Paieškų šiandien: 4896

Klausk gydytojo

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Drąsutė Vaičekonytė - Jonaitienė (Senamiesčio psichiatrijos ir psichoterapijos centras)

Gydytoja Drąsutė Vaičekonytė- Jonaitienė - psichiatrė psichoterapeutė. Dirba individualiai, taiko psichoanalitinę psichoterapiją , psichoanalizę bei medikamentinį gydymą.

Esu gydytoja psichiatrė psichoterapeutė, psichoanalizės kandidatė. Dirbu individualiai, taikau psichoanalitinę psichoterapiją, psichoanalizę bei medikamentinį gydymą.

Išsilavinimas:

1991-1997 Studijos VU Medicinos fakultete

1997-1998 Medicinos gydytojo pirminė rezidentūra, VU Medicinos fakultetas

1998-2001 Gydytojos psichiatrės rezidentūra, VU Psichiatrijos klinika

2002-2007 Studijos KMU psichoanalitinės psichoterapijos programoje

nuo 2011 Studijos VU psichoanalizės mokymo programoje, atitinkančioje Tarptautinės psichoanalizės asociacijos standartus bei reikalavimus


Profesinė patirtis:

1999-2001 Gydytoja asistentė Respublikinėje Vilniaus psichiatrijos ligoninėje;

2001-2006 Gydytoja psichiatrė Vilniaus miesto psichikos sveikatos centre, I moterų skyriuje;

2001-2002 Gydytoja psichiatrė Respublikinėje Vilniaus psichiatrijos ligoninėje, Sunkių psichikos sutrikimų skyriuje;

2002-2004 Gydytoja psichiatrė psichoterapeutė Vilniaus miesto psichikos sveikatos centre, Psichoterapijos skyriuje;

2004-2006 Gydytoja psichiatrė psichoterapeutė Vilniaus miesto psichikos sveikatos centre, Krizių intervencijos skyriuje;

2006-2008 Gydytoja psichiatrė psichoterapeutė Vilniaus miesto psichikos sveikatos centre, Konsultacinio centro Dienos stacionare;

Nuo 2007m. Senamiesčio psichiatrijos ir psichoterapijos centro steigėja, gydytoja psichiatrė psichoterapeutė;

nuo 2012m. Psichoanalitikė kandidatė Senamiesčio psichiatrijos ir psichoterapijos centre


Profesinės draugijos:

Lietuvos psichiatrų asocijacijos narė

Lietuvos psichoanalizės draugijos narė

Vilniaus psichoanalitikų draugijos narė 

Tarptautinės psichoanalizės asociacijos psichoanalizės kandidatė

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Alma
2017-05-09
Sveiki,
Spaudžia pakauši ir smilkinius, kaip rūkas ant akiu, jaučiamas lig nerimas, kartais keičiant padeti
svaigsta galva,buvo skirtas seroxat ilgesni laika po
1/4 tabletes, bet dabar noriu palaipsniui visai nutraukti, tai ir vel pablogejo savyjauta. Neurologas išrase tanakan ir lexotanil po nedidele doze. Ar tas pablogejimas del seroxat mažinimo ar tik sutapimas?Jei nuo seroat mažinimo, tai kiek tai tesis.

Sveiki,

panašu, kad simptomai atsirado dėl seroxato nutraukimo. Tai paprastai trunka apie savaitę.

Nuo: Diana
2017-05-07
Labas.Mano sunus jau penkti metai girdi balsus.gydosi uk,bet rezultatu gydymas neduoda.kelis metus leisdavo paliperidono injekcijas,taciau,veltui.sunus atsisake gydymo(bande apiprezoli,kvantepina,risperidona-netinka)galiausiai atsisake gydimo,ir man net atrode,kad jam geriau be jokiu vaistu...mat,akivaizdu,kad po tableciu jam padideja susierzinomas.uzvakar isgere tablete olanzepino,ir,kaip ir bijojau-labai susierzino,eme rekti ir t.t..Ka jus patarsite?gal yra kokios kitos grupes saunesni medikamentai?esu visiskoje nevilty.pagarbiai-Diana-

Laba diena.

Apgailestauju, Jūsų sūnus išbandė visą eilę rimtų antipsichozinių vaistų. Kažko geresnio parekomenduoti negaliu.

,

Nuo: Asta
2017-04-27
Sveiki,
Noriu paklausti ar vitamino D nemazas trukumas gali itakoti padidinta nerima, jegu neturejima?

Aciu
Nuo: Tadas
2017-04-25
Laba diena, gydytoja. Norejau jusu pasiteirauti del kai kuriu simptomų? Anksciau buvo silpna kaire ranka nuo sirdies, paviršinis kvėpavimas(atrodo kvėpuoji, taciau negali normaliai atsikvėpt), visiskas energijos nebuvimas, ilgai trunkantis nerimas. Pries pora dienu prasidejo labai didelis nervuotumas, atrodo viskas nervuoja aplink, negaliu užsiimt jokiu darbu, pradejus itemciau galvoti pradeda spaust galva, uzeina itampa ant sirdies. Gal pries pora metu turejau labai įtempta, gana ilga gyvenimo laikotarpi. Anksciau buvo daryti sirdies tyrimai-nieko neparode. Neseniai pasidariau kraujo tyrimus-viskas gerai. Pries koki menesi seimos gydytoja liepe pagerti vitamino b ir išrašė xanax. Taciau netik kad negeriau, bet tik blogiau pasidare. Ar gali tai buti psichikos sutrikimas? Galbut kazkoks nervinis "perdegimas"?Labai jums aciu uz atsakyma?

Laba diena.

Labai panašu, kad Jums reiktų psichoterapijos. Iš to ką rašote, panašu, kad Jūs vargina susikaupę sunkūs jausmai, kuriuos stengiatės užgniaužti. Tačiau dėl to atsirado psichosomatiniai pojūčiai ir didelis nervuotumas. Iš medikamentų labiau tiktų antidepresantai.

Nuo: Beata
2017-04-23
Sveiki, prieš 5 metus sirgau depresija, gėriau vaistus, lankiausi pas psichologus. Dabar jau virš 1 metų, kaip nevartoju vaistų, jaučiuosi gerai. Esu studentė, noriu siekti karjeros. Todėl mano planuose yra baigus studijas stoti į policiją..tačiau ar yra įmanoma panaikinti medicininius įrašus, ar pereiti per specialistus, kad galėčiau įstoti? Ar jau viskas, turiu "baltą bilietą" ir mano svajonės jau neįgyvendinamos..

Sveiki.

Negaliu atsakyti į Jūsų klausimą. Medicinių įrašų nepanaikinsite, bet ar jie trukdys siekti karieros- sunku atsakyti.

Nuo: Milda
2017-04-23
Sveiki, ar antidepresantus skiria nerimui, lengvai depresijai, potrauminam sindromui gydyti? Ar turėtų pakakti tik terapijos? Kodėl gydytojas iš kart skyrė mažą dozę antidepresantų, o ne terapiją?

Sveiki.

Taip, antidepresantai skiriami Jūsų išvardintiems negalavimams gydyti. Kartais pakanka terapijos, kartais - ne. Kartais nepadeda vaistai, o padeda tik terapija. Tai - individualu ir būna visaip. Kodėl gydytojas nepasiūlė psichoterapijos- nežinau. Reiktų apie tai su juo pasikalbėti. Kita vertus, jei manote, kad Jums būtų naudinga psichoterapija, tiesiog belieka susirasti psichoterapeutą.

Nuo: Rima
2017-04-22
Laba diena. Metus naudoju escalitopram orion, dabar greta pradėjau naudoti b grupės vitaminus (neurorubine), nes pradėjus dirbti fizinį darbą pradėjo naktimis ir rytais tirpti rankos, kartais net iki skaudėjimo. Ar nepakenksiu sau? Sutapimas ar ne, bet pradėjus naudoti šiuos vitaminus, praėjus aštuoniems mėn. nuo paskutinės nerimo atakos ji pasikartojo su pakilusiu kraujospūdžiu, galvos svaigimu ir alpulio jausmu, bendru viso kūno tirpiu, šaltų galūnių jausmu, oro trūkumu ir nerimu. Tiesa, ne tokia stipri, kaip kad anksčiau. Gal vertėtų pasikonsultuoti su neurologu? Pas psiciatrę lankausi. Ačiū.

Laba diena.

Konsultacija su neurologu nepakenktų norint atmesti neurologinę negalavimo priežastį. Abejoju, kad B grupės vitaminai taip pablogino Jūsų psichologinę būseną.

Nuo: Roberta
2017-04-08
Laba diena. 8m kaip turiu panikos atakas,sociofobija ir agorofobiją. Prie viso šito netinka serotoniną keliantys vaistai tad bandžiau spitominą,fluanxolį, valdomax. Kiek dar yra tinkamų prie šitų problemų neišbandytų vaistų?

Laba diena.

Tinkami yra serotoninerginiai vaistai. Visi kiti antidepresantai ar kai kurie neuroleptikai taip pat gali padėti, tačiau ar tikrai padeda sužinosite tik juos pavartojus.

Nuo: Vidas
2017-04-07
Laba diena noriu paklaust kaip man numesti clonezepama vartoju jau penki metai nuo epilepsijos liepė mesti bet pačiam nepavyksta gal galėtu kas padėti man ju atsisakyt bučia dėkyngas
Laba diena,
Reiktų pirmiausia pasikonsultuoti su tais gydytojais, kurie Jums skyrė klonazepamą epilepsijos gydymui.
Nuo: Ruta
2017-03-25
Sveiki,
Gydytoja ka man patartumet daryti, nes isejus i didele erdve labai pradeda svaigti galva.
Aciu
Sveiki,
patarčiau kreiptis pas gydytoja psichiatrą (dėl medikamentinio gydymo) ar psichoterapeutą (dėl psichoterapijos).
Nuo: Rita
2017-03-24
Sveiki,

Gydytoja ka geriau vartoti Panikos ataku metu Lexotanil ar Xanax?
Aciu
Nuo: Rima
2017-03-24
Sveiki,
Noriu Jusu paklausti ar prasidejus Panikos atakai iskart galima isgerti kokio Xanax ir ar jis gali sumazinti ar palengvinti Panikos ataka.
Aciu
Sveiki,
taip, prasidėjus panikos atakai galima iš karto išgerti xanax'o. Taip, jis gali sumažinti ar visai panaikinti panikos priepuolį.
Nuo: Raimonda
2017-03-24
Laba diena,

Gydytoja pastebejau, kad mane puola panikos atakos pries menesines likus 1 ar 2 dienom iki ju. Kodel taip yra?
Dekoju
Laba diena,
Prieš mestruacijas Jums prasideda stiprus nerimas. Kodėl Jūs pradedade nerimauti - turite atsakyti pati.
Nuo: Ruta
2017-03-23
Laba diena,
Gydytoja noriu Jusu paklausti kokius geriau vitaminus susileisti norint pastiprinyi nervu sistema B grupes ir dar kazkoki tai yra neurorubine. Kokius Jus rekomenduotumet?
Dekoju
Laba diena,
neurorubinas ir yra B grupės vitaminai. Negaliu Jums rekomenduoti jokių vitaminų.
Nuo: Onute
2017-03-22
Sveiki
Gydytoja mane kamuoja galvos svaigimas isejus i dideles erdves, pvz kaip dideles parduotuves, prekybos centai. As paskaiciau, kad tai gali buti agrofobija. Kaip galeciau sau padeti, nes i Lietuva griziu po poros menesiu. Tas galvos svaigimas stiprokas.
Aciu
Sveiki,
bandykite atsakyti į klausimą, kokie psichologiniai dalykai gali Jums sukelti šiuos nemalonius simptomus, venkite vietų, kuriose stipriai svaigsta galva. Grįžus į Lietuvą, kreipkites pas psichologus ar psichoterapeutus.
Nuo: grazina
2017-03-21
laba diena as tokiu klausimu man 35 metai,kazkur 2 metai atgal man prasidejo steigiai bloga,truko oro as visus tirymus krauja kardiologa perejau,viskas gerai .Paskuj kazkur po metu pradejau jausti sirdi,pakyla spaudimas israse kaptopril,ir spaudimas nukrito ,pas endokrinologa buvau viskas gerai,nusiunte mane pas psichologa bet man nepraeina nei kvepavimas,nei sirdis dauzosi ir tiek,bet siandien pakilo pulsas 105,ar gali buti kai yra neuroze nes man pripazino sirdies neuroze,izgeriau sirdies lasu tai pulsas nukrito iki 86,ar isgydoma neuroze ir kaip ?
Laba diena,
taip, tai gali būti neurozė. Ji gydoma psichoterapija ir/arba antidepresantais.
Nuo: deividas
2017-03-20
laba diena,vartoju venlafaxin nutraukus vartojoma kazkaip skauda sirdies plote o isgerus praejo cia gal del antidepresantu nutraukimo pradeda skaudet? aciu.
Laba diena,
taip gali būti, kita vertus - nebūtinai, gali būti tik sutapimas.
Nuo: Loreta
2017-03-17
Sveiki gydytoja. Rasau Jums tokiu klausimu.. Pora metu vartoju antidepresantus Coaxil ir xanax kartais, isgyvenau nemazai streso, paskutiniu metu padaznejo sirdies permusimai, nemalonus jausmas, nuo to vel padideja nerimas, iskvieciau greitaja, padare kardiograma pasake nieko baisaus, ar tai gali but psichologiskai? Ar tikrai nera nieko baisaus, nes pergyvenu del ju.. Ir dar betaloc zok vartoju
Sveiki,
taip, dėl streso tikrai gali trikti širdies ritmas.
Nuo: Rima
2017-03-16
Laba diena,

Gydytoja noriu isgirsti Jusu nuomone. Man itaria generalizuota nerimo sutrikima kuris yra lydimas tokiu simptomu kai; jegu neturejimas, galvos svaigimas kartais is niekur nieko pasidro silpna. Sakykit koki gydyma oradzioje galima butu skirti ar tik jau antidepresantai ar yra dar kitas koks varijantas? Lankau psichoterapija, bet ji simptomu situ man nenuima.
Aciu Jums labai
Laba diena,
vis tik, jei simptomai labai vargina, geriausias pasirinkimas yra - antidepresantai. Tai geriau nei vartoti benzodiazepinus, prie kurių yra priprantama. Kitų vaistų prie generalizuoto nerimo nėra.
Nuo: Dinuks
2017-03-13
Laba diena,
turbūt gan juokingas klausimas pasirodys, bet nuo vaikystės labai bijau vorų. Visuomet jų vengdavau, jam atsiradus namuose prašydavau namiškių išnešti jį lauk. Gal kaltas nėštumas ir gimdymas, po jo pasidariau jautresnė. Bet ir mano baimė voras tapo fobija ir ji trukdo man gyventi. Iki tokio lygio, kad vorui atsiradus vonioje visą dieną ten nekėliau kojos ir laukiau grįžtančio vyro. Neinu į rūsius, bijau eiti į mišką, nes ten jų daug ir su nerimu laukiu vasaros pabaigos, kada tie vorai lenda į namus ir lauke jų visur pilna. Sapnuoju košmarus apie juos.Suprantu, kad baimė juokinga, bet ji rimtai trukdo mano gyventi. Ar užtektų psichologo ar reikia kreiptis pas psichiatrą? Jau nebeišmanau ką daryti.
Laba diena,
Dėl vorų baimės užtektų psichologo konsultacijos.

Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.