Paieškų šiandien: 5157

Klausk gydytojo

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Aneta Railienė (UAB „Panerio klinika“)

Gydytoja-psichiatrė atsakys į klausimus apie suaugusiųjų psichikos sutrikimus, priklausomybę alkoholiui, medikamentams ir narkotikams, gydymo galimybes.

Gydytoja - psichiatrė Aneta Railienė dirba Laisvės atėmimo vietų ligoninės Sveikatos priežiūros tarnyboje gydytoja - psichiatre bei privačioje klinikoje UAB „Panerio klinika“. Diagnozuoja ir gydo psichikos sveikatos surtrikimus, priklausomybę alkoholiui, medikamentams, narkotikams: skiria medikamentus, teikia psichologinę pagalbą, konsultuoja pacientų artimuosius.
 
Išsilavinimas:
1988 - 1995 m.  Kauno Medicinos Akademijos Gydomąsis fakultetas,
1995 - 1997 m. Kauno Medicines Akedemija, pairminė medicinos gydytojo rezidentūra,
1999 - 2003 m.  KMU Psichiatrijos klinika, antrinė gydytojo – psichiatro rezidentūra, 2002-2003m. psichoterapijos studijos  Humanistinės ir egzistencinės psichologijos institute Vilniuje.
2002 m. ir 2003 m. VDU  Socialinių mokslų fakultetas, doc. Dr. James Fleming ir prof.habil dr. Antanas Goštautas vedami profesinės kvalifikacijos tobulimo kursai „Trumpalaikė psichoterapija“.
 
Kiekvienais metais keliu savo profesinę kvalifikaciją dalyvaudama gydytojams rengiamose konferencijose ir gydytojų kvalifikacijos kėlimo kursuose.

Darbo patirtis:
2003 - 2011 m.  Pravieniškių gydymo ir pataisos namai, Sveikatos priežiūros tarnyba, gydytoja-psichiatrė.
2004 - 2008 m.  C. Boim „Šeimos klinika“, gydytoja - psichiatrė.
2006 - 2009 m. UAB „Gintarinė kilnika“ gydytoja-psichiatrė.
2006 - 2007 m.  Pravieniškių 3- ieji pataisos namai, Sveikatos priežiūros tarnyba,gydytoja- psichiatrė.
Nuo 2007 m.  UAB „Panerio klinika“, įkūrėja, direktorė,  gydytoja - psichiatrė.
Nuo 2011 m.  Laisvės atėmimo vietų ligoninė, Sveikatos priežiūros tarnyba, gydytoja - spichiatrė
 
UAB ”Panerio klinika”
Panerių g. 79, Kaunas
+370 687 38049
panerioklinika@gmail.com
www.panerioklinika.lt

Ekspertas atsako:
Nuo: Asta
2017-05-15
Laba diena,
Noriu paklausti kodel kokia savaite pries menesines pradeda imti mane toks padidintas nerimas ir jau pastebejau , kad kokia puse metu taip yra artejant joms.
Aciu

Laba diena,

prieš mėnesines moters organizme padaugėja hormono progesterono, kuris padidina nervų sistemos jautrumą, dirglumą. Dėl to kai kurios motetrys jaučia nerimą, būna prastesnės nuotaikos, blogiau miega, sunkiau susikaupti.

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Vytas
2017-05-24
Laba diena,
Gydytoja prasau patarkite. Kuri laika naudojau Xanax manau, kad jau turiu pripratima diam vaistui. Prasau patarkite kaip galima butu atorasti nui jo, nes neisgerus ju kunas siunvia visokius signalus. Kaip atsikandu as jos iskart pagereja. As juo naudojau nerimui mazinti. Esu skaites, kad galima su kokiais kitokiais hemopatiniais ar lengvesniais pereiti prie ju. Labai noriu nuo ju atsikratyti. Gal galima butu pakeisti i koki Nevroheel esu skaites kad neblogi hemopatinai.
Aciu Jums labai

Sveiki,

yra žmonių, kurie sugeba be gydytojo-psichiatro pagalbos, mažinant xanax dozes, nutraukti jo vartojimą. tačiau tai nelengas kelias, nes xanax abstinencija viena sunkesnių.

Kaip Jums padėti lengiau ir greičiau, be konsultacijos nepasakys. Kiekvienas atvejis unikalus. Be to reikalingi receptiniai medikamentai.

Žoliniai preparatai čia jau nepadės. Nervoheel galėjote vartoti iki xanax, o po xanax nebeetiška žaisti žolelėmis, žinant, kad tai tik kliento kišenės tuštinimas ir be rezultato.

Nuo: Vaidotas
2017-05-23
Laba diena, gydytoja. Nuo 2009 metų vartoju kvetiapiną (400 mg), diagnozė de jure F25.1 Tekdavo pridėti ir depakiną su sertralinu pagal atkryčius ir epizodų tipą. Problema, su kuria susiduriu yra antrinio nerimo gydymas ir susilpnėję kognityviniai gebėjimai. Dirbu daug intelektualinio pajėgumo reikalaujantį darbą, ketinu grįžti į studijas, tačiau dėl vaistų (įtariu kvetiapiną) yra ženkliai suprastėjus atmintis, reakcijos greitis, mąstymo greitumas. Šiuo metu dar vartoju klomipraminą nerimui šalinti (sertralinas netiko dėl sujaudinimo, paroksetino psichiatrė nenori skirti dėl svorio augimo). Kaip subalansuoti gydymą, kad būtų geresnis poveikis kognicijai ir kartu slopinamas nerimas? Kokia jūsų nuomonė?

Sveik Vaidotai,

Jūsų klausimas yra visa konsultacija. Sakau atsakingai, kad joks gydytojas Jums nepatars dėl gydymo Jūsų nematęs ir nesusipažinęs detaliai su visa Jūsų gyvenimo ir ligos istorija. Juk gydotės jau 8 metai, Jus gydantis pasichiatras Jus pažįsta, o atsakymų kartu dar nerandate.

Jei norite atsakymo į Jūsų klausimą, atvykite konsultacijai į Panerio kliniką Kaune.

Nuo: Julius
2017-05-23
Laba diena,turiu klausima del vaistu vartojimo,esu koduotas nuo alkoholio suleidus vaistus vadinamaja torpeda,gyvenime patiriu daug stresini situaciju,noreciau suzinoti ar galiu vartoti vaista xanax,ar jie negali sureaguoti su vadinamuoju kodu?

Sveiki,

vaistą xanax vartoti galite, jei vartosite tik retkarčiais, tai yra 1-2 kartus per savaitę. Kitaip vystosi priklausomybė, o esamas sutrikimas negydomas.

Jei xanax vartojimas jau dabar yra kasdieninis, siūlau kreiptis į priklausomybių ligų psichiatrą dėl koreguojančio gydymo. Kodavimas tik "atima" galimybę vartoti alkoholį, bet nepašalina nerimo-įtampos, dėl kurio buvo vartojamas alkoholis. Be to dažnai nerimas- depresija- įtampa yra buvusio alkoholio vartojimo pasekmė ir yra reikalingas medikamentinis papildomas gydymas tam gydyti.

Nuo: Asta
2017-05-22
Sveiki,
Gydytoja cia Asta jums raso kur klausete kiek man metu ir ar nera problemu su kraujospudziu ar sirdies veikla. Man 38 metai. Problemu neturiu.
Aciu

Laba diena,

Paroxetinum ( seroxat) labiau tinkami. Anafranil yra senos kartos, turi daugiau pašalinių poveikių. Aš juos skiriu tik kraštutiniais atvejais.

Nuo: Asta
2017-05-20
Laba diena
Gydytoja labai noriu dar Jusu patarimo.
Zodziu as gyv nu ne Lietuvoje, bet buvau grizusi ir buvau pas gydytoja ir jis man israse dvejus antidepresantus bandyti vienus pirma o jei netiks kitus. Zodziu as turiu Seroxat ir Anatranil 25mg. Israse dvejus todel, kad as jau buvau dvejus bandziusi ir man labai netiko buvo labai didelis salutinis poveikis kuriu doze pradejau nuo 1/4 tab nes nedidinau iki didesniu doziu , nes negalejau pernesti. Vienus buvau gerusi 4d tai Cipralex , o kitus 11d Zoloft. Man israsyta nuo
Panikos ataku , nerimo ir galvos svaigimo. Tad noriu Jusu dar labai patarimo kuriuos pirmus pradeti bandyti.
Aciu Jums labai uz atsakyma

Sveiki,

kiek Jums metų Asta? ir ar turite problemų dėl krausjopūdžio ar širdies veiklos?

Nuo: Egle
2017-05-20
Sveiki,
Gydytoja noriu Jusu paklausti koki geriausi antidepresantai butu nuo psichogeninio galvos svaigimo. Lankiausi pas psichiatra ir jis jau siulo antidepresantus , nes nelabai kas jau padeda. Ar ilgas ju vartojimas turetu buti?
Noriu isgirsti keliu gydytoju nuomone. Nes galvos svaigimas jau labai stiprus ir kita karta tai trunka po keleta savaiciu .
Dekoju

Laba diena,

esant galvos svaigimui sunku įvardinti "geriausią" antidepresantą.visada yra svarbu ir kiti nusiskundimai, bendra ir emocinė būsena, persirgtos ir esamos ligos, kitų medikamentų vartojimas ir t.t.

Atsakymo į Jūsų klausimą be konsultacijos nėra, nes žmogus, sudėtingas sutvėrimas ir yra be galo daug faktorių, nuo kurių priklauso gera savijauta.

Dažnai, galvos svaigimo atvejais siūlomi antidepresantai, neieškant to svaigimo priežąsčių, nekreipinat dėmesio net į paprasčiausių tyrimų rezultatus. Nes tam nėra laiko arba nėra sugebėjimų.

Nuo: Gabija
2017-05-16
Laba diena,
Noriu paklausti ar prasidedant Panikos atakai galima isgerti greitai Xanax ar jis sumazintu priepoli? Aciu Jums labai uz atsakyma

Laba diena,

užėjus nerimui, panikai galima vartoti papildomai raminančiu-nerimą mažinančius medikamentus.

Alprazolumum arba xanax nėra pats geriausia medikamentas dėl didelės prikalusomybės ir antrinės depresijos rizikos. Tai turėtų Jums paaiškinti gydantis ir medikamentus skiraintis gydytojas. Raminantį medikamentą geriausia atsilaužus dėti po liežuviu ir leisti ten jam ištirpti. Tada reikia labai nedidelės dozės ir suveikia greitai per 2-5 minutes.

Nuo: Vaidotas
2017-05-15
Laba diena, gydytoja. Ką rekomenduotumėte iš stipriausią anksiolitinį poveikį turinčių antidepresantų? Iš patirties esu susidūręs su sertralinu, paroksetinu, klomipraminu ir amitriptilinu, tačiau SSRI man nelabai tinka dėl sukeliamo jaudulio.

Sveiki,

nerimas nerimui nelygu Sunku komentuoti, nes matant žmogų, pagal jo "vaizdą" gali geriau pataikyti medikamentus.

Nerimui labiausiai tinkamas mažinti paroxetinum, bet galimi ir deriniai su kitais medikamentais. Būtina psichoterapija ar psichologinis konsultavimas.

Nuo: Rimas
2017-05-14
Laba diena,
Noriu paklausti dabar jau bandysiu trecius antidepresantus. Esu bandes Zoloft , Cipralex o dabar Seroxat . Nuo visu labai didelis salutinis poveikis. Ar galima butu kazkaip ji sumazinti ir ar jis gali praeiti? Ar galima bus kazkaip atitaikyti?
Man skirti paniko atakoms ir nerimui gydyti.
Aciu

Sveiki,

sakyčiau, kad mažiausiai pašalinių poveikių ir tinkamiausis būtų PAROXETINUM ( Seroxat). reikėtų pradėti nuo 1/4 tab ryte ir dozę kas 4-8 dienas vis didinti 1/4 tabletės iki visos tabletės. taip šalutiniai reiškiniai bus nestiprūs ir organizmas prisitaikys.

Nuo: Vija
2017-05-11
Dėl įvairių nusiskundimų, nerimo , beprasmės baimės jausmo, neradus kitų ligų, buvau konsultuota psichiatro. Išrašyta xanax ir sertralino. Tačiau nors ir po 1 rtab. dienoj pradėjus vartoti jaučiu širdies kalatavimą, kyla kraujo sistolinis spaudimas, o diastolinis 60-70. Kažkaip pradėjo jaustis silpnumas kojose ir rankose. Kalbėjau su gydytoja, patarė laukti. Ir gert bijau ir mest bijau...Nerimas ateina apie 4-5 val. ryte, atsikeliu su padidėjusiu kraujo spaudimu. Žodžiu jaučiuosi negerai. Noriu paklausti- o jei man nereikia to sertralino ar aš nepakenksiu sau daugiau negu padėsiu....Mirt dar nenorėčiau. Man 65m.
Sveiki,
gali būti, kad sertralinas Jums nėra tinkamiausias vaistas. Antidepresantas, mažinantis nerimą ir įtampą yra reikalingas, nes kitaip vartosite xanax, prie kurio priprantama ir kuris iš esmės nieko negydo, o tik tam kartui nuima nerimo simptomus.
Iš savo praktikos galiu pastebėti, kad svarbi ir bendra organizmo būklė, pagrindiniai parametrai kaip bendras kraujas, kalis, magnis, vitaminas d ir geležies kiekis. Dėl jų trūkumo ir nebuvimo gali nuolat kamuoti nerimas, padidintas arterinis kraujo spaudimas, tirpimai ir skruzdžių lakstymai.
Deja, nelabai kas į tai kreipia dėmesį ir moka koreguoti.
Nuo: Asta
2017-05-10
Laba diena,
Noiu Jusu paklausti kaip pasireiskia vaisto Xanax pripratimas. As nsudiju ji nuo nerimo. Deze kaip ir tokia butu, kai uzeina nerimas as atsikandu maziau nei puse tab. Bet labai noriu, kad aprasytumete pripratimo pozymius, kokius siuncia kunas.

Aciu
Sveiki,
jei vartojate 1-2 x savaitėje ir tai netrunka ilgiau nei 1-2 mėn, pripratimo gali ir nebūti. Kaip pasireiškia priklausomybė, galite pasisikaityti internete ie daug apie tai kalbama žiniasklaidoje.
Noriu pasakyti, kad ilgas vasito vartojimas blogas ne tik priklausomybe, bet ir negydomu sutrikimu, atminties pablogėjimu, miego sutrikimu ir vis didėjančiu nerimu.
Nuo: Daiva
2017-05-07
Laba diena, labai būtų įdomu sužinoti Jūsų nuomonę apie šį vaistą (papildą) ALCO BLOCKER. Lašiukai nuo alkoholizmo. Sako labai veiksnūs. Tačiau kilo klausimas, jei tokie stebuklingi vaistai, kodėl tiek daug pas mus alkoholikų! Dėkoju už atsakymą.
Laba diena,
monėtas preparatas nėra registruotas Lietuvoje.Todėl negaliu pasidalinti praktika jo vartojimo ar sėkmės istorijų,.
Kalbant apie papildus, mano nuomone, nėra jokų stebuklų alkoholizmo gydyme. jei žmogui padeda tik papildai - tai tiek jam tos pagalbos ir reikėjo. Atėjo jam laikas ir sustojo tam laikui.
Daug alkoholikų yra todėl ,ad beveik visi besikreipiantys nori stebuklingos 1 tabletės arba, kad gydytojas už jį viską padarytų. O čia, kaip ir kiekvienos ligos gydyme, reikalingas žmogaus sąmoningumas, savo ligos pripažinimas ir adekvatus gydymas, bendradarbiavimas su specialistų komanda.
Nuo: Asta
2017-05-05
Laba diena,
Gydytoja ka galite pasakyti aoie antidepresanta Coaxil 12,5 ar tai stiprus labai? Ar daug zmoniu ji toleruoja? Man israse nuo nerimo, panikos ataku ir galvos svaigimo. Zodziu as ne Lt gyvenu, o cia gudytojas nelabai ka pakom ntuoja apie juos.

Aciu
Sveiki,
vaistas coaxil yra senosios kartos antidepresantas. Lietuvoje jis vartojamas, bet ne taip dažnai kaip prieš 7-10metų. Stiprumo prasme antidepresantai nėra lyginami. yra žiūrima konkreti siruacija, vaisto dozė ir jo efektyvumas. svarbiausia, kad vaistas žmogui padėtų ir būtų gerai toleruojamas. O tai labai individualu.
Nuo: Vaidotas
2017-05-04
Laba diena, gydytoja. Norėčiau paklausti, ar galėtumėte nurodyti/išskirti, kurie antidepresantai yra labiau linkę atgaivint ar tiesiog turi teigiamą poveikį kognityviniams gėbėjimams? Ačiū Jums.
Sveiki Vaidotai,
iš visų esančių Lietuvoje antidepresantų išskirčiau naują vaistą Vortioxetinum. Dar neseniai Lietuvoje, bet klientų atsiliepimai stulbinantys gerinant visas kognityvines funkcijas.
Nuo: Karina
2017-05-04
Sveiki, geriau cipralex 2 metus po 5mg del nerimo sutrikimo, pagaliau nusprendziau gal laikas ju nebegerti ir mazinti doze. Pries tai nuejau pas seimos gydytoja nes gyvenu uzsienyje ir cia sunkiai galima patekti pas psichiatra apziurai nes niekas neduoda siuntimo. Taigi, man patare jeigu noriu mesti tai pirma gerti tuos 5mg kas antra diena, Jau antra savaite tai darau ir jauciu kad man vel grysta panikos priepuoliai ir didesnis nerimas, prasau patarkit kaip man geriau daryti? gal dar per anksti metu jeigu jauciu vel tuos simptomus? as labai bijau kad dar labiau neatkrisciau tai pradejau gilintis i meditacija ir joga tikedamasis kad tai man gal pades ismokti nuraminti panika ir nerima.
Sveiki Karina,
nerimo ir panikos sutrikimų gydyme pagrindinis gydymas yra psichoterapija. Medikamentai skiriami papildomai, kad žmogus galėtų dirbti kartu su psichoterapeutu. Jūs užsiimate meditacija ir joga. Tai taip pat gerai, bet 2 metai antidepresanto vartojimo ir jogos praktikos, jau pakankamas laiko tarpas rasti ramybę ir atsakymus dėl kylančio nerimo.
Jums reikalinga psichoterapija. Siūlyčiau ją pradėti. Po 6 mėn psichoterapijos jau galima vėl bandyti sumažinti antidepresanto dozę. Aš rekomenduoju medikamentą vartoti kasdien, taip palaikant lygesnę koncenraciją kraujo plazmoje.
Dabar tenka vartoti tuos pačius 5 mg ir džiaugtis, kad tik tiek Jums pakanka.
Deja, su laiku, pastebėjau praktikoje, medikamento dozės duodančios gerą savijautą kas 3-5metus auga dvigubai.
Nuo: Raimonda
2017-04-23
Laba diena,
Pas mane truksta vitamino D. Ar gali tai itakoti blogai nuotaikai, galvos svaigimui ir uzeinanciam silpnumui?

Aciu
Taip, vitamino D trūkumas duoda daug juntamų ir "nejuntamų" simptomų, Dažnai nustačius vitamino D stoką, yra ir kitų vitaminų ir mineralų stoka, kurią reikia kompleksiškai atstainėti, kitaip pilno ir gero rezultato psichinei sveikatai, imuninei sistemai, kaulų - raumenų būklei nebus.
Nuo: Vygandas
2017-04-21
Sveiki sergu paranoidine sizofrenija vartoju xeplion 150mg pozitiviu simtomu nejauciu jau dvi savaites kai padidinau venflaksina iki 300mg dar nepagerejo jauciu kad dar truksta labai energijos ar dar gali ansirasti energijos jaucuosi toks be gyvibingumo ar as greit pasveiksiu jau du menesius negeriu vakare ketipinor 300mg pozitiviu nejauciu visai ar imanoma pilnai pas eikti
Pasveikmo pilnai nebus. Vaistus turite vartorti visą gyvenimą. Negalima nutarukti Quetiapini, nes 300mg ir taip nedidelė dozė.
Nuo: Patrikas
2017-04-20
Laba diena, gydytoja. Rašau Jums čia, nes nebežinau, ką daryti. Formaliai turiu diagnozę F25.1, nuo 2009 vartojų 400 mg kvetiapino. Šiuo metu vartoju 400 mg kvetiapino, 2000 mg valproato, 1 mg flupentiksolio ir neseniai gydytoja išrašė bromazepamo bei klorazepato nerimui darbe malšinti. Šiaip gydanti psichiatrė nori palikti tik kvetiapiną ir paskirti ličio, be to, anksčiau dažnai prisireikdavo antidepresanto, bet jis sukeldavo papildomą ažitaciją. Taip pat lankau psichoterapiją, jau kelerius metus. Nežinau kaip tvarkytis su nerimu darbe, bijau gerti paskirtus benzodiazepinus, nes žinau, kaip lengvai galima prie jų priprasti... Dirbu vertėju, atlieku daug administracinių užduočių, tačiau nepaisant laiko planavimo mane nuolat lydi įtampa ir nerimas, kad bus negerai, kad su manim susidoros, kad įvyks kažkas blogo ir mane atleis arba tiesiog bus "kažkas" blogai. Taip pat dirbu papildomai antraeilėse pareigose, nes lydi nerimas dėl įsiskolinimų. Iš visų kitų darbų išėjau dėl panašių priežasčių, ištikdavo "vegetacinės krizės" ir nebegalėdavau būti darbe, todėl su poros dienų biuleteniu išeidavau namo tam kartui. Suvokiu, kad problema mano reakcijose į darbą, o ne pačiame darbe, tačiau negaliu pašalint įtampos. Nežinau, kokių dar priemonių imtis.
Laba diena Patrikai,
labai patiko Jūsų prieš paskutinis sakinys. Patarimas: užsirašykite savo ranka ant popieriaus lapo didelėmis raidėmis, tik pabaiga to sakinio turi būti: "....ir aš galiu įtampą įveikti." pasikabinkite Jums dažnai matomoje vietoje, geriausia vonioje ant veidrodžio, skaitykite sau garsiai kai tik tą užrašą pamatysite. Tai tikrai veikia, ne vieno kliento gyvenimu išbandyta.
Į savo klausimą Jūs pats ir atsakėte.
Iš patirties pasakysiu, kad gerai atiderinti medikamentai svarbu, bet visada visada lieka psichologinis fonas, kurį reikia kiek galima intensyviau tvarkyti.
Jei galite pasakyti, kad psichoterapija Jums padeda, tada ją tęskite būtinai. Jei 2 metai nedavė rezultato- keiskite psichoterapeutą. 2 metai psichoterapijos tikrai ilgas laikas, jei ji buvo '"tvarkinga", 1 x per savaitę.
Nuo: Jonas
2017-04-14
Laba diena,
Gydytoja noriu Jusu paklausti, kodel jau bandau 5 antidepresantus ir nuo ju jauciu dideli salutini poveiki nuo visu? Kodel taip yra? Kodel kitiems tinka pirmi ir nera jokiu salutiniu poveikiu?
Kad tai veikia? Aciu Jums
Laba diena,

praktikoje sutikau žmonių, kurie labai sunkiai prisijaukina antidepresantus. Tokia genetinė sandara ir nieko čia nepadarysi.
Be to svarbu ne tik pradinė dozė, vartojimo laikas paroje, santykis su maistu ir kitais vaistais. Sunku viską ir išvardinti.
Turėjau praktikoje sunkių pašalinių poveikių atvejų, bet vis dėl mums pavyko antidepresantus prisijaukinti.
Kviečiu atvykti konsultacijai į Panerio kliniką. Rasime Jums priimtiną kelią.
pagarbiai gydytoja-psichiatrė Aneta Railienė
868738049.
Nuo: Rasa
2017-04-13
As cia gydytoja rasau Jums del to Anafranil 25mg naudojimo kur pries tai Jums rasiau. Mano gydytojas skuo metu yra isvykes ir as negaliu su juo susisiekti, todel kreipiausi i Jus. Man cia jau yra treti anyidepresantai israsyti, nes man labai stiprus salutinis buna. Uztat ir norejau paklausti. Man cia jie israsomi yra nuo galvos svaigimo. Zodziu gydytojas liepe naudoto po 1/4 tabletes vakarui ir kas antra diena , kad geriau butu pernesti. Bet as vakar vakare paemiau ta 1/4 ir pasireiske labai stiprus salutinis nuo tokios mazos dozes. Ir nesuprantu ar taip gali buti, nes tabletyte yra ir taip labai maza o ta 1/4 tai tiktai yra labai nedaug.
Tai vat tik del to nerejau paklausti.
Aciu
Sveiki,
šalutinis poveikis toks gali būti. bandykite imti po 1/4 tab nakčiai, organizmas turėtų prisitaikyti per kelias dienas. Vartokite skysčių pakankamai, ypač ryte šiltos žalios arbatos iki 0,5litro.

Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.