Paieškų šiandien: 4896

Klausk gydytojo

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Aneta Railienė (UAB „Panerio klinika“)

Gydytoja-psichiatrė atsakys į klausimus apie suaugusiųjų psichikos sutrikimus, priklausomybę alkoholiui, medikamentams ir narkotikams, gydymo galimybes.

Gydytoja - psichiatrė Aneta Railienė dirba Laisvės atėmimo vietų ligoninės Sveikatos priežiūros tarnyboje gydytoja - psichiatre bei privačioje klinikoje UAB „Panerio klinika“. Diagnozuoja ir gydo psichikos sveikatos surtrikimus, priklausomybę alkoholiui, medikamentams, narkotikams: skiria medikamentus, teikia psichologinę pagalbą, konsultuoja pacientų artimuosius.
 
Išsilavinimas:
1988 - 1995 m.  Kauno Medicinos Akademijos Gydomąsis fakultetas,
1995 - 1997 m. Kauno Medicines Akedemija, pairminė medicinos gydytojo rezidentūra,
1999 - 2003 m.  KMU Psichiatrijos klinika, antrinė gydytojo – psichiatro rezidentūra, 2002-2003m. psichoterapijos studijos  Humanistinės ir egzistencinės psichologijos institute Vilniuje.
2002 m. ir 2003 m. VDU  Socialinių mokslų fakultetas, doc. Dr. James Fleming ir prof.habil dr. Antanas Goštautas vedami profesinės kvalifikacijos tobulimo kursai „Trumpalaikė psichoterapija“.
 
Kiekvienais metais keliu savo profesinę kvalifikaciją dalyvaudama gydytojams rengiamose konferencijose ir gydytojų kvalifikacijos kėlimo kursuose.

Darbo patirtis:
2003 - 2011 m.  Pravieniškių gydymo ir pataisos namai, Sveikatos priežiūros tarnyba, gydytoja-psichiatrė.
2004 - 2008 m.  C. Boim „Šeimos klinika“, gydytoja - psichiatrė.
2006 - 2009 m. UAB „Gintarinė kilnika“ gydytoja-psichiatrė.
2006 - 2007 m.  Pravieniškių 3- ieji pataisos namai, Sveikatos priežiūros tarnyba,gydytoja- psichiatrė.
Nuo 2007 m.  UAB „Panerio klinika“, įkūrėja, direktorė,  gydytoja - psichiatrė.
Nuo 2011 m.  Laisvės atėmimo vietų ligoninė, Sveikatos priežiūros tarnyba, gydytoja - spichiatrė
 
UAB ”Panerio klinika”
Panerių g. 79, Kaunas
+370 687 38049
panerioklinika@gmail.com
www.panerioklinika.lt

Ekspertas atsako:
Nuo: Gabija
2017-05-16
Laba diena,
Noriu paklausti ar prasidedant Panikos atakai galima isgerti greitai Xanax ar jis sumazintu priepoli? Aciu Jums labai uz atsakyma

Laba diena,

užėjus nerimui, panikai galima vartoti papildomai raminančiu-nerimą mažinančius medikamentus.

Alprazolumum arba xanax nėra pats geriausia medikamentas dėl didelės prikalusomybės ir antrinės depresijos rizikos. Tai turėtų Jums paaiškinti gydantis ir medikamentus skiraintis gydytojas. Raminantį medikamentą geriausia atsilaužus dėti po liežuviu ir leisti ten jam ištirpti. Tada reikia labai nedidelės dozės ir suveikia greitai per 2-5 minutes.

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Tadas
2017-07-24
Sveiki ar xeplion 150mg slopina nes jauciu energijos trukuma sergu paranoidine sizofrenija

Sveiki,

Xeplion vartojant tik nakčiai, neturėtų slopinti. Dažnai liga eina ir su depresiniu atspalviu, tada reiklaingi ir antidepresantai. tai turite aptarti su Jus gydančiu psichitru.

Nuo: ---
2017-07-20
Laba diena,
Gydytoja aprasysiu savo ligos istorija, o Jusu prasau jeigu galite pakomentuokit.
Zodziu mano ligos istorija jau tesiasi metai
Laiko. Praeita vasara po nemazo streso mane biena diena uzpuole panikos ataka , ju buvo gal kokios 7 bet labai stiprios. Po situ panikos ataku
Mane pradejo lydeti nerimas. Kreipiausi
Pas gydytoja israse Lexotanil gerti menesi laiko, bet nepagerejo. Po to israse Zoloftant antidepresanto nuo kurio buvo labai labai didelis salutinis poveikis ir jiteko nutraukti. Toliau israse Zolof nutraukiauir jiketvirta diena naudojimo,nes pabudus ryte rodesi kadtuoj tuoj isprotesiu. Tai buvo toki salutiniai
Nuo mazesnes dozes nei 1/4 tabletes.
Tada nusprendziau panaudoti
Jonazoliu kapsules, aisku jos man nepadejo as nuo ju nesijauciau geriau. Idomu gydytoja tas, kad nuo tu panikos ataku pradzios ir to patirto ilgesnio streso
Mane kamuojatie somatiniai simptomai kaip; galvos svaigimas,visiskai neturiu jegu,nemiela atlikti kasdieninius darbus ,pasidaro silpnais niekur nieko tiesiog staiga uzeina,jauciuos mieguista. Dabar pradejau Seroxat po maziau nei 1/4 tab, bet jauciu kaip po biski ateina man vel tas salutinis vaistu poveikis. Gydytoja kas cia galetu buti per liga?vegetodistonija?ar koks nervinis issekimas? Tiesiog nezinau netka galvoti ir kaip pagerinti ir pradeti noarmalu gudyma. Problema dar tame,kad as esu ne Lietuvoje, o cia UK pas gydytojus nenoriu kreiptis.
Gal butu galima kazkaip
Su Jumis susisiekti.
Buciau begalo dekinga.

Jau susisiekėme?

Nuo: Ausrine
2017-07-20
Laba diena,
Gydytoja ka patartumete Jus. Zodziu mane kamavo nerimas gal pise metu kartu su juo ir visiskas jegu neturejimas. Nesu Lietuvoje ka patartumete Jus kaip galima jas atstatyti. Kraujo tyrimai geri.
Dekoju

Sveiki,

jei paskaitysite anksčiau mano rašytus atsakymus, rasite ir dalį atsakymo sau. nesikartosiu.

Be konsultacijos negaliu Jums patartui, nei tai būtų būrimas iš kavos tirščių.

Aš konsultuoju ir užsienyje gyvenančius, reikia kreipti panerioklinika@gmail.com.

Nuo: Lina
2017-07-20
Laba diena,
Gydytoja ar pradejus naudoti antidepresantus galejo sustipreti nerimas? Ar tai gali buti salutinis vaisto poveikis tik sustiprintas. Siaip man antidepresantai istasyti nerimui mazinti.
Aciu

Sveiki,

šis klausimas jau buvo užduotas anksčiau. Paskaitykite mano atsakymą.

Trumpai - retai tai būna šalutinis poveikis, tiesiog pradėjus vartoti AD jam dar bnebuvo laiko sumažinti nerimą. Be to nerimo lygį įtakoja ir kiti veiksniai.

Nuo: Raimonda
2017-07-19
Laba diena,

Gydytoja noriu paklausti Jusu nuomenes. Zodziu esu issityrusi visiskai pilnai. Gavos nuotraukos, vidaus organu, kraujagysliu, skydliaukes ir ttt. Zodziu esu visiskai sveika. Vidaus gydytoja patate pasikonsultuoti su psichiatru, nes jos nuomone reikalingi antidepresantai. O mane kamuoja sie simptomai kaip; galvos svaigimas, siubavimas, jegu neturejimas, kartais mieguistumas, ranku nutirpimas, kartais pagaunu save , kad ima kazkok tai nerimas, nesupasi kodel... ar tai gali buti susije su kokia tai nervine liga? Ar gali antidepresntai mane isgelbeti? Ar galima butu pas jus kreiptis ? Ar skypu konsultuojate? Nes esu ne Lietuvoje
Aciu is atsakyma

Sveiki Raimonda,

jau rytoj jus konsultuoju.

Nuo: Ausra
2017-07-19
Sveiki,

Gydytoja noriu paklausti ar panaudojus antidepresantus galima visiskai pasveikti? Ar yra tokia galimybe? Kamuoja retos panikos atakos , bet nerimas gan daznokas su visokiais salutiniais poveikiais.
Aciu uz atsakyma

Sveiki,

nerimui gydyti efektyviausia spichoterapija, nes tai iš esmės keičia žmogaus reagavimą į tą patį gyvenimą ir padeda keisti gyvenimą, kad jame nebebūtų nerimo. tada ir pasveikstama.

Medikamentai tik sumažina Jūsų reakciją į gyvenimą, bet iš esmės gyvenime nieko nekeičia.

Nuo: Rasa
2017-07-18
Sveiki,
Gydytoja is Jusu patirties ar galite pasakyti kiek ilgiausiai gali buti jauciamas salutinis antidepresanto poveikis?
Aciu

Laba diena,

kai kurie žmonės silpną šalutinį poveikį jaučia visą vartojimo laiką. Yra visokių gallimybių jį kiek galima sumažinti. Kiekvieno situacija, atsakas į vaistą labai individualus, todėl turite aptarti su jus gydančiu gydytoju-psichiatru ir rasti Jums geriausia variantą.

Nuo: Sima
2017-07-18
Laba diena,
Gydytoja pradejau vartoti antidepresantus. Pradejau nuo 1/4 tabletes ir jauciu gan stiproka salutini poveiki. Noriu paklausti ar vis didinant vis didesne dize dar labiau sustipres salutinis poveikis ?
Aciu

Sveiki,

tą pačią dozę reikėtų palaikyti 8-12-16d kol šalutinis poveikis pasilps ir tada pamažu dozę vėl didinti.

Nuo: Rimante
2017-07-17
Laba diena,
Kodel pradzioje pradejus vartoti antidepresantus atrodo, kad paastrejo simptomai, kurie mane i kamavo del kuriu pradejau vartoti angidepresnatus.
Ar butina antidepresnatu vartojimo ptadzioje naudoti Xanax? Man antidepreanatai israsyti del nerimo sutrikimu ir dar tokiu kaip svaigsta galva, meto i sonus, jauciamas mieguistumas.
Aciu

Laba diena,

pradėjus vartoti bet kokius gydomuosius psichotropinius vaistus būklė keičiasi. dažniausiai pasorodo vaisto pašalinis poveikis, kuris panašus į nerimą, galvos svaigimą, rankų drebulį. tačiau nedidinat dozės 1-2 savaites, tai praeina ir tada galima dozę pamažu didinti.

Xanax vartojimą turėjote aptarti su Jus gydančiu gydytoju. Paprastai papildomo raminančio preparato reikia 1-2-3 savaites, kol pradeda veikti pagrindinis medikamentas.

Nuo: Lina
2017-07-17
Laba diena,

Kodel pries menesines ir menesiniu pirmas dienas kamuoja depresine nuotaika. Su kuotai gali buti susije?

Aciu

Laba diena,

prieš mėnesines keičiasi hormonų santykis. Tokia būsena galima sakyti yra 'natūrali". tačiau kai kuria moteris tai vrgina ir reikalingas gydymas.

Į panašų klausimą atsakinėjau jau kelis kartus. Prašau, pasiskaitykite anksčiau rašytus atsakymus.

Nuo: Ausra
2017-07-16
Sveiki,
Gydytoja mane kamuoja tokia problema, kad likus keletai dienu iki menesiniu mane uzpuola kazkoks tai nerimas, pyktis, nuotaiku kaita.
Ar tai gali buti susije del harmonu veiklos ? Ir taip jau pastebejau, kad kokia gal puse metu vyksta! Man 38 metai!
Aciu

Laba diena,

į panašų klausimą jau atsakiau anksčiau ir gana plačiai. Taip , tikia būklė gali būti dėl hormonų pusiausvyros pasikeitimo ir tai yra "norma". Jei tai Jus vargina? Tada pasitarkite su gydytoju-ginekologu, o jei jo pagalba nebus veiksminga, kreipkitės į gydytoją-psichiatrą.

Nuo: Asta
2017-07-16
Laba diena,
Gydytoja noriu Jusu labai paklausti. Zodziu as negyvenu Lietuvoje, bet neuzilgo zadu grizti ir apsilankyti pas gydytoja. Bet noreciau nors mazdaug isivaizduoti kas su manimi vyksta.
Zodziu taip jauciu dideli nerima uzeinanti, kokia 3d per savaite. Kitomis dienomis uzeina taip viena diena sukasi galva, kita diena
Meto i sonus, dar kita diena neturiu isvis jegu, po to jauciuos mieguista. Zodziu kokia per savaite viena diena yra, kad maziau man kas darosi , o visas kitas dienas kazkas vuksta su manimi ir taip jau keletas menesiu. Gydytoja ar cia koks nervinis issekimas ? Dar skaiciau apie vegetacine nervu sistema sutrikusi? Ar jau cia kokiu antidepresantu reiktu? Ar jie panaikintu situs mano visus simptomus, nes tiesiog man jau trukdo jie gyventi noarmalu gyvenima.
Aciu jums labai uz atsakyma

Laba diena,

pasiklartosiu, Jūsų klausimas kartoja kitus užduotus anksčiau. Siūlau pasisikaityti mano anksčiau rašytus atsakymus.

Trumpai, Jums reikalinga gydytoj-psichitro konsultacija, tačiau tokio. kutis rūpinasi ir bendra organizmo būkle, o ne tik "maitina' vaistais.

Nuo: Jurgita
2017-07-15
Sveiki,

Gydytoja noriu paklausti ar galima kazkaip sumazinti antidepresantu salutini poveiki? Gal gerti daugiau skysciu ar kaip?
Aciu jums

Laba diena,

pašaliniai medikamentų poveikiai labai priklauso nuo organizmo individualios reakcijos. Dažnai - nelabai ką pakeisi. galima vartoti ta doaze, kuri duoda mažiausius pašalinius ir po 1/4 tabletės dozę didintis kas 1 ar 2 savuites.

Skysčių didesnis kiekis ryte, kaip pvz žalia arbata, tikrai padeda. Kavos reikėtų vengti.

Nuo: Rasa
2017-07-15
Laba diena ,

Turiu panikos atakas ir nerima, kuri dar lydi toki simptomai kaip: viena diena svaigsta galva, kita diena sokineja spaudimas, nera jegu, jauciuos mieguista ir kiekviena diena mane puola vis kazkoki negerumai. Ar antidepresnatai gali isgydyti ar sumazinti siuos negalavimus.
Aciu

Laba diena,

Jūsų klausimas labai populiarus. Prašau, paskaitykite mano atsakymus į prieš buvusius kitų žmonių klausimus. Rasite atsakymą ir sau.

Nuo: Vytas
2017-07-13
Laba diena,
Noriu paklausti pradejau gerti antidepersanta Seroxat , bet po ketvertuka jau geriu kokia 14d ir bijau pradeti didinti doze. Nes tai jau mano treti antidepresantai nes pirmieji dave labai didelius salutinius poveikius. As juos pradedavau gerti po ketvertuka bet iskart jausdavosi salutinis. Nuo situ seroxat ketvertuko nepasireiske joks. Ar yra tikimybe kad pasididinus doze nebus labai stiprus salutinis poveikis? Ar geriant po ta ketvertuka visgi gali pradeti jaustis vaisto veikimas? Kada gali pasireiksti vaisto veikimo
Poveikis?

Aciu jums uz atsakyma

Sveiki,

kiekvieno žmogaus būklės, reakcija į vaistą, jo toleravimas yra labai skirtingi. Todėl į Jūsų klausimus atsakymai yra tik tikimybinio ir bendro pobūdžio.

Kad nejaučiate vaisto pašalinio poveikio nuo mažos dozės yra gerai, tačiau mano patirtis rodo, kad ir teigiamo poveikio nuo tokios dozės nebus arba reikės laukti 3-4 mėnesius tik minimalių rezultatų. Paprastai dozė pamažu didinama iki 20 mg.

Nuo: Jonas
2017-07-12
Laba diena,

Sakykite turiu nerimo sutrikima ar nuo jo gali uzeiti rodos is nieko silpnumas ir net keleta kartu i diena, o kartais ir isvis nebuna. Ar tai gali buti susije su sia liga? Man buvo israsytas antidepresantas Seroxat, bet dar nepradejau gerti vis laukiu galvoju gal apsieiciauir be ju.
Aciu

Laba diena,

esant nerimui, dažnai būna silpnumas, galvos svaigimas.

Tačiau dar dažniau dėl silpnumo ir galvos svaigimo kyla nerimas, kuris tampa pastoviu.

Gydyme labai svarbu nustatyti: kas čia pirmas?

Nuo: Kestas
2017-07-12
Laba diena,
Gydytoja noriu Jusu paklausti ar tinka Seroxat antidepresantas gydyti toki kaip panikos atakas, jegu neturejima ir galvos svagima.kada gali pasireiskti gydomaisis rezulatas.
Aciu

Sveiki,

paroxetinum yra tinkamas nerimo gydymui. tačiau jėgų neturėjimas, galvos svaigimas gali būti kaip organizmo funkcijų sutrikimo požymis. paroxetinum tai sumažina, nes mažina aplamai organizmo jautrumą bet kokiam sutrikimui, tačiau iš esmės negydo ( pvz.: mažakraujystės, skydliaukės funkcijos sutrikimo).

Nuo: Tadas
2017-07-06
Sveiki. Per kiek laiką turėtų pasireikšti nerimą slopinantis Coaxil poveikis? Vartoju po dvi tabletes per dieną.

Laba diena,

jei kalbėti apie klasikinį požiū į- paskyrus medikamentą per 6 savaites turi būti pagerėjimas bent 30 procentų.

Iš praktikos - kiekviena situacija labai individuali. Medikantai nerimo gydyme yra tik papildoma priemonė prie psichoterapijos. O ji rezultatą gali duoti po 2-3 mėnesio kassavaitinio darbo.

Nuo: Justas
2017-07-02
Laba diena. Ar galima Valeradix tabletes vartoti su tokiais vaistais kaip Abilify, Ketipinor ir Fluanxol?

Laba diena,

galima, bet nėra prasmės.

Jei vartojate psichotropinius, gydančius sutrikimą vaistus, tai žolės jų atžvilgiu yra niekas. Tuščias pinigų švaistymas. Gydymas turi būti taip sureguliuotas, kad tokie klausimai net nekiltų. O jei kyla, tai reikia tartis su davo gydytoju, kas gydyme dar ne taip, kad nėra pilnai geros savijautos ir dar galvojate apie papildomą nervų sistemos ramybę.

Nuo: Asta
2017-06-30
Laba diena,

Gydytoja mane buvo aplanke Panikos atakos, bet atrodo, kad is ju jau isivadavau, bet dabar keleta kartu kartais dienoje uzeina toks silpnumas, jegu neturejimas. Kodel galejo islysti sie simptomai? Ar tai nera dar kokios deperesijos simptomai?
Aciu uz atsakyma

Laba diena,

be konsultacijos į Jūsų klausimą tikrai sunku atsakyti, nes tai gali būti dėl įvairių priežąsčių, pvz mažakraujystė, mineralų ir vitaminų stygius,skydliaukės funkcijios sutrikimas, galvos karujotakos sutrikimas ir begalė psichikos sutrikimų.


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.