė patirtis:
1968 – 2004 m. 1-os Moterų konsultacijos konsultantas vyrų nevaisingumo klausimais.
2004 – 2007 m. Respublikinio Šeimos planavimo centro gydytojas andrologas.
2002 – 2012 m. IĮ „Pleskačiausko diagnostinė ir gydymo pagalba bevaikių šeimų vyrams“ savininkas.
Paskelbė spaudoje apie 80 mokslinių ir populiarių straipsnių vyrų nevaisingumo klausimais.
Lietuvos urologų draugijos nays.

Ekspertas atsako:
Nuo: Eimantas
2013-03-08
Laba diena, buvau pas daktara,pasidariau tyrimus,rado simptoma "Uretritis" ,sake yra chlamidiju,israse vaistu. Norejau paklausti per kiek laiko galima jas isgydyti ir toliau testi lytinius aktus? po kiek mazdaug laiko turetum pagereti? Aciu uz issamu atsakyma ir linkiu geros dienos :)
Gydytojas juk turėjo viską paaiškinti. Reikia vaistus gerti 5 ž 7 dienas.Nerašote kokius vaistus paskyrė. Tačiau būtina tuos pačius vaistus gerti ir Jūsų partneriai, kitaip vėl užsikrėsite.
Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Gediminas
2015-05-21
Sveiki. Noriu paklausti, kas yra lytinius hormonus sujungiantis globulinas ir kokias funkcijas jis atlieka organizme? Jei yra jo normos pakitimų (daugiau ar mažiau nei turi būti), ar jaučiama tai?
Tai platus klausimas ir detaliai aptarti neimanoma. SHBG yra pagrindinis testosterono transportinis baltymas kuris dar ir sujungia estradiolį ir dehidrotestosteroną.Viena iš priežasčių - skydliaukės patologija, kepenų pažeidimai ir kt. Gali būti vyro vaisingumo sutrikimo priežastimi. Plačiau galite pasidomėti internete.Savijautoje nejaučiama.
Nuo: Lauras
2015-05-11
Sveiki. Man 30 metų.Apie dešimtmetį vartoju antidepresantus venlafaxin.Prieš kokius gal trejetą metų pastebėjau, kad sumažėjo lytinis potraukis,o pastaraisiais metais ejakuliacija būna arba nepilna arba visai nebūna.Antidepresantu nutraukti negaliu nes labai pablogėja nervinė būsena.Ar nuo antidepresantų nebus negrįžtamo ryšio.
Ką patartumėte šioje situacijoje? Išanksto dėkoju.
Nieko pakeisti nepavyks, nes tai jūsų vartojamų vaistų poveikio pasekmė.
Nuo: donatas
2015-05-05
Laba diena, jei geriant flosin pasireiske retrogradine ejakuliacija, nustojus vartoti si medikamenta, pilnai viskas atsistato? Ae gali buti pasekme visam laikui?
Tokių tyrimų nėra daryta, todėl vienareikšmiškai atsakyti nėgalima.
Nuo: Arnas
2015-04-15
Sveiki. Ar Oligoastenoteratospermija gali būti susijusi su prostatitu? Ar išsigydžius prostatitą gali pagerėti spermos kokybė, spermotozoidų skaičius?
prostatitas neturi esminės reikšmės spermos kokybei, taigi niekas nepasikeis. Reikėtų specifinio gydymo.
Nuo: Dovas
2015-04-11
Laba diena, kartais spermoje matosi želė gabaliukų. Norėčiau paklausti ar tai nėra blogai? Taip pat dešiniojoje kirkšnyje kartais jaučiu silpną maudimą (ne skaumą), tačiau nei chirurgas nei urologas kažkokių faktorių neižvelgė. Galbūt tai lėtinis prostatos uždegimas? Ar neverta nerimauti?
po ejakuliacijos sperma visada yra žele konsistencijos ir po kurio laiko suskystėja, tai normalu.jūsų aprašyti skundai tikriausiai neurologiniai ir nieko bendro neturi su prostatitu.
Nuo: Kristina
2015-04-08
Laba diena. Mano draugui plaučiuose rado mikro krešuliukų, todėl jam išrašė kraują skystinančių vaistų "Pradaxa", kuriuos jis šiuo metu naudoja. Sakykite ar gali šie vaistai paveikti sperma, nes mes planuojame vaikelį ar vaikelio planavimą reikėtų atidėti? Ačiū iš anksto už atsakymą.
Kraują skystinantys vaistai neturi įtakos spermos kokybei
Nuo: Marija
2015-04-08
Ar planuojant vaiką vyrai privalo vartoti folio rūgštį ar kitus medikamentus?
Jeigu spermos kokybė yra normali, jokių vaistų vyrui nereikia. Folinę rūgšti po 400 mg turi vartoti moteris tris mėnesius iki planuojamo pastojimo
Nuo: Darius
2015-04-07
Sveiki turiu bėda priešlaikine ejakuliacija ir daktaras išrašė seroxat 20mg gydimui,bet kiek skaičiau,kad jie gydo nerima ir depresija,tai ir nesuprantu ar padės man tie vaistai?ačiu už atsakima.
Taip, tas vaistas turėtų padęti. Gydytojas teisus.
Nuo: Arūnas
2015-04-07
Laba diena. Kreipiausi į daktarus dėl nevaisingumo. Maniau, kad žele gabaliukai spermoje tam trukdo. Daktaras paskyrė gydymą prostatitui ir šlaplės uždegimui. Šiuo metu pasak daktaro turiu visiškai sveiką prostatą ir šlaplę, bet vakar po lytinių santykių vis tiek atradau žele gabaliukų. Ar tai normalu? Ar žele gabaliukai turi įtakos vaisingumui? Ačiū
Ištekėjusi sperma visada turi būti žele konsistencijos ir iki 30 min laike ji suskystėja. Tai normalu.Vaisingumas nustatomas pagal tai kiek yra spermijų,jų judrumą,normalių formų kiekį ir kt.
Nuo: Miglė
2015-03-27
Laba diena, vyrui atlikus spermogramą nustatyta 3 cm tąsumas, suskystinta mechaniškai, spermatozoidų kiekis - 12mln/ml, spermatozoidų progresyvus judėjimas - 24 proc., bendras judėjimas - 40 proc. ir gyvybingumas - 40 proc. Norėjau paklausti, ar įmanoma natūraliai pastoti ar būtinas koks nors gydymas. Gal reikėtų pagerti kokius nors vitaminus rezultatams pagerinti.
Pagal pateiktus duomenis yra mažokai spermijų ir sumažėjęs jų judrumas. Nėra dar vieno būtino rodiklio - normalios morfologijos spermijų kiekio.. Būtina kartoti spermos tyrimą ir galimai skirti gydymą. Vitaminai nepadės. Galite kreiptis, . Esant tokiems rodikliams pastojimas gali būti problematiškas. Galite kreiptis 8769822431
Nuo: Elena
2015-03-20
Sveiki,
Mano vyras geria chlonezapama ar tai gali pakenkti vaisingumui?
Turbūt clonezapam? Tai raminantis vaistas, kurį ilgaivartojant , galima priprasti.Vaisingumui neturi įtakos, bet gali sumažėti potencija.Nes jūsų parašyto vaisto nėra.
Nuo: Sigitas
2015-03-19
Sveiki,

Atlikus spermos tyrima nustate, kad sperma labia tirsta ir daug gleiviu. Gal pasakytumete ka reiktu pagerti, kad suskystetu gleives?
Nekreipkiye į tai demesio, nes tai nėpa patologija.
Nuo: Tomas
2015-03-18
Laba diena,norejau paklausti man 28m.spermos tyrimo rezultatas visur nuliai,ar yra koks gydymo budas ?
Rėzultatai negeri, bet ar galima jus gydyti, internetu nustatyti neįmanoma. Būtų gerai jeigu atvykyumete. tel. 869822431
Nuo: Donatas
2015-03-16
Norejau paklaust kokie tyrimai daromi norint nustatyti sekliniu lataku uzakima, ar pakanka seklidziu echoskopijos? Ir kokie medikamentai tokiu atveju vartojami, esant latakeliu nepraeinamumui?
Sėklinlų latakų nepraeinamumas labai retas reiškinys. Echoskopija to negali nustatyti. Bųtinas spermos tyrimas.
Nuo: Valentinas
2015-03-13
Laba diena, man nustatytas prostatos Ca 3 st. Pusę metų paskirtas diphereline, po to numatomas ST gydymas. Ar iki ST gydymo galima naudoti kordicepsą, žuvų taukus, skystą ryklio kremzlių ekstraktą ? Dėkoju už atsakymą.
Geriai kordicepso nenaudoti, nes tai stimuliuoja procesą.Visą kitą galitre naudoti..
Nuo: arunas
2015-03-09
sveiki, man per nakti staigiai padidejo viena seklide, vakar jauciau kazkoki nepatoguma ir skausma kirksnyje (dirbau intensyvu fizini darba, kur reikia daznai zemai lankstytis, galbut kazkaip slaunimis uzgavau..), o siryt seklide pasitrigubino dydziu, nesu lietuvoje ir noreciau paklausti ar tai labai rimta? aciu.
Nuo: arunas
2015-03-09
sveiki, man per nakti staigiai padidejo viena seklide, vakar jauciau kazkoki nepatoguma ir skausma kirksnyje (dirbau intensyvu fizini darba, kur reikia daznai zemai lankstytis, galbut kazkaip slaunimis uzgavau..), o siryt seklide pasitrigubino dydziu, nesu lietuvoje ir noreciau paklausti ar tai labai rimta? aciu
Matomai yra sįklidės ųždegimas ir jį trikia gydyti.
Nuo: Deividas
2015-03-04
Sveiki, turiu kažkokia problemėlę su dešine seklide. Prieš keletą dienų, po masturbacijos įvykus ejakuliacijai, pajutau labai nemalonų jausmą, sakyčiau gal net skausmą (atrodo jog dešinioji seklidė pakilo ir staigiai nusileido žemyn). Praėjus keletui dienų, nemalonus jausmas seklidėje, kirkšnyje bei pilvo apačioje nepraeina. Kas man gali būti? Studijuoju kitoje šalyje, labai laukiu atsakymo!
Manyčiau, kad taip sureagavo sėklinio virželio raumenukai, kas sukėlė nemalonius jutimus. Fas turėtų praeiti savaime. Galite išgerti nuskausminaja tablete.
Nuo: zita
2015-02-24
Sveiki.Klausymas urologui:jau daug metu turiu tokia beda,,net nezinau kaip ir parasyti isanges iplysimas.Koks gydymas taikomas,reikalinga operacija ir jei taip,tai ar labai sudetinga.nes su metais ji man atrodo vis daugeja,ir del higieniniu problemu taip pat daug nepatogumu kelia.aciu
Jums reikia kreiptis į gydytoją proktologą, kuris tikrai padės. Kiek žinau, tai gydymas taikomas žvakutėmis. Bet neesu tos srities specialistas.
Nuo: Jonas
2015-02-24
Sveiki. Nesenai prieš kelias dienas šlapindamasis pastebėjau kraujo, ir man labai skaudėjo varpą. Tai kartojosi 2 dienas iš ryto. Vėliau po kelių dienų mylėjausi su mergina, skausmo nejaučiau, bet spermoje taip pat pastebėjau kraujo. Kas man yra ?
Nedelsiant turite kreiptis į gydytoją urologą, kuris tik kus ištyręs nustatys diagnozę ir paskirs gydymą. Kraujo pasirodymas yra rimtas susirgimo požymis.Internetu tas negydoma.

Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.