Paieškų šiandien: 11745

Pranešimai

Profesionali burnos ertmės higiena

2016 m. gruodžio 22 d., ketvirtadienis

Šiuolaikinėje visuomenėje vis daugiau dėmesio skiriama ligų profilaktikai bei jų prevencijai. Ne išimtis ir odontologija. Graži ir sveika šypsena tapo neatsiejama žmogaus įvaizdžio dalimi ir savotiška vizitine kortele. Vienas iš efektyviausių ir pigiausių būdų norint išsaugoti sveikus dantis ir dantenas – profesionali burnos ertmės higiena, kurios tikslas yra užkirsti kelią dantų bei dantenų ligų vystymuisi, dantų netekimui bei palaikyti sveiką burnos ertmės būklę.

Burnos higienistas – tai burnos priežiūros specialistas, kurio pagrindinis darbas ir yra rūpintis burnos ligų profilaktika. Nemalonus burnos kvapas, kraujuojančios dantenos, nesveiki ir paslankūs dantys, dantų akmenys, susikaupę virš ir po dantenomis yra blogos burnos ertmės priežiūros pasekmė. Bloga burnos higiena dažniausiai lemia įvairaus laipsnio apydančio audinių uždegimus, dantų netekimą, o vėliau ir protezavimo reikalingumą.

Reguliarūs apsilankymai pas burnos higienistą turi tapti įpročiu visiems, kas brangina savo sveikatą, nes dantų ir dantenų ligos daro neigiamą poveikį ne tik burnos ertmei, bet ir visam organizmui. Šią procedūrą reikėtų atlikti kas 6 mėnesius.

Nors apnašų susidaro dėl daugelio veiksnių, visada galima rasti būdų, kaip išsaugoti sveikus dantis ir dantenas. Pastebėjus pirmuosius gingivito požymius, reikia nedelsiant apsilankyti pas burnos higienistą. Profesionali burnos higiena - burnos higienisto darbas odontologijos kabinete.

Vizito metu burnos higienistas :

  1. Įvertina dantų ir dantenų būklę, esančius pažeidimus ir jų priežastis. Jei paciento dantys itin jautrūs (pvz.: atsidengusios dantų šaknys), procedūrą galima atlikti su nuskausminimu.

  2. Viršdantinius ir podantinius konkrementus burnos higienistas šalina rankiniais instrumentais (kiuretėmis), oro, ultragarso skaleriais vieno apsilankymo metu, o jei konkrementų kiekis didelis ir jiems pašalinti reikia daugiau laiko, procedūra atliekama 2-3 kartus.

  3. Pigmentinis apnašas, susidaręs nuo kavos, arbatos, rūkymo efektyviai pašalinamas naudojant "Air-flow“ sistemą (kalcio karbonato milteliai su stipria vandens srove ir suspausto oro srove).

  4. Baigiant procedūrą dantys ir plombos poliruojami specialiais šepetėliais ar guminiais kalpokėliais bei pasta. Poliravimas suteikia dantims gražų estetinį vaizdą.

  5. Jei burnos higienistas pastebi, kad dantys nepakankamai prižiūrimi, pacientui papasakoja apie dantų priežiūros svarbą, burnos higienos reikalavimus, padeda išsirinkti individualias burnos higienos priemones ir jeigu reikia paskiria kito apsilankymo datą.

Ant lygaus ir švaraus paviršiaus lėčiau ir mažiau kaupiasi apnašos. Po profesionalios burnos higienos procedūros pagerėja bendra burnos sveikata: sumažėja kraujavimas, patinimas, pašviesėja dantys, atgaivinama burnos ertmė.
www.poc.lt