Paieškų šiandien: 5158

Klausk gydytojo

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Natalija Smetanina, vaikų endokrinologė (Kauno Dainavos poliklinika, VŠĮ)

Gydytoja konsultuos tema - vaikų augimas, lytinis brendimas ir jų sutrikimai, kalcio, vitamino D, fosforo apykaita, skydliaukės, antinksčių ir hipofizės sutrikimai, nutukimas, mitybos sutrikimai, cukrinis ir necukrinis diabetas, genetiniai sindromai susiję su endokrininės sistemos pažeidimais

Dainavos poliklinika – daugiau nei tris dešimtmečius veikianti sveikatos priežiūros įstaiga, teikianti pirminės ir antrinės asmens sveikatos priežiūros paslaugas. Profesionali medikų komanda ir naujausia medicininė įranga padeda greitai ir tiksliai diagnozuoti esamus ar galimus susirgimus, paskirti ar taikyti efektyvų gydymą, o šiuolaikiniai gydymo metodai, moderni medicinos praktika didina reabilitacijos efektyvumą.

Studijos:
1996-2002 Vilniaus Universitetas, Medicinos fakultetas, Pediatrijos specialybė, suteiktas Gydytojo Profesinės kvalifikacijos diplomas;
2002-2007 Vilniaus Universitetas, Medicinos fakultetas, Vaikų ligų ir vaikų endokrinologijos rezidentūra, suteiktos Vaikų ligų gydytojo ir Gydytojo vaikų endokrinologo licencijos;
Nuo 2009 m. Lietuvos Sveikatos Mokslų Universiteto Endokrinologijos klinikos doktorantė (mokslinio darbo tema- vaikų ir paauglių nutukimas);

Tobulinimasis:
2009 m. Stažuotė Tarptautiniame augimo tyrimo centre, Geteborgo universitetas, Švedija;
2012 m. Vaikų endokrinologų profesinio tobulinimo kursai Ukrainoje, Italijoje, Japonijoje.

Darbovietė ir pareigos:
Nuo 2007 m. Gydytoja vaikų endokrinologė Vaikų endokrinologijos skyriuje Endokrinologijos klinikoje, LSMUL Kauno klinikos
Nuo 2007 m.Gydytoja vaikų endokrinologė VšĮ Kauno Dainavos poliklinikoje

Narystė profesinėse asociacijose:
Lietuvos vaikų endokrinologų asociacijos narė;
Lietuvos endokrinologų draugijos narė;

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Rasa
2017-05-09
Laba diena,
Noriu Jusu paklausti pasidariau vitamino D tyrima zodziu jo pas mane rado 48 tai yra jau mazoka zemiau normos. Ar tai galejo sukelti mieguistuma jegu neturejima galvos pasvaigimus ir depresine nuotaika. Ne visada , bet labai daznai.
Aciu
Laba diena,
pats vit. D mieguistumo, nuotaikos ir galvos svaigimų neįtakoja, tad ir jo trūkumui tokie simptomai nebūdingi. Pagal jūsų simptomus labiau norėtųsi ištirti skydliaukės veiklą- ar ji tirta? Ir dar, galvojant apie tai, kad yra užsitęsęs šaltasis sezonas- galimas ir kitų, ne tik vit.D, vitaminų trūkumas. Siūlyčiau pradėti vartoti kompleksinius vitaminus su B grupės vitaminais ir vit. D.
Dar patarčiau aptarti su savo šeimos gydytoja vit. D gydymo schemą- patarčiau jį atstatyti iki normos, kontroliuojant pagal kraujo tyrimą.
Linkiu išsiaiškinti priežastį ir atsikratyti nusiskundimų.
Nuo: Giedrė
2017-04-30
Laba diena. Noriu išgirsti jūsų nuomonę, apie mane kamuojančias sveikatos problemas. Esu 18 metų mergina, ūgis 163, svoris 94 kg (per 2 metus priaugau 20 kg.). Svoris auga, į dietas nereaguoja. Labai lėta medžiagų apykaita. Vakarais šąla galūnės, kojos mėlynai-violetinės spalvos netgi būnant namuose. Visas kūnas (pilvas, šlaunys, krūtinė, rankos) turi strijų. Sausi, lūžinėjantys slenkantys plaukai bei trapūs nagai, daug pleiskanų. Skruostai raudonos spalvos. Būna širdies permušimų. Aukštas kraujospūdis, cholesterolis. Sąnarių (ypač riešų bei kulkšnies) skausmai. Nuolat jaučiuosi pavargusi, tingi. Nuo maždaug 13 m. gerklėje nežymus smaugimas. Buvo atliktas FT4 hormono tyrimas -10,8. Kortizolis-520. Taip pat daryta echoskopija- skydliaukė mažesnė 4 mm, nei normali. Jokiomis ligomis nesergu, jokių sužalojimų nesu turėjusi. Norėčiau išgirsti jūsų nuomonę. Dėkoju.
Laba diena, Giedre,
kaip suprantu pagal jūsų aprašymą- jus kamuoja nemažai problemų. Pagal atliktus hormonų tyrimus sunku orientuotis, nes:
1. Nepateikti matavimo vienetai ir laboratorijos taikomos normos.
2. Svarbus ir tyrimų ėmimo laikas- nenurodyta.
3. Neaišku, ar tyrimai imti nevalgius.
4. Atlikti du hormonų tyrimai neatspindi visos endokrininės sistemos funcionavimo.
Dėl skydliaukės UG- ji yra normali (sumažėjimas- normalu).
Kadangi yra neišspręstų problemų ir nėra pilnaverčio endokrininės sistemos įvertinimo- siūlyčiau pirmiausiai nuvykti endokrinologo konsultacijai ir įsitikinti, ar nėra endokrininių problemų.
Beje, esant svorio problemai, svarbu keisti ne tik mitybą, bet ir gyvenimo būdą- jo veiksmingam keitimui galėčiau patarti profesionalų valdomą svorio problemų sprendimo stovyklą "Camp teenshapers": www.tolerancijoscentras.lt

Linkiu išspręsti sveikatos problemas
Nuo: deimantė
2017-03-17
Sveiki, auginu 8 mėnesių mergytę. Su ja viskas gerai, kaip ir visi leliukai vystosi kaip ir turetu - juokiasi, verkia, krykštauja. Tik mus labai neramina jos drebėjimas, kuris prasidėjo galbūt prieš kokias 4 dienas. Mūsų dukrytė dreba išpūtusi akis ir kartais keistai suka rankytes. Taip elgiasi nevisada, bet gan dažnai.
Kartą esu jai davusi karštos košytės ir ji pradėjo drebėti, verkti. Galbūt tai kažkokia baimės išraiška, nes itin dažnai dreba maitinimo kedutėje arba sėdint.
Ačiū už atsakymą
Laba diena,
labai panašu, kad mergytės išgąstis išprovokavo drebėjimą. Šiaip vaikų atmintis labai trumpa ir jie greitai pamiršta neigiamus išgyvenimus, bet jei buvimas kėdutėje vis dar traumuoja jūsų vaiką- pagalvokit, kas jai kelia teigiamas emocijas (pvz., mėgstamas žaislas, dėlionė) ir perkelkit tą užsiemimą žaisti vaikui sėdint kėdutėje. Arba laikinai pakeiskit maitinimo vietą (galima maitinti autokėdutėje arba perstatyti pačią maitinimo kėdutę ir apvilkti kitu užvalkalu, kad vaikas jos neatpažintu). Turėtų per savaitę-dvi pasimiršti skriauda.
Tačiau jei niekas nepadėtų ar buklė blogėtų, atsirastų naujų simptomų- kreipkitės į vaikų neurologą.

Aukit dideli ir sveiki.
Nuo: Julija
2017-03-08
Sveiki, norėjau pasiteirauti, jeigu kūdikio galvytėje po gimdymo traumos echoskopiškai matomi pakitimai (pažievio branduolių srity tiek kairėje, tiek dešinėje pusėje baltos dėmės), kokia tikimybė, kad vaikas turės cerebrinį paralyžių? Pusė tokių vaikų turi, trečdalis, o gal kiekvienas? Jeigu kūdikis neturi CP tokiu atveju, bet galvytėje yra tokie pakitimai, kaip atrodo kūdikio elgesys arba judesiai, kaip sveiko vaikelio, ar vistiek būdingi kažkokie simptomai, rodantys, kad yra pažeistos galvos smegenys?
Laba diena,
suprantu jūsų nerimą, bet jums savo klausimą reikia adresuoti vaikų neurologui.
Nuo: Asta
2017-03-06
Laba diena,
Gydytoja noriu Jusu paklausti.
Zodziu turiu problemu su skydliauke, pas mane rado 10 cistu ir viena mazga. Pasak ju skydliauke padidejusi ir labai negrazi, harmonai normos ribose.
Ar tai kaip nors galetu paveikti mano savijauta; slenka plaukai, ima nerimas, musa prakaitas, dauzosi sirdis.... as siuo metu negyvenu Lietuvoje. Tad noriu Isgirsti Jusu nuomene.
Aciu
Laba diena,
skydliaukės funkciją apsprendžia hormonų tyrimų rezultatai- jei jie sutrikę- tuomet skiriamas gydymas. Patys mazgai ir cistos retai reikalauja gydymo, bet juos reikia stebėti eigoje. Svarbu žinoti ar yra antikūnų- autoimuninio tiroidito požymių- pagal juos galima nuspėti ligos dinamiką.
Nevisada paciento nusiskundimai yra dėl skydliaukės funkcijos sutrikimo, kaip ir jūsų atveju. Tačiau skydliaukės hormonų tyrimus reikia kartoti, nes jie gali keistis, įprastai kas 3-6, ar net 12 mėn. Dažnai kartoti nėra būtina.
Jei skydliaukės funkciniai rodikliai normos ribose- reikia ieškoti kitos priežasties jūsų nusiskundimams paaiškinti. Gal vitaminų trūkumas? Vit. D trūksta? Jį galima ištirti atliekant kraujo tyrimą.
Linkiu geros savijautos.
Nuo: Ausrine
2017-03-04
Tiroglobulino kraujo tyr. atsakymas 0.040.pries 10metu buvo pasalinta skydliauke.buvo diagnozuotas skydliaukes vezys.ar sis tyrimo atsakymas geras?ar jau vel verta sunerimti? Kraujo tyr. kiti geri.tik echoskopijos metu abiejose kaklo pusese aptikti po 8 mm zidiniai.aciu
Laba diena,
jei jums yra pašalinta visa skydliaukė- tireoglobulino rodiklis turi būti mažiau nei 0,1 mcg/l, t.y. turi būti neigiamas. Jūsų nurodytas skaičius be vienetų- sunku interpretuoti. Jei echoskopuojant randami židiniai- labai patartina kreiptis į endokrinologą papildomama ištyrimui- ar tai ne recidyvas.
Linkiu gerų tyrimo rezultatų.
Nuo: Andrius
2017-02-15
Sveiki daktare as jau esu uzdaves jums klausima, bet neesu tikras, kad gavau atsakyma, todel bandysiu dar karta.Man 36 metai, jau apie desimt metu turiu intymia problema, mano libido visiskai dinges dariausi lytiniu hormonu tyrimus viskas normoje tik testosterono lygis gan zemokas 12 bandziau leistis sustanona pakilo iki 29, bet niekas nepakito, skydliauke normoje, jokiomis ligomis nesergu, antra problema daznai siurpsta kunas ir tuo metu lytiniai organai labai smarkiai susitrukia kaip kad nuo salcio,perejau daug daktaru, bet niekas nedave atsakymo, ypac tas siurpas kyla isgerus kavos, ar jai isvakaro bunu pavartojas alkoholio, ar tai galetu buti antiksciu ar hipofizes problema, kokius dar tyrimus pasidaryti, ar pas koky specialista kreiptis, tikuosi jusu patarimo.Su pagarba Andrius

Laba diena,

suprantu jūsų problemą, bet apie ją sužinau pirmą kartą.
Pagal jūsų parašymą- lytinių hormonų kiekiai yra normoje, bet neaiški žemo testosterono priežastis. Ar kas nors bandė pasiaiškinti kodėl testosteronas žemas? Tas, kas skyrė jums sustanono turėjo paaiškinti kodėl viskas vyksta- kaip tai vertino? Ar tebeleidžiat sustanoną ir dabar? Ar situacija nei kiek nepagerėjo? Ar anksčiau nei atsirado ši problema jūsų libido buvo normalus, lytiniai santykiai nebuvo probleminiai? Daug neaiškumo.

Kiek supratau, nevengiat alkoholio. Ar jus tyrėt vit. B atsargas jūsų organizme (iš kra


daugiau...

Laba diena,

suprantu jūsų problemą, bet apie ją sužinau pirmą kartą.
Pagal jūsų parašymą- lytinių hormonų kiekiai yra normoje, bet neaiški žemo testosterono priežastis. Ar kas nors bandė pasiaiškinti kodėl testosteronas žemas? Tas, kas skyrė jums sustanono turėjo paaiškinti kodėl viskas vyksta- kaip tai vertino? Ar tebeleidžiat sustanoną ir dabar? Ar situacija nei kiek nepagerėjo? Ar anksčiau nei atsirado ši problema jūsų libido buvo normalus, lytiniai santykiai nebuvo probleminiai? Daug neaiškumo.

Kiek supratau, nevengiat alkoholio. Ar jus tyrėt vit. B atsargas jūsų organizme (iš kraujo tyrimų)? Nes alkoholis juos išplauna ir sutrinka nervų laidumas- gal tai jūsų šiurpulio priežastis?

Kadangi esu vaikų endokrinologė - suaugusiųjų nekonsultuoju, bet galiu jums patrti andrologus-ekspertus į ką galėtumėt kreiptis: LSMUL Kauno klinikose šia problema užsiima dr. Jonas Čeponis, doc. Valentinas Matulevičius ir prof. Birutė Žilaitienė- pas juos galite kreiptis su šeimos gydytojo siuntimu išankstinės registracijos tvarka.

Nuo: Tomas
2017-02-01
Sveiki,

Mano organizmas šąlą - labiau galunės, bet ir kojos bei pilvas, skydliaukė tirta viskas gerai. Naktimis prakaitavimas.

lytiniai hormonai
TESTO Testosteronas (nmol/l) 25.29
PRL Prolaktinas (mIU/l) 275.6
FSH Folikulus stimuliuojantis hormonas (IU/l) 1.51
LH Liuteinizuojantis hormonas (IU/l) 3.66

Laba diena,

kadangi endokrininė sistema tirta ir viskas atrodo tvarkoje- esant tokiems nusiskundimams- patarčiau ištirti vit. D kiekį kraujyje dėl prakaitavimų. O dėl kojų šąlimo- patarčiau reumatologo konsultaciją.

Linkiu greičiau atrasti priežastį.

Nuo: akvilė
2017-01-29
Labadiena.Esu begalo susinervinus ,ir nebežinau ką daryt.Man yra 15metu ,neseniai susirgau menesinėmis,ir man prieš 2m pradėjo labai stipriai augt plaukai .Nugaros srityje ,sėdmenų,rankų,šlaunyse ,tiesesakant visur ir jie yra ilgi ir tamsus,ka man daryt ?

Laba diena,

jūsų nerimas suprantamas. Plaukuotumo padidėjimas tam tikrose srityse gali būti susięs su hormonų pusiausvyros sutrikimu, bet tą nustatyti gali tik specialistas- labai rekomenduočiau kreiptis į vaikų endokrinologą išsamiam ištyrimui. Patarčiau nenudepiliuoti erzinančių plaukų, o sulaukti specialisto konsultacijos, kad lengviau būtų įvertinti jūsų situaciją.

Nuo: Raimonda
2016-12-23
Laba diena,
Turiu problema su skydliauke pries keleta menesiu buvo atliktas echoskopas ir rado 10 cistu ir pati skydliauke sukietejusi ir labai negrazi. Dare harmonu tyrimas jis nepakite iskyrus buvo skydliaukes mikrosominiai autoAK ECLIA 37.70 pas mane, o norma yra 0-34. Tada gydytojas pasake, kad pakolkas neskiriu jokio gydymo, nes dar pakile tik per keleta. O dabar po 2 menesiu pasidariau pakartotina ir jau padideje iki 41.3 As negyvenu Lietuvoje o cia UK gydytoja man pasake , kad jau gal reiketu gerti po maza dozele harmonu. Tad noriu suzinoti ka jus galvojate? Man labai slenka plaukai, neturiu energijos, mieguista. O to anksciau nebuvo. Man 37 metai.
Dekoju uz atsakyma

Laba diena,

visi jūsų tyrimai rodo, kad jūs turite lėtinį tiroiditą.

Jei jūsų skydliaukės veikla nėra sutrikusi, tai kaip vaikų endokrinologė- kol kas gydymo neskirčiau, tik stebėčiau skydliaukės funkciją ir vėliau. Jei sutriktų skydliaukės funkcija- tik tuomet būtų reikalingas gydymas. Nors suaugusiųjų endokrinologai turi įvairių strategijų ir tai skiriasi tarp šalių, nes nei viena iš tų strategijų nėra duodanti 100 proc. efekto garantijos, tačiau įprastai pasitelkiama įrodymais pagrįsta medicina- priimamas bendras specialistų sutarimas, tačiau paliekamas lankstumas- laisvė- spręndžian


daugiau...

Laba diena,

visi jūsų tyrimai rodo, kad jūs turite lėtinį tiroiditą.

Jei jūsų skydliaukės veikla nėra sutrikusi, tai kaip vaikų endokrinologė- kol kas gydymo neskirčiau, tik stebėčiau skydliaukės funkciją ir vėliau. Jei sutriktų skydliaukės funkcija- tik tuomet būtų reikalingas gydymas. Nors suaugusiųjų endokrinologai turi įvairių strategijų ir tai skiriasi tarp šalių, nes nei viena iš tų strategijų nėra duodanti 100 proc. efekto garantijos, tačiau įprastai pasitelkiama įrodymais pagrįsta medicina- priimamas bendras specialistų sutarimas, tačiau paliekamas lankstumas- laisvė- spręndžiant individualius atvejus. Vienas yra bendro tarp visų- antikūnų titras reikalingas diagnozei patikslinti, bet jo niekas negydo. Taigi, kiekvienas specialistas spręndžia individualiai.

Bet suaugę gal ir skirtų gydymą - reikia derinti su savo gydytoju.

Bet dar patarčiau įvertinti jodo poreikį (atliekamas jodo kiekio tyrimas), pasitarti su savo gydytoju dėl seleno vartojimo- pagerina skydliaukės veiklą.

O taip pat reikėtų įvertinti mitybą, miegą, vitaminų poreikį, nes jūsų minėti nusiskundimai nėra specifiniai ir gali būti visai dėl kitos, ne skydliaukės, priežasties.

Linkiu greičiau pasveikti.

Nuo: sandra
2016-12-12
sveiki
mano skydliauke hiper aktivi,kokius vitaminus patartumete gerti norint pastoti?

Laba diena,

pagal ką jūs sprendžiate, kad jūsų skydliaukė yra hiperaktyvi?

Nes jei jums yra skydliaukės hiperfunkcija - tirotoksikozė- tai rimtas susirgimas, kurį būtinai reikia gydyti, ir tą turi daryti endokrinologas, ypač jei norit pastoti. Būtinai išsiaiškinkite savo skydliaukės būklę pas specialistą.

Nuo: Monika
2016-12-05
Sveiki,

Man 26 metai. KMI - 18,59. Bendras cholesterolis 5.67 mmom/l, o gliukozė plazmoje T.1 - 6,21 mmol/l (plazmoje T.2 - 5,04 mmol/l). Nors cholesterolio kiekis, lyginant su gliukoze plazmoje, nuo normos yra nutolęs daug labiau, dėl šio rodiklio gydytoja patarė nepergyventi... O dėl padidėjusios gliukozės skyrė Metforal 500 mg. Žinau, kad gydytojai išmano savo darbą, bet pergyvenu, kad dėl tokio nedidelio padidėjimo 3 mėnesius vartosiu vaistus, kurie yra skirti žmonėms, jau sergantiems cukriniu diabetu... Ką patartumėte daryti?

Laba diena,

pirmiausiai rekomenduočiau kreiptis į gydytoją-dietologą, kad profesionaliai įvertinti jūsų mitybą, nes, kaip rodo patirtis, mityba turi labai didelę įtaką sveikatai ir kraujo rodikliams. Jei pavyktų rasti mitybos klaidų- greičiau susireguliuotų jūsų kraujo pokyčiai. Kitaip, nepaisant gydymo vaistais ir jūsų normalaus KMI, be sutvarkytos mitybos ir reguliaraus fizinio aktyvumo, nei glikemija nei lipidai gali nesusitvarkyti.

Beje, apskaičiuotas KMI yra surogatinis markeris, kuris visiškai neparodo lesosios ir riebiosios masių santykio, o metaboliniai pokyčiai priklauso būtent nuo šio santykio. Tačiau šis santykis priklauso nuo gyvenimo būdo: mitybos ir fizinio aktyvumo.

Linkiu jums sveiko gyvenimo būdo.

Nuo: Renata
2016-11-27
Laba diena,
Ar galima vartoti ka nors vietoj L-thyroxino? Nes pavartojus ji tris savaites man stipriai isbere visa kuna. Mano endokrinologe pasake nutraukti vartojima ir israse seleno 1000 mg. Bet as labai pergyvenu kadangi pavartojus L-thyroxin man zymiai pagerejo, nenoriu grizti prie buvusios savijautos. Argi nera kitu panasiu i Lthyroxin vaistu? Mano TTH 9,9

Laba diena,

jei jus išbėrė nuo vieno gamintojo levotiroksino, jus galit tiesiog pakeisti į kito gamintojo levotiroksiną. Dozė liktų ta pati. Alerginės reakcijos į aktyvų komponentą-levotiroksiną- itin retos, o į tabletės pagalbines medžiagas- gerokai dažnesnės. Panašu, kad ir jums alergija gali būti būtent tabletę suformuojančioms medžiagoms. Plius, galima pavartoti priešalerginius preparatus- antihistaminikus (Loratadin, Tavegyl) apie porą savaičių- pasitarkit apie tai su savo gydytoju.

Selenas yra maisto papildas, o jūsų TTH rodo, kad reikia gydymo, todėl vien selenas gali neatstatyti skydliaukės funkcijos.

Nuo: Lena
2016-11-26
Laba diena, mano vyrui kylo itarimas, kad man gali buti cukrinis diabetas (jis mane stebejo kelis menesius ir visi simptomai panasus i cukrini diabeta). Jis man nupirko matavimo aparata, jau kelias dienas tikriname kieki nevalgius ir praejus dviem valandom po valgio. Matuoklis rodo 4,7 mol. Ar tai yra normalu, kad nevalgius ir po valgio , kiekis vienodas?Aciu

Laba diena,

kartais pagal vieną glikemijos matavimo rodiklį diagnozės nustatyti neišeina, bet panašu, kad jūsų atveju tai nėra cukrinis diabetas. Bet yra ir kitokių ligų (pvz., necukrinis diabets), kurios savo simptomais yra panašios į cukrinį diabetą. Jeigu simptomai tęsiasi, labai patartina kreiptis į savo šeimos gydytoją ir išsitirti.

Nuo: Vilė
2016-11-17
Laba diena, šiuo metu esu apie 179cm mergina, sveriu apie 60kg, bet svoris yra pastoviai svyruojantis. Kitas svarbus dalykas -tai nuolat labai drėgnos ir šaltos rankos bei kojos, taip pat labai gausus prakaitavimas, nepriklausantis nuo aplinkos sąlygų. Ar tai galėtų reikšti, jog galbūt yra skydliaukės sutrikimų? Ačiū

Laba diena,

pagal jūsų išsakytus pastebėjmus, svorio svyravimas gali būti labiau susijęs su mityba ir vandens balansu organizme, o prakaitavimas labiau tikėtinas dėl vit. D trūkumo, nebūtinai dėl skydliaukės veiklos sutrikimų. Tačiau neištyrus skydliaukės veiklą negali pilnai tvirtinti apie jos būklę. Siūlyčiau ištirti ir skydliaukė veiklą, ir vit. D kiekį kraujyje.

Nuo: Sandra
2016-10-30
Sveiki,
mano dukrytei 5 metai, o kojos ir rankos jau plaukuotos, ta pastebejau pries tris menesius. Nei as, nei vyras nelinke i didelius plaukuotumus. Nezinau ar cia prie to paties, bet dukryte dar ir prakaituoja gausiau nei kiti vaikai. Man labai neramu, nes kas liecia plaukuotuma, man asmeniskai atrodo zenkliai per anksti.

Laba diena,

sunku spręsti nematant paciento- geriausia būtų, kad jūsų dukrelės plaukuotumą įvertintų gydytojas- galit pasitarti su savo šeimos gydytoju- jei reikės- nukreips vaikų endorkrinologo konsultacijai. Neretai tai būna neendokrinininės kilmės gyvaplaukių paryškėjimas, bet tą atskirs tik gydytojas.

O dėl prakaitavimo patartina ištirti vit. D koncentraciją kraujyje.

Nuo: Virginija
2016-09-15
Laba diena. 2015-11-18 man buvo operuota hipofizė, pašalinta cistinė adenoma. Pooperacinis laikotarpis kurį laiką vyko pakankamai sklandžiai. 2016 m. kovo mėn būklė pablogėjo, pradėjo svaigti galva, vėl atsirado galvos skausmai. 2016-08-12 buvo pakartotas MRT tyrimas, po kurio neurochirurgas sakė, kad dėl hipofizės viskas gerai, operacija pavykus, jokių darinio likučių nėra. Nurodė, kad reikia kreiptis į neurologą dėl galvos kraujotakos sutrikimo. MRT tyrimo atsakyme yra parašyta "komunikuojanti hidrocefalija". Užsiregistravau pas gydytoją neurologą, tačiau būsiu priimta tik lapkričio mėn. Neramu...ar galiu tiek laukti?

Laba diena,

suprantu jūsų nerimą, ypač kai situacija tikrai nėra eilinė. Nematant viso MRT aprašo ir jo dinamikos sunku ką ir spręsti, bet, manau, nėra pagrindo abejoti neurochirurgo žodžiais- reiškia, situacija yra stabili ir valdoma. Jei hidrocefalija būtų kelianti jums grėsmę- ją reikėtų operuoti- apie ti jums ir praneštų būtent neurochirurgas. Jei tokio poreikio nėra- galit ramiai laukti neurologo konsultacijos. Linkiu jums greičiau pasveikti.

Nuo: Justė
2016-07-12
Laba diena. Man 21. Prieš pusmetį lankiausi pas endokrinologą, kraujo tyrimai buvo geri, vaistų neskyrė. Tačiau vis tiek jaučiu padažnėjusį širdies ritmą, nerimą, menstruacijos dingusios. Iš pradžių maniau, kad kaltas stresas, dėl kurio jaučiau išvardintus pokyčius. Kita vertus, neramina tai, kad nors svoris yra stabilus ir gal net kiek mažesnis nei prieš porą metų, mano veido forma yra pakitusi. Atrodo, kad veidas tarsi išsiplėtė ir paputlėjo, jaučiu diskomfortą. Ar gali būti, jog dėl veido formos pokyčių yra kalta sutrikusi skydliaukės veikla? Beje, miltinių patiekalų ir saldumynų praktiškai nevartoju. Dėkui už atsakymą.

Laba diena,

jūsų nusakomų pojūčių nepakanka skydliaukės veiklai įvertinti- ją parodo tik kraujo tyrimai (hormonų kiekio nustatymas).

Jei yra sutrikęs mėnesnių ciklas- patarčiau atlikti nėštumo testą (jei gyvenat lytinį gyvenimą), ir jei jis neigiamas- kreiptis endokrinologo, ginekologo konsultacijoms.

Nuo: Kamile
2016-07-05
Kaip reiketu apsisaugoti nuo cukrinio diabeto?

Laba diena,

nuo 1 tipo cukrinio diabeto apsisaugoti neįmananoma.

Kad nesusirgti 2 tipo cukrinio diabeto reikia išlaikytį normalų svorį, t.y. nesustorėti.

Nuo: Jurgita
2016-06-27
Laba diena, sunui 10 metu. Jau senokai pastbejau, kad jo lytine varpa mazyte, trumpute,seklides irgi ne dideles.Kai buvo 5 metu, buvo atlikta apyvarpes ipjovimas. Net nezinau ar reikia tuom susirupinti, ar tai normalu. Vaikai lankant baseina, ne viena karta uzsimine apie tai jam.

Laba diena.

Berniukų lytinis brendimas normoje turi prasidėti iki 14 metų, tad, galimai, jūsų berniukas dar turi daug laiko tam. Tiesiog kiti jo bendraamžiai yra ankstyvesnio brendimo.

Tačiau labai maža varpa ir/ar nenusileidusios į kapšelį sėklidės gali jau nuo mažens reikšti galimą lytinio vystymosi sutrikimą ir brendimo vėlavimą. Geriausiai tuos pokyčiuis gali įvertinti tik specialistas- šiuo atveju vaikų endokrinologas. Tuo pačiu, jei reikėtų, būtų atlikti reikalingi tyrimai ir nustatyta prognozė. Siūlyčiau jums pasirodyti vaikų endokrinologui ir išsisklaidyti visas dvejones.


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.