Paieškų šiandien: 3759

Pranešimai

Negyjančios žaizdos gydomos ligonio krauju

2016 m. gruodžio 27 d., antradienis

Kai žaizdos ilgai negyja, padėti gali naujas jų gydymo metodas, naudojant Regenlab PRP trombocitais papildytą plazmą. Pagrindinis gydymo principas yra tas, kad mūsų kraujyje yra biologiškai aktyvių medžiagų, kurios natūraliai žmogaus organizme reguliuoja įvairius procesus, iš jų ir žaizdų gijimą.

Moksliniais tyrimais nustatyta, kad žaizdos negyja, sutrikus šį procesą reguliuojančių medžiagų balansui, kai vyrauja uždegimą palaikančios medžiagos, stokojama gijimą skatinančių augimo faktorių. Mokslininkai svarstė: galbūt žaizdų gijimą paspartintų pasitelkus šiame procese natūraliai dalyvaujančias medžiagas.

Prieš porą dešimtmečių buvo sukurti vaistiniai preparatai pasitelkus augimo faktorius. Jie yra labai brangūs, todėl prieinami ne visiems. Dėl aukštos kainos šių vaistų naudojimas pasaulyje nėra plačiai paplitęs. Tad pradėta ieškoti alternatyvių variantų.

Žinoma, kad trombocitai yra vienas svarbiausių audinių regeneraciją skatinančių kraujo komponentų. Tai natūralus augimo faktorių ir kitų biologiškai aktyvių medžiagų šaltinis. Kraujo plazmoje gausu ląstelių, gyvuoti svarbių maisto medžiagų, vitaminų, hormonų, elektrolitų, baltymų. Trombocitais papildytos plazmos paruošimas nesudėtingas: paėmę kelis ar keliolika mililitrų paciento kraujo, jį centrifuguojame – išsluoksniuojame skirtingus jo komponentus.

Žaizdoms gyti reikalingi trombocitai ir kraujo plazma, iš kurių per kelias minutes paruošiame gelio konsistencijos preparatą. Uždėjus tokią biologinę membraną ant žaizdos, gijimo mediatoriai lėtai išsiskiria į žaizdos paviršių ir tikėtina, kad suaktyvina jos gijimą.

Šis preparatas autologinis, vadinasi, natūralus, nėra imuninės priešpriešos, alergijos rizikos. Paruošimas yra standartizuotas, greitas, galimas tiek ambulatorinėmis sąlygomis, tiek stacionare.

Šveicariškas produktas Regenlab PRP taikomas įvairiose medicinos srityse. Odontologai ir ortopedai savo srities pacientams gydyti trombocitais papildytą plazmą naudoja jau kelerius metus, o žaizdoms gydyti Lietuvoje – tai pirmieji žingsniai. Tai šalyje atlieka vienintelės Kauno klinikos.

Britų atliktų tyrimų duomenimis, vidutiniškai lėtinės kojų žaizdos, arba dar kitaip opos, sugyja per 24 savaites. Iki 70 proc. pacientų jos linkę atsinaujinti, maždaug 15 proc. pacientų jos nesugyja apskritai. Gydymas trombocitais papildyta plazma yra daugiau kaip pagalbinis veiksnys paskatinti, stimuliuoti žaizdos gijimą.

Regenlab PRP atstovas Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje UAB Mesoderma.


www.mesoderma.eu/produktu-katalogas/regenlab-prp-sistema.45