Paieškų šiandien: 967

Straipsniai

Profesionali burnos ertmės higiena

2016 m. gruodžio 22 d.

Šiuolaikinėje visuomenėje vis daugiau dėmesio skiriama ligų profilaktikai bei jų prevencijai. Ne išimtis ir odontologija. Graži ir sveika šypsena tapo neatsiejama žmogaus įvaizdžio dalimi ir savotiška vizitine kortele. Vienas iš efektyviausių ir pigiausių būdų norint išsaugoti sveikus dantis ir dantenas – profesionali burnos ertmės higiena, kurios tikslas yra užkirsti kelią dantų bei dantenų ligų vystymuisi, dantų netekimui bei palaikyti sveiką burnos ertmės būklę.

Burnos higienistas – tai burnos priežiūros specialistas, kurio pagrindinis darbas ir yra rūpintis burnos ligų profilaktika. Nemalonus burnos kvapas, kraujuojančios dantenos, nesveiki ir paslankūs dantys, dantų akmenys, susikaupę virš ir po dantenomis yra blogos burnos ertmės priežiūros pasekmė. Bloga burnos higiena dažniausiai lemia įvairaus laipsnio apydančio audinių uždegimus, dantų netekimą, o vėliau ir protezavimo reikalingumą.

Reguliarūs apsilankymai pas burnos higienistą turi tapti įpročiu visiems, kas brangina savo sveikatą, nes dantų ir dantenų ligos daro neigiamą poveikį ne tik burnos ertmei, bet ir visam organizmui. Šią procedūrą reikėtų atlikti kas 6 mėnesius.

Nors apnašų susidaro dėl daugelio veiksnių, visada galima rasti būdų, kaip išsaugoti sveikus dantis ir dantenas. Pastebėjus pirmuosius gingivito požymius, reikia nedelsiant apsilankyti pas burnos higienistą. Profesionali burnos higiena - burnos higienisto darbas odontologijos kabinete.

Vizito metu burnos higienistas :

  1. Įvertina dantų ir dantenų būklę, esančius pažeidimus ir jų priežastis. Jei paciento dantys itin jautrūs (pvz.: atsidengusios dantų šaknys), procedūrą galima atlikti su nuskausminimu.

  2. Viršdantinius ir podantinius konkrementus burnos higienistas šalina rankiniais instrumentais (kiuretėmis), oro, ultragarso skaleriais vieno apsilankymo metu, o jei konkrementų kiekis didelis ir jiems pašalinti reikia daugiau laiko, procedūra atliekama 2-3 kartus.

  3. Pigmentinis apnašas, susidaręs nuo kavos, arbatos, rūkymo efektyviai pašalinamas naudojant "Air-flow“ sistemą (kalcio karbonato milteliai su stipria vandens srove ir suspausto oro srove).

  4. Baigiant procedūrą dantys ir plombos poliruojami specialiais šepetėliais ar guminiais kalpokėliais bei pasta. Poliravimas suteikia dantims gražų estetinį vaizdą.

  5. Jei burnos higienistas pastebi, kad dantys nepakankamai prižiūrimi, pacientui papasakoja apie dantų priežiūros svarbą, burnos higienos reikalavimus, padeda išsirinkti individualias burnos higienos priemones ir jeigu reikia paskiria kito apsilankymo datą.

Ant lygaus ir švaraus paviršiaus lėčiau ir mažiau kaupiasi apnašos. Po profesionalios burnos higienos procedūros pagerėja bendra burnos sveikata: sumažėja kraujavimas, patinimas, pašviesėja dantys, atgaivinama burnos ertmė.
www.poc.lt

Straipsniai

IMUPRO maisto netoleravimo tyrimas

IMUPRO tyrimu iš kraujo ištiriama organizmo reakcija į maisto produktus, kurių nevartojant galima greitai atsikratyti nuolat varginančių sveikatos problemų ir pagerinti bendrą organizmo būklę be didelių pastangų. Atlik IMUPRO tyrimą jei jauti šiuos simptomus: VIRŠKINIMO SUTRIKIMAI (pilvo pūtimas, vidurių užkietėjimas, Krono liga, viduriavimas, dirgliosios žarnos sindromas,...

Moderni plūduriavimo studija pačiame Vilniaus centre laukia Jūsų

Plūduriavimas mane labiausiai žavi tuo, kad prieš lipant į kapsulę, niekada negali įsivaizduoti, kas ten, visiškoje tamsoje, nutiks. Man tai valandos trukmės kelionė po save. Kad ir kur ji nuvestų, išlipęs iš kapsulės visada jaučiuosi lyg perkrautas. Gytis Plūduriavimas įtraukia savo neribotom galimybėm ieškoti ir surasti. Kelionė tęsiasi. Povilas Only Good Vibes – tai pirma...

Kada „išprotėjęs“ cholesterolis nebaisus?

Pavojaus širdžiai padidėjęs cholesterolio kiekis gali nekelti, jeigu kraujagyslės tvirtos ir sveikos – neprasidėjo jų uždegimas. Tai padeda patikrinti pažangūs kraujo tyrimai. Be cholesterolio žmogaus gyvenimas, matyt, užgestų. Ši į riebalus panaši medžiaga dalyvauja ląstelių statyboje, lytinių hormonų gamyboje, tulžies rūgščių sintezėje, vitamino D apykaitoje ir kt. Vis tik...

Čiurnos sąnario įtvarai - ir sportui, ir kasdienei veiklai

Kulkšnis/čiurna yra dažniausiai pažeidžiama/traumuojama kūno dalis. Čiurnos traumas sąlygoja sąnario kaulų, raumenų, minkštųjų audinių pažeidimai. Šio sąnario traumos dažnai suvokiamos kaip sportininkų traumos, tačiau Jums nereikia būti sportininku, kad susižeistumėte čiurnos sąnarį. Neatsargus vaikščiojimas nelygiu paviršiumi gali sąlygoti kojos kryptelėjimą į šoną, ko pasekoje atsiranda...

Veloergometrija - kas tai?

Veloergometrija (fizinio krūvio mėginys) – tai elektrokardiogramos registravimas fizinio krūvio metu. Tyrimas atliekamas minant specialų medicininį stacionarų dviratį. Gydytojas kardiologas tyrimo metu stebi širdies susitraukimų dažnį, kraujospūdį, kvėpavimą, elektrokardiogramą ir bendrą paciento būklę. Elektrokardiograma stebima prieš krūvį, krūvio metu ir pabaigus minti...

Sugrąžintas regėjimas visiškai pakeičia gyvenimą

Kiekvienas, kam akiniai – ne madingas aksesuaras, bet būtinybė, ne kartą pagalvojo, koks būtų puikus gyvenimas jų atsikračius. Ir tai tiesa. Po regos korekcijos lazeriu į pasaulį pažvelgus be akinių, jis atsiskleidžia visiškai naujomis spalvomis. Po korekcijos galima pamiršti ne tik akinius, bet ir kontaktinius lęšius. Operacija išsprendžiamos trumparegystės, toliaregystės ir...