Paieškų šiandien: 1910

Pranešimai

Konservatyvioji odontologija padeda išsaugoti danties sveikatą

2013 m. kovo 8 d., penktadienis

Konservatyvioji odontologija padeda išsaugoti danties sveikatąGraži ir plati šypsena suteikia pasitikėjimo savimi, šiandien tai laikoma vienu sėkmės garantų. Ne vienam rūpi, kaip išsaugoti gražius ir sveikus dantis. O jeigu žmogus neapdovanotas gražia šypsena, dantis nuskilo arba jis papilkėjęs, kamuoja neestetiški tarpai tarp dantų? Ar grožį galima atkurti?

Odontologijos klinikos „Neodenta” vadovas gydytoja ortpedas Darius Kunčius džiaugiasi, kad šiandien vis populiaresnė tampa konservatyvioji odontologija. Norimo rezultato galima pasiekti nega dinant paties danties, neprarandant danties audinio – plonomis porceliano plokštelėmis,vadinamomis laminatais.

– Procedūros metu stengiamasi išsaugoti kuo daugiau danties. Kadangi chemijos pramonė toli-pažengusi ir odontologijos srityje, tai suteikia galimybę labai stipriai sujungti pagamintą konstrukciją su danties audiniais.
Konservatyvioji odontologija siekia, kad dantų audiniams būtų padaryta kuo mažiau nuostolių, o dantims atkurtos šiandienos estetikos standartus atitinkančios formos, spalvos ir kontūrai.
Keraminės plokštelės labai plonos, vos 0,3– 0,5 mm storio. Esant tam tikroms indikacijoms šios plokštelės gali būti itin plonos – tokiu at veju dantys visiškai nešlifuojami. Tokios plokš telės vadinamos liuminyrais.

– Kokiais atvejais pacientams siūlote porceliano laminatus?

– Porceliano laminatus rekomenduojama uždėti, kai priekinių dantų forma ir padėtis lanke netaisyklinga, kai pakitusi priekinių dantų spalva, jeigu jus vargina platūs, neestetiški tarpai tarp dantų. Tai tarsi jūsų seno danties emalio pakeitimas nauju, bet pritaikant tinkamą atspalvį ir formą.
Laminatai padės ir tuomet, kai tamsus dantų pigmentas, kurio negalima pašalinti balinant, po traumų, kai reikia atkurti  dalį nuskilusio danties arba nepakankamas dantų aukštis. Porceliano laminatai padės, jeigu yra daug neestetiškų plombų.
– Ar visais atvejais tinka laminatai?

– Taip, beveik visais, išskyrus tuos atvejus, jeigu prieš tai dantys buvo protezuoti vainikė liais ir dantis jau po jais nušlifuotas ar dantieskultis atkurta tauraus metalo lydiniu, taip pat kai danties vainikas po endodotinio gydymo atkurtas plombine medžiaga. Tuomet rekomenduojamas protezavimas vainikėliu.
Norėčiau priminti, kad porceliano laminatai tinkami tiktai pavieniams dantims. Krūminių dantų srityje naudojami užklotai.
– Kokie laminatų pranašumai?
– Konservatyvioji odontologija padeda išsaugoti visapusišką danties sveikatą ir gyvybingumą. Be to, laminatai susidėvi mažiau nei kombinuoti sintetiniai laminatai ar plombos, jie nekeičia spalvos ir blizgesio.

Dantenų-audiniai gerai toleruoja porcelianą, nesukelia alergijos. Net labai tamsios spalvos dantis galima paversti ypač baltais.
Estetinio plombavimo būdu ne visada galima paslėpti tamsius dantis, taip pat plom bos neišsaugo blizgesio.

Kauno klinikoje „Neodenta” naudojami porceliano laminatai taip pat gaminami Vokietijos ir Italijos laboratorijose, o jų kokybė – ypač aukšta.

http://www.neodenta.lt